Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox

Hozzászólások

(#351) bLaCkDoGoNe válasza sirubul (#350) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Benne van a kezelésiben, hogyan tudod beállítani a hálózatot a kütyün, első lépésként próbáld meg annak alapján, és ha nem megy, akkor szívesen segítünk.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#352) sirubul válasza bLaCkDoGoNe (#351) üzenetére


sirubul
csendes tag

MAr probalkoztam, azert kernem a segitsegeteket!

Kupai Albert

(#353) vaz2105


vaz2105
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valami használható módszer arra, hogy az antennát a helyes irányba tudjam belőni? Ugyan az R600-zal képtelen vagyok digitális adás vételére. Egyszerűen nem talál semmit. Elvben van lefedettség, de mégsem fogok semmit. Van valakinek tapasztalata, hogy milyen kábelhosszt visel el egy DVB-T vevő? Merthogy nálam ez kb. 20 m... Megjegyzem új antenna kábel van behúzva, ámde az antennám a padláson van, igazából beltérben, így egy téglafal mindenképp van az adótorony és az antenna között. Az analóg vétellel komolyabb baj nincsen, bár néha az is elég zajos. Régi antennám van, de széles sávú. Minden használható ötletet szívesen veszek. :)

(#354) ocsiba


ocsiba
csendes tag

Sziasztok.

Az a kérdésem lenne hogy az r600-as-nál hogyan lehet az internetes rádiókat hallgatni , illetve hova kell bemásolni az adók listáját.

Ugyan is a HDD-én "C" van egy könyvtár "internet rádiók" névvel de ha a böngészőben az internet rádió ikont választom akkor a fent említett könyvtárat nem látja, mivel ő ezt a könyvtárat "A" meghajtón keresi, de ilyen meghajtó nincs.

segítségeteket előre is köszönöm. : :W

(#355) bLaCkDoGoNe válasza sirubul (#352) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Oké, de mi a konkrét kérdésed? Mit állítottál be eddig, mi a hiba?

(#353) vaz2105: Állítsd be az egyik, a körzetedben elérhető multiplexet (Budapesten ezek a 38-as, 55-ös és 62-es csatornákon vannak). A munka két emberes: egyik mozgatja az antennát, a másik nézi a jelerősség mérőt a készüléken. Elég fapados metódus, de általában működik.

(#354) ocsiba: A letöltött *.m3u / *.pls fájlt a használt tárolóeszköz főkönyvtárában létrehozott "InternetRadio" mappába kell másolni. Az Internetrádió menüpontban megjelennek a letöltött lejátszási lista fájlok, melyből a kívánt állomást kiválasztva elindul a lejátszás. Természetesen a funkció csak akkor működik, ha a készülék eléri az internetet (azaz internetkapcsolattal rendelkező routerhez csatlakozik WiFi-n vagy LAN kábelen keresztül).

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#356) ocsiba válasza bLaCkDoGoNe (#355) üzenetére


ocsiba
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

Természetesen a készülék csatlakozik az internetre.
Az volt a probléma, hogy az InternetRadio könyvtár szóköz beiktatásával volt létrehozva.
Még egyszer köszi. :C

(#357) kissca


kissca
csendes tag

Sziasztok !
Nos korábban említett problémáimat részben megoldottam. Adott egy HMB-R3250 s mediabox. Win 7-es hálózatban egy db PC - egy db laptop valamint a mediabox. A pc és a laptop megosztása rendben - mindkettő látja a HMB -nek cimkézett mediaboxot.
Korábbi gondom az usb adapter volt - ezt megcsináltam.
Nos: a mediaboxban rámegyek a NET ikonra a bongészőban - feljön a workgroup.Ez ok. Ebben a PC,a HMB valamint a laptop látszik.Ez is rendben. Megengedtem a hozzáférést a PC-n a hmb számára teljes körben.
Azonban felhasználó valamit jelszót kér a a PC hozzáfáréshez /persze a laptophoz is/.
Hol a bánatban keressem ezt a 2 adatot ??
köszönöm ha segítetek Kiss Csaba

(#358) kissca


kissca
csendes tag

Bocs - elfelejtettem hozzátenni:
a pc-ről simán minden mediaboxos anyagot látok,a csatlakoztatott usb-s eszközök tartalmár is.Tehát a hálózat jó.
De visszafelé nem a jelszó és felhasználó név miatt.

[ Szerkesztve ]

(#359) Lortech válasza kissca (#358) üzenetére


Lortech
addikt

A megfelelő jogokkal rendelkező windows felhasználódat és annak jelaszvát kell megadnod itt, ez is egyfajta - hálózaton keresztül történő - bejelentkezés, ehhez kell a felhasználónév, jelszó.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#360) kissca


kissca
csendes tag

Köszönöm a segítségedet.Mivel itthon használom nincs password meg ilyesmi,felhasználóváltás sincs.Mert nem adram meg.
Amúgy eljutottam oda,hogy random módon jeleníti meg a filmeket meg zenéket.Számomra érthetetlen címekkel.Tehát nem látom a mappákat,címeket .

(#361) kikinda2


kikinda2
tag

A http://hyundaimbox.co.kr/ honlap tegnap óta nem elérhető. :U

(#362) sz.v.endre


sz.v.endre
csendes tag

Sziasztok !
Van egy eladásra szánt Hyundai MB L110,+ USB stick, ha valakit érdekel.

(#363) vaz2105


vaz2105
csendes tag

Sziasztok!

Az R600-am legújabb műsora az, hogy folyton nulláról kell beállítanom minden egyes indításnál. A kijelzőn fut az "INITIAL SETUP" felirat, és úgy viselkedik, mintha most kapcsolnám be életében először. :F Mintha semmilyen beállítását nem mentené el. Van ötletetek esetleg? Viszont az időt, azt speciel nem felejti el... :W

(#364) Peet


Peet
senior tag

Hyundai tulajok figyelmébe:

Szomorúan tapasztaltam, hogy nemrég elérhetetlenné vált a http://hyundaimbox.co.kr oldal, ahonnan a HMB-R600 lejátszóm firmware -ét tudtam frissíteni.
Lehet már nem lesz tovább támogatás hozzá? Nem tudom, mindenesetre miután a youtube videok már nem működtek a legújabb 757-es firmware alatt, más források után kezdtem nézni. Amiket eddig találtam a témában:

Itt még elérhetők a Hyundai firmware-ek:
http://www.hyundaimbox.pl

HMB lejátszókkal foglalkozó oldal:
http://geekyhmb.niloo.fr
Itt látni, hogy mennyi név alatt futnak ezek a lejátszók. Érdekes, hogy mindenhol 757-es verziónál megálltak, amit 2011 közepén adtak ki.

Létezik egy SDK csomag is, ezzel nem tudom mennyire folytatható a firmware javítgatása, gyanítom csak a felszíni problémák orvosolhatók.

Amin viszont elgondolkodtam, hogy most már sorra jönnek ki az Android-os lejátszók, ami mögött ugye egész nagy közönség áll rengetek programmal, hogy fellehetne-e rakni pl: az én lejátszómra androidot? Gondolom pl: a tuner driverével gondok lennének, de funkcionálisan többet tudna a lejátszó.

(#365) kikinda2 válasza Peet (#364) üzenetére


kikinda2
tag

Szerintem nem lesz több támogatás a lejátszóinkhoz. Szépen minden gyártó kiszállt. Előfordulhat, hogy néhány lelkes ember még egy ideig csínosítgatja a 757-est, de lényegi változások már nem lesznek. Android, meg szinte tuti nem lesz soha a lejátszónkon, mert ahhoz SDK kellene a megfelelő driverekkel, ami ugye nincs és ugyan ki és miért fejlesztené. :O

(#366) bLaCkDoGoNe válasza kikinda2 (#365) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem mellékesen ezzel (azaz Android támogatással) a saját Ellion TVROI T-s sorozatú lejátszóiknak csinálnának konkurenciát.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#367) kovimre válasza vaz2105 (#363) üzenetére


kovimre
tag

Nem nagyon értek hozzá. Nincs benne elem, mint pl. PC esetében a Bios elem?

(#368) csiak válasza -Gerzson- (#50) üzenetére


csiak
tag

Sziasztok!

Használ még valaki R600 lejátszót? Honnan tudok letölteni újabb software-t rá, mert a mostanival pár opció nem működik. Sajnos a hivatalos oldal már nem működik, így valami alternatív megoldás kéne. A googli sajnos nem segített...

Köszi!!!

"Sok loot disznót győz!"

(#369) kovyhun válasza csiak (#368) üzenetére


kovyhun
tag

Szia,
ha nem találsz sehol esetleg megpróbálhatod valamelyik "A.C.Ryan" fw-t hátha jó rá.
Én L110-re tettem. Szebb lett a menü, több dolog is belekerült a netes szolgáltatásokhoz.
Viszont lassabb lett, így vissza tettem egy régebbi hyundai fw-t. (Végül is csak a youtube hiányzik, de ami kell azt letöltöm a gépen egy megosztott mappába és onnan játszom le vele.)
Üdv,
Tamás

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#370) pch válasza kovyhun (#369) üzenetére


pch
aktív tag

Be tudnád linkelni az fw-t?

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#371) kikinda2


kikinda2
tag

Franciák csínosítják a régi (2011. végi 757-es) firmwaret. Egész jó, én kipróbáltam a Hyundai R3150s-en.

Oldal:
http://geekyhmb.niloo.fr/content/firmware-geekyhmb-0
Firm:
http://www.mediafire.com/?08gigagtqgc4n
Optware:
http://geekyhmb.niloo.fr/content/optware-ipkg
http://www.mediafire.com/?hxu886waema0lsy

Használjátok egészséggel:) :)

(#372) sirubul


sirubul
csendes tag

L110 nél van egy kis gondom, össze van kötve routerrel, így tök jól látom az asztali gépről és a laptopról is, de sajnos nem tudom írni a rákötött HD-t, vajon miért? mi lehet a hiba?

Kupai Albert

(#373) kuczog válasza kikinda2 (#371) üzenetére


kuczog
csendes tag

Helló!
A francia FW-n van magyar nyelv (menünél), és ha nem tetszik vissza tudom tenni a régi 757 FW-t?
Youtube működik vele?
(Nekem L110-em van)

(#374) kuczog válasza sirubul (#372) üzenetére


kuczog
csendes tag

Total commanderrel nekem simán lehet rá másolni, törölni, bár néhány file-nál rendszergazdaként engedi csak.
Az L110 filemásolójával pedig a megosztott mappáimból szintén gond nélkül megy a másolás.

(#375) kikinda2 válasza kuczog (#373) üzenetére


kikinda2
tag

Ha eddig volt benne magyar akkor ez után is lesz. Ez a 757-es firmware tovább csínosítása. Őszintén nem próbáltam a régit visszarakni, mert az új gyorsabb és szebb, de a visszabutításnak elviekben nincsen akadálya.

(#376) sirubul


sirubul
csendes tag

Keresnék eladó távirányítót L110-hez? Tud vki segíteni benne? Lehet egyáltalán valahol kapni? Esetleg egyéb megoldások?

Kupai Albert

(#377) inkjet


inkjet
tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehet eladni egy L110 médialejátszót?
Mennyi most a reális értéke?
Francia 757 firmware van rajta.
Köszi.

(#378) M1ó


M1ó
csendes tag

R 600-ra esetleg van valami megoldás hogy a youtube működjön?
Remek lenne ha életre tudnám kelteni, mert most sajna semmi nem megy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#379) vaz2105 válasza M1ó (#378) üzenetére


vaz2105
csendes tag

Én visszaküldtem garban, hogy nem megy ez a szolgáltatás, de ők sem tudtak mit kezdeni vele...

(#380) M1ó válasza vaz2105 (#379) üzenetére


M1ó
csendes tag

Köszönöm a választ, ezek szerint bele kell törődni hogy ezt nem tudjuk használni.
Viszont van egy másik problémám is, mégpedig az előlapon lévő érintőgombok közül a jobbra-balra kurzor nem világít folyamatosan csak halványan villog.
Amúgy működnek, csak aggódok hogy nem-e valami nagyobb gond kezdetének a jele hogy màr épp hogy csak pislog.
Ez elég indok hogy visszaküldjem gar-ba?

(#381) bLaCkDoGoNe válasza M1ó (#378) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sajnos nem ez az első eset, hogy a Google valamit machinált a YouTube authentikáción. Régebben ezt lekövették firmware frissítéssel, de erre most már szerintem esély sincs.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#382) Bubu2012


Bubu2012
csendes tag

Üdv mindenkinek !
Beszereztem egy HMB R600-ast. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de torrentezni sajnos nem tudok vele.
Az IP címet a böngészőbe beírom, a WEB-es felület bejön, kiválasztom a torrent file-t, elindítom a letöltést, a HDD-n létrejönnek a megfelelő file és könyvtár nevek, csak éppen nem történik semmi. Ha megállítom a létöltést (bár idáig se ment), akkor egy ablakban megjelenik, hogy a letöltés inaktív. Ha újra elindítom, a státusz a "dowloading"-ra változik, de nem történik semmi.
Mi lehet a probléma ? Ürülnék neki, aha valaki tudna segíteni. Előre is köszönöm !

(#383) M1ó válasza Bubu2012 (#382) üzenetére


M1ó
csendes tag

És ha vársz egy kicsit akkor sem indul el?
Nekem is lassan kezd el csordogàlni.
Esetleg próbálj másik tracker-ről tölteni.
Találkoztam màr olyannal ahonnan egyáltalán el sem indult. Nyilván nem támogatta a tracker ezen klienst.

(#384) Bubu2012 válasza M1ó (#383) üzenetére


Bubu2012
csendes tag

Köszi a választ !
Sajnos órák elteltével sem indul el. Ha ugyanazt a torrent file-t a PC-re telepített bittorrent klienssel indítom el, akkor viszont gond nélkül működik.

(#385) szpetya13


szpetya13
csendes tag

Sziasztok !!!

Nem tudom,hogy valaki foglalkozik e ezzel az oldallal de lenne egy kérdésem.Tönkre ment az R600 -om wifije milyen wifivel tudnám most helyettesíteni.Remélem tud valaki segíteni,előre is köszi !!

(#386) szpetya13


szpetya13
csendes tag

Még egy kérdés az R600-ast össze kötöttem egy házimozi erősítővel és nem tudok belőle DTS-HD vagy DOLBI-HD hangot kicsikarni mindig lekeveri DTS-re vagy sima DOLBI-ra,hogy lehet belőle HD hangot kihozni ?

(#387) bLaCkDoGoNe válasza szpetya13 (#386) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem vagyok benne biztos, de szerintem a csak sima Dolby Digitalt ill. DTS-t támogat a készülék, HD-t nem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#388) szpetya13 válasza bLaCkDoGoNe (#387) üzenetére


szpetya13
csendes tag

Köszi én se tudok mást kicsikarni belőle !

(#389) sunone


sunone
aktív tag

Sziasztok, ötödik éve használok pvr-t, s már a harmadik merevlemezem megy benne tönkre - valószínűleg a gyakori timeshift használata miatt.
SSD installban gondolkozom, tett már valaki ssd-t a felvevőjébe?
A méret nem számít, a filmeket külső merevlemezről játszom le, az ssd a párhuzamos írás - olvasás munkáját végezné.

(#390) ABKLEKRU


ABKLEKRU
újonc

Sziasztok!

Tudna valaki abban segíteni, hogy hol találok R600-ashoz (vagy R650-hez) kezelési útmutatót? A neten semmit nem találtam, amit adtak hozzá, azt pedig sajnos elvesztettem.

Köszi

(#391) klajos27 válasza ABKLEKRU (#390) üzenetére


klajos27
csendes tag

Üdv!
Hirtelen csak lengyel nyelvűt találtam,de ha lesz időm, majd még keresgetem.
Addig próbáld ,valami jó fordítóval olvashatóvá tenni...
http://hm-download.pl/documents/Hyundai/Hyundai_MBox_PR_instrukcja.pdf

(#392) vmcsaba


vmcsaba
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Hyundai Mbox R600-as lejátszóm. Van valakinek tapasztalata,hogy egy külső usb porton 3Tb HDD-t kezel-e megfelelően?

köszönöm.

(#393) klajos27 válasza vmcsaba (#392) üzenetére


klajos27
csendes tag

Szia!
Belső merevlemeznél ír a kezelési útmutatóban 2 GB-os korlátot.
Külsőnél nem találok erre utalást.
A 343-as hsz.-ben írnak 2 GB-os külsőről: " 2TB-os WD van hozzákötve. Bekapcsolás után kell neki kb. 1 perc, amíg a HDD-t inicializálja, ha az nagyon tele van tömve adattal."
Formázod,majd a felvétel beállításánál megadod neki hova rögzítsen. Szerintem mennie kell.
Kipróbálni nem tudom,mert nekem belső van benne.

(#394) bLaCkDoGoNe válasza vmcsaba (#392) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem egy L110-esre van rádugva egy 3TB-os, rendben kezeli (az elején kicsit lassú, amíg beolvassa a mappastruktúrát, de ha végzett ezzel onnantól minden OK).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#395) flugi


flugi
tag

kezd tönkremenni az L110 távkapcsolóm, ezért vettem egy olcsó univerzális kapcsolót, de nem jutok vele egyről kettőre. Lehet bárhonnan tudni, hogy milyen fajta infra protokollt használ az L110, milyen más készülékekkel kompatibilis? A kapcsoló egy thomson roc7112-es, van hozzá kódlista, de a hyundai kódok nem működnek.

(#396) flugi válasza flugi (#395) üzenetére


flugi
tag

közben a doboz is elhalálozott, sajnos. 5 évig bírta, és most, hogy vettem egy Asus-t, most látom mennyire jó is volt :)

(#397) jeffo válasza flugi (#396) üzenetére


jeffo
tag

Hyundai Mbox R600-am nemrég lett 5 éves, 2011. október végén vettem.
A héten furcsa dolgot kezdett el produkálni, és nem tudom pontosan eldönteni, ez készülékhiba vagy hdd hiba. Elsősorban tévés felvételekre használom, kábeltévés beltérire van rákötve RCA kábellel, és rá van kötve az Mbox-ra USB-n egy külső hdd rack, egy jobb féle Thermaltake VI-ON, a hdd pedig WD Red 1TB (WD10EFRX). Ezenkívül a tetejét kb. 3 éve hűtöm egy 12 cm-es ventivel, ami egy laptop tápra van kötve adapterrel, mert azt tapasztaltam, nagyon melegszik, és főként nyáron fordult elő, hogy a meleg szobában leállt idő előtt a felvétel, gondolom túlmelegedett. Hát nincs is belül semmi hűtés szerintem, csak a hátulján az a kis venti, de az sem lett ezidáig cserélve, van is hangja rendesen.
Először úgy kezdte hétfő este, hogy felvétel közben elszállt olyan durva módon, hogy teljesen kikapcsolt, még a piros vagy kék lámpa sem égett a bal oldalán. LAN-on keresztül is szoktam ráellenőrizni a felvételekre, eddig bírta is, hogy akár felvétel közben is elindítok egy mpg fájlt számítógépről, belenézek, és pont akkor szállt el, amikor belenéztem az mpg-be. Hozzá kell tenni, hogy mostanában gyakran hálózaton keresztül másoltam fájlokat, bár ez lassabb, mint ha USB-n másolnám, de számomra kényelmesebb, nem kell leállítani az Mbox-ot, USB kábelt dugdosgatni - azonban gyakran előfordul, hogy a LAN másolgatás, fájltörlések miatt valamiféle fájlrendszer hiba keletkezik egy idő után a hdd-n, és emiatt chkdsk /F-et le kell futtatni rajta, ha a gépre kötöm USB kábellel. Ha /F kapcsoló nélkül ellenőrző módban nem is ír ki hibát, de az /F-el futtatva szerintem mégis javíthat valamit, mert utána mindig jó szokott lenni az Mbox-al újra használva a hdd. Mondjuk egy időben naponta javíttattam, úgy volt a biztosabb, főleg amikor bele volt építve egy hdd, annál nagyobb számban fordult elő a fájlrendszer hiba.
Sajnos a chkdsk nem segített hétfő este, mert éjjel elszállt a beprogramozott felvétel is.
Kedd reggel kitaláltam, hogy sűrített levegő spray-vel befújok a ventillátor nyíláson, ezenkívül megint chkdsk /F a hdd-n, és úgy tűnt ez segített, mert a napközbeni beprogramozások rendben lementek.
Szerda reggel 6-ig a beprogramozások rendben lementek, de amikor 6:20 körül felébredtem, láttam, hogy megint elszállt a készülék, nem égett a piros lámpa, nem indította el a 6:18-ra beállított programot. Ekkor megelégeltem, leszedtem a tetejét, és kifújtam belülről ahogy tudtam sűrített levegő spray-vel, úgy tűnt, jött ki por egy nagyobb adag. Talán jobb lett volna rendszeresebben kifújni belőle a port, mint ahogy a számítógéppel is szoktuk. Szerda reggel hdd-t is cseréltem a külső rackben, egy régebbi WD Red 1TB-ot tettem bele, és azon is futtattam a chkdsk-t.
A szerda teljes napi, csütörtök napközbeni programozások rendben lementek, csütörtök este is vettem fel, akkor sem állt le felvétel közben. Késő este rádugtam a számítógépre a racket, kimásoltam róla mpg fájlokat, hogy legyen hely az éjjeli-reggeli felvételeknek, és futtattam egyszer a chkdsk /F-t.
A csütörtök éjjeli 2.felvétellel sajnos megjártam, ugyanúgy kikapcsolt a készülék, nem ég a piros készenléti, nem indított el semmit. A hdd ellenőrzésekor nem talált hibát, az 1. felvétel lement.
Az előbb sikerült reprodukálni a hibát, elkezdett fura pattogás lenni a hangban, ami a tévére kijött, gondoltam leállítom távirányítóval készenlétibe és újraindítom, erre levágta teljesen, olyan nyekk hang, amikor a hátsó ki-bekapcsoló gombbal kapcsolom. Ahogy korábban is, ha így elszállt, kizárólag a hátul lévő kapcsoló gombbal tudtam ki, majd be, és úgy indult el. Most nem pattog felvétel közben.
Egyébként hosszabb üzemidő után is szokott lenni, hogy így elkezd pattogni a hang, vagy ingadozni a hangszint, vagy talán volt olyan is, amikor teljesen elment a hang, ami a tévére kijön, megijedtem is, de LAN-on ráellenőriztem a felvételre, és abban nem volt hiba. Szóval ilyenkor jobb, ha minél előbb újraindítom.
Amikor bele volt építve a hdd, akkor kevésbé volt stabil, még olyan fura fájlrendszer hiba is előfordult, hogy ha megszakítottam egy mpg kimásolását, akkor az eltűnt a hdd-ről. Meg ha valami, pl. áramszünet miatt leáll a felvétel, és R00 marad a fájl végén, akkor általában a fájlrendszer hiba is lesz, és LAN-on keresztül van hogy 0 byte-osnak látszik a fájl, ekkor gyorsan rá kell kötni számítógépre USB-vel, és kimásolni, mert hibás fájl után egy újabb felvételt ráindítva előfordult olyan is, hogy a hibás fájlt nem lehetett kimásolni, megmenteni, még USB-n keresztül sem, vagy a chkdsk javítás eltüntetett egy előzőleg teljesen lement felvételt.
A 2014-ben elhalálozott Panasonic EH68 dvd felvevőmhöz képest stabilitásban, beprogramozás kényelmében nem a legjobb az Mbox, bár legalább annyiból jobb, hogy USB-n keresztül is hozzáférek a tartalomhoz, saját hdd-t is tudok hozzá használni, még ha vannak rajta más fájlok is, csak egy REC könyvtárat kell rajta csinálni, és indulhat a felvétel. A beprogramozás azért sokszor okozott kellemetlenségeket, nem is értettem, miért kell feltétlenül lenyomni készenlétibe, és hogyan lehet olyan hiba benne, hogy ha a REC gomb többszöri lenyomásával beállítok egy OTR fix perces felvételt, akkor annak leállása után nem törli teljesen, hanem végtelen ciklusban, a megadott OTR időtartamban ismételi a leállítást, és ha netán bealvás miatt nem állítom készenlétibe, akkor megszakítja az esetlegesen elinduló beprogramozott felvételt, ha odaér az OTR időtartam számlálója, és van hogy olyan furán áll le, Busy módba megy emiatt, olyan mintha menne a felvétel, de mégsem.

Még tesztelgetem, illetve megpróbálom úgy, hogy naponta legalább egyszer kikapcsolom teljesen, meg a külső hdd-n is többször csinálok javítást. Kár lenne érte, mert jó készülék a kisebb hibákat leszámítva, nem igazán találtam hasonlót rendelhetőbe, és már nem is lehet kapni ezt a modellt, sőt Hyundai-ban semmilyent, mert a forgalmazó megszűnt.
Az is lehet, hogy szerdán és csütörtökön is azért volt rendben, mert reggel ki volt kapcsolva teljesen.
Esetleg még egyszer szétszedem, és megpróbálom kicserélni a kis ventit is belül, mert egyszer vettem valami hasonlót, de lehet, hogy kicsivel vastagabb.

Az is lehet, hogy veszek tartalékba még egy Avermedia DVD EZMaker 7 USB digizőt, mert a számítógépen az van, de van még egy gyengébb, 2 magos PC-m, talán azt befognám az Mbox helyett, ha úgy adódik. Vagy talán el kellene vinni a Panasonic dvd felvevőt javíttatni, de az lehet, hogy drágább megoldás lenne.

Kérem, ha valaki másnak is bedöglött időközben ilyen Hyundai Mbox készüléke, írja meg, nála is hasonló jelenséget produkált, vagy mi volt, mielőtt végleg leállt.

Azért nálam erősen igénybe van véve, tévé mellett időnként vhs-t is digitalizálok vele, bár azt megtrükközve, mert az Mbox erősen érzékeny a jel hiányára, és olykor ha hiba jön a szalagon, arra "Nincs jel" üzenetet dob és leáll, vagy ha OTR-rel van benyomva, akkor vár, és újraindul, ha visszajön a jel, de én kitaláltam, hogy egy másik, félig rossz Panasonic dvd felvevőn átvezetve a jelet már nem jön elő ez a "Nincs jel" dolog, a Pana AV jelet folyamatosnak érzékeli.

Kérem, ha van tippetek, lehet-e valahol hasonló médialejátszós készüléket venni, azt is írjátok meg.
Nem tudom, van-e olyan rendszer iso-ban letölthetőben valahol, ami ilyen hasonló rendszer lenne, mint az Mbox-é, sima médialejátszósat találtam régebben, de gondolom ha felvenni is akarnék, akkor olyan kártyát kellene venni, amit az adott rendszer is támogat. Vagy marad az USB digiző a Powerdirector programmal, plusz amit én kitaláltam kényszermegoldásként a beprogramozásra, hogy macro recorderrel elmentett fájlt beütemezek adott időpontra, ami a Powerdirector-ban beállít adott időtartamot és elindítja a felvétel hosszát.

[ Szerkesztve ]

(#398) jeffo válasza jeffo (#397) üzenetére


jeffo
tag

Hyundai Mbox R600 kapcsán fejlemény, hogy most már egyeltalán nem működik a beprogramozás, esetleg úgy működne trükközve, ha kikapcsolás után bekapcsolnám és úgy hagynám, nem indítanék felvételt OTR-el, ha mégis, akkor még a leállítás előtt OTR KI állásba nyomnám a REC gombbal - de még nem próbáltam.

Ha távirányítóval készenlétibe nyomom, akkor gyakran teljesen kikapcsol, ha nem is rögtön, akkor kis idő múlva. Pontosabban elég fura az egész, kontakthibára is gyanakszom, egyrészt a távirányító piros power gombját már jó ideje nehéz benyomni, másrészt a teljes kikapcsolódás után ha hátul kicsit hozzáérek a főkapcsolóhoz, akkor gyakran vissza is kapcsol, bár van, hogy inkább lekapcsolom, és utába vissza. Szóval lehet, hogy a főkapcsoló hibás lett, vagy ahogy szétszedtem a kifújáshoz, nem jól raktam össze, kimozdult, de szerintem nem biztos, hogy ettől van a hiba.

Ezenkívül most már rendszeresen elmegy a hang, ahogy kijön a tévére, kis idő után elkezd pattogni, és nincs hang, vagy rövidebb, hosszabb időre elmegy, visszajön a hang. Így médialejátszónak többé nem használható, bár én nem is annak vettem, hanem felvételre. Szerencsére a felvételben a hang tökéletes, többször is összenéztem, így csak az Audio Out irány a problémás. Ez a jelenség nem új, régebben is előfordult, de akkor nagyon ritkán, talán jobban nyáron, ha nem volt a készülék tetején hűtőventillátor és túlmelegedett, esetleg amikor hdd is volt benne, nem pedig külső rackben, vagy ha hosszabb időre bekapcsolva maradt.

Sajnos a hátul lévő zajos kis ventit nem sikerült kicserélni, egyrészt ami van nekem itthon tartalékban 40mm-es Mini Kaze, az túl nagy oda, másrészt a gyári ventinek a PC 2pin-es csatlakozótól kisebb, mini 2pin csatlakozója van, így nem megy rá a Mini Kaze csatlakozója az alaplapra, barkácsolni meg nincs kedvem, tapasztalatom sem. Talán nem is sokat jelent az a kis venti, arra a célra is lehet benne, ha van beépítve hdd, azt valamennyire hűtse, mint ahogy az egyik Thermaltake rackben is van hasonló kis venti.

Egyelőre egy Avermedia USB digizőt vettem tartalékba, de a kábeltévés felvételekhez egyre jobban hajlok egy Technisat felvevős kábelvevő irányába. Ha sikerül utánajárni, mindenben megfelel-e, akkor pár héten belül megrendelem.

(#399) fokukac


fokukac
nagyúr

hello. Na, én még mindig használom a kis kütyüt, és alapvetően még mindig megfelel a célnak.

Éveken át használtam audio lejátszóként a coax-on át erősítőre kötve, mp3 és akár 88,2 KHz / 96 kHz-es FLAC-ok lejátszására.

Elégedett is voltam a hanggal, meg minden. viszont az erősítő szervízben van, így egy sztereó erősítő van most helyette, amihez vettem egy DAC-ot, és azt vettem észre, hogy a DAC szerint a média boxból kijövő digitális jel az 48 Hz-es (vagy 44,1 kHz-es) akkor is, ha 96 kHz-es, 24 bites FLAC-ot játszok le, tehát mintha le-konvertálná.

Erről nem tudtok valamit? Semmilyen ezzel kapcsolatos specifikációt nem találok a neten.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#400) jeffo válasza jeffo (#398) üzenetére


jeffo
tag

A 2016-os probléma óta valahogy elfelejtettem ránézni erre a topicra több éven keresztül.
Az Mbox készüléket sikerült megmenteni 2016. november végén kereszttestvérem segítségével, aki barkácsolt egy új billenőkapcsolót nekem, amit rá lehetett dugni asszem egy 3pin-es csatlakozóval az alaplapra, és azután teljesen helyrejött a készülék. Nem is gondoltam volna, hogy egy bekapcsológomb kontakthiba ilyen problémákat tud okozni.
A hűtés sokat számít, már jó ideje a belső hdd helyére szerelt kb. 8-9 cm-es venti mellett a tetejére is teszek egy ventit, ami szintén egy laptop tápról megy, egy kis átalakítóval rá lehetett dugni a molex-es 3pin elosztót. Ha nincs hűtés, akkor kb. 15-20 perc után újraindul, ha túlmelegszik. Előfordult, hogy egyedül a belső ventivel hűtve is leakadt a nagy nyári melegben, de az is lehet, hogy azért, mert az usb-n csatlakoztatott külső hdd-vel volt valami, azt is ajánlott időnként chkdsk-zni. Egyébként a DIGI műholdas beltérikre is alkalmazom ezt a tetejére helyezett ventilátoros hűtést.
A belső órája hosszabb idő után elkezd sietni, emiatt nem árt mondjuk hetente újra beállítani egy olyan óra alapján, ami atomóráról frissül.
A távirányítón a piros bekapcsológomb azóta sem jó, ezért csak a készülék előlapjának bal oldalán tudom be- és kikapcsolni.
Egy ideje nehezebb a rácsatlakoztatott hdd elérése hálózatból, mivel újratelepítettem a gépem, Win7 helyett Win8.1 lett a rendszer, és egy ajánlott biztonságosabb beállítást alkalmazva az Mbox-ban lévő egyszerűbb Samba szerveres fájlmegosztás elérése ezen új rendszerrel lehetetlenné vált, így maradt az FTP, ha valamit két felvétel között vagy a felvételek alatt gyorsan ki kell másolni. A hdd szabad helyét már csak a beállításokban tudom megnézni.

2016-ban végül nem lett váltás a Technisat felvevős kábelvevőre, részben mivel az Mbox-ot megjavítottuk házilag, másrészt a régi telefonom rossz állapota miatt inkább egy okostelefont kértem karácsonyra. Az Mbox mellett szerencsére jól működik az Avermedia USB digiző is. Bár én örültem volna, ha akkor összejött volna több minden, ha nem a szolgáltató beltérijét, boxát kellene használni, ha valamivel jobb vételi minőséget lehetne elérni, ha minőségi eszközöket tudnék használni, HD minőségben is tudnék felvenni, de ezt nehéz megvalósítani, ha az ember hosszabb ideig egy közmunkás fizetésből kénytelen boldogulni. Remélem egyszer felvesznek rendes állásba a munkahelyemen, vagy tudok váltani egy jobb helyre, és akkor majd minőségibb cuccokra is lesz elég pénz.

(#401) Dlink321b


Dlink321b
csendes tag

Esetleg ha tud valaki elado hyundai r600,r3150s , mboxot kérem jelzzen nekem privátba. Köszönöm.

(#402) Dlink321b válasza Dlink321b (#401) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Köszönöm, közben már nem aktuális

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Hyundai Mbox
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.