Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#748) #65675776 válasza Nowhereman (#741) üzenetére


#65675776
törölt tag

#721: ''Lehet neked elkerülte a figyelmedet, de Spanyolország (mórok), az egész Balkán (törökök) és Magyarország egyharmada (törökök) évszázadokig muszlim megszállás alatt állt!''

Itt említettem a Balkánt. Jó lenne, ha olvasás mellett értelmeznéd is amit látsz. Eddig ritkán sikerült csak.

Milyen blődségekről beszélsz? Ebben a topicban az egyik legnagyobb baromságot eddig Te állítottad a Sturmtiger fegyverzetével kapcsolatban (miszerint az teljesen hagyományos). Nem én szoktam 10-20 hsz-on belül meghazudtolni saját magam és erre hivatkozva kvázi lehülyézni mindenkit! Ilyet tett már nem is egyszer pl Sztripi. Kétszer már rávilágítottam ilyen esetre.

A honi terrorizmust nem én tartom jelenleg marginálisnak, hanem pl a Jonathan-intézet nemzetközileg elismert szakemberei! Az ETA csak ritkán követ el támadásokat (az IRA gyakorlatilag már egyáltalán nem). Számold össze az utóbbi idők terrortámadásait. És nézd meg kik állnak a hátterében: 90%-ban az Al-Kaida, vagy valamelyik fiókszervezete. Méghozzá nem csak Irakban, hanem a világon bárhol. A belső terrorizmus ellen könnyű harcolni, mivel nem ível át a határokon. Könnyen behatárolható kik és honnan szervezik. Innentől kezdve csak intézkedni kell. Ahhoz viszont elszántság is szükséges.

A humán hírszerzés a hírszerzés legkevésbé hatékony módja, mivel csak nagyon ritkán ellenőrízhetőek az így szerzett információk (a James Bond és hasonló legendák baromságok). Emellett nem mindig egyszerű beépülni a megfigyelni kívánt szervezetbe. A honi terrorizmus esetén ez nagyságrendileg kisebb probléma (mármint a beépülés megvalósíthatósága), mint a nemzetközi terrorizmus esetén. A nálunk lebukott/felfedett ügynökök jelentéseinek információtartalma a nullához közelít. Túl sok jelentősnek mondható információval nem szolgáltak.


''A szabadságjogokhoz való alkalmazkodás pedig szükséges, csak a hibás félremagyarázása a veszélyes.''

Ezt gondolom úgy érted, hogy a szabadságjogok adott esetre való alkalmazása... Így van értelme. A szabadságjogok bizonyos feltételek esetén való megkurtítására vonatkozó törvényeket mindig megszabott időtartamra hozzák, és nem határozatlan időre. Legalábbis a demokráciákban. (Az amerikaiak most hosszabbították meg a Patriot-törvény érvényességét.)

Az utolsó bekezdéseddel egyet értek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.