Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-18 22:59:26

LOGOUT.hu

Egy kis előszó a totyikhoz, amit jó ha mindenki elolvas:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) Zeki válasza Chaser (#98599) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hja, ne magadból indulj ki. :)

Edzőterem sok van.
Étterem, szintén és az nem szórakozás.
Szerviz: ha járatos vagy a dologban és tudod mit honnan.

De én még mindig arról beszélek, hogy nincs a városban olyan színvonalas hely, ahova el lehet menni akár családdal, akár barátokkal kikapcsolódni, szórakozni. És nem a kocsmáról/étteremről beszélek, meg nem este valami diszkóról.
Nappal. Hova mész? Pláne ha vannak gyerekeid (ami asszem neked nincs).
Vadaspark, gyorsan túlestek rajta, talán az állatsimogató még 5-15 perc, azután egy évig nem érdekes.
Játszóház a Malom 4. emeletén, ahol hétvégente túl sok a gyerek.
Játszótér, de az csak a gyereknek szórakoztató bizonyos korig. Meg rossz időben nem oké.
Mozi, ahol van valami film amit a gyerek is megnézhet.
Időnként vannak rendezvények a főtéren.
Mégritkábban jön valami vándorcirkusz. De az egy vagyon.

Ha meg nagyobb gyereked van, akkor tényleg mozi vagy biliárdozás. Más nem jut eszembe.

Szóval ha nem akarsz otthon ülni egész nap, mert az hűdefrankó, mert minden van, hanem el akarsz menni szórakozni és az nem a piálás vagy éttermezés, akkor hova?

(#98602) Chaser válasza Zeki (#98601) üzenetére


Chaser
titán

nem onnan indulok, a matek a lényeg ( :
amennyibe belekerül egy mozi, annyiból az előbbi felsoroltak meg 10-20 másik vállalkozás is megvan
van frankó étterem? kit érdekel? én jobbat csinálok ( : az a baj az emberek többségével, h hibádzik a kreativitás és az eltököltség..no, belőlem nem ((( :étkezdékben pl az is jó, h a gyerek is eszik, szigorúan pénzügyi alapon nézve engem nem érdekel(ne) hova mennek a gyerekes családok, amíg oda nagy befektetés kell és kb egy mozit is hasznosíts másként ha nem jön be, inkább 10-20 másik, amik függetlenek egymástól - már ha az összes pénzt fel akarja valaki használni, hasra ütök, egy mozi 2-300m ft lehet, de passzolom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98603) Zeki válasza Chaser (#98602) üzenetére


Zeki
nagyúr

Persze , de most nagyban gondolkodunk, mert lehet megnyerek majd valami nagy-nagy lottó főnyereményt. :)

Igaz akkor lehet lakóparkot építenék, bérelhető/megvehető lakásokkal, garázsokkal.

Egy jó étterem is húzós beruházás, pláne jó személyzettel.
Egy multiplex mozi milliárdos beruházás. Főleg ha jó (de nem drága) éttermet is akarsz oda. :)

A franchise gyorskajálda sem rossz, ha ismert nevet tudsz megszerezni.
Mondjuk a kapzsiság azt is el tudja bacni, ahogy anno az első években a első Mekinél feketézett a franchise tulaj, az alkalmazottak be sem voltak jelentve. El is vitték a zsaruk. És még ő mondta anno nekem, " A pénz nem minden" , mikor mondtam hogy kevés a fizetés. Hiteles egy ember volt.

De a gyorskajálda le van osztva már a városban. Pizzában meg vastagon ver mindenkit a Királyexpressz.

A számtech piacot nem ismerem a városban, mennyire van szervizhiány és mennyire találni normális és hozzáértő szervizest.

(#98604) akom válasza Chaser (#98602) üzenetére


akom
senior tag

Izsáki úton nyílt ez a Vincent étterem. Nagyon finom minden. (Adagok azért elmaradnak a kecskeméti csárdától.)
De az árak elég durván nyugat-európiak.
Amíg ott voltunk több német hangot hallottunk mint magyart.
Szóval azért érezhető az hogy Kecskemét milyen irányba megy.

(#98605) Zeki válasza akom (#98604) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja. Oda a pénzesek járnak. Meg van a 88 éterem is. Azt hiszem ez a neve.
Vagy a Tepsi.
A Vincentben legalább nagyon finomak a sütik, torták. A tortákat súlyra árazzák, nem arra, milyet kérsz.
Azon mondjuk csodálkozok, hogy oda az épülő egyetemváros mellé luxus étterem nyílt.
Ha átadják és mennek oda szakok és vele a diákok, jó buli lesz valami gyorskajáldát/olcsó kávéval odanyitni.

(#98606) daninet


daninet
veterán

:DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#98607) faragojof válasza Zeki (#98603) üzenetére


faragojof
senior tag

Számtech szervizes van egy a Széchenyiben. Profi. De nem normális... ;] :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#98608) faragojof


faragojof
senior tag

Van e valakinek az ismeretségi körében olyan ember, aki kihasználatlanság, vagy esetleg a kora miatt már nem tud vezetni,, és megválna hőn szeretett kisautójától? Max. 200K-m van rá, úgyhogy nem új autóra számítok természetesen. De nem egy agyon kozmetikázott nepper autót szeretnék, ami két hét után széthullik alattam. Ha valami baja van a gépsárkánynak, arról tudni szeretnék. Megkorosodtam, nem bírom már télen a napi 40 kilométert bringával. Nem érdekel a kora, a márka, a kivitel, a légzsákok száma vagy hogy tekerni kell az ablakot le-föl, vagy gombnyomásra működik. Férjen bele az összegbe, ami van rá. Használni szeretném nap mint nap, nem a szomszédnak villogni vele.
Előre is köszi! :R

"Formicate Under Command of the King,,

(#98609) tibibi válasza faragojof (#98608) üzenetére


tibibi
őstag

Max 200-ból csak szemetet kapsz :U plusz átírás 60 .Talán egy suzuki swift még az első generáció.

(#98610) faragojof


faragojof
senior tag

ASUS X51C notebook. A Win7 telepítés (rendesen lemegy, beállítások megtörténnek), utáni indításkor végtelen ciklusban újra bootol, de az op.-rendszrt nem indítja. Hol a huba? :F
"Bennem" kívül... ;] :DDD

tibibi: Ezért írtam amit írtam. Ha szemetet kínálnak aranynak álcázva, az jobban zavar, mintha szemetet vennék, de tudom mi az összetétel. :K

[ Szerkesztve ]

"Formicate Under Command of the King,,

(#98611) alázógyík válasza faragojof (#98607) üzenetére


alázógyík
őstag

Az biztos zakkant, az tuti! :DDD

(#98612) alázógyík válasza faragojof (#98608) üzenetére


alázógyík
őstag

Mindjárt megkérdezek pár ismerőst. ;)

(#98613) Zeki válasza Zeki (#98605) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amúgy ami hiányzik (vagy csak nem tudok róla), az a helyszíni lézeres felmérése a padlónak, hogy ha valaki oda szőnyeget /PVC-t vesz, akkor milliméter pontosan valami speckó géppel ki lehessen vágni, és a vevő csak berakja és máris mindenhol illeszkedik, az ajtófélfák mentén is.

(#98614) Chaser válasza Zeki (#98603) üzenetére


Chaser
titán

Mindenbol lehet jobbat csinalni, ennyi a lenyeg, attol h valami van meg nem kizaro ok
Ha nagyban gondolkodunk reszemrol akkor sem egy nagyban, hanem tobb kicsiben
Egy jo paintball, laser palyat csinalnek ha lenbe eleg tokem, ezt mar nem anyagi megfontolasbol, olyan helyre tudjak menni jatszani ahol szeretek ( : legtobb "palya" silany
Egyebkent meg 1 mrd felebol ingatlanokat vennek pesti faluban, esetleg osztrakoknal es nemeteknel egy kisebb lakast es kiadnam berbe
Max egy vallalkozast csinalnek, es nem hajtanam a penzt mert a segg_met is 20 ezressel tudnam kitorolni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98615) daninet


daninet
veterán

Emberek.

Súlyos vita eldöntésére hívlak ki titeket:
Üveges vagy dobozos sör a jobb?

Érdekelne, hogy helyezte-e már ezt valaki tudományos alapokra.
1. ugyanazon márka egyszerre kinyitva dobozos és üveges
2. ízbeli összehasonlítás a teljes sör elfogyasztásánál üvegből, dobozból majd mindkettő kiöntve korsóból
3. ugyanazon márka vakteszt
4. ezt kettő hazai és egy külföldi márkával megismételni (nagyjából 12-15 sört jelent a tesztektől függően, szóval nem egy napi projekt. Az ízlelést meg kell tartani, nincs részegeskedés)

Ezt több tesztalannyal meg kell ismételtetni.

Én most megyek majd beszerző körútra hogy a fent említetteket véghezvigyem. Szeretnék tettestársakat találni akik vagy már végeztek ilyen fontos kísérletet, vagy vállalkoznak rá.

:R

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#98616) akom válasza daninet (#98615) üzenetére


akom
senior tag

Ez most ilyen burkolt meghívás volt sörözésre?

(#98617) Chaser válasza daninet (#98615) üzenetére


Chaser
titán

heinekent iszok néha, üvegesnek jobb íze van, dobozosnak van egy mellékíze
ezeöccáz' lesz
zárható ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98618) alázógyík válasza daninet (#98615) üzenetére


alázógyík
őstag

Természetesen segítek, ez nem lehet kérdés. :D

Elméletileg a szav. Idő hossza lehetne csak a különbség.

(#98619) faragojof válasza Chaser (#98617) üzenetére


faragojof
senior tag

Meg kell nézni a szavatossági lejáratot. Ha a dobozos tovább eltartható, akkor több benne a tartósítószer, lehet más az íze.
Én inni a társaság miatt iszok, nem az "izijé" :DDD Akkor meg olyat aminek szeretem az ízét alapból. Pl. a Borsodit meg nem innám semmi pénzért, nem szeretem. Rettenetes az utóíze.

Ha teljesítmény teszt lesz, arra benevezek. Meg kéne már tudni, hol a határ! ;] :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#98620) Chaser válasza faragojof (#98619) üzenetére


Chaser
titán

nem kerestem az okát, mindig éreztem egy kis utóízt dobozosnál, de idén már üvegest is elvétve ittam, úh mindegy:) - kulvála' hízlal -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98621) Ramius


Ramius
őstag

Az üvegesnek "más" íze van szerintem is. Mégis dobozost veszek, mert azzal kevesebb a macera :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#98622) Chaser válasza Ramius (#98621) üzenetére


Chaser
titán

itthonra évi max 10 doboz, idén 5-öt vettem, talán egyet megittam, ha iszok akkor korcsmában üvegest, azzal nincs macera ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98623) 313313 válasza Chaser (#98622) üzenetére


313313
addikt

Engem párom terel a kecskeméti sörök felé (tavaly intézett sörgyár látogatást is :D), abból csak üveges van, szüretlen, pasztörizálatlan, alacsony szénsav tartalmú és jó hidegen az igazi...
Meg soproni új óvatos duhajait iszom (Démon, Ipa)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98624) alázógyík válasza 313313 (#98623) üzenetére


alázógyík
őstag

Fuuuu, az az Ipa milyen édes lötty.
Minden csak sör nem..

(#98625) troll81


troll81
addikt

Hacker schpor helles es minden uveges weis bier :D

(#98626) Chaser válasza 313313 (#98623) üzenetére


Chaser
titán

meggysört szeretem nagyon, abból talán ittam pár korsóval idén, standard gabona sörök már nem nagyon érdekelnek, mondjuk maga a sör sem:) b6 vitamin a legjobb benne, de csak azért nem fogom meginni:d volt egy hosszú korszak amíg egyáltalán nem ittam, nyilván most újra ez lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98627) faragojof válasza Ramius (#98621) üzenetére


faragojof
senior tag

Ja ja! Bár szerintem a macera a vodkával van! Koncentrálni kel, hogy ne lögyböld ki a kicsi pohár miatt! :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#98628) TeeBee73 válasza faragojof (#98627) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én a múltkor annyi vodkát ittam este, hogy másnap reggelre orosz akcentusom lett. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#98629) 313313 válasza alázógyík (#98624) üzenetére


313313
addikt

Én az alacson IBU-ju söröket szeretem. Bár a kecskeméti kézművesből csúszik mindegyik...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98630) daninet válasza TeeBee73 (#98628) üzenetére


daninet
veterán

üvegeset vagy dobozosat? :F :F

lehet ez vót a baj...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#98631) Chaser válasza faragojof (#98627) üzenetére


Chaser
titán

amatőr, nagy pohárban kell inni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98632) TeeBee73 válasza daninet (#98630) üzenetére


TeeBee73
addikt

Zacskósat.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#98633) faragojof válasza Chaser (#98631) üzenetére


faragojof
senior tag

Nagy üvegből!! :Y
Még hogy én vagyok az amatőr... ;] :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#98634) choco01


choco01
addikt

Hali.

Kecson hol tudnék tutira venni holnap RJ45 fali aljzatot, meg hozzá betűző szerszámot? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#98635) ZetorGumi válasza choco01 (#98634) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Obi.
Attól függ hogy milyen kell. :)

Betűzni megy egy ábécével is tudsz. ;]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#98636) God Vazzeg válasza troll81 (#98625) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én németben ittam először rizssört, nem rossz :K

(#98637) Chaser válasza faragojof (#98633) üzenetére


Chaser
titán

úriember üvegből nem iszik!!444 - csak ha nem lássák' ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98638) choco01 válasza ZetorGumi (#98635) üzenetére


choco01
addikt

Nincsen.. :(((

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#98639) TeeBee73 válasza choco01 (#98638) üzenetére


TeeBee73
addikt

Forrás Elektronika.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#98640) NoLF válasza faragojof (#98619) üzenetére


NoLF
addikt

tartósítószer?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#98641) 313313 válasza Chaser (#98637) üzenetére


313313
addikt

Én csak üvegből/dobozból iszok. Nem szeretek mindenféle mosatlan/féligmosott pohárból inni....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98642) Zeki


Zeki
nagyúr

Urak!

OKJ tanfolyamos ismerőse van-e valakinek?

Eddigi melóimhoz és tapasztalatomhoz az üzletvezetői OKJ-s tanfolyamot kellene elvégeznem, de ahhoz meg előbb kell valami eladói is. Na azon kellene gyorsan túlesni...
Azt már látom, hogy jövőre máshol kell dolgoznom.

(#98643) choco01 válasza TeeBee73 (#98639) üzenetére


choco01
addikt

Ott sem volt, bejártam mindent..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#98644) KTU válasza Zeki (#98642) üzenetére


KTU
addikt

MÁTRIX, hogy milyen nem tudom :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#98645) 313313 válasza KTU (#98644) üzenetére


313313
addikt

Én ott csináltam egy tanfolyamot, vizsgára felkészítettek, elméletet odaadták elektronikusan, gyakorlat se volt rossz...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#98646) Chaser válasza 313313 (#98641) üzenetére


Chaser
titán

Ha olyan a pohar kicsereltetem, volt mar ra pelda
Az uveg szaja sem tiszta, par kez osszefogdossa mire eled kerul ( : amennyi sort en megiszok az johet poharbol, termeszetesen pl heineken heinekenes poharbol az igazi ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#98647) Zeki válasza KTU (#98644) üzenetére


Zeki
nagyúr

9 hónapos félmillás tanfolyam nem fér bele sehogy sem. Drága a Mátrix.
Lehet targoncás lesz ebből. Abból van 1 hónapos intenzív is.
Na még érdeklődök...

(#98648) faragojof válasza NoLF (#98640) üzenetére


faragojof
senior tag

Nem lehet benne? Akármilyen E...? :F

A kézműves sörben nincs. Legalábbis abban amit Kerekegyházáról kaptam anno. Kaptam 12 üveg sört, két literes flakonokban. Hétfőn reggel hozták, szombaton este vittem buliba, már kár volt kinyitni. :O
Egy hétig gyászszalaggal jártam! :W :DDD

"Formicate Under Command of the King,,

(#98649) bsh válasza faragojof (#98648) üzenetére


bsh
őstag

offtopik, de ettől a "kézműves a minden IS"-től már hülyét kapok... :W

(#98650) troll81 válasza God Vazzeg (#98636) üzenetére


troll81
addikt

nyilt velem szeben egy bolt itt van kezmuves sor es nem keves fajta :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.