Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) interstate76 válasza bereske15 (#4150) üzenetére


interstate76
addikt

Hajrá! :C És persze várjuk a tapasztalatokat! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4152) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv, kis segítség kellene, ilyesmi box-ot keresnék , mint a topic témája, vagy újabb procisat.

Hol érdemes nézelődni.

Nem kell túl nagy, max egy SSD-vel fel lehessen bővíteni. Fali TV mögé lenne, WiFi-n , táveléréssel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4153) Lala79 válasza Graphics (#4152) üzenetére


Lala79
csendes tag

Aliexpressen talán, ott lehet jókat kifogni.

[ Szerkesztve ]

(#4154) Lala79 válasza bereske15 (#4148) üzenetére


Lala79
csendes tag

Az egyik barátomnak HDD vel van szerelve egy j3160-as Brix. Szerinte nagyon klasz a kis gép, de a HDD miatt melegszik kissé. Annyit mondott nekem, hogy jobban járt volna, ha SSDvel szereli inkább. Talán akkor nem melegedne ennyire. Talán lehet jobban járnál Te is az SSDvel, úgy is lesz külső wincsid ahogy olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#4155) Graphics válasza Lala79 (#4153) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt sejtettem, de egy konkrét példa sokat segítene

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4156) bereske15 válasza interstate76 (#4151) üzenetére


bereske15
csendes tag

Megérkezett a Brix gépem

Windows 10 home -ot (64 bit) raktam rá és 48 órája megy folyamatosan.

Processzor:50-54 fok átlag, a winchester 40-47 fof, igaz az utóbbi 7200 -as és max 2 hétig marad utána csere ssd -re.

Egy munkacsoportra tettem itthon a másik 2 géppel megosztottam a hhd -ket, mindenki mindenkivel lát és beszélget.

Filmet próbáltam: h264 mkv és 2D iso dolby digital és dts-hd hanggal, nincs akadozás.

Dolby atmos -ra lennék kíváncsi vajon a gyári hangkártya ki fogja tudni küldeni?

Eddig jó nagyon kellemeset csalódtam, de szerintem ssd vel és 8gb ramra ( 4 -ről ) upgradelve még jobb lesz majd....

[ Szerkesztve ]

(#4157) bereske15 válasza Graphics (#4155) üzenetére


bereske15
csendes tag

(#4158) Graphics válasza bereske15 (#4157) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esetleg az Intel Nuc ugyanezzel a procival 36-ert?

Memória elvileg van belevaló, SSD főleg.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4159) bereske15 válasza Graphics (#4158) üzenetére


bereske15
csendes tag

World of tanks: teszt videó

Proci összehasonlítás:

1

2

(#4160) Graphics válasza bereske15 (#4159) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aktív hűtése miatt az Intel Nuc nyert számomra, mert 0-24-ben fog menni.

Ára is kedvező

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4161) ACE- válasza bereske15 (#4156) üzenetére


ACE-
addikt

Mennek a 4K-s cuccok is?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4162) bereske15 válasza ACE- (#4161) üzenetére


bereske15
csendes tag

Nem tudom, kb két héten belül megyek át ismerőshöz ott van 4k tv és megnézzük. Engem is nagyon érdekel, mert jövőre szeretnék váltani én is.

(#4163) interstate76 válasza bereske15 (#4162) üzenetére


interstate76
addikt

MPC-HC használata esetén is majdnem mindent hibátlanul kell vinnie, Kodival pedig gyakorlatilag mindent le kell játszania, kadenciahelyesen. Persze biztosan van az a bitráta, ami már sok neki - kíváncsi vagyok a tesztre!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4164) ACE- válasza interstate76 (#4163) üzenetére


ACE-
addikt

Voyo V1-em sem visz mindent sajna... az meg szerintem ezzel azonos.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4165) interstate76 válasza ACE- (#4164) üzenetére


interstate76
addikt

Milyen CPU van benne? Milyen lejátszó progit használsz? Mi az, amit nem visz?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4166) petakpa1


petakpa1
őstag

Jelentem z8300 alapú Enybox EW05 MiniPC-mre most kúszott fel Fall Creators update. Elég sokáig elszöszölgetett vele, de végül hibátlanul felment. Amúgy kizárólag médialejátszóként használom Win10 + Kodi-val és teljesen meg vagyok vele elégedve, annak ellenére, hogy
- a hálózati vezérlő csak 100 Mbites és nem PCI, hanem USB2.0 buszon keresztül van megoldva
- SATA vezérlőre szintén ugyanez igaz (nem PCI, hanem USB2.0 buszon keresztül van megoldva), így ha SSD tennék bele akkor már szűk keresztmetszet lenne az USB2.0
- csak 2 GB RAM-os, de a fenti célú felhasználás során ennek még nem éreztem hátrányát.
Pozitív viszont, hogy
+ van egy USB3.0 port is;
+ van D-Sub kimenet (régebbi Sharp LCD TV-t hajt ami sajnos csak D-Sub-on keresztül hajlandó fogadni a 1366x768 natív felbontását. Ha HDMI-t használok akkor 1280x720 felbontást enged csak:()

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4167) tordaitibi válasza petakpa1 (#4166) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az utolsóra,

itt be tudod állítani ha nincs a listában az adott felbontás.

Ésszel, ha földönkívüli értékeket adsz meg, viseld a következményeit. :)

(#4168) petakpa1 válasza tordaitibi (#4167) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, majd kipróbálom, de nállam a tv nem videokártya oldalon van a probléma. Ha 1280x720-től eltérő felbontást is állítok be a TV azt is lekonvertálja az alőbbire, azaz alul és felül marad fekete, ki nem használt terület.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4169) tordaitibi válasza petakpa1 (#4168) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Jaa ok,
akkor viszont, nincs overscan, túlpásztázás menüpontod a tv beállításokba?

(#4170) ACE- válasza interstate76 (#4165) üzenetére


ACE-
addikt

N3450, akkor egy halványan gyengébb... MPC-HC-t MADvr-el használok, ill. MPC-BE-t is próbáltam. A HDR-es 4K virágbolti filmeket nem nagyon játssza le. Bár érdekes módon van, amelyiket a sima WMP lejátssza...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4171) interstate76 válasza ACE- (#4170) üzenetére


interstate76
addikt

Az említett CPU-k között teljesítmény tekintetében tényleg nincs óriási differencia, de a J3455-ös mellett Intel HD Graphics 500-as IGP van, ami sokat dob a grafikus teljesítményen.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4172) ACE- válasza interstate76 (#4171) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem ebben is HD Graphic 500 van...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4173) interstate76 válasza ACE- (#4172) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, 3540-esnek néztem. :B Akkor viszont vinnie kellene a 4K anyagokat is (papíron).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4174) petakpa1 válasza petakpa1 (#4168) üzenetére


petakpa1
őstag

Na kipróbáltam az egyedi méretezés hozzáadását HDMI kábellel történő csatlakozás esetén, de amikor beírtam az 1360x768@60Hz felbontást és próbálom menteni (rányomok a hozzáadás gombra) akkor azt írja ki, hogy a felbontás túllépte a maximális sávszélességet:(

Így marad a DSub, egyébként ezzel is szép kép van:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4175) bereske15 válasza ACE- (#4161) üzenetére


bereske15
csendes tag

Ma kipróbáltam a 4K -t, de csak full hd kijelzőn reccenés mentesen viszi igaz csak mkv, de a dolby atmos hangot kiadta driver frissítés után, kattant az onkyo ahogy kell. Ezt és egy 4K ISO -t fogok kipróbálni nem sokára 4K TV -n. Kicsit félek: VGA Resolution (Max.) 1920 x 1200 @60 Hz

(#4176) ACE- válasza bereske15 (#4175) üzenetére


ACE-
addikt

Ezeket a videókat prószáld már ki légyszíves, főleg inkább a 4K-s cuccokat: [link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#4177) bereske15 válasza ACE- (#4176) üzenetére


bereske15
csendes tag

Kodi 17.5 -el szórakoztam ma fél napot, meg a windows 1709 -es frissítéssel.

A hangot a kodi csak PCM -be hajlandó továbbítani akárhogy nyomogattam wasapi -ra tettem a kimenetet a pass throug -ot kikapcsoltam, de semmi.

Valakinek valami tapasztalata kodi bitstream ügyben ?

Maradt a Power DVD 17, igaz a kodinak szebb a képe szerintem, meg gyorsabb, zidoo x8 ról váltottam barebone pc -re a zidoo -n nagyon stabil a kodi (ZDMC).

(#4178) tlala


tlala
addikt

Valaki próbált már ilyen ONtopic készülékkel torrentezni bivalyabb nettel?
Vajon ennek az USB 2-es hálókártyának hol van a határa letöltésben?
A kis Pipo-m remekül elvan a mostani 15 Mbites Matáv ADSL-en, de a hamarosan érkező 500Mbites UPC-n biztosan el fog vérezni.
Kíváncsi lennék, mi lehet ezeknek a dobozkáknak a letöltési maximuma.

(#4179) petakpa1 válasza tlala (#4178) üzenetére


petakpa1
őstag

A 4166 hozzászólásban említett MiniPC-m olyan 80-90 MBit-et produkál Speedtest-ben 120 MBites UPC nettel. Aztali gépem gigabites hálókártyájával hellyel közzel megvan a 120 MBit-es letöltés.

Feltöltéssel nincs probléma, ott a MiniPC is ki tudja tolni a 10 MBit-et.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4180) tlala válasza petakpa1 (#4179) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.

(#4181) GrandS


GrandS
senior tag

MXII-G után érdemes Vorke V1 Plus-ra váltani?
Az MX sebességével nem volt gondom, csak a memóriája megtelt, a Kodi meg a többi alkalmazás lefoglalta, időnként a programok adatait ki kellett törölni.

(#4182) Optika01


Optika01
tag

Sziasztok.
Van egy ilyesmi,HDMI-be dugható pc stick-em, aminél most jövök rá, hogy a net sebessége sz@r. digi 500/200- net van, egy WDR3600-as routerrel. Tudom, hogy a digi sebsséget nem fogja produkálni, de a speed test alapján 16/33 azért még is csak kevés, főleg úgy, hogy mellette másik wifis eszközök a 100/100-at tudják.
Nem igazán vagyok hozzáertő, csak a netről szedegetem össze az infokat, ezért kérdésem, hogy ez ennyit tud, vagy esetleg lehet valamit tenni.
adati a gépnek:
proci: x5-z8300
2 GB RAM
WIN 10
háló kártya:Broadcom 802.11n Wireless SDIO
Köszönöm a segítséget.
üdv:

Optika

(#4183) petakpa1 válasza Optika01 (#4182) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez a Broadcom SDIO kártya az én Enybox EW05 MiniPC-mben is elég silány átvitelt nyújtottt. Inkább a vezetékest használom helyette. Mondjuk ez stick-nél nem opció, mert azon vélelmezem nincs RJ45 port.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4184) Optika01 válasza petakpa1 (#4183) üzenetére


Optika01
tag

Sajnos nincs, pedig mivel a router mellette van, így pont megoldható lenne.

Optika

(#4185) petakpa1 válasza Optika01 (#4184) üzenetére


petakpa1
őstag

Ha közvetlenül a router mellett van, akkor viszont wifi-nek sem szabadna ennyire lassúnak lennie. Az enyém úgy volt lassú, hogy volt egy vasbeton fal + egy LCD TV a router és a MiniPC között, ugyanis a MiniPC az LCD TV hátára van rögzítve.

Wifi channel-ek terheltségét nézted már? Nem olyan csatornán vagy épp amelyen a szomszádok is?

Ha ez nem segít akkor Esetleg egy USB-s Lan kártyával megpróbálhatod használhatóvá tenni a sticket.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4186) Optika01 válasza petakpa1 (#4185) üzenetére


Optika01
tag

Néztem a csatornákat, elméletileg az nem lehet gond.
Egy ilyen jó lehet hozzá?
[link]

[ Szerkesztve ]

Optika

(#4187) petakpa1 válasza Optika01 (#4186) üzenetére


petakpa1
őstag

Nem ismerem annyira ezeket az adaptereket, így inkább nem mondanék véleményt. Javaslom kérdezz utánna egy wlan-os topicban.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4188) Optika01 válasza petakpa1 (#4187) üzenetére


Optika01
tag

Köszönöm.

Optika

(#4189) interstate76 válasza Optika01 (#4188) üzenetére


interstate76
addikt

Ha külföldről is megfelel, akkor én a helyedben az Aliról rendelném meg.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4190) Optika01 válasza interstate76 (#4189) üzenetére


Optika01
tag

Ez tetszik, köszönöm, kipróbálom :R . Bár így is bukom az egyik USB csatit sajnos. :(

Optika

(#4191) interstate76 válasza Optika01 (#4190) üzenetére


interstate76
addikt

Az usb csatlakozó "elbukása" sajnos elkerülhetetlen. Droidos mini pécéből voltak nekem is stick formátumúak, mindegyiket ilyesféle adapterrel használtam. Maradt egy másik bemenet a távnak és annyi. De pl. az MK808B Plus esetén nem is maradt bennem semmiféle hiányérzet: az volt az első kütyüm, amire OpenELEC-et tettem és a mai napig nem hiszem el, hogy mit adott a pár ezer Ft-os vételáráért cserébe. :)

Amúgy a legfontosabb dolog, amire a kínai "usb to lan"-adapterek megrendelésekor tekintettel kell lenni, az nem más, mint hogy ASIX chipsetes példányt rendeljünk.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4192) petakpa1 válasza interstate76 (#4191) üzenetére


petakpa1
őstag

MIért Asix chipes-t? Ez kompatibilis a droiddal?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#4193) Optika01 válasza interstate76 (#4191) üzenetére


Optika01
tag

Köszönöm. Esetleg HUB lehet megoldás? Működhet, ha ilyenbe csatlakozik a billentyűzet és egy külső vinyo?
[link]
Kap elég áramot?
Köszönöm.
Üdv

Optika

(#4194) interstate76 válasza petakpa1 (#4192) üzenetére


interstate76
addikt

Nem, általában működni szokott mindegyik, a gond a tempóval van. Van egy olyanom a fiókban, amelyik nem ASIX chipsetes - ha jól emlékszem, akkor 8-10 Mbit/s-os tempót tud, vagy egy kicsit többet. Az ASIX chipsetesek ezzel szemben tudják a 100 Mbit/s-ot.

Ha valakinek ennél gyorsabb tempó kell, akkor usb 3.0 és gigabit a kulcsfontosságú keresőszavak usb lan adapter után történő kutakodáskor, de ennek - értelemszerűen - csak olyan eszköz esetén van értelme, amelyiken van usb 3.0-s csatlakozó.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4195) interstate76 válasza Optika01 (#4193) üzenetére


interstate76
addikt

Ha nem külső tápos a külső vinyó, amit rá szeretnél dugni, akkor inkább aktív, azaz táppal rendelkező usb hub-ot vásárolj, az a biztos!

Egyébként pedig szerintem a legjobb megoldás a NAS (vagy bármely, NAS-ként funkcionáló eszköz: valakinek elég egy routerre aggatott külső hdd, mások alacsony fogyasztású PC-t/laptopot használnak ilyen célra), és akkor nem kell sem külső vinyókat, sem pendrive-okat használni, hanem mehet minden a hálózaton megosztott adattároló(k)ra.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#4196) Optika01 válasza interstate76 (#4195) üzenetére


Optika01
tag

Ok, köszönöm.

Optika

(#4197) tordaitibi válasza Optika01 (#4193) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tökéletesen működik az usb hub,
nálam egy 4 portos van bedugva, rajta lóg egy külső merevlemez, egy külső hangkártya, az egér és 1 pendrive.
Mint kolléga már írta, mindenképp meg kell támogatni egy külső táppal, a hubot.
Az igaz hogy usb2 lassú lesz kicsit, nálam usb3 az aljzat és a hub is, teljesen elfogadható a sebesség, még nagyobb fájlok mozgatásánál is.
Viszont a külső táppal kapcsolatba megoszlanak a vélemények,
az én mini pc-m gond nélkül lekezeli a kikapcsolt állapotba visszajövő 5voltot, a haverom gépe meghülyül tőle, és itt a topikba valaki írta hogy neki majdnem hazavágta a gépét ez a megoldás.
Nálam annyi hogy kikapcsolt gépnél is halványan világít az egér.

(#4198) GrandS


GrandS
senior tag

MXIII-G-re szeretnék az SD-re librelec-et tenni. Tudtok egy működő, jó, ajánlott linket ? Köszönöm!

(#4199) BeeTm


BeeTm
tag

Sziasztok!
Ilyen mini pc és AppleTV 4. gen. kütyü közt vacillálok mostanság,ami engem érdekelne elsősorban a VGA kártya teljesítménye,ugyanis egy virtual trainerre használnám (zwift.com) ami eléggé számítás igényes program.
Namost van nekem egy Intel HD 4000-es kártyával szerelt laptopom,amin eléggé szegényesen,DE elindul rajta a program,ha esetleg ez is teljesítené a programban előírt minimum feltételeket,akkor komolyan gondolkoznék egy ilyenen,mint egy AppleTV kütyün,de sejtéseim szerint nem fogom olcsón megúszni....
Valakinek tapasztalat ebben a műfajban? Vagy valaki aki lenne szíves,felinstallálná a sajátjára,hogy egyáltalán elindul-e a progi,akkor tényleg hálás volnék érte!

Köszönet!

http://beeproject.atw.hu

(#4200) varmi2 válasza GrandS (#4198) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olvass összefoglalót itt: link

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.