Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#3501) t72killer válasza rup1u5 (#3491) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy néz ki akkor a fő esélyes egy 6900k, ha nem árazzák 1k$-ra. A 700$-os E5-2630 v4-et nagyon tudnám értékelni, ha vmi csoda folytán fel lehetne csalogatni 4+GHz-re, de úgy látom, aki ilyesmire vágyik, ki kell csengetnie ennek a dupláját, hogy lockmentes procit kapjon:(.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3502) westlake válasza t72killer (#3501) üzenetére


westlake
félisten

Mivel a 6900K az 5960X leváltója, pontosan azt teszik, hogy 1000$-ra árazzák be.

Play nice!

(#3503) t72killer válasza westlake (#3502) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt emberbarátibb számokról írnak, bár az intel nem épp a baráti árairól híres olyankor, amikor egy szál konkurrens nincs a piacon:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3504) jones965 válasza t72killer (#3503) üzenetére


jones965
Modder

Amit linkeltél, több mint 4 hónapja megjelent cikk. Ugyan ezen oldalon alul már egy másik linken hasonló táblázatban lényegesen magasabb árakat közölnek. ( 6950X-1500 dollár)

[ Szerkesztve ]

(#3505) t72killer válasza jones965 (#3504) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Látom köszi:R, ráadásul az is ott van, hogy Júniusig várni kell a hivatalos bejelentésre(:(), amiből gondolom nemigen lesz otthon ketyegő gép szeptember elejénél korábban. Állítólag jön hozzá refresh chipset is, m.2, NVME és újfajta Thunderbolt támogatással - ergo az új lapokat is illenék megvárni, ha már rendszert vált az ember.

#3506: igen, ezek még tippelt árak, reméljük a legjobbakat. Vhol írták, hogy már csak 1 hónapot kéne várni, de az újabb cikkek közül mind a Computexre teszi a téteket.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3506) westlake válasza t72killer (#3503) üzenetére


westlake
félisten

Mondjuk az 1000$ is abból adódott, hogy az Intel az 6950X-et nem fogja odaadni 1500$ alatt. Ha mégis 1000$-ért adja a következő EE-t, akkor a 6900K is lehet 600$.

Play nice!

(#3507) Redbull941 válasza MPowerPH (#3416) üzenetére


Redbull941
tag

Tyhűűű van ám hsz áradat ~150 hszt kellet elolvasnom xD kb ennyi maradt meg, bla bla bla, x99 jobb mint a skylake xD

Bmw, a te hsz-ed is megragadt, hogy nem szeretnél sok pénzt bukni a pcn, én pl r9 280x-et 3. éve nyúzom :D Dúrván áron alul 11hó garanciával vettem használtan, 170eu-ért. Most kb 190-200euért mennek itt szerbiában használtan is az r9 280x gigabyte kártyák :D Szóval ha eladnám semmit nem buknék rajta, Gondolkodtam én is az r9 290x-en 4gb-os vezión, Szerinted megéri váltani? Köszi a válaszod!

Más, ez a Broadwell proci kompatibilis lesz az lga 2011v3-al? :D Ha véletlen proci cserére adom a fejem, lapot is kellene megint cserélni? Köszi emberek a választ! :)

(#3508) westlake válasza Redbull941 (#3507) üzenetére


westlake
félisten

A Broadwell-E/EP/EX kopatibilis a Haswell-E/EP/EX-szel.

Play nice!

(#3509) t72killer válasza Redbull941 (#3507) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A skylake-e fog új chipsetet/foglalatot kérni kb másfél-2 év múlva. Örülnék neki, ha a Broadwell-e mellé elvileg érkező x99 refresh támogatná a következő reinkarnációt, de kétlem, hogy így lesz.

Ha az alaplap időtállósága fontos, egy kicsit várnék a Zen-re. Lehet, hogy csak papírtigris (ahogy az utóbbi évtizedben az AMD-től ezt megszokhattuk...), de ha ez tleg odaüt az lga2011-nek, akkor még túllőtt prociárak mellett is érdekes lehet, az AM4-et uis teljesen univerzális foglalatnak tervezi az AMD.

#3510: Nem emlékszem hol találtam, lehet ez tévesztett meg.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3510) #Morcosmedve válasza t72killer (#3505) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

En nem tudok uj chipsetrol. Az mas kerdes, hogy mindenfele dolgot pakolgatnak alaplapokra.

© asszongya'hogy

(#3511) westlake válasza t72killer (#3509) üzenetére


westlake
félisten

Egy év múlva jön az új socket, az új PCH (Lewisburg), meg a Skylake-E/EP/EX. Addig meg be kell érnünk a Broadwell-E/EP/EX trióval.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3512) t72killer válasza westlake (#3511) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Közben elvileg jön egy 14nm-es 8magos Zen AMD részről, ha lehet hinni a híreszteléseknek, akkor még idén - ha értelmes teljesítménnyel és áron jön, akkor az is alternatíva lehet. Bár a ~4,5Ghz-en futtatható 5960x meg 6900x azért keményen feladja a leckét.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3513) Redbull941 válasza westlake (#3508) üzenetére


Redbull941
tag

Szuper :D akkor majd lehet elgondolkodom a proci cserén ha elfogadható árban lesznek :D
#3509 skylake nem foglalkoztat annyira :/

(#3514) drsanya


drsanya
aktív tag

Akkor a Broadwell frissített pch-t fog igényelni? Lehet hogy ki kéne várjak?

I am iRacer

(#3515) westlake válasza drsanya (#3514) üzenetére


westlake
félisten

NEM.
Ennél már nem lehet egyértelműbben leírni.

#3513: Azért az X99-nek vannak hibái. Én nagyon is várom a Skylake-E/EP/EX CPU-kat. 6 channel memory architecture. Nyamm-nyamm.

#3516: Nem tudom értelmezni a kérdést. Hogyhogy "mi eszi meg"? :F

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3516) t72killer válasza westlake (#3515) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi eszik meg 6db DDR4 csatornát :Y?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3517) mpierre


mpierre
veterán

Na majd lassan kiderülnek a városi legendák igazak-e....

Bocs, sikerült fejjel lefelé fotózni.... :B

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3518) westlake válasza mpierre (#3517) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom mennyiért vetted, és milyen célra, de szerintem otthoni használatra nincs létjogosultsága az i7-5930K-val szemben. Még akkor sem, ha valóban szorzózár mentes.
Mennyiért vetted? Mivel dobozos példány, gondolom nem valami akciós darabról van szó.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3519) t72killer válasza mpierre (#3517) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

6magos és drágább a tuningos 5820k-nál, nem érzem a bestbuy szagot :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3520) westlake


westlake
félisten

Azért van itt gond az MSI X99 MPOWER-rel is. :(
Az egy dolog, hogy a BIOS-ban a 18 mag helyett, csak (az első) 8-at lehet "menedzselni", de akad itt más is. Írnom kell a supportnak, mert ez nem kicsit bosszantó.
Egyébként az ASUS X99-DELUXE BIOS-ában is csak 8 magot lehetet piszkálni. A Gigabyte X99-Gaming 5P-ben viszont látszott mind a 18. Megint elkezdtem gondolkozni a Championon.

Play nice!

(#3521) westlake válasza mpierre (#3517) üzenetére


westlake
félisten

Valaki ezt írta a Newegg-re:
"6 Cores, 12 threads! Unlocked, very capable chip. Can run at 4.6Ghz. Great workstation chip, but still fast enough to game with, and smoke a 4790K."

Most már csak arra kellene rájönnöm, hogy az én 1660 v3-as példányom miért áll meg 3200MHz-nél. MSI-ben is, ASUS-ban is. :O

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3522) mpierre válasza westlake (#3518) üzenetére


mpierre
veterán

Az eredeti vevőnek valóban nem volt akciós... de tartozás fejében nekem megérte. Ha nem fog menni a tuning, akkor se gond. CAD-s progik alá jó lesz. A 980x-m lassan úgy is viszik.

@3521: Eddig ud4-ben húzott 1650-ről láttam validot 4,6GHz-n.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3523) westlake válasza westlake (#3520) üzenetére


westlake
félisten

Írom a következő ticket-et a support-nak. Rosszabb a helyzet, mint gondoltam. :(
Mellékelek két képet, szerintem nem is kell hozzájuk magyarázat.

Ha valaki mégsem értené, akkor néhány mondatban:
- Az M.2-es port átviteli sebessége közel sem 32GB/s.
- Az első PCIe slotban (x16/x16) a VGA csak x8-as módban működik.

A második képet azért csináltam, hogy kiderítsem, a második x16/x16-os PCIe portban jól működik-e a VGA. Ott igen.
Hozzáteszem, hogy a BIOS-ban csak egy-két lényegtelen dolgot állítottam át a default-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3524) ffodi válasza westlake (#3523) üzenetére


ffodi
veterán

Belenéztem a lapod manual-jába és a következő két dolog érdekes lehet:

19.o
"When installing the M.2 PCIe interface module, please set the 'M.2 PCH Strap' for [M.2 PCIE] in BIOS"

--> Ez magyarázhatja miért lassú az M.2-es portod

5.o

--> Itt pedig ha a következőket feltételezzük:

- CPU-tól balra sorrendben vannak feltüntetve a "hosszú" PCI-E foglalatok, akkor: Ha PCI_E5-ben van valami, akkor PCI_E1 sávszélessége leosztódik (leosztódhat). A második foglalat (PCI_E3) alap esetben nem osztódik le. Ez a két feltételezés magyarázhatja, hogy a legfelső slotban miért x8 a kártyád, ha az E5-ben van valaki, és miért jó, ha átrakod egyel lejjebb.

---------------------------------------------------------
Ezek alapján talán megoldás lehet, ha:

- Beállítod a BIOS-ban amit írnak
- Átrakod a kártyákat próbaképp PCI_E1 és PCI_E3-ba. (a PCI_E6 is szop@snak tűnik az M.2 miatt....)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3525) westlake válasza ffodi (#3524) üzenetére


westlake
félisten

A képet én is nézegettem, de egyáltalán nem gondoltam, hogy a "Switch" dolgot úgy kell értelmezni. Viszont valóban ez volt a megoldás. Így már csak három probléma van négy helyett, amit meg kell oldani. A PCH/SATA dolgon már túl vagyok. Mivel mindig végignézem a BIOS-t már az első bekapcsolás után, azt a két dolgot átállítottam PCH-ra. A leírás egyébként nem egyértelműen arról beszél, hogy sávszélesség miatt kell átállítani a BIOS-ban. Mindegy, ez nem segített.
Egyébként a rajz azért is furcsa, mert tudomásom szerint a CPU és a PCH a DMI-n keresztül kommunikál. Egyszer sem láttam még olyat, hogy a CPU PCIe szálai a DMI-n kívül bármilyen módon kapcsolódnának a PCH PCIe szálaihoz. Azt a PCI_E6 <Switch> M.2 dolgot egyáltalán nem tudom mire vélni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3526) ffodi válasza westlake (#3525) üzenetére


ffodi
veterán

Na igen, a leírás tényleg nem a legegyértelműbb. Milyen probléma van még akkor?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3527) westlake válasza ffodi (#3526) üzenetére


westlake
félisten

1. Multipler drop.
2. M.2-es port sávszélesség limit.
3. A BIOS-ban csak 8 magot lehet állítgatni (az aktuális 18 helyett).

A 3. hiba az ASUS X99-DELUXE-nál is jelentkezett, viszont a Gigabyte X99-Gaming 5P-nél nem.

#3525: 1. Hogy gyárilag limites legyen? Nem kicsit nevetséges lenne. Egyébként a létező összes dolgot átállítottam már a BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3528) ffodi válasza westlake (#3527) üzenetére


ffodi
veterán

1, TDP limit?
2, Erre csak az említett beállítás az ötletem...... Csak a vga-val önmagában sem jó az M.2 sávszél?
3, BIOS bug szerintem (hiányosság)

Szerk.:

Én nem tartom kizártnak. Ha emelt limitekkel is ilyen akkor más a gond.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3529) westlake válasza ffodi (#3528) üzenetére


westlake
félisten

LOL.
Pedig minden ott van a képen, amit mutattál.

Nem láttam még ilyet, de ezek szerint az M.2-es port a PCH-ba és CPU-ba is be van drótozva. A BIOS-ban lévő "kapcsoló" pedig pont azt dönti el, hogy melyikkel kommunikáljon. PCH/PCH beállításon nyilvánvalóan a PCH-val kommunikál, osztozva a SATA Express-szel (SATA5, SATA6). Így redukálódik a négy lane kettőre (x2). A képen ez jól is látható. (Ezt mondjuk rettentő idióta megoldának tartom.) Auto/SATA módban pedig a CPU-val kommunikál, osztozva a PCI_E6-os porttal. Láss csodát, Auto/SATA módban megvan a 4 lane és megvan az 1500MB/s írási és a 2500MB/s olvasási sebesség.
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a "SATA" kifejezés mit keres ebben a történetben. :U

Tényleg a "kapcsolási rajz"-ot kell majd áttanulmányozni alaplap vásárlás előtt.
Az is milyen gáz, hogy lassan minden mindennel konfliktusban lehet és az egyszerű usernek kell egy "tervrajzból" kiderítenie, hogy mit mivel nem köthet be egyszerre, ellenkező esetben a szopótornádót szabaítja magára.

Eljutottunk oda, hogy a 40+8 lane már nem elég "semmire" sem. Mondjuk eleve vicc, hogy az X99-be csak 8(!) lane-t sikerült belehegeszteni.
Remélem, hogy a Lewisburg-ba lesz minimum annyi, mint az X99-ben és a Z170-ben együtt. Már a Skylake-E/EP/EX 48 lane-e sem tűnik megfelelő nagyságúnak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3530) rup1u5 válasza westlake (#3500) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tényleg nem érted amit írtam?
Szerinted a kereskedelmi fogalomba szánt 1650-ből majd külön lesz lock-os és lockmentes verzió is? Elég furcsa lenne. Én még nem láttam lockosat, ha mutatsz egyet (és nem ES-t) akkor el fogom hinni hogy van ilyen de egyelőre a saját tapasztalatom az eddig látott procik alapján, hogy a 1620-1650-1660-1680 lockmentes. Felsoroltam hány példányt láttam itt is és külföldi fórumokban is. Olvass utána máshol fórumokon és a leugatós stílust meg fejezd be. Hozzál cáfolatot és akkor legalább én is okosabb leszek de ez a magas lóról lefele kommunikálás amit már tízen éve olvasok itt tőled elég unalmas.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3531) rup1u5 válasza westlake (#3521) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Na látod b+! :P Engem meg már vittél volna az inkvizíció elé, mert leírtam itt ugyan ezt. Mi van? A newegg-es kommenteknek hiszel de annak aki 10 éve posta és vám nélkül hozta be neked a cuccokat USA-ból már nem? :DDD

(#3517) mpierre:
Több az mint csupán városi legenda. Csak ide PH-ra, az internet piciny, eldugott sarkába nehezen jutnak el a hírek. Arra aki hozza őket meg általában lőnek. Ezért is van az, hogy inkább csak olvasok itt. Kíváncsian várom az eredményeidet! :K

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3532) mpierre válasza rup1u5 (#3531) üzenetére


mpierre
veterán

:K Pontosan erről írtam, hogy már láttam validot 4,6GHz-n futó 1650-ről. Még egy kis idő el fog telni, mert vizezve lesz - remélem - minden...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#3533) ffodi válasza westlake (#3529) üzenetére


ffodi
veterán

"A BIOS-ban lévő "kapcsoló" pedig pont azt dönti el, hogy melyikkel kommunikáljon. "

Na igen, épp ezért javallott átállítani.

Másfelől:

Engem is bosszant, hogy nincs minden rendesen ledokumentálva és a usernek kell kitalálnia mik a lehetőségek (pedig kb max +1 oldal lenne leírni oda, ahol eleve le van írva mik a lehetőségek a PCI-E sávokat illetően.......). Megnyugtatlak, az RVE doksijában is hasonlóan jó ezen részek dokumentáltsága. Anno amikor megvettem az M.2-es SSD-t, vakartam is a fejem, hogy vajon ki, mit és hogyan oszt le ha csak 28 lane-es a CPU, mert ez sem volt egyértelműen leírva...... Szerencsére nem volt gond. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3534) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Memória tuningot milyen programmal szoktátok tesztelni? Memtest?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#3535) kujkuj123 válasza m0h0senator (#3534) üzenetére


kujkuj123
csendes tag

Én ahogy láttam itt páran az Aida64 Memtest-jét használták/használják.

Üdv dani

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#3536) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Üdv!

A tanácsotokat szeretném kérni!

Szóval már nagyon nincs sok hátra az új X99-es processzorok érkezéséig, hogy a jelenlegi termékcsaládnak mennyivel fog esni az ára?

Érdemes-e eladni a mostanit (nem bukni annyira sokat) és aztán venni az újabbat talán jobb árért?

Üdv Dani

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#3537) woros válasza kujkuj123 (#3536) üzenetére


woros
őstag

(#3534) Bale_E: Aida64 memtest is jó. 1-2 óra alatt szvsz ki kell derülnie.

Először érdemes szerintem megvárni a teszteket és hogy mennyire tuningolható.

(#3538) t72killer válasza kujkuj123 (#3536) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen attól függ, hogy lövi be az új cuccok árát az intel, ill virít-e bármit értékelhetőt az AMD Zen. A Broadwell-E árazására kétféle tippet láttam, régebben azt rebesgették, hogy a 10magos lesz 1k$, a 8magos 6-700 - ez az 5960x komoly árzuhanását eredményezné (tippelem, hogy a Broadwell-E is megfutja a 4.5GHz-et, ahogy a mostaniak). Mostanában elszállt árakat tippelgetnek, 1500$-ért a 6950x-et és hasonlók - ezesetben nem éri majd meg a macerát a váltás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3539) MPowerPH válasza kujkuj123 (#3536) üzenetére


MPowerPH
félisten

Folosleges cserelni... Foleg most a DX12 -vel kb. teljesen meg fog szunni az a fogalom, hogy cpu limit.

Don't Tread On Me

(#3540) westlake válasza t72killer (#3538) üzenetére


westlake
félisten

Az Intel sosem futtat két EE CPU-t. Az 5960X maximum azért lehet olcsóbb, mert a megmaradt készlettől akar egy adott bolt szabadulni. Új darabokból nagyon kevés lesz, amit nem 1000$-ért akarnak majd eladni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3541) kujkuj123


kujkuj123
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Még annyi, hogy alaplapból érdemes-e váltani?

Várható-e valami forradalmi újítás vagy nem lesz nagy eltérés a mostaniak között?

Kicsit magasabb Mhz-ek gondolom lesznek a RAM-ok miatt de mi még?

Üdv Dani

[ Szerkesztve ]

'Add meg minden napnak az esélyt, hogy életed legszebb napja legyen!'

(#3542) MiklosSaS válasza kujkuj123 (#3541) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hát...a broadwell nem remekelt mainstream vonalon tuningban. Remélem itt más lesz a helyzet...ha meg nem akkor majd a skylake-E..valamikor jövőre.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3543) ffodi válasza m0h0senator (#3534) üzenetére


ffodi
veterán

Hyperpi 32M.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3544) t72killer válasza westlake (#3540) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, gondoltam h a boltok polcairól lekerül, viszont ha az intel meglépi az 1000$-os 6950x-et vagy a 800$-os 6900k-t, akkor max a gyűjtők akarnak 8magért ennyit kiperkálni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3545) t72killer válasza t72killer (#3544) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó árak: nemrég kezdtem csak a rendszercserével foglalkozni, az intel procik árgörbéje nagyon durva, növekszik mint egy jobb részvény:Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3546) #Morcosmedve válasza t72killer (#3545) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nézd meg a 4790k-t :DDD

© asszongya'hogy

(#3547) t72killer válasza #Morcosmedve (#3546) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ütős, jobban veszik, mint az OTP-t:Y

On: mára rebesgették az új xeonokat, egyelőre nagy a csönd...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3548) westlake


westlake
félisten

MSI X99A GODLIKE Gaming Carbon motherboard goes on sale
Gondolom mindenki erre várt már mióta nettó 170k-s áron. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3549) #Morcosmedve válasza westlake (#3548) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Neztem delelott, inkabb nem is linkeltem... nem tudom mit hisznek.

© asszongya'hogy

(#3550) t72killer válasza westlake (#3548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem látom, hogy ez a csilivili LEDezésen kívül miért érne többet az Asus X99-Pro/USB 3.1-nél:F.

Nálam pl kapásból követelmény a 2db m.2 slot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.