Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 865perl (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5) -Devil- válasza klepto (#2) üzenetére


-Devil-
aktív tag

Láttam egy ilyen lapot testközelből (igaz nem működés közben, csak ''vizsgálgattam''), a felszereltsége jónak mondható, de nem ajánlom az intel alaplapokat. Szűkös beállítási lehetőségek a bios-ban (semmi ''mélyebb'' beállíthatóság, tuning alapból nincs), olyan finnyásak PCI kártyákra/memóriákra, hogy az valami hihetetlen. Pl.: 5 hálókártya közül 1 volt hajlandó működni egy P2-es intel lapban. Más alaplapokban mind tökéletesen működött. Meg a másik aranyosság: rádugtam secondary slave-ként egy winyót (üres volt a secondary csatorna) és nem látta. Nem megy slave-ként, ha nincs egy master meghajtó is rákötve (átjumpereztem masterre, úgy ment). Más alaplapokkal miért nincs ilyen gond? Néhány Tuner/kamerakártyára érzékeny (abszolute nem indul), a memóriákra szintén. Ha ''egyszerű'' noname ramokkal próbálkozol könnyen pórul járhatsz. És semmivel sem stabilabb mint egy ASUS/MSI/Gigabyte alaplap, ha normális cuccokból építesz köré gépet. De ez csak az én véleményem. Szerintem nem igazán ér meg 30e FT-ot.

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Intel 865perl (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.