Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) drakhel


drakhel
csendes tag

hali!

dreamweaver 8-ban próbálok layer-t létrehozni, de egyszerüen nem engedi.. kattintok folyamatosan a draw layer gombra de nem történik semmi... pedig teljes verziom van!
nem értem h mi lehet..:(

(#1002) robisz válasza drakhel (#1001) üzenetére


robisz
senior tag

Ez egy Java topic.... talán itt kéne megpróbálni: [link]

(#1003) gizmoboy


gizmoboy
csendes tag

Hello! Remélem, idevág a dolog: a SZTAKI-ról húztam egy bookmarkletet a Mozilla könyvjelzői közé, de egy kis változtatást szeretnék eszközölni rajta. A programozáshoz egyáltalán nem értek, de a popup méretét enélkül is sikerült átállítanom =D, már csak azt szeretném elérni, hogy aktív ablakként ugorjon fel, ne pedig a teljes képernyős böngésző mögött. A kiegészítő esetében (szókijelölés, majd jobb klikk menü) aktívként ugrik fel, ezért gondolom, hogy a bookmarkletnél is lehet ilyet.

javascript:D=document;S=D.selection;Q='';l=top.length;if(l<=1){Q=(S?S.createRange().text:
D.getSelection());}else{for(i=0;i<l;i++){DF=frames.document;SF=DF.selection;Q+=(SF?SF.
createRange().text:DF.getSelection());}}if(!Q){Q=prompt('Angolr%C3%B3l magyarra: ','')};if(Q){W=open('http://szotar.sztaki.hu/dict_search.php?L=ENG:HUN:EngHunDict&M=2&E
=1&T=1&C=1&A=1&P=2&O=HUN&in_bookmarklet=1&W='+escape(Q),'Fordito','width=600,
height=400,toolbar=no,scrollbars=yes');void(W.focus());}else{void(null)}

Kösz a segítéget!


[Szerkesztve]

(#1004) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi én most akarok megtanulni a javat már sikerült könyvet is szereznem és ott a JBuildert kellene használni de nemtudom letölteni sehonnan valaki nemtudna belinkelni valamilyen oldalt ahonnan lel lehet tölteni? Előre is köszi.

[Szerkesztve]

(#1005) shev7 válasza metaldog (#1004) üzenetére


shev7
veterán

ha jol nezem a JBuilder az fizetos. (Bar mintha a Turbo JBuilder ingyenes lenne, de nem volt kedvem regisztralni)

Szoval ket tanacs:

1. Mindegy, hogy milyen IDE-t hasznalsz, az alapfunkciok amik ahhoz kellenek, hogy el tudj kezdeni programozni az ingyenesekben is megtalalhato (NetBeans, Eclipse)

2. Tanulj meg jol kereseni. A programozas tipikusan olyan, hogy rengetegszer fogsz olyan probelmaval talalkozni amire nem tudod a megoldast, de masok mar biztos megoldottak. Azert a JBuildert megtalani (illetve megtalalni azt az infot, hogy fizetos) nem olyan bonyolult.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1006) metaldog válasza shev7 (#1005) üzenetére


metaldog
aktív tag

Mindegy hogy a JBuilder melyik verzióját használom? Elnézést a hülye kérdésért de tényleg nemtudom mert annyi ilyen-olyan jaba progi van hogy nem látom át a dolgot.

(#1007) wiggen123 válasza metaldog (#1006) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Ha most kezdesz programozni ne a javaval kezdj, mert ez a nyelv nem az amit hamar meg lehet érteni kezdőként. Ajánlom a C-t. Ha az megy akkor jöhet a java, persze előtte jó utánanézni mi is az az objektumorientált programozás.
Most nem akarlak megbántani, de a hozzászólásaidból le lehet szűrni, hogy nem vagy egy tapasztalt programozó, csak segiteni akartam.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1008) cochy válasza wiggen123 (#1007) üzenetére


cochy
tag

nem értek veled egyet..
a java eccerűbb mint a C.. nincs ponter, egy rakás fgv (osztály) előre meg van irva stb.

mod: ha használsz netbeanst. vagy eclipse, az meg aztán még könyebbé teszi a munkádat.

[Szerkesztve]

(#1009) shev7 válasza cochy (#1008) üzenetére


shev7
veterán

en viszont egyetertek wiggen-nel. A C sokkal alkalmasabb a megfelelo hozzaallas elsajatitasara. Az alapokba sokkal konnyebb c-ben belejonni, pont azert, mert nem kell ''szivni'' osztalyokkal. Aztan ha megvan egy biztos alap, preferenciatol fuggoen lehet mozogni c++ c# vagy java iranyba.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1010) cidalain


cidalain
veterán

sziasztok!

egy gyors help kéne, mert a neten nem találtam értelmes leírást konkrétan...

van egy timestampem amilyet a php generál. így néz ki, a 1970.jan.1-től eltelt másodpercek száma: 1185794460.

ezt egy java .class fájlnak a php-ből paraméterként adom át.
mindenképpen INT-ként megy át az anyag, mert számolni is kell majd ott vele.

viszont ki is kell íratni a képernyőre, viszont elég lenne csak az órák számát.

tehát
input: 1185794460
output: 13

(2007-07-30 13:21:00 <=> 1185794460)

na erre kellene valami függvény, getHours(), függvény nálam nem ment. de lehet hogy rosszul használtam? vagy valami másikat kellett volna?

köszi előre is

[Szerkesztve]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1011) robisz válasza cidalain (#1010) üzenetére


robisz
senior tag

Helló!

A megoldás:

Calendar calendar = Calendar.getInstance();
calendar.setTimeInMillis(time);

int hours = Calendar.get(Calendar.HOUR_OF_DAY);


Csak arra vigyáz, hogy te azt irtad, hogy másodpercben van meg az idő, a
Java meg millisec-ben kezeli... Akkor fogod, oszt' felszorzod 1000-el mielőtt
''besetelnéd'' :)

(#1012) T.Jones


T.Jones
tag

Hi!Munkahelyemen nem tok jáccani mert nincs java,és rendszergazda tud csak installálni,ezért az a kérdésem ha vki átküldi a felinstalált java mappáját akkor ez ugy menni fog?nem mi?:D és akkor máshogy meglehetne oldani vhogy?előre is köszi

(#1013) Zsu_


Zsu_
senior tag

Sziasztok!

Nincs valakinek egy kis java progija (esetleg kivételkezeléssel), ami bekér a felhasználótól pár adatot és azt menti egy egyszerű txt fileba.
Át tudna nekem küldeni valaki ilyesmi kis programocskát?

Köszi!

(#1014) cybear válasza Zsu_ (#1013) üzenetére


cybear
csendes tag

Hello,

Átküldök e-mailben valami hasonlót.

(#1015) VPS


VPS
csendes tag

Sziasztok! Fejvadász vagyok és JAVA fejlesztőket keresek egy amerikai szoftvercég magyarországi fejlesztőirodájába. Érdekes munka, inkább családias mint multi környezet, néhány év gyakorlat és értékelhető referenciák kellenek. Teljesen bejelentett munkaviszony, semmi számla, viszont piaci bérek.

Önéletrajzot küldhettek az info@vpsgroup.hu, vagy hívjatok telen (20)9228541

(#1016) Forest_roby


Forest_roby
őstag

Hi!

Tudnatok segiteni abban, hogy hogyan lehet java segitsegevel olyan progit irni, ami letolti egy megadott url tartalmat?
Tehat:

url: www.vmi.hu/kep.jpg

a progit elinditom es ha van internetkapcsolat, akkor letolti a kep.jpg -t az elore beallitott mappaba.

Ha tudtok vmi jo ki tutort ehhez, az is jol jonne... :)


Elore is koszi!

Forest :R

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1017) Szab02


Szab02
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani pár könyvet (örülnék, ha letölthető és magyar lenne) ahol el lehet kezdeni az alapoktól és tényleg használható?
Előre is köszi!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1018) Szab02


Szab02
aktív tag

Senki? :(
UP!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1019) Forest_roby válasza Forest_roby (#1016) üzenetére


Forest_roby
őstag

No, nekem csak a modszer kell, hogy hogyan lehet url -rol tolteni?
Vki?

UP!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1020) shev7 válasza Forest_roby (#1019) üzenetére


shev7
veterán

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1021) Forest_roby válasza shev7 (#1020) üzenetére


Forest_roby
őstag

Hi!

Igazabol ez nekem egy kicsit magas, de szerencsere en is talaltam egy tutorialt, ami erthetobnek tunik, van benne egy kesz program, ami mukodik is....
Mar csak atalakitom Grafikus feluletre es jo is lesz alapnak.... :)

Azert koszi a segitseget!


Mas:

Ha irok egy Java progit legyen az nagyon egyszeru, vagy bonyolult progi, hogyan csinalok belole vmi futathato filet? ( exe -t )
Vagy ha ez nem lehetseges, akkor milyen lehetosegek vannak? Hogyan tudom atvinni egy masik gepre a progit?
Eddig ha el akartam inditani a progit, akkor vagy a command -ban java program paranccsal inditottam el vagy a NetBeans el az F6 gomb segitsegevel.... ez nekem nem kielegito!

Elore is koszi!

Forest

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1022) shev7 válasza Forest_roby (#1021) üzenetére


shev7
veterán

a link vegen is ott van egy teljes mukodo forraskod :) egyebkent nem art ha erted mi tortenik ;)

exe-t szerintem nem fogsz belole csinalni. De a netbeans a forditas utan csinal belole egy jar filet. Ha telepitve van a jre a gepen, akkor ''a jar file ugy mukodik mintha exe lenne''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1023) Forest_roby válasza shev7 (#1022) üzenetére


Forest_roby
őstag

akkor normal, windows alkalmazasok letrehozasara nem szokas java -t hasznalni? :F

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#1024) shev7 válasza Forest_roby (#1023) üzenetére


shev7
veterán

nem ertem a kerdesedet :) nem mindegy, hogy jar, vagy exe file-t kell inditani? Vagy ha a JRE a kerdes, akkor igen, mindenkeppen kell JRE ahhoz, hogy java alkalmazast futtathass.

Hogy nem szokas, azt nem mondanam. Pl az eclipse es az azureus is javas. Igen tudom, ezek exe-vel indulnak, nemtudom mit kell ahhoz csinalni, hogy legyen exe-d, de az kb annyit csinal, hogy a jar file-t elinditja...

MOD: rakeresve a ''jar to exe''-re van par talalat, de ugy nezem fizetosek. Meg tul sok ertelmet nem latom :) sztem mindegy, hogy jar-t kell inditani vagy exe-t.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1025) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

A következő Exception-t kapom:

javax.mail.MessagingException: Could not connect to SMTP host: smtp.gmail.com, port: 300;
nested exception is:
java.net.SocketTimeoutException: connect timed out

Ezt szeretném lekezelni:
catch (SocketTimeoutException e) {


}


Félig kész kódrészlettel, de a fordító azt mondja, hogy:

java.net.SocketTimeoutException is never thrown in body of corresponding try statement

Miért adja ezt nekem? A kivételt dobja a program, szóval le is kell kezelni.

Sianis

(#1026) shev7 válasza Sianis (#1025) üzenetére


shev7
veterán

ez nested exception. Kb ugy mukodik, hogy meghivod a librarynak egy fuggvenyet, ami meghiv egy masikat. Az a masik egy SocketTimeoutException-t dob, amit az altalad hivott fuggveny elkap, es MessagingException-kent dob tovabb. Tehat neked sosem kell elkapnod a SocketTimeoutException-t, azt megoldja a library, es a MessagingExceptionben hozza tudomasodra, hogy SocketTimeout tortent.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1027) Sianis válasza shev7 (#1026) üzenetére


Sianis
addikt

És a MessagingException-t hogyan tudnám úgy lekezelni, hogy tudjam, hogy Timeout-ot kezel le?

Sianis

(#1028) Lortech válasza Sianis (#1027) üzenetére


Lortech
addikt

Elkapod MessagingExceptionként, majd azon belül instanceof operátorral megvizsgálhatod a típusát.

catch (MessagingException ex)
{
if (ex instanceof SocketTimeoutException) {
//STE kezelő
}
}

Thank you to god for making me an atheist

(#1029) Sianis válasza Lortech (#1028) üzenetére


Sianis
addikt

Ez inconvertible types hibát dob.

Sianis

(#1030) Lortech válasza Sianis (#1029) üzenetére


Lortech
addikt

Akkor ez?
catch (MessagingException ex)
{
Throwable ec = ex.getCause();
if (ec instanceof SocketTimeoutException) {
//STE kezelő
}
}

Thank you to god for making me an atheist

(#1031) Sianis válasza Lortech (#1030) üzenetére


Sianis
addikt

Így tökéletesen működik!

Köszönöm a segítséget :R

Sianis

(#1032) Lortech válasza Sianis (#1031) üzenetére


Lortech
addikt

Szivesen. Az elsőt meg én néztem be, nem olvastam végig a problémát. Azt hittem kapcsolatban van a két kivételosztály, de akkor meg eleve nem lett volna vele probléma.

Thank you to god for making me an atheist

(#1033) Szab02


Szab02
aktív tag

Valaki? [link]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1034) Sianis válasza Szab02 (#1033) üzenetére


Sianis
addikt

Ahogy ESR mondta: ''Olvass kódot, írj kódot!''. És nem akarlak elkeseríteni, de ha programozással akarsz foglalkozni akkor nem árt egy alap angol tudás. Már csak azért sem, mert itt minden le van írva: [link]

Sianis

(#1035) Szab02 válasza Sianis (#1034) üzenetére


Szab02
aktív tag

thx! egy kicsit megy az angol, de azt is gyakorolni kell :U

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#1036) Sianis válasza Szab02 (#1035) üzenetére


Sianis
addikt

Ami meg nem megy, azt max megkérdezd itt.

Sianis

(#1037) petofer


petofer
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!

Most kezdtem el Javat tanulni és a könyv jBuilder 8.0-át használja de én sehol nem találtam ( a www. borland.com-on sem), csak a Turbo J Builder 2007-et!

Viszont így nem megyek el a könyvön!

Tudna valaki segíteni honnan tudnék szerezni egy jBuilder 8.0-át?

Válaszotokat előre is köszönöm!!!

(#1038) Sianis válasza petofer (#1037) üzenetére


Sianis
addikt

Nem próbálkoznál esetleg NetBeans-szel?

Sianis

(#1039) petofer válasza Sianis (#1038) üzenetére


petofer
csendes tag

Letöltöttem a Jbuilder 2007 es változatát, mostmár kezdem megszokni, a netBeans-szel is ugyanaz lett volna a gondom mmint ezzel hogy van egy csomó dolog ami nem úgy van leírva mint a könyvben így még az is plusz idő mire rájövök hogy van és azt az időt mire rájövök tudnám magára a forráskódra is szentelni :)

De a földön sehol nem lehet már találni 8.0-át!!

(#1040) shev7 válasza petofer (#1039) üzenetére


shev7
veterán

a programozasban nem az ide a lenyeg...

foleg erdemes elindulni ugy, hogy az elos progikat parancssorbol forditod. Akkor erted meg igazan a lenyeget :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1041) petofer válasza shev7 (#1040) üzenetére


petofer
csendes tag

Igen igazad van erre már rájöttem... :)

fordigatom parancssorbol is meg jbuilderből is, most kezdem átlátni még csak hogy mi hogy van, utánna majd lehet nekifeküdni a bonyolultabb dolgoknak!

Remélem megértem a dolgokat ebből a könyvből eddig egész érthető!
Van véleményed az Angster féle Java könyvekről?

(#1042) shev7 válasza petofer (#1041) üzenetére


shev7
veterán

nincs :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1043) Sianis válasza shev7 (#1042) üzenetére


Sianis
addikt

A legjobb könyv a Sun féle referencia.

[link]

És esetleg ennek kicsit mélyebben taglalt verziói. ESR írta a Hacker HOWTO-ban, hogy az igazi programozó olyan, hogy programnyelvtől függetlenül pár nap alatt bármilyen nyelven megtanul programozni. A lényeg az, hogy a programozást magát kell megtanulni a szintaktikát azt pedig az adott nyelv dokumentációjából pillanatok alatt megtanulod.

Amúgy hanyadik nyelv a Java neked?

Sianis

(#1044) petofer válasza Sianis (#1043) üzenetére


petofer
csendes tag

Koszi a könyv címeket majd szétnézek akkor ezek után a könyvek után!

Egyébként Turbo Pascalban és Delphiben programoztam eddig, sajnos a C az igazábol kimaradt pedig akkor könnyeb dolgom lenne, de azért elboldogulok így is.

Egyébként tetszik a Java, és eléggé használhatónak tűnik, mármint munka szempontjábol ha majd egyszer eljutok arra a szintre.

(#1045) shev7 válasza Sianis (#1043) üzenetére


shev7
veterán

''A lényeg az, hogy a programozást magát kell megtanulni a szintaktikát azt pedig az adott nyelv dokumentációjából pillanatok alatt megtanulod. ''

Ez teljesen igy van. En pl Basic-et sosem tanultam, de ha egy komolyabbb excel macrot ossze kell dobnom, nem vagyok meglove. Persze tovabb tart mint egy profinak, meg biztos nem hasznalom ki a nyelv osszes lehetoseget, de ha evente egyet kell irnom, akkor azert nem tanulok meg basicul :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1046) Sianis válasza petofer (#1044) üzenetére


Sianis
addikt

Arra azért készülj fel, hogy sokkal másabb lesz, mint a Pascal, de még a C-től is nagyon messze áll. A Java igazi objektum orientált nyelv, sokaknak ezért nem tetszik, a maradnéknak pedig éppen ezért.

Pl: Én gyakorlatilag alap tudással és jó adag elszántsággal írtam egy egészen használható e-mail küldő programot. Pedig soha nem gondoltam volna, hogy én valaha is ilyesmit fogok csinálni, de a Netbeans és a Sun referencia segítségével ( meg némi angol tudással ) nagyon jól lehet haladni.

Sianis

(#1047) petofer válasza Sianis (#1046) üzenetére


petofer
csendes tag

Milyen pluszt nyújt a Netbeans, mondjuk egy Jbuilder vagy egy Eclipse-hez képest?

Elkezdtem én is nézegetni a Sun referenciát tényleg jó, majd jobban ráállok.

(#1048) shev7 válasza petofer (#1047) üzenetére


shev7
veterán

igazandibol egy ''kezdonek'' nem sokat. A haladoknal meg mar csak inkabb a megszokas szamit...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1049) Sianis válasza petofer (#1047) üzenetére


Sianis
addikt

Én azért szeretem, mert elérhető Windows és Linux alatt is. Persze Eclipse is, de futottam már bele olyan hibába Eclipse-ben, ami NetBeans alatt nem jelentkezett. Ami egyedüli probléma NetBeans-ben, hogy Windows-Linux verziók valamiért összevesznek az ékezetes betűkön...mondjuk shev7 kolléga lehet, hogy mindjárt kioktat a megoldásról, bár ezért nem sértődnék meg. :)

Sianis

(#1050) shev7 válasza Sianis (#1049) üzenetére


shev7
veterán

szeretned, mi? :)

sajnos nem foglak. ez kodolasi beallitas, es nem nagyon talaltam (bar nem vittem tulzasba) erre vonatkozo beallitast a netbeansben. (Szemben az eclipse-szel) Nem szeretem a netbeans-t, mert az eclipse-hez kepest erezhetoen lassabban fut a gepemen, de jelenleg azt hasznalom, mert ugy ereztem sokkal jobb tamogatast nyujt j2ee, jsf fejleszteshez (mar a beepitett sun server miatt is). De ugy gondolom, hogy par nap amig megtanulod egy uj ide-ben azokat a parancsokat amiket szoktal hasznalni, utana mar eszre sem veszed a kulonbseget. (Masodallasban eclipse-et hasznalok :) )

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.