Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3351) gyiku


gyiku
nagyúr

az hogy lehet, hogy 3466mhz 16-18-18-36 lpx kit 3200on nem hajlando a 16-18-18-36 os gyari idozitesre? 1T.

hüllő

(#3352) westlake válasza westlake (#3349) üzenetére


westlake
félisten

Bakpacsolás után 5 percig nincs internet. Az ethernet látszólag teljesen rendben van, de mégsem kommunikál a routerrel. :(((
Reggel a BIOS azt mondta, hogy nem tudott boot-olni, így visszaállt default állapotra. Vicces, hogy már tuning sem kell ahhoz, hogy megzuhanjon egy beállítás. A 2699 v3-at nem is tudnám tuningolni. Beállítottam néhány SATA-t érintő dolgot, meg a CPU feature-öket tiltottam le. Gyönyörű. :U

Play nice!

(#3353) #Morcosmedve válasza westlake (#3352) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elég szomorú :( Sajnos ez a chipset ilyen. Nálam se volt az igazi a Gaming 5P, de akinek eladtam hibátlan, RAM-ok is mennek szépen woros-nél, proci is másnál... nekem ebből lett elegem.

Szerk.:

Sass: olyan nincs, hogy jó legyen, de én is megküzdöttem a nyugalmamért. :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3354) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#3353) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem meg az MSI XPower AC + Sapphire Fury X mizeriabol. Tudom hogy semmi jelentosege de azert piszkalja a csoromet eleg rendesen....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3355) westlake válasza #Morcosmedve (#3353) üzenetére


westlake
félisten

Nem hinném, hogy erről az X99-es PCH tehet. A memória mizériát értem, de ezekhez a dolgokhoz nem lehet köze. Vagy a lap, vagy a BIOS szar. Még VGA dolgoztató gépnek sem tudom összerakni, ha a BIOS random összeomlik és bekapcsolás után megint be kell állítanom mindent, hogy egyáltalán elinduljon a rendszer.
Kicsit "meggyógyítom", aztán visszaküldöm garanciáztatni. Ha tehetem, kérek valami mást helyette.

#3354: A memória tuningot eleve nem is erőltetem. Öreg vagyok már ahhoz, hogy ilyenek miatt bosszankodjak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3356) MiklosSaS válasza westlake (#3355) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem a tuningal van baj, a kártya nem fér be az első X16-os foglalatba a ram foglalatok miatt. Ezért más foglalatba raktam...de azokban csak X8-módban hajlandó müködni :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3357) MPowerPH válasza MiklosSaS (#3356) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig azon van tobb x16 -os slot is. Egyikben sem megy gyorsabban?

Nekem meg mindig nincs semmi gondom a geppel. Takarekos, turbot szepen belottem, nem fagy, mindig azonnal indul. Bar ha jol belegondolok, akkor az X48-at leszamitva egyik platformommal sem volt soha semmi problemam. A Skylake is egyszeru mint a szog, 2. gepben a 6600K -t 5 perc alatt lottem be 4.2GHz-re, alacsony fesszel. Most annyira nem kell a cpu ero, hogy hihetetlen. Lehet nem is valtoztatok, elleszek ezzel egy darabig. Max egy 6 magos Broadwell majd befigyel, de semmi tobb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3358) woros válasza MPowerPH (#3357) üzenetére


woros
őstag

Szerencsére nálam sincs semmi gond már hónapok óta.

[ Szerkesztve ]

(#3359) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Korábban panaszkodtam, hogy a proci nem veszi vissza magát. Valaki adott itt tippet, hogy a win10 energiagazdálkodását nézzem meg. És bevált, szóval köszi a tippet :R

A gép még mindig újra indul, szóval bios képeket tényleg hozok most már. :B

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3360) westlake válasza MiklosSaS (#3356) üzenetére


westlake
félisten

Én még nem láttam olyan (komolyabb) alaplapot, amin csak x16-os slot lett volna bedrótozva. Ha pedig be van drótozva, akkor single módban igenis x16-osként kellene üzemelnie. Engem is zavarna, hogy csak x8-as módban megy, de számtalanszor ki lett mutatva, hogy a Gen3-nál alig 1% a különbség a két mód között. Magyarul emiatt nem kell aggódnod.
A PCI_E4 (a PCI_E1 mellett) ugye valódi x16-os slot.
A memória - VGA történet meg egyértelmű tervezési hiba. :(((

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3361) korion válasza #Morcosmedve (#3353) üzenetére


korion
senior tag

nálam az MSi Mpower csinálta,h ha tuning,ha nem elindult,leállt újraindult és ment minden!

volt itt nálam Z77 az is ezt csinálta!

viszont most ez az Asus Pro nagyon jó lap!(ultra-mega stabil minden szinten!)

csak OC socketes lapot szabad venni X99 ez egy értékes tanács volt! :B

Ti mit mondtok?

melyik a jobb ram?

G.Skill F4-3200 3200Mhz cl16
Kingston 3000Mhz cl15

szerintem jobb márka a G.Skill,de kíváncsi vagytok,h Ti mit mondtok!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3362) woros válasza korion (#3361) üzenetére


woros
őstag

g.skill

(#3363) gyiku válasza korion (#3361) üzenetére


gyiku
nagyúr

a fingstonnal jobb, de nezd meg a corsair lpx-eket is.

hüllő

(#3364) hszilard666


hszilard666
veterán

BaCCa meg! Lecsúsztam az 5960x ről. :W Azért köszönöm a helpet mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3365) gyiku válasza hszilard666 (#3364) üzenetére


gyiku
nagyúr

mennyi lett volna a 'bagó'?

hüllő

(#3366) hszilard666 válasza gyiku (#3365) üzenetére


hszilard666
veterán

190K és egy raklap sör.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#3367) korion válasza gyiku (#3363) üzenetére


korion
senior tag

szia!

10-el többért megy,mint a G.Skill

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3368) #Morcosmedve válasza korion (#3367) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ráadásul a 3200MHz CL14-es G.Skill még ennél is olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3369) korion válasza #Morcosmedve (#3368) üzenetére


korion
senior tag

ne is mond! :)
tudom,hogy az a gyenge pontja a bébymnek!(2666mhz Cl15,ha jól tudom LPX)
de ezt se használom ki és játékra bőven elég,de valahogy nem hagy nyugodni! :U

Corsair 2666Mhz 4 x 4 ram megvesznek az emberek?

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3370) woros válasza korion (#3369) üzenetére


woros
őstag

Az emberek mindent megvesznek. :D

[ Szerkesztve ]

(#3371) westlake


westlake
félisten

Voltak olyan pillanatok megint, amikor majdnem kárt tettem ebben a Gigabyte alaplapban!
Jelenleg bármilyen más alplapot megvennék, csak az új szériás, P-s Gigabyte-ot ne kelljen megint használnom. Soha többet.

XPOWER-em már van, itt volt az ideje, hogy MPOWER-em is legyen. Ráadásul ugyanaz az árakategória, mint a Gigabyte X99-Gaming 5P. Minőségben meg inkább össze sem hasonlítom a kettőt. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3372) westlake


westlake
félisten

Biztos vagyok benne, hogy nem olyan nagy kérés.

Hálás köszönet!

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3373) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Sziasztok,

Megjöttem a BIOS képekkel. Bármi észrevétel van ne tartsátok magatokban :B :U :C

Köszönöm a segítségeket előre is.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3374) drsanya


drsanya
aktív tag

Üdvözlet Mesterek! Ezt a kérdést tettem fel tegnap, és a Ti álláspontotokra is kíváncsi lennék ezügyben. Ott azt mondták, hogy az X99 ne legyen.

Köszönöm ha megtiszteltek.

Üdv.: Sanya

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#3375) korion válasza drsanya (#3374) üzenetére


korion
senior tag

szia!

4.3Ghz szerintem bármelyik 5820K kihozol..(6-mag-12szál) és ott még nem eszik annyit és nem ismelegszik annyira!
és egy árban van a 6700K-val
jó 1151 lap 50 ezer -2011-ből 75-80 (CSAK OC SOCKET)
viszont a ramokat Quad-ba kezeli a 2011,amire az 1151 soha nem lesz képes..

Bár én megvárnám a Broadwell E-t!!

a ház :)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#3376) MiklosSaS válasza drsanya (#3374) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha hosszú távra tervezel akkor szerintem az X99. Nézd csak meg például a 3930K még mindig egy nagyon ütõs cpu, pedig már 4 éves...a 2600K-ról azért már ez nem mondható el. Az X58- platformról már nem is beszélve..én is megjártam a Z170-es platformot....nem rossz cucc az sem, de az X99 erõsebb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3377) westlake válasza MiklosSaS (#3376) üzenetére


westlake
félisten

Főleg, mivel az idén nem is jön új high-end PCH.
Csak a Skylake-E kap majd újat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3378) woros válasza drsanya (#3374) üzenetére


woros
őstag

Használatból és 5éves ciklusból kifolyólag én X99-re szavazok. Alaplapból az összefoglalóban felsorolt lapok közül választanék valamit (talán giga gaming 5p-t és asus x99-a-t nem ;] ). 5930k-t ne is vegyél csak ha legalább 2 VGA-t raksz majd be. Vagy 5820k vagy 5960x vagy megvárod a broadwell-e-t ami 1-2 hónap talán és kapható lesz. Ramokból minél nagyobb MHz legyen és a quad channelből kifolyólag megfelelő darabszám. Én speciel a g.skill-t szeretem de sokaknak jól megy a corsair is. g.skillből az F4 széria van igazán x99-hez, corsairből lpx/dominator, de jobb ha a választott alaplap QVL listájából választasz és/vagy a memória gyártó oldalán megnézed, hogy rajta van-e az alaplap az ő listájukon is. Kb. ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#3379) drsanya válasza korion (#3375) üzenetére


drsanya
aktív tag

Nos igen, a melegedés. Olvasgatom a 1151 topikot és bizony vannak páran, akik szívnak a Skylake-el. Ezért is félek vele. Hasonlóan gondolkodom a kapott válaszokkal. Igazából a felhasználás célja miatt is kérdeztem Tőletek is. Mert azt írták, hogy ezekhez amiket alátámasztottam, nem kell X99. Viszont az időtállóság szerintem itt kifizetődőbb ezen a platformon. De a bizonytalanság még mindig megvan azért :DDD

Köszönöm az eddigieket, jöhetnek még érvek pro és kontra is.

I am iRacer

(#3380) drsanya válasza woros (#3378) üzenetére


drsanya
aktív tag

Asus X99-A/3.1 a kiszemelt a gari miatt. Asrockot is nézegettem de ott azt hiszem csak 2 év. OC socket egyértelmű

I am iRacer

(#3381) woros válasza drsanya (#3380) üzenetére


woros
őstag

Persze lehet, hogy a 3.1 már átesett egy revízión meg mindenből lehet rossz darabokat kifogni, mi már csak tudjuk. :D

(#3382) gyiku válasza drsanya (#3379) üzenetére


gyiku
nagyúr

Itt forrasztva van a kupak, nem osszetaknyolva vmi gagyi pasztaval.
A ket platform kozott arban tulajdonkeppen csak az alaplap a kulonbseg.

hüllő

(#3383) drsanya


drsanya
aktív tag

Szívás alatt vajon mit értettek a kollégák? :B

I am iRacer

(#3384) mpierre


mpierre
veterán

Mennyire melegedősek az x99 lapok? Érdemes vízhűtéssel megkínálni?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3385) BL@CK válasza mpierre (#3384) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Jól szellőző házban nem melegednek nagyon, de a víz jól mutat rajtuk azért :))

Shatter your limits!

(#3386) KAMELOT válasza drsanya (#3374) üzenetére


KAMELOT
titán

Árban ugyan az és van +2 magod + quad channelben menneka ramok és időtállóbb. X99-et vegyél!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3387) #Morcosmedve válasza drsanya (#3383) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha kell a 12 szál megérheti/nincs mas megoldas (csak ne kínlódj az alaplapokkal, ez a 75-80k az nagyon necces X99-hez, inkább 120k felett lehet nyugi). Ha nem kell, sokkal jobb lesz a skylake, modernebb is, es nem melegszik, tevhit es 40 ert van nagyon jo lap.
4,5ghz 1,27v 85-90C az 5820k vs. 4,6ghz 1,31v 80-85C 6700k, plus az X99-nél a lapot hűteni kell, vagy vizet rá vagy ventit, esetleg hazszellozes, de az halk nem lesz. Hangban eg es fol volt nekem a 6700k ra valtani, konkretan sokkal jobban le lehetett venni mindent, felpassziv, X99-en ezt nem lehet. Illetve nekem direktebb a skylake sebessege, egymas utan lattam, a jatekok sebessegerol nem beszelve.

© asszongya'hogy

(#3388) woros válasza #Morcosmedve (#3387) üzenetére


woros
őstag

Pff x99 topikban 1151et ajánlani micsoda bűn. ;]

(#3389) #Morcosmedve válasza woros (#3388) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én tapasztaltam mind a kettőt, nem a pénz döntött, hogy 3 alaplap után azt mondtam, hogy "ok cső"...
Z170-en elsőre minden működött, hangja nincs a gépnek, gyors és több FPS-t pumpál. Ez a valóság.
Lehet, hogy 6 helyett 4 virtuális gép menne el simábban 5820k-val, de ez nekem nem szempont, érdekes mód a Catia tervezés-szimuláció X99-en be-be szaggatott, 6700k-n még iGP-vel se. :B Lehet az M.2-nek is van köze hozzá, de ugye azt meg nem lehet kihasználni X99-en, újabbb ok a régi ellen.

Én is azt hittem, hogy milyen jó lesz nekem a 6/12 de nem...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3390) woros válasza #Morcosmedve (#3389) üzenetére


woros
őstag

Nekem is volt 6700k mégis azért dobtam, mert hülyeségeket csinált a lap+windows (akármelyik win) működött de bios update után furcsán viselkedett köszönhetően a kiforratlan biosoknak még szept. környékén aztán a windows system logban corrected hardware error logok ezrével!! folyamatosan az összes magra és ramra vonatkozóan. Ez normális? Hát egyeseknek lehet, de szerintem biztos hogy nem. Na ennyi elég is volt ebből. A másik, hogy egy volt ismerősnek a hyperx ramokkal el sem indult a deluxe lapja, de dominatorral igen. Köszi :D Nekem meg a z170pro gaming lapban simán ment ugyanaz a hyperx kit.

X99 fronton "csak" :D 1 lapom döglött be azóta a másik ugyanolyan lap hibátlanul megy, de legalább nincsenek ilyen hülyeségek, de ezt a storyt te is megélted ugye. :( Ja igen meg ugye a 3000-es corsaireket a procim nem szerette, de ez is javítva lett hála a ramjaidnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#3391) woros válasza #Morcosmedve (#3389) üzenetére


woros
őstag

Bocs lejárt a szerk. idő.

Nincs sata m2, de attól még pcie m2 van, sőt egyes lapokon dual m2 32Gb/s sebességgel. Nem értem ezt mire írtad. A tervező proginak aligha az a +5-10% kellett a jó működéshez főleg tuning mellett ez szertefoszlik.

[ Szerkesztve ]

(#3392) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#3389) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Érdekes történet, mert én pont az ellemkezõjét tapasztaltam. Nálam a nyügös 6700K után, felszabadulás volt az X99. És még gyorsabb is...
Két lapot próbáltam , de nem volt rendben....X99-nél pedig sem a Gigára sem az MSI-re nincs panaszom. Na jó, az utóbbira egy kicsit....de az más történet.

Meg aztán minõségben a high end és a mainstream között is van különbség.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3393) Sebestyen01 válasza MiklosSaS (#3392) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Mi a kulombseg? Erre kivancsi vagyok, jobb minosegu alkatreszekbol epul fel az alaplap? Nem hiszem, plusz 2 mag a kulombseg, es annak aki nem hasznalja ki felesleges mert egy magra levetitve a haswell-e lassabb is. Max el lehet mondani hogy nekem quad channelben megy a memoriam, aminek megint csak placebo hatasai vannak, mert szerintem eleg kevesen profitalnak belole :R

(#3394) MiklosSaS válasza Sebestyen01 (#3393) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hasonlits össze két közép lapot meg a két platformot.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3395) Sebestyen01 válasza MiklosSaS (#3394) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Tobben mondtak hogy x99bol nem igen eri meg kozepes lapot venni, mar csak az oc socket miatt sem, nekem ott van a z170 deluxe az egy felso kategorias 1151-es lap, miben minosegibb egy x99es a kerdes meg mindig ez! Csak nem baj hogy toled varok indoklast aki leirta hogy van kulombseg, kivancsi vagyok miben nyilvanul meg :K

A platformok kozt a quad chaennel(nem specifikus programokban semmivel nem lesz gyorsabb maga a rendszer, nincs kulombseg), a plusz 2 mag (jatekokban lemarad a haswell nem kicsit), es talan a tobb vga-s rendszerek kihajtasa a kulombseg(egy vga ebbol nem profital semmit sem), de ezeknek szerintem nincs koze a minoseghez, te hat a kerdes meg mindig adott.

[ Szerkesztve ]

(#3396) MPowerPH válasza Sebestyen01 (#3395) üzenetére


MPowerPH
félisten

"A platformok kozt a quad chaennel(nem specifikus programokban semmivel nem lesz gyorsabb maga a rendszer, nincs kulombseg), a plusz 2 mag (jatekokban lemarad a haswell nem kicsit), es talan a tobb vga-s rendszerek kihajtasa a kulombseg(egy vga ebbol nem profital semmit sem), de ezeknek szerintem nincs koze a minoseghez, te hat a kerdes meg mindig adott."

Meselj meg. :) Ha a quad ch nem szamit, akkor Ti miert huzgaljatok a memoriat? X99-nel nincs ertelme, mert meg alapon is nagyobb a savszel, mint Nalatok huzott allapotban.
Jatekokban miert maradna el? En alapon hasznalom az 5820K-t, igaz emelt turboval, mert nincs gyorsulasom 4.5GHz-m. Mit is jelent egyaltalan az, hogy elmarad? Te 1600x900-ban gamelsz, min. grafikai beallitasokkal? Ha 1440P -ben jatszol, es folotte, ultra grafon, akkor 2db VGA-ig majdnem mind1, milyen cpu van a gepben. En kiprobaltam mind a 6600K-s gepemet, mind a 5820K-t a Ti-vel, es nem volt kulonbseg FPS-ben. Szoval ird le kerlek, hol is van az a kulonbseg.(es azt a netes videot hagyjuk, mert ha az 5820K-nal 3600Mhz to 4500MHz nincs gyorsulas, akkor egy Skylake -el sem lesz) Tehat jatekokban nem marad le a Haswell semennyire sem, amikor VGA limited van, es alt. mindig az van.
En ezt ugy irom, hogy itt van a masik szobaban egy 6600K is, tehat van tapasztalatom. Te pedig mendemondak alapjan nyilatkozol, mivel azt sem tudod, hogy nez ki az X99.

Ellenben itt van forrasztott kupak, ami annyit tesz, meg stress teszt alatt sem megy a cpu magho 45 fok fole. Es van +2mag, ugyan azert a penzert, amibe egy rendes 6700K alap kerul.

X99 -bol pedig megeri a kozepkatos lap, nem kell a £300 -as peldanyokat venni. Az OC Socket nem dragito tenyezo, eleg csak megnezni a listat, milyen lapok is vannak vele folszerelve. Az en lapom+cpu-m olcsobb volt, mint ha 6700K-t vettem volna, egy ugyan ilyen katos lappal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3397) Sebestyen01 válasza MPowerPH (#3396) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nem vartam mast, alkalomadtan a lovaskocsirol szalj le, es talan majd ertelmesen tudunk is tarsalogni... a fo kerdesem meg mindig az volt a kedves forumtarshoz hogy miben minosegibb, mert hogy szerinte az, de vajon miben :F
A memoria savszel toblettel meg segget lehet torolni, mert szerintem 1 kezeden meg tudod szamolni az egesz ph-n hogy ki profital belole ;)

(#3398) MPowerPH válasza Sebestyen01 (#3397) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor Te miert is huzod a memoriat, es miert nem gyari frekin jaratod oket?

Tudod, jossz olyan dolgokkal, aminek nincs valosagalapja. Amit leirtal, en arra valaszoltam, kijavitottam, mert abszolut helytelen, es felrevezeti a zembereket. Az allitasod ugy lett volna helyes, hogy c to c erosebb a Skylake, aminek csak cpu limites kornyezetben van elonye. Na, olyannal nem talalkoztam mar jo par eve, valahogy mindig a vga volt a szuk keresztmetszet.(meg a Ti sli-vel is)

Jelen allas szerint olcsobb egy x99, mint egy i7 Skylake. Ez a lenyeg. Es kapsz +2 magot, es forrasztott kupakot.(azt hiszem a cpu-ban itt a minosegbeli difi)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3399) woros válasza MPowerPH (#3396) üzenetére


woros
őstag

5820k 4ghz vs 6700k 4.7ghz vs 6600k 4.4ghz ha hihetünk ennek a videónak, de szerintem hihetünk, mert más videóban is hasonló különbségek születtek. [link]
Mi lenne ha 4.4ghz - 4.5ghz-en lenne az 5820k ;] Bár ha te nem éreztél gyorsulást akkor fölösleges is ahogy mondod és ezt a videó is igazolja.

(#3400) Sebestyen01 válasza MPowerPH (#3398) üzenetére


Sebestyen01
őstag

A lenyegi kerdes meg mindig a minosegre utalna, mert szerintem pedig ennek a kijelentesnek hogy"minosegibb nincs alapja :K

A memoria oc meg ha birja had menjen alapon van, szerintem ezzel mindenki igy van! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.