Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Skylake&Kaby Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25962) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziaztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy 7700k proci ami nálam tökéletesen működött, pár napja megvette tőlem egy fórumtárs és szerinte hibás a processzor.

A hibát így írta le:
"Valami nem teljesen kóser. 65-85% közt ugrál a kihasználtság és sokszor felugrik 95-100-ra. Van hogy spontán újraindul a gép. Eddig egy i7 7700 volt a gépben egy asus prime z270-a alaplapban. Azért akartam váltani k-ra hogy legyen fejlesztési lehetőség, de alap beállításokkal csinálja ezt a jelenséget minden automatára állítva. Ennek a procinak nagyon nem így kellene működnie szerintem."

"Ha semmi se megy akkor 5-10% de ha elinditok egy pár játékot akkor brutálisan terhelődik a processzor. És ugyan azokkal a benchmarkokkal és játékokkal, ugyanolyan teljesítmény mellett sokkal kissebb volt a 7700-nak az igénybevétele. Egy jobb teljesítményű processzornál az lenne a helyes ha ugyan azt a teljesítményt kissebb kihasználtság mellett adná le. Az meg nonszensz, hogy 90-100%-on megy játék alatt a non K meg 45-60. Utoljára a 100%-os kihasználtsággal akkor találkoztam amikor egy q6600-as 2.4-es procit 3.5-ön 1.45 v-on járattam egy gtx 1050 ti-vel.
jelen állás szerint semmit nem változtattam a processzor cserén kívűl és kb rosszabb teljesítményt kapok mint eddig. Egy azonos családból származó processzor cserénél nem indokolt egy ujratelepítése a rendszernek. Itt az lehet még a dologban, hogy valaki ezt a procit nyélen járatta akár sokszor throothlingolva járt."

Ez lehet a processzor hibája ha nem melegszik túl? Én arra tippelek hogy vagy vírust kapott vagy frissít a win. Előre is köszönüm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.