Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) t72killer válasza totron (#899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha már licitálgatnak egy ingatlanra, az régen rossz. Ha valamit fél-egy(!) éve hirdetnek, ott szvsz van esély reálisra alkudni az árát. Ha egymást verik az érdeklődők az ajtó előtt, akkor bukta.

#900: helyben lakó egy 500fős kisfaluban v tanyán nem fog 20millát előrántani a zsebéből.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#902) totron válasza t72killer (#901) üzenetére


totron
addikt

A licit sem mentes teljesen a fentiektől, de teljesen értem, hogy miért ez a reménysugár. A régen rossz is lehet jó, ha ti beleszerettek adott esetben és passzol az életvitelhez, igényekhez, meg lehet tényleg-tényleg rossz is, igen. Nem egyszerű a műfaj.

Nem fog, vagy lehet, hogy mégis, mert hogy befektetés. Nagyon kedvez ez a rendszer a lokális oligarchák megalakulásának. Ahol jellemtelenség van, ott pénz is kerül. Hány olyan történet van, ahol hagyták reménykedni az "új tulajt", kivárta az elővásárlói jogosult a 2 kifüggesztési hónapot, mire a balek felújította az ingatlant, majd 2 nappal a határidő előtt benyögi, hogy ja, bocs, mégis kell. Kell bemutatnom az embert, mint olyat, azon belül is a magyart?

[ Szerkesztve ]

(#903) t72killer válasza totron (#902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"kivárta az elővásárlói jogosult a 2 kifüggesztési hónapot, mire a balek felújította az ingatlant, "

Az tleg balek, aki hozzányúl azelőtt, mielőtt a nevére kerül az ingatlan :DDD

Röviden: eladóknak lejtő piacra nem teszem be a lábam = nem veszek balcsi partközeli, soproni lakást, eleve csókkal hirdetett házat (ezekben az övezetekben meg se tudnám fizetni). Azért látok 1-1 kisfalusi ingatlant, tanyát, stb, ami fenn van már hónapok óta és horribile dictu csökkentették a kiírt árat. Türelemjáték.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#904) totron válasza t72killer (#903) üzenetére


totron
addikt

Persze lehet balek, távolról nézve, adott esetben közelről is. Egy kimeszeléshez kell a jó idő, ha meg ott a lehetőség, hogy nagy eséllyel az övé, akkor az ilyennel nem fog várni 1 évet a következő alkalomig, ezekre gondolok. A másik meg a helyzet pszichológiája, mert azért nem egy relax az ilyen 2 hónap, a cselekvéssel ha meg tompítani tud a bizonytalan várakozás kínjain, hát teszi amit kell, teszi amit tud. Ezek között egyaránt megvan a végletesen naiv és a szituációt átlátó is. Így inkább emelném ki az előnyben lévő és magát előre megfontoltan meggondolót, mintsem azt, aki küzd és akarja magának és családjának a jót.

A tanyának elvileg nem változhat az ára, mennyivel csökkent?

(#905) t72killer válasza totron (#904) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért ne változhatna a tanya ára? Pont neked linkeltem, 23ból az idő vasfogai lerágtak 6 misit.

Láttam nagyjából lakhatóban is hasonló jelenséget, 28-ról 21re. Várni kell, amíg az eladót kicsit helyrepofozza a piac.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#906) totron válasza t72killer (#905) üzenetére


totron
addikt

Ja értem. A forgalmi értéktől való eltávolodás miatt nem változhat (önkényesen). Ha időközben állagromlás ésvagy piaci mozgások miatt változik az érték, az más.

(#907) t72killer válasza totron (#906) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Forgalmi érték = amit a közjegyzőnél becsülnek? Mert akkor sok ingatlan fog évekig eladatlanul ülni a piacon. Ha bármi kirúgja az ingyenpénz-széket a vásárlók inflálódó feneke alól, akkor nagyjából kezdődhet a 'mennyit engedsz a feléből tesó' móka.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#908) totron válasza t72killer (#907) üzenetére


totron
addikt

Szerintem az infláció egy egyirányú utca és pont. Kellemetlen, de ez ilyen. Kisebb ingások persze vannak, de a trendet érdemben nem befolyásolják. A másik, hogy értelemszerűen megfontoltsággal él az ember ilyen kaliberű kiadások előtt és vannak előnytelen és kevésbé előnytelen állapotok menet közben, de az igazság pillanata az ingatlanpiacon soha nem jön el, az olyan csak időben visszafelé létező jószág, így a jelenben nem megjátszható. Nem állítom mindemellett azt, hogy én nem várnék ki egy CSOK utáni állapotra, de nagy illúziókat sem érdemes táplálni: a "lakni mindig kell" szlogen soha nem évül el, erre van felfűzve minden.

(#909) t72killer válasza totron (#908) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, pl az itteni (UK) piacon erősen kétlem, hogy komolyabb ingatlanár-visszaesés jöjjön, mert pl eddig is inkább adóztatták a piacot (azt azért nem mondanám, hogy hűtötték), mintsem öntötték bele szakajtószám a közpénzt. Másrészt még brexittel is a lakosság módosabb, a nemritkán kb Győri, Bp-i szintű albérletárakat kb=jelzálogtörlesztőt nagyjából dupla fizuból fizetik ki. Harmadrészt, ami talán a legfontosabb, két fundamentum stabilnak tűnik: a gazdaság pörög brexit ide vagy oda, a népesség pedig NÖVEKSZIK.

Mo ennél jóval bonyolultabb. Először is központi tétel lett a minden eladó, építési vállalkozó, ingatlannepper által dollárjeles gülüszemekkel vizionált és az árba 1:1-ben belekalkulált 20milla ingyenpénz CSOK. Ezenkívül ezerrel dőltek az országba az EU-pénzek, külföldi vásárlók, a gazdaság tényleg pörgött, magyar vonatkozásban extrém alacsony volt MINDENFÉLE hitel kamata és több adózási kiskapu is nyitva volt (KATA) meg minden ami csak kell, az albérletek árát lehetett emelgetni az emelkedő fizetéseknek köszönhetően.
.->> ebből szvsz biliborulni fog: CSOK - ha nem is szántják be, REÁLÉRTÉKBEN már nem fogják növelni. Mára már boldog-boldogtalan felvette 3gyerekre, a bevállalósaknál most zajlik a gyerekcsinálós időszak. Ez a gyerekcsinálósdi ugye x% arányban sikeres, én saccolnék egy 10%-nyi buktát a bevállalósak körében. Ezenkívül minimális gógyival már el kezd osztani-szorozni a fiatal pár, hogy az ideálisan berevezett 2 gyerkőc mellé mennyi VALÓS pluszktg is lenne egy harmadik a mai inflás világban. Háát, bizony jóval több, mint az a plusz 10milla.
EU-pénzek: úgy tűnik, keresztet vethetünk rá, horribile dictu egy huxit sem teljesen kizárható
Külföldi vásárlók: számuk 2 faktortól függ: árkülönbség pl egy Graz elővárosi kontra Szentgotthárdi ingatlan között, ÉS a külföldi szabadon elkölthető pénztömege - utóbbi is nagyot esett, az orbánista #éhenfagyanyugat propaganda bizony nem 100%-ban reklám, nálunk is realitás a 30-40% körüli reálinfla kontra <10% béremelés.
Laza adózás bizonyos gazdálkodási formáknak: 22es csapdájába navigálta magát a kormányzat, több irányból szűkülnek a pénzek, itt szigorítás várható
Népesség: Magyarország népessége CSÖKKEN. A trend stabil, a születésszám alacsony és a gazdasági nehézségek, politikai bizonytalanság fokozni fogják az elvándorlást. Konkrét saját tapasztalat: családi örökség vályogrettenet értéke simán lement a 2000es évek eleji 3-4milláról 1millára, nem kisrészben azért, mert minden fiatal menekült faluról városba vagy külföldre. Az országos mellett bizony a helyi népességmozgás is nagyon számít! EZ egy tök jó térkép arra, hogy hova rohan mindenki törve-zúzva és melyik járások néptelenednek el.

Szóval röviden, én minimum egy korrekcióra számítok a LAKÓINGATLANOK piacán. Van honnan, mert egy győri, szombathelyi, de még debreceni is jóval többet dolgozik 1m2 lakásért, mint egy Graz-i lakos. Amennyiben valami komolyabb gazdasági galiba is beüt, neadjisten huxit "vasfüggönnyel", akkor jönnek a Pripyat-képek (OK, ez kb 0.1%-os szcenárió) - DE a termőföld még egy ilyen szituban is érték marad majd.

Ez egyelőre persze vágyvezéreltnek tűnik, minden piacon általában vasdoronggal kell a bikát agyonverni egy-egy értelmes korrekcióért =a "befektetőket" el kell vinni a falig/csődig, hogy abbahagyják a lufi tömését, de érzésre közeledik a fal.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#910) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Giccses újonnan összetákolt viskó nemigazán nagy lakófelülettel zsepkendőtelken: 94milla. De nem ezért teszem ide: árCSÖKKENT, nem rohantak megvenni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#911) t72killer válasza t72killer (#910) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kieg - még mindíg próbálják eladni, pedig az "árcsökkentett" hirdetés is februári már.
Gyülekeznek a keselyűk?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#912) t72killer válasza totron (#899) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"de többek között a sokat emlegetett aranykalászos vagy erdőművelői tematikájú papír amiről beszélek"
Ezt meg fogom csinálni, mert ahogy látom ha eléri az 1hektárt a terület, már kötelező. Létezik online kurzus ahogy nézem, de vizsgára és orvosira haza kell röppenni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#913) totron válasza t72killer (#912) üzenetére


totron
addikt

Nem tudom megnyitni, de már megszűnt az OKJ, 3 évig kell már leadózottan-lekönyvelten bevételt generálnod ős- vagy kistermelőként, hogy ugyanazt elérd, mint amit a papír adhatott volna. Azt nem tudom, hogy csak saját földön lehet-e vagy bérelten is. ...mert ha esetleg csak saját földön lehet meglépni a dolgot akkor ugye hogy kerülsz körön belülre...? Jó vicc. Érdeklődd meg, hogy nem csak kint maradt-e a cucc eliáéknál (kedvenc online informális állapotom).
Az 1ha alatti méretet sokan félre értik, megörülnek az opciónak és túlgondolják, úgy értelmezik, hogy szabad a pálya és zsebükben a siker, holott csak felhelyezhetik magukat a térképre nemföldművesként is, az elővásárlók ugyanúgy ott zizegnek előttük. Nem neked írom, csak írom, te felette gondolkodsz.

A zsebkendőtelek az egyik legutálatosabb találmány. Akkor az igazi, ha közvetlenül mellette kezdődik a következő zsepi, így kutyaugatásból, permetből, flexből is biztosan jut mindenhova.

A képek csalókák, a sokáig árulásnak mindig van oka. Nem állítom, hogy mindig tudatos turpisság az az ok, de egy szomszéd kolompár vagy utcavégi vegyiüzem be-be szokott figyelni azért. Esetleg zsákfaluban, mint durván kieső helyen van vagy extra rossz minőségű a víz az egész településen, etc. Helyszíni szemlét kell tartani, éjszaka is, akár ott aludni sátorban a telken és az alapértelmezetten az legyen, hogy mindenki ferdít és mellébeszél. Nem, nem túlzás ez. Máskor meg ártatlanabb a dolog, csak sokér' árulja. Felújítottnál az egyik legnagyobb a makacsság: meg kell térülnie szerinte a beleölt összegnek. Arra már kevesebben gondolnak hogy a pimpelési kiadás szinkronban lesz-e majd a piaci értékkel. Vagy: egyénire alakítva újítják fel, ami viszont nem univerzális, így nehezebb is eladni (a leendő vásárlónak lehet homlokegyenest eltérő elképzelése is, amit defaultból könnyebb, olcsóbb meglépni).

(#914) t72killer válasza totron (#913) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Foldhivatal.hu-n írják, h elfogadják, a linkelt oktató cég+mások is pedig (tőlük független) vizsgaidőpontokat is írnak.

"Akkor az igazi, ha közvetlenül mellette kezdődik a következő zsepi, így kutyaugatásból, permetből, flexből is biztosan jut mindenhova." Meg ugye hova teszed a kocsit, vmit csinálnál, 3db raklap már az egész kertet letarolja, stb. Egy fokkal jobb csak modern korunk pestisénél a "lakás"nál.

Igen, a sokáig fentlévőnek oka van, sokszor remélhetőleg "csak" az, hogy messze minden és nincsenek közművek + ugye tanyáknál, hogy teljesen érthetően földdel együtt akarják eladni. A vegyiüzemet még csak megtalálom, az L.Rikárdó kivéti társaság viszont nemigen szokott névvel-címmel szerepelni a helyi cégjegyzékben.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#915) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A magas árak fenntarthatóságáról: a sláger überdrága Sopron népessége. Ez még a legjobbak között van, kontra egy random K-Magyarországi település (Hajdúböszörmény).

Komplett #25millásdüledezővályog Vas megye népessége is folyamatos trendben esik, én nem tudom mit képzelnek az áraikkal🤔
Ezt már tényleg csak masszív pénzpumpával lehet életben tartani...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#916) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Óhogyak.rvacsókosédesanyjukat :((( .

Tehát nem elég, hogy a nyomoronc lebensborn-igénylő még ingyenpénzt is kap, ÉN fizessek még egy millát, hogy a rendszert etessem :((( :(((

bocs a kirohanásért, de kicsit besokalltam. Iszok valami hideget és lenyugszom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#917) t72killer válasza t72killer (#916) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez meg itt a konkurrencia (ld kiemelt rész), ebből vagyok én egy kishal, de ezek huxitig el nem fognak fogyni, uis a díszes nyugatisztánban többszörös áron mérik a termőföldet:

Így viszik egyébként a lakóingatlanokat is pl a balcsi környékén.

"Magyarország egyébként a szűk 5 ezer eurós (szántó) átlagárral az EU-s mezőny utolsó harmadában kullog – például a szlovén, lengyel (!!!) vagy cseh földértékek jóval magasabbak."

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#919) hobizoli


hobizoli
nagyúr

(#920) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Érd :K

több drón kell ;P

(#921) t72killer válasza hobizoli (#920) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

90m2 "ház" 203m2 "telken" :DDD ? Ez egy nagyteraszos lakás ahol áthallatszik a szomszéd horkolása...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#922) hobizoli válasza t72killer (#921) üzenetére


hobizoli
nagyúr

haaaat ahhoz kepest miket arulnak ennyiert egyebkent, ez meg manapsag meg akar OK is....

több drón kell ;P

(#923) t72killer válasza hobizoli (#922) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, mondhatni "reális ár" csak épp nem reális ingatlan. Ezzel a lufibaromsággal úgy látom Mo-on is megjelentek ezek a félzsepkendő telekméretű förmedvények.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#924) hobizoli válasza t72killer (#923) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ilyenek mar 15-20+ eve is voltak

pl a Helikopter uti lakopark mar akkoriban is igy epult

több drón kell ;P

(#925) t72killer válasza hobizoli (#924) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , akkor nem figyeltem fel rájuk. Akkoriban normális méretűekre is össze tudta sakkozni a pénzt a földi halandó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#926) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam pár lépcsőfokkal előrébb járó sorstárssal beszélgettem vidéki(nem osztrákhatár) nagytelkes ügyben:

Amúgy azt tudja valaki, hogy SZERBIÁBA mennyire éri meg átjárni bevásárolni?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#927) t72killer válasza t72killer (#926) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amikor az eladó csak árulja és árulja a ~1millát érő ingatlant - 8ért...:

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#928) opr válasza t72killer (#927) üzenetére


opr
veterán

129m2-es tanya... :F
Marminthogy... Mivan? :DDD
Vagy ha szar a haz allapota, es gyakorlatilag nincs benne semmi komfort, akkor mar tanya? Vagy tartozik hozza egy minimum 2 hektaros telek is ennyiert, vagy mi? Ha mar tudsz ultetni ket sor epret, az mar tanya ujabban? :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#929) t72killer válasza opr (#928) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az az épület, a telek hozzá 2877m2, ami persze több, de továbbra is sovány egy tanyánál :)). Itt az eredeti hirdetés FB linkje, minden cm2 falat lambéria és gipszkarton takar, esélyesen nem véletlenül. Építésekor összehánytak téglát-vályogot, a képződményt próbálják most házként eladni...

Egy kérdés a csókkal kapcsolatban: most felhúztam magam ezen az illetékmentességi dolgon. Mi van akkor, ha "külföldről hazaköltözőként" megigényeljük, aztán 1 hónap múlva azt mondom, hogy sorry, mégse: akkor a nem kirótt illetéket IS be kell fizetni, vagy csak a csok-összeget kell visszaadni? Nem mind1, mert illetéknél is úgy látom millát kaparászó összegek repkednek :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#930) totron válasza t72killer (#925) üzenetére


totron
addikt

Te jársz a széles-e weben sokat, hogy is van az az összevetés, hogy generációnként mekkora erőfeszítés volt megugrani egy lakóingatlant?

(#926) t72killer, mi volt tavalyig?

(#928) opr, külterületi lakóingatlan = tanya, ez egy külön kategória a földhivatal/nyilvántartás szemében is, más eljárások vonatkoznak rá, a hirdetés tehát így korrekt. Meg van a fejekbe beivódott fogalom, mint tanya, reset hatással bíró (minden előző közlés tartalmát törli a hallgató fejében, hogy kitölthesse az előre beégetett sztereotip anyag a teret).

(#929) t72killer, minden cm2 falat lambéria és gipszkarton takar, esélyesen nem véletlenül
Klasszikproli megoldás, a fal nem lélegzik, gyorsított pusztításba tett tett ház és persze átvágásra sem alkalmatlan. Tákol és eltakar! Az ilyen eszi kecsappal a sztéket.

(#929) t72killer, a választ nem tudom, de a mégse egyébként sem játszik, hiszen combos kamatokkal megtoldva fizetsz a visszakozásért. Ami jogos, nem? Az ingyenpénznek legyenek feltételei, ilyen kontrák be vannak építve bizony.

(#931) t72killer válasza totron (#930) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kerestem vissza, mi volt a háború előtt, az 50es évektől a saját családomról tudom, hogy bár mind2 vonalon r=1 dolgozók voltak, unokaszületés idejére már minden gyerek saját kertes házban lakott (kivéve aki felment pestre, az szolgálati lakásban). Mióta meg az eszemet tudom (80-90es évek óta), messze a mostani a legrosszabb helyzet, ha a medián fizu kontra m2 ingatlan árakat nézzük, de nagyon durván. Az ingyenpénz (nem csak a csok, csórimagyar a kölcsönt is ingyenpénznek nézi) 1:1-ben beépült az árakba.

Tavalyig: Igaz akkoriban nem néztem ennyit, de amiket láttam vitték mint a cukrot. Sehol egyetlen "árcsökk" hirdetés.

CSOK-feltételek: láátom már: 180napon belül magyar tb-viszony kell, stb. Bukta, illetve marad adófizetős a dolog.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#932) totron válasza totron (#930) üzenetére


totron
addikt

A lambériázásról egyébként ne gondold, hogy a hirdetésre való feljavítás következménye, ne vedd magadra, sajnos tényleg komoly kultúrája van az oda nem illő anyagoknak, hungarocellezéseknek és mindennek, ami látványosan nem lesz jó, mégis csapatják... Igyekszem nem belegondolni és felcseszni az agyam megint.
A te mostani szempontodból ez azért plusz , mert ami mára egy érett és megvigyázott tanya lehetne mondjuk ideális helyen és megfelelő minőségű-mennyiségű földdel körötte, jó eséllyel az is proli mód kezelt, tehát belülről - a fal mértani közepében - már mállik az extra vizesedés miatt, a penész is esélyesen visszavonhatatlanul-kiszedhetetlen mértékben megindult, s csak idő kérdése mikor dobja le magáról a külső rétegeket: ami már a romosság fázisa, hiszen a látható epizód már a lényegi, teherhordó mivoltok elmúlásával jön képbe ilyen esetben* - szélsőséges esetet vázolok, de annyira nem is: nem 1-2 évre vesz az ember ilyesmit és amit írtál 60 évet a múltkor, na az nagyrészt ezek miatt van: könnyen harmadolható vagy még tovább aprítható az élettartam ilyenekkel, rengeteget számít. Börtönbüntetésnél jól jön, itt annyira nem. Tehát úgymond a tartás a ludas, jóval kevésbé az építőanyag. Nem mindenkinek való. Aki nem szereti gondozni, nem szereti, nem érzi, az ne ezt válassza. Persze sokan rákényszerültek, ilyenkor meg művészi kézjegyüket is továbbörökítik az eladással.

*hogy földközelben ledobja a vakolatot 1-2-3 évente és kell simogatni egy kicsit nyáron, az természetes, nem jelez bajt. Sokan ezt sem vállalják be, inkább a talajpárát bezáró és fal lélegzését vertikálisan teljesen ellehetetlenítő cementtel vakolnak, mondván, ha hozzá kell nyúlni, az szar, így, így lesz a jó!
Az "inaktív" - stabilnak, megkötöttnek mondott - cementről egyébként csak annyit, hogy egyszer neki dőltem neki háttal pár percre egy ilyen vakolásnak, a rákövetkező 1.5-2 órában lefeleződött a tüdőkapacitásom konkrétan. A szemre gyakorolt hatásáról is lehetne írni. Hagyjuk meg a betonba (ott már tényleg stabil).

Ha esetleg nem az ökörség lenne birkamód másolva örökké most te is jobban válogathatnál. Honnan ered ez? Ma már van egy új, kiköltözős trend, értelmiségiek sem ritkák tanyahelyen. Csomó ideig viszont a szegény is modern akart lenni, ezt a korhoz és az előkelőbbnek képzelt kaszthoz való tartozni vágyást érvényesíteni akarta a házán is, átugorva és figyelmen kívül hagyva technológiai szakadékokat. A vályog nem követi le a korszakos agyfaszokat amiket a gazdái rónak ki rá, az csak az alaptulajdonságai mentén tud és akar működni. Az ember a szokásos módján, Tarzanként fúrogatja a lyukakat, annyira szép... A józan paraszti ész nem másolódik, cserébe van sok szaki, aki meg a proli vonalat erősíti és árulja sikerrel és promózza "tudását", a tulajok meg fejet hajtanak, a többségi fejben a gipszkarton a király, meg a cement valamiért kihagyhatatlan, na meg tulaj is másol tulajt... Nem tudom, a kikopási időfaktort kell-e nézni és arra bazírozni vagy mindig egy kisebb, gondolkodó réteg passziója lesz a helyes felújítás, karbantartás.

Rengeteg vegyszer és kőművesprodukcó kerül be egy téglaházba is, csak ott kevésbé/később/más módon bukik ki az épületgépészeti/építészeti huncutság és inkopetencia.
Nem a vályogot éltetem mindezzel sarkított szembeállítások segítségével, hanem egyszerűen kell egy normális kivitelező- és építőcsapat/kaláka, egy megfelelő építész, alternatív építészet esetén különösen meg kell találni a megfelelőt. Tengernyi pénz is még, emberismeret, szerencse, türelem/jó bürokrácia-tűrés és létezik a műfajfüggetlenül is jól összerakott ház. Hogy ennek a tengernyi mennyiségnek hányad része megy ténylegesen a metériára...

(#933) KROK640 válasza t72killer (#884) üzenetére


KROK640
veterán

Ahogy kivülről elnéztem, én be se mertem volna menni, nehogy rámszakadjon.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#934) KROK640 válasza t72killer (#885) üzenetére


KROK640
veterán

Azért az a "tüzifa" bitang jól néz ki (de túl van árazva)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#935) KROK640 válasza t72killer (#909) üzenetére


KROK640
veterán

Debrecent jó, hogy említed, ugyanis kb 5 éve az elszaródás útjára lépett, és azóta csak gyorsul ez a folyamat.
Amikor bejelentették a BMW gyárat, rögtön ugrottak az albérletárak 20%-ot, mondván jajj moszt aztán lesz munkahely dögivel. Aztán bejelentettek egy nagy akku gyárat akkor ismét ez történt, pedig tudjuk jól, hogy egy darab magyar nem fog benne dolgozni. Mostmár olyasmit is hallani, hogy akár öt(!) akkugyár is lehet Debrecen környékén, ami szintén felfogja hajtani az ingatlanok árát, kivéve azokét amelyik valamelyik gyár közelében van, az elértéktelenődik.
Na, ebbe a környezeteben (már majdnem Pesti árak) helyezkedik el amúgy az ország egyik legcsóróbb régiója, a legalacsonyabb bérekkel. Bizton mondhatom, hogy sehol máshol az országba (vagy kábé sehol) nem költik az emberek a megkereshető pénzük akkora részét lakhatásra mint itt.

A huxitot meg ne is emlegesd, mert ha az a kanyarba kerül akkor én összepakolok, mindent eladok és meg sem állok Bregenzig. És sajnos akkor valószínűleg szembe kell azzal nézzek, hogy sosem látom többet a szülővárosomat, ugyanis nem is nagyon lesz miért erre jönnöm azután.
Egyébként ez azért is lenne szomorú scenario, mert szerintem nem csak én gondolom így ezt, hanem még nagyon sokan, és rengeteg nyomott áron sürgősen eladó ingatlan lehet egy ilyen után (ahogy írtad Pripjat képek).

" utóbbi is nagyot esett, az orbánista #éhenfagyanyugat propaganda bizony nem 100%-ban reklám, nálunk is realitás a 30-40% körüli reálinfla kontra <10% béremelés." - de ott még mindig van miből visszavenni, maximum kevesebbet tud félrerakni. (meg ugye eleve más az, ha úgy jön egy ilyen szitu, hogy több millás megtakarításod van, nem pedig semmi). MO-n az a baj, hogy egy átlagfizetésből (minimálbér) éppen csak el lehetett lenni eddig, de az utóbbi időben azt átom a környezetemben, hogy komoly anyagi gondokkal kezdenek kűzdeni az emberek, és én is nagyon megéreztem az utóbbi pár hónapot :(
De van itt a környéken egy kajálda, régen a szomszédok is, meg én is rendelgettem tőlük rendszeresen, mostmeg rendesen féltem őket, mert vagy 6 hónapja nem rendeletem tőlük egyszer sem, és ahogy látom a szomszédok sem (nem is látom erre a futárautót). És ennek két oka van : Az egyik, hogy nagyot emeltek az árakon (1 év alatt duplázódtak az áraik!) másrészt ahogy észreveszem az embereknek sokkal kevesebb pénze van amit ilyesmire tudnak költeni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#936) KROK640 válasza t72killer (#926) üzenetére


KROK640
veterán

Szerbia vásárlás : Több mint 1 éve nem voltam, de előtte NAGYON.
Hatalmasat lehet spórolni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#937) t72killer válasza KROK640 (#936) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez szupi hír, ha a Baja-Szeged vonalon megtetszene valami :R .

#933: ezeknél a föld az érték. De legalább nincs 3-10x-esen túlárazva, mint egy faluban lévő pusztulat :)) .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#938) KROK640 válasza t72killer (#937) üzenetére


KROK640
veterán

Az a szomorú igazság, hogy lassan bármelyik szomszédunkba jobban megéri átmenni vásárolni :(

Míg havernak megvolt a kocsija addig Debrecenből megérte elmenni Szerbiába vásárolni (nyilván nagyobb tételben).
Nyilván tömegközlekedéssel már nem játszik (nem tudsz annyi cuccot elhozni amiért megérné innen oda menni), de ha (sokka9 közelebb lennék akkor mai napig átjárnék vásárolni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#939) t72killer válasza KROK640 (#938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyértelmű, h autókáznánk. Nem tudom mennyi ott a gázolaj, de lehet a tankolás önmagában fedezné az utiktg-et mondjuk Szeged környékéről. :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#940) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Eladásra kínáljuk a Farm jellegű tanyánkat."
"A terület hivatalosan 5800 m2 de valójában 8000 fölötti"
"2 lakás 42+30m2tetoter s második es 36 +12m2 galeria"
FB link.
#1: Tanya = dokumentált lakóingatlan ugyebár? ezek a miniházikók max nyaralók és igen erősen kétlem, hogy a tulajdoni lapon lakóház címen szerepelnének/mivel az egész külterületi cucc, a vevő bármikor is lakóingatlanná nyilváníttathatná őket.
#2: nocsak, a telekhez van 2200m2 plusz terület a Holdon? mit szól ahhoz a szomszéd, hogy az ő földjéből is eladnak egy darabot :DDD ?

Ára kb másfélx annyi, mint egy 3 hektáras alföldi tanyáé, ahol a szántót haszonbérli valamelyik helyi gazda...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#941) totron válasza t72killer (#940) üzenetére


totron
addikt

Megevésre kínálom bacon jellegű szalonnámat. Na jó, ne legyünk kiforgatók.

De valójában: a panorámás ingatlanos hirdetések jutnak eszembe: Há' csak 2 km-t kell menni és ott a panoráma! Anyádoráma.

A nyaralóövezeti ingatlanok megint külön kaszt, amikor én maszatoltam a témában 40 m2 volt a felső határuk alapterületileg. Aztán a pincével, felső szinttel lehetett trükközni, de alapvetően nano lakok ezek, igen. Fasznak kell ferdíteni? A helyszintre kiérkezve az érdeklődő nem fogja látni a valóságot vagy mi? Tudom, értem én, bevonzani a megszorult/kényszerkompromisszumkész vevőt, az a cél.

A nyilváníttathatná részt nem értem, no de ki vagyok én, hogy bármit is értsek.

Tényleg, ahol haszonbérlet alatt van eladva, azok ára hogy alakul? Rossz vicc ez az embernek levés sport, azon belül is lakóingatan-vásárlási célzat. Csak a többi szereplő ne lenne! Lásd a hollandok, elmentek amerikánus területekre és ingyen osztottak nekik földet.

[ Szerkesztve ]

(#942) t72killer válasza totron (#941) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ez egy ilyen tipikus odacsalogatom a fiatal párocska vevőt hirdetés, ahol aztán az egyik fél belefáradva a 6 előzőbe nekiáll hisztizni, hogy elégvótakeresésből, vegyük meg ezt. Sütnek belőle a kamuk már így neten is, értelmes ember meg ilyennel szóba se áll, az objektum értéke valahol 5misi alatt keresendő, HA az ominózus 2200m2 gazdája nem indított birtokháborítási pert :DDD ...

"nyilváníttatás" - tudtommal a tulajdoni lapon szerepel minden épület típusa. "lakóház", "gabonatároló", stb. Függetlenül, hogy MOST mik a jogszabályok, ezalapján bármikor szabályozható, hogy egy adott ingatlant használhatsz-e (majd) állandó lakás céljából, vagy sem. Ha a nyilvántartásban lakóépület szerepel, akkor nincs kérdés, azt ott full műsoridőben évi 365+1napon át lakhatod, ha összedől újraépítheted, stb. Az ilyen sutyimutyi felhúztunk valamit a zártkertre, ahova nem esik be az eső, és MOST nem jön ki pl a gyámhivatal, hogy miért is lakunk benne 3 kisgyerekkel ingatlanokra bármikor jöhet dér. Tudom, elmélet és jövő, de ingatlant nem a következő 3hétre vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#943) totron válasza t72killer (#942) üzenetére


totron
addikt

1/1 a lényeg, lakási opcióval, távol a zajongó szomszédtól, s lehet szarni a világra.

(#944) t72killer válasza totron (#943) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"lakási opcióval" na pont ez nincs meg a hirdetett külterületi ingatlanok 90%-ánál. És itt nem a közművekről beszélek, hanem a cucc státuszáról. Elvileg 2ha felett létesíthető "birtokközpont"=új tanya, de esélyesen ez se bárhol.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#945) hobizoli


hobizoli
nagyúr

330k EUR teljes berendezessel [link]

több drón kell ;P

(#946) opr válasza hobizoli (#945) üzenetére


opr
veterán

Hat jo a kornyek, szep a tenger, stb, akkor ez nagyon er ennyit.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#947) hobizoli válasza opr (#946) üzenetére


hobizoli
nagyúr

15m-re a parttol a szent balatonnal egy x2 szorzos :DDD

több drón kell ;P

(#948) opr válasza hobizoli (#947) üzenetére


opr
veterán

Minimum, jah :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#949) KROK640 válasza t72killer (#940) üzenetére


KROK640
veterán

Gondolom a 2200m2 plusz terület úgy jön ki, hogy nincs hátul kerítés, aztán "övé" ameddig ellát vagy ameddig a legközelebbi dokumentált objektum/kerítés van. Gondolom az amolyan senki földje / közterület.
Ez a két miniház nem ad ki összesen egye normálisat. Bár inkább kicsi és rendben lévő legyen, mint nagy és szarásig lelakott.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#950) KROK640 válasza totron (#941) üzenetére


KROK640
veterán

Szerintem ha ingyen lakást, netán érte még fizetést is szeretnél, akkor valld magad orosznak és költözz Mariupolba. Igaz kissé lelakott ingatlanok közül válogathatsz, de egy tökéletes airsoft meccs díszlet között élheted mindennapjait, olyan fölösleges zavaró tényezők mint Internet vagy melegvíz nélkül.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.