Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) concret_hp válasza #16729600 (#800) üzenetére


concret_hp
addikt

lehet ajánlani ingyenest, virágbótit' nem :U

szerk: hogy te milyen jó arc vagy :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#802) #16729600 válasza concret_hp (#801) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát akkor keress rá, hajrá, biztosan rengeteg jól működő ingyenest fogsz találni teljes horvát lokalizációval, mapokkal. :D

(#803) vadászcsiga válasza concret_hp (#799) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Google maps. Tökéletes. Csak mentsd le a terkepet előtte

(#804) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok! Airbnb-n foglalt valaki mar szallast? Most hasznalom eloszor, beallitottam az 1 hetet, de gyanusan olcso arakat ir ki normalis helyeken. Veletlenul nem 1 ejszakara irja az arakat? Ugy viszont hihetetlen hogy nincs 50e/ejszaka alatt szallas.

(#805) bandus válasza vadászcsiga (#774) üzenetére


bandus
veterán

és egy szombat déli/délutáni indulásról mi a véleményed? addigra lecseng a dugó?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#806) vadászcsiga válasza bandus (#805) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Passz, valamilyen szinten az is bele fog nyúlni az ejszakba hacsak nem kanizsarol indulsz

(#807) bandus válasza vadászcsiga (#806) üzenetére


bandus
veterán

Kerdes, hogy mennyire megy le a dugo mondjuk delutan 2-4 orara. Mert ha igen akkor este 6-8 korul le lehet erni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#808) vadászcsiga válasza bandus (#807) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Semennyire. Ismerősök 2-3 ora körül voltak Zadar környékén szombaton a hazafele vezeto oldalon, Zágrábig összefüggő kocsisor a masik sávban.

(#809) konyi79 válasza concret_hp (#799) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem a nokia megoldása is jól zeszi a dolgát, térképek meg letölthetőek nem csaak nettel menjen.
"HERE" néven találod.

(#810) BlacKSouL válasza konyi79 (#809) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Herében hogy lehet köztespontot betervezni egy útvonalba, mert erre még senki nem tudott válaszolni? :)

bandus: a szombat gyakorlatilag hajnal 5 és éjjel 11 között nagyon problémás is lehet. Foglalástól, szállástól és lelkesedéstől függően ha klasszikus turnusváltást vesszük, a péntek éjjeli indulás ellen viszonylag kevés az indok, nyilván egy végigmelózott nap után nekiindulni kétségtelenül nem kellemes és veszélyes is lehet, ez az egyetlen ellenérv.
Szombat éjjel 11 után pedig szinte bármikor jó, egész a következő hét péntek éjjeléig.
Ha valaki nem melózik pénteken, vagy előtte rá tud pihenni, akkor péntek éjjel indulva, leér akárhova 8-10 között szombaton. De a helyi forgalom még/már olyankor nem vészes. És akkor igaz ugyan, hogy utazástól fáradtan, de van egy délelőttje a jellemzően 14:00 körüli szállásfoglalásig. Már lehet csobbanni a vízben, lehet szundítani a fenyők alatt az árnyékban, lehet ebédelni egy fokhagymás grillezett kalmárt spenótos krumplival...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#811) vadászcsiga válasza BlacKSouL (#810) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem lehet. Ez nekem is jól jött volna legutóbb de egyelőre nincs benne ilyen

(#812) busman


busman
addikt

Maikésesmaszkosuszonyos.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#813) vadászcsiga válasza busman (#812) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Eltévesztetted a topikot nem? :)

(#814) busman válasza vadászcsiga (#813) üzenetére


busman
addikt

Igen, de nagy nehezen megtalátam. :DDD

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#815) #16729600 válasza busman (#812) üzenetére


#16729600
törölt tag

Végre emberére talál az Adriára tévedő nagy fehér is. :Y :)

(#816) bandus válasza BlacKSouL (#810) üzenetére


bandus
veterán

eh, végül vasárnapi indulás és csütörtöki hazajövetel lesz. nem túl hosszú, de most ezt dobta a gép :) persze ha találunk még valami értékelhető szállást. valószínűleg rovinj lesz. esetleg porec.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#817) vadászcsiga válasza bandus (#816) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jol döntöttél, autópályán csak annyi időt töltész amennyit kell👍

(#818) konyi79 válasza BlacKSouL (#810) üzenetére


konyi79
addikt

Sajnos nincs benne ilyen, régen symbianon volt. Az meg hogy új soft van, meg annyiból jó, nem kell annyit gondolkodniuk, mi legyen az újabb verziókban a fejlesztés ;]

(#819) TheMarci válasza Sholom (#804) üzenetére


TheMarci
addikt

Sokszor foglaltam mar, kerdezz nyugodtan. 1 ejszakas arakat ir, de en boven 15000Ft/nap alatt megyek egy 4 fos apartmanba osszesen.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#820) concret_hp válasza TheMarci (#819) üzenetére


concret_hp
addikt

jó korán lefoglaltátok v mi a trükk? mi kb. 20Któl láttunk, igaz én úgy kerestem, hogy 2x2fős háló, napi 1000 forintért senki ne aludjon kanapén elven :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#821) TheMarci válasza concret_hp (#820) üzenetére


TheMarci
addikt

Igen, kb juni kozepen, mar akkor is nagyon fogytak a szallasok, kesobb neztem, mar nem sok volt.

Do You Dream?

(#822) bandus válasza vadászcsiga (#817) üzenetére


bandus
veterán

rovinj lett végül. tegnap foglaltam le a szállást, tip-topp egyszobás apartman (8,1/10 bookingon), 68k huf a 4 éjre, szerintem nem drága.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#823) TheMarci


TheMarci
addikt

Helyzetjelentes: Ma (szombaton) mentunk, kb 13 orakor indultunk, Krk-re. Balcsiig szokasos nagyobb forgalom volt, utana kb semmi, Zagrab utan tomottebb volt a sor, kb 120-130-al ment a belso sav, par nagy fekezessel. Utana a Spliti elagazastol megint minden rendben volt. Viszont szembe (hazafele) a Zagrabi fizetokapunal rettenetes hosszu sor allt.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#824) konyi79 válasza TheMarci (#823) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor bejött a sejtésem, inkább elkalandoztunk Plitvice felé, 8-ig ott voltunk. 9:30-kor este 2 autó volt előttem a Zágrábi kapunál.

(#825) TheMarci válasza konyi79 (#824) üzenetére


TheMarci
addikt

Hazafele jovet? Nagyon jo dontes volt, mert 10 km minimum volt a sor, es utana is folyamatosan jottek.

Do You Dream?

(#826) konyi79 válasza TheMarci (#825) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, hazafelé :K

(#827) concret_hp


concret_hp
addikt

érdemes amúgy bármit hozni hazafelé, mert olcsóbb, mint Mo-n?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#828) vadászcsiga válasza concret_hp (#827) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem. Minden ugyanannyi mint itthon. Mi olivaolajat akartunk de kétszer annyi mint itthon pedig Bracon nem kevés fa van. Csalódás volt, Olaszoknál szinte ingyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#829) fokukac válasza vadászcsiga (#828) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy csomó helyen ki van téve házaknál, hogy oliva eladó.
Ott is drágább? Én nem próbáltam, csak tényleg minden tele van velük...

Más. Vettem ki szabit két hét múlvára. Elkezdtem szállást nézni, hát, kegyetlen árak vannak, ha ahhoz viszonyítok, hogy milyen színvonalú szállásaim szoktak lenni utószezonban 400-500 euróért egy hétre. Most hasonló kategóriákban csak úgy röpködnek az 1-2 ezer eurók egy hétre. Kicsit sokkoló.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#830) vadászcsiga válasza fokukac (#829) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pontosan ott néztük de pofátlan árak voltak. Megkostoltuk, megköszöntük aztán elkoszontunk :)

(#831) concret_hp


concret_hp
addikt

baze' amikor lefoglaltuk a szállást az volt odaírva 2db 2 személyes hálószoba. erre most ezt írja:
Hálószoba 1: 1 egyszemélyes
Hálószoba 2: 1 kétszemélyes
Nappali: 1 kanapéágy
:Y

lemondás gyanús :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#832) #16729600 válasza concret_hp (#831) üzenetére


#16729600
törölt tag

Kis kifli- nagy kifli metodikában kell aludni és nincs gond. :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#833) concret_hp válasza #16729600 (#832) üzenetére


concret_hp
addikt

még 9 napig lemondható, és van másik amin viszont egyértelműen látszik a 2 normális háló (csak kevés vélemény van róla), szóval asszem bebuksizták :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#834) vadászcsiga válasza concret_hp (#833) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Piszokul meg kell nézni. Bracon mi is beszoptuk de megoldottuk. Minden apró jelet komolyan kell venni még azt is ha nincs túl sok vélemény

(#835) bandus válasza fokukac (#829) üzenetére


bandus
veterán

tudok adni Rovinjba kontaktot ha kell. nekünk kicsike szobánk volt (tényleg csak egy szoba + fürdő, közös hűtő a folyosón), de nagyon tiszta és igényes, bár a part sem volt közel. cserébe 4 éjszaka volt 220 eur. utolsó pillanatban foglaltunk, tetszett.

Rovinj egyébként nagyon szép, rendezett, szuper sziklás öblök vannak, ahol lehet strandolni. Rijekáig pályán mentünk, onnan végig a 66-os úton a part mellett, majd még egy kis pálya Rovinjig, szuper az útvonal. Egyébként minden jó és szép volt, kaják rendben voltak, 200-300 kuna között alakult egy vacsora.

annyira nem volt szép, mint tavaly Brac, de időben most ez a 4 éj fért bele és közel is volt, plusz egy tankkal éppen megjártuk Letenyéig oda-vissza :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#836) fokukac válasza bandus (#835) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi.
de, összehasonlításképpen, mi olyan helyekre szoktunk menni, ahol van 2-3 szoba, tehát tágas, panorámás, közvetlenül a parton, és nagy terasszal. :)
Na, ezeket most 2-3 ezer euróért adják. :)

ezért jobb az utószezon.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#837) vadászcsiga válasza fokukac (#836) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Annyit ez az orszag nem ér. Ahhoz túl balkán

[ Szerkesztve ]

(#838) #16729600 válasza fokukac (#836) üzenetére


#16729600
törölt tag

Érdemes kipróbálni a jobb campingekben a mobilházakat is, amik közvetlenül vízpartiak.Mondjuk nem olcsóak, de egy ezresből kijönnek egy hétre. ( 4 főre ideálisak )

[ Szerkesztve ]

(#839) bandus válasza fokukac (#836) üzenetére


bandus
veterán

áh, na ez nem ugyan ez a a kategória :D én ezt egyelőre nem igénylem, amennyi időt a szálláson töltök arra majdnem bármi megfelel.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#840) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Megy esetleg valaki Augusztusban KRK-re? Mi a csaladdal (asszony, ket gyerek) 12-tol lennenk ott olyan 10 napot. Nem tudom mennyire szokas ezt igy ide megirni, megkerdezni, de ha jarna valaki arra, akar osszefuthatnank egy mini-ph! talira :) vagy akar tarsasagot is csinalhatnank egymasnak ;)

Baska az uticel, de lehet, hogy csak Njivice lesz. Njivicere tobb eve jarunk vissza, mar ismerek ott tobb haz tulajdonosat, illetve pacsizunk az egyik utazasi irodassal, de Baskan is voltunk mar.
Foglalni elore sosem szoktunk, mert ugy mindig drababb (elentetben azzal, amikor odaautozol es megkerdezed mi van kiado, ennyiert es ennyiert. Megeri neki kiadnia neked (plane ha ilyen hulye napon erkezel, mint a szerda), hacsak nincs foglalasa azon a heten szombattol, ugyanis az idegenforgalomban jol ismert mondas itt is ervenyes, miszerint "a ki nem adott szoba, a legdragabb szoba"). Nyelvet ismerjuk, az meg egy elony tud lenni (ha kell segitseg es ebben az idoben lesztek ott, a kornyeken, jelezzetek, segitek, talalkozunk, nyaralunk :) ).

Udv!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#841) #16729600 válasza axlfsi (#840) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sikerült levadászni egy jónak tűnő panorámás kecót Mljet szigetére, Saplunara-ban.Prapratno-ból megyünk át verdával a Jadrolinija kompjával.Kíváncsi vagyok a hosszú homokos tengerpartra.Járt már valaki arra? Sokak szerint az egyik legszebb homokos tengerpart Horvátországban.

[ Szerkesztve ]

(#842) BullZeye


BullZeye
veterán

Autópályán mivel lehet a lehető leginkább elkerülni a kapunál a tömeget? Tavaly KPval fizettünk, mert nem találtunk kártyás lehetőséget, de idén szeretnénk inkább a "gyors" sávban haladni.

Tavaly olvastam, hogy van valami előre kifizetett 200 kunás smart card, viszont sehol sem tudtak erről horvátban semmit, pedig első benzinkútnál megálltunk emiatt kérdezősködni.

(#843) #16729600 válasza BullZeye (#842) üzenetére


#16729600
törölt tag

A legbiztosabb ,ha elkerülöd a hétvégét és/vagy aug. vége felé utazol.Ha tömeg van csúcsidőben gyorsabb a kártyás fizetés,de nem hiszem,hogy ha létezik is ilyen smart card az jelentősen javítana az átjutáson.

(#844) concret_hp Én is pont ezen tűnődtem,hogy mi történhet aug.15 után. :) Ahogy nézem egész délen ugyanez lesz, mondjuk nekem eléggé hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#844) concret_hp


concret_hp
addikt

hát ez kurvajó bmeg, 16án startolnánk, erre mikor hűl 10 fokot az idő? :D
[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#845) axlfsi válasza concret_hp (#844) üzenetére


axlfsi
veterán

Hát ez tényleg csodás :(
[link]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#846) TheMarci válasza BullZeye (#842) üzenetére


TheMarci
addikt

Hazafele a kartyaval fizetessel kb 2km-es sort eloztunk ki. Zagrabnal ahol kette oszlik a fizetes, balra kp, jobbra kartyas, mind kettonek 2 savja van, ott balrol a hatmadikban menj, ami atvalt ENC-savra, de a vegen be lehet osonni a katyaval fizetos sor legelejere.

Do You Dream?

(#847) #16729600 válasza axlfsi (#845) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát régi tapasztalat,hogy dél dalmáciában még vígan lehet fürdeni, amikor az Isztrián már fakutyázás/hógolyózás van, aug. végén,szept elején.Megoldás,délebbre kell menni. :D

[ Szerkesztve ]

(#848) axlfsi válasza #16729600 (#847) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, ez nyilvánvaló,... általában. Viszont ahogy látom és ha hinni lehet az előrejelzésnek, 16-17-től az egész horvát tengerparton 10 fokot esik a hőmérséklet :((

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#849) #16729600 válasza axlfsi (#848) üzenetére


#16729600
törölt tag

Accuweather adatai szerint, amikor 24-25 fok van az még teljesen jó délen, még erős a nap és a tengervíz is meleg.Ugyanez az Isztrián mást jelent.Csak ne essen egész nap az eső.Ahogy nézem egész szept, közepéig a déli szigeteken 24-25 fok lesz és napsütés,ez meg teljesen fasza lesz,ha így marad.

[ Szerkesztve ]

(#850) axlfsi válasza #16729600 (#849) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, nincs pánik. Voltunk mi már hasonló időben. Gyönyörű az is és rohadtul jól esik, hogy nem 37-40 fokban kell árnyékot vadászni hanem kellemesen elstrandolunk 22-24 fokban.
Baška-t már csak azért sem adjuk fel, jó lesz az, a tenger vize meg egyáltalán nem fog semennyit sem emiatt lehűlni, még Isztrián sem ;)

+1 Baška javára (aki volt már, tudja) körbe jobbról és balról is magas hegyek övezik, melyek felfogják az esőfelhőket. Ebből kifolyólag szinte sosem jut be a város fölé komoly esőfelhő. Míg a környező településeken, vagy akár a távolabbi partszakaszokon is esik, úgy ott nem (ez a helyiek elmondása alapján, tőlük hallottam).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.