Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2901) woros válasza kujkuj123 (#2900) üzenetére


woros
őstag

Gigabyte SOC-Champion ;]

(#2902) MPowerPH válasza kujkuj123 (#2900) üzenetére


MPowerPH
félisten

Asus -t.

Don't Tread On Me

(#2903) westlake válasza kujkuj123 (#2900) üzenetére


westlake
félisten

MSI-t. ;]

Egyébként meg szerintem teljsen mindegy. Gondolom, nem rekordokat akarsz dönteni, így nem kell a legdrágábbat venned. Sokkal többet számít, hogy szerencsés legyél, amikor a CPU-t "választják" neked.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2904) #35434496 válasza kujkuj123 (#2900) üzenetére


#35434496
törölt tag

ASRock :DDD

(#2905) kujkuj123 válasza westlake (#2903) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Ez alatt mit értesz?
Szerencsés legyek a proci választásnál?

[ Szerkesztve ]

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2906) kujkuj123 válasza MPowerPH (#2902) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Most halt meg az Deluxe lapom.
Most tervezem visszavinni!

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2907) westlake válasza kujkuj123 (#2905) üzenetére


westlake
félisten

Nincs erőm elmagyarázni. Ha meg már van CPU-d, amúgy sem lényeges.

Play nice!

(#2908) MPowerPH válasza kujkuj123 (#2906) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos brand fuggetlenul doglenek az x99 -es lapok. Mar mindegyik nagyobb gyartoval volt gond. Ettol meg az Asus nem rossz, Te kifogtal egy rosszat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2909) kujkuj123 válasza MPowerPH (#2908) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Az MSI Godlike alaplapról mi a véleményetek?

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2910) akoska07 válasza kujkuj123 (#2909) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én inkább vennék XPower-t,ha MSI.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2911) MPowerPH válasza kujkuj123 (#2909) üzenetére


MPowerPH
félisten

Biztosan nagyon jo. Ugyan azt tudja, mint az XPower, csak meg tobb feature van hozza. De az a legdragabb X99-es lap, szoval fene tudja, megeri e annyit kiadni. Ezt Te tudod...

Don't Tread On Me

(#2912) westlake válasza MPowerPH (#2911) üzenetére


westlake
félisten

Csak a második (ASRock X99 WS-E/10G). Nem mintha attól lenne ugye valami jó, mert drága. :B

Play nice!

(#2913) kujkuj123 válasza westlake (#2912) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Most olyan 170k körül megy az ára!
És ha visszaviszem a lapomat akkor talán van olyan opció hogy akkor levásárolhatom!

Amúgy hogyan tudják bebizonyítani hogy tuning miatt halt meg egy proci?

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2914) woros válasza kujkuj123 (#2913) üzenetére


woros
őstag

Ha nincs rajta külsőleg látható nyom, akkor szerintem sehogy, de ha ennyire félted akkor én a helyedben kötnék rá biztosítást az intelnél. [link] 25$ viszont az első évben meg kell kötni a vásárlástól számítva. FAQ itt [link]

(#2915) MPowerPH válasza westlake (#2912) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a WS lapokat nem soroltam, Asus oldalon is van WS, ami dragabb, de az ugye mas kategoria/felhasznalas. Ellenben tenyleg van egy Asrock lap, ami nem WS, de joval tobbe kerul. X99 Extreme11 lenne az.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2916) westlake


westlake
félisten

Otthon vár egy DHL csomag (CPU), kíváncsi vagyok. Valami finomság.

Play nice!

(#2917) oliba


oliba
őstag

Nemtom, vót-e má', de 5,1GHz Broadwell Xeon

(#2918) westlake válasza oliba (#2917) üzenetére


westlake
félisten

Nem értem, mi lenne ezen 165W. Az 5960X például a gyári all-core 3.0GHz sebességével (24GHz) belefér 140W-ba. A Broadwell gondolom valamivel alacsonyabb feszültségen is fog üzemelni, mint a Haswell. Minek egy 4 magos valaminek (20.4GHz) 165W? Még az sem indokolja, hogy 5.1GHz-en üzemelnek a magok.

Play nice!

(#2919) oliba válasza westlake (#2918) üzenetére


oliba
őstag

Az, hogy abban a TDP keretben van, még nem biztos, hogy ennyit is fog fogyasztani. Lehet jön még pár proci, aztán nem akartak minden procira egy külön TDP keretet szabni.

A másik pedig, amit szerintem neked sem kell elmagyarázni, hogy minél magasabb az órajel, annál nagyobb a feszigény és a fogyasztás. Valószínű, hogy csak presztízstermék, hogy "mutassák az AMD-nek", hogy ők is tudnak 5GHz-es procit csinálni.

(#2920) westlake válasza oliba (#2919) üzenetére


westlake
félisten

Az, hogy egy CPU-t egy adott TDP osztályba sorolnak be, nem véletlen. Egy E5-2699 v3 is "belefér" a 145W-ba, pedig ott 18*2.8GHz-en pörög a CPU. 50.4GHz áll szemben a 20.4GHz-cel. Ez több, mint a duplája, mégis belefér alacsonyabb TDP keretben. Nekem senki ne mondja, hogy ez normálisan van kitalálva. Nyilván a feszültség mértéke egy olyan tényező, amit nem ismerük. És az is egyértelmű, hogy fogyasztás szempontjából ez sokkal többet jelent, mint a sebesség. Egyébként egy 4 magos CPU-ról van szó, tehát a feszültségnek kell annyira magasnak lennie. Ráadásul egy léghűtésnek is meg kell vele birkoznia. Egyébként meg abban a szektorban, ahol a Xeon-ok dolgoznak, ott pont nem a sebesség a lényeg, hanem a szálak száma. Oké, azt is megértem, hogy ez csak egy "bemutató" darab. Biztos vagyok benne, hogy alig fognak eladni ebből a modellből. Egyébként még azt is meg merném kockáztatni, hogy a gamer csoport sokkal inkább értékeli majd, mint a server szektor.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2921) csatahajós válasza westlake (#2920) üzenetére


csatahajós
senior tag

Külföldi oldalakon írták, hogy egy meg nem nevezett ügyfél igényére csinálják ezt a modellt. Felteszem ezen ügyfél elég nagy (pl egy OEM, Dell stb.) és vett/előrendelt tőlük jópár darabot belőle. Szerver/munkaállomás fronton is lehet olyan aminél a magas órajel is fontos, bár tény, hogy 98%-ban inkább a magok/szálak szám a döntő adott TDP keretből.

Ami a TDP-t illeti, csatlakozom oliba-hoz, ilyen magasságokban már kezd exponenciálisan nőni a fogyasztás, elképzelhető, hogyha visszavennének csak 1-200 Mhzet máris 10-20W-tal esne a TDP keret. Másrészről a TDP-nek a szervereknél inkább a hűtési és a tápellátási előírások miatt van jelentősége, nem is annyira az miatt, hogy effektív pontosan mennyit is fogyaszt a CPU. XY TDP-vel nem kérheted az adott CPU-t ZW alaplapba pl. (csak Dell-ekkel foglalkozom, de felteszem más gyártónál is hasonló.)

[ Szerkesztve ]

(#2922) csatahajós


csatahajós
senior tag

Másik fórumon találtam: 2011-ben már volt hasonló próbálkozás, igaz "csak 4,4 Ghz és 2 mag, de az akkori átlag Xeonokhoz képest hasonló ugrás volt:

X5698

[ Szerkesztve ]

(#2923) westlake válasza csatahajós (#2922) üzenetére


westlake
félisten

Még mindig azt mondom, hogy semmi más nem indokolná a magas TDP-t, csak a magas feszültség.
Az E5-2697 v3 például 918mV-ot kap terhelés alatt (TDP 145W). A szóban forgó Xeon valószínűleg ~1300mV-ot kaphat.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2924) MiklosSaS válasza westlake (#2923) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De szerintem ez logikus is. Nagyon ritka az az intel processzor ami visszi az 5 GHz-et 1.3 V alatt. Aztan ha ugy vesszuk, akkor egy skylake is szerintem megzabalna 140-160 W-ot 4.8-5 GHz kozott, ha nem joval tobbet.

Es egy 5820K is siman belenyal a 200+ W-ba 4.2-4.4 GHz folott.

Nekem teljesen logis az a TDP olyan orajelen. Egyszeruen lehetetlen volna maskeppen....vagy kevesebb mag, vagy alacsony orajel. Szerintetek miert csak 3 GHz az alap orajel az 5960X-nek?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2925) MPowerPH válasza MiklosSaS (#2924) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem emlekszem a pontos ertekre, de az 5960X -em anno 4.9GHz-n lazan raduplazott a TDP -jere, sot. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2926) MiklosSaS válasza MPowerPH (#2925) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Anno voltak valami meresek, ami kb igy volt:

3.5 GHz...1.05 V...100W
5.2 GHz...1.58 V...228W

Valahol olvastam 1-2 evel ezelott....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2927) mpierre


mpierre
veterán

Valaki használ giga x99 ud4p-t? Az érdekelne, hogy mennyire melegszik a "déli híd"?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#2928) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Sziasztok.

Minap vittem vissza az Asus X99 Deluxe lapomat ami valószinűleg egy feszültségszabályzó kipurcanása miatt adta meg magát. De a srác azt is mondta hogy lehet hogy a VRAM-ok nem voltak eléggé lehűtve. Nekem egy szimpla kompakt hűtő van a procin de a vram-okat csak a bent áramló levegő hűti. Szóval lehet hogy tényleg a VRAM túlhevülése a hibás vagy csak kamu?

Üdv Dani

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2929) helkis válasza kujkuj123 (#2928) üzenetére


helkis
addikt

Vram a videokártyákon szokott előfordulni, alaplapnál csak ram van.. Ha a sima ram nincs túlfeszelve, akkor annak semmilyen hűtési gondja nem lehet..

Én inkább a tápot venném szemügyre első körbe..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2930) ffodi válasza helkis (#2929) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem VRM-re gondolt.

kujkuj123:

Kompakt víz/víz hűtés esetén (+ha tuningolsz is) ajánlott egy venti a tápkör környékére, ami megfelelő légáramlatot kelt.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2931) helkis válasza ffodi (#2930) üzenetére


helkis
addikt

Hmm, átolvasva ez tényleg valószínűbb! :K
Bár a deluxon azért elég jókis heatpipe hűtésű a VRM annak passzívan is el kéne bírnia, de ugye a tuning mértékét nem ismerjük..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2932) kujkuj123 válasza helkis (#2931) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Igen VRM re gondoltam. :)

4,5 GHz e ment 1,3 mV ol.

Szerintem ezt még el kéne bírnia.
Amúgy próbáltam másik táppal de semmi.
Mikor beindította akkor csak pukkan egy kicsit a táp és kész. Bármilyen táppal próbáltam ugyanaz a probléma volt.

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2933) woros válasza kujkuj123 (#2932) üzenetére


woros
őstag

Volt már itt hasonló vrm probléma szintén asus lappal csak x99-a. [link]

(#2934) helkis válasza kujkuj123 (#2932) üzenetére


helkis
addikt

hát igen ennek ez meg sem kéne hogy kottyanjon, de ahogy woros is írja sajna nem egyedi eset, úgy látszik..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2935) #Morcosmedve válasza helkis (#2934) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem is meghalt, 3 nap utan...

© asszongya'hogy

(#2936) MPowerPH válasza #Morcosmedve (#2935) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem kell altalanositani, mert mint kiderult, mindegyikkel van valami gond. Egyebkent ujra van Champion a boltok polcain, eleg szep szammal kerultek a raktarakba.

Don't Tread On Me

(#2937) #Morcosmedve válasza MPowerPH (#2936) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Csak mondtam... nem szabad? :D
Szerencsere ez a veszely nem fenyeget, hogy vegyek :)

© asszongya'hogy

(#2938) KAMELOT válasza woros (#2933) üzenetére


KAMELOT
titán

X99-A gondok vannak azt nem is szabad venni. PRO vagy attól feljebb kell venni!

MSI X99A GODLIKE GAMING CARBON Edition...elég brutál ez a lap! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2939) MPowerPH válasza KAMELOT (#2938) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg az ara is az. MSi nem kicsit elszallt, mikor a GODLIKE lapokat arazta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2940) KAMELOT válasza MPowerPH (#2939) üzenetére


KAMELOT
titán

Én csak a kinézetre értettem! Ára az tényleg sok.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2941) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalatotok szerint egy 5820k-t kompakt vízhűtővel meddig lehet húzni?

Üdv Dani

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2942) #Morcosmedve válasza kujkuj123 (#2941) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Attól függ milyen a kompakt, milyen a ventilátor rajta és mekkora a processzornak adott Core/Uncore órajel és a hozzá tartozó feszültség.
Ezek nélkül tág fogalom a kérdésed, de szerintem 1.25V-os magfeszültségig le kéne hűtenie.

© asszongya'hogy

(#2943) kujkuj123 válasza #Morcosmedve (#2942) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Cooler Master Nepton 240M.
Nekem 4.5 GHz ig sikerült 1,3 mV-al?
Az kb jó?

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#2944) woros válasza kujkuj123 (#2943) üzenetére


woros
őstag

Ha nem karcolta a 80 fokot tartós használat mellett pl. játék közben akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#2945) #Morcosmedve válasza kujkuj123 (#2943) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem megy lentebb az a fesz? De ha tartos hasznalatnal 75-80C max, ahofy irtak, akkor jo, de szerintem addig se megy el.

© asszongya'hogy

(#2946) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

LGA2011-v3 platformra tervezem az áttérést. Több virtuális gép egyidejű futtatására, illetve videokódolásra használnám a gépet. Hardveraprón találtam egy Asus X99-A alaplapot, ami egész elfogadható áron van a számomra. Ehhez szeretnék majd venni egy 5820K processzort. Tuningot nem tervezek. Így is fenyegethet a veszélye annak, amit mások írtak itt ezzel az alaplappal kapcsolatban?
Milyen léghűtőt ajánlanátok?
RAM-ból milyet érdemes vennem? Kezdésnek 2x8 GB-ot tervezek.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#2947) korion válasza Ðávid (#2946) üzenetére


korion
senior tag

Vízhűtés..,vagy olyat ami magasított-vékonyított!(ramok nem férnek el alatta)
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#2948) Ðávid válasza korion (#2947) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Maradok a léghűtésnél. :)
Köszi a segítséget! :R

(#2949) Ðávid válasza Ðávid (#2946) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Azt elfelejtettem írni az előbb, hogy SuperFlower SF-500P14FG 500W-os táp hajtaná meg a gépet. Lenne még bent egy GTX 670-es kártya. Elegendő ez a táp?

(#2950) korion válasza Ðávid (#2949) üzenetére


korion
senior tag

Álomtápod van,de passzív és 140 wattos TDP értéke van csak a procinak!
de ebben a témában nagyon nem vagyok otthon..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.