Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hobizoli válasza KROK640 (#49) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ok Dornbirn-ban laktak par km-re onnan

most atkoltoztek Villach melle Karintia-ba dec01-vel, ott azota 2x esett a ho...
ezt ott pikk-pakk ledurtak, tegnapit is, meg mait is
meg a hokotros traktor is hólánccal megy



itt a kotelezo rendszamcsere miatt kellett kiasni az autoikat ma delelott

több drón kell ;P

(#52) hobizoli válasza KROK640 (#50) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eleg gyakori ez a megoldas ott, amolyan kulso szunyoghalo
a bogarak nem repkednek be este a fenyre

több drón kell ;P

(#53) KROK640 válasza hobizoli (#51) üzenetére


KROK640
veterán

Emlékszem, mi mindig hajnalban mentünk dolgozni, a hókotrók addigra már Fluhnál is lesöpörték a havat de Kannalbahon tuti. (ezek ugye magasabb területek útjai)
Lent a városban meg pláne. (A tegnapi hóesésről ott más forrásból is tudok :D )
Mi Weiller-Simmerbergből jártunk át. (tényleg, megtudnád nézni ott mennyiben van egy lakás/ház? Érdekelne)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#54) hobizoli válasza KROK640 (#53) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez egy ~950m tszf magassagban levo telepules

ez olyan magasan van alapbol, mint kb a karren-i kilato: [link]

Dornbirn meg Bregenz az vmi 450m koruli "csak"

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#55) hobizoli válasza KROK640 (#53) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#56) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

a Price history-t erdemes megnezni.... :DDD

több drón kell ;P

(#57) KROK640 válasza hobizoli (#54) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, emlékszem ide lehetett felmenni azzal a libegővel. :D
Jól felköltöztek akkor, még Weiller Simmerberg is sak valami 640 méteren volt. Bregenzhez szinte végig ereszekdett az ember, hazafelé meg végig emelkedő volt, szinte. és a durva, hogy Siebersben fel sem tűnt az embernek, hogy milyen magasan van, mivel kis szintkülönbségek voltak dombokkal teli.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#58) KROK640


KROK640
veterán

Fúúú ez odab*sz

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#59) hobizoli válasza opr (#42) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de milyen rendik, hogy felsoroljak a tomegkozlekedesi lehetosegeket :DDD , meg lehet parkolni az utcan kozteruleten... 720millioert.... ha akad üres hely éppen, mert egy sajat parkolo ennyiert még nem fert bele

hirtelen el is kepzeltem azt a szituaciot, hogy van egy 700+ millios kecod, es 3-s metron jarsz ki a kispesti Shopmark Interspar-ba

több drón kell ;P

(#60) KROK640 válasza hobizoli (#56) üzenetére


KROK640
veterán

Ez egy templom, amiből úszómedencés lakás lett. :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#61) hobizoli válasza KROK640 (#60) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajajaja kb, meg par honap alatt 1.5x lett az ara :DDD

több drón kell ;P

(#62) KROK640 válasza hobizoli (#59) üzenetére


KROK640
veterán

Mire kifizeted a lakást, már örülsz, ha buszjegyre marad XD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#63) hobizoli válasza KROK640 (#57) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

ugyanitt a legfelso szinten, ahol ennel joval jobb a panorama a varosra, mert ellatani a fak felett is, egesz nyaron hirdettek egy vatta ujan felujitott kecot 350k-ert

mondjuk errol sem mostanaban keszultek a kepek...

több drón kell ;P

(#64) opr válasza hobizoli (#59) üzenetére


opr
veterán

Úristen bazdmeg, ez le se esett... Annyira triviális volt, hogy ilyen áron legalább 4 autónyi parkoló adott, hogy eszembe se jutott, hogy nem. :W

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#65) hobizoli válasza opr (#64) üzenetére


hobizoli
nagyúr

áááá hova gondolsz

nemtom, lehet en vagy a proli, de 189misert talan lehetne tobb kep is a portekarol [link]

:DDD

több drón kell ;P

(#66) opr válasza hobizoli (#65) üzenetére


opr
veterán

190 milla és azt se tudod eldönteni, hogy mikortól fűtesz basszus. Esküszöm el sem tudom képzelni, hogy ezek ezt hogy gondolják. Biztos vagyok benne, hogy komoly, mert viccnek durva lenne...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#67) opr válasza hobizoli (#65) üzenetére


opr
veterán

Hallod, amúgy hülyék vagyunk mi, ezek a bő 100 éves romok akarom mondani lakások simán érnek ennyiket! Hiszen, mi baj lehetne, nem? :DDD
[link]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#68) hobizoli válasza opr (#46) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a baj ezzel a vorarlbergi regioval, hogy az arak a svajciakhoz igazodtak mar reg, mert azok meg az osztrakokhoz kepest is sokkal jobban keresnek, es sok svajci azt csinalja, hogy atjar svajcba dolgozni, de kozben ausztriaban lakik ezeken a hatar melletti telepuleseken

ez neki siman jo, mert olcsobb lakhatas is ott, meg rezsi is
plusz pl bemegy a boltba melo utan bevasarolni, penztarnal felmutatja a CH utlevelet, a penztaros nyom egy gombot a gepen, es minden ar nettora avanzsalodik, es azt kell kifizetnie nettoban
nyilvan nem viszi at a hataron utana, hogy bruttositodjon, hanem "otthon" ausztriaban berakja a hutobe, mint amugy az osztrak szomszedja is, csak azok 16%-l tobbet kohognek ki ugyanezert

keres 1.3-1.5misit atszamitva es annyi kiadasa meg nincs, mint egy osztraknak az arak nettositasa miatt, mondhatni kb magyar arszinvonalu kiadasai vannak csak belole
ket keresos csalad keres 2.5-3misit per ho, aztan kb 700k-nyi kiadasuk van belole
a lakhatas +rezsi 400k, heti bevasarlasok, autok fenntartasa a tobbi
na ennyit itt is el lehet am tapsolni havonta, csak nem 2.5-3 milliobol teszik


pl meg kell venni egy ilyen epitesi telket, akkor egy svajci paros 8-10ev alatt osszerakja ra a lovet, meg 4-5ev alatt a hazra is, amit felrantanak ra
12-15 ev mulva van egy hitelmentes 200m2-s palotaja

az osztrak meg 20+ evig sprolhat csak a telekre...

több drón kell ;P

(#69) opr válasza hobizoli (#68) üzenetére


opr
veterán

Nagyon jól hangzik... Gondolom az Osztrákok is hogy szerethetik a helyzetet. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#70) hobizoli válasza opr (#69) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, ruhellik is oket...
foleg mert a svajciak ugy viselkednek melle, mint az oroszok barhol ahova csak jarnak turistaskodni

több drón kell ;P

(#71) opr válasza hobizoli (#70) üzenetére


opr
veterán

Azért az egy szint. Ráadásul nem túl magas, gyakorlatilag Orosz turista szint alatt még csak Csecsent láttam, meg elkényeztetett idióta Amcsi picsát, aki nem igazán rakta össze, hogy nem, ha átmegy egy másik országba, nem az USA törvényei fognak rá vonatkozni...
Ez tényleg így van? Ennyire parasztok tudnak lenni a Svájciak?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#72) hobizoli válasza opr (#71) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat amikor ott voltam tesomeknal, az ottani "Spar"-ban mar megmondta melyik a svajci a viselkedese alapjan
amikor odaertunk a penztarhoz, meg az a muki mutatta fel a utlevelet

pedig voltak ott vagy 15-20-n rajta meg rajtunk kivul a boltban


neztem en is, hogy WTF, de egy ido mulva meg lehet tanulni allitolag

több drón kell ;P

(#73) KROK640 válasza hobizoli (#63) üzenetére


KROK640
veterán

Havi 550K nem kevés, de Pesten mondjuk egy értelmiségi párnak simán összehozható.
Ha átlag ember próbálja meg, akkor annyira nem lesz sok ideje gyönyörködni a panorámában.
(azért az megvan, hogy ennyi nins lift? :D)
Egyébként a ház sem mainak tűnik jobban megnézve

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#74) opr válasza KROK640 (#73) üzenetére


opr
veterán

Havi 550k-hoz Budapesten egy párnak abszolút nem kell értelmiséginek lenni. Villanyszerelő ismerős simán keres valami 370-et kézbe. Az másik kérdés, hogy Ő egyedül van, és olyan árak tudnak lenni, hogy olyan sokat még úgy se tud belőle félrerakni, hogy egy szobát bérel...
Ha lenne asszony, aki mondjuk minimum 200k-t megkeres, az nagyon sokat dobna a helyzeten, akkor is, ha ott már egy szobabérlés nyilván nem lenne opció, max eleinte, pénzt gyűjteni mondjuk egy-két évig.

Ui.: hogy ingatlan téma is legyen: az a baj, hogy amúgy az se lenne elég kb szarra se. Mert tegyük fel, hogy összesen havi 250k-t félre tudnak rakni, amíg egy szobában nyomorognak. Az 3 misi/év. Ha nem akar 40 évesen szülni (márpedig nem fog akarni, mert az már nagyon későn van), akkor minimum 10 évig kell spórolnia, hogy mai árakon meglegyen egy normális beugró egy fostalicska panelbe. És utána még 20 évig azt fizeti... Borzalom. A srác fel is adta az életet kb. Mert így... Minek küzdjön? Semmi jövőkép, semmi opció valami nyugis, boldog stabilitásra, csak amikor már a reggeli merevedés a derékba áll bele, szóval... Mi értelme. Sajnálom, mert amúgy jó gyerek, de nagyon szar látni, milyen szinten reménytelen, kilátástalan neki az élet. És érted, mit mondjon neki az ember, hogy kicsit javítson a hangulaton? Nincs mit, igaza van... :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#75) KROK640 válasza opr (#67) üzenetére


KROK640
veterán

Ezek hosszas kézműves munkával antikolt lakások, melyeknek falai a történelmet hordozzák.
Egyedi, máshol nem is elérhető - "Budapesti körfolyosós" élményt adnak (felhívom figyelmeteket, hogy Budapesten kívüli hasonló építmények már nem kapják meg a "Budapesti" jelzőt, mely jól mutatja előkelőségét); miközben a nagy belmagasságuk kielégíti a legmagasabb emberek térigényét is, mindeközben elegendő levegőt képes tárolni, hogy sose tudja az ember igazán felfűteni, ezáltal megteremtve a hőn áhított rideg légkört.
A Szabadég alá nyíló ajtók minden elinduláskor lehetőséget adnak az időjárás azonnali megvizsgálására, a folyosóra nyíló ablakok pedig abban az esteben könnyíthetik a dolgunkat, ha a kulcsot véletlenül otthon hagytuk, vagy esetleg nem is volt. A bűnözők miatt aggódni fölösleges, Pesten olyan nincs, legalábbis abban a kerültben, legalábbis abban az utcában, de abban a házban pont, ott épp tuti, hogy nem!

Töltsd meg 60-70 éves "antik" bútorokkal a lakást, hagy legyen harmónikus, (és olyan, hogy aki betört is egyből kifordul), és autentikus! Természetesen az élményhez tartozik a konyhából nyíló vagy épp a folyosó végén található vizes blokk, valamint a több generáiós élmény, itt együtt kell lakjon (déd)nagymamától a legkisebb unokáig mindenki, egyetlen lakásban (másképp nem jön ki bérleti díj és a rezsi)!

Az ár?... Hát khm, örüljetek, hogy most még csak ennyi, jövőre emelkedik a minimál bér, így ez is fog, ezért vegye ki most, hosszútávú szerződéssel!

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#76) opr válasza KROK640 (#75) üzenetére


opr
veterán

Van saját tapasztalatom ezekkel, az a vicces, hogy amíg nem tudtam, hogy ezek amúgy a rohadt drága lakások, mindig azt hittem, hogy ezek az olcsó szarok, amiben az lakik, akinek valami kellett, de a panel túl drága volt.
Az én szememben ezek konkrétan panel szint alatt vannak, mindigis ott voltak, egyszerűen nem értem, miért érnek annyit, amennyit. Pláne, hogy a 90%-a olyan állapotban van, hogy ott aludni már nem biztos, hogy mernék, mert ha pont akkor kezd el összeomlani az egész a picsába, akkor már tényleg semmi esély időben kimenekülni...
A legjobb, hogy 90%-ánál konkrétan a belső körfolyosó is meg van már rozzanva/billenve, szó szerint az akarat meg a szeremcse tartja még mindig ott, ahol van. Egy igazi csapda mind, borzalmas az egész.

És igen, pont, ahogy írod, ezek a fajta lakások szerintem is romos, rideg, depresszív, nem biztonságos, befűthetetlen borzalmak. Tiszta szívből utálom a panelt is, az összes paraszttal, akinek karácsonykor ragad a kezébe a kibaszott ütvefúró, hogy szarna sünt az összes paraszt, de ezekhez képest bármikor inkább a panelt választanám. Azok legalább statikusan viszonylag egyben vannak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#77) KROK640 válasza hobizoli (#68) üzenetére


KROK640
veterán

Azt észrevettem Voralbergben, hogy elég sok a CH rendszámú autó, meg a svájciból is akad bőven(de németből is).

"plusz pl bemegy a boltba melo utan bevasarolni, penztarnal felmutatja a CH utlevelet, a penztaros nyom egy gombot a gepen, es minden ar nettora avanzsalodik, es azt kell kifizetnie nettoban" - ööö ezt azért nagyon nehezen tudom elkézelni. Mire fel???

Egyébként nekem az jött be, hogy Ausztriába munka, utána haza Siebersbe, és ott vásárolni. Langenben útbaesett a bolt, de azt vettem észrem, hogyBregenz kb 30%-al drágább mint Siebers, de még Langen is vagy 20%-al. Plusz az édeskés osztrkkenyeret semszeretem, szal én mindig inkább Németben vásároltam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#78) KROK640 válasza hobizoli (#70) üzenetére


KROK640
veterán

Az orosz turistákból kétféle létezik (Cipruson nagyon sokkal találkoztam, saját tapasztalat) :
Vannak az öreg komcsik, ezek jellemzően a késő 30-as és 40-es meg efeletti korosztály. Büdös tudatlan bunkó parasztok, akik félrelökik a többit a svéd asztalnál, azt sem tudják az evőeszközt hogy kell megfogni, reggelinél, vacsoránál a zsebükbe tömik a kaját, csak vizet kérnek, aztán a zsebükből töltik ki a piát (azt hiszik nem feltünő hogy 40 fokban kabátban jönnek le!) miközben all inclusiveok, de fogalmuk sincs mit jelent. Nem beszélnek semmilyen nyelvet csak a saját orosz tájszólásukat, és te vagy a hülye, hogy nem érted mit akar... Ezek ledöglenek a tengerparton és annyi.

És van egy fiatal réteg, jellemzően hihetetlen szép nőkkel, akik jól beszélnek angolul, udvariasak, normálisan esznek, érdeklődnek, hogy mit hol találnak a közelben, hová érdemes kirándulni, simán adnak borravalót, és ilyenek.

És tényleg azt vettem észre, hogy úgy 35-40 éves korúaknál van a határ, alatta az utóbbi, felette az előbbi kategória.

(A hotelünkben 50%-ban oroszok jártak, több szezon alapján tapasztalt eredmény, de nyilván akadnak kivételek)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#79) KROK640 válasza opr (#76) üzenetére


KROK640
veterán

Az elmúlt 15 évben sokat voltam Pesten, és rengeteg ilyen körfolyosós házban jártam, aludtam, szálltam meg, volt amelyikben napokig.
A legromosabbtól az egészen felújítottig mindenfélében, több kerületben.
Van tapasztalatom ezekkel, és azt kell, hogy mondjam, hogy akárhogy rendbe teszi az ember, ezek sosem lesznek mai szemmel élhető lakásnak tekinthetőek. Volt olyan, ahol fél lakás felett galériaképp egy másik "emelet" húzódott, amitől folyton féltem h a fejemre esik, ráadásul az is bőven egy légtér... Sok helyen már volt bent WC és fürdőszoba, persze mindenféle kokány utólagos kialakításokkal, pl volt, ahol konkrétan a konyha és a wc vagy a zuhanyzó egy helység volt. Ez van ...
De a rosszabbak, amik romos állapotúak vagy régebbiek voltak, a folyosó végén közös wc (ne tudd meg milyen állapotok!) és zuhanyzó, amivel még 3 nap nem fürdés után is úgy voltam, hogy koszosabb leszek ha belelépek mintha nem.

A rozzant/billent körfolyosó megint nagyon gyakori elem, ez egyébként egy jó régi téma, erről már sok éve láttam egy videó, hogy mit lehet kezdeni velük, (de a videón is látszik, hogy nem mai, 1982-ben is probléma volt már ez - de itt fogsz durva dolgokat látni, megéri megnézni!), rendszeresen rettegve jártam-keltem rajtuk, főleg a rozoga alacsony korlátok miatt.
Egy konkrét emlék : 2015 Ciprusról hazajöttem, egy havernál és az anyukájánál szálltam meg, persze ilyen körfolyosós csoda. A lépcsőház szép volt, a lift (ami sok ilyenben nem létező extra!) kovácsoltvas és olyan lassú, hogy inkább lépcsőztem. Na cigizni csak a körfolyosón lehet (megjegyzem itt már bent volt a wc és a fürdő egyben, de olyan rettenetesen hideg volt benne, hogy hihetetlen), úgyhogy kimentünk. A folyosó nem viccelek vagy 20 fokot minimum kifelé dőlt, és a végén egy rozogának tűnő derekamig sem érő rozsdás fémkorlát kornyadozott. Mindez az ötödiken, alattunk 4db 4+ méter belmagasságú szinttel, és egy macsaka köves udvarral. Mondanom sem kell, hogy a falhoz lapulva tartózkodtam végig a körfolyosón (akinek a becsületes neve függőfolyosó amúgy).
Másnap átmentem egy 1967-ben épült viszonylag korai panelbe (annak is megvoltak a hibái, pl az erkélyen át vezetett az út a bejárati ajtóhoz és a lakásba, szóval volt annak is pici függőfolyosós feelingje) de 5 csillagos hotelnek éreztem az előzőhöz képest.

Mindezzel együtt azt mondom, hogy egy szépen felújítottba simán benne lennék a havi 300 ezerbe, mármint úgy, hogy nekem fizetnek 300 ezret, hogy ott kell lakjak.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#80) KROK640 válasza opr (#76) üzenetére


KROK640
veterán

"bármikor inkább a panelt választanám."

A paneleknek is megvan a maga bajuk, de pl a kései panelek (főleg a '88-89 körüliek) már a többi panelhez képest is sokkal jobbak, de mivel folyamatosan fejlődött az iparág elmondható, hogy minél újabb annál jobb.
Elég Debrecenben megnézni a Vénkertet, újkertet, majd a Tócit és a Tócóvölgyet. A legrégebbi és a legújabb panel között nincs 20 év, mégis ránézésre látszik már magán a telepen, hogy melyik épült később, a lakások belülről meg pláne óriási különbség.

De ez részben azért is van, mert országosan a panellakások építése azért kezdődött el, mert a háború utáni években több mint 1 millió lakás hiányzott Magyarországról!
kezdetben csak az volt a cél, hogy "összkomfortos" lakásokat biztosítsanak a falun/régi romos lakásokban élő embereknek. Ez látszott is rajtuk, gyorsan, sok kicsi, viszonylag elavult technikával és alacsony felszereltséggel készült lakások lettek ezek. Aztán, ahogy egyre kevésé kellett sietni, mert egyre több lakás állt készen, plusz a technika is fejlődött, úgy lettek egyre nagyobbak, és egyre felszereltebbek ezek a lakások és házak. 1-2 liftes házak lettek, 1-1,5-2-3-4 szobás lakások, egyre jobb kivitelezésben, egyre jobb szigeteléssel, és egyre több extrával, természetesen egyre nagyobb alapterülettel is.
1988-'89ben (Debrecen Tócóvölgy) már olyanok is épültek, amik a mai társasházak előfutárainak is tekinthetőek voltak, nyeregtetővel, 4 szinttel, tetőtérrel, lifttel, 3-4 szobás lakások, volt amelyik két erkéllyel(!)
Ezek már a kései panelek voltak, mikor nagyjából mindenkinek volt lakása, csak azt az igényt kellett kiszolgálni, hogy esteleg valaki nagyobba, újabba költözne, vagy a korai panellakók gyerekei kirepülnének a fészekből.
Emlékszem a 90-es évek legelején ezeknél a nagyon-nagyon új telepeknél az átlagéletkor még a 30-at sem nagyon érte el ami a lakókat illeti.

Ugyanakkor a másik oldalról, a 80-as évek elejétől fogva megkezdődött faluhelyen (részben a gazdagság mutatása is volt a cél) a többgenerációs házak építése, ami 250-300-400-500 méteres 2-3-4 szintes hatalmas nagy monstrumokat jelentett, na de ezekről majd később írok.

A panelek sokkal jobbak már az előzően tárgyalt függő/körfolyosós épületekhez képest, melyekben gyakran lecsúszott kisebbségi elemek csökkentik tovább, az amúgyis alacsony színvonalat.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#81) hobizoli válasza KROK640 (#77) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mi Dornbirn-n belul mozogtunk csak akkor a Spar az 3perc setara volt a lakastol

tesom egyebkent abbol szurta ki azt a CH faszit, hogy a polcsorok kozott ugy ment el, hogy amikor ket ember megy szemben, akkor mindketto kicsit feloldalasan felrehuzodik, hogy elferjenek...
na ez a muki ez nem, o vallal bekoccolt mindenkit, ahogy elment

meg a penztarnal is a svajci nemetet kicsit francias kiejtesu dialektust hasznalva kerdezte jo hangosan a penztarost vmiert, aki tole 1m-re van, de ugy, hogy meg a polcsorok kozott vasarlok is halljak, hogy na megjott okiralyi fennseges nagysaga elkolteni a penzet ide hozzatok...
parkoloban is mindenki egy helyen all, a CH muki a vonalon a jobb oldali kerekkel, szoval nem tudsz beallni melle, mert akkor necces kinyitni mar az ajtot

több drón kell ;P

(#82) hobizoli válasza KROK640 (#73) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez vmikor a 80-s evek kozepe-vegen epult oda

a legfelso lakas hirdetesebnel lattam abbol a varosra nezo panoramas kepeket, hat azert az na... :K :K
itt a fa kitakar egy csomot

mondjuk most biztos mar nem annyira, mert mar reg lehullottak a levelek rola :DDD


de gondolhatod, ha azt a sokkal jobb panoramast is honapokig hirdettek ugyanitt ennek a 2/3-aert, akkor...

a foldszinti kero igyanitt 120megaforintba kerul, ahhoz tartozik egy kisebb kert is

több drón kell ;P

(#83) KROK640 válasza hobizoli (#81) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom, én ezt nem tapasztaltam, de elhiszem neked.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#84) hobizoli válasza KROK640 (#83) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nyilvan ott se mind ilyen, ahogy az oroszok kozott se
ez egy 190cm magas 50+ faszi volt, nem volt elozekeny masokkal

tesom mondta, hogy volt amikor ok is atmentek nagybevasarolni Lindau-ba a nemet oldalra, mert olcsobb, mint a Dornbirn vagy Bregenz
Lindau-ig ezek mar nem jarnak el, mert minek
ilyen napi cuccokert ment csak le ebbe a kozeli Spar-ba

több drón kell ;P

(#85) opr válasza hobizoli (#81) üzenetére


opr
veterán

Amikor anno nagyon olcsó fos kocsink volt (£350 volt az egész, de ahhoz képest nagyon fasza volt, arra vettük, hogy legyen amit nem sajnálunk...), na azzal csináltam azt rendszeresen, hogy az ilyen taplók mellé semmi gond, beálltam tolatva, jó közel, volt vagy 8cm a két kocsi között. Én kényelmesen kiszálltam a másik oldalon, Ő meg így járt. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#86) hobizoli válasza KROK640 (#80) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Magyarorszagon megy ez a panel ellenesseg...


kozben a Hilton szallodalanc eloregyartott elemekbol huz fel uj szallodakat ujabban, mert sokkal olcsobb is, meg sokkal gyorsbban epulhet fel is, es elobb kezdi el visszatermelni a kevesebb beletolt penzt

több drón kell ;P

(#87) KROK640 válasza hobizoli (#84) üzenetére


KROK640
veterán

Lindauban is sokat megfordultam. Azt tapasztaltam, hogy mindennapi élelmiszert (és sört) mindenképp a német oldalon érdemes vásárolni20-30%ot spórol az ember az osztrákokhoz képest.
Ugyanakkor a pénz valamivel jobb Ausztriában (mármint a kereseti lehetőség), így nekünk ez ideális volt, hogy Ausztriában dolgoztunk, de Németországban éltünk belőle :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#88) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

101m2 63 megaforint

több drón kell ;P

(#89) hobizoli válasza KROK640 (#79) üzenetére


hobizoli
nagyúr

megneztem a videot, haaat ebben az a legutolso, Turbo.... volt a legertelmesebb

meglatszik, hogy nyugati technologia volt az is :DDD

több drón kell ;P

(#90) KROK640 válasza hobizoli (#86) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez csak itt jellemző. Mellesleg még Ausztriában Bregenzben is láttam panelházakat, de franciaországban is, pedig évekig hallgattam. hogy a panelről, hogy "orosz hülyeség ez" meg hogy csak a szocialista országokban van ilyen.

Mondjuk a mai előregyártott elemek már egészen másabbak mint mondjuk az 50 évvel ezelőttiek.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#91) KROK640 válasza hobizoli (#89) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, vannak benne eléggé baromság módszerek, pl a kővarratos az szerintem semmire nem jó (főleg, hogy utána ellenőrizgetni kell, megsokat kell méricskélni előtte stb), de akad még pár amiben kételkedek.
Azért akadnak jók is. A padlók borítása meg szerintem opcinális, mert az egyiknél mondja h gyanta kell rá, a másiknál kő kerül rá, a turbónál semmi.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#92) hobizoli válasza KROK640 (#90) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Genf, Svájc: [link]

olyan ez az egesz lakotelep, hogy alatta van egy melygarazs : [link]

több drón kell ;P

(#93) KROK640 válasza hobizoli (#92) üzenetére


KROK640
veterán

De furán állnak az erkélyek.
Ha nem tudnám h Svájc, akkor valami új(abb) orosz lakótelepre tippelnék.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#94) KROK640


KROK640
veterán

https://index.hu/mindekozben/poszt/2021/12/04/mindig-is-egy-elvarazsolt-kastelyban-szeretett-volna-elni-most-itt-a-lehetoseg-/

Elég durva, de 740 milláért, annyira nem is sok.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95) opr válasza KROK640 (#94) üzenetére


opr
veterán

Ez inkább valami turistacélpontként működne, de úgy nagyon. Pláne ha jár hozzá valami brutál telek is, akkor simán meg lehet oldani, hogy amcsiknak középkori Európa élménytúra. Csak nem szabad nekik elmondani, hogy Európa, csak annyit, hogy középkor meg lovagok, különben nem fogják érteni. :DDD

Plusz amennyire tudom, amcsiban, a - fogalmazzunk finoman - nem túl hosszú írásos történelemnek és nyugati jellegű civilizációnak köszönhetően nem túl sok ilyen kastély meg ilyesmi van, szóval ott egy ilyennel simán lehet tényleg egyedi egy vállalkozás.

Szerintem ügyesen csinálva, és egy megfelelő méretű telket feltételezve az a 2 milla dollár ezért abszolút nem sok, mondhatni árban van, ha ügyes ember veszi meg aki érti a biznict, még egy millát rádob, max 5 év és megvan a nullszaldó (feltételezve, hogy végre egyszer fogunk koronavirus nélkül élni megint), onnantól meg dől a lé. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#96) KROK640 válasza opr (#95) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, hát ha csak nem különc milliomos vagy (aki ebben akar lakni), akkor tényleg túrista célpontnak lenne ez menő.
Szerintem az "Európa" szó nagyon is menő lenne a hirdetésében.

És szerintem sem sok érte, pláne hogy némelyik Pesti lakás is van ennyibe. :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#97) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#98) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] 245m2 = 212megaforint

több drón kell ;P

(#99) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#100) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.