Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9401) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék szépen, mert Google nem a barátom most. :(

Probléma: Olyan módszert, BIND-olást keresek, amivel folyamatosan figyelni tudom egy könyvtárban levő fájlokat és ha a felhasználó kitöröl fájlokat, akkor az alkalmazás is rögtön frissítse az általa már kilistázott fájlokat.

Bővebb infók:
JavaFX-ben GLUON pluginnal csinálok egy alkalmazást, amiben ki kell listázni egy könyvtárban levő fájlokat, mert azokat kell betölteni az alkalmazásba.
FXCollections.observableArrayList(); listába töltöm be a fájlok neveit a könyvtárból. Majd ráklikkelés és betöltő funkció után betölti a tartalmukat is.
Ez az observation list jó arra, hogy ha a benne levő fájlnevek változnak, akkor rögtön ő is frissíti a betöltött fájlok neveit a megjelenítő felületen, de ha a USER kitöröl egy fájlt pl. TotalCommanderben, miközben fut az alkalmazás, akkor a program még nem fogja tudni, hogy most le kell futtatnia a függvényt, ami az observation listába betölti a meglévő fájlneveket.

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#9402) disy68 válasza Orionk (#9401) üzenetére


disy68
aktív tag

WatchService API-t tudod erre használni.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#9403) floatr válasza Aethelstone (#9397) üzenetére


floatr
veterán

Nálunk a REST sem REST :P

(#9404) Aethelstone válasza floatr (#9403) üzenetére


Aethelstone
addikt

Hanem? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9405) Aethelstone válasza Orionk (#9401) üzenetére


Aethelstone
addikt

Kb. 20 sorból saját implementációt is lehet készíteni. Beolvasod a könyvtár tartalmát, berakod valami collectionba. Bizonyos időközönként újra felolvasod a könyvtár tartalmát és összehasonlítod a korábban beolvasott listával. Ha van eltérés, akkor frissíted a lista tartalmát és ezzel együtt nyilvánvalóan a képernyőtartalmat is. Nem kell ehhez semmi különleges api....szerintem.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9406) Orionk válasza Aethelstone (#9405) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

Nem elég bizonyos időközönként beolvasni a mappa tartalmát, hanem állandó jelleggel kell figyelni.
Kevesebb mint 1 másodpercenként kell figyelni a mappa tartalmát.

Tehát inkább ez a gond a saját kód írással, hogy mi az, ami másodpercenként legalább kétszer tudna lefutni.
A másik gond meg az, hogy akármit írok ami saját az lassítani fogja az alkalmazást ahhoz a megoldáshoz képest, amit már megcsináltak és a JDK-ba beletettek.

Vagy rosszul látom? köszönöm

(#9407) Cathfaern válasza Orionk (#9406) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bárki bármit ír meg, az csak úgy tudja ezt a funkciót megvalósítani, hogy másodpercenként párszor befrissíti a mappa tartalmát :) Abban nyilván igazad van, hogy egy már kitalált és tesztelt megoldás esélyesen jobb lesz, mint a saját implementáció, de lényegileg nem.

(#9408) Orionk válasza Cathfaern (#9407) üzenetére


Orionk
senior tag

Ez a kérdés, hogy hogyan kell valamit úgymond állandóan futtatni? :)

While(true) ciklusba kellene tennem, hogy állandóan figyelje a mappa tartalmát és így az a függvény állandóan figyelne?

(#9409) floatr válasza Aethelstone (#9404) üzenetére


floatr
veterán

JSON RPC, amit az ügyfél kedvéért csak REST-nek hív már mindenki. De már rég nem akadunk fent ilyen apróságokon...

(#9410) floatr válasza Orionk (#9401) üzenetére


floatr
veterán

[link]
...ahogy az előttem szólók is említették. De van OS specifikus shell megoldás is rá elég csak arra keresni, hogy "windows monitor folder for new files" vagy "linux monitor directory for new files"

(#9411) Orionk


Orionk
senior tag

Ismertek másik magyar fórumokat a Java programozásról?

Olyat keresek, amit gyakran látogatnak és több ember ír, mint ez a Prohardveres.

köszönöm.

(#9412) Lortech válasza Cathfaern (#9407) üzenetére


Lortech
addikt

Már linkelték a nem pollozós, eseményalapú megoldást. Ez ha lehetséges, akkor az OS funkcióját veszi igénybe, amely értesíti a változásról, amikor az történik.
A pollozás általában kerülendő, ha van más megoldás, és itt van. Nem is biztos, hogy bármennyire is megoldás a pollozás, az eredeti igényben szerepelt az azonnaliság. Továbbá nem biztos, hogy értesülsz egyáltalán egy változásról, pl. létrehozás és rögtön utána törlés esetén, ha az két poll közé esik. Ez vagy releváns az adott probléma szempontjából, vagy nem. De egy nagyobbacska (több ezer elemet tartalmazó) mappa is meg tudja nehezíteni az ilyen naiv megoldások működését, ha folyamatosan pollozni kell.

Thank you to god for making me an atheist

(#9413) Aethelstone válasza Orionk (#9406) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az 1 sec. is beletartozik a "bizonyos időközbe".

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9414) Aethelstone válasza Orionk (#9408) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szarrá dosolod a géped....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9415) Aethelstone válasza floatr (#9409) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jaja...ez van nálunk is. Minden REST :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9416) Orionk válasza Aethelstone (#9414) üzenetére


Orionk
senior tag

Mire gondolsz dosolás alatt? :F

(#9417) Aethelstone válasza Orionk (#9416) üzenetére


Aethelstone
addikt

Arra, hogy ha túl gyakran végzel valami fájlműveletet, akkor a géped csak azzal fog foglalkozni. Nyilván a mai erőművek és szuper ssd-k korában ez azért nem olyan vészes, de best practice-nek nem nevezném...

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9418) Orionk válasza Aethelstone (#9417) üzenetére


Orionk
senior tag

Ja értem.

Hát ez egy olyan alkalmazás lesz, ami PC-Desktopon és Androidon is működik. Egy kliens alkalmazás, ami JSON adatokat kap és azokat dolgozza fel. Ha a User szeretné, akkor el is mentheti és törölheti őket. Ennyi a fájlművelet.

A folyamatos figyelést azért akarom a mappára beüzemelni, mert Mi van akkor, ha az alkalmazásban épp kilistázta a USER az elmentett fájlokat, azaz a mappa tartalmát és egy külön ablakban pl. TotalCommanderben kitöröl egy fájlt? Így ha olyan fájlt akar betölteni, ami nincs ott, akkor leállna.

Ezzel kapcsolatban van tapasztalatotok?

(#9419) Atapi válasza Orionk (#9418) üzenetére


Atapi
senior tag

"ha olyan fájlt akar betölteni, ami nincs ott, akkor leállna"

nem értem, hogy ez a rész sima kivételkezeléssel miért nem oldható fel. ha nem nyitható meg a megadott fájl, akkor hibaüzenet, frissítés, aztán az élet megy tovább. ráadásul a fájlkezelő (i/o) műveletek ha jól emlékszem eleve ellenőrzött kivételt dobnak, szóval amúgy is illene lekezelned az ilyen hibákat (pl attól, hogy ott van egy fájl, még nem biztos, hogy meg tudod nyitni, jogosultság, hw, vagy akármilyen hiba miatt. ilyenkor sem illik összeroskadnia a programnak).

(#9420) Aethelstone válasza Orionk (#9418) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nem életszerű usecase, hogy ugyanaz a felhasználó ki akarja totalcommanderben törölni azt a fájlt, amit mondjuk 2 perc múlva az appodból meg akar nyitni. Ha mégis, akkor a kolléga által javasolt kivételkezelés vagy egy sima fileexist metódushívás.

Szerk: vagy csak onfocusra egy újraolvasás.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9421) Orionk válasza Aethelstone (#9420) üzenetére


Orionk
senior tag

Ha nem is a user, de mondjuk windowsban olyan hiba lenne, ami miatt elveszik a könyvtárból 1 fájl és a user pont azt akarja kitörölni. Mert nem látja még, hogy nincs már meg a fájl, mert betöltötte az alkalmazásban az oldalt, ami kilistázta a mappa tartalmát, de az alkalmazásban nem frissül állandóan ez az oldal, csak ha újra be van töltve.

Szóval megnyitotta az alkalmazásban az oldalt, ami kilistázza a fájlokat és úgy marad mondjunk fél órán át, ami elég idő arra, hogy a fájl már nem létezik.

Most egyelőre úgy oldottam meg, hogy ezt a kivételt külön lekezelem.
De a fileexist megoldást is kipróbálom.

(#9422) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!
A lenti kódban ezt a sort nem értem:
String prevvalue=(String)newmap.put(3,"is great");

Tudnátok segíteni az értelmezésében? köszönöm

Ez: newmap.put(3,"is great") --> Beleteszi a 3. helyre az "is great" stringet. Ez eddig világos.
De nem értem, hogy miért kell előtte (String) castolni és azt sem értem, hogy prevvalue értéke miért nem az újonnan berakott érték, azaz "is great" string lesz?

Kódrészlet:
public class HashMapDemo {
public static void main(String args[]) {
// create hash map
HashMap newmap = new HashMap();

// populate hash map
newmap.put(1, "tutorials");
newmap.put(2, "point");
newmap.put(3, "is best");

System.out.println("Map value before change: "+ newmap);

// put new values at key 3
String prevvalue=(String)newmap.put(3,"is great");

// check returned previous value
System.out.println("Returned previous value: "+ prevvalue);

System.out.println("Map value after change: "+ newmap);
}
}

Futási eredmény:
Map value before change: {1=tutorials, 2=point, 3=is best}
Returned previous value: is best
Map value after change: {1=tutorials, 2=point, 3=is great}

Innen vannak a fenti sorok.

[ Szerkesztve ]

(#9423) floatr válasza Orionk (#9422) üzenetére


floatr
veterán

JavaDoc [link]

A metódus visszatérési értéke a kulccsal korábban tárolt érték, vagy ha az nem volt, akkor null. A cast meg azért van, mert nem generics-es a map definíciója. Helyesen így lenne:

Map<Integer, String> newmap = new HashMap<Integer, String>();
...
String prevvalue = newmap.put(3, "is great");

(#9424) Aethelstone válasza floatr (#9423) üzenetére


Aethelstone
addikt

Azért fasza kis kódok vannak ezen a tutorialspointon :(

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9425) floatr válasza Aethelstone (#9424) üzenetére


floatr
veterán

ja, welcome in 2005

(#9426) Aethelstone válasza floatr (#9425) üzenetére


Aethelstone
addikt

Azért a HashMap hm = new HashMap(); már akkoriban is bűncselekménynek számított :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9427) Orionk válasza Aethelstone (#9426) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!
Úgy látom, hogy Te és floatr felhasználó már tapasztalt Java fejlesztők vagytok.
A munkahelyen melyik adatszerkezeteket használjátok a leggyakrabban?
Azokat akkor átnézném jobban, megtanulnám, mert a junior pozícióba a nyáron esedékes interjúimon biztosan elő fognak kerülni.

ArrayList, LinkedList, HashMap -> ezek biztos gyakoriak. Ezeket már használtam többször. Mit lenne érdemes következőnek beiktatnom a gyakorlásaimba? köszönöm

(#9428) Aethelstone válasza Orionk (#9427) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nos, amelyikre az adott feladathoz éppen szükség van. Nálunk leginkább az ArrayList "pörög", de Set, Map is van bőven. Egyébként inkább a most népszerű Java technológiákon érdemes gyakorolnod. Vagy legalább utána olvasni. Spring, Vaadin vagy Rest, Webservice, Hibernate, JDBC, Tomcat/Jetty....és napestig sorolhatnám....

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9429) Atapi válasza Orionk (#9422) üzenetére


Atapi
senior tag

"Ez: newmap.put(3,"is great") --> Beleteszi a 3. helyre az "is great" stringet."

lehet, hogy csak nem figyeltél a megfogalmazásra, de ez az állítás nem igaz. a map kulcs-érték párokat tárol, az elemeknek nincs rögzített helye (mint pl egy List esetén az x. elem), legalábbis a hashmap rendezetlen, így nincs garancia arra, hogy mi hova kerül, csak az garantált, hogy egy kulcshoz egy adott érték tartozik, és a kulcs alapján ezt az értéket kapod vissza. ez azt jelenti, hogy nem a 3. helyre helyezed a példában a sringet, hanem a 3 kulcshoz rendeled hozzá. a példa szerencsétlen abból a szempontból, hogy kiíratásnál a természetes sorrend érvényesül, azaz növekvő sorrendben kerülnek kiírásra a kulcs-elem párok, de ez nem mindig van így, nem lehet rá számítani. lehet, hogy most feleslegesen téptem a billentyűzetem és tudod ezeket, de a megfogalmazásod nem ezt sugallta.

(#9430) disy68 válasza Orionk (#9427) üzenetére


disy68
aktív tag

Mire lepötyögtem, már jött is válasz, de akkor más megfogalmazásban :) :
Kollekciókkal kapcsolatban első körben ismerni érdemes a főbb inteface-eket és melyik milyen contract-nak tesz eleget (List, Set, Queue + Map). Ez után érdemes megnézni a tényleges implementációkat. A különböző implementációkat pedig akkor használjuk, amikor az adott megoldás igényli (pl. rendezett legyen mindig a kollekció, lehet-e benne ismétlődő elem, írunk vagy olvasunk belőle többet, elejéről/végéről vagy véletlen eléréssel veszünk ki elemeket, szálbiztosnak kell-e lennie). A nyelvi alapokon kívül még érdemes ráfeküdni az OOP-re. OOP alapelvek, SOLID, GRASP és pár további egyszerűbb dolog; DRY, KISS, YAGNI. Alapvető design pattern-ek (singleton, builder, facade, proxy, decorator, visitor, strategy).

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#9431) Orionk válasza Atapi (#9429) üzenetére


Orionk
senior tag

Jó, hogy leírtad, mert ezt nem tudtam. köszi

(#9430) disy68:
SOLID, GRASP és pár további egyszerűbb dolog; DRY, KISS, YAGNI
Ezeket nem ismerem. Google-val utána keresek, de ha van időtök csak nagyon röviden írhattok róluk. :)

melyik milyen contract-nak tesz eleget
Ez alatt arra gondolsz, hogy elméletben tanuljam meg először, hogy melyik mit tud, ugye?

Kollekciókkal kapcsolatban első körben ismerni érdemes a főbb inteface-eket
Melyik kollekció az Interface? Interfacek, amik hirtelen eszembe jutnak: Runnable, Serializable, vagy a Kollekciók is mind azok? Mint a List, Map, stb..?

[ Szerkesztve ]

(#9432) disy68 válasza Orionk (#9431) üzenetére


disy68
aktív tag

Kollekciókhoz ezt nézd át, jól összefoglalja a Collections interface-ből származó interface-eket és azok implementációit.

"Ez alatt arra gondolsz, hogy elméletben tanuljam meg először, hogy melyik mit tud, ugye?"
Lényegében, igen :)

Solid-ra találtam egy magyar összefoglalót érthető példákkal.

GRASP (General responsibility assignment software patterns)

Ezek meg beszédesek különösebb magyarázat nélkül is:
Don't Repeat Yourself (ne legyen kódismétlés)
Keep It Stupid Simple (legyen a kód olyan egyszerű, amennyire lehet)
You Ain't Gonna Need It (ne implementálj semmi olyan funkciót/logikát, amire nincs azonnal szükséged, később sanszosan változni fog az irány/struktúra/akármi és úgy is át kell írni)

[ Szerkesztve ]

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#9433) Aethelstone válasza disy68 (#9432) üzenetére


Aethelstone
addikt

És ne feledkezzünk meg az OMBM-ről sem, mint a legfontosabb patternek egyike :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9434) Orionk


Orionk
senior tag

köszönöm.

Az OMBM milyen minta?
Google val nem találtam OMBM Desing pattern, OMBM programming, OMBM Java
keresésekre semmit.

(#9435) Aethelstone válasza Orionk (#9434) üzenetére


Aethelstone
addikt

OMBM = "Oldd Meg BaMmmeg" :D

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9436) floatr válasza Aethelstone (#9435) üzenetére


floatr
veterán

:D rude

Orionk (#9434)
Amúgy meg 201 Core Java Interview Questions, if jú parlevú inglis. Ha állásra pályázól nem árt ezekkel tisztában lenned

(#9437) Orionk


Orionk
senior tag

Köszi a lentieket. Neked is (#9435) Aethelstone. :P
Igyekszem megtanulni mind.
-----
Most egy alkalmazást készítek és segítséget kérnék.

Probléma-kérdésem: Hogyan lehet JavaFX-el a vágólapra másolni valamit?

Részletesebben: IntelliJ-ben Gluon-os pluginnal JavaFXben csinálom az alkmalmazást. Egyik része, hogy egy mappából be tudja olvasni a fájlokat és azok tartalmát meg tudja nyitni TableView-ben. Rákattintva a táblázat egyik sorára vágólapra kell másolni az adatot úgy, hogy ha másik alkalmazásba átmegyek, pl. WORD-be, akkor be tudjam illeszteni.

Amikor egyik fájl tartalmát betöltöm, akkor az egy Observable ArrayListában van. Így amikor a táblázatban rákattintok egyik elemre és másolom, akkor a listának egyik elemét, azaz Objektumát és így annak a mezőit másolom.

Még plusz nehézség, hogy elméletileg a Gluon plugin a megírt kódot meg tudja majd jeleníteni Androidon is. De androidon is szükséges lesz a másolás funkció. Így valami olyasmi módszert keresek, ami Androidon is működne mármint a vágolapra másolás.

köszönöm

(#9438) Aethelstone válasza Orionk (#9437) üzenetére


Aethelstone
addikt

Appon belül a legegyszerűbb vágólap valami Map szerű collection, amibe belepakolod az adott objektum másolatát.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9439) Orionk válasza Aethelstone (#9438) üzenetére


Orionk
senior tag

De a többi program, vagy alkalmazás hogyan fogja látni azt, amit én a saját alkalmazásomban vágólapra másolok?

(#9440) Aethelstone válasza Orionk (#9439) üzenetére


Aethelstone
addikt

Van a Java-ban Clipboard API.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#9441) bucsupeti válasza Aethelstone (#9440) üzenetére


bucsupeti
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#9442) Orionk válasza Orionk (#9427) üzenetére


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Felhívott a HR-es csaj a cégtől, akik most nyitottak a városban irodát Budapest után. Azt mondja, hogy megkapta a CV-met és látja, hogy majd csak nyár közepén lesz számomra aktuális az interjú, de olyan sok a Junior jelentkező, hogy létrehoztak egy előszűrő tesztet.

Menjek be köv. héten megírni ezt, mert ha ez sikerül csak akkor mehetek egyáltalán tovább a HR-es interjúra és szakmai tesztekre a nyáron.
Ez meg egy 20 perces teszt lesz, logikai-matematikai jellegű. Ennyit mondott csupán.

Szerintetek mire számíthatok? Mi szokott lenni egy ilyen tesztben? Hogyan készüljek rá?
Java junior pozícióról lenne szó a nyáron, ha ez sikerülne.

köszönöm

(#9443) axioma válasza Orionk (#9442) üzenetére


axioma
veterán

20 perc alatt nem lehet tul sok mindent megme'rni... szerintem ez valami olyan lehet, amiben mondjuk kell tudni (absztrakt szintre forditva) tagadni egy "xor"-t es megmondani, hogy ha "nehany smirf az smurf, de minden smarf smirf is, akkor lehet-e olyan smurf, aki nem smarf" (el ne kezdd elemezni, csak veletlenszeruen irtam a valtozatokat koze, keso van mar). Esetleg valamelyik cegnel volt me'g kezdoket szuro tesztben algoritmus-vegrehajtas (folyamatabra, 'mi tortenik ha' kerdessel, vagy hianyzo boxokba beleirni szoveg alapjan a szerepet).
Azert majd gyere vissza a valodi valasszal:)

(#9444) kobe24


kobe24
tag

Sziasztok!

Lehet kicsit hülye kérdéssel fogok felétek fordulni, de szeretnék elmélyedni jobban a java nyelvben, és ehhez lenne pár kérdésem. Eddig c#-ot tanultam, elég sokat megtudtam a wpf-ről és asp.net-ről, viszont mikor ugyan ezt akartam tenni a java-val, akkor nem igazán tudtam eligazodni. Az alapjait még nem is volt nehéz átnéznem, viszont nem igazán értem, hogy mi felel meg a java-nál a wpf-nek vagy asp.net-nek. Találtam sokmindent, de bennem ez még mindig nem egyértelmű. Ha valaki leírná nekem, vagy elég ha linkel bármilyen oldalt, ahol el van magyarázva mégis mire melyik "fajta" java-t kell használni, azt nagyon megköszönném. És tényleg elnézést, ha nagyon hülye kérdés.

(#9445) emvy válasza kobe24 (#9444) üzenetére


emvy
nagyúr

WPF-nek nincs nagyon megfeleloje, talan a JavaFX hasonlit, de a WPF egy nagysagrendekkel szelesebb korben hasznalt technologia. Az ASP.NET helyett meg rengeteg Java-s web framework van, tehat itt meg fura lenne egy konkretat kiszurni. Talan mondhatjuk, hogy a Java EE webappok. Esetleg.

while (!sleep) sheep++;

(#9446) kobe24 válasza emvy (#9445) üzenetére


kobe24
tag

Köszönöm a választ! Igen, találkoztam is pár framework-el, mint pl. a spring. Csak bennem eléggé az élt, hogy ez a két nyelv eléggé hasonló. Akkor lehet úgy kellett volna kérdeznem, hogy melyek azok a területek, ahol leginkább java-t használnak.

(#9447) emvy válasza kobe24 (#9446) üzenetére


emvy
nagyúr

A Spring az mar nem igazan egy framework, hanem egy brand, ami alatt csomo minden van.

Java-t mindenhol hasznalnak.

while (!sleep) sheep++;

(#9448) floatr válasza kobe24 (#9446) üzenetére


floatr
veterán

Leginkább a backend és a mobil fejlesztés az, ahol van élet.

(#9449) Orionk válasza axioma (#9443) üzenetére


Orionk
senior tag

Megvolt ez az interjú feladat.
Az N-edik Fibonacci számot kellett kiszámolni rekurzívan VAGY ciklussal. 20 perc volt rá. Csak a metódust kellett megírni.

Kb. 12-15 perc alatt megcsináltam rekurzívan és egy kis körítés ként egy Java-s Main classba azért beletettem, ahol meghívódik ez a metódus. Hibátlan lett.
Aztán kérdezte a fejlesztő srác, hogy meg tudnám-e a metódust csinálni ciklussal. Ott annyi nem sikerült, hogy a for cikluson belül véletlenül elszámoltam, de már kevesebb időm volt hátra a ciklusos verzióra.
Remélem, hogy ez miatt még átmentem. 2 hét múlva lesz visszajelzés.

(#9450) axioma válasza Orionk (#9449) üzenetére


axioma
veterán

Jaaaa, akkor ezt ugy ertettek, hogy a programozando feladat matek-logika jellegu, nem pedig a feladott feladat matek-logikai. En az utobbira gondoltam.

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Java programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.