Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) devast válasza Atlantis (#99) üzenetére


devast
addikt

Igen jelenleg az van benne, de az nem az igazi... :) Mintha ilyen elso szerias bios lenne amikor meg ki se volt találva a neve hogy XT lesz a kártya :)

(#102) Atlantis válasza devast (#101) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó az e-mail címed? Átküldöm az enyémet mail-ben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#103) devast válasza Atlantis (#102) üzenetére


devast
addikt

ja jo: devast_kukac_mad.hu

(#104) Atlantis válasza devast (#103) üzenetére


Atlantis
veterán

Küldtem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#105) devast válasza Atlantis (#102) üzenetére


devast
addikt

Ja és megvan mit írtál el... nem vetted figyelembe hogy a dolog case sensitive vagyis az nem inno_original.rar hanem Inno_original.rar :))))

(#106) Atlantis válasza devast (#105) üzenetére


Atlantis
veterán

Lehetséges. Nálam akkor is működik a link.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#107) devast válasza Atlantis (#106) üzenetére


devast
addikt

Na, pont ez van meg nekem is :) és eredetileg nem ez volt benne :) Netán valaki más akkor esetleg ?

(#108) Atlantis válasza devast (#107) üzenetére


Atlantis
veterán

Hogy a fenébe? Változtattak volna a kártyán? Az enyém még a legelső sorozatból való, tavaly decemberben vettem. Tudnál írni egy VESA Produkt name-t?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#109) devast válasza Atlantis (#108) üzenetére


devast
addikt

Enyém pár napos/hetes....
Inno3D FX5900-8X-XT W/128MB CRT DVI+TV
I-5900-F3G3S
Ja és 2004 18. hetében készült a doboz szerint :)
Az a bios Te küldtél nagyon korai lehet enyémben már újabb van(illetve volt) :)
VESA Produkt name <= ezt nem vágom hol nézzem meg, windozom nem nagyon van, dobozon meg a kártyán nem látom...

(#110) Atlantis válasza devast (#109) üzenetére


Atlantis
veterán

X-BIOS Editor nevű program kiírja. Ezzel mentettem ki a BIOS-t is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#111) devast válasza Atlantis (#110) üzenetére


devast
addikt

Igen tudom énis azzal nézegettem... de aza bios amit küldtél biztos korai kiadás mert nem is 5900XT chipid van benne hanem sima 5900, bioseditorban meg lehet nézni... 5900SE chipid kéne bele...

(#112) Atlantis válasza devast (#111) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad lehet. Írtam, hogy az én kártyám még a legelső szériából való.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#113) blackfocus


blackfocus
csendes tag

Na kiprobaltam a tuningot. Nem valami fenyes eredmennyel.

Eloszor is csaknem imadkozni kellett a windoesnak, hogy elinduljon az overclock, hiaba allitottam be. Utana pedig ki sem leheetett kapcsolni a tulhuzast, csak a driver ujra installalasaval.

Az alap orajel 400/700 volt, eloszor 444/790-nel probaltam. Erdekes, hogy a 3DMark 2001SE-ben elert 13.500-as pontszam csokkent, 3DMark03-ban pedig, ha kicsit is de nott. Itt 5047-rol indultam. A maximum amit a windows hajlando volt elfogadni, 444/812. Itt 2001SE-ben mar csak 11924 pont volt, 03-ban pedig 5238. 444/800-nal 03-ban is magasabb volt, 5332.

Lenyeges rendszerhomerseklet emelkedes nem volt.

Utana ujrainstallaltam a drivert, mert maskepp nem lehetett kikapcsolni a tulhuzast, 2001SE-ben 13601, 03-ban 5056 lett.

Azt hiszem meg leszek ezutan tulhuzas nelkul is.

Egy Barton 2500+ processzorom van, ami 2 GHz-en megy-

(#114) _Volkovy_ válasza blackfocus (#113) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

windoes :O

(#115) Z10N


Z10N
veterán

Hello!

Tudtok mondani Inno3D FX5900XT szériaszámokat (típusszám,mem), gondolok ezalatt ilyenekre: hynix mem-es(800+); ''elfüstölős'' széria; JÓL TUNINGolható széria; stb. (ezenkívül melyik szériásat nem szabad megvenni)

szerk.: Ja meg tuning eredményeket (mik eddig a maxok és milyen hűtéssel)

A válaszokat előre is köszi.

Z10N :DD

[Szerkesztve]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#116) Z10N válasza GF király (#100) üzenetére


Z10N
veterán

Látom te mostanában vettél egyet. Tudnál mondani pontos adatokat. Köszi.

Z10N :DD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#117) Atlantis válasza blackfocus (#113) üzenetére


Atlantis
veterán

Melyik driver-t használod? 53.03-at ajánlom, az enyém azzal stabilan megy, bár én nem húzom. Alapon 5273 a 3DMark03, bár ez engem nem sokat zavar.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#118) Atlantis válasza Z10N (#115) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez nehéz kérdés, úgy tudom, hogy a február-március körül Magyarországra került darabok voltak elfüstölésre hajlamosak. Ha használtan tudsz venni elsőszériás darabotű(tavaly november-december), azzal szvsz nem jársz rosszul.
Kíváncsiság kedvéért most én is húzom, amíg bírja, majd írok eredményeket.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#119) Atlantis válasza Atlantis (#118) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, 425/800-on 5707 lett 03.
Lehet, hogy tovább is húzható, de nem szórakoztam vele.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#120) Frigo


Frigo
őstag

Én áprilisban vettem és most is jól megy ,szerintem a mostaniakkal már nincs baj.

(#121) Tithian válasza Atlantis (#118) üzenetére


Tithian
őstag

2004 10. hetén gyártott kártyám van, április elején vettem, azóta semmi baja.
Eddig ment szűk 3000 órát.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#122) Atlantis


Atlantis
veterán

Szerencsétek van. Csak az erről szóló topic dátuma alapján írtam azt az időpontot. Az enyém első szériás, semmi baja nincs.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#123) devast válasza Z10N (#115) üzenetére


devast
addikt

Szériaszámot nem tudok, hynix ramos aminek a memje kb igy néz ki [L]http://meggyespite.czosoft.local.hu/~devast/FX5900/p1170030.jpg[/L]
AF-25 = minimum stabil 800Mhz , szokott lenni hynix-ból még AF-28 -as is és nagyon ritkán AF-22 is ilyen típusú kártyán(a legutolsó inno3d-n nem lehet) :) , enyém még nem füstölt el de valami hihetetlen milyen meleg alapórajelen is, már arra gyanakszom hogy azért lövi le folyton az auto-brake már 420-on is mert totál forró a kártya... tojást lehetne rajta sütni... Azt nem szabad megvenni amelyik nem működik :DDD Általában GPU húzásra jobban reagálnak ezek a kártyál mint mem húzásra azt jó ha tudod... szal egy jó mag + szar mem kombó sokkal jobb mint ahogy én érzem az enyémet(szar mag, jó mem), röviden ennyi.... nemtudom megéri-e befektetni valami normális hűtésbe... de kétlem hogy meg fogom lépni.... annyit nem ér meg :))

(#124) pjtr válasza devast (#109) üzenetére


pjtr
aktív tag

sziasztok!

az én inno3d dobozán ez van:
Inno3D FX5900-8X-XT W/128MB CRT DVI+TV
I-5900-F3G3S
17-2004
akkor ha jól számolom ez április vége, május eleje ugye?
tehát nem a füstölös széria..... :F

(#125) Atlantis válasza pjtr (#124) üzenetére


Atlantis
veterán

Az április vége. Nehéz megmondani, hogy hol a határ. Ha még enm füstölt el, akkor nem a füstölős széria. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#126) pjtr válasza Atlantis (#125) üzenetére


pjtr
aktív tag

eddig még nem füstölt el hálisten (kop-kop) remélem nem is fog....

(#127) pjtr válasza pjtr (#126) üzenetére


pjtr
aktív tag

bocsi de láma vagyok..

a hozzászólásaimban miért van ott hogy (mod)???
nem lehet ezt innen kipattintani?

(#128) Atlantis válasza pjtr (#127) üzenetére


Atlantis
veterán

Mert az első 8 percben tudod módosítani az irományodat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#129) pjtr válasza Atlantis (#128) üzenetére


pjtr
aktív tag

ja értem bocsi :b

(#130) pjtr válasza Atlantis (#128) üzenetére


pjtr
aktív tag

és szeretnék még1 számotokra hihetetlen kérdést feltenni:
idézet Devast kollégától: ''Igen tudom énis azzal nézegettem... de aza bios amit küldtél biztos korai kiadás mert nem is 5900XT chipid van benne hanem sima 5900, bioseditorban meg lehet nézni... 5900SE chipid kéne bele...''

én eddig ugy tudtam, hogy XT jelőlés csak butitott biost takar, és nem egy másik chipet. Mert eddig én ugy tudtam hogy sima 5900-es a gpu ezeken a kártyákon
Vagy rosszul tudom?

(#131) burgatshow válasza pjtr (#130) üzenetére


burgatshow
veterán

XT = extreme !

Most már szerinted??? :DDD

(#132) divot válasza pjtr (#130) üzenetére


divot
veterán

Eleinte voltak ilyen butított 5900-ak, de amit most veszel XT-ként, az XT minden ízében.

(#133) pjtr válasza divot (#132) üzenetére


pjtr
aktív tag

hát akkor én ezt nagyon benéztem.....bocsi a kérdés miatt :B

(#134) inkab


inkab
aktív tag

Én tavaly ősszel vettem, még akkor amikor az nvidia be sem jelentette a 5900XT chipet!!!!!!! :F Ez eléggé első szériás nem? :C Inno3D, 450/800-on szoktam használni a gagyi gyári hűtőjével. Mivel lehetne szoftveresen megnézni hogy SE, vagy XT, vagy visszaórajelezett sima 5900-es-e a GPU rajta????? (Everest, stb. sima 5900-et ír mind...) Help!

[Szerkesztve]

(#135) burgatshow válasza inkab (#134) üzenetére


burgatshow
veterán

Aida!

(#136) pjtr


pjtr
aktív tag

nekem az aida 5900xt ir ki, viszont a kártya dobozán XT feliratot csak egy sárga ovális matricán látok :F akkor most nálam beállt a képzavar...

(#137) inkab válasza burgatshow (#135) üzenetére


inkab
aktív tag

Az aida/everest 5900-et ír, az tuti, nem XT-t.

A Rivatuner meg ezt:

Display adapter information
$0000000000 Description : NVIDIA GeForce FX 5900
$0000000001 Vendor ID : 10de (NVIDIA)
$0000000002 Device ID : 0331

NVIDIA specific display adapter information
$0100000000 Graphics core : NV35 revision A1
$0100000001 Hardwired ID : 0331




(#138) inkab


inkab
aktív tag

Ha ez igaz akkor nagyon jól jártam annó... 56eHUF-é vettem egy kártyát ami akkor 100eHUF-ba került... :))

(#139) divot válasza pjtr (#136) üzenetére


divot
veterán

Nincs semmi képzavar.
Eleinte biosból visszafogott 5900-akat adtak ki XT-ként. Nekem is olyan kártyám volt, amin csak egy utólag a dobozra ragasztott matrica mutatta, hogy ez nem 5900. Aztán 455/935-ön is ment.
Később persze jöttek a valódi XT-k, amiket gyakran már az 5900-as órajelre sem lehetett fölhúzni.

Szerk: ráadásul az FX5900-as sorozat tagjai csak az órajelekben térnek el egymástól, tehát nem kell pip-okat ki/be kapcsolgatni, ha a nagyobb testvér teljesítményére vágysz.

[Szerkesztve]

(#140) Tithian válasza inkab (#137) üzenetére


Tithian
őstag

Nálam XT-n:

Description : NVIDIA GeForce FX 5900XT
Vendor ID : 10de (NVIDIA)
Device ID : 0332

Graphics core : NV35 revision A1
Hardwired ID : 0332

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#141) inkab válasza divot (#139) üzenetére


inkab
aktív tag

És azt honnan tudtad meg, a tuningpotenciálon kívűl, hogy valóban 5900 mag és nem 5900XT?

(#142) inkab válasza Tithian (#140) üzenetére


inkab
aktív tag

ÁÁÁÁÁ!!!! Éljen!!!!! :C Ezek szerint a rivatuner írná, ha XT!!!! Bár eddig is sejtettem, de azért örülök neki... :))

(#143) divot válasza inkab (#141) üzenetére


divot
veterán

Sehonnan. Az órajelek a következők:
5900XT - 390(vagy 400)/700
5900 - 400/850
5900U - 450/850
Ha még jól emélkszem :F

Na most ha az XT-d 400-as órajelű maggal szerelték, akkor mégis mi különböztetné meg a sima 5900-tól?

(#144) inkab válasza divot (#143) üzenetére


inkab
aktív tag

Mégis lehet tudni! :) Lásd 137.hozzászólás és a 140.hozzászólás. :)

Rivatuner:

non-XT mag (enyém :)) ):

Display adapter information
Description : NVIDIA GeForce FX 5900
Vendor ID : 10de (NVIDIA)
Device ID : 0331

XT mag:

Display adapter information
Description : NVIDIA GeForce FX 5900XT
Vendor ID : 10de (NVIDIA)
Device ID : 0332

És mindkettő Inno3D 5900XT! :))


[Szerkesztve]

(#145) pjtr


pjtr
aktív tag

köszönöm divotnak a hozzászólását :)
a riva tunerben mire kell kattintani, hogy ezeket az adatokat én is lássam?

[Szerkesztve]

(#146) blackfocus válasza Atlantis (#117) üzenetére


blackfocus
csendes tag

61.77-et. Lehet, hogy az ujabb driver rosszabb?

(#147) blackfocus válasza Atlantis (#119) üzenetére


blackfocus
csendes tag

Milyen alaplappal es proceszorral?

(#148) Atlantis válasza blackfocus (#147) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem felesleges 6x.xx -es drivert használni, úgy vélem, hogy ezeket már inkább a 6800-as sorozat jobb támogatására írják. 56.72 WHQL talán a legjobb driver az 5900-esekhez.

Amúgy a gépem az adataimnál van leírva.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#149) inkab válasza Atlantis (#148) üzenetére


inkab
aktív tag

Nekem is az 56.72 driver vált be eddig legjobban. De általában egyikkel sincs gond, driver téren elég jó az nvidia. Nekem eddig egyedül a TV-OUT clone mod beállítással, meg a Halo nevű játékkal volt probléma egy drivernél, de a rákövetkezőben ezeket is orvosolták...

(#150) Tithian válasza Atlantis (#148) üzenetére


Tithian
őstag

Doom 3-hoz nélkülözhetetlen a 61.77, 5x.xx-en tetűlassú.
Eddig az 53.03 omegát vagy az 56.72-t használtam, de ha a játékoknak ez már kevés...
Mindenesetre örülök, hogy tudott az nVidia OpenGL alatt ennyivel jobb drivert írni.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.