Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10301) muszurkefal válasza muszurkefal (#10300) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Rájöttem.
A String.format-ban volt a gond, az a \n nem kellett volna :C :W :DDD

(#10302) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Skacok, létezik az, hogy a Java-ban nincs egy nyomorult osztály, amellyel számrendszerek között lehet konvertálni? (Pl. hexadecimális és decimális között)

(#10303) gygabor88 válasza Zsoxx (#10302) üzenetére


gygabor88
tag

Az Integer osztály parseInt() és toString() metódusa is tud különböző számrendszerekkel dolgozni.

(#10304) M_AND_Ms válasza Zsoxx (#10302) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bármikor összerakhatsz magadnak egyet
Pl [link]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10305) Zsoxx válasza M_AND_Ms (#10304) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Jah, kösz, csak csodálkoztam, mert pl. a beginnersbookon is van jópár példaprogram a számításokra, de egyik sem az Integer osztály metódusait használja, amit gygabor88 említett.

(#10306) Aethelstone válasza Zsoxx (#10305) üzenetére


Aethelstone
addikt

A szoftverfejlesztés ilyen. Ha nincs, meg köll írni :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10307) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most először írok annotation processort. Elsőre nem túl intuitív a dolog, nagyon szokatlanok az Elementek, meg a Type-ok. Olyanok leellenőrzése, hogy valamelyik annotált method enclosing osztálya implementál-e egy interface-et, eléggé nyakatekerten és indirekten megoldhatónak tűnik(Stringre konvertálás és annak az equals-e).

I am having fun staying poor.

(#10308) Aethelstone válasza Drizzt (#10307) üzenetére


Aethelstone
addikt

A Reflection elsőre nagy mágia, de aztán az ember elkezdi mindenre (is) használni :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10309) Drizzt válasza Aethelstone (#10308) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Runtime reflectionnel a feldolgozasa, meg Beandescriptor/Introspectorral az mar nagyuzemben megy, de a compile time osztaly generalas AbstactProcessor extendalassal az meg ujdonsag nekem. De hat nagyon elirigyeltem a Jaxb-tol meg a JPA-tol a metadata definialast annotaciokkal. :D Most kb. ahhoz hasonlot csinalok, mint amit a JPA modelgen csinal az Entity metamodel generalasakor. A zavart pont az okozza, hogy compile time a reflectionnel nem lehet kb. semmit cainalni, hanem AnnotatedConstruct, Element, meg Type, TypeMirror es tarsaik allnak rendelkezesre.

I am having fun staying poor.

(#10310) Aethelstone válasza Drizzt (#10309) üzenetére


Aethelstone
addikt

A Lombok ilyen szempontból teljesen jó iskolapélda.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10311) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Kicsit belekeveredtem a java verziókba.
Nálam három mappában van a java (C:\Program Files\Java\):

jdk-11.0.1 és jdk1.8.0_161 valamint a jre1.8.0_201

A Control panel szerint: version 8 update 201

Mindkét JDK mappában van javac.exe és mindháromban java.exe (a jdk1.8-ban kettő is)

Több program ráadásul saját java.exe-t telepít (Oracle, sqlDeveloper, IntelliJ, PyCharm stb).

Most tu. melyik működik nálam? Mit állítsak a PATH, JAVA_HOME változókba?

Úgy látom a legfrissebb verzió: Java SE 11.0.2(LTS). Ha ezt telepítem, akkor ez egy külön mappa lesz és ezt kell beállítanom a változókba?

A régi verziók törölhetők?

[ Szerkesztve ]

(#10312) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Sziasztok,

Kövesdán Gábor "Szoftverfejlesztés Java SE platformon" c. könyvét szeretném megvenni, viszont 2 kiadás van. Egy 2014-es és egy 2018-as. A régebbit érdemesebb vagy inkább az újabbat szrrzzem be?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#10313) Lortech válasza h.adam.92 (#10312) üzenetére


Lortech
addikt

Nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán magyar könyvet olvasni a témában, szerintem nem, de Java 7-es verzióját, amit ez a könyv tárgyal a 2014-es kiadásban, biztosan nem kéne erőltetni.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#10314) h.adam.92 válasza Lortech (#10313) üzenetére


h.adam.92
őstag

Rendben, köszönöm.

(#10315) Zsoxx válasza Lortech (#10313) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Mi a baj a magyar könyvekkel?

(#10316) Lortech válasza Zsoxx (#10315) üzenetére


Lortech
addikt

Nem írtam, hogy lenne baj a magyar könyvekkel, de általában minden témában vannak jobbak, nemzetközileg elismert szerzőktől. De főleg azért nem javaslom őket, mert ha valaki professzionálisan akar Javát tanulni, akkor jó, ha az angol terminológiát szokja meg. Legtöbb érdemi anyag, cikkek, szakmai fórumok, tananyagok angolul elérhetőek.

Thank you to god for making me an atheist

(#10317) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kérdés:

Használok bean validationt. Ebben CDI injectionnel Eventet is használok, amivel megszerzek felsőbb rétegtől adatokat, amit a validáció során fel akarok használni. Persze a teszt esetén az injektált event null lesz, meg amit az event handler által meg akarok kapni, az se lesz kitöltve, teljesen jogosan. Junit 4.12-nél valamilyen módon meg tudom-e egy ConstraintValidatornak a dependenciáit adni? Nem tudom hogyan szedi össze a Hibernate validator a ConstraintValidatorokat(felteszem annotation processorral, vagy runtime package scanninggel). Illetve hogy ebbe a procedúrába bele tudok-e nyúlni. Hmm. elsőre úgy tűnik az unwrap alkalmas lehet erre, de ki kell próbálni.

I am having fun staying poor.

(#10318) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy valaki innen a fórumról vállal java oktatást, illetve vizsgára való felkészítést akár skype-on is? Egyetemen ebben a szemeszterben tanuljuk a javat és nagy segítség lenne, ha valaki tudna benne segíteni.
Előre is köszönöm a segítséget! :R
Üdv.:
hpq

// -

(#10319) Zsoxx válasza #hpq (#10318) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#10320) #hpq válasza Zsoxx (#10319) üzenetére


#hpq
aktív tag

Köszi szépen, megnézem. :R

// -

(#10321) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy programot készíteni. Fontos, hogy legyen külön egy server-em illetve a kliensem. Mindettőt én készíteném. Meg szeretném valósítani, hogy a Server streameljen egy zenét a kliens felé. Tehát az egészet úgy képzeltem el, hogy mondjuk megnyomok egy gombot a kliens oldalon, a gombnyomásra elküldi a servernek a zene nevét amit szeretnék lejátszani, a server ezt követően elkezdi streamelni a kliens felé a zenét, a kliens lejátsza. Nem szeretném menteni sehova kliens oldalon. Csak stream kellene.
Ismertek valami olyan library-t ami segítségemre lehet ebben? Hogyan érdemes megvalósítani ezt a folyamatot?

Minden tanácsot szívesen fogadok.

Köszönöm szépen. :R

(#10322) bambano válasza smallmer (#10321) üzenetére


bambano
titán

az alapvető kérdés, hogy mit akarsz.
1. programozni tanulni.
2. zenét streamelni.
utóbbi esetben feltalálták az apacs webszervert, meg egy csomó http képes médialejátszót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10323) smallmer válasza bambano (#10322) üzenetére


smallmer
őstag

Programozni szeretnék tanulni. Az alapok úgy érzem megvannak, sőt még annál kicsit több is. Most igazából ötletet szeretnék meríteni, esetleg tanácsot kapni, hogy miként induljak neki. Szerver - Kliens kapcsolatig megvagyok. Az is meg van, hogy átküldöm a zenét, csak az a gond, hogy mindenképpen le kell mentenem kliens oldalon, ahhoz hogy le tudjam játszani. Most igazából olyan library-t vagy ötletet keresek amivel megoldható lenne az, hogy ne kelljen lementeni a zenefájlokat kliens oldalon. :R

(#10324) JE60th


JE60th
újonc

Sziasztok!

Egy Java-s céges internetes játék cheat-eléséhez szeretnék tanácsokat kapni.

A google Chrome Devtools funkciójával eddig arra jutottunk, hogy a request payloadban megtaláltuk a pontokat, amiket szeretnénk átírni magasabb értékre, viszont nem tudjuk kiküldeni az üzenetet újra, mert akkor "{"message":"Missing Authentication Token"}" üzetete kapunk. Igazából az is megfelelő lenne, ha nem tudjuk a JSON-ban lévő adatokat átírni, csak a jelenlegi üzetet újra ki tudnánk küldeni egymás után többször. A kérdésem, hogy hogyan lehetne az autetikációt megoldani, hogy újra tudjuk küldeni ezt az üzetet? Vagy ha azt nem lehet, akkor az eredeti autentikációt megtartva, hogyan lehetne változtatni az értéken amit kiküldünk?

(képek)
A válaszokat előre is köszönjük! Ahogy írtam ez egy céges 2 hónapig tartó játék, nem kereskedelmi, így ezzel a cheat-el nem okozunk kárt.

(#10325) Aethelstone válasza JE60th (#10324) üzenetére


Aethelstone
addikt

A Request teljes egésze kellene. Ami még működik.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10326) Drizzt válasza Aethelstone (#10325) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En azt igy szoktam: [link]

I am having fun staying poor.

(#10327) Aethelstone válasza Drizzt (#10326) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jó, de egy képpel, ami hiányos, nem sokra megyünk :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10328) Aethelstone válasza JE60th (#10324) üzenetére


Aethelstone
addikt

BTW. A token az valszeg egy custom HTTP Headerben van, ami a képből nem látszik, azt kellene beletenni az új kérésbe.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10329) FingR86


FingR86
őstag

üdv mindenki.

ha egy Tampermonkey alatt futtatható szkript nem működik, csak "undefined" szöveg látható a kívánt gomb felett, akkor mi lehet a hiba? Ennyit látok csak.

(#10330) Aethelstone válasza FingR86 (#10329) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez NEM Javascript topic :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10331) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Van egy metódus, ami a táblázatban található adatokat kiírja Textfieldekbe. Ezt a metódust hozzá adtam a tábla kattintásos eseményéhez, amikor kattint valamelyik elemre a táblázatban szépen kiírja a megfelelő fieldbe az adatokat.

Gondoltam megcsinálom ugyanezt VK_UP és VK_DOWN key eventekre is, így nyilakkal történő lépkedés esetén frissíti a fieldek tartalmát.

A probléma a következő:
1 lépéssel le van maradva minden gombnyomásnál, mindig az előző gombnyomás után kijelölt sor adatait szedi ki a táblából :U
Mi lehet a gubanc? :F

A setText() metódus:
public void setTexts() {
DefaultTableModel model = (DefaultTableModel) tabla.getModel();
text_id.setText(model.getValueAt(tabla.getSelectedRow(), 0).toString());
text_nev.setText(model.getValueAt(tabla.getSelectedRow(), 1).toString());
text_cikkszam.setText(model.getValueAt(tabla.getSelectedRow(), 2).toString());
text_elar.setText(model.getValueAt(tabla.getSelectedRow(), 7).toString());
text_datum0.setText(model.getValueAt(tabla.getSelectedRow(), 9).toString());
}

És ahol meghívom:
private void tablaKeyPressed(java.awt.event.KeyEvent evt) {
if (evt.getKeyCode() == java.awt.event.KeyEvent.VK_UP || evt.getKeyCode() ==
java.awt.event.KeyEvent.VK_DOWN) {
setTexts();
}
}

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10332) orc88 válasza orc88 (#10331) üzenetére


orc88
őstag

keyReleased-re kellett rakni, bocsi az amatőrködésért :B :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10333) Drizzt válasza orc88 (#10331) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én ugyan nem értek az AWT-hez, de az hogyan találja ki up, vagy down arrow lenyomásra, hogy fel, vagy le kell állítania az aktuális sort?
A handler amit írtál, mindenképpen beállítja a textet a kijelölt sor alapján. De mi állítja be a kijelölt sort? Van valami az AWT-ben ami automatikusan állítja a sor billentyű lenyomásra? Ebben az esetben valamilyen olyan listenert kellene meghívni ami biztosan a selection megváltozása után lesz meghívva.

Itt pl. a ListSelectionListener.

I am having fun staying poor.

(#10334) orc88 válasza Drizzt (#10333) üzenetére


orc88
őstag

Hát öö, szerintem ez előre meg van írva a JTable osztályban. Én nem adtam hozzá semmilyen kódot, drag & drop-pal behúztam és már tudta is mit kell csinálni :DDD

KeyReleased eventre meghívva már működött a metódusom megfelelően.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10335) JE60th válasza Drizzt (#10326) üzenetére


JE60th
újonc

Köszönjük! :)

(#10336) MasterMark


MasterMark
titán

JavaFX-el mit kell csinálni, hogy hajlandó legyen működni? [link]

Switch Tax

(#10337) Aethelstone válasza MasterMark (#10336) üzenetére


Aethelstone
addikt

Kis forráskód is akadna?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10338) sutszi válasza MasterMark (#10336) üzenetére


sutszi
veterán

Az exception szöveg és a pókösztönöm alapján, szerintem: [link]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10339) MasterMark válasza sutszi (#10338) üzenetére


MasterMark
titán

Le se fordult addig, amíg nem adtam hozzá.

Aethelstone: IntelliJ IDEA sample JavaFX projectje, nem nyúltam bele.

Switch Tax

(#10340) sutszi válasza MasterMark (#10339) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor viszont ezek lehet segítenek:
[link], [link]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10341) MasterMark válasza sutszi (#10340) üzenetére


MasterMark
titán

Sikerült köszi. :R Már majdnem kidobtam az egész gépet az ablakon.

Tehát ami kell:
- external libaries-hez felvenni a JavaFX lib-jét
- path variable-t csinálni a JavaFX libjéhez
- projekt VM options-hoz hozzáadni a modult:
--module-path ${PATH_TO_FX} --add-modules=javafx.controls,javafx.fxml

(%PATH_TO_FX% nem működik.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10342) orc88 válasza orc88 (#10331) üzenetére


orc88
őstag

Ismét ezzel táblázatos gyakorló projektemmel van gond, 2 napja próbálkozok mindennel IS, többször újraírtam a kérdéses részt, de nem akarja az igazat :(

Van 1 textfield, ahova vonalkód olvasóval lehet bevinni az adatokat, a vonalkód olvasó az olvasás után ENTER-t "üt".
A kód szépen megtalálja, végrehajtja a megfelelő utasításokat a saját gépemen amin írom (i7 3.7Ghz + 12GB ram). A probléma akkor következik, mikor egy lassú pentiumos laptopon futtatom, hibajelenség:
- 5x olvastam le ugyanazt a kódot egymás után, és össze vissza dobál ✔-t és ✖-et ovlasás után.
- sokszor elkezd ugrálni a táblázatban még azelőtt mielőtt érkezne az Enter... (nincs más key event hozzárendelve)

Mivel teljesen random viselkedik ugyanazon vonalkód esetében is már csak arra tudtam gondolni, hogy "túl" gyors neki az olvasás, vagy nem elég hatékony a kódom, más logikus magyarázatot nem találtam.. :U

De hátha ti jobban átlátjátok :B

Az Enter után keresem ki, hogy melyik áruról van szó:

private void text_searchKeyReleased(java.awt.event.KeyEvent evt) {
  if(evt.getKeyCode() == java.awt.event.KeyEvent.VK_ENTER) {
    indextalalat = -2;
    zText.setLength(0); //Stringbuildert használok, hogy megmaradjon az utolsó érték a field ürítése után is.
    zText.append(text_search.getText());
    for (int i = 0; i <= tabla.getRowCount()-1; i++) {
    if (tabla.getValueAt(i, 2).toString().replaceAll("\\s+","").equals(text_search.getText())) {
    indextalalat = i;
    break;
  }
}

    if (indextalalat != -2) {
        text_search.setText(null);
        talalatLabel0.setText("✔");
        tabla.setRowSelectionInterval(indextalalat, indextalalat);
        tabla.scrollRectToVisible(new Rectangle(tabla2.getCellRect(indextalalat, 0, true)));
        setTexts();
      } else {
        text_search.setText(null);
        talalatLabel0.setText("✖");
        tabla.removeColumnSelectionInterval(0, tabla.getColumnCount()-1);
      }

    }

}

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10343) gygabor88 válasza orc88 (#10342) üzenetére


gygabor88
tag

Ha nem konzisztensen jó / rossz eredményt kapsz, akkor valószínűleg valami threading issue lesz. Ezeket a swinges / awt-s elemeket csak az event dispatcher threadről szokták frissíteni, mert a többségük nem thread safe.

(#10344) orc88 válasza gygabor88 (#10343) üzenetére


orc88
őstag

Rákerestem, lehetséges hogy ez az oka.

Már csak azt nem tudom, hogy oldjam meg :DDD

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10345) gygabor88 válasza orc88 (#10344) üzenetére


gygabor88
tag

Az action és event listenereidet a framework triggereli, így azok az event dispatcher threaden fognak futni, tehát lehet belőlük UI elemeket módosítani. A többi osztálynál figyelni kell, hogy ha UI elemeket módosítasz, akkor a SwingUtilities valamelyik invoke...() metódusával legyenek futtatva a megfelelő kódrészek (ezek végül így az event dispatcher threaden fognak futni). Ezzel le vannak fedve a UI-os részek, de neked kell tudni, hogy használsz-e még máshol threadeket és azok helyesen osztják-e meg egymás között az adatokat. Mondjuk valószínűleg az a rész is érdekes, ahol a vonalkódolvasótól átveszed az adatot és kipakolod a UI-ra.

Igazából látni kéne az egész kódot, hogy meg lehessen állapítani hol van probléma az adat megosztással, de egy teljes projektet nincs időm átnézni és kidebuggolni. Érdemes lenne a multithreadingnek és memory consistency erroroknak utánaolvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#10346) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, van egy webes java alkalmazás, jegykezelő, minden jegyhez tartozik egy lista amit szeretnék összevetni a saját excelben kapott listámmal. Ez tök jól működik úgy, hogy kimásolom az aplikációból az excelbe és ott összevetem de szeretnék ennél egy kicsit gyorsabb módszert. Hogy tudnám kinyerni C#-al az alkalmazásban használt listát? Google crhome vizsgálat esetén a html kódban látszik a lista amivel tudnék már kezdeni valamit de mikor olvasni próbálom adatok nélküli verzióban olvas.Valaki esetleg dolgozott már ilyenen? Bármi tipp? Előre is köszönöm a segítséget!

(#10347) MasterMark


MasterMark
titán

Semmi, megtaláltam. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#10348) orc88 válasza MasterMark (#10347) üzenetére


orc88
őstag

Én ezt használom pl:

String url = System.getProperty("user.dir") + "/database/adatok.db";

Így mindig az éppen használatos könyvtárból dolgozik.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10349) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Valaki le tudná írni pontosan, hogy hogyan működik az, amikor egy külön class-ban van a GUI. (mit kell csinálni)
Eddig úgy fejlesztettem mindig, hogy a funkcionalitást megvalósító kódban volt a GUI, viszont ezt most szét szeretném szedni.

Köszi :)

(#10350) Aethelstone válasza smallmer (#10349) üzenetére


Aethelstone
addikt

MVC, MVP első körben.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.