Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Overlocker válasza Alvin_ti4200 (#49) üzenetére


Overlocker
veterán

Jelenleg egy passzívhűtős S3 Savage4 van a gépben így nagyon csendes.
Vettem egy Ti4200-est, de azon túladtam 5k haszonnal.(Addig volt nálam míg kijátszottam az NFSU-t.)
A 9600-osra 2 év gari lenne, nem 1 ahogy írtam. Azt hiszem 31-32K boltban.
Hát még fogok ezen gondolkozni vagy várok egy tutijó használtvételre.
Nem tudtok olyan 9600-ost ami megy Pro-ként??

(#52) Alvin_ti4200 válasza arpi6k (#50) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Olyan 25-en lehetünk kb. Veled együtt leszünk 26-an;]

(#53) Alvin_ti4200 válasza Overlocker (#51) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

9600NP-kra elég silány RAM-okat szoktak rakni és 3-4 féle változatban is van pofájuk árulni. Szóval nagyon oda kell figyelni vásárláskor. Talán érdemes még a Gexcube 9600XT Extreme-et megnézned, HengR és Gianni27 is árul itt a PH!-n, 40 körül szoktak mozogni.

(#54) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Hallottam valami olyasmit, hogy a 9800se-t BIOS-frissítéssel lehet kvázi 9800pro-sitani. Igaz ez? Ami pedig biztos, hogy az 5900xt-ken meg lehet csinálni ezt a trükköt, és így 5950 ultrát kapsz. Ha minden igaz akkor még a memóriaidőzítéseket is megpiszkálja a frissítés. Ma szerválja be haverom a német Gamestar-t, és az előző hónapban ígértek erről egy átfogóbb leírást.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#55) Karex válasza Alvin_ti4200 (#52) üzenetére


Karex
senior tag

És ha egyszer ideér az msi-m, akkor én is csatlakoznék. Még egy héttel későbbre ígérték. Ezt már 2x hallottam.:O

(#56) Overlocker válasza Alvin_ti4200 (#53) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, szemmel követem őket de az már 39k. Akkor inkább felfele mennék és lehet összejön a nagykerrel a biznisz egy 9800 Pro-ra.

(#57) Alvin_ti4200 válasza Tiszteletes (#54) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

9800SE nagyon rizikós. FX5900XT-ket pedig nem igazán kell moddolni, vagy megy a 475/950 (általában nem) vagy nem.

(#58) Alvin_ti4200 válasza Overlocker (#56) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az meg még 25-30k.

(#59) Tiszteletes válasza Karex (#55) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Figyi Karex, ha kell adok egy számot, ahol, akár másnapra szereznek neked karit, 46600+fáért. Budai kisker, de nagyon rendesek.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#60) Alvin_ti4200 válasza Karex (#55) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

#59 megfontolandó

(#61) Karex válasza Tiszteletes (#59) üzenetére


Karex
senior tag

MSI? 5900? SP? Ide, Nyíregyre? Nagyon kezd fájni ez a város, mintha direkt nem szeretnének ide cuccokat hordani. Egy Nb47-es chipsethűtőre 1 (!) hónapot vártam.:(((

(#62) Overlocker válasza Karex (#61) üzenetére


Overlocker
veterán

Me too. I live in Nyíregyháza.

(#63) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Hát Sp-t én már nemnagyon várnék, mert az már nem lesz, legfeljebb még hitegetnek két hétig, amígy megmondják, hogy nincs, vagy szereznek valahonnan egy SP hűtőt az XT-re, a csomagolást meg átjavítják filctollal. :) :) :) :)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#64) Overlocker válasza Alvin_ti4200 (#58) üzenetére


Overlocker
veterán

Lehet hogy csak 15-20.

(#65) Alvin_ti4200 válasza Overlocker (#64) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mesélj:D

(#66) Karex válasza Tiszteletes (#63) üzenetére


Karex
senior tag

Hát egy darabig még kitartok, és reménykedek. Sajnos néha rossz tud lenni, de én türelmes ember vagyok...:)

(#67) zsiga667 válasza Overlocker (#64) üzenetére


zsiga667
addikt

Kezdek kíváncsi lenni... :D

(#68) Karex válasza Overlocker (#62) üzenetére


Karex
senior tag

Off

És hogy-hogy nem láttunk a nyíregyi topicban?

(#69) Alvin_ti4200 válasza zsiga667 (#67) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mi csak kíváncsiak vagyunk persze, nem árulók:DDD

(#70) Illissius válasza dante3 (#11) üzenetére


Illissius
tag

Az a MSI az 5900SP vagy 5900XT? Ha SP, akkor mindenképp azt, mert csak biosból butított sima 5900. Egyébként kb. mindegy, az a 6k különbség rögtön el is megy a Zalmanra, úgy mindegyik kb. 60E. Ezekután lehet választani szín alapján, és lehet választani hűtés alapján. Szín alapján az Inno+zalman fekete, az MSI vörös+réz, a Gigabyte pedig kék+aranyozott. Hűtés alapján a sorrend Inno+Zalman, MSI, Gigabyte. Ezenkívül lehet szempont, hogy ha az MSI után a ''VTD'' szerepel, akkor van benne VIVO, vagy legalábbis video in. (V = Video, T = TV, D = DVI). A Gigabyte meg az Inno XT-iben nem szokott lenni.

Az MSI XT-ről itt egy teszt: [L]http://www.gamepc.com/labs/view_content.asp?id=gffx5900xt&page=1[/L]

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#71) zsiga667 válasza Alvin_ti4200 (#69) üzenetére


zsiga667
addikt

Áááá, dehooogy... Hogy is gondolhatsz ilyet... :DDD

(#72) Overlocker válasza Alvin_ti4200 (#69) üzenetére


Overlocker
veterán

Szerintem ez az egy hely van Mo-n,ahol ennyi 54000+fa kisker.ár
51000+fa nagyker.ár
A féláfáró ne is beszéljünk.:)

(#73) Alvin_ti4200 válasza Illissius (#70) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Inno+Zalman vadállat kinézetre;]

(#74) hcol7


hcol7
senior tag

no flame !!

olyan sok aza 16xxx pont ? (#1 hsz.) jo, en nem vagyok otthon nvidiaban meg mosmar az ujabb radeonokban sem ilyen teren hogy minek mennyit kell nyomnia, de en egy huzott9500pro val csinaltam 17800at hasonlo konfiggal (egesz pontosan 3.0c@3.375)

[Szerkesztve]

(#75) Illissius válasza Alvin_ti4200 (#73) üzenetére


Illissius
tag

Tudsz egy képet? A minitesztben csak a gyári hűtésről vannak...

[Szerkesztve]

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#76) Alvin_ti4200 válasza Illissius (#75) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sajnos még nem digiztem róla képeket, de folyamatban van:P

(#77) dannynet válasza hcol7 (#74) üzenetére


dannynet
tag

Én nem foglalkozok a 3DMark pontokkal, még csak arra se vált be, hogy ''addig húzd a kártyát míg ebben nem látsz hibákat''. Pl. anno a 480 Mhz-es sebességre küldött R9600Pro GPU ''szemre'' nem hibázott 3DMark03-ban, viszont az automata max GPU/RAM sebesség beállításra képes ATITool már 463-nál figyelmeztetett 1 pixelhibára. Mellesleg a progival NVidia karikat is lehet tesztelni képhibák/RAM szemetelés szempontjából, de ekkor szükség van egy külső overclocker alkalmazásra, mert az ATITool csak ATIt tud húzni.



[Szerkesztve]

(#78) Viktor77 válasza dannynet (#77) üzenetére


Viktor77
titán

Ez tudod mit mutat? Szar az Atitool!

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#79) dannynet


dannynet
tag

Nos, a munkahelyemen (TelePaks KHT. Városi Televízió) be tudok állítani egy kamerát ''csak úgy szemre'' és szerintem semmi kifogásod nem lesz a képminőséggel. Aztán bekapcsoljuk a ''vektorszkóp'' nevű varázskészüléket és máris kiderül, hogy a videójel 120%, illetve a 0.7 V-os ''fekete jelszint'' 0.85 V-ra van beállítva...

Ahhoz képest hogy szemre állítottam be nem is rossz, ugye? Csak mikor a 100.-ik néző telefonálna, hogy ''behavazik'' az adás kiderülne hogy nem véletlenül találnak ki az emberi érzékszerveket felülmúló eszközöket/műszereket.

Szerintem nem olyan rossz progi az ATITool :)

[Szerkesztve]

(#80) Viktor77 válasza dannynet (#79) üzenetére


Viktor77
titán

Most mi van??? :F

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#81) dannynet válasza Viktor77 (#80) üzenetére


dannynet
tag

Kedves Viktor77!
Nincs semmi, a kamerás példával csak arra szeretnék kilyukadni, hogy az emberi szemnek fel se tünő hibák valójában létez(het)nek. 1-2 pixelhiba az ATITool tesztjében így hallásra lehet hogy nem tűnik nagy problémának, de azt jelzi hogy a videókártya nem működik megfelelően vagyis az R9600Pro GPU kb. 70 millió tranzisztora közül pár darab hibásan működik, és ugye a hibás működés nem egészséges/kívánatos esemény egy videókártyánál.

[Szerkesztve]

(#82) Viktor77 válasza dannynet (#81) üzenetére


Viktor77
titán

És arra mit mondasz, hogy ha hibát talál mondjuk a memó sebességnél, és elkezdi lefelé venni, akkor a névleges alá is képes menni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#83) dannynet válasza Viktor77 (#82) üzenetére


dannynet
tag

Ezt én is tapasztaltam anno a Gigabyte 9600 Pro-nál, 333 Mhz-ig mentek a RAMok, utána a szemetelés megindulásakor akárhogy próbált visszavenni szegény progi semmi hatás nem volt. Viszont, ha ATITool nélkül Powerstrippel húztam fel a RAMokat a 333-as szint fölé, akkor is hiába vettem vissza a sebességet, a szemetelés megmaradt, és csak a számítógép restart segített.Ennek a karinak ennyi volt a végsebessége. Persze az ATITool a GPU-t egyszer nálam is ''hibázógépnek'' nézte, és mikor 380 Mhz-ig underclockolt, akkor kikapcsoltam. De ez 25 esetből 1Xfordult elő, egyébként mindig megtalálta a 462.5 Mhz es maximumot.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#84) dannynet


dannynet
tag

Most hagyom abba az OFF-ot :B

Az Inno3d FX 5900 XT-ről csak jót tudok mondani. Valószínűleg az én pédányom az újabb széria képviselője, mert a RAMjai 360 Mhz fölött már hibáznak (no borda), ellenben kellemes csalódást okozott a GPU gyári hűtővel elért 485 Mhz-es sebessége. A húzhatatlan RAM nem igazán zavar, mert a 22 GB-os sávszélesség szerintem bőven elég és ahogy egyszer Rudi írta /bárcsak több olyan színvonalas weblap lenne mint a vganfo.hu :) / a shader igényes progiknál előbb fogy el a GPU, mint a RAM.

[Szerkesztve]

(#85) Alvin_ti4200 válasza dannynet (#84) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem meg pont fordítva van:) 435-ön még megy rendesen, de a RAM 840-en már szemetel 3DMark03 Game test 2-ben.

(#86) dannynet válasza Alvin_ti4200 (#85) üzenetére


dannynet
tag

Lehet Innoék direkt taktikáznak így? Egyik kártyára húzható GPU másik kártyára húzható RAM?
Rendelek még egy példányt, a kettőből csak összeütök egy tuning-bajnokot :DDD

(#87) Karex válasza dannynet (#86) üzenetére


Karex
senior tag

Mekkora rulzás!

GF FX 5900 SLI :DDD

(#88) Alvin_ti4200 válasza Karex (#87) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

LOL:DD
3dfx rulla:C

(#89) GF király


GF király
tag

Tisztelettem mindenkinek .
A kérdésem az lenne hogy felszerelhető illetve szerelt e már valaki inno5900xt re Zalman vagy T Giant2 bordát .Tapasztalatokat irjatok.

szaki

(#90) blackfocus


blackfocus
csendes tag

Milyen programmal lehet overclockingot csinalni ezen a kartyan?

(#91) Atlantis válasza blackfocus (#90) üzenetére


Atlantis
veterán

Akár driverből is, miután a coolbits Registry módosítást megejted.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#92) blackfocus válasza Atlantis (#91) üzenetére


blackfocus
csendes tag

Koszi.

Ha mar a driver szoba kerult, a display propertiesbe nincs ilyen opcio, pedig mar lattam olyat, hogy volt. Sot kepernyovalasztasi opcio sincs (pl.: clone, vagy TV). Elofordult ez mar az 5600 Ultra kartyammal is. Bizonyos drivereknel eltunt, aztan mas drivernel visszajott. En mindig a legfrissebbet hasznalom.

Az Inno3D meg nem ad ehhez programot. A regi Geforce2-es kartyamhoz az Asus adott.

A coolbits registry modositas nekem kinaiul van. Hogyan kell ezt csinalni?

(#93) Atlantis válasza blackfocus (#92) üzenetére


Atlantis
veterán

Én 53.03-at használom szintén inno kártyával. Kiválóan működik a TV-kimenet is. A Coolbits-et letöltheted innen: [L]http://web.axelero.hu/atlantis/coolbits.rar[/L]
Nevezd át a kiterjesztést .reg-re és futtasd! Rákérdez, hogy biztosan akarod-e, engedélyezheted nyugodtan,így beír a registry-be.
Ezután a képernyőbeállításoknál a Speciális fülön belül a Geforce 5900 fül alatt megtalálod Órajel néven. Itt külön tudod állítani a frekvenciákat 2D-ben és 3D-ben.

Ugyanitt van a képernyőválasztás is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#94) blackfocus válasza Atlantis (#93) üzenetére


blackfocus
csendes tag

Koszonom szepen.

(#95) devast


devast
addikt

Csao.

Én is beneveztem 1 ilyen kártyába, tuning nem valami fényes eredménnyel ment gpu 420 körül már elhal ram az jo hynix AF-25 820-840 körül viszi, de nem is ez a lényeg... Jáccottam biossal hogy kiiktassam az auto-brake -et csak az eredetit nem mentettem le... neten meg csak 1 downclock-olt 5900 bios-t találtam inno3d-ből... a kérésem az lenne hogy valaki esetleg meg tudna dobni egy eredeti bios-al ?
Előre is köszi.

(#96) Atlantis válasza devast (#95) üzenetére


Atlantis
veterán

Parancsolj! :[L]http://web.axelero.hu/atlantis/inno_original.rar[/L]

Csak nevezd át a kiterjesztést .rom-ra!

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#97) Kirbly válasza blackfocus (#90) üzenetére


Kirbly
aktív tag

rivatuner

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#98) devast válasza Atlantis (#96) üzenetére


devast
addikt

Nem igazán müxxik a link...

(#99) Atlantis válasza devast (#98) üzenetére


Atlantis
veterán

Nálam simán megy. Esetleg próbáld meg ezt:
[L]http://www.mvktech.net/download.php?view.68[/L]

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#100) GF király


GF király
tag

Űdv mindenkinek.

Tegnap vettem egy INNO 3D 5900xt kártyát nagyon jól néz ki .
3200+ os procival alap órajelen 390gpu/700mem /mhz a Memória 2.8 hynix

3D mark 2001: 14765p
3D mark 2003: 5152p
Aquamark 3 : 36700p
56.72 driver

A tesztek után nekilátam a tunning opciónak ,és a kérdésem a következő
az autómatikus maximális órajel opció elindítása után a következő látvány fogadott GPU 498mhz/ MEM 918mhz eből mi lehet az igaz?


Folytatam a tesztelést 450gpu/700mem/mhz el
3D mark 2001 :15140p
3D mark 2003 :5473p
Aquamark3 :40148p

Szerintetek érdemes lenne lecserélni a gyári hűtést ? ha tuningolni szeretném?

szaki

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.