Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10251) Aethelstone válasza orc88 (#10250) üzenetére


Aethelstone
addikt

Elvileg amikor beolvasol egy vonalkódot, akkor a vonalkódhoz tartozó számsort kapod. Ez valami input mezőben megjelenik. Eddig stimt? Utána ezzel a számsorral azt csinálsz, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10252) Aethelstone válasza Aethelstone (#10251) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ha meg input mező nincs, akkor az alkalmazásod úgy veszi, mintha sorban megnyomtad volna azt a tizenakárhány számot, tehát valami keypress/down listenerrel kell feldolgoznod. Ezek mindenféle api nélküli működések. Aztán ha találsz valamit, akkor abban minden lehet, callbacktól elkezdve...

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10253) RexpecT válasza orc88 (#10250) üzenetére


RexpecT
addikt

Ahogy nézem ezt az SDK-t kell leszedni hozzá, a windowsos verzióban benne van az általad említett driver is.
Itt a developer guide hozzá.

(#10254) orc88 válasza Aethelstone (#10251) üzenetére


orc88
őstag

És tényleg működik nélküle is :DD :R Hétvégén foglalkoztam vele, csak mivel napi használatban van az olvasó így nem tudták ideadni, de most kipróbáltam és príma. :B Köszi!

RexpecT: Igen ezeket megtaláltam, szívtam is vele pár órát mert már gyakorlatilag a linkek fele nem élt, de így igazából már nem is nagyon van rá szükségem, mindenesetre köszönöm! :)

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10255) Aethelstone válasza orc88 (#10254) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szívesen :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10256) macssessz


macssessz
tag

Üdv Guruk!
Tényleg nem tud segíteni senki, hogy egy Javas oldalról hogy lehet lemásolni szöveget?

Egy oldalon találtam párat régi kedves könyveim közül és nem tudom leszedni őket. Bár az oldalon olvasható, látható a szöveg, Ctrl+A, Ctrl+c - Ctrl+v sem tudja leszedni csak az első pár bekezdést, utána kimaradoznak részek. Azért írok ide mert valami javás varázslás van. Egy régi portable Firefoxomban amivel szintén megpróbáltam letölteni, nincs java támogatás, avval meg sem jelenik a könyv szövege. Ha sikerülne leszedni csinálhatnék hangoskönyvet és meghallgathatnám. Bár a könyvek megvannak, nem jutok az olvasáshoz. Problémás oldal: [link]

Hátha tudtok segíteni?
Köszi előre is.

(#10257) Zsoxx válasza macssessz (#10256) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Download gomb megvolt?
Sign up today for unlimited downloads free for one month.

(#10258) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérek de előre szólok, hogy nem értek a programozáshoz :B
Munkahelyemen egy műszert kezelő program Java alapú program kezel. Egy ideig szépen teszi a dolgát, aztán lassacskán kezd hibákat feldobálni. Pl. meg akarok nyitni egy új ablakot, ami a műszeren aktivál valami funkciót egy feladathoz és feldob egy "Java lang 0 pointer exception" hibát.
Sok féle hiba van és teljesen véletlenszerűen jönnek elő, nem lárok semmi trendet (5 éve használom a rendszert). Jelenleg XP alatt fut a program, de előtte Linux rendszeren is ugyan ezek a hibák voltak.
A program teljes újraindításával általában megszűnnek a hibák, aztán megint jönnek elő sorban.
Kicsit utánaolvasgattam és felmerült egy ötlet, miszerint a java memóriát (heap) lehetne növelni.
Ezt hogyan kell? A parancsokat megtaláltam a neten de hova kell írni? Windows cmd ablakban nem ismeri fel az utasítást.
Mennyi memóriát adhatok neki ha sikerül? Ez a fizikai memóriából lesz levonva, vagy ezt majd a Windows intézi? 1,2Gb ram van a gépben :U

Végül mellékelek egy képet, amin a program indításakor megnyíló ablak látható, hátha segít. Az a sok üzenet sor látható ha sokáig használjuk a programot. De ezek is változóak, ez csak egy példa amit még régen mentettem.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10259) M_AND_Ms válasza szbalogh (#10258) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én a program fejlesztőjével, forgalmazójával venném fel a kapcsolatot: a mellékelt hiba annyi, hogy a program egy Vectorból (laikusan mondjuk listának) akarja elővenni az első elemet, de az a Vector (lista) üres, ezért mondja a hibaüzenet: NoSuchElementException.
Oka lehet hibás működés (valószínű előzőleg valami, valahol rakna elemeket ebbe a listába, de az nem történik meg), ami nincs rendesen kezelve, vagy egyszerűen programozó hiba.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10260) szbalogh válasza M_AND_Ms (#10259) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszönöm a gyors választ!
Nincs kizárva, hogy a programban is vannak hibák. A gyártó nem foglalkozik ezzel a régi verzióval. Az új verzió pedig 1700 euró lenne.
Azért tennék egy próbát a memória növelésével. Hogyan tudom ezt megtenni?

Nick: HE_Storm

(#10261) mobal válasza szbalogh (#10260) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Bővítheted a memóriát, de szerinten nem fogja megoldani a problémád.

Itt találhatsz leírást a hibáról: [link].

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#10262) M_AND_Ms válasza szbalogh (#10260) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Increase heap size in Java

Megjegyzem,a memória elfogyásoknak megvan a maga hibaüzenete (pl: java.lang.OutOfMemoryError: Java heap space), ez nem az, tehát túl sokat ne várj

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10263) sztanozs válasza szbalogh (#10260) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez inkább memory leak (vagy nem megfelelően kezelt erőforrás-probléma), szvsz semmi eredménye nem lesz a memeóriabővítésnek.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10264) Aethelstone válasza sztanozs (#10263) üzenetére


Aethelstone
addikt

A NoSuchElement exception nem éppen memory leak. Legalábbis én olyat nem láttam, hogy memory leak ilyen problémához vezet.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10265) sztanozs válasza Aethelstone (#10264) üzenetére


sztanozs
veterán

Valóban - viszont ha hosszabb idő után jön elő, akkor valamelyik függvényben van valahol egy rész, ami eldob valami erőforrást (vagy valamiért a kukába kerül és előbb-utóbb a GC kiüríti). Illetve az is lehet, hogy valami rosszul mentett/betöltött vagy inkompatibilis resource fájl a gond (bár az alapján amit a kolléga leírt, nem tűnik konzekvensen reprodukálhatónak a probléma).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10266) Aethelstone válasza sztanozs (#10265) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az a stacktrace-ből látszik, hogy a Vector firstElement() metódusa hányja el magát. Ami ugye a 0-ás indexű elemet venné ki. Ez nekem azt jelenti, hogy a Vector üres. Olyan szerintem nincs, hogy a GC kiürít egy Vector-t. Viszont a másik gondolatod sanszosabb. Lehet, hogy valaminek be kellene töltődnie, ami nem történik meg és ettől üres. Jó lenne látni a full stacket.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10267) M_AND_Ms válasza Aethelstone (#10266) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Olyasmi lehet, hogy működik, használják, miközben a kód kiüríti a Vector-t, ami utána a kód másik része olvasna belőle és hibát dob - tehát, én azt mondom, ez programozói hiba: vagy nem kéne üríteni a Vectort, vagy az olvasáskor kéne figyelni, mert lehet jogosan üres, csak éppen kezelni kéne azt.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10268) Aethelstone válasza M_AND_Ms (#10267) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nyilván. De akkor sem memory leak :) Race condition :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10269) macssessz válasza Zsoxx (#10257) üzenetére


macssessz
tag

Üdv!
Persze, hogy megvolt a Download gomb.
Mivel nincsenek visa meg társai kártyáim, így nem tudok sehogy bejelentkezni.
Ezért kérem a segítségeteket.

(#10270) disy68 válasza macssessz (#10269) üzenetére


disy68
aktív tag

Egyrészt ez nem legál, másrészt semmi köze a java-hoz.

@(#10258) szbalogh
Nekem úgy tűnik, hogy a UI kirajzolása közben történik valami probléma, ami a kód ismerete nélkül elég sokminden lehet. Nem tudom melyik java verzióval fut jelenleg az alkalmazás, de szerintem próbáljátok meg régebbi java verzióval futtatni.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#10271) Aethelstone válasza disy68 (#10270) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem a régebbi Java verzió nem old meg semmit. Egyszerűen arról van szó, hogy hibás a programlogika. Ráadásul XP-n futtatják, nem sanszos, hogy mostanság Java verziót emeltek :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10272) szbalogh


szbalogh
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
Szerintem az Xp-re nincs is úgy külön Java telepítve. A műszervezérlő alkalmazás telepít magának mindent.

(#10262) M_AND_Ms
Pont ezt olvasgattam mielőtt felvetettem a kérdést. Ahogy írtam, nincs külön Java telepítve, így nem is tudom ezeket a parancsokat XP, cmd sorba beírni, nem ismeri fel a parancsot. Valahol máshol kell a Java-hoz jutnom.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#10273) Zsoxx válasza macssessz (#10269) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Aha látom már, hogy a free sem teljesen free.
Én megpróbáltam kimásolni egy részét és sikerült, de sok helyen indokolatlan sortörések kerültek a szövegbe.
Esetleg próbáld másik böngészővel kicopy-zni.

(#10274) Aethelstone válasza szbalogh (#10272) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hagyd a fenébe. Pusztán mindenféle Java paraméterekkel nem fogsz egy szerintem nyilvánvaló programhibát megoldani. Ha fontos a cucc, rá kell szánni azt az 1700 eurót.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10275) macssessz válasza Zsoxx (#10273) üzenetére


macssessz
tag

Próbáltam Cromeval, Edgevel, IEvel, Operával, és Firefoxal is. A régi portable firefoxomban nincs Java és nem jelent meg semmi az oldalból. Ezért gondoltam, hogy Javás az oldal. Az indokolatlan sortöréseknél sokszor nagy részek maradnak ki a könyvből. Az egy dolog, hogy a free is fizetős, még ki is fizetném, de mint írtam nincs semmilyen kártyám így ez nem megy. Ezért keresek megoldást bárhogy máshogy.

[ Szerkesztve ]

(#10276) Aethelstone válasza macssessz (#10275) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem lenne egyszerűbb kiváltani valami kártyát? 10 perc az egész.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10277) orc88


orc88
őstag

Van egy programom, amivel adatbázist kezelek SQLite-tal. Ezt azzal szeretném kiegészíteni, hogy egy másik adatbázis adatait hozzáfűzöm. A probléma az, hogy a másik adatbázis egy régi .dbf (dBase III / IV). Java 8-tól kezdve ahogy olvastam ezeket nem nagyon lehet kezelni JDBC-vel. A különféle libek amiket találtam és kezelik a .dbf-t mind fizetősek, amik ingyenesek azokkal viszont nem tudok SQL lekérdezést használni. Mire lenne érdemes alakítani ezeket a dbf fileokat, hogy utána mindent egy helyi adatbázisban tároljak és egyszerűen tudjak SQL lekérdezéseket végezni? :F

Ha szükséges az SQLite-ot is cserélhetem másra ha van javaslat.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10278) Aethelstone válasza orc88 (#10277) üzenetére


Aethelstone
addikt

Vagy dbf->csv, de a csv ugye nem hierarchikus vagy pedig a dbf-ből insertes scriptet generálsz. Szerintem az utóbbi jobb.

Ez ingyenes: https://github.com/albfernandez/javadbf

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10279) M_AND_Ms válasza orc88 (#10277) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha javaból, vagy mysqlből eléred, akkor elsőnek nyers adatként áthúzod a dbf tartalmát az adatbázisodba, aztán ott már könnyedén tudsz belőle dolgozni.
Anno 10 éve én is így dolgoztam be dbf-t, de az eszközre már nem emlékszem (azt hiszem, mivel Ms-sql volt az adatbázis, annak a pont ilyen feladatokra való Dts eszközével dolgoztam)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10280) csonter2


csonter2
újonc

Üdv Mindenkinek!
Most ismerkedek a java GUI felületével illetve magával a javaval. Valahányszor beállítok egy jbuttont hogy mit csináljon ez a kép fogad. Nézegettem tutoriálokat és ugyan az a programot írtam mint az ottaniak és akkor is ez jön be. Mi lehet a gond?

[kép]

(#10281) orc88 válasza M_AND_Ms (#10279) üzenetére


orc88
őstag

Köszi mindkettőtöknek :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#10282) Zsoxx válasza csonter2 (#10280) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A kódot is látni kéne, de úgy tűnik, hibás egy tömbindex hivatkozás.

(#10283) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok!

GTFS adatokat szeretnék feldolgozni, első lépésként szeretnék mindent adatbázisban eltárolni, ami txt-ben érkezik, leegyszerűsítve így néz ki:

agency_id,route_id,route_short_name
BKK,0050,5
BKK,0070,7

Az SQLiteStudio-t próbálgattam, kézzel szépen működik, importálja és fel is darabolja az adatokat, viszont az alkalmazásnak ezt mondjuk minden nap meg kellene csinálnia, hátha frissülnek az adatok. Hogy lehetne ezt kódból megvalósítani? Vagy mit javasoltok, mit használjak? A legnagyobb txt 9 millió soros, de szerintem relációs adatbázisra lenne szükség.

(#10284) Aethelstone válasza XP NINJA (#10283) üzenetére


Aethelstone
addikt

Relációs? Vannak relációk vagy csak egy "tábla"?

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10285) XP NINJA válasza Aethelstone (#10284) üzenetére


XP NINJA
őstag

Több txt-ből lenne több tábla, és lennének relációk :K

(#10286) Aethelstone válasza XP NINJA (#10285) üzenetére


Aethelstone
addikt

Akkor rajta :) Java + jdbc a barátod :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#10287) Amartus


Amartus
senior tag

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Hibernate tools most már nem része a JBoss Tools-nak? Próbáltam telepíteni marketből, mint régen, de install-nál nincs benne.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#10288) Amartus válasza Amartus (#10287) üzenetére


Amartus
senior tag

Megoldódott. A http://tools.jboss.org/ oldal nem volt elérhető.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#10289) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Egy fájlt próbálok letölteni linkről, de mindig egyből completed, és csak 1kb-os lesz. A kód működik, mert pl a notepad linkjével megy.

FileUtils.copyURLToFile(URL("http://www.bkk.hu/gtfs/budapest_gtfs.zip"), File("bkk"))
FileUtils.copyURLToFile(URL("https://notepad-plus-plus.org/repository/7.x/7.6.3/npp.7.6.3.Installer.exe"), File("bkk"))

Csak egy dolgot vettem észre, hogy a bkk linkre egyből tölti le a fájlt, nem dobja fel hogy válasszam ki hova töltse le. Más linkek viszont igen, azok pedig működnek. :F :F

[ Szerkesztve ]

(#10290) htc07 válasza XP NINJA (#10289) üzenetére


htc07
addikt

ahogy ránéztem a bkk-s linkre, van benne HTTP redirect, szerintem az kavarhat be.

próbáld ezt:
https://bkk.hu/gtfs/budapest_gtfs.zip

(#10291) XP NINJA válasza htc07 (#10290) üzenetére


XP NINJA
őstag

Próbáltam már, de így meg az SSL-el van gondja :((

javax.net.ssl.SSLHandshakeException: sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target

[ Szerkesztve ]

(#10292) Drizzt válasza XP NINJA (#10291) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor vagy szed le egy böngésző segítségével a weboldal SSL certjét és importáld be keytool-lal a cacerts-be, vagy kapcsold ki az SSL tanúsítvány ellenőrzést. Ez a link meg azt mutatja meg, hogy hogyan tudod a saját SSL validatort összeilleszteni a FileUtils adott függvényével.

A cacerts-es importra elsőre nekem ez a kis bash utility tetszik: [link]. Persze ez Windowson nem fog menni, hacsak nincs minGw-d(esetleg git bash/ git for windows, aminek szintén a része).

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#10293) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most hétvégi Java önképzésem részeként ezt a videot(GoF patterns in functional light) néztem végig. Szerintem elég tanulságos volt, úgyhogy aki még nem látta, vagy nem játszadozott ebben a témakörben, annak szerintem jó móka lehet. Ha más nem, az olasz akcentus szokására is jó. :)

I am having fun staying poor.

(#10294) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

JSF-ből szeretnék egy galériát, ami egy külső fix helyen lévő path-ból olvassa fel a képeket.

A Tomcat server.xml-ébe beraktam ezt a sort:
<Context docBase="/kepek/helye" path="/static/img" />

Ez eddig rendben is van, ha graphicImage tag-be kézzel beleteszem egy kép fájlnevét, akkor megjelenik egy kép:

<h:graphicImage value="/static/img/sas.jpg"></h:graphicImage>

Viszont, ugye a galériát úgy szeretném, hogy az összes fájlnevet felolvasom egy listába egy beanben, és nyilván dinamikusan generálnám a graphicImage-ket.

Ahhoz hogy felolvassam a fájllistát, valahogy meg kéne a Java kódban találnom a "/static/img" valódi helyét, de tökre nem triviális, ahogy az sem, hogy mit keressek googleban. Nyilván favágó módszer hogy Javaba is szúrok egy ilyet:

File imgFolder = new File("/kepek/helye");
images = new ArrayList<>(Arrays.asList(imgFolder.list()));

Ebből némi fájlnév hákolással gondolom kijöhet a dolog. Csak ez nem tűnik túl elegánsnak, másrészt egyelőre ez sem működik, attól hogy sikerült összekalapálnom hogy működjön :)

Ha valaki tud segíteni, megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#10295) batagy válasza disy68 (#10240) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Igen, azon a linken valóban jól összeszedték a Java licensz tudnivalókat.

De nálunk a cégben (multi) továbbra se tudtam megerősítést kapni rá, hogy pontosan melyik Java verzió az utolsó ingyenes , az üzleti használatra.

8-as Javaból a Java 8 update 201/202 az utolsó ingyenes, mert ez még 2019 januárban (jan 15) jelent meg?

(#10296) disy68 válasza batagy (#10295) üzenetére


disy68
aktív tag

Az használható marad, igen.

A 11-es esetében viszont vigyázni kell, mert az oracle féle jdk-nak más lett a licenszfeltétele, azt már csak fizetés után lehetne prod-on használni (vagy valamelyik alternatív jdk-t kell használni pl adoptopenjdk).

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#10297) batagy válasza disy68 (#10296) üzenetére


batagy
őstag

Rendben, köszönet!

(#10298) XP NINJA válasza Drizzt (#10292) üzenetére


XP NINJA
őstag

Az első megoldással próbálkoztam, hozzá is adtam cmd-ből a bkk.hu cert-et, de ugyanaz a hiba. Pedig leelenőrizve is hozzáadta. Van más amit még meg kell csinálni hogy észre vegye? Illetve ez így gép specifikus lesz? Vagy valahogy meg lehet oldani hogy máshol is meglegyen ez a cert? :F

(#10299) Lortech válasza XP NINJA (#10298) üzenetére


Lortech
addikt

Illetve ez így gép specifikus lesz?
Ez így java runtime specifikus lesz, a cacerts ahhoz tartozik, ez egy sima fájl a lib/security mappában.
Nálam letölti a fájlt a FileUtils.copyURLToFile. openjdk-8/11 cacertsben benne van a netlock ca certje. Nincs előttem windows éppen, oracle jre ezek szerint nem tartalmazza. Tuti ugyanazzal a java runtime-mal futtatod a programodat, mint aminek a cacertsébe beimportáltad a certet?

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#10300) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Halihó!

Most kezdtem foglalkozni ezzel a nyelvvel és a következő problémára keresek választ:

Adott egy float, amiből készítek egy formázott Stringet: a memóriában tárolt pontos értékét mutatja.
A float-ot átkonvertálom Stringgé, majd addig konkatenálok hozzá nullákat, amíg a formázott String és ennek a hossza meg nem egyezik.
Ezután összehasonlítom a 2 Stringet. Ekkor, ha a memóriában pontosan tárolható értéket adtam meg, elvileg egyenlőséget kellene mutatnia. De sajnos nem így van.

Itt látható a forráskód és az eredmény, ha különböznek az értékek.

Itt pedig a problémám. A Stringet látszólag azonosak.

Tud valaki segíteni nekem? :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.