Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2401) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#2400) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mert sok van? :Y A Ctrl+H-val egyetlen gombnyomással cseréled le az ÖSSZES megadott karaktert/karaktersorozatot egy másik karakterre/karaktersorozatra...
Gondolom arra céloztál, hogy sok ilyen ékezetes karakter van, de mennyi is? Lehet, hogy akár 2 percig is eltart, mire az összeset lecseréled? :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2402) Vasinger! válasza Sk8erPeter (#2401) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a baj, hogy N++ alatt, meg máshogy van írva az ékezetes betű. Pl így: õ :F

(#2403) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#2402) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez megint más. De ezeket ugyanúgy le lehet cserélni, csak a keresőbe az egész kifejezést írod.
Pl. Keresendő: õ
Csere erre: ő
Nézd meg ezt és ezt, itt láthatod, hogy az egyes ékezetes és egyéb karakterek hogy vannak kódolva.

Sk8erPeter

(#2404) Vasinger! válasza Sk8erPeter (#2403) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm, sikerült! :R

(#2405) Sk8erPeter válasza Vasinger! (#2404) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Örülök! ;)

Sk8erPeter

(#2406) alph4


alph4
tag

Lenne egy olyan kérdésem hogy valamilyen programmal az megtudom nézni (pl Dreamweaver) hogy melyik stílus beállítással (mert a css fájlban már rengeteg van benne) nincs kapcsolatban azaz nincs használatban a html dokumentumban?

Mert leszedtem egy templatet és nagy csomó dolgot kivettem belőle, de css fájlban az ezekhez tartozó beállítások mind megmaradtak + én is raktam hozzá és már így szinte áttekinthetetlen.

(#2407) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! HTML vagy PHP kérdésem lenne. Nem tudom, mert csak érintőlegesen vágom ezeket a dolgokat... Szóval azt szeretném, hogy az oldalnak ikonja legyen, mint itt PH-n:

Na szóval ezt htmlbe is meg lehet csinálni vagy php vagy mi kell hozzá? Éh hogyan?

Köszi: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2408) RootRulez válasza RootRulez (#2407) üzenetére


RootRulez
félisten

Vááá Gugli powwa! :U

<link rel="shortcut icon" href="icon.ico"> mindössze ennyi :B

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#2409) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, prog.hu nem küldte ki a regisztrációs emailt szv itt teszem fel a kérdést:
javascript / HTML -ről van szó:
van egy következő iframeem:
<iframe name="chPageName" src="default.html" id="chPageFrame" scrolling="no" frameborder="0" height="270" width="340"></iframe> -> ennek most csak a teszt kedvéért van height és width értéke, ezeket 0-ra fogom állítani ,mert hiddenként fogom használni, ez egy external URL-re mutat. Le szeretném kérdezni scripttel az iframepage contentjét, kéne belőle a getElementsByTagName('td')... egy csomó helyen rákerestem de mindenhol vagy olyan megoldás volt ami a korábbi böngészőkön működött, vagy amit csak én nem tudtam megcsiálni kéne olyan megoldás ami a legújabb FF-on és IE-n is mükszik köszi

(#2410) tildy


tildy
nagyúr

Egy fomon dolgozom, amelyben van egy olyan checkbox amellyel be tudom allitani, hogy a delivery address azonos legyen a illing adressel.

Valahogy igy nez ki a dolog
Billing address
Name
Address
City
Postcode

---------------------------
Deliver to billing address # itt van a checkbox

majd
Delivery address
Name
Address
City
Postcode

hogy tudom azt megoldani,ha be van pipalva a checkbox, akkor az alatta levo delivery addresses resz vagy hidden legyen, vagy pedig nem szerkesztheto?
Js kodokat mar talaltam, de azok akkor mukodtek ha az adott div utan volt a checkbox .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2411) Gyuri16 válasza tildy (#2410) üzenetére


Gyuri16
senior tag

lehet, hogy nem teljesen ertem a problemat, de ilyesmi nem jo?

<html>
<head>
<script type="text/javascript">
function f(){
var s = document.getElementById("a").style.visibility;
document.getElementById("a").style.visibility = (s=="hidden")?"visible":"hidden";
document.form1.in1.disabled=!document.form1.in1.disabled;
document.form1.in2.disabled=!document.form1.in2.disabled;
}
</script>
</head>
<body>
<form name="form1">
<input type="checkbox" onclick="f();"/>
<div id="a">
<input name="in1"/>
<input name="in2"/>
</div>
</form>
</body>
</html>

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2412) tildy válasza Gyuri16 (#2411) üzenetére


tildy
nagyúr

Epp most sikerult megcsinalnom:
<script type="text/javascript">
function hideMe (it, box) {
var vis = (box.checked) ? "none" : "block";
document.getElementById(it).style.display = vis;
}
</script>
Deliver to billing address <input type="checkbox" name="same" id="same" onclick="hideMe('info', this)"/>
<div id="info" style="">
....
</div>

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2413) tildy válasza Gyuri16 (#2398) üzenetére


tildy
nagyúr

Vegul ez lett tokeletes:

<form>
<input type="text" id="passwordtext" value="Password" onclick="switchto(1)" onkeydown="switchto(1)">
<input type="password" id="password" value="" onblur="if (this.value=='')switchto(0)" style="display:none">
</form>
function switchto(q){
if (q){
document.getElementById('passwordtext').style.display="none";
document.getElementById('password').style.display="inline";
document.getElementById('password').focus();
} else {
document.getElementById('password').style.display="none";
document.getElementById('passwordtext').style.display="inline";
}
}

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2414) DeltaPower válasza tildy (#2413) üzenetére


DeltaPower
őstag

szép megoldás, nekem is pont egy ilyen kell most :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2416) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis segítségre lenne szükségem ... :B

Mivel nem értek a honlapíráshoz, ezért a sokak által lesajnált FrontPage progival készítettem a honlapomat.
Most, egy SEO-s cíkk hatására a http://validator.w3.org oldalon megnézettem, hogy van-e benne hiba, és sajnos sok van belöle .....
Amúgy ez a honlapom ....

A kisebb nagyobb hibákon túl az alapvető problémám az, hogy a W3C nem ismeri fel, hogy az oldal milyen "dokumentum", mert a FrontPage-n nincs megadva a DOCTYPE!!!

Megtudnátok adni, hogy a FrontPage progival készített oldalak milyen DOCTYPE-k?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2417) Sk8erPeter válasza sz.j (#2416) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A DOCTYPE-nak semmi köze a Frontpage-hez.
Itt megtalálod a különböző DOCTYPE deklarációkat: HTML <!DOCTYPE> Declaration

A Te oldalad elejére beszúrhatod pl. a következőt (HTML 4.01 Transitional):
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

Egyébként pont ezért szar a Frontpage, mert az általa generált oldalaknak köze nincs a webes szabványokhoz, a W3C ajánlásaihoz. Használj inkább Dreamweavert, ha ilyen grafikus felületű szerkesztőre vágysz, az is nagyon kézenfekvő, és legalább szabványos kódot készít.

Sk8erPeter

(#2418) sz.j válasza Sk8erPeter (#2417) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, sajna amit írtál DOCTYPE-t azt nem fogadta el a W3C, viszont az alábbit már igen:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en" xml:lang="en">

Most már csak a hibákat kell(ene) kijavítani.
Persze az sem lesz nagy gond ha csak részben vagy egyáltalán nem fog síkerülni a javítás, mert jelen esetben nem túl sokat számít, lévén "hobby-oldalról" van szó.
Ettől függetlenül, más célra, kifogom próbálni az NVU/Kompozer progit is, mert állítólag szinte "tökéletes" kódot ír.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2419) Gyuri16 válasza sz.j (#2418) üzenetére


Gyuri16
senior tag

az amit te irtal az xhtml strict, ami a legszigorubb lehetosseg. elso lepesben eleg lesz a transitionalt megcelozni, annak a doctypeja igy nez ki:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

(pl a prohardver is transitionalt hasznal)

strict nem engedi, hogy a megjelenitesert felelos attributumokat hasznald a html kodban (pl align), ahelyett az egeszet stilusokkal kell megoldani (css). ez mondjuk jo irany, es igy kellene rendes weboldalakat csinalni, viszont ha nem ertesz a csshez akkor egyszerubb eloszor a transitionalt elerni

azt javaslom, ha mar valamit ugy is tanulni akarsz, akkor inkabb nezd at a htmlt es csst, es ne ilyen csodaprogramoktol vard a megvaltast. lehet, hogy megkonnyitik a munkat, viszont az ilyen tipusu hibak javitasara ugy is kell tudnod a htmlt. weblapszerkesztesre en csak egy egyszeru editort hasznalok ami tud syntaxhighlightot (pl windowsra nagyon jo a notepad++, raadasul azt hasznalhatod ingyen is, nem ugy mint az emlitett dreamweavert)
xhtml es css tutorialokkal tele van a net, nezd meg pl a w3schools oldalat

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2420) sz.j válasza Gyuri16 (#2419) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a DOCTYPE-t, elfogatta .
És mivel ez nem annyira "szigorú" elbirálású, sokkal kevesebb hibát is jelez.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2421) Sk8erPeter válasza sz.j (#2418) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az csak egy lehetőség volt, amit ajánlottam... :U Amúgy meg az, hogy "nem fogadja el", nem stimmel, mert attól függ, a továbbiakat hogyan csinálod meg. (Nincs olyan, hogy adott deklarációt nem fogad el, ami helyes...lásd a linkelt lapot.)
Amúgy gondolom a többi hiba oka kézenfekvő, ha nem, szólj, és segítek a javításában.

Sk8erPeter

(#2422) sz.j válasza Sk8erPeter (#2421) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... Amúgy gondolom a többi hiba oka kézenfekvő, ha nem, szólj, és segítek a javításában"

Annak aki ért hozzá annak biztos az, de nekem mint abszolút laikusnak, aki ráadásként még angolul se tud, "kicsit túl bonyolult".... :B

Amúgy még egyszer köszönöm mindkettőtök segítségét.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2423) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Volna egy kérdésem. Adott a következő kód:

$PERMS = (USER == TRUE || ANON == TRUE ? LAN_204." | ".LAN_206." | ".LAN_208 : LAN_205." | ".LAN_207." | ".LAN_209);

Azt szeretném valahogyan megoldani, hogy az egészet belerakjam egy div vagy p vagy akármilyen tagba, hogy aztán a nyakába varrhassak egy CSS szabályt. Hova rakjam, hogy ne dobja vissza a böngésző? Lehetséges, hogy nagyon primitív és alapvető szabályt hágok át, de én ezt az egész története autodidakta módon tanulom, szóval lehetnek hiányosságaim.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2424) tildy válasza Agostino (#2423) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez ugye egy PHP kód..
Ha ez ki akarod íratni, ami a változó tartalma, akkor
<div><?php echo $perms;?></div>

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2425) Agostino válasza tildy (#2424) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Igen-igen, ez valóban az, pontosabban egy fórummotor kódrészlete. Ha jól értem, akkor nyitok egy sort, közrefogok és lehívatom megint? Akkor viszont kétszer fog megjelenni a tartalom, nem? Ez a sor egyszer már kiíratja a tartalmát, azaz LAN_204 stbstbt...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2426) Gyuri16 válasza Agostino (#2425) üzenetére


Gyuri16
senior tag

amit te irtal, az csak elteszi a szoveget a $PERMS valtozoba. nem irat ki semmit. az amit tildy irt kiiratja a valtozo tartalmat echoval. nem lesz semmi duplan

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2427) tildy válasza Gyuri16 (#2426) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahogyan Gyuri mondja ugy van. Echoval vigyazni, ha tomb a valtozo, akkor nem lesz megfelelo a kiiratas (de errol szol is majd)

MAs: keszitettem egy webshopot, de IE6 alatt f.s , es raadasul en linux alatt vagyok, szoval nehezkes tesztelnem is.
Ha valakinek van IE6ja, es zseni IE6 cssben az keressen mar meg, kicsit a segitseget kernem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2428) Sk8erPeter válasza sz.j (#2422) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ment privát.

Sk8erPeter

(#2429) macman507


macman507
aktív tag

Üdv, ha megkérek valakit, csinálna nekem egy ún. "sorsoló script"-et?

Arra kéne, hogy pár emberből 1-et kiválasszon!

(Még kéne, ha lehet! Előre is köszönöm a válaszokat! :))

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#2430) Gyuri16 válasza macman507 (#2429) üzenetére


Gyuri16
senior tag

ennel kicsit kontretabban kellene leirnod mit akarsz. milyen szkript kell? szerver vagy kliens oldali? milyen emberekbol kell valasztanod, hogyan vannak azok eltarolva, a szkript hogyan fer hozza? ha csak egyet kell kivalasztani az gyakorlatilag csak egy veletlen szam generalasa.. de amig nem tudom, hogy mire kell nem tudok tobbet irni

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2431) DeltaPower válasza macman507 (#2429) üzenetére


DeltaPower
őstag

$emberek=array('első ember','második ember', 'harmadik ember');
echo $emberek[array_rand($emberek)];

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2432) macman507 válasza Gyuri16 (#2430) üzenetére


macman507
aktív tag

Kliensoldali és csak 7 név van megadva pl: Jani

Egy sima dosos felületben lefutó progi is jó

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#2433) Gyuri16 válasza macman507 (#2432) üzenetére


Gyuri16
senior tag

hat meg mindig nem tudom, hogy mire kell, es hogy akarod hasznalni, de itt egy egyszeru javascriptes kod:

<html>
<head>
<script type="text/javascript">
function f(){
var nevek =
[
"Nev1",
"Nev2",
"Nev3",
"Nev4",
"Nev5",
"Nev6",
"Nev7",
]
var kivalasztott = nevek[Math.floor(Math.random()*nevek.length)];
alert(kivalasztott);
}
</script>
</head>
<body>
<form>
<input type=button onclick="f();" value="Sorsol"/>
</form>
</body>
</html>

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2434) macman507 válasza Gyuri16 (#2433) üzenetére


macman507
aktív tag

Köszi, én Freepascal-ban próbálkozok, de nem nagyon megy, elvileg jó, de hibás(nem tudom compile-olni :S)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#2435) Gyuri16 válasza macman507 (#2434) üzenetére


Gyuri16
senior tag

de ha pascalban van, akkor miert a html topicba irsz? masold be a kodod a pascalos topicba, es megnezzuk

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#2436) macman507 válasza Gyuri16 (#2435) üzenetére


macman507
aktív tag

nem találtam pascal-os topikot megmondom őszintén :D

Kipróbáltam amit előbb írtál java-s kódot, és elég jól működik ;)
Thanks

De azért kéne az a Pascal-os topik is :)

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#2437) macman507


macman507
aktív tag

Megvan, elsőre kicsit fura volt a keresője az oldalnak :) :B

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#2438) Sk8erPeter válasza macman507 (#2436) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kipróbáltam amit előbb írtál java-s kódot"
JavaScript még mindig nem ugyanaz, mint a Java...

Sk8erPeter

(#2439) Moneo


Moneo
tag

Sziasztok! A következő kérdésem lenne:
HTML Frames kapcsolatban van vkinek első kézből SEO tapasztalata?
Hogy viszonyulnak hozzá a botok?

A másik kérdésem az lenne h pure htmlben van e más mód megvalósítani a .net-es masterpage - content szerkezetet.
Segítséget előre is köszönöm!

(#2440) macman507 válasza Sk8erPeter (#2438) üzenetére


macman507
aktív tag

Bocs, nem vagyok expert

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#2441) great65


great65
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Lövésem nincs a programozáshoz, viszont nagy szükségem lenne egy stratégiai játék szövetségének weblapjára egy ún. védelem menüt feltenni.
A weblapot HTML-ben szerkesztgetem.

Lenne valaki aki ebben tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#2442) shev7 válasza great65 (#2441) üzenetére


shev7
veterán

lehet hogy csak en nem ertem mit szeretnel. milyen vedelem menut?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2443) great65 válasza shev7 (#2442) üzenetére


great65
csendes tag

Én kérek elnézést :)) (nem vagyok jártas ezekben a dolgokban)

Nos ez egy a weblapot látogatók által kitölthető táblázat lenne, hasonlóan mint egy levélküldő script.

Amiben különbözik, hogy a kitöltött adatokat a lapon jelenítené meg, úgy mint egy exel tábla sora.

Amit feltétlen tudnia kellene, az az, hogy az egyik értéket, ami a támadók távolsága, azt óránként csökkenteni kellene egy egységgel. Amikor ez az érték = 0, az az adatsor eltűnik.

A kép talán jobban elmondja kb mit szeretnék:
( ez máshonnan való, így nem teljesen egyezik azzal amit szeretnék.

http://kepfeltoltes.hu/100426/V_delem_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amiben más kell hogy legyen: (kitöltendő ablakok sorrendben)

A hova kell védelem (1 mező kb 15 karakternek, amibe a név kerül, + 4 mező a koordinátának):
Támadó faja: (ez lehetne egy legördülő menü, mivel csak 6 faj van: Khaaduui, Shin, Piraati, Digitrox, Zyk, Human.)
Mennyi támadó jön
Hány kör múlva érkezik a támadó.
(A kik láthatják, nem kell)
Leírás: Ez fontos része, ez kellene hogy benne legyen.

Ezzel még nincs vége. A védelem adását is ebben kellene feltölteni, amit a következő kép mutat.

http://kepfeltoltes.hu/100426/Vedelem2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az adott névre kattintva kellene megnyíljon, és ide lehetne beírni, ki küld védelmet.

Ablakok:
Név (1 mező kb 15 karakternek, amibe a név kerül, + 4 mező a koordinátának):
Faj (ez szintén lehetne egy legördülő menü, mivel csak 6 faj van: Khaaduui, Shin, Piraati, Digitrox, Zyk, Human.)
Hajók száma
Távolság

Sajnos nem vagyok informatikában jártas, igyekeztem a legjobb tudásom szerint elmagyarázni mit is szeretnék, remélem érthető lesz.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#2444) shev7 válasza great65 (#2443) üzenetére


shev7
veterán

cask html-lel ezt nem csinalod meg. Kell hozza szerver oldali kodolas, es valami adatbazis amiben tarolod az adatokat.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2445) great65 válasza shev7 (#2444) üzenetére


great65
csendes tag

Tudnál ebben segíteni?

(#2446) cucka válasza great65 (#2445) üzenetére


cucka
addikt

Két apróság, csak halkan
- Ne nagyon számíts rá, hogy valaki ezt neked ingyen, vatikáni valutáért megcsinálja. Pont úgy, ahogy te sem ugranál át csak úgy ingyen egy idegenhez kiporszívózni vagy felásni a kertet. :)
- Próbáld értelmesen megfogalmazni, hogy mit szeretnél. Addig ok, hogy vannak oldalak, amelyeken vannak űrlapok, viszont az alkalmazás működésének a leírása totál homály.

(#2447) tildy


tildy
nagyúr

Tudna valaki kicsit segiteni? Js topicban is feltettem a kerdesem:
Azt szeretnem , ha a js hideolna az alatta levo divet, ha delivery address van kivalasztva.. . Mit rontok el?

<script type="text/javascript">
function selectDelivery() {
hideMe('info');
}
function hideMe (it) {
if (addresslinks[$("#deliveryAddressSelect").val()]=="blank"){
var vis = "none";
}
else
{
location.href = addresslinks[$("#deliveryAddressSelect").val()];
var vis="block";
}
document.getElementById(it).style.display = vis;
}
</script>

<form onsubmit="">
<div class="formRow">
<div style="position:relative;">
<select id="deliveryAddressSelect" style="width: 190px" onchange="selectDelivery()">

<option value="blank" >Select a delivery address</option>
<option value="0" >Billing Address</option>

</select>
</div>
</div>
</form><br/><br/>
<div id="info" style="">
....
</div>

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2448) Moneo válasza tildy (#2447) üzenetére


Moneo
tag

pm :)

(#2449) Sk8erPeter válasza tildy (#2447) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

JS topicba is ment válasz. :D

(#2448) Moneo: miért pm-ben kell elküldeni a megoldást? :F Mondjuk én írtam egy lehetségeset a JS-topicba, ami működik is, de nem nagyon értem, Te miért privátban írod meg a választ - azért van a fórum, hogy mások is láthassák, hátha belefutnak hasonló problémába.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#2450) Moneo válasza Sk8erPeter (#2449) üzenetére


Moneo
tag

Közeli rokonok az elvek :R
<script type="text/javascript">
function changeHideSee(selectobj){
if(selectobj.selectedIndex == 0){
document.getElementById('info').style.display = 'none';}
else{
document.getElementById('info').style.display = 'block';}
}
</script>

<form id="someform">
<select id="sample" onChange="changeHideSee(this)">
<option>hide</option>
<option>see</option>
</select>
</form>

<div id="info" style="display:none">
Látom!
</div>

Azért küldtem pmben mert nem vagyok benne biztos h ebbe a koncepcióban ez meg fog felelni a kollégának.
Gondoltam először le-pingi-pongizzuk és a köztes próbálkozások után csak a reményeim szerint elkészült megoldást postoltam volna ide.
Igaz talán hibás gondolatmenet, de ez volt az ok :)
Szép estét mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  HTML szerkesztés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.