Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#402) KROK640 válasza hobizoli (#401) üzenetére


KROK640
veterán

Ez egy retekfészek panel. Némely képen felemerült bennem, hogy a közeli lakások valamelyikébe talán rakéta csapódhatott...

Mindenestre kurvára nem szépen felújított társasház mint ahogy a hirdetés mondja

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#403) hobizoli válasza KROK640 (#402) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link] googlemaps

több drón kell ;P

(#404) KROK640 válasza hobizoli (#403) üzenetére


KROK640
veterán

Kívülről egész jól néz ki

Bár, valamikor ezek is egész jók lehettek

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#405) hobizoli válasza KROK640 (#404) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont a multkor neztem hogy a Havanna ltp-n mar olyan m2 akar vannak, mint Káp.megyeren, ami anno sokkal jobb helynek szamitott meg ujabb epites is.

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#406) KROK640


KROK640
veterán

Rekordmagas áron kelnek el a panellakások

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#407) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#408) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#409) opr válasza hobizoli (#408) üzenetére


opr
veterán

Álomotthon a negyediken lift nélkül.
Zavart érzek az erőben, mester! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#410) KROK640 válasza opr (#409) üzenetére


KROK640
veterán

Alapból én is, de még 2022-ben is van ilyen.

Haverral nemrég költöztettünk (pontosabban konyhabútort és felszerelést vittünk) egy nagyon új építésű házba, 2022-es építés volt. Nagy társas ház volt, konkrétan a lakások nagyrésze még lakatlan volt. Maga a lakás a társasházon belül két szintes volt, negyedik és ötödik emelet, az ötödikre a lakáson belüli belső lépcsőn lehetett feljutni. Na persze, hogy nem volt lift! Hatalmas öröm volt hűtőket, mosogatógépet, szekrényeket és egyebeket felcipelni lift nélkül a negyedikre. Majd megszakadtunk. A tulajt sem értem, képes volt több mint 90 Millió ft-ot kiadni ezért a lakásért, úgy, hogy pl az erkélyre kimenve konkrétan halálfélelmem volt, mert a designos gyönyörű üveg erkélykorlát konkrétan a derekamig sem ért! Mondjuk az egész erkély akkora volt, hogyha kiteszek rá egy asztalt, akkor már maximum egy fő állva fér el. És ez a "prémium" szint.
OK, baromi jól nézett ki, a lépcsőház is gyönyörű volt (ellenben annál szűkösebb), meg designos 5 ponton záródó duplarétegű lakásajtók, meg kód olvasós kaputelefonok, meg saját automata ajtós garázs minden lakáshoz, meg full "prémium" életérzés mindenhol, és akkor BUMM nincs lift. Jah, meg szemétledobó sem. Emeletenként hat lakás, de lift az minek? Mi lehetett tervezéskor az elképzelés, hogy mindenből beletesszük a jót, csak épp a liftet meg a szemétledobót spóroljuk ki??? Amit egy 50 éves lenézett panel is tud? Elképzelem, ahogy a tulaj majd naponta 1-3 alkalommal felmegy, lemegy... OK, hogy belváros, de csendesnek nem csendes (a lakás összes ablaka és az erkély is, egy négysávos útra néz), és mindezt annyi pénzért, amennyiért 6km-re onnan újépítésű (akár két szintes) kertesházak közül válogathatott volna egy csendes környéken.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#411) hobizoli


hobizoli
nagyúr

az orok klasszikus: [link]

+10-12 milcsi raugrott az arra :DDD

több drón kell ;P

(#412) opr válasza hobizoli (#411) üzenetére


opr
veterán

Nem tudja eladni bő 4 hónapja, úgyhogy úgy gondolta, biztos túl olcsón adja és emelt egy kellemeset az áron? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#413) KROK640 válasza hobizoli (#411) üzenetére


KROK640
veterán

Hát szebb nem lett :D (nyilván ugyanazok a képek)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#414) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#415) opr válasza hobizoli (#414) üzenetére


opr
veterán

Azok után, amiket eddig beküldtél, ez egy kifejezetten fos ajánlat. Ennyiért (kb) volt már nagyon pöpec, saját tengerpartos, nagy kertes ház is. Ezerszer inkább azt venném, mint egy hülye "panelt".

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#416) hobizoli válasza opr (#415) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez egy dragabb regio
texas es florida az USA-n belul is olcsonak szamit, de azok meg akar innen nezve sem dragak

több drón kell ;P

(#417) KROK640 válasza hobizoli (#414) üzenetére


KROK640
veterán

Kivülről úgy néz ki, mint valami 1990-ben visszabontott német panel, amit azóta elfelejtettek...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#418) hobizoli


hobizoli
nagyúr

(#419) KROK640 válasza hobizoli (#418) üzenetére


KROK640
veterán

Ez egy gané...

". A szoba nem a függő folyosóra néz, nincs mászkálás előtte, nem sötét, nem kell a ház zajait hallgatni, mint egy szokásos udvari lakásban. Nem is az utcára néz, tehát még gépkocsiforgalom sincs. " - akkor hová néz??? A világító udvarra? (Debrecenben láttam ilyet)

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#420) hobizoli


hobizoli
nagyúr

több drón kell ;P

(#421) KROK640 válasza hobizoli (#420) üzenetére


KROK640
veterán

Van minden :) A zuhanytálvámnak lábbal elalszol.
Azt ne hidd, hogy Cipruson ennyiért sokkal jobbat találnál ennyiért.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#422) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#423) opr válasza hobizoli (#422) üzenetére


opr
veterán

Tetszik, hogy milyen szépen körülírták, hogy a város lepukkant részében eladó egy telek, rajta egy bontandó épülettel:
"Eladó családi ház a KOSSUTH LAJOS utcában, dunaharaszti legkedveltebb Óvárosi részén.
780 m2-es teleken egy 1930-as évek környékén épült 107 m2-es EGYSZINTES, NAGYPOLGÁRI jellegű, TÉGLA építésű, felújítandó, családi ház, a melléképületekkel, garázzsal, pincével eladó

Az épület polgári jellegének köszönhetően tágas terek jellemzik, melyet a nagy belmagasság tesz igazán különlegessé..."

Lehet erre a hirdetésre bármit mondani, de maga a szöveg az zseniális.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#424) KROK640 válasza opr (#423) üzenetére


KROK640
veterán

Kuriózum, mert ilyen szarvétel ritkán jelenik meg 61Milláért.
Haa kertet rendbe tesszük ideális forgatási helyszín 50-60 évvel ezelőtt játszódó filmek forgatásához.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#425) opr válasza KROK640 (#424) üzenetére


opr
veterán

Nem a kertet kell rendberakni, a filmet kell ügyesen választani. Valami alkeszos otthon verkedős apukás drámához pl így is tökéletes. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#426) KROK640 válasza opr (#425) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor akár a 200-es évek is remek választás :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#427) hobizoli válasza KROK640 (#424) üzenetére


hobizoli
nagyúr

FB-n lattam egy 17ker-i telek hirdeteset, hosszukas alak....58misi
sokkal tobb rohogos smile volt rajta, mint like-olos

:DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#428) KROK640 válasza hobizoli (#427) üzenetére


KROK640
veterán

Pár éve volt egy new yorki telek, ami valami 300-400 méter × 4-5 méter volt... sok sikert :D
A jövő flat iron házai :D (azt vinném amúgy)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#429) opr válasza KROK640 (#428) üzenetére


opr
veterán

Dinnyézni még jó lehet hobby szinten. :N

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#430) KROK640 válasza opr (#429) üzenetére


KROK640
veterán

Vagy művészi installációnak, és búzát termeszteni rajta

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#431) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#432) opr válasza hobizoli (#431) üzenetére


opr
veterán

Az árba ha jól látom már beleszámolta a fürdőszobai penészt is bő 10.000.000/m2 áron. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#433) KROK640 válasza hobizoli (#431) üzenetére


KROK640
veterán

Egyedi kádárkocka gyűjtőknek!
Előszöris, ha jól látom, nem a szokásos helyen van az ajtó és a szélfogó, hanem a ház egyik sarkán, ami máris egyedivé varázsolja. Az ablakok sem a klasszikus beosztás szerint vannak elhelyezve. Ezenfelül van tetőtér beépítés, ami kétségtelenül egyedivé teszi a ligában, ráadásul még hangulatos is. Az más dolog, hogy az egyetlen ablak, és a konyhával közös légtér mennyire teszi sötétté, ugyanakkor mégsem priváttá az egészet!
A ház többi része felemás képet mutat, helyenként a kora 80-as évek érintetlen retrojával találkozunk, míg máshol kevésbé jól sikerült modernizálás nyomai fellelhetőek.
A kazán a 17nm-es pincében került kialakításra, mely gondoskodik telente a tulajdonos vagy a családtagok fitten tartásáról, elvégre állandóan lehet lerohangálni fűteni. Hm, Okosotthon :)
A kertben lévő sivatagi homokos talaj pedig kaktusz, nagyon szerencsés esetben akár szőlő termelésre is. A 10nm-es melléképület pedig kamrának, vagy vendégháznak is alkalmas lehet akár.

74 Millióért.... annyira nem is vészes.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#434) hobizoli válasza KROK640 (#433) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amire ezt up-to-date allapotba hozod, kicsereled, felujitod, atepited kb 90+ megaforintba lesz....
annyiert lehet kapni par eve epult "jo" elrendezesut is, aminel max bedobalod a ruhaidat a szekrenybe

3-4 hete lattam itt a keruletben egy qrva jo hazat
110m2, lent nappali konyha meg egy dolgozoszoba, fent 3 szoba
pasztell szinek, modern konyha + furdo, hatso udvaron holland pazsit, bokrok, tujak, kurva jol meg volt csinalva az is
kert bal oldalan egy vese alaku medence, a jobb oldalan a kiulos terasz felteto alatt jacuzzi, kertigrill.... 94misi

isminek atkuldtem este, masnap delelott mar nem tudta megnezni a linket, mert addigra eladtak
azt nem tudom miota volt fent eladokent, de amikor lattam, onnantol fel nap mulva mar nem élt a link, de ezt sokaig tuti nem kellett hirdetni ennyiert


itt meg ha megnezed a kepeket, a hatterben a fakon sincs semmi levelzet, azaz vmikor a telen csinaltak ;]

több drón kell ;P

(#435) KROK640 válasza hobizoli (#434) üzenetére


KROK640
veterán

nem kell ezt felújítni, egész jó állapotú retro.
Nézd meg a konyhát, a konyha szekrény, és a függöny egy az egyben olyan, mint az a panel amit 1984-ben átvettünk.
Persze ha nem a régmúltban akarsz lakni. akkor biza egy 20-ast tényleg rá kell locsolni. (Sajnos lassan az enyémre is egyre többet kell :( )

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#436) KROK640 válasza KROK640 (#435) üzenetére


KROK640
veterán

Jajj az kimaradt : 1960-as években épült ... ilyenkor az ember azt reméli, hogy 1969 nyara/ősze, de legtöbbször az igazság az, hogy 1960 nyara ;] de legalábbis 1960-65 közötti időszak.

Amúgy ez is érdekes kicsit, mert volt egy családi ház nálunk a faluban, amit valamikor a '90-es évek közepén kezdtek el építeni. Mélygarázs és a földszint megvolt, 1-2 év múlva le is fedték még a földszintet, meg ablakkeretek is kerültek bele, de a dolog itt megállt, évekre. Annyira elhanyagolódott, hogy letörtek a téglák sarkai, és az egész ház kezdett teljesen tönkremenni. A 2010-es évek elején új tulajhoz került, aki a meglévő részeket részben(!) visszabontotta. A mélygarázs és a pince maradtak, ahogy az alap, és a tulajdonképpeni földszint bizonyos részei is. Most talán (csak hallottam nem néztem meg) akad valaki aki végre befejezi a házat. Na, de hogy ilyenkor mi lesz az építés éve, az számomra rejtély. :DDD

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#437) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] - mennyi is most az USD....?

[link] googlemaps

több drón kell ;P

(#438) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] 130kUSD
[link] 160kUSD

....es akkor 74millioert 60+27m2-s full felujitos kadarkocka :F

több drón kell ;P

(#439) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] 60kUSD 825sqft ~77m2
[link] 65kUSD 700sqft ~65m2
[link] 68kUSD 780sqft ~72m2

....es nem a kulvaros egyik se

ezek most ugy ennyik forintositva, hogy most gyenge a forint
a tavaji ~310-s arfolyamnal ezek 20-21misi korul lennenek atszamolva

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#440) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link] mexikoi obol parti kero(k)

mondjuk a balatonnal azert ossze lehetne vetni az arakat, csak itt kb egesz evben szezon van

több drón kell ;P

(#441) hobizoli


hobizoli
nagyúr

crack shack or manison?

több drón kell ;P

(#442) opr válasza hobizoli (#441) üzenetére


opr
veterán

:DDD :DDD :DDD :C

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#443) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

ha jol ertem ez rezsivel egyutt ennyi Passau mellett, de az osztrak oldalon

de vannak kisebbek is itt igy 6-700-ert

több drón kell ;P

(#444) hobizoli válasza opr (#442) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link] London

több drón kell ;P

(#445) opr válasza hobizoli (#444) üzenetére


opr
veterán

Hát igen, sajnos London sem arról híres, hogy tele van jó ár érték arányú ingatlannal. Iszonyatosan túl van árazva az egész, egyszerűen nem adja ki a matek mostmár befektetői oldalon sem, úgyhogy én itt is összeomlást várok pár éven belül. Na nem akkorát, mint a magyar piacon, de azért nem is kicsit. Szerintem úgy 25-30%-ot (reálértéken) esni fognak az árak a következő mondjuk 5 évben.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#446) hobizoli válasza opr (#445) üzenetére


hobizoli
nagyúr

NY: [link] 72m2 68misi

több drón kell ;P

(#447) hobizoli


hobizoli
nagyúr

NY: [link] 52m2 60misi 2 sarokra a Central Park-tol


egy ilyesmi kegli Városligetnel itt tobbe kerul kb :DDD

több drón kell ;P

(#448) hobizoli válasza opr (#445) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igazabol ezek ugy a "befektetesek", hogy megveszed par ev mulva eladod, akkor a ingatlan ertekenek emelkedese volt a nyereseg, meg kozben volt benne berlo, aki a rezsijet legabb fizette

ugyanaz mintha tozsdeznel igazabol

csak pl 100 millioval a tozsden valszeg nagyobb nyereseged van fel ev alatt is, mint amit az ingatlan erteke 6-8ev alatt emelkedik :DDD
meg ha most itt magyarorszagon az utobbi evekben a CSOK+babavaro arfelhajto hatasa miatt ez nem is ennek tunik, hiszen amit vennel helyette az is dragult
max az elso lakast vevoknek cumi ez

meg az egy likvidabb toke is
reszvenyeket 10perc alatt el tudod adni, az ingatlant nem annyira, hiszen sokat hosszu-hosszu honapok ota is hirdetnek
meg az ingatlan keri neha a felujitast is miliokert, meg van fenntartasi koltsege akkoris, ha nem lakik benne senki

nezd meg azt a ket lakast a #438-sban, mar mindkettore van vevojelolt
130kUSD a 95m2-s lakas 42misiert es 3 eve felujitva
itt egy ekkora lakas 60-70misinel kezdodik felujitosan is
lasd a dh-i kadarkocka a multkor :DDD


csak amikor majd osszeomlik az egesz, sokan akkor fognak rajonni, hogy jaaaaa, az ingatlan erteke csokkeni is tud....?
vagy lehet latszolagosan akkorsem csokkent, csak olyan inflacio van melle, hogy 3k egy kilo kenyer ara

több drón kell ;P

(#449) hobizoli


hobizoli
nagyúr

2,98 M EUR
hátnemtom.... :DDD

ez a putri vhogy jobban bejon [link]

több drón kell ;P

(#450) hobizoli válasza hobizoli (#427) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link] ahogy nezem mar nem lehet kommentelni se ;]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.