Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) #16729600 válasza axlfsi (#850) üzenetére


#16729600
törölt tag

Félreértés ne essék, én drukkolok neked/nektek az Isztriai jó időért. :K Ha meg minden törik-szakad állok rendelkezésre pár meleg sípulcsi/fülvédős usánka kölcsönadásával. :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#852) fokukac válasza #16729600 (#849) üzenetére


fokukac
nagyúr

és azt is tegyük már hozzá, hogy általában egy hétre se tudnak előre jelezni, nemhogy még hosszabb időre... :-)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#853) axlfsi válasza fokukac (#852) üzenetére


axlfsi
veterán

Így van, manapság bármi bekavarhat egyik napról a másikra. Egy kicsit több kemtrél a környéken, valahol atomot dobnak és máris megváltozott az időjárás. Nem görcsölök ezen, ha 15 fok lesz, én akkor is megyek a partra minden nap.

Na, jöttök Baška-ra? :D

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#854) #16729600 válasza fokukac (#852) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát jah,ráadásul érdekes egy dátum ez az aug.17. Szófiától az Azúr partig, Isztriától Tiranáig mindenütt egyszerre hatalmasat esik a hőmérséklet, úgy hogy napsütést mutatnak mindenütt.Lehet valaki akkor kapcsol be egy kontinens méretű mobil klímát ? :Y :D

(#853) axlfsi Baska?? Neeem,antiszoc vagyok és utálom a tömeget,maradok a Mljet sziget eldugott homokos öbleinél,ahol ennyi az átlag létszám általában. :)

[ Szerkesztve ]

(#855) axlfsi válasza #16729600 (#854) üzenetére


axlfsi
veterán

Na igen, ezt én is furcsálltam éppen. Nem vagyok egy Aigner Szilárd, de azért egy kontinens méretű 10 fokos lehűlés mellé lehet, hogy rajzolhattak volna pár felhőt is, mert így én ezt nem értem :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#856) axlfsi válasza #16729600 (#854) üzenetére


axlfsi
veterán

Én is utálom a tömeget, az asszony és a gyerekek csak azért szerettek volna Baška-ra menni, mert az aprókavicsos partszél után, ahogy a vízbe lépsz, már homokos... Szóval, a homokos strand lenne amire válaszunk, plusz én szeretnék egy kis természetesebb, ki nem tisztított tengerfeneket, mert olyan 5-6 méter melyre le szoktam merülni szórakozni, kutatni, vackokat felhozni :)
Ez amit írtál tetszetős. Tudsz mondani esetleg árat és egyebeket? Akár privátban, ha nem idevaló.

Köszi

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#857) axlfsi válasza axlfsi (#856) üzenetére


axlfsi
veterán

Hát már nem egyszerű :D

Mondjuk, piszok messze is van, nem hinném, hogy lenne kedvünk ennyit autózni...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#858) #16729600 válasza axlfsi (#856) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem ide valóak az infók ( remélem nem koppintanak az orromra ) :)
Mi, asszonypajtás+én+ brendifej ( imádott haverom, beagle blökim ) aug 15 én indulunk Ausztriából,a Szlovén,majd Horvát autópályán.Mljet szigetére,azon belül Saplurana falucskába,itt kb 10 ház van és közvetlenül a Blace-öböl elhagyatott homokos strandjánál van a kecó.Ez a kilátás.

8 éjszakát maradunk ,közel 1000 euroba fáj.

Utána irány Lopud szigete,ez talán még elhagyatottabb.:) Szállás ez lesz egy hétre.

Ez csak 700 euró.

Utána vagy vissza a szárazföldre,vagy egy hét Otok Sipan szigete lesz,ez még képlékeny.

A végső állomás pedig Zivogosce mobil ház,teljesen közvetlenül a tengerparton. ( Camp Dole Camping )Ez 10 nap kb. 500 euro.( itt már utószezonos ár van )Fontos ,hogy a blökit mindenhová be lehessen vinni.

Hajókázás költsége olyan 1500 kuna lesz+ benzin+kaja.+ivászat.Hát ennyi kb.:)

[ Szerkesztve ]

(#859) bandus válasza #16729600 (#847) üzenetére


bandus
veterán

dalmácia kb. meddig látogatható, ha fürdeni is szeretne az ember? tehát van még ott 30 fok szeptember környékén, érdemes lehet lemenni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#860) fokukac válasza bandus (#859) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha nincs nagy hidegfront, meg hetekig tartó lehűlés (mint pl. 2008-ban), akkor szeptember végéig egész bizonyosan lehet Dél-Dalmáciában fürödni; Dubrovnikban időnként még október második felében is 23-25 fokos a víz.

Amúgy szerintem kb. szeptember az ideális - már nincs nagy tömeg, minden olcsóbb, és a klíma is sokkal kellemesebb nekem.
Nekem azon a szélességen a 25 fok bőven elég, mert valahogy egészen máshogy süt ott a Nap.
Egyszer voltam augusztus végén, hát az valami brutál meleg volt nekem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#861) #16729600 válasza bandus (#859) üzenetére


#16729600
törölt tag

Split alatti részek ( Omis,Makarska,Brela,Brac ) simán fürödhetőek kb. szept 20-ig.Napközben dög meleg van még, az Adria is bőven 23-25 fokos.Annyi,hogy el lehet indulni már olyan 3-4 felé tekeregni ,nem kell megvárni a 6 órát,hogy ne főljél meg a napon.A legdélibb szigeteknél Dubrovnik magasságában ez kitolódik egészen szept. legvégéig,okt. elejéig.

(#860) fokukac A tavalyi nyár szarnak számított, de mi még vígan fürcsiztünk az Adriában Omis és Brelaban szept. közepén,amikor az Isztrián még régen vége volt a nyárnak.Az autópályán van egy szakasz,ahol a nagy alagút egyik oldalán ősz van már,a másikon meg még tombol az igazi nyár.

[ Szerkesztve ]

(#862) axlfsi válasza fokukac (#860) üzenetére


axlfsi
veterán

Vagy nem mész dél Dalmáciába hanem pl maradsz közelebb, KRK sziget környékén és olcsóbb lesz az út, a szállás is és időben is csak fele annyi (5.5 óra alatt a szigeten vagyok normál tempóban) és így a szeptembert sem kell megvárni.
Azért családosoknak, ahol a gyerek szeptembertől iskolába megy, nem hátrány ha le tudják zavarni augusztusban :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#863) #16729600 válasza axlfsi (#862) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem macerálni akarlak,de mindenki értse már meg,hogy az igazi mediterránum az Dalmácia.Istria legszebb helyei is csak ipari tanulók a déli tájakhoz képest.Ez van,no offense. :R :) Én inkább tekerek a verdával 3-4 órával többet,de nagyságrendekkel szebb a táj és még főszezonban sincs az a szocreál hering effektus,mint északon. :))

(#864) BullZeye válasza #16729600 (#863) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszönöm! És jönnek nekem ezzel a "ugyanaz a víz van ott is" hülyeséggel.... :D

(#865) vadászcsiga válasza #16729600 (#863) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem maceralni akarlak de a igazi mediterranenum az távolabb kezdődik :)

(#866) #16729600 válasza vadászcsiga (#865) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sacc per kb merre kezdődik szerinted? :D

(#864) BullZeye Nem jártak még délen soha,azért mondják,Tudod van ez a: nézem a térképet mi van legközelebb, mi a legolcsóbb és hajrá, amivel nincs is bajom, de ami szebb az szebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#867) vadászcsiga válasza #16729600 (#866) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Görög

(#868) #16729600 válasza vadászcsiga (#867) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem rossz,bár lexikálisan Dalmácia is bőven mediterrán vidék.Mondjuk én az első út után soha nem éreztem egy pillanatig se késztetést, hogy visszamenjek Görögo.ba.Bár ez ízlés kérdése.Kubába ellenben nagyon vissza mennék,de az egy nagy zsák lé. :K

[ Szerkesztve ]

(#869) vadászcsiga válasza #16729600 (#868) üzenetére


vadászcsiga
félisten

En Mykonoson kezdtem a görög pályafutásomat ;)

(#870) #16729600 válasza vadászcsiga (#869) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én Krétán.Jó is volt,de valahogy nem álmodom róla.:) Ami velőtrázóan szar volt az Egyiptom, életem hibája volt, hogy elutaztunk oda. Ki sem fejtem konkrétabban a véleményemet, mert minimum 1000 évre tiltanának ki a PH ról. :D

(#871) BlacKSouL Ami mi is pontosan? Kérlek oszd meg a tünetegyüttest. :)

[ Szerkesztve ]

(#871) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Na úgy látom ezt a topikot is elérte a fórumon szokásos betegség..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#872) TheMarci válasza BlacKSouL (#871) üzenetére


TheMarci
addikt

Most ert el oda, ahol az sg forum volt indulasakor, valamikor 2000-ben, minden topikban mindenfelerol beszeltek az emberek, epp ahol talalkoztak.

Do You Dream?

(#873) axlfsi válasza #16729600 (#866) üzenetére


axlfsi
veterán

Najo, tolem aztan mindenki azt hisz, amit akar, de rolam biztosan nem mondhatod el, hogy nem jartam dele(bbe)n. Szuletesemtol kezdve ('75) 16 eves koromig, minden nyaron Brac szigetere, Supetarra jartunk muter-faterral, amikor meg ott volt a Pionir-nak a nyaraloja, meg a haboru elott (a vallalat, ha masrol nem, a hires Negro cukorkarol ismeros lehet, ugyanis abban a gyarban szuletett, fater meg onnan ment nyugdijba, cukrasz volt).

Most szimplan csak az egyszeruseg kedveert es anyagi megfontolasbol, ennyi fer bele, hogy leguruljunk cirka 5 ora alatt KRK szigetere es elvezzuk a pihenest a tengerparton. Apartmanozunk, kajat, amit csak tudunk es megeri visszuk magunkkal (ugyanis a sziget elejen van pl. egy Konzum, amolyan Match/CBA szeru, meglehetosen nagy bevasarlokozpont), nem foglalunk elore szallast, hanem ott, szemelyesen valasztjuk ki es/vagy alkudjuk le amit szeretnenk (az is elofordul, hogy utazasi irodan kivul egyezunk meg a berbeadoval, ugy nagysagrendekkel olcsobb). Uzemanyag, utdijak, kaja, szallas - szoval mindennel egyutt a 10 nap 4 fonek (3+1) boven 1000€ alatt megvan igy. Ez van. Ugyanez mar delebbre lazan a duplajara is tud dagadni (uzemanyag, utdijak, szallas arak).

Ahogy olvastam a korabbi kommented, Ti azert mas szinteken uzitek a horvatorszagi nyaralast - no offense - jol is teszitek ;)

Mindenkinek jo pihenest! :R

Apropo, Mljetrol es Lopudrol majd irhatnal par mondatot, kepekkel illusztralva, kivancsi vagyok (biztos jo lesz :K )

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#874) #16729600 válasza axlfsi (#873) üzenetére


#16729600
törölt tag

Remélem senki nem azt hiszi,hogy szerintem bármi baj lenne az Isztriával,vagy az anyagi megfontolásokkal.Én vegytisztán a táj esztétikuma alapján írtam amit. :R A lényeg, hogy mindenkinek legyen/lehessen módja kicsit kikapcsolódni, nyaralni, lazítani, bárhol is teszi azt.Nekem sok minden nem tetszik, tavaly annyian ajánlották a Krka Nemzeti Parkot,hogy elmentünk 2 napra oda is.Nem hagyott bennem maradandó élményt, azt leszámítva, hogy a szállásadó 30-as csajszinak iszonyat jó segge volt. :) Lövök képeket,majd feldobom ide is a szigetekről. :K

[ Szerkesztve ]

(#875) vadászcsiga válasza #16729600 (#874) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Inkabb a seggéről :D

(#876) #16729600 válasza vadászcsiga (#875) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az nem lenne korrekt,de a legnagyobb Adria rajongót szívesen megmutatom.Tündérmócsing Brendifej a nagy Adria úszóbajnok,a beagle tengeri távúszó bajnokság győztese. :D

[ Szerkesztve ]

(#877) concret_hp válasza bandus (#859) üzenetére


concret_hp
addikt

accuweather kiírja a valahány éves átlagot az adott napra :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#878) fokukac


fokukac
nagyúr

Horvát fizetőkapuk szombaton, ahogy a Gugli maps és a Waze látja :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#879) vadászcsiga válasza fokukac (#878) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Finom :D

(#880) BullZeye válasza fokukac (#878) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem arról volt szó, hogy vasárnap a szopás? :D

(#881) concret_hp válasza BullZeye (#880) üzenetére


concret_hp
addikt

nem :)
és remélem jövő vasárnap sem lesz az :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#882) bandus válasza concret_hp (#881) üzenetére


bandus
veterán

mi borzasztó simán lejutottunk vasárnap, a 66-os úton opatijánál volt, hogy lassabban lehetett haladni, de ott is folyamatosan.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#883) concret_hp válasza bandus (#882) üzenetére


concret_hp
addikt

remélem nekünk sem lesz semmi gixer, egy ironman matricával megtuningoltam a verdát, az +10 lóerőt ér, nekem azt mondták :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#884) concret_hp


concret_hp
addikt

zagreb irányába gondolom mindenhol ki van írva a pályán, hogy Zagreb, visszafele Mo- fele mi van kiírva általában?
lehet kérdeztem már, Zadar és Mo közt tudtok valamit ahol érdemes megállni és nem nagy kitérő? Plitvicei tavak féligmeddig útba esik, de azt modnja mindenki 5-6 órás program és az lehet sok már.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#885) BlacKSouL válasza concret_hp (#884) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A1-en délről jövet ez

Zágrábi elkerülő körgyűrűnél ez

A körgyűrű végén ez

És utána már általában Varaždin

Varaždin után meg már Čakovec

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#886) concret_hp válasza BlacKSouL (#885) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :R

jól sejtem, hogy a sárga tábla az h bemész a városba mindenhol? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#887) BlacKSouL válasza concret_hp (#886) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Így van. A település határt jelző, valamint a településre betérő utakat jelző táblák, táblarészek sárgák. Az autópályák zöldek, a főutak/autóutak kékek. Utóbbi kettő itthon pont fordítva van.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#888) concret_hp válasza BlacKSouL (#887) üzenetére


concret_hp
addikt

okés, köszi :R

most úgy néz ki az idő is jó lesz :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#889) BlacKSouL válasza concret_hp (#888) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát, én nemtom... Accuweather aznaptól amikor mi megyünk, vihart, meg vihart, meg vihart ésvagy záport, meg záport, meg még záport ír...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#890) fokukac válasza BlacKSouL (#889) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ez a Bleki-hatás :)))

Mindig viszed magaddal a rossz időt... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#891) #16729600 válasza BlacKSouL (#889) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mikor is indultok és hová is pontosan?

(#892) BlacKSouL válasza fokukac (#890) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, ez nem pont az, az új Bleki hatás az az, hogy mikor munkaidő van, és nem tudok menni sehova, akkor 36 fok van itt is, meg odalent is. Amikor meg szabad leszek, akkor rögtön indul egy 2-3 napos eső, zivatar, vihar. Most ott is 36 fok van, szombatig. Mi meg vasárnap megyünk. Nem baj, viszünk evezőt, lehajózunk a kocsival odáig.

szunya1: aug. 16. Pula környéke.
voltam már ugyanebben az időben, többször is ott, sőt, legelső alkalommal még 2005-ben szeptember 3-7. voltunk, és akkor is bőven jó idő volt, 25-29 fokokkal, egyetlen eső nélkül. Viszont voltam július végén is úgy, hogy 2 nap is reggel zivatarral indult a nap.

Csak igen, az a bosszantó, hogy látod, hogy 4 hete 35-38 fok, kánikula, napos, kánikula, aztán éppen aznap mikor megy az ember, pont 3 napos viharos időt dob a rendszer. És utána is csendes napos 28-32 fokok minden nap.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#893) #16729600 válasza BlacKSouL (#892) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem olyan vészes az [link] kicsivel több ,mint 50 % az eső esélye.Melegnek meg meleg lesz. Szóval jó időtok lesz, vállalom érte a felelősséget. :Y :) Keddtől meg kifejezetten jó időt ígér. :K

[ Szerkesztve ]

(#894) concret_hp válasza BlacKSouL (#892) üzenetére


concret_hp
addikt

mi is 16án indulunk, de mi Zadarba, pár napja még egyész hétre 24-25 fokokat írt akkorra :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#895) BlacKSouL válasza concret_hp (#894) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, egy hónapja még végig 36 fokok voltak, majd kb. egy hete egyszercsak hirtelen egész HR-ban 10-12 fokot esett az előrejelzés, majd 4-5 napja meg hirtelen viharokat meg záporokat írt.
És reggel még 3 napos vihart jelzett, most már csak vasárnapra. Legyen úgy, hogy mire odaérünk verőfényes meleg lesz egész héten :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#896) concret_hp válasza BlacKSouL (#895) üzenetére


concret_hp
addikt

én elviselném, ha az odaúton nem lenne dögmeleg :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#897) vadászcsiga válasza BlacKSouL (#895) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én a Weather Prot használom évek óta, 17-ig mutatja az előrejelzés, nálam Pula 28-29 fok és szikrázó napsütés.

(#898) szuszinho


szuszinho
őstag

Ma jöttünk Zadarba. Nagyon sima volt az út végig, kapuknál gyorsan haladtunk. Ezekről a fél napos hajóutakról vannak tapasztalatok?

(#899) BlacKSouL válasza szuszinho (#898) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aki sosem hajózott még, annak érdekes lehet, de aki már igen, annak lehet, hogy csalódás. És a kajára se kell úgy számolni, hogy egy 5 fogásos Michelin csillagos éttermi ellátás. Ettől persze lehet még jó, csak nekem már volt részem párban amik közül keveset tudnék kiemelni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#900) #16729600 válasza szuszinho (#898) üzenetére


#16729600
törölt tag

A tájak szépek, azért érdemes elmenni,de minden más, a körítés, a kaja ,meg az egész álcserkész feeling nagyon felejtős. :) Mi voltunk kalózhajón ( is ), ott a kalóz úr annyira unta az egészet és tele volt a töke mindennel,hogy látszott rajta,hogy legszívesebben vagy a saját, vagy az utasok torkát vágná át a díszkardjával. :)) Szóval soha többet semmilyen hajókázás, szigorúan csak ha muszáj a közlekedés/megközelítés szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.