Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#5001) MiklosSaS válasza abridabri (#5000) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem is nagyon valósitható meg a delid haswell-E CPU-n.

Érdekes, nekem is D5 pumpa, EK Supremacy cpu blokk és tripla radim volt. De még jemény benchelésben sem láttam 80 fol fölött.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5002) dime27 válasza MiklosSaS (#4999) üzenetére


dime27
őstag

Azt is ird le azért h mennyi feszen volt neked az IBT stabil mert neked egy kiemelkedően jó procid volt! :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5003) gyiku válasza abridabri (#5000) üzenetére


gyiku
nagyúr

ne a coret nezd, hanem a packaget. az mennyi? 62-65 fok?

hüllő

(#5005) MiklosSaS válasza dime27 (#5002) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha jól emléksze 1.23 V 4.5 GHz és 1.265 V kelett a 4.6 GHz-re. Stabil volt picivel alatta is, de rátoltam picit . A 4.4 GHz-hez meg 1.18 V -ot kért.

De ellenőrzöm majd otthon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5006) dime27 válasza MiklosSaS (#5004) üzenetére


dime27
őstag

No akkor annyira nincs is szar procim csak hűteni is kéne tudnom mert nekem 4.4Ghz 1.21V de amiket látok hőmérsékleteket azok már az én ingerküszöbömnek sokak :K :B

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5007) MiklosSaS válasza dime27 (#5006) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Megnézem otthol, de kb ezekre emlékszem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5008) abridabri válasza gyiku (#5003) üzenetére


abridabri
veterán

Package 75ig ment.

(#5009) MiklosSaS válasza dime27 (#5006) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na kerem szepen :)

4.2 GHz - 1.08 V
4.3 GHz - 1.145 V
4.4 GHz - 1.195 V
4.5 GHz - 1.225 V
4.6 GHz - 1.26 V
4.7 GHz - 1.345 V

Kb igy skalazodott a volt 5820K-m, amit iteni kollegatol vettem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5010) abridabri válasza MiklosSaS (#5009) üzenetére


abridabri
veterán

Es miert cserelted le ,ha ilyen jol ment ? :Y

[ Szerkesztve ]

(#5011) gyiku válasza abridabri (#5010) üzenetére


gyiku
nagyúr

mert nem bir megulni a seggen. sosem tudott.

hüllő

(#5012) dime27 válasza gyiku (#5011) üzenetére


dime27
őstag

És sajna nem nekem adta el! :O :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5013) abridabri


abridabri
veterán

1,25V on stabil 4,4gzn a proci, viszont az Uncore clock az 2400 mhz , erdemes azt is piszkalni ? Vagy mire valo ?

(#5014) gyiku válasza abridabri (#5013) üzenetére


gyiku
nagyúr

erdemes 3600-4000mhz-re felhuzni ha birja a lap, asus lapokban megy tobbet is.

hüllő

(#5015) Fred23


Fred23
nagyúr

6 fázisú tápkör mennyire gáz X99-nél? Ez mennyire okés lap?

(#5016) Speed_Speed válasza Marcikapap (#4983) üzenetére


Speed_Speed
tag

Köszönöm a tanácsod...

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5017) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

Sokat gondolkodtam azon, hogy vegyek-e ES procit vagy ne?
Egész pontosan E5-2683 v3 ES. Valakinek van tapasztalata ES procikkal kapcsolatban?
Ha minden igaz, akkor E5-2620 v3 ezt veszem meg.
Valakinek van tapasztalata E5-2620v3 ezzel kapcsolatban?
Üdv:Speed

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5018) drsanya


drsanya
aktív tag

A Strix tulajokat, meg úgy egyáltalán az Asus tulajokat kérdem! Van mikor 40es post kóddal áll fel a rendszerem. Nem találtam a manualban ennek a jelentését, rendben van ez így?

I am iRacer

(#5019) gyiku válasza drsanya (#5018) üzenetére


gyiku
nagyúr

En is lattam mar a 40et, de nem neztem utana.

hüllő

(#5020) #Morcosmedve válasza gyiku (#5019) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Így kell kinéznie:

Szivesen. ;)

© asszongya'hogy

(#5021) drsanya válasza #Morcosmedve (#5020) üzenetére


drsanya
aktív tag

A hitközség nevében köszönjük szépen :DDD

I am iRacer

(#5022) #Morcosmedve válasza drsanya (#5021) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:D :) Nincs mit.

© asszongya'hogy

(#5023) Speed_Speed válasza #Morcosmedve (#5020) üzenetére


Speed_Speed
tag

Igen, erre vigyázni kell, nekem win 10 x64 -em van és ki volt pipálva a gyors rendszerindítás..
és ezt írta ki ...

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5024) gyiku válasza #Morcosmedve (#5020) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi ez bolhas?

hüllő

(#5025) #Morcosmedve válasza gyiku (#5024) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Így kell legyen, ahhoz, hogy ne majomkodjon 40-es kóddal, illetve, mint a kolléga is linkelte, megelőzz pár kéket.

© asszongya'hogy

(#5026) dime27 válasza #Morcosmedve (#5025) üzenetére


dime27
őstag

Még jó, hogy a szirszar Taichi alaplapom ilyenekre nem kell odafigyelni pedig szintén win10 64 bit user vagyok... :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5027) gyiku válasza #Morcosmedve (#5025) üzenetére


gyiku
nagyúr

nalam nincs kek, de megint 40en figyel. bepipalom azt a vackot, de aztan megfurminallak ha ezutan elkezdi dobalni a bsod-ket :K

igy van alapbol :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#5028) #Morcosmedve válasza dime27 (#5026) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem a 40-es kód a lényeg, az csak jó, hogy jelzi, hogy nem normál üzemben van bootolva, hanem, hogy ne dobja el magát a Win. Vagy, ha eldobja, akkor ne kelljen erre rájönni két hét után, miközben egyébként a gép stabil lenne...

gyiku: Úgy legyen, mint a képen, NE legyen bepipálva. Az más kérdés, hogy én a többi funkciót is kikapcsoltam.

Szerk.: Ha úgy van, akkor passz mi a gondod :U

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#5029) Reggie0 válasza Speed_Speed (#5017) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudtommal a E5-268x v4 ES szeria rendben van. Egyik baratom vett parat es nem panaszkodott. Forumokban sem talaltam problemat, pedig honapokig neztem, mikor en megvettem a 2697v4 ES procimat. Ezek orajel lockos procik, BCLK tuning felejtos, igy nyugodtan mehet ala olcsobb OC Socket nelkuli lap. Az viszont valoszinu, hogy az alaplapot bios frissiteni kell hasznalat elott.

[ Szerkesztve ]

(#5030) Speed_Speed válasza Reggie0 (#5029) üzenetére


Speed_Speed
tag

Én is utána néztem közben és olyan embereket kerestem meg akiknek van tapasztalatuk benne..
Tehát a többsége azt mondta" ne vegyél ES procit" azért mert ha jön valamilyen frissítés akkor fagyogat...tehát nem igazán támogatja az új dolgokat. Nem enged föltenni bizonyos drivereket...stb.
Hiszen ezek nem véglegesített procik.
Az a biztos ,ami nem ES verzió... és én is e-mellettt döntök. biztos ami biztos..Stabil processzor kell nekem...
Az lehet megy egy jó db-ig de ha valamilyen frissítés jön..akkor lehetnek problémák.
Sokan ezért adják vagy adták el!

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5031) Reggie0 válasza Speed_Speed (#5030) üzenetére


Reggie0
félisten

?? Mifele frissites? Meg egyaltalan minek frissiteni azt ami jol mukodik?

(#5032) Speed_Speed válasza Reggie0 (#5031) üzenetére


Speed_Speed
tag

A windows és a driver frissítés. A másik.hogy windows 7-tel nem igazán működik jól...

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5033) JasL


JasL
senior tag

Újra jó a Rampage V. Fura egy lap.

(#5034) drsanya válasza JasL (#5033) üzenetére


drsanya
aktív tag

Wtf??? Rossz volt ez is? :Y Vagy lemaradtam?

I am iRacer

(#5035) NorbixD


NorbixD
tag

Egy Xeon E5-2620 v3 vételén gondolkodom amit 36e Ft-ért ígértek csatolok róla egy képet én úgy nézem hogy nem Engineering sample-ról van szó. Kaptam még egy ilyen képet is.
Középen gondolom a hűtőborda van de két oldalt azokat a feke-piros műanyagokat nem tudom hová tenni, mi lehet az?

Egy MSI X99A SLI PLUS vagy egy ASUS ASRock X99 Extreme3 alaplapba tenném, talán inkább ez előbbi bár ez utóbbi talán jóval olcsóbb használtan. Működőképes konfigot kapok így?

Sajnos a DDR4es RAMok elég drágák.

Játszani ritkán szoktam, főleg munkára volna használva. Mi a véleményetek így, erről a konfigurációról? Jó vétel ez a proci ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#5036) JasL válasza drsanya (#5034) üzenetére


JasL
senior tag

Ez is rossz. Most pont működik, de 3 hétre elfelejtette, hogy van rajta hátul USB hub. A következő lapom ASRock lesz.

(#5037) dime27 válasza JasL (#5036) üzenetére


dime27
őstag

Nekem Asrock Taichi van tudom nem egy kategória a két lap de engem rendesen meglepett, hogy milyen egyszerű benne a tuning és nem sokkal marad el a " nagyoktól" holott felébe kerül mint azok! ;) :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#5038) Reggie0 válasza Speed_Speed (#5032) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet. Linux alatt semmilyen gond sincs vele.

(#5039) L@SzL0 válasza Reggie0 (#5038) üzenetére


L@SzL0
újonc

A témához kapcsolódnék. Van egy elég jó fórum ahol tucatnyi oldalt megtöltöttek a különböző ES CPU képességeinek tárgyalásával, referenciának belinkeltem:
https://forums.servethehome.com/index.php?threads/es-xeon-discussion.5031/
Nem tudom, hogy volt-e már, ha igen, elnézést.

Amit összefoglalóként le lehet írni (én is a linkelt helyről, illetve google segítségével tudom), hogy alapvetően a korai példányokkal van gáz, mert esetleg egy frissebb bios kizárhatja őket, illetve nem kapnak mikrokód frissítést. Viszont lehet olyanokat is találni, amelyek majdnem azonosak a végleges változatokkal. Azok jó vételek lehetnek.

Szerintem beruházás előtt azt érdemes végig gondolni, hogy milyen célra akarod használni. A legtöbb értelme ezeknek akkor van, ha a felhasznált alkalmazások jól skálázódnak sok magra. Amúgy egy 5820K sztem jobb vétel, van garancia és egy szálas teljesítmény is.

(#5040) L@SzL0 válasza NorbixD (#5035) üzenetére


L@SzL0
újonc

Ha lehetséges, én kérnék HWInfo képet. Lehet olyan ESt is kapni, ami kívülről retailnak néz ki.
Mondjuk 36eért még lehet úgy is megéri.
A RAMon lehet olcsósítani, csak 2133MHz-essel megy tudomásom szerint. Akár olyat is lehet venni amin nincs heatsink.

[ Szerkesztve ]

(#5041) Speed_Speed válasza Reggie0 (#5038) üzenetére


Speed_Speed
tag

Lehet, azt viszont nem tudom.

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5042) Speed_Speed válasza L@SzL0 (#5039) üzenetére


Speed_Speed
tag

Igen, teljesen igazad van.

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5043) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

A másik része, ha valaki külföldről rendel és nem 100%-kos megbízható eladótól,helyről veszi, vagy szerzi be, akkor benne lehet az is, hogy mikor berakod a gépbe, akkor bizony mást ír ki, és nem azt ami a proci kupakján lévő típus lenne.

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5044) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok,

nekem kimaradt a haswell, ivy-ről skylake-re váltottam, de a haveroknak raktam össze i7-5820K-val gépeket, unreal sdk render-elésre:
700 watt single rail FSP táp
asrock x99m extreme4
4x8 ddr4-2666
5820K
nagy léghűtő
AMD R9 390

Kb. egy éve 4 gigára húzva átadtam a gépet (BIOS auto tuning, 1,22 volt vcore-t adott, az akkori prime futott 20-30 percig gond nélkül, meg bármi), mostanáig ment is, de két hete elkezdődött, hogy unreal render közben mindig állóra fagyott a windows.
A prime 28.10 még alapórajelen is fagyott, de lett frissebb BIOS, elvileg a turbo problémáit javította, most alapórajelen megy a gép (minden default a bios-ban), úgy terhelhető is.
Most amint 3,6-3,8 fölé megyek és megterhelem, már egyszerűen lekapcsol, mintha kihúztam volna a konnektorból. (Még ha minden magra engedem a max turbot, máshoz nem is nyúlok, akkor is lecsapja a gépet.)

A magok 75 fok alatt maradnak, prime közben a CPU fogyasztás 155 wattig elmegy (alapórajelen csak 125), power limit-ek kitolva, 1,23 - 1,25 volt vcore mellet se jön össze ez az egyszerű mutatvány, próbáltam a BIOSban az optimized OC settings-et is (instant tuning) de úgy se megy már a 4 giga (ahogy régen ment).

A új prime FMA3-al pörgeti számolást, lehet az unreal render is kapott vmi új funkciót, ami már AVX2-vel vagy FMA3-al az eddig nem használt részeket is kihajtja a prociban?

Valami degradálódott egy év alatt? Szar a táp, alaplap? Valamit nagyon benézek? :(

én vagyok az ördög

(#5045) Reggie0 válasza L@SzL0 (#5039) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ezeken en is vegigragtam magam. Ezert is mondtam, hogy a 269x es 268x szeriakkal nincsenek problemak, azok kesei peldanyok.

(#5043) Speed_Speed: 100% elado eleg ritka komolyabb forgalom mellett. Erdemes azt nezni, hogy miert kapott minuszt.

(#5044) darealkilla: Elsonek kiprobalnam a regi szoftverekkel, mert az a legegyszerubb ellenproba. De a degradacio sem kizart es nem csak proci lehet a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#5046) Speed_Speed válasza Reggie0 (#5045) üzenetére


Speed_Speed
tag

Igen, igazad van. Ezt elfelejtettem leírni,de tényleg így van ahogy írod :)

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#5047) darealkilla válasza Reggie0 (#5045) üzenetére


darealkilla
aktív tag

már default (majdnem, mert 3400-ra van all core állítva) beállítások mellett is újraindult render közben, tápot tudok cserélni, de annak csak nem kellene hogy gondot jelentsen 150 watt, még ha 500-al is megrántja induláskor egy tizedmásodpercre

én vagyok az ördög

(#5048) Reggie0 válasza darealkilla (#5047) üzenetére


Reggie0
félisten

Sosem tudhatod. Ha elszallt a szabalyozasi kor, akkor kb. barmitol belenghet a feszultseg. Erdemes minden egyszeru lehetoseget kiprobalni, mert amikor mar ket hete vacakolsz a bonyolultabb hibak tesztelesevel, akkor fog kiderulni, hogy kar volt egy egyszeru tesztet kihagyni :)

(#5049) NorbixD válasza L@SzL0 (#5040) üzenetére


NorbixD
tag

Megjött a Xeon 2620v3as procim (nem ES), egy MSI X99S SLI PLUS alaplapban próbáltam ki. Az alaplap nagyon szívatott csak akkor volt hajlandó elindulni ha a 8 darab RAM bővítőhelyéből az 5. helyre volt rakva a memória egyéb esetben két lehetőség fordult elő:

1. bekapcsolt, minden zölden világított, semmi sípolás semmi jelzés a hiba lehetséges okára. De se kép se hang.
2. Pár másodpercre bekapcsolt majd mintha elfogyna a tápfesz (teljesítmény) elhalványult és leállt minden majd megint bekapcsotl és megint leállt, elhalványult és ezt ismételgette.

Ha az 5. slot-ba helyeztem a memóriát akkor probléma nélkül bebootolt, bios minden bejött. Ez nem egy új alaplap egy webshop által használt cuccról van szó (elméletileg lehet használt, kiállított, bármiféle egyéb darab). Jó vételnek tartom 159euróért ha hibátlan.

Mi lehet a baja, normális működés ez? Több évre szeretném venni így biztosan bővítésre kerül majd a memória és akár egy v4-es procival is később. Így jó lenne ha megbízható volna.

más: A bios a "processor specification, info" alatt unlockedet írt a processzora, viszont ez egy nem ES Xeon. Próbáltam állítani a szorzót de az órajel nem változott újraindítás után se. Szóval a Xeon zárt szorzó így nyilvánulna meg? A BCLK változtatásával egyébként változott az órajel.

(#5050) Speed_Speed válasza NorbixD (#5049) üzenetére


Speed_Speed
tag

Akkor is újra indulgat a gép.. ha az alaplapban a proci foglalatban a láb vagy tüske elvan törve amit nem látsz...akkor csinál ilyet is, hogy csak bizonyos ram slot-ot ismer föl a többit pedig nem.
Viszont nem derül ki mi az operációs rendszer amit használsz? Windows 10 ajánlott hozzá.
Speaker-t csatlakoztattál az az alaplaphoz..a front panelhoz?
Ha egyik memória foglalatban, slot-ban nem működik és nem lehet bekapcsolni a gépet. Ez egyértelműen azt feltételezi, hogy a SLOT-ok hibásak lennének....vagy a memóriavezérlő hibás . Ellenben ha mégis ez lenne a gond, akkor ez CPU hibás....
De ez csak az én feltételezéseim..

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.