Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) doc válasza Def26 (#500) üzenetére


doc
nagyúr

a felszigetnek mi pont a masik oldalan voltunk (Valbandon, Rovinj, stb), akkor azert nem lattuk :W
koszi a tippet, ha legkozelebb arra jarunk, megnezzuk :)

egyebkent ezeken a homokos partokon milyen az elovilag? a koves strandok tele vannak remete- es tarisznyarakokkal, egy-ket tengeri sun is elofordul, a Zasszony imadta vadaszni oket

(#502) Def26 válasza doc (#501) üzenetére


Def26
félisten

Én sem tudom, mert csak most néztem utána. De szarabbúl érzem magam, mert mi kb. 15km -e voltunk a homokos strandtól. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#503) animatrix11


animatrix11
őstag

Pula, képek alapján egész szép, és csak ~600 km :K
bekerült az esélyes uticélok közé, amúgy a mostani előrejelzés max 30-31 fokot ír oda pl.

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#504) doc válasza animatrix11 (#503) üzenetére


doc
nagyúr

jo hely, en csak ajanlani tudom
a logout blogomon talalsz egy beszamolot nehany keppel ha erdekel :)

(#505) Def26 válasza animatrix11 (#503) üzenetére


Def26
félisten

Itt nyáron mindig qrva meleg van. Az apartman tulaja mondta még vagy 2 éve, hogy olyan nagyon ritka amikor nyáron 2 napot esik és be van borulva. Olyan az éghajlat, hogy alig esik az eső. Én soha nem aggódtam Isztria időjárása miatt. Egyszer volt olyan, hogy reggel arra keltünk be van borulva és esik, na ez tartott kb. délig. Utána verőfényes napsütés egész nap.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#506) Def26 válasza doc (#504) üzenetére


Def26
félisten

Te, itt száltál meg? [link] :DDD mi is mindig ebbe az apartmanba jövünk. Jó kis pörgős tulaj van ott. Sobe-Matea. :R

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#507) animatrix11 válasza doc (#504) üzenetére


animatrix11
őstag

ránézek :K :R

Király avatár nekem is ez lett volna ha már nem lett volna foglalt

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#508) animatrix11 válasza Def26 (#505) üzenetére


animatrix11
őstag

én csak ránéztem a mostani időjárásra, nekem nem is kell 30-32 foknál melegebb csak a víz legyen legalább 25 fokos

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#509) Def26 válasza animatrix11 (#508) üzenetére


Def26
félisten

Azt tuti meleg lesz. Nem lesz gond. Mikor és hova mentek amúgy?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#510) animatrix11 válasza Def26 (#509) üzenetére


animatrix11
őstag

kb augusztus 12-től 6-7 éjszaka, még a hová a kérdés, ajánlottak egy ilyen oldalt: http://www.uniline.hr/horvatorszag/ két felnőtt egy gyerek 50-60 eur/nap félpanzióval! Ami eléggé jól hangzik. Opátia miben drága, kaja v. szállás vagy mindenben, hova érdemes még menni ami ilyen távolságra van és el lehet lenne egy hetet kb, és nem drága?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#511) doc válasza Def26 (#506) üzenetére


doc
nagyúr

itt bizony, lehet hogy meg pont Te ajanlottad ket eve, az tuti hogy ebben a topicban dicserte valaki, azert is mentunk oda, nem akartunk lutrizni, es tenyleg bejott :)

(#512) Def26 válasza doc (#511) üzenetére


Def26
félisten

Jaja. Visszakerestem. Én voltam. :D Most is oda megyünk, jövő héten.

511: Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#513) doc válasza Def26 (#512) üzenetére


doc
nagyúr

akkor igy utolag is koszi a tippet :R

(#514) Def26 válasza animatrix11 (#510) üzenetére


Def26
félisten

Nézzétek meg ezt. [link] Tényleg bátran ajánlom őket. Van free wifi. 43 euro 1 nap 3 főnek.

Opatiján a felső "10000" nyaral. Olyan puccos a környék is. 2x annyiba kerül egy apartman mint kicsit lejjebb Pula felé.

Én Pula -át ajánlom. Olvasd el. Pula kb. 600km, autópályán fizetni kell, ez kb. 10k oda vissza út benne van.

Nem tudom más tapasztalta e, de nekem feltűnt, hogy a tengerpart mellett jó fél literrel kevesebbet eszik a kocsi, dízel.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#515) animatrix11 válasza Def26 (#514) üzenetére


animatrix11
őstag

43ért kaját is adnak? mert fentebb linkeltem 3-4* szállodákban picit drágábban fp-val tudunk menni
Elolvasom köszi, már képek alapján is bejön, a város milyen? mennyire van élet? Medulin közelében nem jobb esetleg megszállni a homokos part miatt?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#516) Def26 válasza animatrix11 (#515) üzenetére


Def26
félisten

Igazad van, ebben nincs étel.

Medulin egy strand városka, ezért drágábbak a panziók. Ha kötsz egy kis kompromisszumot, akkor Pula másik oldalán (nem a tenger felé, hanem a félsziget belseje felé) kezdesz el nézelődni. Itt mindig olcsóbbak a szállások cserébe 10km -el messzebb vagy a tengertől. Minket nem zavart mert úgy is kocsival megyünk.

Pulában elég nagy élet van, éjszaka is zsongás van. Tele van Olaszokkal, azoknak meg be nem áll a pofájuk és benne van a zsuga a lábukban. :DDD Vannak sétáló utcák, olyan régi kövezett Ókori stílusban is. Rengeteg étterem, és jó áron. Egy főétel olyan 60-80 kuna, tenger gyümölcse meg olyan 100-110 kuna (ez a legdrágább étel). A legolcsóbb helyeken cevapcici és pljeskavica 50 kuna körül van. Ezek ilyen Horvát specialitások. Leginkább hamburgerhúshoz hasonlítanak, elvileg 3 féle húsból gyúrják össze majd kisütik és hasábburgonyával adják.


[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#517) animatrix11 válasza Def26 (#516) üzenetére


animatrix11
őstag

Medulinban találtunk egy két csillagos fp-t a legolcsóbban eddig, csak onnan kb 9km messze van pula, esténként bemennénk azért a városba mi is nyüzsögni, csak akkor meg asszony megint nem tud inni egy koktélt sem..., de még körbenézek más oldalakon

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#518) Def26 válasza animatrix11 (#517) üzenetére


Def26
félisten

Nálunk is ez a helyzet. Az már fél siker, ha Te ihatsz. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#519) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok, elszeretnénk menni Horvátországba. Hova érdemes menni, az alábbi feltételekkel?

- Minél közelebb legyen Magyarországhoz, kocsival mennénk
- Tengerpart, nyüzsgős város legyen, ahol este lehet bulizni
- Ne legyen nagyon drága (pl. Opatija kizárva :D)

Fogalmunk sincs, hogy hova mennyünk, légyszíves segítsetek! :)

(#520) doc válasza DeathBat666 (#519) üzenetére


doc
nagyúr

Pula

(#521) DeathBat666 válasza doc (#520) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

Köszi, nézegettem ezt a helyet, akkor ez lesz :R
Valaki járt már Pula ban? Aki igen, légyszíves meséljen róla egy kicsit.
Ha meg valaki nagyon ráér, készítene nekem egy nyaralási tervet? ;] Miket érdemes, stb? :D
Előre is köszönöm. :R

(#522) doc válasza DeathBat666 (#521) üzenetére


doc
nagyúr

voltunk mar tobben is, es alig par hozzaszolassal hatrebb linkeltek egy reszletes leirast is rola, latnivalokkal, stb

(#523) DeathBat666 válasza doc (#522) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

Köszi :R

(#524) Def26 válasza DeathBat666 (#521) üzenetére


Def26
félisten

Pula, amfiteátrum, erőd, sétáló utca, reggeli halpiac. Aztán Limski fjord, Funtanában Dinoszaurusz park. Brijuni szigeteket is körbe lehet hajózni. Ez Fazanaból indul (Pulától olyan 10-11 km) egy fő 40 kuna és 1.5 órás hajóút. Szinte az összes tengerparti várost érdemes végignézni Porec, Ronivj, Umag stb.

A sok pénzetek van, Akkor Pulából napi rendszerességgel indulnak hajójáratok Velencébe. Ez két főnek oda-vissza 140 euró körül van. Reggel 8 körül indul a hajó (11 körül ér oda) és du. 17 óra körül indul vissza.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#525) animatrix11 válasza Def26 (#524) üzenetére


animatrix11
őstag

arról a helyről amit linkeltél van olyan oldal ahol több kép van, kívülről, belülről, mert így nem fogok foglalni, hogy nem láttam, viszont nem találok róla semmit

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#526) Def26


Def26
félisten

Apartman 1
Apartman 2
Apartman 3
Apartman 4
Pár kép még.
Ennyit tudok csak én is. :( mi mindig a 2 -es apartmanba megyünk. Itt a facebook oldala.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#527) doc válasza animatrix11 (#525) üzenetére


doc
nagyúr

nyugodtan foglalhatsz, pazar hely
en eleg sok szallodaban voltam mar, es ez siman hozza egy jofajta hotel szinvonalat, sot...
nagyon tiszta, kulturalt szobak, legkondi, erkely, stb :C

(#528) animatrix11 válasza doc (#527) üzenetére


animatrix11
őstag

jónak néz ki!

Felszereltség a konyhában fürdőben? törcsi? tányér, pohár, evőeszköz?

Ti Ph!-sok mikor mennétek ha mentek egyáltalán idén? :D

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#529) doc válasza animatrix11 (#528) üzenetére


doc
nagyúr

torolkozo van, parnaponta cserelik, evoeszkoz/tanyer az nincs, illetve amelyikben mi voltunk ott nem volt konyha (azt hiszem van amelyik apartmanban az is van, Def26 tudni fogja :D)

(#530) animatrix11 válasza doc (#529) üzenetére


animatrix11
őstag

hát konyha azért kéne...

sörnyitóval :D

még egy kérdés, azt hallotam, hogy kint a sör, víz, üccsi drága, és itthonról érdemesebb hozni... igaz ez? :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#531) Atlantis válasza animatrix11 (#530) üzenetére


Atlantis
veterán

Attól függ, milyen minőségre vágysz, de nagy vonalakban igaz. Mi is mindig vinni szoktuk, amit lehet. Ezen kívül a pékáru is drága szerintem, csak jellegéből adódóan ebből nehéz előre felkészülni, kénytelen vagy frisset venni, ha szükség van rá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#532) doc válasza Atlantis (#531) üzenetére


doc
nagyúr

arakra mar nem nagyon emlekszem (mar regen raszoktam arra hogy kulfoldi arakat nem szamolunk at forintra, egymashoz kell viszonyitani oket :D), arra viszont figyelj hogy a boltban (nem csak kicsiben, hanem nagy supermarketben is) sok lejart cucc van!
bele kell turni az aruba a polcon, altalaban elore teszik a regi, mar lejart vagy majdnem-lejartakat, mogottuk meg ott vannak a frissek! :((

(#533) Atlantis válasza doc (#532) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazt, de ez hazánkban is így van, szóval ebben nincs nagy különbség. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#534) doc válasza Atlantis (#533) üzenetére


doc
nagyúr

nincs igy, ha lejart termeket raksz ki a polcra, irtozatos buntetesek jarnak erte
(azt most hagyjuk, amikor atcimkezik a cuccot es ugy teszik vissza, mintha meg nem jart volna le :D)
a "hamarosan lejaro" termekek meg jellemzoen kedvezmenyes aron kerulnek kulon polcra, es ahogy lejartak, azonnal leveszik es megy a kukaba (jo esetben)

(#535) Def26 válasza animatrix11 (#528) üzenetére


Def26
félisten

Én hétfőn megyek. A 1 -es és 2 -es apartmanban van konyha. Itt van evőeszköz is. Mi a reggelit mindig a Pulai halpiacon vesszük. Fekete kagyló, tonhal stb. Árak nevetségesen olcsók (tengeri hal, piacon) pl. 2kg fekete kagyló és mellé fél kg tonhal volt 2200Ft körül.
Áruházak árai kb. Magyarország szint. Tej, pékáru, felvágott finom. Tojást ne vegyetek, zöldségek sem ízletesek, de szerintem ez a vörös föld miatt van. Sör jó, bor nem jó. Én Lidl -be mentem, mert ott sok német volt. Ők azért tudják hova érdemes menni.
Ha stranda is mentek, akkor mindenképp vegyetek még itthon ilyen fürdőző topánkát, mert különben nem mész be a köves tengerbe, az tuti. :DDD

Jana víz Horvát, de baromi drága kint is, viszont nagyon lágy, finom víz. Mi itthonról vittünk pár kartont, de ha többen mentek, akkor inkább vegyetek kint, mert sok helyet foglal a kocsiban.

Amúgy elég sok rendőr is, mind rendesek. Biztosítást kössetek, én idén ezt kötöm. [link] Pl. ha na adj' isten lerobbanunk, akkor benne van a hazahozás, szállás stb.

Mi viszünk hűtőládát, mert minden apartmanban van hűtő. Hazamenetelekor venni szoktunk pár tálca chevabcici -t és pljeskavica -t, jégakkut is viszünk ilyenkor hazafelé hidegen tartja a húst. Szoktunk még haza hozni Ajvárt is. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#536) Def26


Def26
félisten

Jah, még annyi, hogy autópálya díj oda vissza Pula - Magyar határig olyan 10k. Erre készülj.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#537) animatrix11 válasza Def26 (#535) üzenetére


animatrix11
őstag

köszi a minden igényt kimerítő választ :)

Mi csak augusztusban megyünk, a lejárt cuccokról annyit, hogy nálunk a spárban (más spárban nem láttam még ilyet) kb az élelmiszer harmada olyan hogy 1-3 nap múlva lejár :D, midig figyelek rá. Ha át van matricázva akkor észre lehet venni? vagy csak otthon hogy miért mászik a hús :F

Család nem nagyon halas én viszont a kagylót imádom szal megnézzük a halpiacot tutira!

Ha víz nem is fér be de egy karton sör tutira be fog! :)

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#538) Def26 válasza animatrix11 (#537) üzenetére


Def26
félisten

Itt a helyi lidl újság. Nézegesd végig az árakat. kb. 40ft egy kuna. Abszolút nem vészesek. reggeli kenyér + felvágottal sokat tudsz spórolni. Sör sem drága.

A konzum is egy nagyobb bolt. [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#539) Ra3 válasza Def26 (#538) üzenetére


Ra3
őstag

Van pár dolog ami drágább, de nagyjából olyan árak vannak mint nálunk, Lidl-ben van ami még olcsóbb is.
Mi egy hete jöttünk haza Selcéből, nagyon tetszett, Crikvenicával van szinte egyben, egy jó hosszú riviéra-szerű tengerpart, kikötő, éttermek, minden van, és alig több mint 400 km hozzánk (Ajka).

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#540) lorcsi válasza lorcsi (#478) üzenetére


lorcsi
veterán

nem ezen a helyen hanem egy szigettel arrébb sikerült egy bő hetet eltölteni: veli losiny
fantasztikus volt...
nehéz lesz újra megszokni a magyar létet :F
már a hazaúton jött 1-2 bosszúság :((

(#541) Def26 válasza lorcsi (#540) üzenetére


Def26
félisten

Én még kint vagyok. Sokan anyáznak az eu tagság miatt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#542) doc válasza Def26 (#541) üzenetére


doc
nagyúr

miert, milyen hatasa van a gyakkorlatban az EU tagsagnak, ami nem tetszik nekik?

(#543) Def26 válasza doc (#542) üzenetére


Def26
félisten

Árus nem adott nekünk pálinkát, mert be van kötve a kassza valami hivatalba és ellenőrzik, hogy mennyi terméket ad el 1 nap. Nos mivel előző években ennek kis százalékát vallotta be és az után fizetett adót most nem akar lebukni. Külsős helyen találkoztunk vele ahol adott pálinkát.
Van egy kávézó is ahova minden nap 2x bemegyünk, itt is panaszkodtak. Voltunk hajóval szigetek körül ők is morogtak, hogy biztonsági korlát, haccp, csúszásgátló padló stb.
Szállással amúgy minden ok. Ők régebben is fizettek rendesen mindent.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#544) lorcsi válasza Def26 (#541) üzenetére


lorcsi
veterán

mi is hallottunk ilyet, nekünk a halászok panaszkodtak, hogy nem éri meg halászni
ehhez képest azért ettem frissen fogott aztán közvetlen grillezett tengeri halat..meg tintahalat is

én meg csak annyit éreztem az egészből, hogy könnyebb átjönni a határon :)
bár nem vágytam vissza

kátyúkat pl. ti sem találtatok kint?

[ Szerkesztve ]

(#545) Def26 válasza lorcsi (#544) üzenetére


Def26
félisten

Minőségi aszfalt mindenhol. :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#546) doc válasza Def26 (#545) üzenetére


doc
nagyúr

ja, csuszik mint a tukorjeg :(

(#547) lorcsi válasza doc (#546) üzenetére


lorcsi
veterán

nem éreztem semmi iylet, pedig 2 hete Zágráb előtt olyan eső kapott el hogy alig bírta törölni

(#548) doc válasza lorcsi (#547) üzenetére


doc
nagyúr

Autoval? Mert azzal lehet, motorral azert nagyon mas erzes. Mikor en voltam kint, az autopalyat leszamitva mindenhol az extracsuszos aszfalt volt egesz Isztrian :(

(#549) lorcsi válasza doc (#548) üzenetére


lorcsi
veterán

igen személyautóval voltunk
motorost nem sokat láttam..pár robogós a városban..bár a mali losiny kikötőben fotóztam szép mocikat

(#550) Iomega


Iomega
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy autópálya matrica kell valamelyik szakaszra Horvátország területén, vagy fizetőkapuk vannak végig?

Előre is :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.