Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3951) teglasatesz válasza gyiku (#3950) üzenetére


teglasatesz
tag

És nem világos,hogy jön ki az a 1:24...

[ Szerkesztve ]

Atesz

(#3952) gyiku válasza teglasatesz (#3951) üzenetére


gyiku
nagyúr

ezt jol agyonfeszelte, epitett vizzel adunk neki max 1.35v-t.
1:24 ugy jon ki, hogy kezzel beallitotta a ramot 3200mhz-re, a cpu szorzot meg szinten kezzel 47-re.

hüllő

(#3953) woros válasza teglasatesz (#3948) üzenetére


woros
őstag

Szerintem célozz be egy 4.4-et ha lehet 1.3V alatt. 4.5 vagy 4.4 nem oszt nem szoroz. Emellett érdemes az uncore feszt 4GHz-re tolni. Az az ASUS lap épp tudja is mivel OC socketes.

[ Szerkesztve ]

(#3954) helkis válasza gyiku (#3952) üzenetére


helkis
addikt

már miért feszeltem volna agyon? :F 50fok sem volt a proci term épített vízzel..

nehéz beismerni, hogy szarok az asus lapok, mi?
ott van minden infó a képen, aki nem hiszi vegyen egy asrockot.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3955) ffodi válasza gyiku (#3952) üzenetére


ffodi
veterán

Agyonfeszelte?

Ha tudod hűteni, akkor az 1,35V akár 24/7-re is mehet, benchre jó hűtéssel mehet 1,45-1,5V is.Ennyire azért nem kell besz@rni. :DDD

helkis:

Szerintem jók az Asus lapok. Az RVE-re egy rossz szavam nem lehet. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3956) helkis válasza ffodi (#3955) üzenetére


helkis
addikt

szar az is.. :D
mivel attól meg többet vár az ember.. annak kéne lennie a legjobbnak.. de hát.. khmm.. ha egy belépő asrock szinte ugyanott tud lenni, fele annyiból.. :B

szerk: juteszembe, pl asus, giga lapoknál a a memset nem működik win alól, mert annyira "fejlett".. szaros asrock meg simán be tudja állítani bármire a ramokat.. :K

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3957) gyiku válasza helkis (#3954) üzenetére


gyiku
nagyúr

nyilvan ez is szar lesz :U

hüllő

(#3958) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Stíluson finomítsatok már, legalább csillaggal...:R

(#3957) gyiku: mondanám, ha olyan jó lenne az RVE nem adnák ki ezt és nem jött volna a strix sem :P

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3959) ffodi válasza helkis (#3956) üzenetére


ffodi
veterán

Nálam érdekes módon megy. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3960) helkis válasza gyiku (#3957) üzenetére


helkis
addikt

nem ez tök ász, szép matricák is vannak hozzá! musthave ;]

de most komolyan.

nem hiszem hogy teglasatesz dilettáns lenne egy tuning beállításhoz, egyszerűen az asus x99a nem képes arra, amire egy asrock ex4/3.1, ott a bizonyíték, ezt tudja a proci, (ettől ahogy egy asusban megszoktuk jobban kéne mennie, kevesebb fesszel, stb.. de sajna ez most nem sikerült nekik) nálam mindenféle erőltetés nélkül ment így a proci, ráadásul nem kellett sokat agyalnom a beállításokon sem.. nem hiszem hogy az asrock 12fázisú tápköre jobb lenne, mint az asus digi-8-fázisosa, szerintem a biosnál vannak a gondok, ill. az automatikánál..

(#3959) ffodi - mindegyik paramétert tudod írni? :B

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3961) ffodi válasza helkis (#3960) üzenetére


ffodi
veterán

CAS latency, valamint néhány jelentéktelenebb időzítésen kívül mindent lehet. (hozzáteszem a CAS-t eddig egyik lapomon sem lehetett állítani win alól...lehet nem is baj)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3962) teglasatesz


teglasatesz
tag

Most ott tartok, hogy próbálok beállítani egy 24/7-es 4000mhz cpu, 4000mhz cache értéket valami korrekt memóriabeállítással, de szentül meg vagyok győződve róla, hogy ez is egyre nehezebben megy, mintha valami fokozatosan döglene megfele. Rápróbálkoztam az asus gyári progijára, az 5way optimalisation-ra, elején kiírja, hogy a gép közben többször újra fog indulni, nos már az első újraindulásnál azonnal meghal minden, oc error, bios reset után megy minden tovább. Ramjaim is mentek eddig 3000mhz-en, most örülök ha 2133-on tudok neki valami jó időzítést lőni... Belebújt ebbe a gyász. Valahonnan intéznem kell egy lapot próbára.

Atesz

(#3963) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!Ma végre csatlakozok én is az X99 klubbhoz :R

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#3964) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre!

Ma reggel bekapcsoltam a gépet és úgy zúgott mint a halál egyből megnéztem a hőfokokat és a CPU (5820k) 89C-on ment! Tegnap még semmi jel sem volt szépen ment 36C-on!

Valami tipp mi lehet a baj?

Lap: x99 Deluxe
Hűtő: CM Nepton 240M

Üdv: Dani

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#3965) helkis válasza kujkuj123 (#3964) üzenetére


helkis
addikt

ez inkább kompakt-viztopik lenne, de a lényeg, hogy nincs áramlás.. a pumpával van gond.. lehet levegős.. mivel légteleníteni nem tudsz, ezért szívás a kompakt víz. megpróbálhatod átforgatni kicsit a radit/blokkot menet közben, ill. helyes elrendezésben a pumpának kellene a legalacsonyabb ponton lennie, a radinak felette (a csöveinek lejjebb mint a teteje) akkor a levegő a felső részbe szorul és nem okozhat problémát.. (egy kép is jöhetne a mostani elrendezésről)
vagy garis csere.

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3966) kujkuj123 válasza helkis (#3965) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Ad hibakódot is! Fan Error! (Csak mivel a pumpa van a Cpu_fan csatiba dugva ezért valószínűleg a pumpa a hibás!

Képet azért nem akarok mert itt fixen megköveznének érte olyan tróger módon van megcsinálva már 2 hete mert várok a Corsair 800D-m re!

A gari csak azért nem játszhat mert a gyári ventik sincsenek meg a tartozékok se nagyon csak a doboz meg a garilevél!

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#3967) #35434496 válasza gyiku (#3957) üzenetére


#35434496
törölt tag

A GIGABYTE X99 SOC CHAMPION a legjobb viszlàt. :K :D

(#3968) gyiku válasza helkis (#3956) üzenetére


gyiku
nagyúr


szar asus :U

hüllő

(#3969) netguru10 válasza gyiku (#3968) üzenetére


netguru10
aktív tag

Ugyanez menne egy 5960X-el is? Mert konkrétan ott arról folyt a vita. :))

Arbeit Macht Frei

(#3970) netguru10 válasza netguru10 (#3969) üzenetére


netguru10
aktív tag

Egyébként,milyen sorozatszám alapján lehet válogatott példányokhoz hozzájutni és hol lehet ilyen alapján vásárolni is?

Arbeit Macht Frei

(#3971) westlake válasza netguru10 (#3969) üzenetére


westlake
félisten

Ott azért van még plusz két mag és plusz két szál. Persze ez nem jelenti azt, hogy ne mehetnének ugyanezekkel a beállításokkal.

#3970: Ahogy én látom, már nem nagyon vannak ilyenek deal-ek. Persze mindig vannak ellenpéldák is.

Ez meg egy elég jó deal. 240k-ért EU-ból, 2 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3972) netguru10 válasza westlake (#3971) üzenetére


netguru10
aktív tag

Hát,nem tudom,hogy mennyi "nagy buli" ez az ebay-s vásárlás. :U
Bár a látottak eléggé kedvezőek. :C

Arbeit Macht Frei

(#3973) westlake válasza netguru10 (#3972) üzenetére


westlake
félisten

Nagy "buli"? Ezt nem igazán értem. :F

Egyébként eleve nem értem, miért 5960X-ben gondolkozol, amikor már lehet venni 6900K-t is. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3974) netguru10 válasza westlake (#3973) üzenetére


netguru10
aktív tag

Arra értettem,hogy szerintem kevésbé biztonságos,mintha országon belül vásárolnék.
Annak még eléggé borsos az ára. Bár ahogy az ebay-en néztem,ott éppen olcsóbb volt. :Y
Egyébként,neked mennyire pozitív a véleményed a 6900K-ról?

Arbeit Macht Frei

(#3975) MPowerPH válasza gyiku (#3968) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szar.... Nalam az 5960x a Championban 0.05v-al kevesebbel is beerte. Es mig a Rampage-ben nem volt boot sehogy sem 4.9GHz-n, addig a Championban a 2D-s tesztek lazan futkostak. UNCORE 4700MHz-n 2D-n szinten.
Mirol beszelunk akkor? Szar kis fapados lap, se matrica a dobozban, se gamer tag az ajtora, se muanyag gamer disz a lapkan, 40% -al olcsobban, es megeszi az elvileg legjobbnak kikialtott Asus lapot.

Ti is jo idoben vitatkoztok ilyen nyilvanvalo dolgon. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3976) netguru10 válasza MPowerPH (#3975) üzenetére


netguru10
aktív tag

24/7-re mi volt legtöbb amit ki tudtál hozni belőle az 5960X-el?

Arbeit Macht Frei

(#3977) MPowerPH válasza netguru10 (#3976) üzenetére


MPowerPH
félisten

4.8GHz. Tesztekre eleg volt ez az 1.27v is, 24/7 kellett neki az 1.31v, igy soha nem dobott el, meg terhelt 12 szallal sem.

Don't Tread On Me

(#3978) netguru10 válasza MPowerPH (#3977) üzenetére


netguru10
aktív tag

Egy ilyen 4,8GHz-es értékkel én is elégedett lennék 24/7-re. :C
Ennyi volt a legnagyobb OC értéked vele? Több fesszel sem ment többet? (csak puszta kíváncsiság)

Arbeit Macht Frei

(#3979) MPowerPH válasza netguru10 (#3978) üzenetére


MPowerPH
félisten

24/7-re nem, a 4.9GHz mar sok volt neki. 2D -s tesztekre meg jo volt. En 1.4v-ig mentem csak vele. Valszeg 1.45v korul 3D-ben is jo lett volna, de nem az volt a celom, hogy kinyirjam.

De ismerve a felhozatalt, az 5960x -ek par szazaleka tudja ezt. Meg is fizettek a felarat, mikor eladtam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3980) teglasatesz


teglasatesz
tag

üdv! Lenne egy kérdésem, hátha látott valaki már ilyet. Szívok itt egy x99-cel, rakok össze egy gépet, de 00 hibakóddal nem megy. Az ugye cpu init error. Létezik, h egyik lapban nem megy egy cpu, másikban meg igen? Vagy itt minden bizonnyal a lap szar?

[ Szerkesztve ]

Atesz

(#3981) #35434496 válasza teglasatesz (#3980) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ha másik lapban megy akkor a lap rossz. Vagy Boardwell-E proci és a règebbi bios van a lapon ami mèg nem ismeri.

(#3982) teglasatesz válasza #35434496 (#3981) üzenetére


teglasatesz
tag

nem, ez haswell-e, az első bios már tudta. Akkor visszaviszem a lapot garizni. Köszönöm!

Atesz

(#3983) woros válasza teglasatesz (#3980) üzenetére


woros
őstag

A 00 pont azt jelenti, hogy nincs hiba. Szerintem te a D0-ra gondolsz, mert az a cpu init error.

(#3984) helkis válasza teglasatesz (#3982) üzenetére


helkis
addikt

milyen lap?
00-t legutóbb R4E-ben kaptam, amikor ivy-e-t raktam bele, de a bios még csak a sandy-e-t tudta..
bios-update után jó lett! :K

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3985) teglasatesz válasza helkis (#3984) üzenetére


teglasatesz
tag

msi x99s xpower ac. Se kép se hang, csak 00. Azaz D0, mert a manualja azt írja hogy 00 not definied. Kivettem az elemet egy napra, utána egyszer írt 04-et (vagy d4-et), aztán megint D0. Elvileg az első biosa már tudta a procit. 5820k volt benne, helyette vennie kéne az 5960x-et

[ Szerkesztve ]

Atesz

(#3986) westlake válasza teglasatesz (#3985) üzenetére


westlake
félisten

A régi CPU-val működik?

#3987: És az 5960X-et láttad működni? Vagy van két alaktrészed, amikről állítják, hogy működnek?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3987) teglasatesz válasza westlake (#3986) üzenetére


teglasatesz
tag

Nem tudom... Csak a lapot vettem meg. A régi tulaj esküdözik, hogy ment benne az 5820k mielőtt kivette. Próbáltam cmos reset, mindent, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

Atesz

(#3988) ffodi válasza teglasatesz (#3985) üzenetére


ffodi
veterán

CPU foglalat rendben van? Nincsenek elhajolt pinek? Nincs túlhúzva a hűtő?
Másik RAM-mal próbáltad, illetve csak 1 modullal?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3989) teglasatesz válasza ffodi (#3988) üzenetére


teglasatesz
tag

Foglalat rendben, egy rammal próbáltam, kompatibilis rammal próbáltam, próbáltam mindennel összerakva, csak cpuval, cpu nélkül, egy rammal, sok rammal, de csak D0... Még valahonnan szerzek egy másik procit, meg valami másféle ramot, kipróbálom azzal is, de ha nem megy, elfogytam.

Atesz

(#3990) akoska07 válasza teglasatesz (#3980) üzenetére


akoska07
nagyúr

Milyen proci milyen lap ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3991) netguru10 válasza akoska07 (#3990) üzenetére


netguru10
aktív tag

Az utolsó infó szerint MSI X99S XPower AC & 5960X volt a párosítása neki...

Arbeit Macht Frei

(#3992) teglasatesz válasza netguru10 (#3991) üzenetére


teglasatesz
tag

Pontosan!

Atesz

(#3993) helkis válasza teglasatesz (#3989) üzenetére


helkis
addikt

a D0-stb kódok Dimm-hibára utalnak, azaz memória, ez lehet maga a ram, de lehet a memóriavezérlő is a prociban, tehát ffodi jól mondja, hogy lehet rosszul érintkezik a proci, milyen hűtővel van hűtve?
ill. próbáld ki, hogy kiveszed a házból a lapot és úgy próbálod ki..
miért nem egy asrock-ot vettél? :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3994) teglasatesz válasza helkis (#3993) üzenetére


teglasatesz
tag

Kivéve próbáltam, gondoltam nagyon nem rakom össze, előbb kipróbálom :) Na itt meg is feneklett a történet. Thermaltake rl360 kit van rajta, épp csak érintőre húzva. Nem tudom, sosem volt még asrock lapom, bár lehet ha azt szerzek, nem szívom meg :)) Elég sokszor kivettem meg visszatettem, ezt szerelem szét-össze egy hete :DDD

[ Szerkesztve ]

Atesz

(#3995) helkis válasza teglasatesz (#3994) üzenetére


helkis
addikt

Ha nincs meghúzva a hűtő az ugyanolyan rossz..
Próbáld beljebb tekerni!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#3996) akoska07 válasza teglasatesz (#3992) üzenetére


akoska07
nagyúr

Hat ott kb annyi van,hogy osszerakod bekapcsolod es megy,semmi varazslat nem kell hozza.

Tesztelned kellene kulon is oket.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3998) MPowerPH válasza abridabri (#3997) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mi ez ezez?

Don't Tread On Me

(#3999) abridabri válasza MPowerPH (#3998) üzenetére


abridabri
veterán

irhatnek vmi troll hszt ,de nem teszem :)
Latod magad is ;)

[ Szerkesztve ]

(#4000) woros válasza abridabri (#3999) üzenetére


woros
őstag

Ahhoz képest elég jól helytáll az FX-8350 egy skylake ellen, hogy 2012-ben jelent meg. (Legalábbis ebben a videóban) Ebből is látszik, hogy végre nóórmálisan megírtak egy programot, de legalábbis jól optimalizálták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.