Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- ldave: New Game Blitz - 2026
- MasterDeeJay: ASRock B250M Pro4 coffeetime mod! (DDR4)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rick4
félisten
Leginkább onnan, hogy egy leírásban ezt látom.
Prozessor Modell: AMD Turion Neo X2
Prozessorgeschwindigkeit: 1,5 Ghz
Marke: HP
Speichertyp: (I)DDR2 SDRAM(/I)
Modell: ProLiant MicroServer N40L
Herstellergarantie: 1 Jahr
Prozessor-Hersteller: AMDIgaz, van olyan sor is, amin nem tudom, sírjak, vagy nevessek:
Grafikkarte: ATI Radeon HD4200 (on Board) mit 256 MB GrafikkartenspeicherLehet elírás is, ezért kérdem, ha megveszem, nehogy valami régi modell legyen amiről nem tudtam..
-
gyurczy
őstag
-
kiskakas
senior tag
sellerbuyer, Fex:
azt gondolom,hogyha senki nem próbálna ki dolgokat és most maradjunk csak a microservernél, soha nem derül ki pl,h válogatott ddr3 modulokkal 16gigát is kezel, vagy pl, hogy a biost matatva natív sata portokká lehet heggeszteni a 2 belső portot, ésatöbbi..

6450-et direkt nem akartam, egy gyenge kártya, ez a 6570-es már elég erős, mai viszonylatban is.
Külföldi fórumokat is bújtam, többen erősebb és nagyobb TDP-s kártyát is használnak, igazából nem az alaplap nem bírná el, hanem a táp. Egy mai alaplapban már sokkal több biztonsági "fék" van, fesz/áram/hő figyelés, hogyha valami nem stim, előbb lekapcsolja, minthogy füst lenne..Tápokban szintén.
Jelenleg 5 hdd-vel, játék közben hajtva 60-65wattot eszik a gép, fogyasztásmérővel, a táp 150wattos, tehát mégha csak 50% hatásfokú tápról beszélünk és mondjuk 10-20%-ot csak a fogyasztásmérőm, akkor is bele kell férnie.
Ha mégsem és valami pukkan, az én saram, vállalom!

peace!

-
Az SFTP is FTP. A jelszó nélkül megosztott mappa pedig nem ugyanaz a kategória, mint a lefülelt jelszóval feltört FTP hozzáférés.
Ha erre megyünk, megemlíthetjük azt is, hogy az SSH sebezhetőségére is rámutattak már, de attól még az ezzel védett adatok nem minősülnek nyilvánosnak. 
-
Thusor
őstag
Óh, köszi. Ezt benéztem
. Az volt a baj hogy nem a távoli asztalhoz írtam be. Így már tökéletesen működik. Még valami. Mennyire biztonságos így használni a gépet? Mondjuk csak felhasználónév és jelszó ismeretében lehet belépni a szerverre, de van még valami amit be lehet állítani, hogy biztonságosabban lehessen használni a távoli asztal kapcsolatot?Azt hogy érted, hogy a telnet és nslookup a barátom?
-
Thusor
őstag
Köszönöm a választ. Megtaláltam az ingyenes részét. Beállítottam egy új hostot is az IP címemre. Beállítottam ezt a hostot a routerben is, de hiába írom be a böngészőbe a linket nem tudok kapcsoldóni: valami.dyndns-work.com:3389 (távoli asztalt szeretném). Mi lehet a probléma? A portot megnyitottam a routerben is.
-
PrinczA
őstag
Nekem most Ubuntu van rajta.
Ha egy ilyet bevásárolok: MICROSOFT Windows Home Server 2011 64bit 1pk DSP 10 Clt Magyar OEM jó lesz hozzá? -
KTTech
veterán
Ránéztem most Cactiban a szerverre, íme a mai nap, 5 perces bontásban, a mai napon kb. 11-13-ig és 23-tól volt használva, a többi időtartamban csak a transmission nyomult, csak upload irányban (max. 25Mbit) és esetleg FTP kapcsolat lehetett (ezt nem ellenőriztem) + a Cacti folyamatosan monitorozza az egész szervert. Az 5GB memória használtsága a következőképpen alakult:
A ZFS-t manuálisan állítottam be annak idején max. 4GB cache használatára, de a HDD-k hőmérői szerint nem nagyon ment a RAIDZ tömb:
-
KTTech
veterán
Ez az elv
ha sok a felhasználó, akkor stimmel is. De mivel ez otthonra van, ahol csak 2-3 felhasználó van, jó esetben, így nem érvényes. A másik NAS-ban 5GB RAM van, és általában csak a Transmission cache tölti meg... (4x2TB RAIDZ-ben).+ én nem freeNAS-t használok, hanem Debian + ZFS kombót (a FreeNAS nálam szégyenletesen lassú volt SMB megosztáson, olvasásnál, ugyanezen a hardveren a Debian teper mint állat).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Teszt Mire jó egy HP N40L microserver?
- Tudástár HP MS N40L: kiszolgáló otthonra
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Autós topik
- Futás, futópályák
- OnePlus 15 - van plusz energia
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad L14 Gen 1 notebook - i5 10210U 16GB DDR4 512GB SSD Intel UHD GraphicsW11
- 0perces SAMSUNG DDR5 6400MHz vadiúj 2x16GB memória 1 év garancia (6400B)
- 27% - MSI MAG CORELIQUID 240R V2 AIO vízhűtés!
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 2 Ryzen 5 pro 5650U, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, gar
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




. Az volt a baj hogy nem a távoli asztalhoz írtam be. Így már tökéletesen működik. Még valami. Mennyire biztonságos így használni a gépet? Mondjuk csak felhasználónév és jelszó ismeretében lehet belépni a szerverre, de van még valami amit be lehet állítani, hogy biztonságosabban lehessen használni a távoli asztal kapcsolatot?

