- Kókuszdió: Tápegység – hova jutottunk 5 év alatt?
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- total90: SSD és HDD árak 2026-ban – most kell vásárolni, vagy várni 2028-ig?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- sziku69: Szólánc.
- Depression: Hardver rúzs effektus?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
-
LOGOUT
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zedz
addikt
válasz
K1nG HuNp
#7283
üzenetére
Nektek ki a front-end developer?
Ahogy az elottem szolo kollegak is irtak, mindenkinek mas. Egyszeru kerdesnek tunik az elejen, aztan kicsit jobban belegondolva azert komplexebb a dolog.
Nekem peldaul vitathatlanul beletartozik a sitebuild, a nevesebb FE oldali keretrendszerek es libek ismerete, az FE oldali bundlerek ismerete, egy SPA build es deploy folyamata. UI es UX erzek bonusz, de meg merem kockaztatni, hogy alapveto dolgokat illik ismerni ezeken a teruleteken is.
Es ezektol fuggetlenul nem art tudni, hogy nagyjabol mi folyhat a backenden is. Nem azt mondom, hogy mindenkepp fullstackbe kell tolni, de mostanaban mivel FE heavy appokat irunk, nagyjabol itt osszpontosulnak a dolgok, igy egy kicsit mindenre ra kell latni.
-
martonx
veterán
válasz
K1nG HuNp
#7283
üzenetére
Ez nagyon változó. Van ahol külön választják a front-endest a sitebuildertől. De van ahol meg a full-stack webfejlesztőkre esküsznek.
Szerintem (aztán aki akar, majd megcáfol), azért valahol az a jó, ha a frontendes nem vérzik el a css-ezésen. Azt kell látni, hogy az utóbbi években rengeteget változott a frontendes. Régebben a frontendezés valóban minimális javascriptezésből, és inkább css-ezésből állt.
Manapság viszont a js heavy, single-page appok idejében a komoly programozási tudás, komplex rendszerek átlátása (lásd alap angular projekt
mikor, hol, mibe, miért éppen abba kell belenyúlnia) alapkövetelmény egy frontendesnél.
Ráadásul a CSS is egyre többet tud, scss, less miatt az is komolyodik, szóval egyre inkább kezd a sitebuilderség (amihez némi dizájner véna se árt, de a UX-es szakmát végképp ne keverjük ide
) is egy külön szakiránnyá válni.Szerintem.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tippmix
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Milyen autót vegyek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Spórolós topik
- Parfüm topik
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Mesterséges intelligencia topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 4070 12GB DeepCool CC560 CoolerMaster 750W
- Kingston SNV3S 1 TB NVMe SSD VADIÚJ, 3 év NÉVRE SZÓLÓ GARANCIA!
- iPhone 11 Pro Max 64GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4377
- DELL UltraSharp U2722DE 27" monitor QHD LCD IPS 27% ÁFÁs
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
mikor, hol, mibe, miért éppen abba kell belenyúlnia) alapkövetelmény egy frontendesnél.
