Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Gery15 válasza MiklosSaS (#8247) üzenetére


Gery15
addikt

Multit?

HyperX

(#8252) MiklosSaS válasza Gery15 (#8251) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Multi is es story is. Lehet multbiban volt 2-3 FPS plusszban az i7-el de az elhanyagolhato....

(#8248) ÁdiBá : neked ugyis a vegcelod az a 4790K...akkor miert nem maradsz ideiglenesen egy 3570K-nal amit megvehetsz az aprorol olcson es azon minimalis lesz a veszteseged.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8253) ÁdiBá válasza MiklosSaS (#8252) üzenetére


ÁdiBá
addikt

;] Mert az úgy elég nehéz belerakni egy LGA1150 alaplapba. :DD

ÁdiBá

(#8254) h1mpi válasza ÁdiBá (#8253) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Vegyél lapot is :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#8255) MiklosSaS válasza ÁdiBá (#8253) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajjjj...igaz, elirtam..4670K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8256) laychi válasza alfiboy (#8243) üzenetére


laychi
veterán

Nem normalra:)
Manuálra :) azaz fix feszre van belőve.Te adod meg a feszt,nem az alaplap által automatikusan beállított fesz.
Ez esetben is override módra kell rakni,mert adaptive módban,ha tesztelsz +0,1V-ot hozzádob a feszhez,ezáltal sokkal melegebb lesz.

(#8257) Maotun


Maotun
őstag

Annak érdekében, hogy a szilíciumlapka felülete és a processzor hővezető sapkája között minél hatékonyabban történjen a hőátadás, a gyártó néhány változtatást eszközölt. A hővezető sapka alakja változott, így az szorosabban illeszkedik a lapkára, kettőjük között pedig jó minőségű hővezető paszta teremt kapcsolatot, így a processzor hűtésének hatásfoka érezhetően javul. Ez utóbbi miatt a tuningpotenciál is jobb lehet.
üdvicsek
topiklakók!
úgy tűnik a 4790k megoldja a kupakolás problematikáját...
Az uj haswell egy rendesen pastázott/ragasztott 4770k lesz?
Gondolom nem a paszta ára lesz az árkülömbözet

(#8258) laychi válasza Maotun (#8257) üzenetére


laychi
veterán

várjuk ki a végét,ha értelmesen elolvastad a cikket amiből idéztél és nem valami régit olvastál,akkor tudni lehet,hogy a 4770k-val szemben
1. javítanak a fedélen és a pasztázáson,ez így igaz,ahogy írtad,de én nem várnék csodát(ne legyen igazam)
2. az alap és a turbo órajelett 500 Mhz-el feljebb emelték(3500-->4000 3900 turbo-->4400MHz)

(#8259) 3.Aragorn válasza h1mpi (#8209) üzenetére


3.Aragorn
addikt

"sőt van egy-két kellemes meglepetés (Ranger, Mpower)"
Mire gondolsz? Én is alaplap vétel előtt állok, minden apró információmorzsa érdekel...

Nem minden vándorút céltalan...

(#8260) daveoff válasza laychi (#8258) üzenetére


daveoff
veterán

Azért az az 500MHz nem kevés! És biztos lesz még tartalék a prociban, ha tényleg javítanak a hőátadáson nem lesz rossz ez. :K Csak úgy tűnik az ára elég borsos lesz, ha tényleg 115k körül lesz itthon.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8261) laychi válasza daveoff (#8260) üzenetére


laychi
veterán

igen,nem kevés alapórajelnek,aláírom.

DE! tegnap lett egy ES példányról megosztva itt egy kép, majd 1,2V-on viszi a 4,4Ghz-t[link], egy normális 4770K is tudja ezt,igaz az itt előforduló példányok többsége 1,28V környékén viszik csak.

Hőfokilag ki tudja mit produkál,lehet,hogy csak 5-10 fokot javul a helyzet,az meg még mindig nem túl jó,és ez ismételten gátat szabna a tuningnak.,szóval hiába menne 5ght-t vagy 6-ot is akár,ha nem jók a hőmérsékletek.

Én nem várnék nagy csodát,de mint írtam ne legyen igazam.

(#8262) FrozenThrone válasza laychi (#8261) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

A linkelt képen szerintem alapjáraton megy a proci, csak a turbó van rajta bekapcsolva Egyáltalán nem biztos hogy azon a feszen ott van a vége, vagy írtad más infót is a kép mellé?

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#8263) laychi válasza FrozenThrone (#8262) üzenetére


laychi
veterán

Nem lehet tudni még mindig semmi érdemlegeset róla sajnos.
Legalábbis én nem találtam,bár úgy sem áll szándékomban váltani.
Legyen neked igazad,hogy auto/turbo beállítás,és vigyen itt 4,6-4,8Ghz-t :D
Akkor én is váltok :D Bár azt már lehet a tápom nem bírná el,ki tudja :)

(#8264) daveoff válasza laychi (#8263) üzenetére


daveoff
veterán

Ha jó lesz, és tuningban tényleg meg lehet vele közelíteni az 5GHz-et akkor elgondolkodom a váltáson 3770K-ról, de ha az ára magas lesz, akkor már inkább egy 4930K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8265) h1mpi válasza daveoff (#8264) üzenetére


h1mpi
nagyúr

4960X hadd szóljon :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#8266) daveoff válasza h1mpi (#8265) üzenetére


daveoff
veterán

Nem gondolkodom 6 magos prociban, de ha a 4790K 100k felett lesz, akkor már inkább egy 4930K, amit 130K körül meg lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#8267) MiklosSaS válasza daveoff (#8264) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miert 4930K ? Regi platform, regi chipset.....jatekban nem lehet kihasznalni az igazi erejet. Inkabb egy 4770K vagy 4790K...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8268) Vaszil76 válasza MiklosSaS (#8267) üzenetére


Vaszil76
tag

Minden rendszer más és más! Ha én 1920x1080-as felbontásnál érzek különbséget a két cpu között, akkor ÁdiBá a DELL U2713HM monitorján mit fog érezni 780 G TX TI-vel? 2560x1440-es felbontáshoz kell energia! 15000 FT különbség nem a világvége! :)

(#8269) MiklosSaS válasza Vaszil76 (#8268) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:R :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8270) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv, 4570 proci eseteben milyen lehetoseg van extra mhz kinyeresere? Tudom nem k, de elmetileg akkor is lehet egy keves orajelet emelni. Leirnatok a menetet?:P. BLCK emeles remlik, bar az nem tul jo dolog emlekeim szerint.. Masik kerdes 0 ft bol erdemes 3570k levaltani erre?:) Vagy nagyon eros hulyeseg lenne?

[ Szerkesztve ]

(#8271) BomiBoogie válasza Fail3D! (#8270) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Haswellnél már nincs lehetőség nem K-s procinál órajel emelésére, még Z-s lapban sem.
A BLCK-t én inkább nem erőltetném.

Egyúttal pedig ne cseréld le az Ivy-t, nem érdemes.

(#8272) Fail3D! válasza BomiBoogie (#8271) üzenetére


Fail3D!
addikt

oks, meggyoztel.

(#8273) BomiBoogie válasza Fail3D! (#8272) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:)
Nem mondom, hogy "erős hülyeség" lenne, de szerintem még elleszel egy darabig a 3570K-val, ráadásul a tuninggal is játszhatsz. :K

(#8274) alfiboy válasza laychi (#8256) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem, így már neki merünk állni.

Köszi!

...

(#8275) Fail3D! válasza BomiBoogie (#8273) üzenetére


Fail3D!
addikt

Gepet epitek le... 3770k hasznalok meg, de akkor marad a 3570k, vagy vegul a 3770k...:)

(#8276) BomiBoogie válasza Fail3D! (#8275) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem maradhat az i7, miért ne hagynád?

(#8277) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Override modban fix fesznél nem offsetelünk igaz?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#8278) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ma hoztam haza az utodot. Nem birtam tovább a pentiummal.

ÁdiBá

(#8279) Vaszil76 válasza ÁdiBá (#8278) üzenetére


Vaszil76
tag

:C

(#8280) Fail3D! válasza ÁdiBá (#8278) üzenetére


Fail3D!
addikt

Lehet lemaradtam, de neked nem 4770k volt elotte is?:D

(#8281) laychi válasza Fail3D! (#8280) üzenetére


laychi
veterán

de az volt neki,csak júniusra számolta a 4790k megjelenését,amiből csak a bemutatás látszik megvalósulni,a megjelenés szeptember környékére várható,közben eladta a 4770k-t és ideiglenesen egy pentium ment a helyére,és ahogy írta,nem tudott várni :)

Majd arra leszek kíváncsi,hogy a másikhoz képest milyen procit fogott most ki :D

(#8282) h1mpi válasza ÁdiBá (#8278) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Remélem ez tuningosabb lesz ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#8283) Fail3D! válasza laychi (#8281) üzenetére


Fail3D!
addikt

Akkor egy masik hulye kerdes:DD Ha amr egy 4770k kupaktalanitva van, akkor mivel lehet jobb egy 4790k?:)

(#8284) Picturemaker válasza Fail3D! (#8283) üzenetére


Picturemaker
őstag

Van rajta gari. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#8285) h1mpi válasza Fail3D! (#8283) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elvileg megy 5 Ghz-et, mert 4.4-ről indul.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#8286) Maotun válasza Fail3D! (#8283) üzenetére


Maotun
őstag

ide akartam kilukadni én is a (#8257) hszm-ba :DDD
A 4790k tényleg csak szeptemberbe jön????????????

[ Szerkesztve ]

(#8287) Fail3D! válasza Picturemaker (#8284) üzenetére


Fail3D!
addikt

Nincs az ismeretsegi koromben olyan akinek ment volna tonkre procija:)

(#8288) mobal válasza ÁdiBá (#8278) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én csütörtökön. Szerintem egy teljesen átlagos procit fogtam ki, bár cáfoljatok meg. A VCore alapból 1.056-vol amit most csökkentettem -0.110, jelenleg ~ 29 fokos idle. Linx alatt ~ 70 - 75 de nem tervezem tuningot a cél a 4790k.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8289) Lalaboy válasza Fail3D! (#8287) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nekem igen! Sikeres volt a kupaktalanitasi muvelet. Nagyon nehez egyuttelni 4770K-t kovetoen egy Pentium G3240-el, igy gyujtok egy uj 4770K-ra...... :B

(#8290) NFree válasza mobal (#8288) üzenetére


NFree
addikt

Tessék csak tuningolni, azért van, nézd már meg légyszi , hogy 4,2-4,3-on mit kér. Hamár belinkelted itt az alapórajeles dolgokat akkor lássunk egy kis tuningot is merő kiváncsiságból. :K nem sok melóba kerül, csk fixáld a feszeket s mehet neki , jó lap, jó hűtő , ahogy látom minden adott. Nem értem hogy tudod megálni ;]
Csak felizgaztsz itt minket aztán tovább álsz :N

(#8289) Lalaboy
irtál nekem mailt? a procival kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

vga

(#8291) laychi válasza mobal (#8288) üzenetére


laychi
veterán

húzva meddig próbáltad? Milyen fesszel mit bír?

(#8292) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Most van idom megnezni, hogy mennyi a max. FSB amit kitudok hozni a lapbol es a procibol. Ez erdekes lehet majd a szorzozaras procit hasznaloknak....

(#8293) MiklosSaS válasza ÁdiBá (#8278) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gratula...hogy mukodik? Milyen tuningban ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8294) ÁdiBá válasza MiklosSaS (#8293) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Még semmit nem néztem meg rajta... :B
Egyenlőre csak beraktam és estem neki a StarCraft2 játéknak a testvéremmel.
Köszi. Bízom benne hogy ez kicsit jobb lesz mint a volt, de nem merem már megnézni sem... ;]

ÁdiBá

(#8295) MiklosSaS válasza ÁdiBá (#8294) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nezd mar meg.....kivancsian varjuk a teszteket....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#8296) dantambt válasza ÁdiBá (#8294) üzenetére


dantambt
tag

na lássuk már, én is kíváncsi vagyok! :K

(#8297) HussarF

Sziasztok!

Egy szomorú dolog miatt fordulok most hozzátok. Úgy néz ki delid közben kinyírtam a procimat (paramétereket láthatjátok az adatlapomon). Szóval nekem is elég forrón futott mint másoknak. 1,145 Vcore és 4,2 GHz mellett a Prime95 alatt hamar fel tudott 90 fok fölé is kúszni. Kicsit utánanéztem a dolgoknak, kiderült, hogy ez jellemző erre a procira. Rengeteg guide volt kupaktalanításhoz, írták, hogy veszélyes, de azért nem tűnt lehetetlen feladatnak. A borotvapengés módszerrel próbálkoztam, úgy néz ki sikertelenül. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek is vége van?

A gép, miután újra összeraktam, elindulásnál nem tesz ki semmit a monitorra (csak a ház ledjei világítanak meg persze a ventik felpörögnek), nincs POST pittyegés (ami elvileg a processzor hibáját jelenti), majd kb 10 mp múlva leállítja magát, majd újabb 3 mp múlva újra beindul és eljátssza ugyanezt. Így a végtelenségig, amíg a táp kapcsolóját le nem nyomom.

Képekkel dokumentáltam:
Szóval miután lekaptam a kupakot, ezt találtam alatta. Nem örültem, de nem ijedtem meg nagyon, OC fórumokon azt írták, hogy ennél súlyosabb sérülésekkel is működőképes maradt a CPU. Raktam rá ragasztót (nem szigszalagot, de nem is celluxot. Kétoldalú ragasztót, annak is szigetelnie kell, úgy gondolom. Körömlakk nem volt itthon), hogy szigetelje.
Belekaparás közelről
CPU kupak nélkül

Hogy ezután mi jött azt már leírtam. Viszont kicsit paranoid lettem, szeretném ha megnéznétek még pár képet. Azt olvastam, hogy a foglalatban is elhajolhatnak a tűk a ki-be rakosgatásnál. Átnéztem azt is, és valami furcsát vettem észre. Az egyik tű mintha nem normálisan állna. Nagyon jó szemem van, de egyszerűen hiába néztem közelről, nem nagyon láttam, hogy mégis mi a helyzet, nagyító meg nincs kéznél. Szerintetek problémás? És ha igen, akkor lehet, hogy emiatt van inkább a baj?
Foglalat1
Foglalat2

Meg mégy egy kép, ennek valszeg tényleg semmi köze hozzá, csak most tűnt fel, de több szem többet lát, hátha ez sem jelent jót. A foglalat és a PCIe3-as slot között az egyik chip sarka ilyen fehéres, (kajak mintha madárszar lenne), tapintásra nem érződik semmi, de nem is jön le róla. Ez jelenthet vmit?
Alaplap_chip

Még két kép a műveletről csak úgy érdekességként:
Delid1
Delid2

Szóval mi a véleményetek?
Köszi előre is.

(#8298) r9550 válasza HussarF (#8297) üzenetére


r9550
senior tag

csak annyit tudsz tenni hogy kipróbálod a procit másik lapban meg a lapod is egy másik procival

(#8299) ffodi válasza HussarF (#8297) üzenetére


ffodi
veterán

1, A CPU sérülése indokolhatja a problémát (egyrészről). Ránézésre jól belenyestél egy kényesebb helyre, gyanús, hogy lényeges vezetőpályákat vágtál át. (mások "CPU sérüléseiből" sajnos nem lehet általánosítani)

2, Ha ez nem elég, akkor ott a foglalat. Szintén a rossz minőségű képek miatt nehéz megállapítani, de ott vagy nincs pin, vagy visszahajlott a másikra. Mindkét eset rossz, és javítandó. Ha kitörött, akkor az szopás, mert ha nem reserved pin, akkor jó eséllyel kuka a lap is (vagy javíttatnod kell), ha csak visszahajlott, akkor könnyebben lehet javítani, viszont az ottani rövidzár okozhatott anomáliákat ha így bekapcsoltad.

3, Az IC-n lévő folt, az egy teljesen hétköznapi gyári jelölésnek néz ki.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8300) HussarF válasza r9550 (#8298) üzenetére

Köszi, sajnos nincs pót, de majd körbekérdezem az ismerősöket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.