Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) Tukolp válasza ReFleXx (#25949) üzenetére


Tukolp
aktív tag

De ugye a BLCK az emeli a többi frekijét is nem ?
Mmint csak azért mondom nehogy valami kár legyen 😁
Esetleg cseréljem le egy 6700 K-ra ?
Vagy valami másik ugyan ilyen socketre ?

Végül amúgy megvettem a corsairt ramból.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#25952) ReFleXx válasza Tukolp (#25951) üzenetére


ReFleXx
addikt

milyen többi? nem lesz kár, de ugyis eselytelen, hogy talalj hozza biost uh maradj a 6700knal :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25953) Tukolp válasza ReFleXx (#25952) üzenetére


Tukolp
aktív tag

És a 6700K-nál esetleg van jobb versenyző a postra ugyan ebben a socketben ?
Meg gondolom akkor egy hűtőborda se ártana :D :D
Mert gyárival használom, igaz nem is nagyon melegedett.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#25954) ReFleXx válasza Tukolp (#25953) üzenetére


ReFleXx
addikt

7700k a max hivatalosan, de moddolassal belemegy a coffee lake is.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25955) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Mit tudni, hogy mikor érkeznek a 11genes procik? Vegye inkább 10genes lapot és procit idén?

Csé

(#25956) ReFleXx válasza CsabaSteel (#25955) üzenetére


ReFleXx
addikt

egyreszt nem kell az osszes intel topikban feltenni a kerdest, masreszt pedig 2021 elso negyedevere igertek.
amugy miert varod annyira a 11. gent? nekem nem tunik tul ígéretesnek

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25957) CsabaSteel válasza ReFleXx (#25956) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Hali! Gyorsabb lesz ezt hallottam meg PCI express 4-es csati lesz benne ami a videó kártya meg egyéb. Lehet jobb lessz beruházni rá. Neked mért nem tűnik ígéretesnek?

Csé

(#25958) ReFleXx válasza CsabaSteel (#25957) üzenetére


ReFleXx
addikt

ugyanugy 14nm+++++++++++ nem igy terveztek eredetileg at kellett tervezniuk , meg is lett vagva pl 8magos lesz a legerosebb 11.genes proci KEKW
PCI express 4-es csati meg elenyeszo kulonbseget mutat FPS szamokban.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25959) CsabaSteel válasza ReFleXx (#25958) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Értem. Köszönöm az infót. Még várok vele lehet jobban járok vele.

Csé

(#25960) tasiadam válasza ReFleXx (#25956) üzenetére


tasiadam
veterán

ugy tudom h a 11.gen mar nem a skylake hozomanya lesz, hanem egy 14 nanon gyartott 10es. Ez lesz ax atvezetes a 10 annos desktopoknal. Ezert is lesz csak 8 magos, mert magonkent erosebb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#25961) ReFleXx válasza tasiadam (#25960) üzenetére


ReFleXx
addikt

igy van

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25962) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziaztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy 7700k proci ami nálam tökéletesen működött, pár napja megvette tőlem egy fórumtárs és szerinte hibás a processzor.

A hibát így írta le:
"Valami nem teljesen kóser. 65-85% közt ugrál a kihasználtság és sokszor felugrik 95-100-ra. Van hogy spontán újraindul a gép. Eddig egy i7 7700 volt a gépben egy asus prime z270-a alaplapban. Azért akartam váltani k-ra hogy legyen fejlesztési lehetőség, de alap beállításokkal csinálja ezt a jelenséget minden automatára állítva. Ennek a procinak nagyon nem így kellene működnie szerintem."

"Ha semmi se megy akkor 5-10% de ha elinditok egy pár játékot akkor brutálisan terhelődik a processzor. És ugyan azokkal a benchmarkokkal és játékokkal, ugyanolyan teljesítmény mellett sokkal kissebb volt a 7700-nak az igénybevétele. Egy jobb teljesítményű processzornál az lenne a helyes ha ugyan azt a teljesítményt kissebb kihasználtság mellett adná le. Az meg nonszensz, hogy 90-100%-on megy játék alatt a non K meg 45-60. Utoljára a 100%-os kihasználtsággal akkor találkoztam amikor egy q6600-as 2.4-es procit 3.5-ön 1.45 v-on járattam egy gtx 1050 ti-vel.
jelen állás szerint semmit nem változtattam a processzor cserén kívűl és kb rosszabb teljesítményt kapok mint eddig. Egy azonos családból származó processzor cserénél nem indokolt egy ujratelepítése a rendszernek. Itt az lehet még a dologban, hogy valaki ezt a procit nyélen járatta akár sokszor throothlingolva járt."

Ez lehet a processzor hibája ha nem melegszik túl? Én arra tippelek hogy vagy vírust kapott vagy frissít a win. Előre is köszönüm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#25963) Killer01 válasza Gaboo007 (#25962) üzenetére


Killer01
őstag

"Egy azonos családból származó processzor cserénél nem indokolt egy ujratelepítése a rendszernek. "
Ez nem mindig igaz, illetve -első körben- ha gondok vannak proci (vagy bármilyen hardver) cserénél illene egy bios reset. Anno sokat teszteltem 6xxx és 7xxx procikat ugyanazzal az alaplappal és bizony néha kellett ez a megoldás, hogy normálisan működjön minden.

(#25964) Dtomka válasza Gaboo007 (#25962) üzenetére


Dtomka
veterán

Pedig ajánlatos újratelepíteni a rendszert. Próbálja meg, manapság nem nagy dolog egy win reinstall.

(#25965) Gaboo007 válasza Dtomka (#25964) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Rendben, ezt is továbbítom neki. :R

(#25966) THExWITCHER válasza Dtomka (#25964) üzenetére


THExWITCHER
csendes újonc

Abban az esetben is, ha 7700-rol váltott 7700k-ra? És ezen kívül semmi változás nem történt? Én ugy gondolom ebben a formában nem indokolt a rendszer ujrahúzása.

(#25967) Dtomka válasza THExWITCHER (#25966) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen. A Win korábbi telepítésekor az akkori hardverkörnyezet integrálódott a rendszerleíró adatbázisba és ez okozhat anomáliát. Ezt nem lehet a registry fájlban megbuherálni, pedig nagyon sok mindent meglehet.

Anno bios update után, olyan hibával találkoztam, hogy nem látta az összes magot AIDA64 -ben. Majd win reinstall után a probléma megszűnt.
Itt írtam erről

Nem tudom mikori a rendszer amit használ, de ez igaz: A win újratelepítése után sokkal jobban mennek a játékok, ideig óráig :)

Illetve sok probléma megoldódik, megoldódhat.

(#25968) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv,

Viszonylag újként csatlakoznék a témához.
Építek egy thin-mini itx konfigot, a terv hogy mobilis egység lesz aksival meg érintőkijelzővel, tehát a hőtermelés és a fogyasztás is lényeges.
Az alaplap terén egy Gigabyte H110TN lett kiválasztva, amihez már majdnem megrendeltem az i5-6500T procit.
Még egy utolsó kereséssel azonban olyan információkat találtam, miszerint érintőkijelzős felhasználáshoz a 7. generáció erős újításokat tartalmaz, továbbá a hardveres video kódolás miatt(és egyéb finomhangolások révén) jobbak a fogyasztási paraméterek.
Mivel pont lemaradtam a 7500T használt procikról (nem tudni mikor lesz megint, pedig 1-2 héten belül nekem kellene) így az egyetlen opció esetén 30% felárat jelent a 6500T-hez képest.
Kérdés hogy tényleg észrevehető mind aksiról történő üzemelés terén a 7. generáció jobb fogyasztása(gondolok itt pl youtube hardveres videó encodera), mind pedig a gyorsabb reakció idő miatti "smooth"-abb felhasználói élmény? Megéri a +30% felárat?

Azért is problémás a kérdés, mert az alaplap bontatlan csomagolással lett hirdetve, tehát nincs bios updatelve és a leírása szerint a 7. genes procikat csak update után fogadja be. Mivel nincs rajta bios flash, így ez azt jelenti hogy csak kéne valamilyen 6. genes proci legalább az update idejére. :S
Dual bios van rajta, de flash bios gomb nincs. :@

Köszi az ötletelést ha eszetekbe jut valami.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25969) ReFleXx válasza PROTRON (#25968) üzenetére


ReFleXx
addikt

Hát én már akkor a helyedben lehet ránénznék egy 8100T/9100T/9300T
Ezek kozul barmelyik jobb 6500T-nel minden parameterben. Aranykozeput a 9100T.
HA-n kelt el ilyen nemreg 16e Ft-ert, de 22e Ft-ert elvileg most is van fenn.
Ha a fogyin akarsz meg fogni akkor az emlitett procik belohetoek 25W-s fogyira, nyilvan a sebesseg megvagasaval, 6500T meg nem tudta ezt a feature-t.
Legolcsobb thin mini-itx lap hozza 33e Ft AKn [link]

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25970) PROTRON válasza ReFleXx (#25969) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a választ, már azt hittem senki nem nézi a topicot. :D
Nézelődtem a későbbi generációkat is, de mindent egybevéve maradt a 1151 v1 (pl amit találtál azon nincs pcie slot és most épp eléggé szűk a kínálat).
Szóval az hogy a 6500T-t nem nagyon lehet fogyasztás terén lejjebb vágni eléggé fontos, tehát a későbbi genekben tényleg voltak ilyen téren hasznos újítások hasznos info, így valszeg a 7400T vagy 7500T lesz a vége.
Csak az a gondom hogy tud-e valaki segíteni Bp-n a bios updateben kölcsön 6. genes procival, bevihetném PC boltba is, csak ahogy nézem a legtöbb helyen nekik is valszeg be kéne rendelni procit, tehát elnyúlna a folyamat. Meg persze vehetnék is egy celeront, de azt meg utána nehéz továbbadni. :S

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25971) ReFleXx válasza PROTRON (#25970) üzenetére


ReFleXx
addikt

mire kell a pcie slot?
miert csak thin itx? sima mini itx nem jo?
eleve mire akarod hasznalni ezt a gepet?
ezeket nem irtad

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25972) PROTRON válasza ReFleXx (#25971) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi hogy egyáltalán érdekel a téma.
Alapvetően azért nem írtam le a kiválasztáshoz szükséges további paramétereket, mert nem akartam felesleges oldalakkal terhelni a topicot. Az alaplap már adott, kiválasztásra került.
Szívesen megírom a projekt többi részét is, de főként abban kell jelenleg a segítség hogy a 6. illetve a 7. gen között mekkora a különbség.
Tehát hogy tényleg számottevőek-e a gyári finomhangolások illetve hogy mennyire lehet a 7.-gent manuálisan még tovább finomhangolni a 6.hoz képest.
Ez fontos, mert az árkülönbözeten kívül nem tudom hogy a beérkező alaplap milyen biossal érkezik, de nagyon valószínű hogy macera az update. :S

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25973) ReFleXx válasza PROTRON (#25972) üzenetére


ReFleXx
addikt

megirhatod privatban is ha nem akarod terhelni a topikot vele, bar szerintem boven elfer, meg amúgy is elegge kihalt a topik :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25974) PROTRON válasza ReFleXx (#25973) üzenetére


PROTRON
addikt

A projekt: egy kézben hordozható mobil munkaállomás összeépítése, autocad rajzoláshoz. Persze amikor nem a terepen van, hanem íróasztalon, akkor viszont minél nagyobb teljesítmény kéne adott forintért, kb 2-3 év vagy további használati időtartamra.
Elhiszem hogy ha rászánnék 500-700k-t akkor gond nélkül válogathatnék a brand gépek közül, de annyit nem szánok rá.
Na most a 6. genes alaplapt 24k hufért találtam szállítással, míg 8.genest 46 alatt még jóárasítva sem. A teljes konfig még a kialakítástól függően (pl tápvezérlés, akkupakk, borítás, etc...) valahol 100-150 között fog megállni.

Mivel fárasztó egész nap cipelni, így minél kisebb súly kell, ezért a thin mini-itx form factor és a 35w fogyasztási határral rendelkező procik, hogy ne kelljen nagy hűtőegység, se akku.
Kerül még bele egy dedikált vga, nvidia quadro k620 riser kábelen, eléggé kis kézfej méretű méretű és csak 45w-ot eszik, evileg a sima x4 slot tápellátása már elegendő lesz neki, nem kell külön tápcsati-->kisebb kábelezés, kisebb súly, minden 100 gramm számít.
Ez azért fontos mert így kiesnek az M.2-es átalakítós változatok, mivel ott kell külön tápellátás ha VGA-t dugsz rájuk. Meg nem is mindegyik mobo támogatja hogy m2-be vga kerüljön.
Mivel mobilis, alapvető hogy érintőkijelzővel lesz használva a rajzolás, digitális tollal. Meg ha nem lenne mobilis, akkor is jobb tollal rajzolni bizonyos esetekben. Ennek megfelelően LVDS port kell bele, nomeg annak kommunikálnia is kell. Továbbá ha már lúd legyen kövér, legyen minél több kommunikációs port lehetőség. GPIO, ha helyszínen gyorsan demonstrálni kell valami beállítást-vezérlést, RS232 ha ki kell olvasni valamilyen log filet egy adott elektromos főelosztó digitális központjából.

8-9-9,5 genből ilyenek alapvetően az industrial vonalban vannak, pl Gigabyte IMB310TN és fölfele, amik korábban voltak elérhető áron, de most épp nincsenek.
A 4** sorozatból meg a T változat még nem kapott árazást (csak a sima álló memóriás N-->túl magas változat), de valszeg nem lesz olcsó.
A sima thin mini itx lapok meg valamit biztos hogy kihagynak mint pl asus h310TN r2.0 aminél ráadásul az m.2 alatt van az alaplapi csipset, szal eléggé hülyén tervezték meg...már 3 generáción át, mintha direkt az alkatrészek kinyírására hajtanának.

Az odáig oké hogy a 9100T kb egyenértékű egy 6500T-vel és néha olcsóbb, viszont az alaplap meg jóval drágább mármint olyan ami nekem kell. Amúgy voltak még 2-3 hete 6500T procik 22k-ért, szal eredeti terv szerint érezhetően olcsóbb lett volna a 6. genes konfig, rammal külső táppal asztalon összeszerelve 60-ból már tesztelhető, háttértárral(1tb hdd 4k huf), a fenti vga-val meg borítással is megáll 80 alatt hogy irodában már dolgozhasson.

Csak későn olvastam bele a 7. gen finomhangolásába, tehát hogy direkt érintőkijelzővel lehet hogy észrevehető a különbség, továbbá fogyasztásban is, miközben videókkal is érezhetően jobban bánik.

Szal ezért írtam be ide, hogy mik a gyakorlati tapasztalatok 6.--->7. gen váltás során.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25975) PROTRON


PROTRON
addikt

Bocs a dupla hsz-ért.
A processzor vásárlása közben kaptam egy tippet hogy ha a QVL listában szerepel a processzor, akkor annak ellenére hogy hviatalosan az eredeti BIOS-nál nem írja, még is hajlandó lesz elindulni az alaplap csak nem fogja kihajtani.
Tehát valaki próbált már 6.genhez gyártott alaplapba bios frissítés nélkül 7. genes procit elindítani siekrrel?
Nagyon jó lenne ha nem kéne 6.genes procit szerválnom arra az 5 percre.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25976) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Sziasztok, Lenne egy 6700k-s procim és egy MSI Z170A KRAIT GAMING 3X alaplapom, az lenne a kérdésem hogy szeretném kicsit húzni, a 1080ti kari mellé elfér. Ismeri valaki esetleg a lapot? mi az amit ebbe kilehet hozni? honnan tudom esetleg h kár e kinlodni vele vagy van benne potenciál. Gyári állapotó nem skalpolt. Illetve egy be quiet! dark rock pro 3 hütö van rajta 2 ventivel. A válaszokat elörei is köszi. A ramom igy fut, gyárilag 2400-as amugy :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#25977) Killer01


Killer01
őstag

Indulásnak nézd meg a témaösszefoglalót az első hozzászólásban, részletes leírás a tuning elkezdéséhez :) ha elakadsz vagy nem tiszta valami kérdezz...

(#25978) PROTRON


PROTRON
addikt

Na megérkezett az alaplap.
Azonban BIOS frissítés során belefutottunk egy eléggé durva s..pórollerbe...azthittük hogy kuka az alaplap, mivel se az alaplapi HDMI, se a displayport kimeneten nem adott képet post screen alatt.
Óriási szerencse hogy kipróbáltuk dedikált VGA-val, mert azzal már rendben volt, csak mivel x4-es pcie slot van rajta így eleve nem garancia hogy egyáltalán el kell neki indítani egy vga-t. De ez egy kevésbé felszerelt laikussal kicseszett volna...aztán kíváncsiságból rápróbáltam a dsub-ra is, mivel olyan speckó az alaplap hogy van rajta átalakító kábellel elérhető dsub. Azzal már gond nélkül ment d-vga nélkül is post screen alatt. Na most a windows 7-es telepítőm szerencsére olyan usb, amin van linux, így annak a menüje alatt már a displayport is bekapcsolt, de a HDMI még mindig nem. Mivel a uSB 3-as vezérlő összeakad ennél az alaplapnál az usb 2.0-ás szoftveres támogatásokkal, így nem sikerült belépnem a livelinuxba, remélhetőleg ott már menni fog a HDMI.

Aztán a neten utána olvastam hogy H110-es csipset esetén rengetegen panaszkodnak hogy post alatt nem tud alaplapi HDMI-re küldeni képet...azért a szívbaj kissé megfordult körülöttem. :D

Mások is találkoztak ilyesmi jelenséggel anno?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25979) Dendytv


Dendytv
senior tag

Üdv Urak
Nem tudom ide kell-e írni a témában de van egy laptopom abban egy i5 7200U.
75-fok max ha játszom, ez normális neki ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#25980) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Helló, az Intel oldalán nincs fent az Intel Rapid Storage Technology (RST) Version 17.7.0.1006 WHQL driver ? :( ASUS Z170-A az alaplap.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#25981) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Van e valami út - mód hogy Giga h170-es alaplapot tudjak húzni? egy 6700k van most benne ,de kifogytam az ötletekből...
Vagy csak kizárólag "Z" chipset és kész....?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#25982) Dtomka válasza ricsi99 (#25981) üzenetére


Dtomka
veterán

A H sorozatú lapokat nem OC-ra tervezték.
Hirtelen ezt találtam:
Can I overclock my i5 6600k with my H170 mobo?

(#25983) ricsi99 válasza Dtomka (#25982) üzenetére


ricsi99
addikt

Sajna én is arra következtetésre jutottam ,hogy csak z-s lapokkal lehetséges.... intel bátyó jól levédte...
"Xeon mod" ezeknél a lapoknál lehetséges vajon?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#25984) ReFleXx válasza ricsi99 (#25983) üzenetére


ReFleXx
addikt

igen

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25985) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok! Van valakinek i5 7700as proci hasznàltan?

Csé

(#25986) PROTRON


PROTRON
addikt

Nekem egy más jellegű kérdésem van:
Kaby lake(7500T) processzor win7 alatt IGP screen tearing effectjét hogyan sikerült kezelni?pl.: youtube alatt.
Köszi ha akad valami biztos megoldás.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25987) Dtomka válasza CsabaSteel (#25985) üzenetére


Dtomka
veterán

Lehet, hogy senkinek sincs. Az már nem i7es? :)

(#25988) CsabaSteel válasza Dtomka (#25987) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

I7 7700 is jó lenne hasznàltan. Asus B250F strix gaming lapom van és jól jönne most egy i7 a cyberpunk miatt.

Csé

(#25989) ReFleXx válasza CsabaSteel (#25988) üzenetére


ReFleXx
addikt

nezz 6700k-t, olcsobb es talalsz apron

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#25990) CsabaSteel válasza ReFleXx (#25989) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Köszönöm

Csé

(#25991) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Gyerek hamarosan lecseréli a prociját, így előkerestem a dobozát. Találtam benne egy ilyet [kép] , és nem emlékszem, hogy mi ez? Egyáltalán a procihoz tartozik?
Köszi.

És még annyit, hogy egy I5 10400 valóban jobb lehet, mint egy I7 7700? Vagy ez csak marketing és placebo?

[ Szerkesztve ]

(#25992) PROTRON válasza z123456z (#25991) üzenetére


PROTRON
addikt

Az első feléhez:
Az a fekete takaró lapka az alaplapi processzor foglalatról pattant le amikor behelyezted a procit, majd rácsuktad a rögzítő fület.--->az alaplap dobozába kéne tárolni, bár eredendően garanciáztatáskor van értelme, mivel olyankor kötelező visszarakni különben a gyártó nem fogadja el a visszaküldést, de gondolom már kifutottatok abból az időtartamból.

Ma már a 10. generációs i5 már 6 mag 12 szálas elrendezést kapott, szemben a i7-7700-al ami még csak 4 mag 8 szállal szerelt. Tehát olyan feladatoknál ahol számít a magok száma, ott a 10400 nyerhet, továbbá picivel magasabb a rövid ideig tartó 1 magos turbó órajele, így hirtelen feladatoknál is jó lehet. Aztán ahol a 2 magis alap max órajel huzamosabb ideig igényeltetik, ott még visszatud hozni a hátrányából a 7.genes proci, de overall felmérések alapján a 10400nál az előny.
Továbbá újabb processzorként az utasításkészletek is frissebbek, jövőállóbb. Így ha már eldöntöttétek a cserét rosszabbul biztos nem jártok mint a korábbi állapot, tekintve hogy játékok és munka jellegű programok terén sem ritka ma már amelyik profitál a 6 dedikált mag és 12 szálas teljesítményből.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25993) z123456z válasza PROTRON (#25992) üzenetére


z123456z
őstag

Köszönöm szépen ezt a kimerítő, kerek választ. Akkor ezt átteszem az alaplaphoz.
Eldöntve nincs, a szándék van meg egyelőre. Bizonytalan még, hogy megvárja a következő generációt, vagy elég a mostani.

(#25994) PROTRON válasza z123456z (#25993) üzenetére


PROTRON
addikt

Megértem, nehéz jól dönteni mert évek óta ígérgetnek egy rakás fejlesztést az alaplapokkal kapcsolatban (DDR5, USB 4...stb).
De az is tény hogy a jelenlegi határokat sem tudják igazából az eszközeink kihasználni, ugyanakkor folyamatosan fejlődik a több szálon történő feldolgozás a processzorokkal kapcsolatban.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25995) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok,
reális, hogy a 2x32-es 3600 CL18-as kit (HX436C18PB3AK2/64) ennyin menjen a 6700K (z170 extreme 4 lap) mellett?
CMOS reset utáni kiindulás, minden auto-n, core és cache fix 4200MHz, van két XMP profil is, a 3000-el indul a gép, de a 3600-assal nem, próbáltam a vccsa és a vccio feszeket 1,25v-on, de nem segített.
Az óriás modulok miatt van, vagy még babráljak valamit?
Az XMP profil feszről is gondoskodik a memóriának vagy azt kézzel kell?
Van valakinek ilyen setup?

én vagyok az ördög

(#25996) jokeph válasza darealkilla (#25995) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A ramodnak 1,35Volt az XMP szerinti feszültség igénye, célszerű megnézni, hogy beállítja e neki az XMP profil betöltése.

Megjegyezném, hogy a 3000CL16 és a 3600CL18 között nincs azért hatalmas difi sebességben.
Sanszosan menne a 3600 is, ha bírja a CPU memóriavezérlője (IMC), jó eséllyel kézzel kellene a subtimingokat hangolni hozzá. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#25997) fatal1ty1984


fatal1ty1984
őstag

Sziasztok, vettem egy maximus ix extreme lapot.
kérdés az lenne,hogyan tudom használni benne a coffelake procikat?

(#25998) PROTRON válasza fatal1ty1984 (#25997) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,
Lehet elkerülte a figyelmed, de a fenti, lenyitható összefoglaló első bekezdésében benne van hogy ez a topic nem a coffe lake procikhoz tartozik.

Keress rá az alaplapodra a gyártó weboldalán és ha valóban 6-7. generációs, abba csak kaby lake és skylake procik valók.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#25999) ReFleXx válasza fatal1ty1984 (#25997) üzenetére


ReFleXx
addikt

ugy latom sokan ramentek az akcios maximus 9 extreme lapra coffee lake remenyeben :DDD
sztem moddolas utan i5 8600k/9600k, i7 9700k biztos megy benne, 8700k is valszeg, 9900k nem.
itt volt tema nemreg : link

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#26000) PROTRON válasza ReFleXx (#25999) üzenetére


PROTRON
addikt

Azon álláspont szerint írtam be a szösszenetemet hogy ha a kolléga nem talált rá saját magától se a Te beszélgetésedre, sem pedig a legelső gugli találatokra akkor talán eleve nem neki való ez a közelítés. :Y
Különben célirányosan kérdezett volna pl "itt ez a módszer, kinek van tapasztalata?" :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.