Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9701) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Még csak most ismerkedek a Javaval és rögtön felmerült egy kérdés: mit jelent, hogy a void metódusnak nincs visszatérési értéke? Találtam magyarázatokat, de egyszerűen nem értem. Valaki el tudná magyarázni röviden, érthetően?

(#9702) Lortech válasza Vesporigo (#9701) üzenetére


Lortech
addikt

Amikor deklarálsz egy metódust, mindig meg kell adni a visszatérési értékének típusát vagy a voidot.

Vegyünk két metódust:
void m1() {
}

String m2() {
return "visszatérési érték";
}

m1 void, ami azt jelenti, hogy nincs visszatérési értéke, azaz a metódus hívás nem használható olyan kontextusban, ahol egy értéket várunk.

pl.
String x = m1(); //hibás, mert m1 nem tér vissza értékkel.
System.out.println(m1()); //hibás, mert m1 nem tér vissza értékkel.

x = m2(); // ok, x értéke "visszatérési érték" lesz

Ugyanígy m1 metódus törzsében nem adhatsz meg pl. return "xyxy"; utasítást, mert nem térhetünk vissza értékkel, ellenben megadhatunk return; utasítást, amivel jelezzük, hogy adott ponton térjen vissza a metódus (visszatérési érték nélkül).
pl.
void m1() {
return "xyxy"; //hiba
return; //ok, de nem kötelező, itt felesleges
}

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#9703) Aethelstone válasza Lortech (#9702) üzenetére


Aethelstone
addikt

Sőt szerintem a return; nem csak felesleges, hanem kifejezetten bad practice. Főleg ha több is szerepel benne az adott metódusban. Mondjuk több, normális return is szerintem erős antipattern.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9704) Vesporigo válasza Lortech (#9702) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Többször nekifutottam annak, amit írtál, plusz még utánaolvastam pár helyen és végre értem. A példákat - amiket felhoztál - nagyon köszönöm, így már sokkal egyszerűbb volt megértenem!
Még1x nagyon köszi! :R

(#9703) Aethelstone: Neked is köszönöm a segítséget! Én is így gondolom.

Apropó, hogyhogy nem készült még nyitó hsz? Pár gondolatot, könyvet, ajánlást bele lehetne tenni. Persze eddig a keresővel nagyjából mindent megtaláltam, de szerintem érdemes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9705) sutszi


sutszi
veterán

Van egy jelenleg PHP backend amit Java-ra kellene átírni. (Ha most a konkrét feladatot nem ismerjük) Milyen megoldásokat lehet számításba venni? Frameworkök közül mivel érdemes foglalkozni. Springen kívül mi van amit érdemes megfontolni? (Ami biztos, hogy szerver oldalt kell írni.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9706) emvy válasza sutszi (#9705) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat ez igy nagyon keves informacio.

En kapasbol Kotlinnal kezdenek zoldmezos projekten egyebkent.

while (!sleep) sheep++;

(#9707) sutszi válasza emvy (#9706) üzenetére


sutszi
veterán

Kotlin tudás annyira még nem fejlett. (De most szervezünk kis önképzőkört, hogy felhúzzuk.)

Egyébként semmi különösre nem gondoltam, csak most nem a feladathoz keresek eszközt, hanem szeretném leltárba venni a létező eszközöket. Ezek közül is azokat ami folyamtosa fejlesztés alatt van és várható, hogy túlél pár évet...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9708) floatr válasza sutszi (#9707) üzenetére


floatr
veterán

Akkor egy indokkal több a kotlinhoz. Amúgy eleve kotlin + spring boot 2 (+ data és tsai)

(#9709) Aethelstone válasza emvy (#9706) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, amennyiben a zöldmezős projektnek nincs konkrét határideje, illetve fejlesztői erőforrás igénye, én is elgondolkodnék rajta :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9710) floatr válasza Aethelstone (#9709) üzenetére


floatr
veterán

Azért ennyire nem vészes a dolog. Első lépésben simán át lehet térni rövid idő alatt anélkül, hogy kotlin stdlib-et meg DSL-eket használnál. Később meg jönnek maguktól a specifikus részletek :)

Egy apróság, amin hümmögtem valamelyik nap. Spring Boot 2 HATEOAS controllernél javasolt módszer
linkTo(methodOn(this.getClass()).findById(1L))
elhasal valószínűleg implementációs hibával, mivel a methodOn egy proxy-t gyártana, ami nem megy final típusú paraméterek, visszatérési értékek esetében sem.
Ez
linkTo(this::findById.javaMethod, 1L)
viszont tökéletesen működik, és a reflection is jobb, mivel a compiler oldja meg, nem a runtime név alapján.

(#9711) mobal válasza sutszi (#9705) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha jól megvan csinálva PHP-ban, bizony bizony felesleges a java! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9712) sutszi válasza mobal (#9711) üzenetére


sutszi
veterán

Nincs jól. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9713) mobal válasza sutszi (#9712) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

De teljesen jól van. Csak sajno a sok hozzá nem értő miatt (gondolok itt a tákolt, szkriptelt weblapokra) alul van értékelve a PHP. :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9714) sutszi válasza mobal (#9713) üzenetére


sutszi
veterán

Mármint, úgy értettem, hogy nincs jól megírva...Nem a nyelv miatt. Úgy egyébként.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9715) mobal válasza sutszi (#9714) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ja értem. Akkor kiváló alkalom a váltásra. Bár ez döntés kérdése mennyire komplex, de szvsz. Spring-gel csinálnám.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9716) floatr válasza mobal (#9715) üzenetére


floatr
veterán

Az megvolt már, hogy az Oracle nem engedélyezte a "Java" név használatát az általa kukázott és az EF által széttaknyolt JEE projektjeiben? :D Na eddig csak ásta a sírját a java-nak, de most elkészült a fejfával is.

És a support plan is volt már...? Kínomban már csak röhögök

Ez miiii? Java 9 tavasszal megszűnik? Java 10 ősszel??? A Java runtime letöltései közt elsőre meg sem találja az ember a java 9-et. Marad a 8 talán 2020-ig, aztán bedől az is, mint minden, ami a Suntól jött?

(#9717) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!
Melyik magyar nyelvű könyvet ajánljátok?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#9718) cigam válasza anorche1 (#9717) üzenetére


cigam
félisten

Nemrég jelent meg a frissített Java tatusz könyv.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#9719) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről. A cél a Vaadin Springboot JPA segítségével egy kis egyszerű gyakorlás. A jelszó tárolás mennyire megfelelő? Hogy lenne célszerű session kezelést is megvalósítani?
Minden őszinte kritkát várok, még kezdő vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#9720) anorche1 válasza cigam (#9718) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#9721) disy68 válasza Taoharcos (#9719) üzenetére


disy68
aktív tag

Én nem használnék ma már sha-1-et sima sóval (pláne nem egy statikus értékkel). Szerintem használj minimum bcrypt-et. Itt olvashatsz egy OWASP ajánlást jelszó hash tárolásról/kezelésről. Bcrypt minta. Amúgy a Spring Security is tartalmaz bcrypt-hez util osztályt.

Session kezelést is rábíznám a Springre, biztos tudnak a Vaadin-nal együttműködni, de velük nincs konkrtét tapasztalatom.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#9722) zmb668 válasza floatr (#9716) üzenetére


zmb668
újonc

Nem szünik meg sem a java 9, sem a java 10. Fél évente jön új verzió, és egy verziónak a támogatás fél évig tart. Tehát: java 9 kijött szeptemberben, és márciusig van hozzá támogatás. 10 jön márciusban, és annak szeptemberig van támogatása. Ezen felül 3 évent jönnek long term support releasek (az első a 11 lesz, 2018 szeptemberében), amihez hosszabb támogatást ígér az Oracle. 11 esetében ez 2023 szeptember.

Tehát, a LTS vonalon akarsz haladni, akkor most még maradsz java 8-on, és szeptemberben váltasz 11-re. Ha csillógó, színes változat kell, akkor most java 9, és márciusban 10.

Ennek köszönhetően remélhetőleg mindenki jól jár. A hisztis fejlesztő, aki mindig azon nyavajog, hogy nem jön új verzió a javaból, és a vállalat is, aki minden frissítést a megtestesült gonosznak tart, és rajta állna, akkor még mindig minden COBOLban, és Fortranban lenne írva.

Letölteni a javat én a java.oracle.com-ról szoktam. Jobb felül ott van, hogy Top downloads -> Java SE, és az egyből a Java 9-re visz. Java.com gondolom a otthoni felhasználókat célozza meg, és ha jól sejtem, akkor az Oracle itt az LTS változatokat próbálja nyomni.

(#9723) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!
Ezt a példát kipróbáltam, és mivel jól érthető, megpróbáltam Spring boot-al "összehozni". Az Authentication osztályt a LoginPage osztályba akartam injektálni, de java.lang.NullPointerExceptiont dob. Az általam átalakított kódot ide töltöttem fel.
A végső cél JPA adatbázishoz való csatlakozás lenne.

(#9724) Retekegér válasza Taoharcos (#9723) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem az a gond, hogy nincs Authentication példány?

<< Heimdal >>

(#9725) Taoharcos válasza Retekegér (#9724) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

De igen, csak amikor felraktam a kérdést, még nem tudtam miért, most már tudom a SpringViewProvider-re van szükségem és müxik.

(#9726) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egy programot kellene készítenem java nyelvben ami úgy néz ki hogy egy térképet használnék fel és ehhez szeretnék készíteni mondjuk checkboxokat, amelyeket kijelölve csak azok a dolgok jelennek meg a térképen amit kijelöltem. Ehhez kellene nekem valami olyan google által vagy bármely cég által készített szabadon felhasználható térkép/térképkivágat. Tudtok ebben segíteni nekem? Ha valami nem tiszta, hogy mit szeretnék akkor kérem szóljatok és pontosítok :) :R

(#9727) Aethelstone válasza smallmer (#9726) üzenetére


Aethelstone
addikt

http://openmap-java.org/

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9728) Gyuri16 válasza smallmer (#9726) üzenetére


Gyuri16
senior tag

Ha 3D Google Earth-szeru program a cel, akkor a NASA WorldWind is meger egy probat: [link]. A leirasbol nem vilagos mit szeretnel pontosan csinalni.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#9729) M_AND_Ms válasza smallmer (#9726) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ott kezdeném, ahol a Google kereső is ajánlja : Client Libraries for Google Maps Web Services, illetve ahol a hasonló kérdéseken rágódók felteszik a kérdéseiket stackoverflow.com: How use Java with google maps api?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#9730) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

Újabb problémába futottam bele. Egy Vaadin-Springboot-JPA login/logut alkalmazást csinálok. Az újabb probléma, hogy az adatbázissal kapcsolatot tartó AkarmiService/AkarmiRepository injektálva van azokba az osztályokba amiknek majd el kell érniük az adatbázist. Ha az egyik osztály amelyik először "használta" az AkarmiService-n keresztül az adatbázist, utánna egy másik oszály hiába injektálta ő is, nem tudja használni.
"org.springframework.beans.beaninstantiationexception: failed to instantiate" exceptiont dob.

[ Szerkesztve ]

(#9731) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok!

Nem ismerem a java programozást és épp ezért szeretnék segítséget kérni tőletek.

Egy kis kínai ( :D ) youtube-dl GUI-hoz (link) csináltam magyarítást, amit a java progi készítője volt olyan kedves, hogy be is épített. Viszont a fordítás karakterkódolásával valami probléma van. Ezt le is írtam neki. Elvileg javította is, de probléma továbbra is fennáll.

Ha UTF-8 kódolású a fordítás, akkor teljesen katyvasz karakterek jelennek meg:

Ha ANSI kódolású a fordítás, akkor már jobb a helyzet. Ebben az esetben csak az ŐőŰű betűk kalaposak:

Tudja valaki, hogy mi okozhatja ezt a hibát?

Köszönettel:
gojko

[ Szerkesztve ]

(#9732) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Ezt az eddig ötöslottó nyerőszámokat tartalmazó oldalt lementette html -ben. Ebből a html -ből szeretném kigyűjteni az összes nyerőszámot.

Nem rég kezdtem csak programozni, szóval tudom, hogy nem szép megoldás, de jelenleg ennyire vagyok képes :B . Eddig annyit sikerült csinálnom, hogy java.io.LineNumberReader -rel megszámoltam a html sorait (3214). Ezt felhasználva csináltam egy 3214 elemű string tömböt, és soronként feltöltöttem.

Szerk.: Ha jó érzem tök feleslegen raktam soronként tömbe, a fájlból is kilehetne egyből olvasni az 5 számot.

Azt látom, hogy nekem minden sor utolsó 5 száma kellene, és az oszlopok " </td><td>" -vel vannak tagolva, viszont egyéb számok is vannak a sorban (év, összeg, stb.). Hogyan tudnám csak azt az 5 számot megszerezni?

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#9733) bambano válasza anorche1 (#9732) üzenetére


bambano
titán

miért nem töltöd le csv-ben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9734) anorche1 válasza bambano (#9733) üzenetére


anorche1
őstag

Azt hogyan tudom?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#9735) gojko.m


gojko.m
senior tag

Valami ötlet ezzel kapcsolatban?

(#9736) zmb668 válasza gojko.m (#9735) üzenetére


zmb668
újonc

A properties filet ISO-8859-1 (latin1) karakter kodolassal kell kodolni. UTF8-at nem szereti. Ha olyan karaktert akarsz beirni a fileba, amit a latin1 nem ismer, akkor unicode escape szekvenciat kell hasznalni (\uHHHH, ahol HHHH egy negy szamjegyu hexa szam). Talan ezzel a legegyszerubb megcsinalni a konvertalast: https://native2ascii.net/

(#9737) kispx válasza anorche1 (#9734) üzenetére


kispx
addikt

(#9738) gojko.m válasza zmb668 (#9736) üzenetére


gojko.m
senior tag

Köszönöm! A kalapos betűket lecseréltem hexa kódokra. Így már tökéletesen jelennek meg a programon belül az ékezetek. :R

(#9739) Aethelstone válasza zmb668 (#9736) üzenetére


Aethelstone
addikt

UTF8 is lehet, de akkor máshogy kell beolvasni.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9740) gojko.m válasza Aethelstone (#9739) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha jól gondolom ez a programkód módosítását igényelné. Ha így van, akkor nem bolygatom tovább a dolgot, az előző megoldás is megfelelő.

(#9741) zmb668 válasza Aethelstone (#9739) üzenetére


zmb668
újonc

Igy van. Viszont a kod valszeg ResourceBundle-t hasznal, az pedig iso-8859-1-ben olvassa a filet.

(#9742) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Sziasztok!

A linken található projektben a personService Person findByName(String name) és void save(Person person) metódusa jól működik, viszont a List<Person> findAll() metódusa nem működik
com.vaadin.event.ListenerMethod$MethodException: Invocation of method uriFragmentChanged /
org.springframework.beans.factory.BeanCreationException: Error creating bean with name /
org.springframework.beans.BeanInstantiationException: Failed to instantiate

hibát dob. Csak akkor van hiba ha a visszatérési érték List.

[ Szerkesztve ]

(#9743) Superhun válasza Taoharcos (#9742) üzenetére


Superhun
addikt

Szia. CrudRepository esetén a List visszatérési érték nem működik. Cseréld le Iterable<Person>-ra a visszatérési értéket, vagy használj JpaRepository-t CrudRepository helyett és akkor működik a List is.

(#9744) Taoharcos válasza Superhun (#9743) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Van amikor működik, pl itt is. Amikor a Vaadin navigator-t is használom, akkor van ez a hiba. De kipróbálom JpaRepository-val.

[ Szerkesztve ]

(#9745) Taoharcos válasza Superhun (#9743) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Végül meg van a megoldás itt.

(#9746) Aethelstone válasza zmb668 (#9741) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez is így van :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9747) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

java programozás tanulásához tudnátok valamit ajánalani? könyv akár, online valami. Egyik ismerősöm szeretné megtanulni a nyelvet, de nem nagyon tudok neki mit ajánlani.

Köszönöm :R

(#9748) Taoharcos válasza smallmer (#9747) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

YouTube -on keres rá a San Franciscoból jöttem-re. Magyar nyelvű és könnyen érthető.

(#9749) bambano válasza smallmer (#9747) üzenetére


bambano
titán

topic keresőt, google-t...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9750) Taoharcos válasza smallmer (#9747) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

SFJ

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.