Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49401) Ariadne válasza Xantomas (#49384) üzenetére


Ariadne
őstag

Gondolkodom ezen az induláson meg a távon nagyon. 5 órás szintidőt ír a 84 km-hez, az szerintem nekem nem fog menni, ráadásul színházba megyek holnap este, szóval nem is húzhatom nagyon sokáig. Egyelőre dilemma, hogy a 8:41-es vonattal menjek (borzasztó korán kell kelnem hozzá), hogy így hamarabb induljak, vagy maradjak a 40 km-es távnál és esetleg visszatekerjek a tt után (az úgy 40+30=70 km). Dilemma, még nem döntöttem...

ludsimon: Nem, ma a családommal gyalogtúráztunk. Sár van, helyenként rengeteg...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#49402) rii


rii
nagyúr

ez miyen váz, hjogyx egyenes az első villa?

ja .. fitness

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49403) venember83 válasza KaraDani (#49362) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne tessék beszólni, reggel óta folyamatosan tekerek, először bringás haverokkal, akik azért messze nem kocabringások, aztán ebéd után levezetésként is kimentem egy laza harmincas körre fogorvos haverral, szerencsére nem nyomta nagyon. Utána meg a pár sör is lement. Jó volt. :) A Brain sajnos nem az igazi, de használom így, aztán majd kap egy szervizt, mert nem gyerekbetegségről van szó, csupán valószínűleg az O-gyűrűk úgy döntöttek, hogy most már bizony szabad utat engednek a nitrogénnek vagy olajnak vagy mittomén, hogy minek. Ez van. De kényelmesebb a bringám így hátul tíz centi rugóúttal még rossz minőségű és kátyús aszfalton is, mint az exem volt. Igaz, nem olyan szép... :U

(#49404) fpeter07 válasza KaraDani (#49378) üzenetére


fpeter07
veterán

Na ma bebizonyosodott, hogy nem kell domb az elfáradáshoz. 2 és fél órás kört mentem, az utolsó egy óra folyamatos szembeszél volt. Szinte végig kistányéron mentem, 3-as és 4-es fokozat között váltogatva. Egy részen kénytelen voltam leszállni és tolni a bringát, mert nem haladtam előre. Akkor már jobb volt a helyzet, mikor elfordult az út, de ott is sok volt a tötyörgés. Hála a szélnek meg is fagytam. Holnap vszínűleg nagy körben megkerülöm a bringát. :D Jóból is megárt a sok. Később indultam volna, szerintem megettek volna a medvék. :Y Buta fejemmel előtte az erdőben még felszedtem néhány deka sarat, nehogy már könnyű legyen. :D

Nem mondtátok, hogy ekkora szélre kell számítani.

(#49405) Xantomas válasza rii (#49402) üzenetére


Xantomas
őstag

Nekem is egyenes az első villám. Annyi a difi, hogy nem olyan rugalmas, mint egy nagyobb előrenyúlású, viszont rövidebb lesz a tengelytáv, és direktebb a kormányzás, ami pl kátyúkerülgetés miatt sztem jobb.
Meg ennek a váznak annyira meredek a fejcsőszöge, hogy jobb bele ez az egyenes villa. Szemre nem hogy nincs meg az optimális 73°de még 70° sincs.

(#49396) Nyugdíjas Nem hogy "körbeszembeszél" volt, de mihelyst lement a nap, iszonyat mód lehűlt a levegő.

(#49401) Ariadne, nem kell félni a távtól. Végig sík, meg a bicikli úton megyünk. Gyakorlatilag arról fog szólni a dolog, hogy libasorban fog szüttyögni a nép a vékony aszfalton, mert a jó időnek köszönhetően még több ember el fog menni.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#49406) ludsimon válasza fpeter07 (#49404) üzenetére


ludsimon
veterán

"Szinte végig kistányéron mentem, 3-as és 4-es fokozat között váltogatva."
A problémával megküzdeni kell nem pedig elmenekülni. :))

Én nem váltottam vissza elől, megküzdöttem a problémával pedig a Megyeri hídon iszonyat szembe széllel találkoztam és ugye ott meg semmi fa meg ilyenek.

"Nem mondtátok, hogy ekkora szélre kell számítani."
Miért, ez mi volt? :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49407) fpeter07 válasza ludsimon (#49406) üzenetére


fpeter07
veterán

Túlélésre törekedtem. :D

(#49408) dqdb válasza Ariadne (#49401) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Xantomas által javasolt 9:07-es vonat 9 perccel később ér csak be, mint a 8:41-es, szerintem te is gyere azzal. Így legalább utazás közben meg tudunk győzni a 84 kilométerről :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49409) Ariadne válasza dqdb (#49408) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, hmm, oké. :)
Na mivel időközben arról is meggyőztek, hogy el kell mennem ma bulizni, ezért további bizonytalansági tényezőt beiktatva most lépek készülődni. Ha reggel magamhoz tudok térni időben, akkor megyek, igyekezni fogok... :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#49410) dqdb


dqdb
nagyúr

Mikor találkozzunk a Bosnyákon? 8:20?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49411) Muton válasza Ariadne (#49399) üzenetére


Muton
addikt

Köszönöm, ha lesz holnap időm, kipróbálom :K

Árnyas út (meredek, de rövid) - ahol véget ér, buszmegállónál kicsit tolás a padkán
Ez a buszmegálló az ami a Dénes utcánál van a Budakeszi úton?

Síkon tudok menni 100 km felett is (persze nem a szezon legelején), azzal nincs gond, viszont a mászás nem megy, arra kell fókuszálnom, hogy nyáron már el tudjak nézni egy maratonra.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49412) venember83 válasza Muton (#49411) üzenetére


venember83
nagyúr

Síkon tudok menni 100 km felett is (persze nem a szezon legelején)...

A kicsit profibb bringások szerint erősödni télen kell, tavasszal és nyáron csak formában tartás szükséges, ősszel meg egy kis szünet, majd újból kezdődik az egész.

(#49413) fpeter07 válasza venember83 (#49412) üzenetére


fpeter07
veterán

Eszerint az elv szerint én egy évszakkal elcsúszok. :)

(#49414) ludsimon válasza venember83 (#49412) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, meg nagyon nagy elszántás kell, hogy a mínuszokba bárki bringára üljön 60-80 km-eket tekerni. :U

Akkor inkább görgő, meg szobabicikli. Szerintem.

undefined

(#49415) Muton válasza venember83 (#49412) üzenetére


Muton
addikt

Én nem vagyok profi bringás, szóval nálam az aktív tavasz-ősz utáni jól megérdemelt punnyadás megy télen :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49416) KaraDani válasza dqdb (#49410) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem jó :K Ariadne gyere ne kételkedj magadban, menni fog ;)

(#49417) venember83 válasza ludsimon (#49414) üzenetére


venember83
nagyúr

Uszoda, konditerem, futás parkban, munkából haza, lehet választani, megoldható. Azonban az igaz, hogy elszántság kérdése. :K

TT-zők: Jó szórakozást holnap!

(#49418) feka007


feka007
nagyúr

Egyébként ti hol szoktatok downhillezni?
Lehet idén én is kipróbálom, van itt a környéken jópár jó hegy, amiről le lehetne gurulni.
Mondjuk azért nem ilyen: [link] Egyszer el kéne menni egy ilyen helyre tekerni. :Y :C

(#49419) Tamoo válasza feka007 (#49418) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mátra kék túra útvonala ;]

(#49420) whiskey válasza rii (#49398) üzenetére


whiskey
tag

Nézz körül itt, sok SS cuccal foglalkoznak. Sajnos tapasztalatom szerint, nem naprakész az oldaluk... finoman fogalmazva

kymco: ez igaz? :Y Még árulnak újonnan olyan bringát aminek nem kazettás a hátsó agya?
Elég hihetetlen számomra, de nem vitának számom a hozzászólást, csak csodálkozom...

(#49421) DemonDani


DemonDani
addikt

Nah mára 18km jutott, gondoltam megyek kicsit a szántókon, de nagyon szomorú lettem...
Iszonyatos sebességgel sivatagosodik a környék... tavaly 30as tempóval lehetett a lankák között söpörni, most pedig 20-szal bóklásztam a homokban össze vissza csúszkáló gumikkal. (tavaly city ride volt fent ami szinte slik, most meg egy smart sammel szenvedtem...)

elég kellemesen kifárasztott 7-8km homokos út, látom ti sem unatkoztatok :C

nemtom ki írta hogy nagy a szél, felénk ez a normális :DDD :
[link]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#49422) Hasaggymeg válasza Xantomas (#49405) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"nem kell félni a távtól"...a déli szél visszafele lesz a fő ellenség holnap is. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#49423) ludsimon


ludsimon
veterán

Na kérem szépen!

Itt Bp-en megkaptuk a jó időt a hétvégére! :C
Úgyhogy irány, Mi is megyünk haverral tekerni. :K

undefined

(#49424) #56474624 válasza ludsimon (#49423) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha nem mennék mindjárt tanítani. :O Mindegy, oda is bringával megyek, aztán utána még... :))

(#49425) ludsimon


ludsimon
veterán

Hát basszus ilyen széllel mint ma még eddig nem találkoztam!
Széltérkép
Szabályosan rá kellett feküdni a kormányra és max 10 km/h-val mertünk menni az UVH-n!!!!
Ezt is megértük. :(((

Ehhez fűződő videó:
Szél vs kacsa

Valahogy így éreztem magamat én is. :DDD

Haver meg egész jól nyomja! Pedig mtb-ja van és terep gumi. :C
Hátszéllel mentünk 32-33 km/h-val. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49426) Muton válasza ludsimon (#49425) üzenetére


Muton
addikt

Hát kérlek tegnap előtt nekem a Megyeriről _lefelé_ is tekerni kellett. Picit volt szembe szél. De tényleg csak picit :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49427) DemonDani válasza ludsimon (#49425) üzenetére


DemonDani
addikt

+1!

iszonyatos ami kintvan :((( felénk mindig fúvik a szél, de most tényleg szokásosnál is jobban...

de hazafelé kihasználtam rekordot tekertem a szomszéd faluból :DDD még jobban kifárasztott mint odafelé :)) de durva volt...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#49428) rétisün válasza ludsimon (#49425) üzenetére


rétisün
veterán

én még csak most indulok valamerre, de már így az ablakból sok ez a szél, nem hogy még szembemenni vele :Y

alighanem bepótolom az eddig elmaradt kistányér-használatot :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49429) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Relatíve olcsó nyomásmérős műhelypumpát tudnátok ajánlani? Megadta magát a mostani taposós :(((

[ Szerkesztve ]

(#49430) ludsimon válasza Tamoo (#49429) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem ehhez hasonló van, csak még 2007 vagy 2006-os modell.

Minimum 3 éve megvan és tökéletes.
A nyomásmérője is pontosan mér. Vagy a benzinkút órája is szarul mér. :DDD
De nem hiszem.

undefined

(#49431) feka007


feka007
nagyúr

Mit csináljak, ha nem tudom normálisan beállítani az első váltót? 3-asba csak úgy vált fel, ha a hátsó 8-asba van, de akkor is erőlködve. Próbáltam tekerni azt a 2 csavart amivel fel-le lehet állítani a váltót, de nem nagyon befolyásolja, inkább csak rosszabb lett. Múltkor elvittem a Bergusonba, ott állványon állított rajta a szerelő, és azt mondta nem baj hogy így vált.. Hát de az összes többi bringa simán felvált 3-asba úgy, hogy a hátsó középsőn van. Én meg itt hiába próbálgatom, nem lett jobb. A f.sz kivan :D :U

[ Szerkesztve ]

(#49432) ludsimon válasza feka007 (#49431) üzenetére


ludsimon
veterán

A csavart hiába csavargatod.
Arra szokták a szerelők mondani, hogy T-I-L-O-S hozzányúlni.

Általában a bovden szokott elállítódni vagy nyúlni.
Azt kell kicsit után feszíteni és akkor jó lesz. Elvileg.
Ha nem buzeráltad el nagyon a csavarokat. :U
A csavarok csak a végállást szabályozzák, hogy ne dobja le a láncot illetve, hogy a legalsó és a legfelső tányérra pontosan rakja fel és ne mellé.

Berguson meg 'jó' szerviz lehet, ha azt mondja az jó, hogy csak akkor vált fel hacsak hátul a legkisebb fogason van..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49433) rii válasza whiskey (#49420) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi

ez elég különleges egy keró ...

de amikor rá akartam keresni az alkatrészeire, többek közt ezt találtam

beüü )-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49434) rii


rii
nagyúr

bp-en nem tud valaki esetleg még SS-ekkel foglalkozó boltot?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49435) zeus90


zeus90
aktív tag

Sziasztok!

Járt már valaki úgy, hogy az spd stopli benne maradt a pedálban? :F Igen elég morbid helyzet, de most nem az a lényeg, hanem jó lenne 1-2 ötlet, hogyan tudnám kiszedni a stoplit a pedálból.

(#49436) feka007 válasza ludsimon (#49432) üzenetére


feka007
nagyúr

És akkor hogy állítsam be azt a 2 csavart? Mert most ledobja a harmadikról a tetű

(#49437) ludsimon válasza feka007 (#49436) üzenetére


ludsimon
veterán

Játszani kell vele.
Érezz rá. :)
Vagy vidd el egy jó szervizbe.

undefined

(#49438) feka007


feka007
nagyúr

ludsimon: Csak nem akarok mindennel szervízbe rohangálni.
A bovdent hogy kell megnyújtani? :))

Oks

[ Szerkesztve ]

(#49439) ludsimon válasza feka007 (#49438) üzenetére


ludsimon
veterán

Feszíteni kell Te. :N
A váltókaron kell lennie egy ilyen csavaró bisz basznak. Nem tudom mi a neve. Azzal lehet feszíteni, vagy lazítani a bovdenen.

undefined

(#49440) JColee válasza ludsimon (#49432) üzenetére


JColee
őstag

Miért is tilos? Arra kell használni, amire kell, és kész.

(#49441) ludsimon válasza JColee (#49440) üzenetére


ludsimon
veterán

Jah, hát így van. De nem értelmetlenül össze-vissza csavargatni. ;)

undefined

(#49442) #56474624


#56474624
törölt tag

Azért nem volt olyan vészes a szél, ennyi épp kellett az egész téli punnyadás után. ;]

(#49443) TriackFeri válasza rii (#49433) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Szerintem nem igazán arra használta amire tervezték...

(#49444) Muton válasza feka007 (#49436) üzenetére


Muton
addikt

Pl itt le van írva, h h állíts be a csavarokat és a bovden feszességét.
Azt hiszem magyarul is megvan valamelyik másik váltónál.

Nem egy nagy ördöngősség, biztos sikerülni fog, ha ésszel fogsz hozzá :DDD
Nekem úgy is sikerült beállítani az első váltót anno, h nyúlt volt a bovden és biospace tányérok voltak.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#49445) rétisün válasza zeus90 (#49435) üzenetére


rétisün
veterán

fogd meg fogóval, és tekerj rajta egy kicsit. ugyanúgy ki kell pattannia a pedálból, mintha a cipődön lenne.
vagy próbáld meg a pedált az ellenkező oldalán összenyomni, akkor a stoplis rész kinyílik

amúgy ezt hogy sikerült?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#49446) Oracle válasza rii (#49434) üzenetére


Oracle
senior tag

(#49447) feka007 válasza Muton (#49444) üzenetére


feka007
nagyúr

Ok, átolvasom azt' megpróbálom holnap, kösz. :R

[ Szerkesztve ]

(#49448) Tamoo válasza feka007 (#49447) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Van egy ilyen kis videó is: [link]

(#49433) rii: ilyen képek alapján nem szabad leírni semmit...kb mindenről lehet találni. Ezt nevezik többnyire nem rendeltetésszerű használatnak. Én mindkét bringán truvativ hajtókart használok, nem hinném h törés miatt kell majd cserélnem.

[ Szerkesztve ]

(#49449) venember83 válasza Tamoo (#49448) üzenetére


venember83
nagyúr

Nekem is FireX van, nem igazán szeretem, de teszi a dolgát.

(#49450) Tamoo válasza venember83 (#49449) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"nem igazán szeretem, de teszi a dolgát"
Hasonló a tényállás errefelé is :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.