Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9551) harylmu válasza Lortech (#9550) üzenetére


harylmu
őstag

Tényleg így volt pár éve, szerencsére már tök más irányba halad a .NET. Amit mi fejlesztünk jelenleg (aspnet core), nem is tudom van-e olyan library-nk (beleértve a framework-ot) ami nem open source. Meg Linux-on fut amúgy az app.

[ Szerkesztve ]

(#9552) Aethelstone válasza Lortech (#9549) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem mennék bele egy vitába, de pár dolgot azért megjegyeznék.

Spring Data, Spring Boot, Spring Rest...EE?

Alkalmazás-szerver vs Servlet Container. Szerintem erről ne nyissunk vitát.

JSF vs gwt/vaadin. Ugyan már....

4 év, 10+ projekt architektként. Tehát nem kódoltál és valszeg tök részletesen bele tudtál merülni a technológiákba a boardon...nem hiszem.

Satöbbi. Igen, rühellem az EE-t. Pont. Befejeztem.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9553) Lortech válasza Aethelstone (#9552) üzenetére


Lortech
addikt

Bár nem rólam van szó, de ha már ... Igen, abszolút kódolok és reviewzok. Nem ilyen enterprise architect vagyok aki meetingekre jár és ott okoskodik. De, elég részletesen bele tudok merülni a technológiákba igen, hiszen ez a munkám, hogy meghatározzam az irányokat. Azért felelek, hogy jó döntéseket hozzak és jó irányba tereljem a projektet és csapatot, sőt a cég stratégiáját.
Dev környezetet, infrát,, db-t, CI-t, fejlesztői teszt alap struktúráit, integrációt, az alap framewörk megoldások elsőprő többségét, a fejlesztési folyamatot, a branchelési stratégiát meg még ki tudja mit én rakom össze. Csapattagok többnyire feature-t fejlesztenek.

Írtál pár dolgot, mi az, ami miatt Spring, de semmit arról, hogy mi az, ami miatt nem Java EE.

JSF-hez hozzá sem nyúltam pár éve, előtte sem saját elhatározásból. :)
Java EE nem azt jelenti, hogy akkor JSF-et kötelező használni webre. Eleve nem csak webalkalmazás létezik, másrészt meg hülye lennék JSF-et választani, sőt bármilyen Java alapú webes frameworköt.
Nem volt "JSF vs gwt/vaadin", csak a te fejedben, Már csak azért sem, mert Java EE és gwt / vaadin semennyire sem zárja ki egymást. A JSF-fel csak tippeltem, hogy az biztos nem szíved csücske. Nekem se, de a Vaadint is hasonló baromkodásnak tartom.

Alkalmazás-szerver vs Servlet Container. Szerintem erről ne nyissunk vitát.
Hát a semmivel nem tudok vitatkozni.

Spring Data - Deltaspike, két saját projekten eddig bevált.
Spring Boot - ezzel mit szeretnél? Ezért használjon valaki Springet? Enélkül nem élet az élet? Csak így lehet?
Spring Rest - egy REST API az valami olyasmi, amire csak a Spring lenne képes 2017-ben? Lehet, hogy csak álmodtam, hogy ma is vagy 5db REST API-t implementáltam A-Z-ig (wildfly / resteasy).

Satöbbi. Igen, rühellem az EE-t. Pont. Befejeztem.
El se kezdted, de oké, nem is számítottam többre.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#9554) emvy válasza Aethelstone (#9552) üzenetére


emvy
nagyúr

> Spring Data
DeltaSpike

> Spring Boot
Wildlfly Swarm

> Spring Rest
JAX-RS (RestEasy a konkret implementacio)

De miert kell ruhellni? Na mindegy, fejezzuk be. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9555) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Hirtelen ilyen hibaüzenetbe futottam at STS-el:
Plug-in org.eclipse.jdt.ui was unable to load class org.eclipse.jdt.internal.ui.javaeditor.CompilationUnitEditor.
Plug-in org.eclipse.jdt.ui was unable to load class org.eclipse.jdt.internal.ui.packageview.PackageExplorerPart.
Próbáltam a saját könyvtárára teljesen jogosultágot adni. de az nem segítetett.
Valami ötlete van valakinek?

(#9556) disy68 válasza Taoharcos (#9555) üzenetére


disy68
aktív tag

Esetleg nem Java 9 van neki beállítva?

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#9557) Taoharcos válasza disy68 (#9556) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Én nem állítottam be és nem frissítettem 9-re. De már megoldottam egy primitív megoldással, sts mappa töröl, újra másol.
Egyébként már az Eclipsenél is volt régebben egy hasonló hibám, csak annyira nem használtam az Eclipset és letöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#9558) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

vannak itt fórumtársak akik már foglalkoztak smali-val?

(#9559) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Van egy régi Javas appunk, ami kb. 3 éve változatlanul fut MINDEN NAP, majd egyik nap ezt a hibát kaptuk:

Exception in thread "AWT-EventQueue-0" java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 1

úgy, hogy senki hozzá se nyúlt, egy jar van odarakva forrás nélkül. Azóta nem is indul el, mindig ezt írja. Ötlet, hogy mi váltatta ki ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#9560) mobal válasza n00n (#9559) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez így kevés információ, de van egy tömb aminek olyan elemére hivatkozol ami nincs, nem létezik.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9561) floatr válasza n00n (#9559) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem valami ilyesmi lehet a probléma:

if (new Date().after(getSupportEndDate())) {
throw new ArrayIndexOutOfBoundsException();
}

;)

(#9562) n00n


n00n
őstag

Sajnos látatlanban én sem tudtam többet mondani, azóta voltam a helyszínen és kiderült, hogy valaki teleírta az egyik properties fájlt random karakterekkel és annak a beolvasásánál halt el a dolog. Szóval igazából nem Java hiba volt.

(#9563) floatr válasza n00n (#9562) üzenetére


floatr
veterán

Jól hangzik. Imádom az ilyet...

(#9564) mobal válasza n00n (#9562) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ellenörzés? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9565) n00n válasza mobal (#9564) üzenetére


n00n
őstag

Ezer éves belső szoftver, nem hiszem, hogy lesz változtatás... :U

(#9566) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

UML, használati eset és Adatbázis ábrákhoz milyen rajzolóprogramot tudtok ajánlani? Van valami erre vagy esetleg powerpoint?

[ Szerkesztve ]

(#9567) kispx válasza Taoharcos (#9566) üzenetére


kispx
addikt

Nincs nagy programjaink, de mi a draw.io-t használjuk.

(#9568) moriak válasza Taoharcos (#9566) üzenetére


moriak
tag

MagicDraw

(#9569) floatr válasza Taoharcos (#9566) üzenetére


floatr
veterán

plantuml

(#9570) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Mit jelent Java-ban az, hogy egy osztály nem szálbiztos? Ha ez gond a fejlesztés során, akkor hogyan lehet hleyesen megvalósítani, javítani ezt az osztályt?

köszönöm.
Állásinterjún volt kérdés(junior)

(#9571) mobal válasza Orionk (#9570) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9572) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

A Test Automation Engineer mivel foglalkozik konkrétan, ha Java-s fejlesztőként teszi ezt?

köszi

(#9573) floatr válasza Orionk (#9572) üzenetére


floatr
veterán

Keresés első találat elég jól leírja. TDD támogatás, behavior, acceptance, integration, teljesítmény, terheléses tesztek írása, teszt specifikáció készítése, automatizált végrehajtás continuous integration eszközökkel (Jenkins, Bamboo)

(#9574) Orionk válasza floatr (#9573) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!
Igen, ezeket én is megtaláltam kereséssel.
De arra vagyok kíváncsi, hogy konkrétan mit és hogyan csinál? Tehát mondjuk egy acceptance tesztet Java -ban hogyan ellenőriz? Vagy terheléses tesztnél mit ír JAvaban, ami leterheli a fejlesztett rendszert?

Kezdő Junior vagyok és nem látok túl azon a dolgon, hogy nekem állásinterjúra még a Java-t, Java8-at kell jól tudnom, algoritmikus gondolkodásom jó legyen, meg "néhány" algoritmust, fabejárási módot jó, ha tudok és kész.
De lassan látnom kell majd kicsit túl a dolgokon, hogy kialakítsak valami pályát magamnak, hogy BackEnd, FrontEnd fejlesztő leszek, vagy tesztelő, vagy stb. és ezért kérdezem, hogy a Test Automation Engineer mit és hogyan ír, csinál, fejleszt Java-ban.

köszönöm

(#9575) floatr válasza Orionk (#9574) üzenetére


floatr
veterán

A kiindulási alap egy ilyen melónál a specifikáció, amiből teszt specifikációt kell készíteni, azaz hogy milyen kritériumokat kell teljesíteni ahhoz, hogy a rendszer/alkalmazás elfogadható, "átmegy a vizsgán". Ez több szintű lehet, kezdve a felhasználói kattintós tesztekkel, amit seleniummal automatizálnal, a web service-ek input/output ellenőrzésén át (pl. JBehave + rest assured), egészen pl a JMeter által futtatott tesztesetekig, amivel performance/load teszt indítható.

Egy ilyen teszt néha nem igényel konkrét fejlesztést, de úgy kell elképzelni, hogy programozottan küldesz bemenő adatokat a teszt tárgyának, aztán ellenőrzöd a végeredményt. Ez egy REST WS esetében annyi, hogy megadott paramétereket adott URL-re adott HTTP metódussal megfelelő headerekkel elküldesz, aztán megnézed a visszakapott válasz státuszát, tartalmát, méretét, headereit, válaszidejét.

Ezek mind olyan eszközök, amiket hetekig/hónapokig tanul az ember, a mérnöki feladatkörhöz meg általában egy adott témájú szakképzésre nem ért járni. Ilyen munkakörbe én egy szakirányú végzettséggel (akár tanfolyam) rendelkező embert keresnék, vagy egy olyan juniort, akit a munka tényleges kezdése előtt jó ideig képzek.

(#9576) togvau


togvau
senior tag

sajnos java ee-t kell használnom, de nem tudom honnan lehetne letölteni. Az oracle oldalán java ee címszó alatt egy glassfish töltődik le. Nekem nem kell semmi szemét, csak annyi, hogy java ee programokat futtathassak, fejleszthessek. Honnan lehet ilyet szerezni?

hitler, sztálin, micro usb

(#9577) emvy válasza togvau (#9576) üzenetére


emvy
nagyúr

Milyen OS alatt? En mindenhol azt javasolnam, hogy hasznalj Dockert.

while (!sleep) sheep++;

(#9578) mobal válasza togvau (#9576) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez kell neked? Továbbá javaslom, hogy az üveghal helyett használj legalább kandúrt.

De mi a baj a Java EE-vel?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9579) emvy válasza mobal (#9578) üzenetére


emvy
nagyúr

A Tomcat az mas teszta mint a GF. A GF alternativaja a Wildfly, Websphere meg hasonlok.

De tenyleg, hasznalj Dockert, teljesen felesleges szenvedni a telepitgetessel.

while (!sleep) sheep++;

(#9580) mobal válasza emvy (#9579) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Elég egyszerűenk tűnik számomra a Tomcat. Nyilván production-ba lehet WF jobb megoldás.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9581) Lortech válasza emvy (#9579) üzenetére


Lortech
addikt

Vagy TomEE, ha már...

mobal: egyszerűnek egyszerű, de csak egy servlet konténer, így nem alternatívája egy Java EE alkalmazásszervernek.
Amúgy a wildfly is tök egyszerű, alapból is, de elég jól testre is szabható, moduláris.
Productionben pedig leginkább ugyanazon kell futni, mint fejleszteni (persze lehet egy lightosabb profilon), különben tökönlövöd magad, Java EE kompatibilitás ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#9582) floatr válasza mobal (#9578) üzenetére


floatr
veterán

Az a baj vele, hogy döglődik...

(#9583) Taoharcos válasza togvau (#9576) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Ha Mavent használ az ember, akkor elég a Java SE? A Maven elvileg letölti a dependenciákat, nem?
Szervernek a Weblogic?

(#9584) togvau válasza Taoharcos (#9583) üzenetére


togvau
senior tag

Igen, mavent is kéne használni, de én már elfelejtettem/nem is ismerem az ilyen sallangrendszereket, bug gyűjteményeket mint a spring, maven, és a többi, multiknál épp aktuálisan "kötelező" bloatware.

Szóval a feladat egy jsf, jpa-mysql alkalmazás ami wildfly-on fut, és maven van használva benne. Eclipse-ben fejleszteném, és erre a feladatra a legminimálabb környezetet szeretném összehozni... mert nekem a sima eclipse-java SE+ innen onnan öszedett libek eddig elegendőek voltak...
Erre mik a javaslatok?

Letöltöttem egy mavent, az úgy van kicsomagolva. Eclipse-ben van olyan hogy új maven project, és valami group meg artifact id-ket írtam bele, de aztán mi van? Hogy lehet válogatni a libek között amiket elvileg meg kéne találnia?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#9585) emvy válasza togvau (#9584) üzenetére


emvy
nagyúr

" én már elfelejtettem/nem is ismerem az ilyen sallangrendszereket, bug gyűjteményeket mint a spring, maven, és a többi, multiknál épp aktuálisan "kötelező" bloatware"

Alairasgyanus. :) A kollega biztos bajtkodot ir kezzel. NEHA (!) hasznalja a javac-t, de csak ha valami enterprajsz appot kell forditani.

while (!sleep) sheep++;

(#9586) Aethelstone válasza togvau (#9584) üzenetére


Aethelstone
addikt

Erre azért nem kellene olyan büszkének lenned....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9587) mobal válasza togvau (#9584) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezt butaság volt leírni, főleg, hogy mellé Eclipse-t használsz.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9588) cucka válasza togvau (#9584) üzenetére


cucka
addikt

Erre mik a javaslatok?
Én azt, hogy hozzánk majd ne gyere interjúra :D

(#9589) mobal válasza cucka (#9588) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9590) togvau válasza Aethelstone (#9586) üzenetére


togvau
senior tag

De azért, büszke vagyok rá, hogy lightweight, kompakt cuccokat tudok összehozni, amit egy másolás után lehet is indítani anélkül hogy egy 6 terabyte-os vinyót megtöltenénk keretrendszerrel, meg a keretrendszer keretrendszerével, és a keretrendszer keretrendszerének a keretrendszerének a függőségkezelő keretrendszerével, amivel lehet a végső keretrendszert keretrendszerelni :D De sajnos a divat nem erre visz :( hanem hogy "vegyééé új gépet azon menni fog így is"

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#9591) Taoharcos válasza togvau (#9590) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Akkor te most assemblyben programozól, vagy már rögtön gépi kódot írsz? :D

[ Szerkesztve ]

(#9592) cucka válasza togvau (#9590) üzenetére


cucka
addikt

Amire itt vered a melled, az pusztán annyi, hogy eddig csak sufniprojekteket láttál, ahol 1-2 ember összekalapál valamit és a deployment annyiból áll hogy felmásolod a gépre a pendriveról.
Egy normális méretű projekten fel sem merül ilyen kérdés, hogy mennyi diszket foglal a keretrendszer.
Ha ez egy létező probléma lenne, akkor mondjuk össze kéne trombitáljak két senior arcot, hogy megbeszéljük a problémát és kitaláljunk egy megoldást. Egy ilyen egy órás meeting költsége órabérben kiszámolva drágább lenne, mint egyszerűen csak venni egy nagyobb diszket.

De na, majd ha egyszer olyan cuccokon dolgozol, ahol egy tucat fejelsztő dolgozik ugyanazon a kódbázison és az alkalmazást 10-15 évig karban kell majd tartani és továbbfejleszteni, akkor majd olvasd ezt visssza és röhögj magadon hogy mekkora amatőr voltál..

[ Szerkesztve ]

(#9593) togvau válasza Taoharcos (#9591) üzenetére


togvau
senior tag

ahogy írtam: Java SE (még jdk sincs, csak jre ;) ), eclipse, libek.

(egyébként jók nekem a "sufni" projektek, csak úgy működnek, úgy egyszerűen, és átláthatóak. De hát a multik azok multik :(

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#9594) Lortech válasza togvau (#9590) üzenetére


Lortech
addikt

A maven nem bloatware, a Javás világ jelentős része használja, nem azért, hogy szívassa magát, hanem hogy megkönnyítse vele a saját életét.
Az elkészült artifactok méretét nem befolyásolja érdemben (opcionális maven leírókat leszámítva), hogy mavent használsz, ellenben 2 perc alatt lehet egy működő webalkalmazás vázad egy megfelelő archetípusból generálva, ami azonnal telepíthető, war/ear release-t készít. Sőt 1 perc bekonfigurálni egy maven plugint, ami deployol is neked a wildflyra. Csak érteni kell hozzá.
De a te kézzel összevadászott librarys gányolásod biztos gyorsabb, hibamentesebb, profibb lesz.

Thank you to god for making me an atheist

(#9595) togvau válasza Lortech (#9594) üzenetére


togvau
senior tag

Nem a maven a bloatware, hanem a többi. A maven csak felesleges faxni. Igen, hibamentesebb, és profibb a kézi, de főleg gyorsabb :)
Soha sem bírtam a divatos dolgokat, úgy is néhány év múlva a "maven fúj"/"spring fúj"/"akármi fúj" mert jön egy újabb divatos tool, amit kovács géza mánáger aki a fősulin dreamweawerrel összekattintott egy html oldalt, megmondja(előírja) :D Hát a cégeknél még arra sincs fantázia hogy saját interjúkérdést kitaláljanak, a nemzetközi divatot követi mind (hashtable keresztkérdések).

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#9596) Aethelstone válasza togvau (#9595) üzenetére


Aethelstone
addikt

Azt hittem, hogy az ilyen arcok, mint Te, már rég kihaltak...szórakoztató olvasni a gondolataid :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9597) Taoharcos válasza Aethelstone (#9596) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

+1

(#9598) Cathfaern válasza togvau (#9595) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én igazából azt nem értem, hogy ha ilyen hozzáállással tolod, akkor miért javázol. Ehhez a lightweight vonalhoz más nyelvek sokkal jobban illenének, a java nem erről szól.

[ Szerkesztve ]

(#9599) floatr válasza togvau (#9595) üzenetére


floatr
veterán

Szóval JSF, JPA meg mysql... A JPA nem bloatware? Az igazi profik JSP-ből SQLeznek direkt connectionökkel. Minek ez a nagy felhajtás a frameworkökkel?!

Kissé odaver ez a vélemény minden fejlesztési metodikának. Hidd el, nem poénból találták ki őket, egyszerűen csak az a gond, hogy a szoftverfejlesztések kis százaléka szól arról, hogy van egy tetszőlegesen kis scope, azt lefejleszted, aztán felejtős. Az igények változnak, a kódbázis nő, újabb modulokra van szükség, integrálni kell más rendszerekkel... és itt jön a cost of change görbe, ami egy ilyen hozzáállással pár lépés után az egekbe szökik. Az a vicc, hogy erre már a PHP Group is régen rájött

(#9600) mobal válasza togvau (#9595) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Nem a maven a bloatware, hanem a többi. A maven csak felesleges faxni."

Ez a mondatod után kérlek fejezd be te és a többiek is ezt a témát. Nem lesz egyetértés csak felesleges feszültség keltés.

Ez mindenkinek szól, nem akarok törölgetni.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.