Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3801) akoska07 válasza keIdor (#3800) üzenetére


akoska07
nagyúr

:DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3802) woros válasza keIdor (#3800) üzenetére


woros
őstag

Az igen. :Y

(#3803) drsanya válasza keIdor (#3800) üzenetére


drsanya
aktív tag

Csoda, hogy az eredményjelző csík kifért a monitorra :DDD

I am iRacer

(#3804) westlake


westlake
félisten

Akciós i7-6950X ;]

Play nice!

(#3805) brumi1024 válasza keIdor (#3800) üzenetére


brumi1024
veterán

Az szép. :DDD

(#3807) MiklosSaS válasza westlake (#3806) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mire jo ez a sok plasztik?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3808) woros válasza westlake (#3806) üzenetére


woros
őstag

Már-már hányinger keltő az a sok csili-vili dolog rajtuk.

(#3809) keIdor válasza westlake (#3806) üzenetére


keIdor
titán

EVGA: [link]

Végre, nincs RGB! (tudom kikapcsolható)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3810) #Morcosmedve válasza keIdor (#3809) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

És nincs OC socket továbbra sem.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3811) gyiku válasza westlake (#3806) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi ez, R2D2 edition?

hüllő

(#3812) westlake


westlake
félisten

Ezek szerint az összes gyártó kijön a X99-es alaplapok második hullámával, teljesen feleslegesen! Eddig egy olyan dolgot sem láttam, ami miatt azt mondanám, hogy megérné lecserélni a meglévő alaplapjaim közül bármelyiket. Parasztvakítás kategória az összes. :O
A Gigabyte lapjain továbbra sincsenek gombok, se debug kijelző. Fail. Valakiknek elgurulhatott valamilye.
A MSI és az ASRock alaplapjaira még kíváncsi vagyok, de semmi extrára nem számítok. Eddig egyik gyártó sem adott ki új zászlóshajót. Talán az MSI TITANIUM ja, vagy a ASRock lapja...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3813) keIdor válasza westlake (#3812) üzenetére


keIdor
titán

De van RGB! ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3814) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok.Van valakinek ES xeon v4-es procival kapcsolatba tapasztalata?Jövő hónapba szeretnék egyet venni Ebay-röl(2630v4 vagy 2650v4).A kína azi egyik nap azt írta hogy a gigabyte soc force alaplapba megy az f22-es biosal a màsik nap azt írta hogy csak az asrock lapokba megy.Vagyis megy a gigàba de nem a stepping 0-às.Legalàbbis ezt hàmoztam ki.A vàlaszokat,linket előre is köszi.

(#3815) MPowerPH válasza MiklosSaS (#3807) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hat ettol lesz gamer! ;]

Don't Tread On Me

(#3816) westlake válasza totya1980 (#3814) üzenetére


westlake
félisten

Hivatalosan minden olyan BIOS-szal (gyártótól függetlenül) mennek a Xeon v4-es CPU-k, amikkel az új Broadwell processzorok.
Magyarul, ha van az alapalap BIOS-ában Broadwell-E támogatás, akkor majdem biztosan mennek bennük a v4-es Xeon-ok is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3817) totya1980 válasza westlake (#3816) üzenetére


totya1980
tag

Azt értem de az ES procikkal gond van.Azt írta aki àrulja hogy a szerver lapokon kìvül az asrock meg az evga lapok amibe mennek.Illetve hogy megy a gigàba de vagy a qs vagy a forgalomba került nem es procik.

(#3818) westlake válasza totya1980 (#3817) üzenetére


westlake
félisten

Hivatalosan ott sem tesznek különbséget. Mármint a final és az ES modellek között. Amit neked írtak, annak szerintem az a lényege, hogy az illető nem próbálta, ezért nem meri biztosan állítani, hogy megy. Ha azt írja, hogy kipróbálta a legújabb BIOS-szal és nem megy, akkor az már konkrétum.

Play nice!

(#3819) totya1980 válasza westlake (#3818) üzenetére


totya1980
tag

[link]
Konkrétan vele beszéltem és azt mondta hogy nem megy.A linken egy lista hogy milyen lapokba megy.

(#3820) westlake válasza totya1980 (#3819) üzenetére


westlake
félisten

Akkor nyilván úgy van, ahogy leírta. Csak én ahhoz vagyok hozzászokva, hogy annyit írnak, miben megy biztosan.

Play nice!

(#3821) totya1980 válasza westlake (#3820) üzenetére


totya1980
tag

Ok.Azért köszi a válaszokat.Majd meglàtom hátha a következő bios-nàl menni fog.Ha nem akkor valami combosabb v3-at nézek.

(#3822) westlake


westlake
félisten

MSI Launches Its New X99 And Z170 Titanium Motherboards – Tons Of Features For The Overclocking Junkie

Kétségtelen, hogy ütősen néz ki, de... na mindegy, majd meglátjuk. Igazából semmi új.

Play nice!

(#3823) m0h0senator válasza westlake (#3822) üzenetére


m0h0senator
őstag

Tényleg szép de igazából olvasva a topikot és látni ezt a sok "bazári" led-es lapot nem bánom, hogy vettem egy sabertooth lapot még télen.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3824) KAMELOT válasza westlake (#3822) üzenetére


KAMELOT
titán

Semmi újdonság csak marketing. El kell adni ezt is!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3825) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem, hogy az új lapok (igaz nem éppen hoztak új szelet DE) most meddig támogatják a DDR4 RAM-okat? 3466Mhz vagy már elmentek 4000Mhz felé is? Láttam már az új Trident-Z ramokat amiknek már brutál magas az órajelük csak pl az én lapom 3200Mhz-ig bírja!

Elnézést a pontatlan megfogalmazásért!

Üdv Dani :R

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#3826) #Morcosmedve válasza kujkuj123 (#3825) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szia,

Továbbra is inkább a kifogott processzor memória vezérlőjétől függ. 3000-nél húznám meg a biztonsági határt.

Üdv.

© asszongya'hogy

(#3827) KAMELOT válasza kujkuj123 (#3825) üzenetére


KAMELOT
titán

3200Mhz a max.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3828) MiklosSaS válasza KAMELOT (#3827) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3829) Devilstudio


Devilstudio
tag

Intel Core I7 5280x szeretném húzni 4,4-re.
Tudna nekem egy leírást dobni valaki hogy kell tuningolni úgy hogy msi X99S Gaming 7 alaplap van?
Intel még soha nem húztam. Uefi is új nekem.
Szóval helpet kérlek :-)
Amd-t mar toltam fel 3-rol 4-re.
De ez intel! :-)

Ahogy néztem a videókat találtam pár olyat hogy a szorzót feltolta egyből 44-re
Core voltaget meg belotte 1.140-re és kész is a tuning.
Tényleg csak ennyi lenne?

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3830) westlake


westlake
félisten

(#3831) KAMELOT válasza westlake (#3830) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd akkor fogom megvenni, ha az 1-es szám előtte nem lesz! :D

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3832) vader108


vader108
tag

Gondolkozom Broadwell-e beruházásra. 28 pce lane mennyire eleg? 1 nagyobb csúcsvga mellé,hangkartya,2sdd stb... erre elég lesz v. Inkább a nagyobb verzió legyen?

Illetve azon gondolkodom, hogy jövőre már új foglalatba jon a hedt procik, ha ez igaz inkább várjak vele?

[ Szerkesztve ]

(#3833) m0h0senator válasza vader108 (#3832) üzenetére


m0h0senator
őstag

1 csúcs kártya mellé teljesen elég. Az elvisz 16-ot, marad 12. Mellé még mehet m.2 ssd azok ha jól tudom úgyis 4x sávon vannak bekötve, és még lesz 8 felhasználhatód. Több kártyás rendszer alá ajánlott a 40 szál mert akkor megy mind a két kártya teljes sávszélen.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3834) Devilstudio válasza Devilstudio (#3829) üzenetére


Devilstudio
tag

Ezeket a beállitásokat csináltam.

Cpu rotio: 45=4500 mhz
vccin voltage: 2.100
cpu voltage: 1.250

A többit nem bántottam de nagyon durva hőfokot kaptam stress testen 82 fok
Ezlrt vissza is tettem alapra.
Benyomtam az OC gombot és igy 3800 mhz megy.
Hőfok: 63 volt a max eddig.

Egyik emberke anno azt mondta ne használjam az OC-t mert szétfeszeli a cpu-t ebböl mi igaz?

Segitséget szeretnék kapni mit vétettem és miért lett ilyen brutál meleg :(

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3835) m0h0senator válasza Devilstudio (#3834) üzenetére


m0h0senator
őstag

Én ez alapján indultam el és külföldi fórumokon olvastam mi a max fesz 24/7-s beállításra. Külön csináltam egy biost mikor a procit tuningoltam és teszteltem, majd egyet a memóriának mikor a proci alapon volt. Mikor mind a kettő nem produkált hibát összeollóztam őket.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3836) Devilstudio válasza m0h0senator (#3835) üzenetére


Devilstudio
tag

Ez nekem kinai :D

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#3837) N.Laca64


N.Laca64
csendes tag

Sziasztok.
Összeállt végre a gépem.A proci batch: J604B422 vid:1,036v. Elöször mikor összeraktam okozott a lap egy kis meglepetést, ugyanis mikor elkezdtem benne húzni a procit akkor 73-as hibakódot írt ki és nem volt hajlandó kikapcsolni.Majd össze...tam magam mérgemben hogy küldhetem vissza angliába. Utána jutott eszembe hogy a nagy sietségben elfelejtettem biost frissíteni. F20 volt rajta ami pedig már 2016 januári szóval nem olyan régi. Frissítettem F22h-ra és megjavult minden.Lehetséges hogy gyárilag rossz biost raktak rá? Kicseréltem a fehér csövezésem narancssárgára hogy menjen a laphoz.Ez a színösszeállítás (fekete,narancssárga) a munkahelyemen levö gépekre emlékeztet(Mazak) egy kicsit. :D Nem volt idöm még sokat foglalkozni vele mert túlóráztam.Annyit csináltam hogy fixáltam a feszt 1.25v-on és mentem felfele.4.6GHz-en feláll a rendszer de aida stabilitás teszt egy perc után hibázik.4.7-en be sem bootol,kékhalál.4.5-on aidával nincs hiba de IBT veri high két kör után kidob. Most 4.4-en használom bekapcsolt X.M.P. mellett így atomstabil 24/7. Az uncore freki kb. hány százalékot dobna a teljesítményen ha megpróbálnám feltolni 4 GHz környékére?
Beszúrok egy képet a 4.6-ról:

Üdv. mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#3838) woros válasza N.Laca64 (#3837) üzenetére


woros
őstag

Van már F22k is: Support Intel Xeon E5-2600 v4, E5-1600 v4 series, Core i7 6000 series CPU

Én még mindig az F4m biost használom, nem mertem updatelni, mert nem engedi visszarakni onnantól kezdve a régebbieket, mint F20.

(#3839) kócos87 válasza N.Laca64 (#3837) üzenetére


kócos87
csendes tag

Milyen processzor hűtőt használsz? A hőfokok hogy alakultak és milyen alaplapod van?

(#3840) N.Laca64 válasza woros (#3838) üzenetére


N.Laca64
csendes tag

Szia.
Igen láttam hogy kijött és az F22h-t le is szedték. Egyenlöre maradok ennél én is mert ez bevált.

kócos87:Szia. Ha rákattintassz a nevemre akkor a cuccaim közt láthatod. Én már évek óta épített vizet használok. A procihütö alapja egy EK Supremacy MX volt. IBT alatt 4.5 gigán amíg ki nem dobott a második kör után olyan 75 fok környékén voltak a höfokok. Egy 4X12-es és egy 2X12-es höleadó van a rendszerben.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#3841) #Morcosmedve válasza N.Laca64 (#3840) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szép! :) VRM hőmérékletek hogy állnak?

IBT-ben 75C max. Valós használatban mennyi kb. a csúcs?

© asszongya'hogy

(#3842) KAMELOT válasza N.Laca64 (#3840) üzenetére


KAMELOT
titán

Valami normálisabb csatik nem voltak? :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3843) MPowerPH válasza N.Laca64 (#3840) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szep. :) En lusta voltam ehhez, nekem maradt a piros cso+piros folyadek.

Don't Tread On Me

(#3844) N.Laca64 válasza #Morcosmedve (#3841) üzenetére


N.Laca64
csendes tag

60 fok környékén IBT alatt.A HWinfoban VR T1-T2 -vel vannak jelölve úgy emlékszem, de javítsatok ki ha nem jól tudom. Most hogy melegebb van már a proci hömérséklet is beugrik néha a 80fok környékére IBT alatt. Játékokból a BF4-et próbáltam ott 55-60 fok közötti höfokokat produkált.Majd a Sony Vegas meg fogja dolgoztatni gondolom, de még azt nem próbáltam.

KAMELOT: Már gondoltam rá hogy ki kéne cserélni öket :B ,de mindig mikor a vizet szerelem kifutok a végére a ráforditható keretböl és maradnak ezek a csöcsös csatik kábelkötegelövel biztosítva. Végül is biztonságosak,csak hát tényleg vannak szebb megoldások is.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#3845) akoska07 válasza N.Laca64 (#3844) üzenetére


akoska07
nagyúr

Adj neki 1 óra Division-el,majd az leteszteli becsületesen. :K

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3846) kócos87 válasza N.Laca64 (#3844) üzenetére


kócos87
csendes tag

Én egy Zalman CNPS-9900 MAX-t gondoltam az 5820k-hoz és 4 Ghz-en szeretném futtatni. Elég lehet hozzá? Vizet nem akarok használni, mert semmit nem tudok róla és nem is tudom, hogy kell azt karbantartani. A gépházba meg lenne vagy 4-5-6 venti.

(#3847) woros válasza kócos87 (#3846) üzenetére


woros
őstag

Ezt nem ismerem, de +5-el drágább a NOCTUA NH-D14 és tesztek alapján is - főleg OC-nál - a noctua sokkal jobb. Szerintem megér annyit, csak előbb meg kell nézni a kompatibilitási listán a lapot amire raknád. (hogy a vga+memóriák elférnek-e)

(#3848) N.Laca64 válasza kócos87 (#3846) üzenetére


N.Laca64
csendes tag

Szia.
Nekem is karcsúnak tünik az a hütö ehhez a procihoz,föleg húzva. Ezt szerintem a felsö kategóriáju léghütök tudják kielégítöen lehüteni. Én olyat vennék amire két ventit rá lehet rakni, hogy jól meg legyen mozgatva a levegö. A hardveraprón ki lehet fogni néha nagyon jókat igen kedvezö áron.

Star Citizen 1. Magyar Kereskedelmi és Iparos Szövetség https://robertsspaceindustries.com/orgs/HUNS/ SC FB csoport: https://www.facebook.com/groups/starcitizen.hungary.magyarok/

(#3849) wukodlak válasza kócos87 (#3846) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Szia.Ha mindenképp Zalmant szeretnél akkor inkább a nagytesót válaszd:Zalman CNPS12X,vagy a kollega által ajánlott Noctua NH-D14 vagy D15,de ezenkivül lehet még válogatni:Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme vagy Phanteks PH-TC14PE(nekem ez van,bátran merem ajánlani).Ezek mindegyike megbirkozik könnyedén az általad kivánt teljesítménnyel és még tartalék is marad bennük,ha esetleg megszállna az ihlet és még szeretnél tuningolni.A kompatibilitásra mindenképp figyelj!!!

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#3850) gV


gV
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.