Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) opr válasza hobizoli (#97) üzenetére


opr
veterán

Megláttam az árát... Mondom, na, hetedik kerületi garzonlakás? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#102) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#103) KROK640 válasza opr (#101) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos már ott tartunk :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#104) hobizoli válasza KROK640 (#103) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

mondjuk itt legalabb meg a lakasban nincs ducolas....

több drón kell ;P

(#105) KROK640 válasza hobizoli (#104) üzenetére


KROK640
veterán

ÓÓÓÓ De trükkösen van fotózva :D Nem látszik a nagy belmagasság, ás csak az egyik képen látni az ablakon át a ducolást, meg ugye a külön képen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#106) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] :DDD

több drón kell ;P

(#107) opr válasza hobizoli (#106) üzenetére


opr
veterán

Ebben mi a vicces? Ezt most nem ertem. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#108) hobizoli válasza opr (#107) üzenetére


hobizoli
nagyúr

lassan ennyibe kerul egy hasonlo itt is :)

több drón kell ;P

(#109) opr válasza hobizoli (#108) üzenetére


opr
veterán

Jahogy az. Igen, az a része vicces. De amúgy magában a hirdetésben (magyar ingatlanpiacot figyelmen kívül hagyva) nem találtam semmi problémát. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#110) hobizoli válasza opr (#109) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link] kb egy balatoni vizparti uj epitesu keco ara

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#111) opr válasza hobizoli (#110) üzenetére


opr
veterán

Igen. Tegyuk hozza, amennyire a klimajat ismerem (siman lehet, hogy tevedek) Svajcban ha lehet, meg kevesebb ertelme van a toparti millio euros ingatlannak. Azert, hogy 11 honapon at nezhesd, hogy de jo lenne, aztan a maradek egy honapban talan harom evbol egyben 1 hetig bele tudj menni anelkul, hogy lefagy a pocoro... Nem kene. Akkor inkabb ugyanebbol a penzbol valami kulso-kertvarosi (de meg jo kozlekedessel) haz valami kis kerttel + valami mediterran tengerparti nyaralo. Siman kijon 1millio eurobol a ketto, meg meg marad is boven. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#112) hobizoli válasza opr (#111) üzenetére


hobizoli
nagyúr

multkor Siofokon volt egy vizparti kegli 320millioert
ott is belegondolsz a nyari szezon kb masfel honap
junius 20 - augusztus 20, de tuti van 1-2 het amikor szar az ido

erre ezt sem eri meg megvenni

amugy ezeknek pont ez a baja is

a 320millios araert veszel Bp-n 12-13 sima panellakast
abbol van kb 2milliod havonta, ami egy evben huszonsok millio
ha a balatoni kecon akarnal ennyit hasznot realizalni a masfel honapnyi szezon alatt, akkor azt naponta(!) ~500k-ert kene tudni kiadni

....eselytelen


a spanyol tengerpart meg tenyleg nem draga
a nemzet veje is osszesporolt ott 100Mrd-t, hogy megvegyen egy bankot :DDD

több drón kell ;P

(#113) opr válasza hobizoli (#112) üzenetére


opr
veterán

Igazából az van, hogy jelenleg Magyarországon konkrétan nincs olyan ingatlan, amit megéri megvenni, minden szempontból agyrém az egész, egy oltári lufi. Nem tudom, mikor és mekkorát fog pukkanni, de nagyon sajnálok mindenkit, akit el fog érni. Mert amikor 30 millió hitel van egy reálisan nézve, jó állapotban talán 25 milliót erő panelen, és ez kipukkad a francba, ott lesznek bajok. Nagyobb bajok, mint a chf hiteleknél voltak...

Tengerpart: igazából az van, hogy ha nem a létező legfelkapottabb helyen akarod venni, hanem onnan akár csak 2km-re, akkor (pláne a magyar ingatlan árakhoz képest) konkrétan bármelyik országban olcsó egy tengerparti villa.
Ha majd gép előtt leszek és eszembejut, dobok pár linket (telefonos felület a használhatatlanság határán van, ha többet akarsz csinálni, mint írni meg bedobni pár smiley-t), de nekem az jött ki, hogy egy jó helyen lévő, de azért nem rózsadombi, tehát mondjuk XI. kerületi 1+2 feles panel árából gyakorlatilag bárhol veszel jó helyen, jó állapotú, konkrétan a panelnál nagyobb, vagy kb azonos alapterületű tengerparti házat vagy lakást. Sokszor ráadásul olyat, hogy ha lakás, tartozik hozzá medence, konditerem, garázs, stb.
Franciaország? Portugália? Spanyolország? Olaszország? Horvátország? Albánia? Görögország? Sima ügy. Válassz, van dögivel...

Többet között ezért is gondolom (meg a fizetések miatt), hogy lufi a magyar ingatlanpiac. Meg a fizetés - lakásár aránya miatt. Mert egy közepesen kereső (bruttó £50k/év) londoni melós kb 15 évig dolgozik azért, hogy hitel nélkül megvegyen egy házat, ha másra nem költ. Nehéz, de két átlagos fizetésből enyhén szólva nem lehetetlen megoldani 40 éves kor előtt. És akkor Londonban, hármas zónán belül, metróhoz, stb-hez közel (gyalog max 5-10p a metró) vettek egy nappali + 2 hálószobás kertesházat. Nem valami fostalicska panelt. Kertesházat.

Ugyanez az egyenlet Magyarországon hogy néz ki? A világ egyik legdrágább városához hadonlítjuk. Mennyi egy hasonlóan jó, de bőven nem kiemelkedő fizu Budapesten? 400k/hó kézbe? Egy normális helyen egy 1+2feles fostalicska panel (nem kertesház) 70 milla, de akkor az olyan állapotban lesz, hogy költeni kell rá. Ugyanazt feltételezve 14.5 év jön ki a magyar melósra. Csak nem kertesházat vesz, hanem panelt. És a világ pénzügyi fővárosával hasonlítottuk össze. Nevetséges. Ha az összehasonlítás alapja nem London, hanem Liverpool vagy Manchester vagy Amszterdam vagy vagy vagy vagy, akkor még ennyire se hízelgő a hazai helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#114) hobizoli válasza opr (#113) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat ja
kb mint amiket mutattam floridai keglik is :DDD

tok atlagos meloval a kereset 2000USD per szulo es 600USD per gyerek a "CSP"
az 5200USD, mai arfolyamon 1.67 megaforint
kifizetnek belole 600k torlesztot akkoris mi van?
semmi, igazabol annyi a ket gyerek utan jaro CSP-bol majdnem kifizetheto, rapotolnak fejenkent 200-t, fuuuu

ehhez a keco ara 120millio, de 3x akkora, mint a magyar es ketten csak erre keresve 6.5 ev alatt kifizetik
vagy az egyikuk keresetbol 13ev alatt van egy 180-200m2-s 4 szobas, dupla garazsos lakoparki ingatlanuk

kicsit jobban keresnek ennel a szulok, akkor 10 ev alatt is letudjak

egy fele ekkora kecot fele ennyi ido alatt is kifizetnek, es akkor meg mindig 90-100m2-rol van szo, ami itt nagynak szamit
6 ev alatt ki mikor fizetsz ki nullara egy 100m2-s akarmit?


Bécsben 135-150kEUR-ert vnanak felujitando lakasok pl 5-6 sarokra a Schönbrunn-i kastelytol vmi egyiranyusitott utcaban, szoval nem egy lebuj kornyek

IXker Ráday utcaba bemesz, siman talalsz ugyanennyiert felujitandot ott is
a budai oldalon hasonloan kozel a várhoz, meg mar 60+ misi

aztan Bécs vs Budapest :DDD

ja és ezeket Bécsben 8-900EUR-ert adjak ki felujitva
300-320k-ert lecci adj mar ki itt egy belvarosi 50m2-s lakast :DDD

több drón kell ;P

(#115) opr válasza hobizoli (#114) üzenetére


opr
veterán

Igen, teljesen agyrém. Ha meg befektetésként tekintesz rá, pláne. A történelmi csúcson venni úgy, hogy mellette ilyen számok vannak, aztán olyan áron tudod csak kiadni, hogy minimum 30, sokszor inkább 40 év a megtérülés, de ha inflációt is számolsz, van az 50 is (és persze feltételezed, hogy közben nem omlik az egész össze a picsába), és igazából utána kezd el profitot is termelni... El nem tudom képzelni, ki az, akinek ennyi pénze van, mégis olyan hülye, hogy befektetési céllal ma Magyarországon ingatlant vegyen.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#116) hobizoli válasza opr (#115) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez ma annak eri meg, aki epitett ujat cegkent, mert akkor netto aron epiti es bekerulesi kotlsegen van neki, nem kell vkinek a profitjat is kitermelnie, lasd CSOK+babavaro

es nem egyet epit a telekre, mert ugy a fajlagos koltseg kisebb, meg kap ra vmi EU tamogatast is

:DDD

több drón kell ;P

(#117) opr válasza hobizoli (#116) üzenetére


opr
veterán

Hat, ja, felteve hogy el tudja adni, mert amennyire latom, egyre tobb olyan uj epitesu ingatlan van, ami uresen all, mert nem tudjak eladni "piaci" arakon, olcsobban meg nem akarjak. Amugy ha valakinek ez nem jelzi, hogy gyulnek a felhok az egen, hogy jo helyen, uj epitesu ingatlanokat sokszor kb hasonlo meretu panel araban nem tudnak eladni, akkor annak semmi nem fogja.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#118) hobizoli válasza opr (#117) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem eladasra, berlesre

több drón kell ;P

(#119) opr válasza hobizoli (#118) üzenetére


opr
veterán

Jahogy megépíti és kiadja! Igen, jogos, igazad van, úgy még megéri, úgy még hozható egy kb 10-20 éves megtérülés, ami viszont már elég jó, akár kiemelkedő is lehet, akár nemzetközi szinten is, ha ügyesen van csinálva.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#120) KROK640 válasza hobizoli (#106) üzenetére


KROK640
veterán

Nincs is túl messze Bregenz ... :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#121) KROK640 válasza opr (#111) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen igazad van. Ráadásul az ottani tavak nagyon mélyek és nagyon gyorsan is méllyülnek, ebbpl következően nem csak nehezen melegszenek át, de ha csak nem vagy jó úszó, akkor a saját biztonságod érdekében jobb ha bele sem mész.
Maximum horgászoknak, vagy státusz szimbólumnak (úúúú tó parti ház, essünk térdre!) jó.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#122) KROK640 válasza opr (#113) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos ebben van valami. Túlárazott ahhoz képest, hogy milyen lehetőségek vannak.
Debrecenbe mikor kiderült, hogy jön a BMW és lesz gyár, akkor konkrétan 10-15%ot ugrott fel a lakások és az albéreletek ára is, mert jajj jön a BMW lesz munkahely. Csak ez önmagában kevés, a sori melós aligha fog annyit keresni, hogy megérje az amúgyis magas lakásárakat még feljebb tolni (az albérlettel nyilván nem tud mit csinálni ki kell fizesse) az a nagyon kevés emberből álló réteg meg aki komolyan gazdagszik majd a gyárból az úgyis jó környéken szép házat akar majd.
Egyébként is, ki az a hülye aki ide akarna jönni? Drágák az ingatlanok, viszont nem lehet sok pénzt keresni.

Tengerpart : Inkább Spanyolban vagy olaszban vennék lakást a tengerparton, Horvátország, Albánia, Görögország ugyanis nem túl jó gazdaságilag, és ha már veszel egy lakást nem árt ha fizetőképes keresletnek tudod kiadni, vagy tudsz dolgozni a közelben ha már ott élsz. Mondjuk ezeken a helyeken a vendéglátás ugyebár adott...

Hűűű, nagyon hasonlóak a gondolataink.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#123) KROK640 válasza opr (#115) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom mikor voltál utoljára Debrcenben, de érdemes megnézni a belvárost mostanság. Tisza István, Bajcsy, a Simonffy egy része : Gomba mód épülnek az új házak, 8-10 3 évnél újabb épületet is tudok a környéken. Mind társas ház 30-40 lakásos. Némelyike 1-2 éve is üresen áll, alig laknak pár lakásba, és 30-40 lakás van. A legtöbbe arabok vagy valamilyen más külföldiek laknak. A legtöbbet egyébként meg sem tudod fizetni, 50-60 misikért mennek 30-40nm-es újépítésű lakások, mindezt egy négysávos út mellett sokszor.

De ott van a buszvégnél a KV lakópark, ami Debrecen talán legforgalmasabb autó útja és egy mentő állomás(!) mellett fekszik, és erősen kétlem, hogy sokan akarnának ott harmadik emeleti (LOL) "penthouse" lakást venni. Vagy akármilyet. Most már nincsennek fent az árak, meg állítólag minden lakás elkelt, de emlékszem, hogy régebben kb 1,4-1,7Milla/nm áron kellették magukat a lakások, ami kicsit sem olcsó, pláne egy ilyen környéken. Ebben persze még nincs benne a garázs, ami további 4,2Millával rövidít meg. De azért kampányolnak mellette, hogy " a hamarosan elkészülő Intermodális központ, Debrecen vasúti és közúti tömegközlekedési központja 10 perces sétával elérhető közelségben található". Csak megsúgom, hogy ezt inkább bele se írtam volna, mert évek óta halogatják az alapkő letételt is, meg állandóan újraterveznek, és ha egyszer megindul ott az építkezés, akkor évekig totál élhetetlen lesz a környék (földalatti utak vasút, villamos, buszvégállomás - mire mindezt felépítik az sok idő lesz és zajos...)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#124) hobizoli válasza KROK640 (#123) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez majd kinai Evergrade szindromas buli lesz

ott is olyan kecok keszultek, hogy az atlag kinai jomunkasember 100-120 ÉV(!!!) alatt tudna kifizetni
lehet mondani erre, hogy nem is az atlagnak csinaltak, csak most meg lehet nezni a piaci elemzoik, milyen tuti jo munkat vegeztek

300Mrd(!!) USD-nyi hiteluk van, amit nem tudnak fizetni


merjunk nagyot almodni.... hat ok mertek

több drón kell ;P

(#125) hobizoli válasza KROK640 (#123) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy vmikor azert veszik meg a lakast ha uresen is all, hogy ne inflalodjon el a penz
viszont a hitel ketyeg ra, rezsije meg akkoris van, ha senki nem lakik benne
de innen mar nem igazan van hova tovabb emelkedni, amikor mar kulfold is hasonlo ar vagy akar olcsobb is

sogor ezt nem erti a balatoni kecoknal se
hogy ott 10 honapig neki ketyegne az osszes szamlaja, amikor senki nem lakja a pecot, ami a 2 (=1.5 :DDD ) honapos szezonban azzal keresett "hozamot" is csak tovabb csokkenti egy evre nezve...

:DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#126) KROK640 válasza hobizoli (#124) üzenetére


KROK640
veterán

Nagyot álmodás : Az itt a baj, hogy mindenki "prémium" lakást meg lakóparkot épít. Az átlag emberre meg nem gondolnak.
Már régóta nem megfizethetőség a szempont.

De még azokra is ezt mondják, ami zajos széles nagyforgalmú utak mellett van.
íme Debercen és pár példa:
A Párizsi udvar minden csak nem csendes

A már emlegetett KV lakópark és a mentőállomás

a csendes éj sem erről a helyről jut eszembe

ezek itt mind három évnél fiatalabbak de szintén nem csendesek.

Ez sem túl csendes, mellesleg ez a ház tele van külföldiekkel

Bele sem merek gondolni milyen lehet egy 1-2 emeleti lakásban lakni egy ilyen helyen... ls akkor 40+ Misiről indul egy egészen kicsi lakás is, ami már két embernek is necces...

Na, ez még legalább csendes környék (érdemes körbe forogni itt is mennyi új ház van) bár megfizethetetlen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#127) KROK640 válasza hobizoli (#125) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem számolhatunk nyugodtan 2-2,5 hónappal is, attól függ mennyire volt meleg a tavasz és mikor melegszik meg a víz?
De a többiben igazad van...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#128) hobizoli válasza KROK640 (#127) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#129) hobizoli válasza KROK640 (#127) üzenetére


hobizoli
nagyúr

elo-utoszezonban mar kisebb arak vannak, meg joval nagyobb a kinalat is
meg aug20 utan trendszeruen kvazi kiurul a Balaton...

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#130) KROK640 válasza hobizoli (#128) üzenetére


KROK640
veterán

Nehezen tudom eldönteni : Itt most az egész 4 lakásos épületet árulja, vagy csak benne egy lakást ami 4 szinten terül el???
Amúgy szép nagyon, de ha csak egy lakás akkor durván túlárazott.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#131) opr válasza KROK640 (#123) üzenetére


opr
veterán

Pont 3-4 éve jártam utoljára Debrecenben. Őszinte leszek, nagyon nem vágyok vissza, szóval simán lehet, hogy még egyszer 3-4 év el fog telni, mire legközelebb arra megyek.
DDe ismerem amiket írsz, legalábbis egy részéről már hallottam, tőled is meg más ismerősöktől is, valahol a röhejes és a szánalmas között van az egész.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#132) hobizoli válasza KROK640 (#122) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat most sogornak van ilyen csucsotletei

van Izsákon egy regi 65-70m2-s paraszthaza egy kis udvarral, Kecskemettol kb 30km-re
ujravezetekezve, uj pala teto, uj belso burkolatok most keszulnek majd vmikor tavasszal stb

aszondja kiadja vkinek 120k-ert
kerdeztem tole, hogy kozelben van ott vhol munkalehetoseg?
persze a Merci gyarban Kecskemeten
neked a kozel van a 30km oda, meg 30 vissza? szerinted ki az, aki innen oda bejar havi +50-60-ert autoval, amikor Kecskemeten belul is talal pont ennyiert ott albit helyben is?
(csak nez....)
mondtam neki erre, ahhoz hogy ez megerje innen odajarnia vkinek, erdemben olcsobbnak kell lennie berleti dij plusz a munkaba jarasnak egyuttesen egy kecskemeti keconal...es nem 2-3k-val

erre: de ha lehetne elekromos autot tolteni, mert lenne napelem a teton, akkor egy BMW* i3-l sokkal kevesebbol bejarhatna
igen, valszeg aki a kecskemeti merci gyarban dolgozik a soron, az 6+ millios i3-l fog jarni es 30km-rol akar odagurulni naponta, meg a berlo is majd pont egy i3 tulaj lesz...

* semmi mas autoban nem tud gondolkodni, csak a BMW :DDD

ja meg elado is haz kozben 15millioert, de meg se rezzentik ra a telefont, szoval lehet, hogy arrafele egy ilyen haz "draga" ennyiert

na megneztem most: 14 milkaert 90m2-s 3 szobas haz van arrafele 700m2-s telken
szoval 15 misiert ez egy darabig meg meglesz neki

[link] egy ilyesmi a haz az ove, csak azon uj a teto, meg sokkal kisebb a telek melle
ott a kapun belulre ket autoval lehet egymas moge beallni oszt annyi is
kecskemeti klimas albi: [link]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#133) KROK640 válasza opr (#131) üzenetére


KROK640
veterán

Még 3-4 év és a buszvég és a nagytemplom közötti részre rá sem fogsz ismerni... mondjuk szerintem már ígyis piszok sokat változott.
Viszont tényleg nem tudom, hogy kinek épül ez a renegeteg sok új és drága lakás, iszonyatosan forgalmas és zajos utak mellett?
Ha 50-60-70 misit kifizetek egy 2-3 szobás lakásért, az lenne a minimum amit elvárok, hogy csend és tiszta levegő legyen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#134) opr válasza KROK640 (#133) üzenetére


opr
veterán

Szerintem ez a "homo zajbanélő" ez egy külön állatfaj. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, az az álmunk, hogy bent legyenek a központban, közel az élethez. VII. kerület, londoni Soho, Camden, Debrecenben a bika melletti disco utca (nem emlékszem a nevére) stb, mint álomhelyek.
De mondom bazmeg, 15 perccel odébb gyalog csend van és nyugalom, olcsóbban. És még mindig rohadt közel vagy az élethez, csak épp nem az ablakod alatt szirénázik a mentő miközben egy feltörekvő rapper (legalábbis ezt hiszi magáról) nyomatja a gettoblasteren a szarját, mellette meg egy részeg picsa telfonon üvöltözik a pasijával, a barátnője meg két méterrel odébb okádik.

És ez az ember amúgy nem 20 éves már, bulizni se jár már el, van két gyereke meg minden. Biztos vagyok benne, hogy ez neki olyan álom, hogy hatalmas szerencséje van, hogy nem valósul meg. Bazdmeg, leszigetelte az ajtót a földszinten, ami mögött a gázkazán van, mert nem tud tőle aludni az emelten... De biztos nagyon élvezné a bulinegyedet...

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#135) hobizoli válasza KROK640 (#133) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a vicc, hogy Bp kulsobb kerueteiben is siman kapsz ennel olcsobban meg akar uj epitesut is
hasznalatat meg foleg

nemtom Debrecen mitol lett ennyire felkapva, amikor az a regio azert nem eppen a jo keresetek mekkaja

Bp-n a netto 300k nem szamit eppen kimagaslo keresetnek, inkabb a 400k es az feletti, de ketlem hogy ez arrafele is altalanos lenne :U

több drón kell ;P

(#136) KROK640 válasza hobizoli (#132) üzenetére


KROK640
veterán

Kizárt, hogy olyan környéken egy régi hzázat 120-ért kiadjon. Örüljön ha havi 30-40-ért megy.
Értem én, hogy azt akarja, hogy megtlrüljön a rákökltött pénz, de az így nem egyhamar fog. Plusz kiadni semm indg jó ötlet.... van amikor a lakük nagyon lelakják :(

Megnéztem a linken lévő házat, hát borzalmas... a gangról a fürdőbe lépünk be egyből, és a konyha meg a szobán is át kell rajta menni? Szar beosztás nagyon, plusz az egész ramatyul néz ki.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#137) KROK640 válasza opr (#134) üzenetére


KROK640
veterán

Bajcsy. Most ott egyébként rengeteg építkezés van, sorra épülnek a társasházak, de fogalmam sincs kinek. Mondjuk a disco-k ott bezártak, és az egész egy utcával a Csonkatemplom felé tolódott el.
Egy haverom a Simonffyn bérelt lakást, a sok szórakozóhely felett. Csak egy rövid ideig, hamar rájött, hogy nem vicces mikor hétköznap sem tud aludni, és másnap meg munka.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#138) KROK640 válasza hobizoli (#135) üzenetére


KROK640
veterán

Debrecent én sem tudom miért lett ennyire felkapva, de évek óta hallgatjuk, hogy ez a város lesz az új kánaán (csak győzzük kivárni).
Ugye évek óta jön a BMW gyár (még kész sincs az épület sem), meg most valami akku gyár is lett itt, szóval el vannak ájulva, hogy milyen jó lesz. A tulajdonosok meg örülnek, hogy ezek hírére lehet emelni.
Pedig ha végiggondolod, akkor ezekben a gyárakban a dolgozók 90%-a úgyis minimálbéren lesz tartva, ami még mindig 133 ezer ft a gyakorlatban, és így necces lesz elkérni 100 + rezsiket havi szinten. De még ha ilyen olyan pótlék is van, akkor is mondjuk megáll netto 200-nál, abból még mindig nem lesz jetski, csak legfeljebb Dosztojevszkij :D
A Tóciban (ami a BMW gyárhoz képest pontosan a város másik vége), szintén 90 + rezsi körül indulnak a lakások, de a Tócóvölgyben még drágábbak és azok még messzebb vannak (igaz azok 1988-89-es panelok, még a Tóci nagyrésze a 80-as évek első fele, de még ígyis a város legújabb paneljei ezek, a legjobb kényelem meg energetikai osztállyal ami egy iylen kategóriában létezhet).

400k felett? Itt nem általános. Lehet hogy nekem van rossz ismerettségi köröm, de aki itt minimál bér felett keres, az hétvégén ls/vagy éjszaka (is) dolgozik, és a pótlékok miatt van több neki.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#139) hobizoli válasza KROK640 (#138) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezert is fenntarthatatlan ez
a bp-i arak se semmik, de ezek... foleg a jovedelmek melle

több drón kell ;P

(#140) hobizoli válasza KROK640 (#136) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja
erre probaltam ravezetni, hogy alomvilagban el, mert Kecskemeten helyben is olcsobb lakni, es sokkal konnyebb bejarni egy akarmilyen melohelyre ott

az a roman muki aki a tetot csinalta 2.5millioert ra, megakarta venni a hazat 8.5-ert a teto aprdreg utan
mondtam neki akkor, hogy adja el neki
aaa neeeem mert ez tobbet er
akkor kezdte 9 helyett 15-ert arulni

több drón kell ;P

(#141) hobizoli válasza KROK640 (#138) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk ha vki nem klasszikus melohelyen van hanem pl villanyszerelo vagy gipszkartonozik, vagy festo, az tok siman tud keresni 1 megaforint korul manapsag

3 eve aki a padloszonyeget cserelte a felujitaskor 70k-ert kert 2 munkanapra
egyik delelott felszedte a regi padloszonyeget meg megcsinalta az aljzat kiegyenlitest ilyen Mapei cuccal, akkor volt itt kb delig
par nappal kesobb lerakta az uj padloszonyeget masfel-ket ora alatt

azert akarhogyis nezem jo oraber :DDD

csinaljon meg egy honapban csak 6-8 ilyet... de ha meg vhol delutan is csinalt egyet, akkor mennyi is napi orabere, meg a havi keresete?

es akkor meg nem volt ez a 6 misiig 3-l tamogatja az allam bulika, amitol megint csak emelkedtek az arak, mert elinflaljak

most ugyanezt a melot nem csinalak meg 100k alatt :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#142) hobizoli válasza KROK640 (#136) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja mindez mellett Villach mellett Bad Bleiberg-ben (van ott egy thermal gyorgyfurdo is) 500EUR-ert berelnek ok egy 3 szobas lakast
voltam most ott kari elott naluk, OK meg dobozokban volt egy csomo mindenuk, mert a honap elejen koltoztek, de azert erted, 500EUR es 1.5x akkora 1.5x annyiert es Ausztriaban van
akar meg sielni is lehet, mert 10km-n belul vannak sipalyak, meg 15km az olasz hatar ahonnan nincs messze Tarvisio se

egy teljesen jo elosztasu lakas, emeletenkent 2 lakas van csak, konyha is vagy 15m2+ kamra
WC es furdo kulon, a furdo is "nagy", egy panelhez kepest tuti, szobak is 15-25m2-k
az eloszobabol nyilik minden helyseg, egyik szoba utca front feloli de itt nincs nagy autoforgalom, a masik ketto+konyha ablakai + terasz a hatso oldalon vannak

amikor ez 500EUR ott a labancoknal, akkor 300EUR-ert egy ~65m2-s paraszthaz az eszak balkanon 30km-re akarmitol az hol realis?

:U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#143) KROK640 válasza hobizoli (#139) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen.
Maximum diákoknak tudják kiadni, mert ami még most itt nagyon rakétaként felhúzó business, hogy a 2000-es évek eleje óta lekezdett rengeteg külföldi diák jönni ide. Az Egyetem sugárúton az 50-60+ éves gázkonvektoros, parkettás, lift nélküli, szocreál designos negyedik emeleti lakást sem tudod kivenni 100+ rezsi alatt... Azok mind diákoknak vannak fent tartva. És az a durva, hogy mind tele van.
Tizenhárom éve, hogy kolléganőm Sári, panaszkodott, hogy folyamatosan emelik a lakbért, ki akarják tenni őt, mert a külföldinek drágábban is ki lehet adni. Már akkor erre utaztak.

Debrecen a legrosszabb város most ilyen szempontból, mert asszem ott a második legdrágább az ingatlan vagy az albérlet (BP után nyilván, ami nemzetközi viszonylatban is drága), ugyanakkor jövedelmi szempontból simán vadkeletnek számít.
Lassan jobban megérné Bregenzben kivenni valamit.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#144) KROK640 válasza hobizoli (#140) üzenetére


KROK640
veterán

Vannak ilyenek. Egyrészt mindneki látja, hogy ezt egyszer lehet eladni és akkor kéne minél többet kihozni belőle, másrészt talán el sem akarja adni.
Na meg mondjuk meghirdeti 15-ért, lealkudják 12-re, a 9-hez képest még mindig egy éves munkabér a zsebében marad. Meg most öntött rá 2,5 misit, ha a szomszéd hasonló háza 7,5-ért van kínálva, akkor neki minimum 10-ért, de inkább 11-ért kell, mert nem lehet rajta veszteség...
Meg is értem valahol, meg persze a problémát is látom a helyzettel kapcsolatban. :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#145) KROK640 válasza hobizoli (#141) üzenetére


KROK640
veterán

2009-ben kifestettem az egész házat (164nm) és több helységben újra PVC-ztem/Padlószőnyegeztem. Már akkor világos volt, hogy több száz ezer ft-ot spórolok (rokon festő, csak a festés munkadíjára 6 számjegyet mondott, még azzal együtt is, hogy kedvezmény). Festés (volt ahol több réteg kellett) meg gipszkartonozás (YTről lesve) megvolt cca 2 hét alatt, az akkoriban nagyjából 35 ezer ft--nyi kiesett munkabér volt nekem, ami a legkisebb 6 számjegynek is még mindig durván csak harmada.

Ugyanitt PVC/Padlószőnyegezést vállalok :DD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#146) KROK640 válasza hobizoli (#142) üzenetére


KROK640
veterán

Persze, hát az sem mindegy, hogy hol van, Anno Weiller Simmerbergben mi is itt körül fizettünk a kis lakáskára, ami még mindig kicsi volt, de egy elképesztően hangulatos kis faluban egy teljesen jó állapotú házikóban laktunk (sajna nem tudom megmutatni gogle mapson mert nem ment be oda a kocsi :( )

De ugyanakkor nekem a nagy álmom Bregenzben ebben a házban lakni mivel ez a meló helyhez közel volt, tuti, hogy 3-4 emelettől feléfelé isteni volt a kilátás, és szerintem anynira vészesek sem lehetettek benne az árak. De még ezzel a környékkel is beértem volna, bár ide a melóhely már eléggé messze lett volna, és a forgalmas autóút sem lehet kellemes, de biztos vagyok benne, hogy baráti(bb) árak lettek volna.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#147) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] 67M

több drón kell ;P

(#148) KROK640 válasza hobizoli (#147) üzenetére


KROK640
veterán

Jól gondoltam, hogy régebbi... 1959-es. Villlach közepén egy 81nm-es lakás.
Azért ez nem olcsó

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#149) hobizoli válasza KROK640 (#148) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#150) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Ez most külföldi vagy hazai topik? Látom repkedni itt a sok ciprusi, svájci lakást :D

[link]

Első mondat:
"Ingatlanosok kérem ne keressenek! Ha alkalmazni szeretném Önt már telefonáltam volna."

Szerintetek reggel 8 óta hány ingatlanos hivott?

4.

:D
És ezek ugyanazok az emberek akik bejönnek a márkakereskedésbe, hogy neki német-prémium kell és akkor elkezdem, hogy "de a toyota..." NEM ÉRTED H NEKEM NÉMET KELL, SZAR JAPÁN UNDORITÓ??NEM HALLOD??

De ha én leirom h NE HIVJON akkor felhiv mert "ez a munkám és mindenki ezt irja" meg etc :Y

Ja jöhet hirdetésre is vélemény :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.