Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) I_Am válasza misu (#64) üzenetére


I_Am
veterán

Talán még idejében olvasod.

Odafele a biztos autópályán mentem. (20k-val több utiköltség)
Visszafele viszont végigjöttem Bosznián és megfogadtam, jövőre autótúra sátorral át egész Bosznián, aztán 1 hét Horvátországban valamelyik szigeten. 10 percenként akartam megállni fotózni annyira szép hely. :) Mind a hegyek, mind a sík részek eszméletlen szépek.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#102) Kokog


Kokog
csendes tag

Mi is Bracon voltunk,múlt hét kedden értünk haza.Pontosabban Supetarban.
Az Iberostar ***-os részében laktunk.
77000 HUF volt,és all inclusive.
+benzin(40000/autó)+autópálya(16000)+komp(18000!!!!oda-vissza).Kb 110000-re jött ki fejenként.
A kaja finom volt,és bőséges(+5kg pocakra).
A szállodán kívül viszont drágaság volt.8 kn 1 dobozos sör a sima boltban,12-15kn 1 teraszos kocsmában.A kaja hasonlóan.
A hely gyönyörű,a pihenésre vágyóknak ajánlom,mivel az éjszakai élet nem túl nagy.

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#103) I_Am válasza Kokog (#102) üzenetére


I_Am
veterán

Mi is Supetarban voltunk. :D

A kompot nem tudom hogy intéztétek, de a St-invest-el nekem 80 kuna volt a kocsi és 25 jómagam. A Jadrolinija tényleg drága odafele azzal mentem, mert azt olvastam a honlapon, hogy a kocsival mehet egy személy, a sofőr, de kamu volt. Igy odafele 155 kuna volt.

A dobozos sör a kikötőben a CBA-ban 5 kuna és Becks. Szóval csak kicsit körül kell nézni és máris meg lehet találni a magyarországihoz hasonló árakat. Én már első nap azzal kezdtem, hogy felkeltem és körbeautóztam a szigetet. Kérdezősködtem, beszélgettem az emberekkel és a fiatalokkal. Átmentem Bol-ba is, ahova pár nappal később az egész társaságot átvittem. :) Na ott a tengerpart nem semmi, szemben a Hvral szigetcsoporttal.

Az egész hetünk végül is abból állt, hogy mentünk végig az öblökön, búvárkodtunk, fürödtünk napoztunk. Este bementünk párszor a városba, vagy csak otthon activityztünk.

Összességében véve nagyon szép hely, tele rengeteg eldugott kis öböllel, kabócával :D aminek a hangját az első napon nagyon kifogásoltam.

A mauzóleumot megnéztétek?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#104) Chili7 válasza I_Am (#99) üzenetére


Chili7
őstag

Tavaly én is úgy indultam neki, hogy még nem volt szállás!
Krk szigetre mentünk és ilyen ''turist agency'' -nél próbáltunk szállást keresni, de nem tűnt olcsóbbnak, mint tavaly előtt.
Persze nem bírtam rendesen összehasonlítani, mert a körülények nyilván nem egyeztek meg teljesen.
Szóval Te azt mondod, hogy elmész akárhova, és bekopogsz minden második házba (ahol ki van írva, hogy zimmer) és úgy találsz üres apartmant? Akárhány főre és napra?

(#105) I_Am válasza Chili7 (#104) üzenetére


I_Am
veterán

Jelenleg Brac szigetén, Supetar, Bol, Dol, Sutivan, Milna és még egy-két kisebb városkában fordultam meg napi rendszerességgel. Sok horvát ismerőst szereztem akikkel tartani fogom a kapcsolatot és Ők is megmondták, hogy az utazási irodák és a kint lévő agencyk csak lehúznak. Nem kell bekopogtatni mindenhova. Egyszerűen turnusváltás előtt 1-2 nappal kell érkezni és akár 2 hétre is simán lehet találni szállást. Én általánosságban 4-6 főről beszéltem, mert ennyire mondták az ott élők is, hogy simán lehet találni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#106) Chili7 válasza I_Am (#105) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor csüt vagy pénteken kell érkezni? Ketten mennénk.
Hogy lépek kapcsolatba a tulajokkal? Csak be kell kopogni, nem?
Vagy látszik valamin, hogy üres a kecó? Nem figyeltem még, kint van valami 'frei' tábla?

Köszi!

(#107) tildy válasza Kokog (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Mennyi időt voltaatok? Csak emrt egy hétre sokallom a fenti összeget....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#108) I_Am válasza Chili7 (#106) üzenetére


I_Am
veterán

Mi szombaton reggel érkeztünk meg, mert az autópályán beleszaladtunk egy 4km-es dugóba egy 5 km-es alagút előtt. Szóval ott álltunk több mint 2 órát és még kedvezményt sem kaptunk az autópályadíjból. (ezért is nem jöttem visszafele pályán)

A lényeg, hogy ha pénteken megérkeztek, akkor simán becsöngettek (ha kell, mert a kapuk nyitva vannak) oda ahol kint van a tábla, hogy apartman bérelhető.

Én ha megyek legközelebb megnézek más szigetet is, de Bol nagyon megfogott.

[kép]

Ez a legbulizósabb város a szigeten. :)

De ahogyan a kiadásokat elnéztem lehet inkább jövőre Costa Brava vagy Korfu lesz a dologból.

Viszont párom keresztapjának van lent a tengeren egy hajója és mondta bármikor megkaphatjuk, szóval tuti lesz jövőre Horvátország is. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#109) e.vid válasza I_Am (#98) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem rossz az autópálya, szvsz érdemes azon menni. Szombatonként van a váltás azért voltak többen. Kapuknál kétszer kell megállni, ha nem balf@szoskodik elöl valaki akkor az is haladós. Alagutakat nem zárták le, hanem még nem készült el mindkét irányba. A torlódás azért van, mert a szembejövő forgalom is ugyan azt az alagutat használja. Azért 2x5,6km alagutat megépíteni nem semmi, és van a pályán még egy ekkora ott is csak az egyik oldal használható.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#110) I_Am válasza e.vid (#109) üzenetére


I_Am
veterán

Érdemes 10k-val több benzint és még az autópályadíjat is kifizetni?

Gazdagoknak tuti, de nekem nem. visszafele 20k-t spóroltam meg, hogy nem a pályán jöttem. Valamint nem a monoton üres tályat néztem, hanem valami leirhatatlanul szép vidéken mentem keresztül. Nem beszélve, hogy nem kellett kétszer is a dugóban állnom órákat. Összesen egy kezemen megszámolom, hány lámpa fogott meg, beleértve a városokat is Boszniában.

Ha valaki látta már a Livno-i részt élőben az tudja miről beszélek. De lehet menni a Plitvice-i nemzeti parkon keresztül is, az sem gyenge látvány.

[kép]

Kamesnica
[link]
[link]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#111) Kidus válasza I_Am (#110) üzenetére


Kidus
őstag

Plitvicei tavak, hat az valami leirhatatlanul szep.
Latni kell! Az a valoszinutlenul kek viz, meg az egesz hely.... azota visszavagyom, hogy voltam ott egyszer.

Assuming Control

(#112) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ha valaki horvátországba jár feltétlenül nézze meg a Krka vízesést! Lenyűgöző látvány! :R :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#113) I_Am válasza Kidus (#111) üzenetére


I_Am
veterán

És végre megtaláltam a kedvenc tavamat. :)

[link]
[link]
[link]

Na amikor felértem a hegyre ilyen látvány fogadott visszafele. 10 percenként akartam megállni horgászni meg fotozni. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#114) Chili7 válasza R3ĐßuŁŁ (#112) üzenetére


Chili7
őstag

Az hol van? Valahol Split környékén?
Hallotta már róla!

(#115) Chili7 válasza Kidus (#111) üzenetére


Chili7
őstag

Valami ilyesmi:[kép][/url][/IMG]

[Szerkesztve]

(#116) I_Am válasza Chili7 (#114) üzenetére


I_Am
veterán

Feljebb Zagrab fele a Bosnyák határ mellett. Zadartól északra.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#117) Kokog válasza I_Am (#103) üzenetére


Kokog
csendes tag

5-en voltunk a kocsiban,így oda a drágábbikkal 250kn volt,vissza az olcsóbbikkal 193 kn volt a komp.Én is CBA-ban néztem a sört,és bizony a Carlovacko Pivo(0,5 L) 8kn volt basszus.A mauzólemot meg kihagytuk,pedig a szállástól kb 6-800 m-re volt. :(
Tildy! Sajna ennyi,és még szerencsénk volt,hogy all inclusive volt az út,mert ha nem,akkor szerintem még többe lett volna

[Szerkesztve]

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#118) I_Am válasza Kokog (#117) üzenetére


I_Am
veterán

Mi bevásároltunk itthon és vittünk egy csomó kaját igy elég olcsón kijöttünk párommal. Összesen kettőnkre 220-230E volt az egész. Igaz ebben benne van minden, a költőpénztől kezdve az utolsó gumimatracig.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#119) tildy válasza Kokog (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát ez qrvasok. Nekünk a szállás egy hétre 210 euro kettőnknek, kaja nélkül, a másodikhetet meg majd elkempingeljük valahol (Lehet korculán:U )
Kaja az nem tudom mennyi lesz, de szerintem elég sokmindent viszünk itthonról (pl plusos krumplipureport,satöbbi ), amúgysem vagyok sörökre, piákra rákattanva, nekem ez nem lesz gond. Ha van tej, kenyér, meg sonka vagy szalámi, akkor ezen elélek két hétig is.
Egyébként meg ki akarok mennia piacra majd tengeri kütyüket venni:):)

I_am: melyik hely volt az, amit nagyon ajánlottál nekem, hogy nézzünk le oda?
Tudod, mikro mondtam, hogy 1 hét apartman után 1 hét sátoros vándorlást is akarunk csinálni...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#120) I_Am válasza tildy (#119) üzenetére


I_Am
veterán

Omis
[kép]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#121) Chili7 válasza I_Am (#120) üzenetére


Chili7
őstag

Ez saját kép?
Nagggyon szép!
Mit mondtál? Hogy is kell odamenni? Pálya nélkül?
Letenyénél mennél át, és dobnál valahol egy balost, vagy Barcsnál mennél át és toronyiránt?

(#122) I_Am válasza Chili7 (#121) üzenetére


I_Am
veterán

Barcs, Virovitica, Lipik, Gradiska, aztán irány Banja Luka és végig az országúton.

De ez a kép Omis ami a Horvát tengerparton van Split-től jobbra.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#123) Kokog válasza I_Am (#118) üzenetére


Kokog
csendes tag

Nekünk is ennyibe fájt a dolog,csak ugye azzal a különbséggel,hogy szétzabáltam,szétsöröztem az agyam egész nap.Szerintem én ráfizetés voltam a szállodának simán :D

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#124) Chili7 válasza I_Am (#122) üzenetére


Chili7
őstag

[link]
Ezt dobta az utvonaltervező! Mondjuk valószínűleg nem a 6-oson kéne Pécsnek menni.
Így 12,5 óra, a pályán meg 7 körül számolta. Km kb ugyanaz.

(#125) Chili7 válasza I_Am (#122) üzenetére


Chili7
őstag

Így meg kimaradok a jóból, igaz?
[link]
Ráadásul 16 órát ír! :Y Szerintem rossz adat!

(#126) I_Am válasza Chili7 (#124) üzenetére


I_Am
veterán

Én végig pályán mentem és 11 óra volt oda az út. 20k-val többe is fájt és még emellé unalmas is volt. :D Letenyének az M7-esen, aztán végig pályán egészen Split-ig.

Visszafele országúton jöttem, 20k-t spóroltam és nem győztem kapkodni a fejem olyan szép volt végig az út. És a 6-oson simán mehetsz, nincs rossz állapotban, azon jöttem végig fel Pestre.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#127) e.vid válasza I_Am (#126) üzenetére


e.vid
senior tag

Mi két hete Vodice-Sibenik-ben voltunk, pályán 7 óra alatt leértem. Abban igazad van, hogy nem sok a látnivaló, de haladós. :) Mi került neked a pályán lefelé +20k-ba? Vodicei lehajtóig a díj 170 kuna körül volt, ami kb. 6500-6800Ft.

mod: a 7óra az Vác- Vodice.

[Szerkesztve]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#128) I_Am válasza e.vid (#127) üzenetére


I_Am
veterán

Én Split-ig mentem, két kapunál fizettem egyszer 70 kunát, egyszer pedig 22 Eurot. Plusz a dugók miatt amiben összesen álltam 3 órát a pluszbenzinem is 12k volt. Én is leértem volna Pestről 7-8 óra alatt, de a kapuknál is hatalmas volt a sor, meg a két dugó megnyomta a menetidőmet.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#129) Zsadi


Zsadi
őstag

Mi is most értünk haza a hétvégén a nyaralásból.
Tavaly is, idén is, a Peljesac félszigeten található Orebicen voltunk.
Innen kb 110km Dubrovnik, de ha valaki már arra jár, akkor szerintem kár lenne kihagyni, szvsz feltétlen nézze meg!
Korcula szigetére is érdemes átmenni hajóval, az óváros hangulata miatt.
Pár kép arról a vidékről:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#130) Chili7 válasza I_Am (#126) üzenetére


Chili7
őstag

Bosznián és a 6-os úton mennyi idő volt hazáig?
A +12k benzin , hogy jött össze? Kb ugyanakkora a táv, és sokkal többet pályán, - 160-nál sem ehet a géped.

(#131) tildy válasza Chili7 (#130) üzenetére


tildy
nagyúr

Írta, hogy az autópályadij majdnem egy tizessel dobja meg az utat + araszolt jópár kilóméteren keresztül. Gondolom az audik meg ''városi üzemmódban'' (gyk. dugó ) nem éppen takarékos üzemükről híresek....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#132) golyani


golyani
addikt

mi 5-én megyünk familyval már sokadszor.
pályadíj az kb 10k csak ugye vissza is kell jönni. amúgy mi miskolctól rovinjig kb 10 óra alatzt abszolváljuk a távot. hajnali 3--es indulással ha üygesek vagyunk még délután tudonk fürödni :D a jó sós vízbe ami kieszi a szememet. :DDD

(#133) tildy válasza golyani (#132) üzenetére


tildy
nagyúr

Hova mentek? Mi is 4én este vagy 5én hajnalban indulunk....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#134) spyki


spyki
tag

Hali!

Esetleg tudja valaki, hogy Horvátokhoz mennyi tömény piát lehet kivinni?1üveg/ember?Pénteken este indulunk... :D

(#135) spyki válasza spyki (#134) üzenetére


spyki
tag

Egy ilyet találtam, de nem tudom, hogy mennyire aktuális... :

VÁMSZABÁLYOK


A hivatalos szabályozásnak megfelelően értékesebb műszaki cikkeinket a határon ajánlatos bejelenteni, ugyanakkor a személyes útiholmit vám nélkül vihetjük be az országba. Cigaretta, alkohol: 200 db cigaretta vagy 50 db szivar vagy 250 gr dohány illetve 1 liter égetett szesz, 2 liter bor, 3 liter sör a megengedett mennyiség. Háziállatot csak érvényes állatorvosi igazolással lehet bevinni.

(#136) sasa311 válasza spyki (#134) üzenetére


sasa311
veterán

minket úgy hajtottak át a határon szinte odafele is, visszafele még csak az útlevelet sem kérték el.

ergo 99% eséllyel amennyi jólesik ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#137) spyki válasza sasa311 (#136) üzenetére


spyki
tag

Helyes! ;] Asszem átmegyünk tartálykocsiba... :Y

Thx a választ!

[Szerkesztve]

(#138) I_Am válasza spyki (#135) üzenetére


I_Am
veterán

Én 10 liter sört és 4,5 liter Sangria-t vittem ki magammal. :D
Kifele nem néznek meg, visszafele is csak a Bosnyák-Horvát határnál nézték át a kocsit, mert az egyik vámos intett a másik nem látta, aztán utánam kiabált. Visszatolattam, erre félreállított. Túlbuzgó kis fiatal kölyök volt, majdnem összetörte faterom tengericsillagját, aztán ráordítottam és utána jó utat kívánt. :)

Tildy pedig jól mondta, Audi 1-esben végig több mint 2 órán át eszik mint a dög. Azért az átlagot sikerült utána 8 literre visszatornásznom.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#139) spyki válasza I_Am (#138) üzenetére


spyki
tag

Akkor te sem apróztad el. :) Mi ezt visszük holnap: Ouzo, Whisky, Unicum Next, Bacardi. Hatan megyünk (3 pár) remélem elég lesz, max. a csajok nem isznak. :D

(#140) Chili7 válasza I_Am (#138) üzenetére


Chili7
őstag

Ezt a +12k benzint szerintem eltúlzod valahol. Bitos beleszámoltad amit ott kolbászoltatok, de mind1!
Még légszi azt írd le, hogy időbe mennyi volt (brutto/netto) ez a kis boszniai kaland+pécs verzió! 11 óránál több? Gondolom igen.
Köszi

mod: Ja! És az időjárástól mit lehet várni? Most, hogy itthon így beszart!

[Szerkesztve]

(#141) spyki válasza Chili7 (#140) üzenetére


spyki
tag

Időjárás Dubrovnyikban: [link]

(#142) I_Am válasza Chili7 (#140) üzenetére


I_Am
veterán

Időben Split-től Budapest 19.ker. lakásajtóig 2 percel kevesebb mint 11 óra. De a hegyek között 80-al mentem végig, mert 3-an összeálltunk és ugy jöttünk végig. Mindig cserélgettük ki vezeti a sort és szépen nyugiban egy nagyon kellemes, nézelődős 80-as tempoban jöttünk át.

A 10-12k nem túlzás audi a4 1.8 quattro egyesben 2.5 órán keresztül bekajálta a 20 litert. Átlagra 51.9-et azaz a maximumot írta a computer. A szigeten már lehetett 6-ra hozni az átlagot, mert a 10%-os emelkedők rövidebbek voltak, mint a lejtők és a lejtőkön lehetett vitorlázni. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#143) _Blank_ válasza spyki (#134) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Tényleg szinte kis túlzással be sem néznek a kocsiba a határon, visszafele úgy hajtottak át meg se kellett állni, csak odafelé néztek meg egy-két útlevelet.
Sőt mi nem is személykocsival voltunk hanem kisbusszal, amibe általába tuti benéznek. Nekünk meg tele volt a csomagtér, kis se lehetett látni, de leszarták ;) Aztán lehet csak jó napot fogtunk ki, vagy mittudomén, de nem csodálkozom a viselkedésformájukon, amennyi kocsi átmegy ott egy nap egyszerűbb ha csak áthajtják a kocsikat, max negyedóránként benéznek valahova.
Mi amúgy Letenyénél mentünk át, Sümegről indulva, Krk szigetre érve, Njivice volt a végcél. Ez még teljesen az északi része Horvátországnak, nem az a tipikus déli, tele pálmafákkal, stb, de így is hihetetlenül szép. Mi hajnali 2kor indultunk és kb reggel fél 9kor szálltunk ki a kocsiból.
Kellemes csalódás volt az ország, bár baromi drága minden, szinte a duplája, még szerencse hogy elég jól lehet kint a Ft-ot és Eurót váltani.
Jó nyaralás volt :)

(#144) Chili7 válasza spyki (#141) üzenetére


Chili7
őstag

Hú, de hideg van ott is!
Meglep, mert tavaly itthon sz@r idő volt, isztrián is, dél-kvarnerben határeset, dalmáciában már meleg volt!

(#145) tildy válasza _Blank_ (#143) üzenetére


tildy
nagyúr

Útlevél is kell , vagy elég csak a személyi?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#146) _Blank_ válasza tildy (#145) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Elég természetesen a személyi is, határon átengednek de ha valami szállodába mentek, vagy hasonló oda ajánlatos az útlevél.

(#147) tildy válasza _Blank_ (#146) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi! Holnap este 10kor indulunk:) Szerintem sok pihenőt közbeiktatunk...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#148) spyki válasza tildy (#147) üzenetére


spyki
tag

Mi is holnap este 10-kor startolunk.Győr-Dubrovnyik.Mindenki akkor indul, mert hátha kevesebben vannak este--> ezért leszünk sokan. :D Mind1, csak jóóó legyen! :C

(#149) _Blank_ válasza tildy (#147) üzenetére


_Blank_
aktív tag

Mi egyszer határ előtt megálltunk a tacskóban, kis ''üditőért'' :D , meg talán kétszer Horvátban, hajnalba nincs annyi látnivaló.

spyki: mi is azért indultunk éjjel 2kor, ez még a kis közutakon jó is volt, egy darab kocsival nem találkoztunk szinte, aztán a határra rávezető úton kicsit meglepődtünk ;)

[Szerkesztve]

(#150) I_Am válasza tildy (#145) üzenetére


I_Am
veterán

Nem elég. A horvát határon útlevelet kérnek. Mivel nem unios tagállam és hiába írtak alá minden papírt, hogy elfogadják a szemetebb határőrök kérik az útlevelet és pötyögtetnek a számítógépbe. Anélkül nem léphetsz be az országba.

EU egészségügyi kártya megvan? Mert az is kell anélkül ha valami történik nem látnak el sajna. 15 perc alatt készen van az Árpád hídnál a Róbert Károly Körút 3 szám alatt a 2-ik emeleten.

Spyki én éjfélkor indultam pénteken és néha örültem hogy végre autót látok és nem kell egyedül utaznom. Ne féljetek, hogy sokan lesznek, a határnál is max 20-30 perc a várakozási idő, de csak azért mert éjjel kevesebb kapu van nyitva. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.