Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#4001) MPowerPH válasza abridabri (#3999) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze,. De ez csak egy a sok kozul. Ha legalabb 50-50 aranyban lenne az eloszlas, az erne valamit. A gond megint ott van, hogy high-end cpu teren mar nem tudnak semmit 'harcba' kuldeni. Ez meg is latszik a piaci arakon.
Az 5960x, 5820K is nagyon keves helyen elozi meg a 6700k-t, hiaba a sok szal, ugyan ott vagy vele. Ha rendesen meglenne irva egy game, akkor az sem igy lenne.

Don't Tread On Me

(#4002) dime27


dime27
őstag

Gigabyte SOC-Champion ill a SOC-Force között mi a különbség tudásban?! :F
Lehet ezeket még idehaza kapni vhol 2-3 év garival hivatalos boltban?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4003) #35434496 válasza dime27 (#4002) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nekem volt mindkettő. Champion oc socketes a másik nem. + a ramokat is jobban kezeli.

(#4004) woros válasza dime27 (#4002) üzenetére


woros
őstag

Itthon egyáltalán nem kaphatóak sajnos.

(#4005) dime27 válasza woros (#4004) üzenetére


dime27
őstag

Köszi! :R

Helyette mi a bestbuy vétel 100e Ft alatt ill felett?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4006) woros válasza dime27 (#4005) üzenetére


woros
őstag

100 felett szerintem egy ASUS ROG STRIX X99 GAMING-el jól járnál 103-ért, ami még itt nagyon fel van kapva a SOC-CHAMPION mellett az az ASUS RAMPAGE V EXTREME, de 159 az ára.

100 alatt szerintem ASUS X99-PRO, de ebben nincs usb 3.1 (viszont van ilyennel szerelt, de az 103 körül van)

(#4007) drsanya


drsanya
aktív tag

Urak! Van már itt valakinek Asus X99-A II? Ha igen, hogy szuperál? Olvastam valahol, hogy az M.2 nem kimagasló benne de a többi simán hozza a drágább lapok szintjét.

I am iRacer

(#4008) MPowerPH válasza dime27 (#4002) üzenetére


MPowerPH
félisten

En most adtam el a Champion -omat. Ha elobb irsz.... :U Ritka, de ezzel soha nem volt problema.

Don't Tread On Me

(#4009) westlake


westlake
félisten

Jelen állás szerint én csak ASRock X99 OC Formula-t vennék. A kipróbált lapok közül az jött be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4010) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Esetleg van valakinek tapasztalata Asrock X99M-el vagy Gigabyte GA-X99M Gaming 5-tel?

Nem célom a tuning, csak stabil, megbízható működést szeretnék. Nekem a mATX méret is megfelel, azért ezeket az alaplapokat kérdeztem.

(#4011) dime27 válasza westlake (#4009) üzenetére


dime27
őstag

Mik alapján látod ezt tudsz felhozni a többi laphoz képest pozitiv és esetleg negativ dolgokat?! :R
BMW01 mi lett helyette?! :F Egyenlőre csak tapogatózom nincs meg a megfelelő pénzkeret egyenlőre, hogy platformot váltsak :K :U

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4012) MPowerPH válasza dime27 (#4011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Z170. :)

Don't Tread On Me

(#4013) dime27 válasza MPowerPH (#4012) üzenetére


dime27
őstag

És mi az indok h arra váltasz az x99 nem időtállóbb megoldás z170 lapokba meddig fognak belemenni a procik?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4014) MPowerPH válasza dime27 (#4013) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont az miatt vartam ezzel eddig. Vartam a Broadwell-E -re, hogy majd upgrade. De mivel nem azt hozta, amire mindenki szamitott, igy most valtottam. A Skaylake-E mar ugyis mas chipsettet kap.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4015) dime27 válasza MPowerPH (#4014) üzenetére


dime27
őstag

Az ok de nem értem miért pont skylake?!Mi a garancia h 1151-be jön majd uj intel procc?!Eddig nem ez volt a tendencia sajnos...mindíg foglalatot mahinált az intel h uj rendszer kelljen venni...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4016) MPowerPH válasza dime27 (#4015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is fog... De szamitok Skylake refresh-re. :)

Don't Tread On Me

(#4017) westlake válasza dime27 (#4011) üzenetére


westlake
félisten

ASUS X99 DELUXE sehogy sem akart megenni egy ES CPU-t, az MSI X99 XPOWER-ben meg az E5-2699 v3 állandóan leszabályzott, így nem tudtam teljesen kihajtani. Az ASRock X99 OC Formula-val eddig semmilyen gondom nem volt. Ja, a Gigabyte X99 Gaming 5P meg a BIOS-ával szívatott halálra. Valamiért az a lap eleve nem volt szimpatikus (power és reset gomb, meg a POST kijelző hiánya).

Play nice!

(#4018) Ðávid válasza Ðávid (#4010) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Ebben esetleg tud valaki segíteni?

(#4019) teglasatesz


teglasatesz
tag

Hála westlake-nek, kiderült, hogy a lap+procimnak semmi baja, rejtély, lehet csak arra volt szükségük, hogy szakértő szemek vessék rájuk pillantásukat!
Köszönöm szépen, vannak még kedves, segítőkész tagok! :C :R

Atesz

(#4020) vader108


vader108
tag

Én nagyon vacillálok, hogy csatlakozok eme x99-es körhöz.

Kiszemeltem Asus Strix X99 Gaming + i7 6800K.

Időtállóság szempontjából, jobban járok, ha beruházok eme 6 magos szörnyre, vagy bőven megteszi nekem 6700k is? 4-5 éves intervallumra gondolkodok. (240k beruházás lenne míg egy 6700k+lappal 150-160ból kijönne, emiatt sem vagyok benne biztos h megéri-e 80-90k-t kifizetni)

Abban, az esetben ha 6800k-t választom szeretném legalább 4ghz-ig vinni a procit. Van tapasztalat? Bírja simán?

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat! :)

Eddig AMD tulaj voltam... de most már elég volt belőle........

[ Szerkesztve ]

(#4021) netguru10 válasza teglasatesz (#4019) üzenetére


netguru10
aktív tag

És akkor a végén melyik lap mellett maradtál?

Arbeit Macht Frei

(#4022) dime27 válasza westlake (#4017) üzenetére


dime27
őstag

Jaja tudásban nem rossz csak hát a sárga színe az engem baromira irritál főleg h fehér kivül belül a házam... :B :U Pedig néztem BIOS-a is jól kézreálló! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#4023) teglasatesz válasza netguru10 (#4021) üzenetére


teglasatesz
tag

Az asus mellett... Meg egy 5820k lett a végén.

Atesz

(#4024) netguru10 válasza teglasatesz (#4023) üzenetére


netguru10
aktív tag

Mert az 5960X-et nem tudtátok munkára fogni?

Arbeit Macht Frei

(#4025) Reggie0 válasza westlake (#4017) üzenetére


Reggie0
félisten

Esetleg MSI X99A SLI PLUS vagy Asrock X99 Extreme4 lapokkal van tapasztalatod?

(#4026) teglasatesz válasza netguru10 (#4024) üzenetére


teglasatesz
tag

Dehogynem, hibátlanul áll a polcon. A két 980ti-hez kellett a 40 szál, de már csak egy van, úgyhogy megteszi az 5820k is. Játszani kiválóan megfelel, csak az utóbbi időben rá voltam pörögve a benchmarkokra, annak meg sosincs vége, mindíg van mit reszelni a gépen. Benchelést meguntam, inkább gémelek, meg egy lapát pénzt kiveszek a gépből.

Atesz

(#4027) korion válasza vader108 (#4020) üzenetére


korion
senior tag

Szia!

a 6700K is biztos hogy elég!
főleg,ha játékra szeretnéd..

nekem X99 Pro van és utólag sajnáltam,h nem a 3.1 verziót vetem,de ezzel is könnyedén megy a 4.4Ghz 4.2Ghz uncore,csak abban lehet javítottak!

inkább ilyet vegyél,mint amit a nevével akarnak eladni!

de nem éri meg,mert az i7 is kihajt mindent és 80 ezer forint sok pénz,főleg ha azt vga-ra költöd :)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#4028) Reggie0


Reggie0
félisten

Hat latom a kerdesem nem ert celba direkt modon igy van egy indirekt is.

E5-2697v4 ala milyen lapot erdemes rakni, ha a BCLK-n is szeretnek huzni? 8 memory slot feltetel, hogy meglegyen a 128GiB ram, mas nem izgat.

(#4029) helkis válasza Reggie0 (#4028) üzenetére


helkis
addikt

125mhz-t szvsz bármelyik lap tudja, a fölött pedig lutri minden lap, de a CPU is lehet wall-os..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4030) Reggie0 válasza helkis (#4029) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy neztem masok eredmenyeit, olyan 107MHz alatt mar wall van. Bar azt nem lattam, hogy egyebb szorzokat csokkentettek volna a jobb eredmenyert(pl. ring).

(#4031) westlake válasza Reggie0 (#4028) üzenetére


westlake
félisten

Nem hiszem, hogy érdemes lenne ilyen irányba elmenni. Nekem az összes kétutas Xeon példányom maximum 2MHz-es emelést bírt ki. A kétutas példányok sokmagos erejére kell építeni, nem pedig a magas működési frekvenciára.

Play nice!

(#4032) Reggie0 válasza westlake (#4031) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, arra epul, csak ha mar van benne egy kicsi tartalek, akkor azt is kitolom belole. Amikor tuning nelkul is 29 ora egy job, akkor minden szamit. 4770k@4g-vel 75 orat fut kb.

(#4033) helkis válasza Reggie0 (#4032) üzenetére


helkis
addikt

tipp: munkagépet sose tuningolj!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4034) Reggie0 válasza helkis (#4033) üzenetére


Reggie0
félisten

Itt nem szamit, ha elfagy, de nyilvan annyira sosem tolom, hogy hibazzon. Altalaban tobb honapos uptimeokkal mennek a gepeim.

[ Szerkesztve ]

(#4035) westlake válasza Reggie0 (#4032) üzenetére


westlake
félisten

Ha lenne egy kétutas 2699 v3-as rendszered, meg sem fordulna a fejedben, hogy tuningolj. Ha munkára használod, akkor előbb-utóbb megtérül, és akkor vehetsz egy következőt.

Play nice!

(#4036) helkis válasza Reggie0 (#4034) üzenetére


helkis
addikt

Ha még tanulod a melót akkor ok, de ha ebből élsz akkor ez miatt veszthetsz ügyfelet, hogy nincs időre kész valami, ráadásul a következő munka is csúszni fog, ha már be vagy táblázva..
Csak itthon divat ez a húzzunk le még egy bőrt bármiről, jobb helyeken x üzemóra lejárta után csere a gép, még ha hibátlan is..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#4037) Reggie0 válasza helkis (#4036) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem igy mukodik, hogy ha munka, akkor nem lehet, ha nem munka akkor lehet. Sokkal tobb tenyezot kell figyelembe venni. Jelen esetben mehet.

(#4035) westlake: Az mar nem erne meg, inkabb ebbol a gepbol ket darab. NUMA-t meg amugy se szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#4038) westlake válasza Reggie0 (#4037) üzenetére


westlake
félisten

Nem érné meg? Két darab gépet jobban megéri összerakni? :F
Oké, a 2699 v4 minimum 100k-val drágább, elismerem. Ha a perf/$-t nézzük, akkor valóban a 2697 v4 a nyerő. De akkor sem két különálló gép.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4039) Reggie0 válasza westlake (#4038) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod, hogy nem eri meg.
Az alkalmazast meg nem ismered, igy eleg meredek, hogy barmifele kovetkeztetest tudsz levonni.

(#4040) bpx


bpx
őstag

Ilyenkor min múlik, hogy a turbo 2,5 Ghz helyett éppen 2,2 Ghz? A spec szerint az all-core turbo 2,5 Ghz.
Többnyire megy 2,5-ön, de néha pár percig 2,2 volt közben, mint pl. a képen is.

70 fok fölé nem ment fél óra után sem (pedig csak egy be quiet! Pure Rock van rajta).

Xeon E5 2683 V3
Asrock X99 Extreme 4

Elvileg nem ES, innen vettem (92k), CPU-Z is sima Xeon 2683 V3-nak írja, a kupakon is rendes típusjelzés van, nem Intel Confidential vagy hasonló, 1 core-on megy is neki a 3 Ghz turbo.

(#4041) westlake válasza bpx (#4040) üzenetére


westlake
félisten

Gyakorlatilag sem ES. Ez retail CPU. Sebesség monitorozására jobb a HWiNFO. Szorzót akkor csökkent az alaplap, ha a CPU eléri a TDP limitet, vagy pedig Tj. Max-ot. Ellenkező esetben sosem eshetne az allcore maximum alá.
Biztos, hogy a LinX folyamatos? Nem lehet, hogy éppen taskot "vált"?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4042) bpx válasza westlake (#4041) üzenetére


bpx
őstag

Úgy választottam paramétereket a LinX-ben, hogy 1 menetet kb. 15 percig csinált folyamatosan, aztán hogy valójában mit csinál a háttérben, már nem tudom. LinX-et is csak azért néztem, mert indítottam valamit, ami hosszabb ideig terheli a CPU-t. UEFI-ben a power limitet Auto-n hagytam, azzal még teszek egy próbát este, hogy beállítom kézzel.

(#4043) bpx válasza bpx (#4042) üzenetére


bpx
őstag

No hát nem az oldotta meg. Az volt a jelenség, hogy folyamatos terhelésnél 3 perc után leesett a szorzó 25-ről 22-re, ezt a 3 percet többször is kipróbáltam. Legfrissebb UEFI-val már tartja a 25-t, ahogy kell.

(#4044) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Broadwell-E ph! teszt!

© asszongya'hogy

(#4045) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#4044) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Enyhén szólva érdekes teszt...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4046) gyiku


gyiku
nagyúr

(#4047) Reggie0 válasza gyiku (#4046) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert az szomoru, hogy nem forrasztott a kupak.

(#4048) gyiku válasza Reggie0 (#4047) üzenetére


gyiku
nagyúr

Ráadásul a lassan 5 éve megjelent Sandy Bridge esetében 5 GHz-et meghaladó frekvenciát is relatíve könnyen el lehetett érni. A hőmérsékleti értékek terhelés mellett most is 80-90 Celsius-fok körül alakultak, annak ellenére, hogy a kupak alatt forrasztással biztosít hővezető kapcsolatot az Intel a chip felületével. A kisebb asztali processzoroknál alkalmazott kupaktalanítás tehát itt már szóba sem jöhet, a kísérlet a chipet végérvényesen szétroncsolná.
[link]

most akkor mivan? ugy volt, hogy a haswell-e es a broadwell-e is forrasztott :F

hüllő

(#4049) westlake válasza Reggie0 (#4047) üzenetére


westlake
félisten

Te milyen videót néztél? Az egyértelműen valamilyen puha fém. Nem ón, mert az keményebb. A nem forrasztott processzoroknál sima hóvezető paszta alkalmaznak (szürke), amit még kézzel is le lehet törölni. Forrasztott az, csak nem annyira rideg, hogy letépje a magot. Nyilván az is közrejátszik, hogy oldalirányú erő éri, nem pedig merőleges. Az IHS-t merőlegesen feszegetve le lehet szaggatni a magot. Forrasztott az.
Szívesen megnézném a folyamatot, ahogy összeforrasztják. Nyilván alacsonyabb az olvadáspontja (ezért lehet puha), hiszen a mag valószínűleg nem bírná ki a közel 300 fokot.
Egyébként nem értem, hogy lehet jobb hőátadást elérni a forrasztásnál. Az aztán direkt kontakt.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4050) Reggie0 válasza westlake (#4049) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat az a fejeheres trutymak nem ugy nez ki mint egy forrasztas. Amit meg lekapar az inkabb egy ragasztott femdarabnak latszik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.