Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5401) becuszabi válasza sanyixXx (#5400) üzenetére


becuszabi
aktív tag

olaj és sikamika
rozsdaoldó meg eszedbe ne jusson :D

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5402) sanyixXx válasza becuszabi (#5401) üzenetére


sanyixXx
senior tag

pedig pont rozsdaoldózni akartam...azt miért is ne?

valami puhábbal kéne sikálni, mint a drótkefe, igaz? :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5403) becuszabi válasza sanyixXx (#5402) üzenetére


becuszabi
aktív tag

nagyon durván, vastagon rozsdás (értem ez alatt, hogy pattogzik lefelé a rozsdaréteg), vagy csak felületi? Ha durván akkor drótkefe, de lehet, hogy kuka, ha felületi, akkor elég lesz egy keményebb szálú fogkefe is, meg némi olaj. A végén meg persze egy kis áztatás, hogy a szennyeződéseket lemosd.

Hogy miért ne rozsdaoldót? Mert az alapfémet mindegyik jobban oldja, mint a rozsdát, szóval mire leszedet, addigra az ép részek annyira károsodnak, hogy mehet is a kukába (szerintem). Sokaknak szakadt már el így lánc, hogy előtte roszdaoldózták.

Egyébként ér annyit az a lánc, hogy nekikezdj?

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5404) sanyixXx válasza becuszabi (#5403) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ér hát:)
sram pc 971-es, 1 éves, alig 900km-rel. most januárban mentem pár kört a bicóval, akkor szedtem ezt össze szerintem ( só, latyak...).

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5405) becuszabi válasza sanyixXx (#5404) üzenetére


becuszabi
aktív tag

akkor az csak felületi rozsda lesz, úgyhogy marad az eredeti tanács: olaj, sikamika fogkefével, aztán áztatás

van amúgy valakinek tapasztalata rozsdamentes lánccal? a sok ötvöző a kopásállóságot is javítja?
párszor kacérkodtam már a gondolattal, hogy veszek, de aztán eszembe jutott, hogy egyik láncom sem a rozsdától halt meg, hanem a kopástól, szóval az előbbi miatt nem biztos hogy megérné a plussz zsetont

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5406) Kephamos


Kephamos
addikt

Éppen most történik valami változás az ebikeon.
------------------
Thx a válaszokért, majd még lesznek kérdésed, ahogy haladunk előre a szervezésben.

(#5407) becuszabi válasza Kephamos (#5406) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Most történik?...már vagy két hete :((
...de kérdésemre azt írták, hogy hétfőtől már rendben lesz minden és a megrendeléseket is elkezdik teljesíteni...remélem megérni rájuk várni

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5408) R


R
aktív tag

HI,
180cm-hez mekkora váz illik? Pl. egy 19-esnek mik a paraméterei (mm)?

(#5409) becuszabi válasza R (#5408) üzenetére


becuszabi
aktív tag

18-19" (mtb-xc)
A 19-es gépnek a nyeregvázcsöve kb. 480 mm, a többi adat függ a gyártótól, a felhasználási területtől, stb.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5410) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek... A bringám télen összeszedett némi rozsdát, leginkább a lánc és a fogaskerekeknél. Mi a leghatásosabb módszer, amivel el lehet azt tüntetni (azon kívül, hogy lecserélem)? Lehet kapni valami speckó rozsdaoldót, vagy valami ilyesmit hozzá, hogy azért ne marja szét a bringát?

(#5411) raczger válasza Olcsi (#5410) üzenetére


raczger
őstag

szerintem elég az hogy pl átjárod az összes láncszemet és megmozgatod őket, utána jól olajozd be és tekerd :)) nem muszály rozsdaoldó:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5412) Olcsi válasza raczger (#5411) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nah...ennek igazán örülök... :D Egészen jó idő kezd lenni, és már jó lenne bringázgatni egy kicsit. Apropó... ki és mennyire ajánlja a hátsó kerékpárszállítót? Találtam egy olyat, amihez még vonóhorog sem kell, és aránylag olcsó (13e), viszont nem tudom, mennyire érdemes ilyet venni? Mennyire strapabíróak ezek? Köszi!

(#5413) Ariadne válasza raczger (#5411) üzenetére


Ariadne
őstag

Mármint nem muszáj... Bocs, de szúrja a szemem az ilyen...

Elsején nekem is berozsdállt a láncom, sőt az spd is a cipőmön, de alapos láncolajozással meg egy újabb túrával le is jött. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5414) bmx powa válasza raczger (#5411) üzenetére


bmx powa
tag

[OFF]Muszáj. Sry.

szerk.: +1 sorry,mert írták már:D[/OFF]
szerk2.: amikor itt rozsdaoldóról beszélnek, akkor szerintem inkább rozsda átalakítóról van szó, ami nem mar semmit, csak átalakítja a rozsdás más anyaggá, amit simán le tudsz mosni. pl RO-55

[ Szerkesztve ]

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#5415) becuszabi


becuszabi
aktív tag

Ma sem volt szép idő (nedves nyálkás utak, az eső is szitált), de azért csak toltunk a fiúkkal egy 75-80 km-t :) ...a hangulatomnak mindenképpen jót tett. A bringám persze más véleményen van, de majd ő is kap egy alapos tisztogatást.
Ma voltak fent először a sárvédők (SKS Xtra-Dry 3). Igen jól teljesített, gyakorlatilag alíg lett sáros a hátam és a szemüveget sem kellett tisztítgatni percenként az első kerék által felvert mocsoktól.

rozsdaoldó: nem hogy nem muszáj, egyenesen kerülendő

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5416) raczger válasza becuszabi (#5415) üzenetére


raczger
őstag

én is toltam a haverral egy laza 30km-t, nagyon jót tett, és kabátot se kellett vennem, és nem is fáztam:D

igazából tudom hogy muszáj-nak kell írni de nemtudom igazából mióta is kell így írni... mert régen általános iskolában, irodalmi könyvekben stb hangzás alapján full elipszilonos szertinem... amúgy tudok helyesen írni, bár mostmár egyre kevésbé igaz, de a muszá* szót szerintem jóideig elipszilonossal fogom, hogy miért? mert szebb:D lehet egyeseket zavar de ez van:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5417) Kephamos válasza raczger (#5416) üzenetére


Kephamos
addikt

Rakd efl a hátsó veltót előre, mert az úgy szebb. :P :P :P :P

(#5418) sanyixXx válasza raczger (#5416) üzenetére


sanyixXx
senior tag

de nemtudom igazából mióta is kell így írni

Amióta a mondatot is nagybetűvel kezdjük és pontot is teszünk a végére.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#5419) Pinya007


Pinya007
tag

Én is voltam ma egy kellemes 40-es túrán, holnap tisztíthatom a kerót! :)
Nálunk kisütött a Nap, úgyhogy teljes töltődés volt a túra. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#5420) Krinya


Krinya
tag

Sziasztok!

Megvan a bringa 3/4-e!:)
Ha teljesen kész lesz szúrok képet, de előtte lenne pár kérdésem.

Bowdenek vezetését hogy szokták megoldani? A hátsó váltónál, a felsővillán jön a bowden, egészen a váltóig, de hogy lehet azt megoldani, hogy a bowdentartó szemnél a háznál ne törjön meg az bovden útvonala...
Remélem érthető, hogy mit szeretnék...

Másik: RS Tora 302. Nem U-Turn-ös. Rugóutat csak szétszedéssel, és hézagoló eltávolítással lehet növelni?
Hol, és kinél tudnék egy ilyet elvégeztetni?

Amúgy nem nagyon érzem, hogy olyan nagyon jól mozogna ez a teló alattam, kb 2-3 cm a max. (nem, nincs lockolva:) )
Hogyan lehet beállítani a súlyomra?

No, egyelőre ennyi, előre is köszönöm!

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#5421) Dirtyz válasza Pinya007 (#5419) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ma én is voltam egyet tekerni, kihasználtam a korán jött tavaszt :)
Igértem képet, a kész bicajról:hei-hei

Védd a fákat, egyél hódot!

(#5422) Pinya007 válasza Dirtyz (#5421) üzenetére


Pinya007
tag

Gyönyörű lett! :C

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#5423) lajafix


lajafix
addikt

vélemény erről a bicajról?

Rock'n Roll

(#5424) becuszabi válasza Krinya (#5420) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Gondolom a hátsó támvilláról van szó (általában ott szokott futni a hátsó váltó bowdenezése). Szép, nagy ívben kell kanyarítani a házat és akkor nem törik meg. Lehet kapni olyan bowdenház kupakot is, ami kb 1,5 cm hosszan tartja a házat, így az olyan helyen kezd el hajolni, ami már kevésbé feszül.

A teló szétszedését szerintem bízd a szervízre ha nem vagy gyakorlott benne (vésővel, kalapáccsal is megoldható, de nem lesz szép az eredmény :DDD). Ha nem mozogja ki az utat (és nincs semmi durva baja, ill. a kenése is rendben), akkor valószínűleg kemény rugó van benne. Cserélni kell, hogy többet moccanjon.

Dirtyz: húúúú...nagyon szép ez a bicó így...mondjuk nekem egyébként is tetszik a Kona "klasszikus" vázfelépítése...a visszafogott kék-polír fényezés meg na :C

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5425) Ariadne válasza Dirtyz (#5421) üzenetére


Ariadne
őstag

Valahogy irtó elegáns külseje van ettől a szép fényes fémszíntől a lehetnyi kékkel, nagyon jól néz ki. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5426) raczger válasza Dirtyz (#5421) üzenetére


raczger
őstag

nájsz! veri nájssssz:D
nagyon jó lett, csak nem értem miért nem indultál vele a BOTY-on, mert én tuti erre szavaztam volna! :))

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5427) tr00p3r


tr00p3r
őstag

Jó reggelt!

Lassan jön a jó idő, bár félek, hogy lesz itt még latyak, eső és fagy. Az érdekelne, hogy van-e valakinek közületek tapasztalata a TACX Flow görgővel? Lenne most egy nagyon jó áron és gondolkodom, hogy lecsapjak-e rá?!

(#5428) Krinya válasza tr00p3r (#5427) üzenetére


Krinya
tag

Testvérem Fortiust használ már jó ideje, semmi gondja nincs vele. Nem tudom, hogy ez mennyivel tér el a flow-tól. Ami biztos, hogy egy slick külsőt szánj rá.
Amúgy elég rendesen le tudja fékezni az ember lábát a kis görgő, patent nélkül próbáltam, ééés, volt meglepi:)

becuszabi: Köszönöm, megnézek egyet előben, mert képeken is látszik törés benne, de nem ennyire... Telót, meg elviszem szerintem a probike-ba.

Másik: Milyen pedált vennétek, ha néha spd-nétek, és néha utcaival is nyomnátok?
Shimano bácsié brutálisan néz ki, de szürke. Egyáltalán az ilyen vegyes pedál jó dolog?
Vagy mondjak le az spd-ről?

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#5429) Pinya007 válasza lajafix (#5423) üzenetére


Pinya007
tag

Ennyi pénzért kapsz jobbat! Itt nézelődj!

Egy kis ízelítő:
1, 2, 3,
Új 45k-ért,

MERIDA-XTR Ez ennyiért, ha jó állapotban van, hmm :Y

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#5430) becuszabi válasza Krinya (#5428) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nekem is vagy ilyen félszerzet (spd + hagyományos). Mindkettő tökéletesen használható a megfelelő cipővel, de természetesen az öszvér megoldásnak vannak hátulütői:
- féloldalas, így nem biztos, hogy egyből sikerül belépni a pedálba az spd-s cipővel, le kell pillantani, fél fordulat a pedálon és akkor katt (ez zavarhatja azt aki hozzászokott a teljesen "automatikus" rögzítéshez)
- ha a stopli erőssen süllyesztett és az spd-s oldalon is kiemelkedik a keret, akkor nehezebb belépni/kioldani, mert a cipő talpa a belépésnél a kereten felfekszik, kioldásnál meg akadozik (én ezt a problémát nagyon elegánsan egy reszelővel oldottam meg :) )
- spd-s cipővel a keretes oldalon is lehet taposni, csak itt meg akkor van probléma, ha a stopli nem eléggé süllyesztett, vagy nem elég magas a keret, mert ilyenkor az felfekszik a tengely házára. Így egyrészt nem elég biztos a tartás másrészt jól le is gyalulod a burkolatot (a stoplinak semmi baja nem lesz).
- hagyományos cipővel a keretes részen tökéletesen használható (spd-s oldalon viszont nyomni fogja a talpad közepét)

Szóval mindkettőre jó, de egyikre sem tökéletes, viszont ha gyakran használod másra is a bringát (pl. melóba is azzal mész, aztán utána, vagy hétvégén nyomás a szabadba), akkor érdemes egy ilyet beszerezni.
Lehet kapni ilyen műanyagból készült vackokat is, amit be lehet az spd pedálba pattintani és akkor egy kvázi platform pedált kapsz, de ez szerintem nagyon gagyi megoldás, ill. nem is tartja normálisan a cipőt.

Vannak persze még azok a megoldások is, amikor a kétoldalas spd pedált körbeveszi egy keret: PD-M647, de erről nincs tapasztalatom (de amúgy nekem kevésbé szimpatikus...főleg a súlya miatt)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5431) Krinya válasza becuszabi (#5430) üzenetére


Krinya
tag

Úh, köszönöm a kimerítő választ!

Neked melyik típus van? PD-M324?
Mostanáig platform pedálom volt, így biztos fura lenne az spd.
Hm, átrágom még ezt a dolgot, hisz akkor cipőt is venni kell...

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#5432) becuszabi válasza Krinya (#5431) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nem, ilyenből Wellgo pedálom van: WPD-M17C
...anno éppen azért vettem, mert csak egy bringám volt és nem volt kedvem a cipővel együtt a pedált is cserélni a munka utáni tekergéshez.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5433) lajafix válasza Pinya007 (#5429) üzenetére


lajafix
addikt

Kösz, de nekem 196 centihez kell kerékpár...

Rock'n Roll

(#5434) becuszabi válasza lajafix (#5433) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Vannak ott olyanok is (20-22-es méretűek)

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5435) lajafix válasza becuszabi (#5434) üzenetére


lajafix
addikt

akkor fordítsuk meg. Szerinted mennyit érhet az a bicaj, amit linkeltem?

Rock'n Roll

(#5436) TexT-BoY válasza lajafix (#5435) üzenetére


TexT-BoY
addikt

szerintem 20ezer:DDD de az már sok, 38-ért SOKKAL jobbat kapsz, a te méretedben is, ez egy alsokategoriás mondhatni bevásárlóközpontos szett..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5437) becuszabi válasza lajafix (#5435) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nem tudom...mivel csak annyit írnak, hogy "rapid váltós" ez nagyon kevés infó. Ráadásul a Vaterán az aukciós cégnek fizetendő jutalék miatt többe kerülnek a bringák, az alkatrészek, mint pl. a Bikemag piacterén.
...de a legfontosabb: a Vaterán nem tudod felvenni a kapcsolatot az eladóval, nem tudod megnézni az árut, mielőtt megvennéd (kivéve ha kijátszátok a céget, ami azért nem túl szép dolog)...a Bikemag esetén viszont semmi kötelezettség nincs és a kínálat is sokkal nagyobb

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5438) lajafix válasza becuszabi (#5437) üzenetére


lajafix
addikt

a lentebb linkelt bicajok elbírnak 110 kilót? Néha a gyereket is vinném. (+20 kiló)

Rock'n Roll

(#5439) TexT-BoY válasza lajafix (#5438) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a full LX az szerintem simán. Amugy szerintem csk a felni aminek tuti birni kell. a gyereket milyen cuccal kivánod vinni? a vaterásat minden esetre felejcsd el.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5440) becuszabi válasza lajafix (#5438) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Valószínűleg elbírják ezt a terhelést...bár az acélvázas bringák kicsit inogni fognak a rugalmasságuk miatt, de ehhez hozzá lehet szokni.
A trekkingem egy acélvázas gép és törés, hajlás nélkül elviselte az én mázsányi :B súlyomat + a 20-25 kilónyi túrafelszerelést.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5441) lajafix válasza TexT-BoY (#5439) üzenetére


lajafix
addikt

mi az a FUll LX? nekem 20 éve volt egy új csepel versenybiciklim, amit 10 éve használtam utoljára, ennyit értek a témához, de újra tekerni akarok.

van biciklis gyerekülésem, aminek tartó része a váz nyereg alatti csövére csatlakozik..

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#5442) becuszabi válasza lajafix (#5441) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Shimano LX széria a Shimano felső-közép kategória elnevezése.
...de az a bringa szerintem kicsi neked, a hsz 3. példája viszont megfelelő lehet a 22"-os méretével (3)

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5443) lajafix válasza becuszabi (#5442) üzenetére


lajafix
addikt

Köszönöm.
Drága, 40e a fájdalomküszöb...

Rock'n Roll

(#5444) becuszabi válasza lajafix (#5443) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Azért érdemes szerintem körbenézni. Esetleg tudom ajánlani még a Maxi-Bike honlapját, használt bringákat forgalmaznak és gyakran lehet náluk kapni ilyen kevésbé gyakori méretben is.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5445) TexT-BoY válasza lajafix (#5443) üzenetére


TexT-BoY
addikt

és mekkora a fájdalom küszöböd ha elesel a gyerekkel?
tudom szélsőséges és bunkó példa, de ne muljon azon az 1-2ezresen. 110kiló elég komoly suly.

hozzáteszem a linkelt bicikli 55.000Ft-ért tényleg sokkkk

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5446) lajafix válasza becuszabi (#5444) üzenetére


lajafix
addikt

Van is egy a [link] ezen az oldalon.

"Bulls 7005 XT Double Butted 22"-os váz
XT h.váltó
LX agyak,váltókar
Avid V-fék
Remerx duplafalú felni
Schwalbe gumi
Zoom szarv
Jó állapotban! 35000,-
"

Vélemény? Nekem nagyon kicsinek tűnnek a kerekei... :U

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#5447) lajafix válasza TexT-BoY (#5445) üzenetére


lajafix
addikt

akkor hatalmas, jó példa.

Rock'n Roll

(#5448) Ariadne válasza lajafix (#5446) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért kicsik, mert monti. Kérdés, hogy főleg utcai használatra keresel-e, mert akkor 28"-as kerekű trekking vagy cross a jó, vagy montit, ami terepen is boldogul, annak 26"-os a kereke.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5449) becuszabi válasza lajafix (#5446) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Ilyen vázméretek mellett a 26"-os kerék valóban kicsinek tűnik. Ha ez gond, akkor trekkinget kell választani és nem lesz ilyen szembetűnő a különbség.

mod: elkéstem :D

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#5450) lajafix válasza Ariadne (#5448) üzenetére


lajafix
addikt

ja utcaira keresek. Bár pesten az utca kemény terep. :)

Rock'n Roll

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.