Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) ollie válasza Max_218 (#1250) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen VGA-val nyomod? Gondolom nem az adatlapodon szereplő Hd6670 1024MB-vel, mert azzal szerintem el sem indulna.

***

(#1252) Max_218 válasza ollie (#1251) üzenetére


Max_218
tag

neem :D az még a régi volt , rx 470 4gb,mellé 16gb ram és ryzen 2600

[ Szerkesztve ]

(#1253) ollie válasza Max_218 (#1252) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor gondolom a 4GB telik meg, az már elég kevés az új játékokhoz. Vedd lejjebb a textúrák részletességét, hogy úgy előfordul-e.

***

(#1254) ollie


ollie
MODERÁTOR

***

(#1255) sheep válasza Max_218 (#1250) üzenetére


sheep
addikt

Esetleg nincs bekapcsolva az adaptive performance fps? Az próbálja tartani az ott beállított fps-t, ezért ha kell dinamikusan lejjebb veszi a grafikát.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1256) C4mp3r


C4mp3r
addikt

elso cauldront lenyomtam sajna melo meleltt nem sok idom van tolni, de itt nagyon destinys feeling fogott el.

(#1257) Max_218 válasza sheep (#1255) üzenetére


Max_218
tag

Nem, azt kapcsoltam ki elsőnek,láttam itt a topikban hogy nem ajánlott bekapcsolva tartani.

(#1258) Puma K válasza C4mp3r (#1256) üzenetére


Puma K
veterán

Elég jól néz ki minden ezen a képen.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1259) Rison77


Rison77
senior tag

Nah 62 óra alatt végigvittem az alap játékot. Abszolút örülök, hogy nem kellett ehhez konzolt vennem, bár azért nem feltétlen az öröm, de ez csak technikai oldalról. Annyira nem panaszkodhatok mert konkrétan 59 órán át egyetlen crash-t sem kaptam, az utolsó órában már igen csak az end game történetnél gyakorlatilag egy olyan crash-el kezdődött , hogy befagyott tőle az egész gép, de úgy, hogy még a reset gombra se reagált... :DDD Utána elég szenvedés volt, már ott tartottam, hogy itt fogom megvárni a fixáló patchet... számoltam 3 óra alatt 7 db crash-t kaptam, mind különböző helyeken.... volt amit kivételesen szerettem, hogy újra kellett csinálnom...2x.... Összesítve pozitív a véleményem, 1-2 szurkálódást leszámítva pl. ha folyamatosan nyomom a w-t futok előre, közben felszedek valamit, utána beakad a karakter, nem érzékeli tovább a futást,fel kell engedi, és újra lenyomni, nem tudom, hogy ez csak nálam jött elő, de egyes szituációkban ez elég nagy hátrány volt amikor ez kiment a fejemből, és gyorsan el kellett volna tűnni onnan, csak álltam :D . Illetve néha az, hogy térdig érő kősziklafalra egyik helyen felugrik simán, míg máshol nem. Meg ezek a kötelező animáció végigjátszások, hogy ha nekem jön ellök, szépen ráérősen lejátszódik az animáció, amíg felkelek addigra már jön következő lökés,és mire visszakapom az irányítást már megint a földön vagyok, és kapok mindent.

(#1260) oriic válasza Rison77 (#1259) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"ha folyamatosan nyomom a w-t futok előre, közben felszedek valamit, utána beakad a karakter, nem érzékeli tovább a futást,fel kell engedi, és újra lenyomni, nem tudom, hogy ez csak nálam jött elő,"

Ez nálam is előjön, roppant idegesítő sajnos.

Live-Die-Respawn

(#1261) Shadowguard válasza oriic (#1260) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Nekem ezzel nem volt gondom. Sokkal jobban zavar, mikor futni szeretnék, de Aloy inkább sétál. Ha csak gyűjtögetek nem gond, de amikor egy Thunderjaw kerget azért kicsit frusztrál :((

(#1262) VágniValó válasza Shadowguard (#1261) üzenetére


VágniValó
addikt

Én annyit bukfencezek a tempó miatt, hogy fél szemmel mindig várom a Steam achievement-et a jobb alsó sarokban :DDD

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1263) tomazin válasza Rison77 (#1259) üzenetére


tomazin
veterán

De a sprint az nem toggle on/off? Mert en azt tapasztalom,h setalok, benyomom a sprintet, majd elengedem es o fut tovabb amig valami nem tortenik.

(#1264) KRoy19 válasza tomazin (#1263) üzenetére


KRoy19
őstag

Én controllerrel játszom és ott tuti toggle a sprint, szóval gondolom billentyűzeten is....

(#1265) ollie válasza KRoy19 (#1264) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, ott is toggle.

***

(#1266) Sirandrish válasza tomazin (#1263) üzenetére


Sirandrish
legenda

De..benyomod és akkor futifuti van..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1267) tomazin


tomazin
veterán

Aki szeretne kicsit okosodni, annak ajánlom ennek a tagnak a videóit. Nem kell ezt a hosszút végignézni (addig érdemes ahol tartasz, hogy ne lődd le magadnak az új gépeket amiket még látni fogsz), de az elején watcher+strider ad olyan tippeket amit máshol még nem láttam. A skilles videója is nagyon informatív.

[ Szerkesztve ]

(#1268) paltom


paltom
tag

Az első caldronhoz kell két bízbasz a belépéshez, az egyik abban a barlangban volt amibe kiskoràban is beleesett hol a màsik?

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#1269) Futur1210 válasza Rison77 (#1259) üzenetére


Futur1210
csendes tag

Még egy hete sem jelent meg, és Te már végig is vitted 62 óra playeddel?
Az nem semmi :R

(#1270) oriic válasza paltom (#1268) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Override kell oda semmi más. Azzal tudsz bemenni, utána sem kell hozzá semmi egyéb.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#1271) Shadowguard válasza paltom (#1268) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Az nem cauldron, hanem egy páncélt lehet onnan szerezni :) Még én sem találtam másodikat, mondjuk én 36 óra alatt nem jutottam el Meridianba. De a térkép 80%-a fel van derítve.

Néztem a sprintet, lehet on/off lenne, de össze-vissza működik nálam. Van, amikor nyomva kell tartani, van, amikor csak megnyomom és tényleg fut rendesen és van, amikor az istennek sem hajlandó egy nyugdíjas lajhárnál gyorsabban haladni. Utóbbit jellemzően akkor, ha valami kerget is. Lóbálja a kezében az íjat és gyök kettővel vánszorog. :W

(#1272) ollie válasza paltom (#1268) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 2. az All Mother's Mountainban van, ahol felkeltél a próba után (a hegy mélyében), de oda nem tudsz visszamenni egy ideig (kivéve egy bugot kihasználva)

***

(#1273) C4mp3r válasza Shadowguard (#1271) üzenetére


C4mp3r
addikt

beallitasokban be lehet allitani, hogy toggle vagy lenyomva kelljen tartani a sprintet. en xbox kontrollerrel jatszok, alapbol lenyomva tartos volt, de atraktam toggle-re es normalisan mukodik. szerintem ott a "csata heveben'" valamit elnyomsz :D

(#1274) C4mp3r


C4mp3r
addikt

nekem a steam most szedett le egy 1.5megas updatet, bar infot nem talalok rola. ja de itt van:

Our team has been working on a patch that addresses several issues with Horizon Zero Dawn Complete Edition for PC, which is available to download now.

We’re very grateful for all the reports and posts from our players so far! Some issues still need more investigation and testing, so our team is hard at work on the next patch which will go live next week.
If you are experiencing issues, please continue to send us your crash reports; additionally, you can go here to report any other problems you might encounter.

Although we are not able to get back to every report, we sincerely appreciate the continued support from our community. We care deeply about creating an enjoyable experience for everyone playing Horizon Zero Dawn, and we will continue to work on further enhancements based on your feedback.

Please find below some of the Known Issues we are continuing to investigate, as well as the patch notes describing the fixes that are now introduced with patch 1.01.

-Guerrilla


KNOWN ISSUES

In addition to the issues identified previously, we’re working on a number of high-priority issues:
Some players are experiencing startup crashes. Patch 1.01 fixes a few, but not all, of these crashes.
Some players are experiencing GPU-related hangs during gameplay. The improved diagnostic data collection added in Patch 1.01 is aimed at making it easier to track these down.
Some players are experiencing graphical settings issues, such as Anisotropic Filtering not working, 4K not displaying correctly, or HDR not working correctly.
Some players are experiencing performance issues on specific GPUs or hardware combinations.
We're aware of and continue to investigate all issues in this list on Reddit as well. Thank you to u/EvilMonkeySlayer for compiling this for us.


PATCH NOTES
Crash/Hang Fixes:
Fixed an issue where the game would crash if the SteamUI didn’t initialize properly on startup.
Functionality Issue Fixes:
Fixed an issue where Concentration and other slowdown mechanics wouldn’t work for everyone.
Fixed an issue where Windows/Steam profile names containing special characters would prevent some players from saving the game. We are still investigating other saved game issues as well.
Fixed an issue where Windows/Steam profile names containing special characters would prevent some players from saving screenshots in Photo Mode.

Other Fixes:
Added improved diagnostic data collection when submitting a crash report.
Fixed several backend issues.
Fixed a video corruption issue for specific hardware. We’re continuing to look at other hardware configurations as well.

ezek szerint a stuttering fixre meg mindig varni kell, de legalabb akinek crashelt a game orulhet egy kicsit

[ Szerkesztve ]

(#1275) VágniValó


VágniValó
addikt

A 13,1 megás patch most hogy felment, a GeForce Experience felismerte a játékot. Eddig akkor se tette ha konkrétan manuálisan megadtam a játék mappáját. ;]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1276) C4mp3r válasza VágniValó (#1275) üzenetére


C4mp3r
addikt

nekem par napja megjelent, de adaptive 40fpsre irja az optimalis beallitasokat igy annyira nem vettem komolyan :D

(#1277) VágniValó válasza C4mp3r (#1276) üzenetére


VágniValó
addikt

Nekem is és ilyet azelőtt nem csinált más játékkal.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1278) myckey


myckey
veterán

Bezsákolva :D
Nem bírtam kivárni, fene tudja mikor akciózzák be erőteljesebben. Most 30 fontért elkaptam.(11.500kb)

Már csak idő kell rá....aztán majd jelentkezem,mit tud a ( ma már ) nem túl acélos gépemmel....De 1440P ből nem engedek, ha már sokért megvette az ember a megjelenítőt. Remélem 30 fps körül meglesz. :DDD

Ja, még a helyet is fel kell szabadítani az SSD-n. Csak nem kellene a hordozható külső tárolóra telepíteni. ;]

Leginkább a játékmechanikára/menetre leszek kíváncsi, menyire győz meg a harcrendszer és a mozgáskultúra, felfedezés szabadsága/free roaming.( ettől picit tartok)
Karakterek, történetvezetés és audiovizuális tekintetben sztm úgy is otthagyom az állam....

Azt tudom,hogy az UI teljesen minimálra lesz tekerve, remélem van benne olyan funkció,hogy csak gombnyomásra tűnjön fel a monitoron a sok jelzés.
A környezetet majd a "kütyüvel" feltérképezem, az nagyon tetszik! :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1279) sheep válasza myckey (#1278) üzenetére


sheep
addikt

Én eléggé háklis vagyok a játékokban a harcrendszerre és a lopakodásra, és mivel ez egy konzolport, eleve fenntartásokkal álltam neki.
Annyit mondhatok hogy rég láttam ennyire jól kidolgozott, összetett és mégis átlátható és használható harcrendszert, köröket ver mindenre amivel az utóbbi időben játszottam. Látszik hogy a fejlesztők sokat gondolkodtak az egészen. Ezerféle módon le tudsz győzni egy ellenfelet, rajtad áll hogy állsz neki, persze nehezebb fokozaton taktikázni kell rendesen. Baromi élvezetes az egész.
Kiváncsi leszek hogy mit mondasz majd ha kipróbálod de szerintem tetszeni fog.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1280) myckey válasza sheep (#1279) üzenetére


myckey
veterán

Hozzá vagyok szokva a nehezebb játékokhoz, szeretem nagyon a Soulslike dolgokat. Alapjában is legnehezebben meg környékén indulok el, nem kapkodok.

Holnap jövök némi tapasztalattal, ha minden jól megy.

:R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1281) Vistaboy válasza C4mp3r (#1274) üzenetére


Vistaboy
veterán

"...de legalabb akinek crashelt a game orulhet egy kicsit..."

Érdekes, mert nekem patch előtt egyszer sem crash-elt, amióta fent van a patch, már kétszer is. Ok, mondjuk eddig hétköznap nem tudtam egyfolytában három órát tolni, de ma, hogy szombat van, igen. Lehet, hogy ez a baj oka. Nem szabad túlzásba vinni... ;] :P

Remélem, kijavítják hamar, mert egy Open World játékban, ahol a lényeg a felfedezés, slég sűrűn fordul elő, hogy olyasmit találsz, ami egy ilyen Crash után már nem lesz meg...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1282) myckey válasza Vistaboy (#1281) üzenetére


myckey
veterán

Hülye kérdés, de még mindig nem jutottam rá a játékra Itt is lootolni kell erőteljesen? Mármint a kidobálás negatívan befolyásolhatja a gyűjtögetést és az ebből kifolyó haladást?

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1283) ollie


ollie
MODERÁTOR

21 óra játékidőnél járok, és még csak most léptem be a Carja területére. Ha így haladok bőven 100 óra felett leszek, mire végigviszem.

***

(#1284) myckey válasza ollie (#1283) üzenetére


myckey
veterán

DS még mindig pihentetve van miatta?
Akkor kellően megtaláltad a számításaidat vele kapcsolatban. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1285) C4mp3r válasza myckey (#1282) üzenetére


C4mp3r
addikt

van egy skill amivel szet tudod bontani a dolgokat penzert azt erdemes kirakni, a modoknal en a zold alacsonyabb szintueket szetbontom altalaban van belole jobb kek, az itemeknel meg irja jobb oldalt, hogy mire lehet felhasznalni, aminel crafting van azt erdemes megtartani a sell for metals csak eladni lehet tradernel a use with trading meg vagy eladod vagy pl. armor vagy fegyohoz kell hogy meg tudd venni a tradertol.

(#1286) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem én most a hétvégére leteszem a játékot. A 3. cauldronnál vagyok, itt ugye emberek is vannak bent sokan. Eljutok egy részre, ahol megjelenik az első láthatatlan robot.... és a nagy vetődések közepette beleesek a lávába ami középen van. :DDD :W

Mondom ok, nem kapkodok, meglesz ez. Túl is jutok, erre a játék elszáll crash-el... És hova tesz vissza? Majdnem a pályarész elejére. :O

Live-Die-Respawn

(#1287) ollie válasza myckey (#1284) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, de ott már 80 óránál tartok.

***

(#1288) ollie


ollie
MODERÁTOR

30 óra játék után egy olyan bugba futottam bele, hogy valszeg teljesen elölről kell kezdenem a játékot (nem fogom, inkább uninstall). 39. szinten van a karakterem, de a betöltés után úgy néz ki, mintha visszaesett volna vagy 25 szintet. A sebzésem mindennel szó szerint a harmadára esett vissza, igy nehéz lett a leggyengébb gépek ellen is a harc, amiket most egy lövéseztem a gyenge pontjukon, azokat percekig tart megölni. Néztem a fegyverek sebzéseit, siralmas lett. Esélyem sincs a játék azon szakaszában, ahol éppen vagyok.

Az is mutatja, hogy valami gond van, hogy alapra álltak a beállítások, a grafika is, meg a saját billentyűzet beállításaim is. A térkép, küldetések, meg skillek maradtak, de mintha nem minden skill működne.

[ Szerkesztve ]

***

(#1289) sheep válasza ollie (#1288) üzenetére


sheep
addikt

Hmm ez érdekes, én is észrevettem hogy egyik pillanatról a másikra a fegyverek sebzése kb. harmadolódott. A nehézségi fokkal tudod a fegyverek sebzését állítani, én is visszább vettem és így nyomom.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1290) ollie válasza sheep (#1289) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Aha, közben észrevettem, hogy ahogy állítgattam a beállításokban, véletlenül a legnehezebbre állítottam. Visszatettem, és most már jó.

***

(#1291) sheep válasza ollie (#1290) üzenetére


sheep
addikt

Na örülök h megoldódott. Nálam a controls és a grafika is alapra állítódott, mindent állíthattam újra :D

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1292) tomazin válasza ollie (#1288) üzenetére


tomazin
veterán

btw nem mentesz kézzel is? én szoktam, pont azért, ha valami lehetetlen dolog történik, akkor csak pár óra játékot bukjak..

(#1293) VágniValó válasza tomazin (#1292) üzenetére


VágniValó
addikt

Kézi mentés alatt mit értesz? Campfire-nél lehet, azt láttam, hogy control mapping beállításnál a "G"-t írja, de valahányszor nyomtam semmi nem történt.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1294) tomazin válasza VágniValó (#1293) üzenetére


tomazin
veterán

Van az "autosave", amire rányomsz, kicsit elsötétül a kép és kész.
Meg van a "manual save", amikor feldob egy ablakot, ahol vagy létrehozol új mentést, vagy felülírsz egy régit.

(#1295) sheep válasza VágniValó (#1293) üzenetére


sheep
addikt

De elmenti, csak ugye az gyorsmentés és a legközelebbi save felülírja. Vagy tudsz a tábortűznél manuális mentést is csinálni a menüben, külön slotba.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#1296) VágniValó


VágniValó
addikt

Köszönöm nektek.Ez tiszta sor, campfire-nél van mindkettő. Azt hittem van bármikor használható gomb.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1297) tomazin


tomazin
veterán

csak nekem mondta azt a steam, hogy nagyon örülök, hogy játszani szeretnél, de töltsd le a játékot előtte? (úgy, hogy ott van és most ellenőrzi a fileokat..)

(#1298) myckey válasza tomazin (#1297) üzenetére


myckey
veterán

Más programnál pár napja fordult elő velem, ugyan ez.
Játék crash után...
Steam nem enged indítani, telepítsem....aztán megnézte magának amit akart, és csoda történt.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1299) VágniValó


VágniValó
addikt

Tegnap óta kint van a legújabb Nvidia 452.06 aki felrakta és utána játszott ne tartsa magában a tapasztalatát. Köszi:).
[link]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1300) C4mp3r válasza VágniValó (#1299) üzenetére


C4mp3r
addikt

en kiprobaltam gyorsan melo elott ossze-vissza droppolt az fps, pedig eddig csak a frame time-okkal volt baj, ugyhogy ment vissza a regi clean installal, remelem nem kurtam el az eddigi viszonylag jatszahato allapotot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.