Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9951) Kislulu89 válasza Zsoxx (#9950) üzenetére


Kislulu89
újonc

Értem.
Esetleg valami ötlet arra, hogyan kellene mòdosìtanom a programot?(Illetve hogy miért úgy?)

[ Szerkesztve ]

(#9952) benyo513 válasza Kislulu89 (#9951) üzenetére


benyo513
tag

Hali!

Nem tudom milyen szinten tanulod a java programozást, de ami igazán segített nekem megérteni az objektum orientált programozás alapjait az ez a kurzus volt
http://moocfi.github.io/courses/2013/programming-part-1/
Viszont nem árt mellette egy minimális angol tudás

(#9953) gygabor88 válasza Kislulu89 (#9951) üzenetére


gygabor88
tag

Rossz az output, ezért kapsz csak 57%-ot. Már az első sor végén van egy felesleges szóköz. Utána amikor kiíratod az eredményt, a formátum locale függő. Nálam például a tizedesjegyek nem vesszővel vannak elválasztva, hanem ponttal.

(#9954) VTom válasza Kislulu89 (#9947) üzenetére


VTom
veterán

A tippem az, hogy a kiírásnál beszúrsz egy soremelést az adatok kiírása előtt.
Próbálj meg a két printf közé betenni egy println()-t.
A studicore kiértékelője csak akkor ad teljes pontszámot, ha a kimenet teljesen megegyezik a várttal.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9955) Retekegér válasza Kislulu89 (#9951) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egy lehetséges megoldás, ha mondjuk az objektumod attribútumait a konstruktoron keresztül inicializálod. Mennyire vagy képben ezekkel?

package tegla;

import java.util.Scanner;

public class Tegla {

private double a;
private double b;
private double c;

public Tegla(double a, double b, double c) {
this.a = a;
this.b = b;
this.c = c;
}

public double felszinSzamolas() {
return 2 * (a * b + a * c + b * c);
}

public double terfogatSzamolas() {
return a * b * c;
}

public static void main(String[] args) {

Scanner scanner = new Scanner(System.in);

System.out.println("Téglatest térfogat- és felszínszámoló");
System.out.print("a=");
double a = scanner.nextDouble();
System.out.print("b=");
double b = scanner.nextDouble();
System.out.print("c=");
double c = scanner.nextDouble();

scanner.close();

Tegla tegla = new Tegla(a, b , c);
double felulet = tegla.felszinSzamolas();
System.out.printf("Felszín: %.1f\n", felulet );
double terfogat = tegla.terfogatSzamolas();
System.out.printf("Térfogat: %.1f\n", terfogat);

}
}

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#9956) VTom válasza Retekegér (#9955) üzenetére


VTom
veterán

Ez egy alapfeladat az adatbekérés, számolás, kiírás részben, ilyen szinten nem tud még belemenni, és felesleges is.
Jó a megoldása, csak figyelni kell a részletekre, soremelések, kisbetű, nagybetű, space, stb.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9957) Kislulu89 válasza benyo513 (#9952) üzenetére


Kislulu89
újonc

Köszönöm, megnézem.

VTom, ha beleteszek egy println()-t, akkor nem kellene elhagynom a \n-t?
(Sajnos nem tudom hogy lehet egy hozzászólásban több embernek is válaszolni úgy, hogy szimplán csak megjelölöm az illetőt. Fórumozással is még csak most ismerkedem)

[ Szerkesztve ]

(#9958) Retekegér válasza Kislulu89 (#9957) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azt próbáld meg, hogy az utolsó kiírásnál - System.out.printf("Térfogat: %.1f \n",terfogat); - simán elhagyod a \n-t.

Ezen kívül:
"Téglatest térfogat- és felszínszámoló " -> itt az utolsó szóköz valószínűleg felesleges
A scannert használat után zárd le az sc.close(); metósussal.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#9959) Kislulu89 válasza Retekegér (#9958) üzenetére


Kislulu89
újonc

Sajnos így sem jó.
Arra gondoltam esetleg, hogy egyetlen különbség amit én látok a példa és az enyém között az az, hogy a bekért 3 szám vastagon van kiemelve. Lehet ez a gond?

(#9960) VTom válasza Kislulu89 (#9959) üzenetére


VTom
veterán

Biztos, hogy a kiemelés a gond.
Nézd meg a submission view-ban. Nyisd ki a + jelet, aztán megint a + jelet, és kiírja, hogy a kód hányadik karakteren van a hiba.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9961) Kislulu89 válasza VTom (#9960) üzenetére


Kislulu89
újonc

Köszönöm a segítséget,megoldódott.
Ezzel a kóddal működik:
package tegla;

import java.util.Scanner;

public class Tegla {

/**
* @param args the command line arguments
*/
public static void main(String[] args) {
Scanner sc = new Scanner(System.in);
System.out.println("Téglatest térfogat- és felszínszámoló");
System.out.print("a=");
double a = sc.nextDouble();
System.out.print("b=");
double b = sc.nextDouble();
System.out.print("c=");
double c = sc.nextDouble();
sc.close();
double felszin = 2*(a*b+a*c+b*c);
double terfogat = a*b*c;
System.out.printf("Felszín: %.1f",felszin);
System.out.println();
System.out.printf("Térfogat: %.1f",terfogat);

}

}

(#9962) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Lesz egy vizsgám és ahhoz szeretnék készíteni egy programot, ami segítené a felkészülésemet.
Egy TXT fájlba beraknám a kérdéseket és a hozzájuk tartozó válaszokat. Valahogyan meg kellene jelölni a jó választ.

Ezt kellene egy java programnak beolvasni és feltenni egy random kérdést illetve a hozzá tartozó 4 válaszlehetőséget. Kiválasztáskor megmutatná, hogy melyik jó és tovább ugrana a következő kérdésre. 40 kérdést tenne fel majd a végén kiírná az eredményt.

Szeretnék kérni tőletek tippet a megvalósításhoz. Nem tudom, hogy hogyan induljak el.

köszi :R

(#9963) mbalazs7


mbalazs7
csendes tag

Üdv!
Van egy naptáram, amiben van pár hiba, ha valakinek lenne kedve, ideje, ránézne? Köszönöm előre is!
(átvariáltam úgy, hogy nem vasárnappal, hanem hétfővel kezdődik, de ha a hónap első napja vasárnap, akkor valamiért hétfőre ugrik, illetve az aktuális nap kiemelés kicsit elcsúszik jobbra )

<script type="text/javascript" language="javascript">
<!--

var day_of_week = new Array('H','K','Sze','Cs','P','Szo','V');
var month_of_year = new Array('. Január','. Február','. Március','. Április','. Május','. Június','. Július','. Augusztus','. Szeptember','. Október','. November','. December');

var Calendar = new Date();
var year = Calendar.getYear();
var month = Calendar.getMonth();
var today = Calendar.getDate();
var weekday = Calendar.getDay();

var DAYS_OF_WEEK = 7;
var DAYS_OF_MONTH = 31;
var cal;

Calendar.setDate(1);
Calendar.setMonth(month);

var TR_start = '<TR>';
var TR_end = '</TR>';
var highlight_start = '<TD WIDTH="30"><TABLE CELLSPACING=0 BORDER=0 style="width : border: solid black; border-width: 1px 1px 1px 1px; background: #99cccc"; id="kerekitesd"><TR><TD WIDTH=15><B><font color="#0006ca"><CENTER>';
var highlight_end = '</CENTER></TD></TR></TABLE></B>';
var TD_start = '<TD WIDTH="16"><CENTER>';
var TD_end = '</CENTER></TD>';

cal = '<TABLE BORDER=0 CELLSPACING=0 CELLPADDING=0 BORDERCOLOR=BBBBBB style="background: #f116ca";><TR><TD>';
cal += '<TABLE BORDER=0 CELLSPACING=0 CELLPADDING=2>' + TR_start;
cal += '<TD COLSPAN="'+DAYS_OF_WEEK+'"BGCOLOR="#9c2fff"+" id="kerekitesc"><CENTER><B><font color="#0006ca">';
cal += +2018 +month_of_year[month]+ ' ' + '</B>' + TD_end + TR_end;
cal += TR_start;

for(index= 0; index < DAYS_OF_WEEK; index++)
{

if(weekday -1 == index)
cal+=TD_start+'<font color="#9c291c"><B>'+day_of_week[index] +'</B></font>'+TD_end;

else
cal += TD_start + day_of_week[index] + TD_end;
}

cal += TD_end + TR_end;
cal += TR_start;

for(index= 1; index < Calendar.getDay(); index++)
cal += TD_start + ' ' + TD_end;

for(index=0; index < DAYS_OF_MONTH; index++)
{
if( Calendar.getDate() > index )
{
week_day =Calendar.getDay();

if(week_day == 1)
cal += TR_start;

if(week_day != DAYS_OF_WEEK)
{

var day = Calendar.getDate();

// mai nap kiemelése
if( today==Calendar.getDate() )
cal += highlight_start + day + highlight_end + TD_end;

else
cal += TD_start + day + TD_end;
}

if(week_day == DAYS_OF_WEEK)
cal += TR_end;
}

Calendar.setDate(Calendar.getDate()+1);
}

cal += '</TD></TR></TABLE></TABLE>';

document.write(cal);

</script>

(#9964) #68216320 válasza mbalazs7 (#9963) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezt a JavaScript topicban tedd fel programkódként formázva vagy ha hosszú pastebin-re tedd és linkeld. Ez így átláthatatlan azon kívül, hogy nem Java.

(#9965) mbalazs7 válasza #68216320 (#9964) üzenetére


mbalazs7
csendes tag

Köszönöm, bocsánat!

(#9966) Zsoxx válasza Retekegér (#9958) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ez most komoly? Miféle Java-tanfolyam az, ahol az számít, hogy milyen a kimenet, nem az, hogyan oldja meg a tanuló a példát?

(#9967) sztanozs válasza Zsoxx (#9966) üzenetére


sztanozs
veterán

leszkriptelt

Amúgy az iróniát félretéve nagyon fontos, hogy a kiírásnak pontosan megfelelő megoldást szállítson a fejlesztő. Egy éles rendszerben egy plusz vagy hiányzó sortörés is komoly problémákat tud okozni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9968) Retekegér válasza Zsoxx (#9966) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ne tőlem kérdezd. :D

<< Heimdal >>

(#9969) VTom válasza Zsoxx (#9966) üzenetére


VTom
veterán

Minden feladatot egy program etet meg bemenetekkel elsődlegesen, és a kimenet alapján pontoz. A szintaktikának 100%-ban pontosnak kell lennie, különben hibaként adja vissza.
Mellesleg egy programozás kurzuson ez alap, szerintem, a tanuló megtanulja, begyakorolja, hogy minden részletre, írásjelre, szóközre maximális figyelmet kell fordítania.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#9970) axioma válasza Zsoxx (#9966) üzenetére


axioma
veterán

A google prog.versenye is ilyen, buktam mar megoldast rajta... na jo, azert kezdo szinten tenyleg jobb lenne a code review IS, de azert az is hasznos szerintem is, ha mar csak azert tobbet foglalkozik a user feladattal, mert nem pontosan talalta el a formatumot. A kiiratasi hiba keresese mellett kijavit ket masikat (ld. most a stream close). Onalloan. Szerintem neki is hasznos, nem csak a tanarnak.
Persze ha 100% utan ra se neznek a kodra v nincs legalabb mintamegoldas a buktatok kiemelesevel, akkor az ga'z.

(#9971) Amartus


Amartus
senior tag

A prog.hu-n olvastam az egyik cikkben, hogy a java-hoz a frissítések fizetősek lesznek jövő tavasztól. Ez mennyire komoly? Fizetős lesz a java az Oracle-től? Aki nem szeretne, vagy nem tud fizetni, annak át kell mennie openjdk-ra?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#9972) emvy válasza Amartus (#9971) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent mi a baj az OpenJDK-val?

while (!sleep) sheep++;

(#9973) Amartus válasza emvy (#9972) üzenetére


Amartus
senior tag

Semmi, csak eddig nem használtam.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#9974) Lortech válasza Amartus (#9971) üzenetére


Lortech
addikt

Nem olvastam a cikket, de vagy hülyeséget írtak, vagy félrevezetően írták, vagy féltreértelmezted (valószínűleg utóbbi). A "java" használata továbbra is teljesen ingyenes. A 8-as verzió támogatása szűnik meg 2019-ben, a támogatásért kell fizetni onnantól kezdve, ha igénybe szeretnéd venni. Tehát továbbra sem akadályoz meg semmi abban, hogy 8-as verzió legutolsó kiadását használd az ingyenes támogatás lejárta után is. De ajánlott gyorsabban átállni újabb verziókra.

Thank you to god for making me an atheist

(#9975) bambano válasza Amartus (#9971) üzenetére


bambano
titán

[link]
"Fizetős lesz a java az Oracle-től": igen.
"Aki nem szeretne, vagy nem tud fizetni, annak át kell mennie openjdk-ra": igen.

tehát korrekt cikket olvastál és helyesen értelmezted.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9976) Lortech válasza bambano (#9975) üzenetére


Lortech
addikt

"Fizetős lesz a java az Oracle-től": igen.
Nem.
Még úgy sem állja meg a mondat a helyét, hogy a frissítések lesznek fizetősek.
Azzal a kitétellel állja meg a helyét, hogy bizonyos főverziók frissítései és támogatása és bizonyos idő után.
Mondhatná azt is, hogy lófütyit nektek, EOL után nem csinálok frissítést, helyette megpróbál pénzt csinálni belőle. Tetszik nem tetszik, nekem ugyan nem tetszik, de maradjunk a tényeknél egy szakmai topikban, a riogatást, félinformációk terjesztését, térítést meg hagyjuk.

szerk: itthagyom, de áthúzom, mert félrevezető. Tévedtem, az állítás a 10-es verzióig bezárólag állja meg a helyét, az Oracle JDK használata a 11-es verziótól kezdve valóban nem ingyenes "üzleti célú" felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#9977) Cathfaern válasza Lortech (#9976) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elolvastad amit linkelt bambano? Az Oracle JDK licencelése megváltozott a 11-el.

(#9978) aujjobba válasza Zsoxx (#9966) üzenetére


aujjobba
addikt

Ráadásul az input meg sehol sincs validálva, és ezek szerint a tesztelő program se foglalkozik vele.
nextDouble... és mi van ha vicces kedvű júzer szöveget ír oda?
InputMismatchException

[ Szerkesztve ]

(#9979) Amartus


Amartus
senior tag

Köszönöm az információkat. Még annyit, hogy az openjdk is valahol Oracle, nem? Talán támogatói szinten?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#9980) emvy válasza Amartus (#9979) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, az Oracle rak bele a legtobb energiat. Vicces modon az Oracle kozutalatnak orvend az OSS kozossegben, pedig az OSS egyik legfontosabb kontributora a Java miatt.

while (!sleep) sheep++;

(#9981) bambano válasza emvy (#9980) üzenetére


bambano
titán

"Persze, az Oracle rak bele a legtobb energiat": az oracle java területen jelenleg abba rak a legtöbb energiát, hogy kirázza a nyakából az egész kócerájt.

"Vicces modon az Oracle kozutalatnak orvend az OSS kozossegben, pedig az OSS egyik legfontosabb kontributora a Java miatt.": az oracle ezerrel dolgozik azon, hogy mindent kidobjon, amit a sunnal megvett. azt az egy dolgot meg, amit nem akart kidobni, tönkrevágta. így lett mariadb, így lett a staroffice-ből balhés openoffice/libreoffice fork, így tolta a levesbe az opensolarist. komoly esély van rá, hogy a sparc architektúrát is dobják, aminek a végén semmi nem marad a sunból. csak tudnám, mi a bánatos francnak vették meg...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9982) emvy válasza bambano (#9981) üzenetére


emvy
nagyúr

> az oracle java területen jelenleg abba rak a legtöbb energiát, hogy kirázza a nyakából az egész kócerájt

Szerinted az OpenJDK fejlesztesehez melyik ceg jarul hozza leginkabb?

while (!sleep) sheep++;

(#9983) bambano válasza emvy (#9982) üzenetére


bambano
titán

szerinted az, hogy az oss egy kis szeletéhez hozzájárul, menti azt, hogy mekkora projekteket tett tönkre?
szerinted az, hogy eddig hozzájárult a jdk-hoz, többet jelent, mint az, hogy ezentúl nem akar hozzájárulni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9984) emvy válasza bambano (#9983) üzenetére


emvy
nagyúr

Honnan latod, hogy nem akar hozzajarulni?

while (!sleep) sheep++;

(#9985) bambano válasza emvy (#9984) üzenetére


bambano
titán

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9986) emvy válasza bambano (#9985) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem valasz -- ha nem akar hozzajarulni, akkor miert nem rugja ki az OpenJDK-n dolgozo fejlesztoit? Nagyon szeretne nem hozzajarulni, de nem sikerul neki?

Az a bajod, hogy a kozossegnek nagyobb szava lesz? Most akkor bambano OSS parti vagy nem?

" The majority of the hundreds of developers building it[1] do it as their day job, and the vast majority of those are employed by Oracle (and others by Red Hat, IBM, Intel and others). Oracle has sponsored OpenJDK for the last 8-9 years, and has now completed open sourcing all of the previously closed bits of the JDK, some dating back to Sun, and some to BEA's JRockit (JFR, now part of OpenJDK 11), not to mention all the new work on the language and JVM including new GCs like ZGC and the new compiler, Graal (I just hope you don't feel too exploited by all this). Companies like Amazon, Netflix, Google, Twitter, Apple and many, many others (some of them have even forked OpenJDK internally) have not contributed significantly, despite depending so heavily on OpenJDK.

So, like it or not, this is the reality of open source. A lot of companies are happy to use it freely but less happy to contribute the significant resources necessary to build it."

Az a baj, bambano, hogy fogalmad sincs az open source-rol :) csak hasznalni szeretned, de azt nem erted, hogy mitol mukodik (es mitol nem).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9987) sutszi


sutszi
veterán

Én arra lennék kíváncsi, hogy a fizetős történeten kívül mi a különbség az Oracle JDK 11 és az OpenJDK 11 között?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9988) emvy válasza sutszi (#9987) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyanazon verziok kozott semmi.

"Oracle announced that it would provide two binary distributions of the JDK. The Oracle JDK would continue to be delivered under the Oracle Binary Code License Agreement for Java SE. The second binary distribution is built directly from the OpenJDK source code without any modifications. This is released under the less restrictive GPLv2 license with classpath exception (CPE).
Oracle stated that their goal was to eliminate any functional differences between these two binaries. This will be complete with the release of JDK 11 in September. "

A lenyeg az, hogy a kulonfele bugfixek es patchek _backportolasat_ csak az Oracle-verziora csinalja meg az Oracle, az OpenJDK-ra nem.

Tehat: kijon majd a JDK11. Aztan a 12. Kiderul valami bug. Az Oracle megpeccseli a 11-es Oracle JDK-t, a 12-es OpenJDK-t es a 12-es Oracle JDK-t. A 11-es OpenJDK-t nem. Szoval azert kell majd fizetned, ha akarsz tamogatast regi JDK-hoz.

while (!sleep) sheep++;

(#9989) sutszi válasza emvy (#9988) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R Így már világos.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9990) bambano válasza emvy (#9986) üzenetére


bambano
titán

"Ez nem valasz -- ha nem akar hozzajarulni, akkor miert nem rugja ki az OpenJDK-n dolgozo fejlesztoit?": ha elolvastad volna a linket, ilyeneket olvashattál volna benne:
"az Oracle valamikor 2015 második felében de facto leállította a Java EE fejlesztését és a fejlesztőket más, stratégiailag fontosabb projektekre csoportosította át": ez, openjdk szemszögből nézve, egyenértékű a kirúgással.

"Az a baj, bambano, hogy fogalmad sincs az open source-rol csak hasznalni szeretned, de azt nem erted, hogy mitol mukodik (es mitol nem).": na végre, vala{k,m}i feldobta a napomat. ez legalább olyan súlyos ökörség, mint mikor le-sjw-ztek engem. ha gondolod, tárgyaljuk ki, de ne itt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9991) emvy válasza bambano (#9990) üzenetére


emvy
nagyúr

Most akkor szerinted a JDK meg a Java EE az .. ugyanaz?

while (!sleep) sheep++;

(#9992) bambano válasza emvy (#9991) üzenetére


bambano
titán

nem ugyanaz. az ee jön előbb, a jdk utána.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9993) Aethelstone válasza emvy (#9988) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez mondjuk nem teljesen igaz, de tény, hogy nagyonicikepicike eltérés van csak. Nem VM szintű. Fontok pl.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9994) emvy válasza Aethelstone (#9993) üzenetére


emvy
nagyúr

11-ben eltérnek a fontok a két kiadás között?

while (!sleep) sheep++;

(#9995) Aethelstone válasza emvy (#9994) üzenetére


Aethelstone
addikt

8-ban. Linuxos változat. OpenJDK-ban kevesebb van. Végül is majdnem lényegtelen. 11-es egyelőre nem kívánom megismerni :D

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9996) emvy válasza Aethelstone (#9995) üzenetére


emvy
nagyúr

Végig a 11-ről volt szó. A 8 még kicsit eltér, senki sem állította, hogy nem.

while (!sleep) sheep++;

(#9997) Aethelstone válasza emvy (#9996) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nekem az a tippem, hogy ebben a 11 is eltér, font licenc problémák miatt.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9998) emvy válasza Aethelstone (#9997) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehat leirtam, hogy 11-ben nem lesz kulonbseg. A font renderert is atallitjak Freetype-ra T2K-rol.

while (!sleep) sheep++;

(#9999) mobal válasza Aethelstone (#9995) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Pedig vannak jó dolgok 8 felett.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10000) Aethelstone válasza mobal (#9999) üzenetére


Aethelstone
addikt

Semmi releváns szerintem.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.