Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Szép napot!

Segítséget szeretnék kérni, mivel ki akarok költözni Budapestről vonattal vagy busszal max ~40 percnyire! A kérdésem, hova lenne érdemes menni, ahol nem, vagy csak kismértékben érhető tetten a megélhetési bűnözés! Továbbá jó lenne, ha nyugodtabb hely lenne, alapvető közművek legyenek! Ja, és nincs amerikai nagybácsi, szóval csak érzéssel az árakkal :D

Minden segítséget nagyon köszönök! :R

[ Módosította: Foglalt név ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#2) tkazmer válasza ]Phobos[ (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

lakik néhány ismerősöm piliscsabán, nem panaszkodnak a közbiztonságra. árait nem ismerem, de szerintem ahhoz elég messze van bp-től, hogy ne XII.kerületi árakkal találkozz:) Busszal ha jól tudom, megoldható reggelente 40 perc alatt, vonattal kicsit lassú, bár elvileg mostmár megvan az északi összekötő,így biztosan csökkent a menetidő.
közelebbi helyszín lehet még pl pilisszentiván, solymárhoz képest olcsó. a nagykovácsi árakat nem ismerem, talán nincsenek nagyon elszállva, és előny, hogy kijár a bkv.
az utóbbi időben solymáron gyakorlatilag megszűnt az ingatlanpiac, van olyan ingatlanközvetítő, amelyik február óta 1 ingatlant sem tudott eladni, tehát ha tudsz egy kicsit többet szánni rá, solymár is jó lehet, ami előnye, hogy van auchan (olcsó bevásárlási lehetőség), rengeteg bankfiók, bkv, volán, máv, és mivel előbb-utóbb biztosan lesz M0 és 10-es út fejlesztés, az autós közlekedés is javulni fog, ami biztosan jár majd valamiféle értéknövekedéssel is az ingatlanokat nézve.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) ]Phobos[ válasza tkazmer (#2) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Köszi!

Pilisből van egy pár, de magáról Pilisről nem hallottam túl szép dolgokat. :F

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) #51736960 válasza ]Phobos[ (#3) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem összekevered a pilis nevű falut, és a pilist, mint tájegységet. teljesen másfelé vannak.

amúgy én is az északi területeket javasolnám, ott még vannak teljesen magyar faluk, de szinte mindenhol máshol megtalálható már a kisebbség.

ha valahol nagyon olcsó házat találsz, akkor nagyon nézz körül a környéken is, nem véletlenül adják annyiért...

[ Szerkesztve ]

(#5) as_Rock válasza #51736960 (#4) üzenetére


as_Rock
őstag

Ami még észak mellett szól, hogy ott tiszta a levegő, pesttől délre az uralkodó széljárás miatt a főváros összes szennyezett levegője és pora megjelenik.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Loveless: az lehet :))

as_Rock: hát ja, nem hátrány, de ha a fentiek teljesülnének, már örülnék!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem ott lakom, de laktam, tudom ajánlani Csömört, ha tényleg pár percre szeretnél. Még az utcán is köszönnek az ismeretlenek, és a nénikék még népviseletben mászkálnak néha, legalábbis pár éve még úgy volt, mikor elköltöztünk. Átmenő forgalom nem nagy, mivel zsákfalu. Az általános iskolája nagyon jó, nem tudom, számít-e valamit. A község elég nagy ütemben fejlődik. Ott sem zártuk soha a kaput vagy ajtót :)

Nagyon gyorsan bent lehet lenni Bp-en (25 perc vonattal) Vácról is. Történelmi egyházi és iskolaváros, ugye, nem túl nagy lélekszámmal. A belvárost elzárták az autóktól, mindenfele középkori meg barokk házak, dunapart vagy ártér pár perc mindenhonan... :D Csövesek csak a vonatvégállomáson fordulnak elő túl gyakran (de hát ott sem zavarnak sok vizet), a nappali forgalom is nagy, és viszonylag sok az értelmiségi, ugye, a város jellegéből adódóan. Egyedül a kórház, ami sok kellemetlenséget okozhat, mert rosszul felszerelt nagy adóssággal, régi szoc épület és bonyolult a bürokráciája, azaz dobálják a betegeket jobbra-balra.

De ha nagyon szép és nagyon természetes környéket akarsz, akkor tényleg inkább a Pilis felé érdemes nézelődni.

Erről jut eszembe, valakinek van infója Piliszszentlászló közbiztonságáról? Kis falucska a Pilis kellős közepén. Nagyon jó helyen van, de vajon milyen ott lakni? :F

[ Szerkesztve ]

(#8) soertmo


soertmo
csendes tag

Esetleg Budaörs, de ugye az drága. Sváb falu, nincs...
Jó hely, mamám ott lakott.

(#9) tkazmer válasza Crystalheart (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

egy volt tanárom lakik azt hiszem p.szántón, ha egyszer összefutok vele, majd megtudakolom, mi a helyzet arrafelé.
de amennyire én innen solymárról tapasztalom, nem igazán jellemző a szűkebb értelemben vett régióban sem a komoly bűnözés, sem (a svábokon kívül) más kisebbség, de ők meg legfeljebb zsémbelődnek egy kicsit, hogy túl sok a bp-i, aki csak aludni jár solymárra. előfordul, hogy besurranó tolvajokról cikkeznek a helyi újságban, de az már címlapsztori és nagyon ritkaság.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) ]Phobos[ válasza tkazmer (#9) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ez a Pilisszántó szimpatikus :K Még ilyen ötleteket! :D

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#11) 7 válasza Crystalheart (#7) üzenetére


7
addikt

Csömörről még azt érdemes megemlíteni, hogy BKV ugyan nem jár oda, de a csömöri busz a XVI. kerületen át egyenesen bevisz a XIV. kerületi Örs vezér terére (bár nem tudom, hány perc a menetideje, és milyen sűrűn jár), ami, lévén buszpályaudvar, illetve a 2-es metró végállomása is egyben, egész kellemes kiindulási pont a városi csatangoláshoz.

(#12) SystemRoot válasza ]Phobos[ (#1) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát én Pomázon lakok. Ez azt hiszem Budapest határától 10perc hévvel, a Batthyányi tér pedig olyan 35perc lehet. Kocsival sajnos a dugók miatt gyakran több, de azért néha lehet menni.
Elég jó kis város, fejlődik nagyon szépen.
A közbiztonságot illetően nem sok dologról tudok. Cigányság él a városban, de ha jó helyre költözöl akkor messze vagy tőlük és soha nem látod őket.
Itt vannak ilyen dombok és hegyszerűségek. Én az egyik "hegyen" lakok, általában ezek a gazdagabb negyedei a városnak. Ahol én lakom tulajdonképpen csak új (és gazdag) házak vannak. Ezek nagyon csendes utcák és szerintem elég jó a közbiztonság, nem hallottam betörésről egyszer sem (10 éve lakok itt).

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#13) Crystalheart válasza 7 (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Meg hát a "csömöri HÉV" is. :)

(#14) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Még jöhetnek ötletek! :C :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#15) m0h0senator válasza ]Phobos[ (#14) üzenetére


m0h0senator
őstag

törökbálint

An odyssey through the realm of consciousness.

(#16) Béló


Béló
aktív tag

Bicske

(#17) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Köszi :R , jöhet még ötlet!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.