Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) pjtr


pjtr
aktív tag

nekem még mindig a gyári driver :B van fent, mert gyakorlatilag 0 a szabadidőm.
ha leszedem az általatok ajánlot drivert, akkor előtte kell vmijen ''drájverklinert'' használni a régi driver tökéletes eltávolitásához?
és még 1kérdésem lenne: eddig nem találtam meg a a hömérséklet mérőt az nvida panelen. az új driverrel ez lehet hogy ''előjön'' ? (vagy az én karimban lehet hogy nincs is ilyen??)
bocsi ha erről volt már szó, de nem tudtam végig olvasni a topikokat ez ügyben.

(#152) Atlantis válasza Tithian (#150) üzenetére


Atlantis
veterán

Elhiszem, D3-at nem próbáltam, valszeg nem is fogom. Nekem eddig az 53.03 is tökéletesen megfelel.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#153) pjtr


pjtr
aktív tag

senki nem tud nekem segiteni :F

(#154) -=V3rthil=- válasza pjtr (#151) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Hőmérő nem lesz, ha XT-d van. Drivereket nem muszáj leszedni, de nem árthat, mondjuk add/remove-ból:). Ennek igazán akkor van értelme, ha ATI/nV csere van mondjuk.

hey-ho-let's-go

(#155) Atlantis válasza pjtr (#153) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, az ASUS-t leszámítva nem ismerek olyan XT-t, amin van hőmérő-szenzor.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#156) pjtr válasza -=V3rthil=- (#154) üzenetére


pjtr
aktív tag

én mindig úgy szedem le a dolgokat, ahogy Te is irtad, csak a regisztrációs adatbázisból nem biztos hogy mindent kiszed rendesen igy... csak gondoltam hátha van vkine vmijen negativ tapasztalata amit megtudna osztani, mert szívni meg nem szeretek :P

köszi a válaszokat :P

[Szerkesztve]

(#157) -=V3rthil=- válasza pjtr (#156) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Nekem is volt 5900XT-m, azzal is sokat cserélgettem a drivereket, és semmi gond nem volt azzal, ha úgy szedtem le:). Most is így csinálom, igaz, Radeonnal, és ezzl sincs semmi gond.

hey-ho-let's-go

(#158) pjtr válasza -=V3rthil=- (#157) üzenetére


pjtr
aktív tag

most itt van a kezemben a kártyám kézikönyve. ott látok hömérsékletfigyelő opciót, azért gondoltam, hogy ez vagy driver, vagy bios függő dolog lehet.
a dobozán csak egy sárga ovális matrica van hogy ez egy XT kártya.
és a kártyám inno3d.

[Szerkesztve]

(#159) Tithian válasza pjtr (#158) üzenetére


Tithian
őstag

A régebbiekben, amelyek valószínűleg átcimkézett 5900-ak, lehet hőfigyelő.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#160) pjtr válasza Tithian (#159) üzenetére


pjtr
aktív tag

de én ezt honnan tudhatom meg 100%-osan?
csak mert tegnap olvastam a riva tuneres balhét, de én nem találtam meg sajnos
biztos sz@r ment a szemembe vagy mi....:B


[Szerkesztve]

(#161) faster válasza pjtr (#158) üzenetére


faster
nagyúr

Attól függ, hogy az 5900XT paneljére épül, vagy a sima 5900-re, a legelső butított 5900XT,SP-k teljesen a 5900-re épültek, csak lassabb ramchipeket raktak rá, az Nvidia referencia 5900XT-jére épülő kártyákon viszont nincs hőmérő szenzor.

(#162) divot válasza pjtr (#160) üzenetére


divot
veterán

A driver beállítások között látnod kell, ha van. Ha nincs ott, akkor nincs.

(#163) pjtr válasza faster (#161) üzenetére


pjtr
aktív tag

monnyuk az én kártyám a matrica szerint 2004 17 heti, akkor ez bukta

(#164) faster válasza pjtr (#163) üzenetére


faster
nagyúr

A driver alapból felismeri ezt, ha a beállítások közt nincs ott a hőmérséklet, akkor sajna nincs rajta szenzor.

(#165) Tithian válasza pjtr (#163) üzenetére


Tithian
őstag

Akkor egész biztosan XT, hardware monitoring nélkül.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#166) -=V3rthil=- válasza pjtr (#158) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Pont olyanom volt nekem is, a kézikönyv valahol még meg is van:). De sajna az a sima 5900-é, csak lusták voltak külön XT-set csinálni... Szal ha nem jelenik meg a fül, akkor bukta...:(

hey-ho-let's-go

(#167) faster válasza -=V3rthil=- (#166) üzenetére


faster
nagyúr

Szerintem nem olyan nagy tragédia, ha nincs hőm. szenzor.

(#168) divot válasza faster (#167) üzenetére


divot
veterán

Jóhogy. Eleinte ránézel időnként, aztán elfelejted, hogy egyáltalán létezik.

(#169) faster válasza divot (#168) üzenetére


faster
nagyúr

....és meg merem kockáztatni a kijelentést, hogy jobban megy öcsém 5900SP-jén a Doom3, mint az én 9800Prómon.

(#170) divot válasza faster (#169) üzenetére


divot
veterán

Elképzelhető. De ezzel az 5900-as széria nyerő listája kb. véget is ér. :)

(#171) pjtr


pjtr
aktív tag

ne szomoriccsatok el.... én kb 2 évre tervezten ezt a kártyát
másra meg nem volt pénzem sajnos

[Szerkesztve]

(#172) faster válasza pjtr (#171) üzenetére


faster
nagyúr

Mivel szomorítottunk el?

(#173) pjtr


pjtr
aktív tag

Divot szerint ennyi a pozitiv a kariban én meg a forúmot vadul olvasva választottam

[Szerkesztve]

(#174) faster válasza pjtr (#173) üzenetére


faster
nagyúr

Gondolom a 9800Próhoz képest, erre értette. Mennyiért kapni mostanában ilyen 5900XT kártyát?

[Szerkesztve]

(#175) divot válasza pjtr (#173) üzenetére


divot
veterán

Nem kell szomorkodni, a dx9-ben 9800PRO jobb, ennyi. Opengl-ben pedig a nVidia kártyái jobbak: lásd Doom3.

(#176) pjtr válasza faster (#174) üzenetére


pjtr
aktív tag

45e vettem 2 hónapja, de mivel télleg nincs semmi szabadidőm, nem is tudtam megrángatni a kártyát, gyári a driverem van még mindig, esténként, és néha ilyenkor tudok csak érdeklődni :B ezért kérek állandóan elnézést, a sok ostoba kérdés miatt, amivel Titeket szekállak 2 napja :B

(#177) pjtr


pjtr
aktív tag

és ezért köszönöm Nektek a válaszaitokat :)

(#178) divot válasza pjtr (#176) üzenetére


divot
veterán

A 9800PRO előtt nekem is ilyesmi kártyám volt, és nagyon szerettem. :) 455/935-ön ment, persze ezt azért már leginkább csak egy-egy teszt erejéig bírta. A 450/900-al viszont nem volt gondja.

(#179) pjtr válasza divot (#178) üzenetére


pjtr
aktív tag

és az lehetséges, ha meghúzóm a kártyát, akkor kevesebb pontot kapok, mintha húzatlanul mérték volna (ijet is olvastam)
akkor most teljesitmény csökkenés van :F, vagy csak a 3dmark érzékeli igy?

[Szerkesztve]

(#180) faster válasza pjtr (#179) üzenetére


faster
nagyúr

Én is hallottam már róla. Lehet, hogy valamiféle hővédelem visszavette az órajelet.

(#181) pjtr válasza faster (#180) üzenetére


pjtr
aktív tag

akkor ez már sok a kártyának?

(#182) Tithian válasza pjtr (#181) üzenetére


Tithian
őstag

Igen.
Mennyivel próbáltad?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#183) faster válasza pjtr (#181) üzenetére


faster
nagyúr

Elképzelhető. Nem tudom, mekkora hűtés van a kártyákon, lehet, hogy tuning esetén célszerű egy nagyobb bordát rátenni. Persze kezdőknek csak óvatosan, a gari miatt...

[Szerkesztve]

(#184) pjtr válasza Tithian (#182) üzenetére


pjtr
aktív tag

én még nem húztam meg :B de amint tudok rá időt szakitani, rögtön ''publikálom majd'', ez hétvégén mindenképpen összefog majd jönni, addig csak a levegőbe kérdezek :B ha lesznek komolyabb tapasztalatom remélem akkor is fogjátok majd olvasni ezt a topikot, és fogtok majd segiteni nekem és válaszolni :)

(#185) divot válasza pjtr (#179) üzenetére


divot
veterán

Persze. Túlhúzod. Ha ezt tapasztalod akkor vedd vissza az órajelet.

(#186) pjtr válasza faster (#183) üzenetére


pjtr
aktív tag

pontosan ezért kérdeztem a hőmérséklet sensort, mert első alkalommal nem akarom megsütni... a hűtésem az sajna még csak gyári

[Szerkesztve]

(#187) faster válasza pjtr (#186) üzenetére


faster
nagyúr

Hőmérő szenzor és hővédelem lehetséges, hogy két külön dolog. Ennyire nem ástam bele magam a témába.

(#188) divot válasza pjtr (#186) üzenetére


divot
veterán

Nem kell oda senzor, mert az úgy sem mutatja, hogy mit tud a kártya.
Kezd szolid tuninggal. Mondjuk 425/750. Aztán teszt, a 3dmark2003 jó lesz erre a célra. Figyeled végig, hogy látsz-e valamiféle hibát. Ha nem, akkor emeled 5MHz-enként az órajelet. Ha türelmes vagy, akkor kezd a gpu-val. És amint észleled az első vizuális deffektust a teszt során (a mother nature teszt epizódban nagyon hamar kiugrik a hiba), akkor visszaveszel belőle. És így tovább.

(#189) pjtr válasza faster (#187) üzenetére


pjtr
aktív tag

én se. ezért okosodom rajtatok :B

(#190) faster válasza divot (#188) üzenetére


faster
nagyúr

doom3 timedemo elég jó teszt, ha ott nincs hiba, akkor a többinél sem lesz.

(#191) divot válasza faster (#190) üzenetére


divot
veterán

Igen ám, de a 3dmárkkal a kapott ponszámból is tud okoskodni, lásd. olyan túlhúzás esete, ami még nem okoz látható hibát. A pontszám viszont visszaesik.

(#192) pjtr válasza divot (#188) üzenetére


pjtr
aktív tag

és még 1 láma kérdésem lenne: mi a jobb? a frankón húzható gpu, vagy a memó?

(#193) Frigo válasza pjtr (#192) üzenetére


Frigo
őstag

GPU

(#194) faster válasza pjtr (#192) üzenetére


faster
nagyúr

Ennél a kártyánál a GPU húzása fontosabb. De persze vannak olyan esetek, amikor memórisávszélesség limitált, főként régebbi engine-re épülő játékok nagy felbontásokban, ilyenkor a memória órajele számít jobban.

[Szerkesztve]

(#195) divot válasza pjtr (#192) üzenetére


divot
veterán

Ennél a kártyánál inkább a gpu-val jársz jobban.
És ha megvan a 450/850 esetleg, akkor örülhetsz, mert nagyon sok pénzt takarítottál meg: ez ugyanis az 5900Ultra órajele. :)

(#196) pjtr


pjtr
aktív tag

köszönöm a Helpet :)
ha jutok vmire, akkor remélem ugyanijen türelemmel lesztek irántam , mint most:)
most mennem kell sajnos sziasztok

(#197) pjtr válasza divot (#195) üzenetére


pjtr
aktív tag

akkor megpróbálom szépen lassan lépésenként...... szombatra lesz eredményem :)

(#198) faster válasza pjtr (#197) üzenetére


faster
nagyúr

Egyébként látható eredménye nem lesz sok a húzásnak, persze a 3dmark pontokon látni fogod. Emiatt nem szoktam tuningolva használni a VGA-t. Egyszer megnézem, mit bír, aztán alapórajeleken használom tovább... :)

(#199) devast válasza divot (#191) üzenetére


devast
addikt

Hmm nekem pontosan ez az eset áll fenn... auto-brake folyton beleszól, csak azt nem tudom miért, 2 lehetőség van valaki értelmesebb aki tudja pls segítsen már benne :) 1. Azért huzza mindig vissza mert tulmelegszik(gyári inno3d hütés lofax) 2. tényleg 420-425 körül van vége a mag-nak nálam. Ezt hogy mikor huzza vissza az orajelet 375-re az driverenkent valtozik pl: 61.77 420-on is lelotte mig 56.72 engedi hiba nelkul 425-on is... a nagy kérdés fennáll: ha ennyi van a magban akkor nem fogok rá komoly pénzekért hütést venni mert totál fölös... 3év gar elszáll adnak másikat nemnagyügy... ha viszont a hőmérsékletek miatt akad el 420-425 körül akkor megfontolandó a dolog... ps: én kártyámon tojást lehetne sütni mikor használom a 3D részleget...
Éééés még mindig keresek nem első szériás Inno3D FX5900XT BIOS-t :) Kb február,március utánit... lényeg hogy ne a (400/700) típusú legyen :))

Üdv

(#200) divot válasza devast (#199) üzenetére


divot
veterán

Mivel leginkább Zalman hűtőt érdemes venni rá ventivel, ezt 7-10 ezer forintot (beszerzési helytől függően) el lehet költeni hatékonyabban is. Pld. úgy, hogy eladod a kártyádat, és veszel egy 9800pro-t, vagy, ha ragaszkodsz az FX-hez, akkor egy normál 5900-at. Annak idején én is vettem az 5900LE-re Zalmant, de tuningban szinte semmit sem jelentett a gyári hűtőhöz képest. Nekem ugyan megérte, mert szeretem a csöndet, de ha a tuning lett volna a cél, akkor szívás.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Komoly ez a 5900xt inno3d (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.