Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Chili7 válasza I_Am (#150) üzenetére


Chili7
őstag

''EU egészségügyi kártya megvan?''
Mi ez? Erről még nem hallottam. Eddig úgy tugtam, hogy ha kötsz egy sima utasbiztosítást, akkor ellátnak.

(#152) spyki válasza Chili7 (#151) üzenetére


spyki
tag

Itt van róla infó : [link] Sok helyen utánaolvastam, jó ez a kártya is, de ha kötöttél utasbiztosítást, akkor is ellátnak.(Nekünk is biztosításunk van.)

(#153) spyki válasza I_Am (#150) üzenetére


spyki
tag

Na, majd akkor beszámolok, amikor hazaértünk, hogy mennyien voltak az utakon. Remélem az a verzió jön be, amit te tapasztaltál. :D

(#154) lajo


lajo
senior tag

Én a Rab-szigeten voltam. Állítólag ott van egyedül természetes homokos part. Ha valakinek valami info kell akkor szívesen én is.

(#155) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Idén nem jártam Horváthországban, de tavaly és tavaly elött összesen 4szer. Innivalót nyugodtan vihetek szerintem sokat(és kell is, mert k... drága a tengerpart környékén), a határőrök szinte semmivel nem foglalkoznak a határon. De azért az ablakba ne tegyétek ki. Pályák melletti benzinkutakon jó az üzemanyag minősége, de néhány kisebb kúton azért érzödik, hogy ''varázsolnak'' az üzemanyagal. Pl a Pirováci INA kút volt ilyen. (Röviditve PINA, az összes magyar ott fényképezkedet a tábla alatt :D ) Jó útat mindenkinek aki az Adriára készül! Gyönyörű ország, nagyon szép tájakkal, és álltalában barátságos emberekkel. Azért írjatok meg a tasztalatokat, mert több ismerős panaszkodott, hogy ugyanot voltak ahol tavaly, és idén pont duplája volt szinte mindenek az árra. Ja és ahol én lakom (6os főút mellett) ma nagyon sok Osztrák, Német, Francia autó ment, ezek biztos, hogy Barcs felöl jöttek az Adriárol és a Balaton a céljük. Enyirre elromlott az idő arrafelé?

(#156) golyani válasza tildy (#133) üzenetére


golyani
addikt

rovinj vagy porec hirtelen nem tudom. mi 5-én hajnalban indulunk délután 1-re asszem ott is vagyunk:)

(#157) tildy válasza golyani (#156) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi zaboric (sibenik) (sehol nem találjuka térképen:Y Valahol sibeniktől lefelé délkeletre van) .
Mi már este elindulunk, 11 környékén...
Van valakinek jó horvát térkép? Se IGo-n , se máshol enm találom Zaboricot...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#158) tildy válasza I_Am (#150) üzenetére


tildy
nagyúr

Az ma csináltattam meg. kb 5 perc alatt megvolt. Páromnak nins, sőt utasbizti sincs neki, peding noszogatom , hogy nem áratana.
Mi is éjfél környékén indulunk, meglátjuk....
Blank: csak én még ma dolgozom, este 10kor végzek, álmos leszek mitn a nyű. Párom se aludt ma sokat, szerintem hamar el fog fáradni. Úgy meg többetén nem vezetek, hogy majd leragad a szemem az álmosságtól.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#159) I_Am válasza tildy (#157) üzenetére


I_Am
veterán

[kép]

[link]

Sibenikhez tartozó kis falucska, külön azért nem jelölik a térképen. ;)

A fenti képen bal oldalt még Sibenik van az öböl túloldalán pedig Zaboric.
Primosten, Trogir fele menjetek az országúton és közvetlen ahogyan kiértek már ott is vagytok. :)

[kép]

még egy térkép arról a részről. ;) [link]

Ezen kicsit érdekesen ábrázolják az elhelyezkedését, de itt is itt van: [link]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#160) gabroca


gabroca
tag

Sajna rossz idő várható a következő napokra, aki teheti, várjon az utazással. Ma is esett Opatjában, én sem megyek emiatt le hétvégére. Tavaly is volt ilyen időszak főszezonban, sokat is mérgelődött egy kolleganőm emiatt. Kidobott pénz ilyenkor az utazás...

(#161) I_Am


I_Am
veterán

Itt van két általam készített kép a szigetről ahol voltunk. :)

Brac

[link]
[link]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#162) Tomix23_


Tomix23_
csendes tag

Mi is holnap megyünk.Horváth-Rab. De pl Útlevelem nincs, csak az új személyi.Remélem át/visszajutunk... :DDD Az idő rossz itt nagyon (Baranya), de talán a sziget kivétel :U

(#163) tildy válasza gabroca (#160) üzenetére


tildy
nagyúr

Kidobott pénz vagy sem, ha már előre ki van fizetve a fele, nakkor már inkább menjünk:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#164) spyki válasza gabroca (#160) üzenetére


spyki
tag

Elég nehéz összeszervezni 6 ember szabiját, és be van fizetve némi lóvé is, szóval 5 óra és GO! Nem lesz kidobott pénz remélem.:)

Mondjuk te is azoknak írtad ezt, ''aki teheti'' , mi nem tehetjük. :)

(#165) golyani válasza tildy (#163) üzenetére


golyani
addikt

nekünk az egész:)
cask jó idő lesz. eddig mindig olyan volt h ha eset akkor az este 11 után rötént de reggelre le is állt. nekünk a legrosszab idő az a borongózás volt :)
mi hajnali 3-körül
meg kén még győzni apámékat h határig én menjek:)

(#166) _Blank_


_Blank_
aktív tag

I_am: amúgy tényleg nem kell útlevél, szívóznak vagy sem át kell engedniük.

Mi pont egy hete érkeztünk haza, előtte volt az a forróság Mo-on is, kint is. Végig jó időnk volt, csak egy-két éjszaka volt marha nagy vihar, aztán reggel már nyomát se láttuk..
Egyedül az volt a gond hogy nem volt autónk, nem tudtunk kirándulni erre arra, maradt a lábbusz..:D
Nembaj majd jövőre..

tildy: az szopó..nyaralásomat úgy tervezeném mindig hogy Már előtte való nap se kelljen dolgozni, sőt

[Szerkesztve]

(#167) lajo válasza Tomix23_ (#162) üzenetére


lajo
senior tag

Én is Rabon voltam múlt hónapban. :))

(#168) lajo


lajo
senior tag

A plitvicei tavakat szerintem nem érdemes kihagyni amúgy. Ha valakit érdkel pár info akkor szívesen.

(#169) jagada válasza lajo (#167) üzenetére


jagada
őstag

Rab-on apartmanárak milyenek?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#170) lajo válasza jagada (#169) üzenetére


lajo
senior tag

Ahol mi voltunk 5 személyes, 2 fürdő(az egyik sarokkáddal!),tv+sat, a konyha is teljesen felszerelve csillogva kaptuk meg. 2 erkéllyel, parkoló...
60euro/nap

(#171) jagada válasza lajo (#170) üzenetére


jagada
őstag

előre foglaltátok v. ott találtátok a szállást?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#172) Steve-S


Steve-S
tag

Tavaly voltunk Krk szigeten Silo városban. Na oda ne menjetek, esetleg Baska-ra!!! Nagyon drága és fürödni se nagyon lehet. Nincs rendes homokos part, a sok bazi nagy kő meg ledarálja a lábadat, szal felejtős. Ennek ellenére nagyon szép helyek vannak. Baskarol lehet menni egy napos hajokirándulásra a töbi sziget körül, az viszont megérte a pénzt! :C

Ja és tényleg olcsóbb egy kicsivel (vagy kb. ugyanannyi) egy hétre Tunézia mint Horvátország gyengébb ellátással!!!

Set The World On Fire!!!

(#173) misu


misu
aktív tag

Hy!


Tegnap jöttünk haza Dubrovnikból...
Kérdezzetek bátran...:)

Bosznián keresztül mentünk, csak ajánlani tudom!
Az emberek kedvesek, a benya jó és olcsó, csevapjuk, sült haluk király.
Csak a trafipaxokra és az aknákra figyeljetek!

Majd írok többet is, de még elég fáradt vagyok!..:)


Szép napot!


Bye!

Bűn az élet.

(#174) jagada válasza misu (#173) üzenetére


jagada
őstag

mit jelent nálad az ''olcsó'' benya terén?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#175) misu válasza jagada (#174) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


1 liter=1€...szerintem ez olcsó..:)
Bankkártyával középárfolyamon olyan 275HUF-ra jött ki.

Amúgy meg kentem a Wartburgnak:DDD

Volt műszaki gond is..:( a váltónál, a felfüggesztésénél eltört két csavar...a váltó majdnem kiesett..:)...szerencsére sikerült időben megjavítattni..

Amúgy nagyon szép volt a táj, ajánlom Mostart, Szarajevót Mindenkinek!
Tuzla és környéke már nagyon ''ipari'' és az emberek is morcosabbak, de nem durva..
Árak:

-Csevap 2 főre+2saláta+2üdítő (sör) 7-10€,(~2800HUF)
-Halvacsora 2 főre + üdítő 7€,(~2000HUF)
-Péksütik 0,25 - 0,5€ és kegyetlenül finom!!!
-Motel 1 éjszaka 2 főre, tv, saját fürdő+nappali 15€
- a bótok is ócsók...:)
Na ez ócsó.

Ahhoz képest, hogy 220Kn volt egy vacsora H.O.-ban...(~8800HUF)
igaz ez tintahal, vagy garnéla, vagy egyéb...de akkor is..

Pecsenye-t nem ettünk BiH-ban..:)


Bye!

Bűn az élet.

(#176) jagada válasza misu (#175) üzenetére


jagada
őstag

1-2 fotót azér megnéznék ha van :D ...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#177) Zsadi válasza misu (#175) üzenetére


Zsadi
őstag

Mostar - Dubrovnik útvonalon jártatok?
Jó kifogtuk a legelés végét, minden falu előtt, hazatartó tehéncsordákba botlottunk az úton, néha igencsak meglepve minket. :D
De mentségükre mondva, korrektül ki van táblázva a tehénveszély. :)
A táj tényleg nagyon szép arra is!



(#178) spirit007


spirit007
senior tag

Ma jött meg 3 kollégám szabadságból , mindhárman H.o. -ban nyaraltak egymástól függetlenül más más helyen.
A véleményük röviden : PISZKOSUL DRÁGA !
Bővebben :
Úton útfélen megpróbálják átverni a túristákat , cca minden 3-4 X annyiba kerül mint itthon .
Szóval a retekklubból árdató ajnározás merő hazugság .
Aki meg ott van és mekérdezik a TV-sek még jó hogy nem fogják elismerni bekkora bírkák voltak és hogy átverték őket .
Én anno még a szociban jártam jugóban , de akkor is drága volt és rohadtul lehúzták a népet , bár akkoriban az utazás ''illéres'' tétel volt a nyaralásban .

(#179) misu válasza jagada (#176) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Majd kiválogatok egy-kettőt...sajna menetközben beszart a fotóapparátunk, 4 nap után...volt némi adatvesztés is..:(

tehéncsorda: mi csak egyet szívtunk majdnem be, de idejében meg tudtunk állni...:)

De téynleg király volt..
Tudom ajánlani 1000-el..:)


Bye!

Bűn az élet.

(#180) Chili7 válasza Steve-S (#172) üzenetére


Chili7
őstag

Horvátországban nincs túl sok homokos part. Szerintem nem is az a tenger lényege.
A változatos sziklás partoknak van igazi szépsége, nem az egyhangú homoknak.
Egyébként a lábledarálás- és a sünök ellen tök jó a szörfcipő, ill valamilyen szandál. Én idáig sima papucsban oldottam meg ezeket.
Én is Krk-n voltam tavaly, bejártuk az egész szigetet, és rengeteg fürdőzésre alkalmas hely van kialakítva, - lábledarálás ellen.
Tunézia és görög tényleg olcsóbb?
Mert eddig nekem ho. mindig kijött 100/fő alatt! (út+apartman+kaja+sör)

(#181) Chili7 válasza misu (#173) üzenetére


Chili7
őstag

Azt nem tudod, hogy boszniának van tengerpartja Dubroknik fölött valamivel?
Térképen úgy tűnik, h van! Ott van üdülési lehetőség?

(#182) misu válasza Chili7 (#181) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

De igen, van, az BiH-é.

Azon mentünk keresztül lefelé...mivel eltévedtem..:DDD

De semmi lényeges különbség nincs...
Árak is egyformák...az is inkább H.o....

Max annyira jó, hogy vásárolni beljebb okosabban lehet..:D

Viszont Dubrovnik mellett van Getro is, (talán a hazai metró klónja:D), de nem találtuk meg, illetve lehet, hogy nem is tudtunk volna vásárolni, mivel nem volt Gertó-kártyánk..:DDD
Vagy keressétek a Konzum boltokat...

Bye!


mod: árban mi is 100 alatt voltunk...:)
utiköltség (szervízzel együtt): 45k,
szállás:25k
költő: kb: 70k

ez így egyben: 140k....azaz fejenként 70.
9 napra...



[Szerkesztve]

Bűn az élet.

(#183) Steve-S válasza Chili7 (#180) üzenetére


Steve-S
tag

Nem mondom hogy nem szép a sziget, meg a part. Nagyon is szép, csak az az igazság hogy nem erre számítottunk, mivel még soha nem voltunk Horvátban. Ezt a papucsos módszert amúgy mink is alkalmaztuk. Az egész szigeten amúgy egyetlen kb. 40 méter hosszú homokos partszakasz volt, ott meg gondolom el tudod képzelni milyen tömegnyomor volt. :(

Erről a Tunéziáról meg annyit hogy most kitaláltuk anyámal hogy menni kéne oda, be is mentünk egy utazási irodába és egy hétre egy személynek 87000 ft-ba kerül 4 csillagos szállodába félpanziós ellátással(reggeli + vacsora), repülőjeggyel, transzferrel a szálláshoz oda vissza. Csak költőpénznek kéne még egy kicsi, oszt ennyi! Meg a szálloda közvetlenül a tengerpart mellett van, vannak képek is, hát mit mondjak. Simán veri Horvátot minden téren!!! :Y

Set The World On Fire!!!

(#184) Chili7 válasza misu (#182) üzenetére


Chili7
őstag

Nem kell getro-kártya! :) Pulán legalábbis az nélül tudtunk vásárolni!

(#185) spyki válasza misu (#182) üzenetére


spyki
tag

Mi pont a Dubrovnyik melletti Getroban voltunk, és nem kell kártya.Direkt elhoztam a számlát, hogy beírhassak néhány adatot ide, a fórumra:

Fanta 2L : 11.49
Coca Cola 2L : 11.69
Kinder Milchschnitte : 2.69
Kroasan 7 days : 2.29
Snickers 85g-os, king size : 4.39
Kinder Bueno : 5.59
Beck's üveges sör : 4.99
2,5%-os tartós tej : 4.79

Az árak kunában vannak természetesen.

(#186) lajafix válasza Steve-S (#183) üzenetére


lajafix
addikt

''Simán veri Horvátot minden téren!!! ''

ccc. Ha nem zavar, hogy a szállodán kívűl semmi nincs, csak rengeteg homok és helyi őslakos akkor ok Tunézia. Voltam 2 napos országnéző körúton, 2 nevezetesség között van 150 km. Bár az Atlasz az csodaszép és a fehér homokos tengerpart is príma. Szeptember közepétől jöhetnek az esők, amik olyanok, mint itthon egy laza felhőszakadás, csak reggeltől estig folyamatosan és a vádikban hömpölyög a víz ezerrel.

Nekem tetszett, de azért inkább Európa!

Rock'n Roll

(#187) tildy válasza misu (#182) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi 14 napos túráról értünk haza.
55E volt az egyik szállás(7napra), a másik 35E(5 napra).
Az árak legalább dplájai a magyar áraknak, nekünk a két hétre lazán elment 200k, és akkor még nem is éltünk nagylábon.
A legolcsóbb péksüti a fánk volt, 3 kunáért (120 Ft), de általában 5kunától kezdúődtek. Étterembe jobb ha be se ült az ember, az agyvíz akkor szált el, amikor egy pizzériában, ami nem is volt a környékhez képest drága, mert 40kuna volt a nagy pizza, szóval az 1 literes ásványvíz 30 kunába (1200Ft-ba került).
Korculától sem voltunk elájulva (balkáni budi 1 kivételével a campingben), motorcsónakot általában 300 kunától felfelé klehetett volna csak bérelni (Jezerán szerencsénk volt, ott 150 kunáért sikerült 5 órára).

Szóval a magunk részéről nem vagyunk Horvátországtól eájulva, mocskosul lehúzó egy hely (drágább Némerországnál is (MAinz).
Snorkerezésre pedig jezera volt csak ''kielégítő'' , meg max Hvar szigetén egy kis öböl, a ''kanyon''-ok miatt.(sok hal).

Visszafelé bosznián át jöttünk, hát nem tudomI_am hol ment, de párszor majdnem piszkos lett a gateyszunk, durva szerpentinek vannak ott, meg is bántuk , hogy arrafelé jöttünk. Igaz spóroltunk vele legalább 12 ezer forintot.

Ja és végül, mert majd még bővebben is mesélni akarok:
1. szállás Sibenik mellett volt, Zaboricban, korrektnek mondom, jó hely volt, kár , hogy konyha nélkül.
2.szállás: camping korculán , 98 kunáért egy éjszakára..
3.szállás: Gradacon egy szoba, 25 euró /éjszaka, kettőnknek...

Ja és még valami, kibaszott drágák a kompok. Mi korculáról visszafelé már csak egyszer kompoztunk 82 kunáért, és inkább jöttünk azon a félszigeten, kb 3ad annyi votl a benzin ára , ami elfogyott a kerülőn, mintha kompoztunk volna.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#188) tildy válasza Steve-S (#183) üzenetére


tildy
nagyúr

Na pedig a homokban nincs is semmi látnivaló :(((
Se kagylók, se süncsontvázak, se semmi ''ÉRDEKES''.
Viszont az INA benzin baromi jó, a legjobb fogyasztásunkat produkáltuk vele, Sibenik-Ploce- -Trpanj-Korcula-és onnan vissza félszigeten -Gradacig , majd Makarskáig, ezen az útvonalon 5.8as átlagfogyit csináltunk (és ahogy nézzük, hazafelé is elég jó fogyasztás lesz, ez holnap derül ki) , holott általában mindig 7.2-t szokott fogyasztania kocsink.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#189) Kidus válasza tildy (#187) üzenetére


Kidus
őstag

Draga tildy!

Miert nem 1 helyre mentetek? Miert vandoroltatok?
Miert mentetek campingbe, mikor mondtam, hogy rendes szallassal hosszabb idore sokkal jobban jartok?
Miert nem egybol Korculara mentetek, vagy valami jo kis partszakaszra? Nem talaltatok jo kis elhagyatott sziklas reszt?
Miert nem vittetek kajat, ahogy beszeltuk?
Etterem persze hogy draga, a boltok viszont van ahol igen, van ahol nem.
Ha mar vasarlas, akkor vagy olyan bolt, ami nem a turista ovezet kozepen van, vagy nagyaruhaz.
Az utrol meg a velemenyem marad: autopalya es neha annak elkerulese ( bar ebbe bele kell jonni, hol erdemes felmenni, es hol nem a palyara, eloszor voltatok, so ezt nem tudhattatok ).

Most az jutott eszembe, minek is beszelgettunk, tulajdonkeppen elso blikkre az irasod alapjan az mondom: semmit sem ugy csinaltatok, ahogy en meseltem, hogy jo lenne, es bevalt.
Persze a ti dolgotok, de sok bosszusagot meg lehetett volna sporolni ezek szerint.
Vagy lehet, hogy az volt a gond, hogy mindenki mast mondott.

Assuming Control

(#190) tildy válasza Kidus (#189) üzenetére


tildy
nagyúr

1 hétig voltunk Sibenik mellett.
Miért nem korculára mentünk egyből? MErt le volt foglalva itt hely. 1 hétre.Még neked is mutattam. És még te mondtad, hogy korrektül néz ki. Majd egy hetet akartunk korculán tölteni, de én ott annyira szarul éreztem magam, hogy inkább visszajöttünk makarska környékére.

Vittünk kaját. El is fogyott az első héten. De még nagy boltokban is voltunk, és direkt a legolcsóbb dolgokat vettük. Tudod mi a nagy harci helyzet? Hogy régen voltál szerintem odalenn. Több ottani emberke is mondta, hogy az utóbbi két évben rengeteget drágult minden.
(Vásárolni Nagy CBA-ban és nagy konzumban vásároltunk.... 12 Kuna 2 liter kóláért , 5-6 kuna 1.5 liter ásványvízért kicsit röhej. )

Most az jutott eszembe, minek is beszelgettunk, tulajdonkeppen elso blikkre az irasod alapjan az mondom: semmit sem ugy csinaltatok, ahogy en meseltem, hogy jo lenne, es bevalt.

Semmilyen bosszúságot nem lehetett volna megspórolni, kibaszott drága volt az összes bolt, akárhova mentünk.(És ne a part mentére gondolj....) A komp is.
-------------------------------------------------------------------

Ja és még valami, nem tudoma te nyaralásodat te magad fizetted-e (mindent) , de igencsak el tudja az ember kedvét rontani, ha azt látja , mindenütt le akarják húzni.

Nem talaltatok jo kis elhagyatott sziklas reszt? Nem nagyon. AMi meg volt, az meg körülményes bemászási lehetőséget adott volna.... Egyébként meg messzi is van, drága is átjutni, meg körülményes is.
Ha legközelebb megyünk , akkor valószínűleg Jezera környékét célozzuk meg, de az árak miatt kétséges, hogy lesz e legközelebb.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#191) Kidus válasza tildy (#190) üzenetére


Kidus
őstag

Hat az lehet, hogy en regen voltam, 3 eve, viszont egesz csalad azota is minden evben, es mindig meselnek.
Azt remeltem, tudok segiteni, ezek szerint nem jott ossze.
Nekunk ki szokott tartani a kaja is, konzervek, porszoszok, szarazteszta, porleves, alufelvagott, stb....
No mindegy, viszont Korculan tuti valami nagyon szerencsetlen helyet foghattatok ki, mert en meg szar helyet ott nem lattam, csalad most is ott figyel, 27en jonnek meg :)

Assuming Control

(#192) tildy válasza Kidus (#191) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt voltunk:
[link]
[link]
Mondjuk az idő is elég trotty volt, de apartmanok se nagyon voltak...
1 apartman tetszett egyébként ott, annak se találtuk a tulaját...

De mintha te sem mondtál pontos helyet korcula szigetén, se régebben, se most.

Nem mondom hogy eleve rossz volt, mert nem volt rossz, csak azt, hogy túl van lihegve ez a HO téma... Én spec sokkal jobbra számítottam, az alapján amiket te elmondtál.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#193) Kidus válasza tildy (#192) üzenetére


Kidus
őstag

Egy szal sziklas partszakaszt nem latok, csak homokos, odagyartott turistas strandos izet :F
Igy tenyleg nehez lett volna, ide en se mennek, ha Horvatorszagrol van szo.

mod: Najo, tudod mit? Legkozelebb mondok pontos helyet, es en intezem a szallast, elmondom az utvonalat, es hogy miket vigyetek. Csalodni eselyed nem lenne :)

Assuming Control

(#194) tildy válasza Kidus (#193) üzenetére


tildy
nagyúr

Rendben;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#195) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én 4 éve szinte folyamatosan HO-ban nyaralok (nyaraltam, idén nem mentem...) Első 2 év pazar volt, az árak kb. ugyanazok, mint itt. Ja és akkor még 31Ft volt 1 kuna...

2 éve viszont elszabadultak az árak, ami teljesen várahtó volt, de talán nem ilyen mértékben. Szerintem már nem éri meg (anyagilag) itt nyaralni. Inkább Egyiptom, Görögo...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#196) tildy


tildy
nagyúr

Na szóval aug 5-én éjfélkor indultunk, előtte este 10kor még dolgoztam. Amiket tudtunk krumplipüré,satöbbi tartós kaják, szalámik, ''kész ebédek'' stb. megvásároltunk, olyanokat, amik nem fognak a kukába kerülni , ha nem esszük meg. (Normál konzerv (pl. chilis bab, főzelékek, pörköltek) kaják elcseszik kedvesem hasát, így azok szóba se jöhettek.. )
Úgy döntöttünk egy hetet előre lefoglalt szállásban leszünk, majd egy hét után lemegyünk korculára. Ez az előre lefoglalt szállás Zaboricban (Sibenik riviéra) volt, annak idején még Kidussal közösen választottuk ki, szerinte snorkerre alkalmas partja van
Ez volt az apartmanunk: [link]
(régebben volt fenn kép a partról is!)

''Žaborić a Šibenik és Primošten közötti, dúsan termő szőlő-, olíva- és fügeültetvényekkel tarkított, igen szép dalmát partszakaszon fekszik. Elsősorban a természet szerelmeseinek, a luxus nélküli, csendesebb nyaralást keresőknek ajánljuk.''

Na mivel mi nem komáljuk a nyüzsit, ezért ez nekünk tökéletesen hangzott.Mint mondtam éjfélkor indultunk el, reggel 8kor pedig már a lábamat áztattam a tengerben. Az autópályán jól lehetett haladni, bár esett az eső szinte a Zadari leágazási, ám onnantól ragyogó napsütés fogadott.

A hosszú úttól olyan álmosak voltunk, hogy reggel 9kor beestünk az ágyba, és csak kb du. 4-kor ébredtünk fel. Utána egy kis merülés, és el is telt a nap.

Az 1. nap képei: : [link]

Második nap arra a megdöbbenésre jutottunk, hogy a szobához nem tartozik közös használatú konyha. Mivel a leírásban az volt, hogy közös használatú helyiségek, így kicsit megdöbbentünk, de sebaj, ennyi baj legyen, kaptunk vízforralót, így krumplipüré már tudott készülni. :D Mivel útközben láttunk egy nagy hidat előző nap, így elmentünk megnézni ott a partot. Frankón sziklás volt nem messze tőle, ideális nekünk. Időközben elhagytam a pipám felfogatóját, így kellett lenn másik pipát venni.
Hazaérés, kis szunya, majd este elmentünk Zaboricban a partra sétálni.

Az 2. nap képei: [link]

3. nap jött valami front, szinte egész nap ki sem lehetett mozdulni, délután merültünk kicsit.
Kiderült, hogy az adrigaten keresztül kb. napi 10 euróval került többe a szoba, mintha eleve a tulajtól vesszük ki.
3. nap képei és pár videója : [link]

4. napon el akartunk jutni a Kornati szigetcsoportra, de nem ám szervezett úton, hanem gondoltuk, kibérelünk valami motorcsónakot és átmegyünk. Ezért reggel murter sziget felé vettük az irányt, a tourist office szerint Jezerán jó merülési lehetőségek vannak, és gazdag az élővilág.
Szóval elindultunk murter szigetére [link], gyönyörű tájakon át. Murterben áltunk meg előszőr, és motorcsónakot akartunk bérelni
Sajnos nem volt már szabad, ami votl meg piszokdrágán, ezért elmentünk strandolni , és merülni egy igencsak korrektne kinéző partszakaszon. A víz tiszta volt, és azért lehetett jópár dolgot látni alatta is:U

Majd Jezera felé vettük az utunkat, ahol sikerült a ''legjobb üzletet'' nyélbeütnünk, a más települések 300-400 kunás motorcsónak áraihoz képest 150 kuna+ benzin áráért tudtunk motorcsónakot kölcsönözni. Az eddigi tapasztalatokkal ellentétben akiktől kölcsönöztük szinte perfekt beszéltek angolul. (A magyar turistának nehéz lenn a dolga, alig van aki tud magyarul, ez még a kisebbik baj, de jó részük angolul sem beszél. Németül illetve olaszul is csak elvétve).
Elhajóztunk egy kis szigetre Jezera mellett, ahol egy hatalmasat merültünk. Csodálatos élővilág, csodálatos látnivalók. Este pedig egy jót kajáltunk az ottani vendéglőben, én rántott kalmárkarikákat ettem, kedvesem tintahal rizottót. Korrekt kiszolgálás, mókás pincér, hatalmas adag kaja (nem bírtam megenni , pedig imádom), 150 kunás kétszemélyes vacsora. Maximálisan elégedettek voltunk:)

4.nap képei és videók: [link]

5. nap Zaboricban voltunk, nem nagyon kameráztam, biztos lubickoltunk...
5.nap képei és videók: [link]

6. nap eldöntöttük, hogy átúszunk Krapanj település szigetére. Krapanjról azt kell tudni, hogy régebben 3-4000 ember is lakott ott, mosot alig van pár száz. Szivacsokat hoznak fel a tengerből. Hoppá, na itt merülni kell! A part egy sekély részén mentünk be, majd szinte körbeúsztuka szigetet. Időközben hatalmas hullámok kerekedtek, őszintén megmondva be voltam ám sz.rva rendesen, egyet akartam: minnél hamarabb jussunk ki a partra.
Ezt mondani könnyű. Nagyon sziklás volt, a part, és teli olyan sünökkel, akik csak arra várnak, hogy megszurkáljanak engem... Na jó, inkább messzebb mentem ezektől a ''kanyonoktól'' és kedvesemet követve egy viszonylag jobb részen kijöttünk a vízből.
MErülés szempontjából nem volt rossz, bár Jezera sokkal jobb volt.

Visszaúszás brodaricára, vacsi a helyi pizzériában, majd indulás haza

6..nap képei és videók: [link]

7. napot Zaboricban töltöttük, illetve vásárolni voltunk Sibenikben ezt azt. Képek nem készültek. A banán viszonylag olcsó kinn, 5 kuna per kiló a konzumban. Megéri.

A 2. hétről kicsit kevésbé bő lére eresztve fogok majd írni, egyelőre ennyi az ''élménybeszámoló''.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#197) Chili7 válasza tildy (#187) üzenetére


Chili7
őstag

Hali!
Ha a hétfőig talonba tett rodoszi utunkat mégis elvinnék előlünk, akkor ''kénytelenek''(nagy duzzogva) leszünk mi is ho-ba menni a jövő héten!
Nézegettem az apartman árakat- és azt létom, hogy kicsit azok is eldurvultak. De a kérdésem az lenne, hogy ezek a biz. szállás típusok, mit is jelentenek?

''1. szállás Sibenik mellett volt, Zaboricban, korrektnek mondom, jó hely volt, kár , hogy konyha nélkül.
2.szállás: camping korculán , 98 kunáért egy éjszakára..
3.szállás: Gradacon egy szoba, 25 euró /éjszaka, kettőnknek...
''

Az 1-es az egy apartman konyha nélkül, vagy csak egy szoba?
a 3-as szállásotok- ami egy ''szoba''- ahhoz van sajátkonyha, vagy csak közös? Úgy általában?
A 35€ az szoba/nap? Az 55€ pedig apartm./nap?
Az idő végig szar volt? Mert itthon 2 hete ilyen borongós!

A 35 ill 25€ -s kecót hogy szereztétek? Itthonról? Ut iroda vagy közvetlenül neten? Vagy turist agency? Vagy bekopogtatok?

(#198) tildy válasza Chili7 (#197) üzenetére


tildy
nagyúr

1es az egy szoba volt, közös fürdőszoba használattal, de csak mi használtuk egyedül. Votl hűtő is.
Amit írtam, azok forintban értendők, tehát az első szállás egy hétre volt 55 ezer forint egy hétre, azaz 30€/nap / két fő. (Ha közvetlen a tulajtól vesszük ki, akkor csak 20€ lett volna)

a 3as szintén szoba volt, mert nem találtunk üres apartmant, ez 25€ volt /nap/két fő (5 napra 35 ezer ft.), és közös konyha illetve fürdőszoba használattal.
Az idő 2-3 nap kivételével tökéletes volt. Volt kánikula is, voltak csak simán meleg napok is.
Az elsőt adriagaten rendeltük, a másodiknál megálltunk és kérdezgettünk embereket, van-e kiadó szobájuk.

Én amiket Görögországról hallottam,utólag inkább oda mennék:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#199) Chili7 válasza tildy (#198) üzenetére


Chili7
őstag

Most már én is inkább görögbe mennék, de már nem rajtunk múlik!
(pláne, hogy nálam eddig Horváto.-Görögo. 5:0)
Köszi az infókat!

(#200) Motion_Blur válasza tildy (#196) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Megnéztem a képek jó részét, szerintem nagyon szép helyen voltatok! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.