Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) pjtr


pjtr
aktív tag

nekem még mindig a gyári driver :B van fent, mert gyakorlatilag 0 a szabadidőm.
ha leszedem az általatok ajánlot drivert, akkor előtte kell vmijen ''drájverklinert'' használni a régi driver tökéletes eltávolitásához?
és még 1kérdésem lenne: eddig nem találtam meg a a hömérséklet mérőt az nvida panelen. az új driverrel ez lehet hogy ''előjön'' ? (vagy az én karimban lehet hogy nincs is ilyen??)
bocsi ha erről volt már szó, de nem tudtam végig olvasni a topikokat ez ügyben.

(#152) Atlantis válasza Tithian (#150) üzenetére


Atlantis
veterán

Elhiszem, D3-at nem próbáltam, valszeg nem is fogom. Nekem eddig az 53.03 is tökéletesen megfelel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#153) pjtr


pjtr
aktív tag

senki nem tud nekem segiteni :F

(#154) -=V3rthil=- válasza pjtr (#151) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Hőmérő nem lesz, ha XT-d van. Drivereket nem muszáj leszedni, de nem árthat, mondjuk add/remove-ból:). Ennek igazán akkor van értelme, ha ATI/nV csere van mondjuk.

hey-ho-let's-go

(#155) Atlantis válasza pjtr (#153) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, az ASUS-t leszámítva nem ismerek olyan XT-t, amin van hőmérő-szenzor.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#156) pjtr válasza -=V3rthil=- (#154) üzenetére


pjtr
aktív tag

én mindig úgy szedem le a dolgokat, ahogy Te is irtad, csak a regisztrációs adatbázisból nem biztos hogy mindent kiszed rendesen igy... csak gondoltam hátha van vkine vmijen negativ tapasztalata amit megtudna osztani, mert szívni meg nem szeretek :P

köszi a válaszokat :P

[Szerkesztve]

(#157) -=V3rthil=- válasza pjtr (#156) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Nekem is volt 5900XT-m, azzal is sokat cserélgettem a drivereket, és semmi gond nem volt azzal, ha úgy szedtem le:). Most is így csinálom, igaz, Radeonnal, és ezzl sincs semmi gond.

hey-ho-let's-go

(#158) pjtr válasza -=V3rthil=- (#157) üzenetére


pjtr
aktív tag

most itt van a kezemben a kártyám kézikönyve. ott látok hömérsékletfigyelő opciót, azért gondoltam, hogy ez vagy driver, vagy bios függő dolog lehet.
a dobozán csak egy sárga ovális matrica van hogy ez egy XT kártya.
és a kártyám inno3d.

[Szerkesztve]

(#159) Tithian válasza pjtr (#158) üzenetére


Tithian
őstag

A régebbiekben, amelyek valószínűleg átcimkézett 5900-ak, lehet hőfigyelő.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#160) pjtr válasza Tithian (#159) üzenetére


pjtr
aktív tag

de én ezt honnan tudhatom meg 100%-osan?
csak mert tegnap olvastam a riva tuneres balhét, de én nem találtam meg sajnos
biztos sz@r ment a szemembe vagy mi....:B


[Szerkesztve]

(#161) faster válasza pjtr (#158) üzenetére


faster
nagyúr

Attól függ, hogy az 5900XT paneljére épül, vagy a sima 5900-re, a legelső butított 5900XT,SP-k teljesen a 5900-re épültek, csak lassabb ramchipeket raktak rá, az Nvidia referencia 5900XT-jére épülő kártyákon viszont nincs hőmérő szenzor.

(#162) divot válasza pjtr (#160) üzenetére


divot
veterán

A driver beállítások között látnod kell, ha van. Ha nincs ott, akkor nincs.

(#163) pjtr válasza faster (#161) üzenetére


pjtr
aktív tag

monnyuk az én kártyám a matrica szerint 2004 17 heti, akkor ez bukta

(#164) faster válasza pjtr (#163) üzenetére


faster
nagyúr

A driver alapból felismeri ezt, ha a beállítások közt nincs ott a hőmérséklet, akkor sajna nincs rajta szenzor.

(#165) Tithian válasza pjtr (#163) üzenetére


Tithian
őstag

Akkor egész biztosan XT, hardware monitoring nélkül.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#166) -=V3rthil=- válasza pjtr (#158) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Pont olyanom volt nekem is, a kézikönyv valahol még meg is van:). De sajna az a sima 5900-é, csak lusták voltak külön XT-set csinálni... Szal ha nem jelenik meg a fül, akkor bukta...:(

hey-ho-let's-go

(#167) faster válasza -=V3rthil=- (#166) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem nem olyan nagy tragédia, ha nincs hőm. szenzor.

(#168) divot válasza faster (#167) üzenetére


divot
veterán

Jóhogy. Eleinte ránézel időnként, aztán elfelejted, hogy egyáltalán létezik.

(#169) faster válasza divot (#168) üzenetére


faster
nagyúr

....és meg merem kockáztatni a kijelentést, hogy jobban megy öcsém 5900SP-jén a Doom3, mint az én 9800Prómon.

(#170) divot válasza faster (#169) üzenetére


divot
veterán

Elképzelhető. De ezzel az 5900-as széria nyerő listája kb. véget is ér. :)

(#171) pjtr


pjtr
aktív tag

ne szomoriccsatok el.... én kb 2 évre tervezten ezt a kártyát
másra meg nem volt pénzem sajnos

[Szerkesztve]

(#172) faster válasza pjtr (#171) üzenetére


faster
nagyúr

Mivel szomorítottunk el?

(#173) pjtr


pjtr
aktív tag

Divot szerint ennyi a pozitiv a kariban én meg a forúmot vadul olvasva választottam

[Szerkesztve]

(#174) faster válasza pjtr (#173) üzenetére


faster
nagyúr

Gondolom a 9800Próhoz képest, erre értette. Mennyiért kapni mostanában ilyen 5900XT kártyát?

[Szerkesztve]

(#175) divot válasza pjtr (#173) üzenetére


divot
veterán

Nem kell szomorkodni, a dx9-ben 9800PRO jobb, ennyi. Opengl-ben pedig a nVidia kártyái jobbak: lásd Doom3.

(#176) pjtr válasza faster (#174) üzenetére


pjtr
aktív tag

45e vettem 2 hónapja, de mivel télleg nincs semmi szabadidőm, nem is tudtam megrángatni a kártyát, gyári a driverem van még mindig, esténként, és néha ilyenkor tudok csak érdeklődni :B ezért kérek állandóan elnézést, a sok ostoba kérdés miatt, amivel Titeket szekállak 2 napja :B

(#177) pjtr


pjtr
aktív tag

és ezért köszönöm Nektek a válaszaitokat :)

(#178) divot válasza pjtr (#176) üzenetére


divot
veterán

A 9800PRO előtt nekem is ilyesmi kártyám volt, és nagyon szerettem. :) 455/935-ön ment, persze ezt azért már leginkább csak egy-egy teszt erejéig bírta. A 450/900-al viszont nem volt gondja.

(#179) pjtr válasza divot (#178) üzenetére


pjtr
aktív tag

és az lehetséges, ha meghúzóm a kártyát, akkor kevesebb pontot kapok, mintha húzatlanul mérték volna (ijet is olvastam)
akkor most teljesitmény csökkenés van :F, vagy csak a 3dmark érzékeli igy?

[Szerkesztve]

(#180) faster válasza pjtr (#179) üzenetére


faster
nagyúr

Én is hallottam már róla. Lehet, hogy valamiféle hővédelem visszavette az órajelet.

(#181) pjtr válasza faster (#180) üzenetére


pjtr
aktív tag

akkor ez már sok a kártyának?

(#182) Tithian válasza pjtr (#181) üzenetére


Tithian
őstag

Igen.
Mennyivel próbáltad?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#183) faster válasza pjtr (#181) üzenetére


faster
nagyúr

Elképzelhető. Nem tudom, mekkora hűtés van a kártyákon, lehet, hogy tuning esetén célszerű egy nagyobb bordát rátenni. Persze kezdőknek csak óvatosan, a gari miatt...

[Szerkesztve]

(#184) pjtr válasza Tithian (#182) üzenetére


pjtr
aktív tag

én még nem húztam meg :B de amint tudok rá időt szakitani, rögtön ''publikálom majd'', ez hétvégén mindenképpen összefog majd jönni, addig csak a levegőbe kérdezek :B ha lesznek komolyabb tapasztalatom remélem akkor is fogjátok majd olvasni ezt a topikot, és fogtok majd segiteni nekem és válaszolni :)

(#185) divot válasza pjtr (#179) üzenetére


divot
veterán

Persze. Túlhúzod. Ha ezt tapasztalod akkor vedd vissza az órajelet.

(#186) pjtr válasza faster (#183) üzenetére


pjtr
aktív tag

pontosan ezért kérdeztem a hőmérséklet sensort, mert első alkalommal nem akarom megsütni... a hűtésem az sajna még csak gyári

[Szerkesztve]

(#187) faster válasza pjtr (#186) üzenetére


faster
nagyúr

Hőmérő szenzor és hővédelem lehetséges, hogy két külön dolog. Ennyire nem ástam bele magam a témába.

(#188) divot válasza pjtr (#186) üzenetére


divot
veterán

Nem kell oda senzor, mert az úgy sem mutatja, hogy mit tud a kártya.
Kezd szolid tuninggal. Mondjuk 425/750. Aztán teszt, a 3dmark2003 jó lesz erre a célra. Figyeled végig, hogy látsz-e valamiféle hibát. Ha nem, akkor emeled 5MHz-enként az órajelet. Ha türelmes vagy, akkor kezd a gpu-val. És amint észleled az első vizuális deffektust a teszt során (a mother nature teszt epizódban nagyon hamar kiugrik a hiba), akkor visszaveszel belőle. És így tovább.

(#189) pjtr válasza faster (#187) üzenetére


pjtr
aktív tag

én se. ezért okosodom rajtatok :B

(#190) faster válasza divot (#188) üzenetére


faster
nagyúr

doom3 timedemo elég jó teszt, ha ott nincs hiba, akkor a többinél sem lesz.

(#191) divot válasza faster (#190) üzenetére


divot
veterán

Igen ám, de a 3dmárkkal a kapott ponszámból is tud okoskodni, lásd. olyan túlhúzás esete, ami még nem okoz látható hibát. A pontszám viszont visszaesik.

(#192) pjtr válasza divot (#188) üzenetére


pjtr
aktív tag

és még 1 láma kérdésem lenne: mi a jobb? a frankón húzható gpu, vagy a memó?

(#193) Frigo válasza pjtr (#192) üzenetére


Frigo
őstag

GPU

(#194) faster válasza pjtr (#192) üzenetére


faster
nagyúr

Ennél a kártyánál a GPU húzása fontosabb. De persze vannak olyan esetek, amikor memórisávszélesség limitált, főként régebbi engine-re épülő játékok nagy felbontásokban, ilyenkor a memória órajele számít jobban.

[Szerkesztve]

(#195) divot válasza pjtr (#192) üzenetére


divot
veterán

Ennél a kártyánál inkább a gpu-val jársz jobban.
És ha megvan a 450/850 esetleg, akkor örülhetsz, mert nagyon sok pénzt takarítottál meg: ez ugyanis az 5900Ultra órajele. :)

(#196) pjtr


pjtr
aktív tag

köszönöm a Helpet :)
ha jutok vmire, akkor remélem ugyanijen türelemmel lesztek irántam , mint most:)
most mennem kell sajnos sziasztok

(#197) pjtr válasza divot (#195) üzenetére


pjtr
aktív tag

akkor megpróbálom szépen lassan lépésenként...... szombatra lesz eredményem :)

(#198) faster válasza pjtr (#197) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként látható eredménye nem lesz sok a húzásnak, persze a 3dmark pontokon látni fogod. Emiatt nem szoktam tuningolva használni a VGA-t. Egyszer megnézem, mit bír, aztán alapórajeleken használom tovább... :)

(#199) devast válasza divot (#191) üzenetére


devast
addikt

Hmm nekem pontosan ez az eset áll fenn... auto-brake folyton beleszól, csak azt nem tudom miért, 2 lehetőség van valaki értelmesebb aki tudja pls segítsen már benne :) 1. Azért huzza mindig vissza mert tulmelegszik(gyári inno3d hütés lofax) 2. tényleg 420-425 körül van vége a mag-nak nálam. Ezt hogy mikor huzza vissza az orajelet 375-re az driverenkent valtozik pl: 61.77 420-on is lelotte mig 56.72 engedi hiba nelkul 425-on is... a nagy kérdés fennáll: ha ennyi van a magban akkor nem fogok rá komoly pénzekért hütést venni mert totál fölös... 3év gar elszáll adnak másikat nemnagyügy... ha viszont a hőmérsékletek miatt akad el 420-425 körül akkor megfontolandó a dolog... ps: én kártyámon tojást lehetne sütni mikor használom a 3D részleget...
Éééés még mindig keresek nem első szériás Inno3D FX5900XT BIOS-t :) Kb február,március utánit... lényeg hogy ne a (400/700) típusú legyen :))

Üdv

(#200) divot válasza devast (#199) üzenetére


divot
veterán

Mivel leginkább Zalman hűtőt érdemes venni rá ventivel, ezt 7-10 ezer forintot (beszerzési helytől függően) el lehet költeni hatékonyabban is. Pld. úgy, hogy eladod a kártyádat, és veszel egy 9800pro-t, vagy, ha ragaszkodsz az FX-hez, akkor egy normál 5900-at. Annak idején én is vettem az 5900LE-re Zalmant, de tuningban szinte semmit sem jelentett a gyári hűtőhöz képest. Nekem ugyan megérte, mert szeretem a csöndet, de ha a tuning lett volna a cél, akkor szívás.

(#201) devast válasza divot (#200) üzenetére


devast
addikt

ATI kártya nekem nem kell nincs szükségem arra a szopásra az volt 1 évig de többet nekem aztán nem kell :) te most erről a típusú kis sz*r inno3d hűtésről beszélsz vagy egy másik típusúról ? [L]http://meggyespite.czosoft.local.hu/~devast/FX5900/p1170029.jpg[/L]

(#202) Atlantis válasza devast (#201) üzenetére


Atlantis
veterán

Mi bajod volt az Ati-val?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#203) divot válasza devast (#201) üzenetére


divot
veterán

Nekem nem Inno kártyám volt, hanem PixelView FX5900LE.



Gyári hűtővel sem volt gond a hőmérsékletével, de mint írtam, szerettem volna teljesen lecsöndesíteni a gépemet, ezért kellett rá a Zalman. Aztán mellékhatásként kiderült, hogy tuningban szinte semmit sem számított a jobb hűtés.

Azt pedig nem értem, hogy miért szívna a fél világ ATI kártyával :F

[Szerkesztve]

(#204) devast válasza divot (#203) üzenetére


devast
addikt

Nem a fél világ szív vele csak az aki nem Windozt használ hanem pl Linuxot vagy FreeBSD-t... ugyanis jelen állapotba verem X800XT-t linux alatt 3D teljesítménybe... és azért én itt szoktam inkább játszani, ritkán bútolok windozt, nagyon ritkán... ATI csak windoz alatt rulzik, és ott is csak DirectX-be semmi más előnye nincs csak ez + a jó szűrések... Nekem directx-re nem igazán van szükségem, szűréseket sem várok el egy ilyen kategóriájú kártyától, szal ez így jó nekem :))

(#205) divot válasza devast (#204) üzenetére


divot
veterán

''ugyanis jelen állapotba verem X800XT-t linux alatt 3D teljesítménybe... ''

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben?

(#206) faster válasza devast (#204) üzenetére


faster
nagyúr

ATI nem ad ki natív drivereket linux alá?

(#207) devast válasza divot (#205) üzenetére


devast
addikt

Válaszok a kérdésekre: Mit fejtsek ki bővebben? Ad ki drivert az ATI csak sz*rik az egészbe 2 évvel le van maradva, röviden: bugos,lassú. És azis kamu hogy nincs játék... van elég :) bár nem annyi mint m$ alatt de én nem is hardcore gamer vagyok (már nem:)) ) , Akkor az nvidia forumokon nyujt supportot, driver frissitéseibe mindig vannak bugfix-ek meg uj feature-ök, mig atinál gyakorlatilag annyi történik amit kb egy ember részmunkaidőben tudna csinálni, ATI semmit nem kommunikál hogy most mivan vagy mi lesz, találsz bugot elküldöd nekik még az azutáni 3. driver release-ben is bennelesz, veszel egy kártyát és mire normális driver lesz addigra kidobhatod kb (már ha lesz valaha is) szóval nem jó befektetés :)

Ja azt elfelejtettem, hogy bár szükségem nincs rá, de nv-nek vannak x86_64 driverei is mig atinak csak x86 :)

[Szerkesztve]

(#208) divot válasza devast (#207) üzenetére


divot
veterán

Értem. :)

(#209) GF király válasza devast (#199) üzenetére


GF király
tag

Hi.

szeretném megkérdezni ,hogy inno3d 5900xt den neked is van a kártyádon a kűlső felén egy merevítő fém sin.? Mert a neten még nem látam ilyet és az enyémen meg van.

[Szerkesztve]

szaki

(#210) devast válasza GF király (#209) üzenetére


devast
addikt

Definiálnád miaza merevítő fémsín ? :DDD Vagy valami kép róla ?

(#211) GF király válasza devast (#210) üzenetére


GF király
tag

HI.

A sín az én definícióm szerint ugy kell értelmezni PL.: (az ablak redőny is egy sín ben fút fel le ) kicsibe ugy kell elképzelni,hogy egy fémből készített sín van ráhúzva a kátya kűlső az AGP vel elentétes oldalára és a két szélén csavarral rögzítve van .Gondolom valami merevítésnek szánták hogy a kártya ne hajoljon meg ha nagyobb hűtést raknak rá.

szaki

(#212) Z10N


Z10N
veterán

Kinek milyen inno3d fx5900xt-je van:
-memóriák L alakban, régi nyák (5900)
-memóriák félkörben, új nyák (5900xt)

tapasztalatok ezekhez:
-''elfüstölős'' széria
-memóriák (hynix, samsung)
-mag (5900, 5900xt)
-mikori gyártású
-gyári és típus szám
-tuning

régi nyákos (5900), hynix ramos szériája ha van vkinek:
-ram típusa, száma
-mag típusa, száma
-mikori gyártású
-gyári és típus szám
-tuning
-ebből van ''elfüstölős'' széria v azok csak az új nyákosak?


Z10N :DD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.