Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Lefty


Lefty
addikt

(#902) Lefty


Lefty
addikt

Na befejeztem az osszes kuldetest FW-ban, hat nem volt rovid osszessegeben. Foleg az utolso nem. De jo volt nagyon. Meg van hatra par trofea, aztan johet a NG+ ultra hardon... Hatalmas szivas lesz ugy erzem.

(#903) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A hiányzó datapointot, hogyan lehet megszerezni? Már 2* végigjátszottam az utolsó questet hátha elsőre nem adta be, de sehogy sem akar összejönni, minden más megvan, még az összes campfiret is felfedeztem, annyira tetszett a játék, minden összegyűjtve, minden szeglete bejárva a játéknak:)

[ Szerkesztve ]

(#904) Callisto válasza HaZsolt (#903) üzenetére


Callisto
őstag

Gratulálok. :)

A hiányzó láncszem elvileg: No 48 - Sobeck Journal, 15-01-66 R
Itt van pontos leírás.

Bármikor visszamehetsz a játék vége után is begyűjteni.

Leírás szerint automatikusan megkapod, de csak akkor lesz elérhető, ha beszélsz Varlal és Erendel a Spire-ben.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#905) HaZsolt válasza Callisto (#904) üzenetére


HaZsolt
őstag

Sehogy sem jön össze:(. Nektek megvan? Gyanakszom rá, hogy ez egy bug.

(#906) Lefty


Lefty
addikt

Van, akinek mar megvan az osszes adept fegyver?

(#908) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Nem is tudtam eddig, hogy a Funko-nak van ilyen Horizon-os Mystery Mini Blind Box-a.

A szereplők dizájnja itt nekem annyira nem jön be, de a gépek jól néznek ki, a videogamesupply, amit hyggelig ajánlott legutóbb, ezeket is egész jó áron adja, 2.586 Ft-ért be is rendeltem egyet próbaképp. Kíváncsian várom. :)

A normál Pop-os watcher-em viszont baromi fejnehéz és majdhogynem napi szinten lebucskázik a polcomról, és ehhez stand sincs. Nem tudom mit találjak ki erre... :F

(#909) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy a pajzsos armornak mi a neve? több videóban is láttam, de a játékban még nem találtam meg.

(#910) SH4D0W2011 válasza ***ANDRÁS*** (#909) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

A Shield-Weaver lesz az, ha jól emlékszem 5 power cellt kell összegyűjteni hogy bejuss hozzá, azokat viszont csak a sztoriban való haladással tudod majd összeszedni.

[ Szerkesztve ]

(#911) L-e-f-i-e válasza SH4D0W2011 (#910) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Az körülbelül hányas szinttől lesz elérhető?

=^-^=

(#912) SH4D0W2011 válasza L-e-f-i-e (#911) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hú azt nem tudom, szerintem nem volt karakter szinthez kötve, viszont eléggé a történet főszálának vége felé lehetett csak megszerezni.

(#913) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

BÚÉK! :) :D

(#914) nanorambo


nanorambo
őstag

Novemberben vettem ps4-et, és csak december végén vettem meg a horizont. Nem tudom miért vártam vele eddig, nem is emlékszem mikor volt utoljára, hogy így el tudtam veszni egy játékban. Elég sokat toltam azóta, és még csak most hagytam el az első helyszínt. Csinalom a mellékküldetéseket, gyűjtögetek (hardon tolom, eléggé kellenek a potik és erősítők) stb. Nagyon tetszik a hangulata és itt tudtak megcsinalni először hogy érdekelnek a gyűjthető dolgok, mett abbol derül k mi törént az emberiséggel. Baromi jó az egész.

A frozen wilds-t mikor érdemes elkezdeni? Sztori utan vagy közben?

[ Szerkesztve ]

(#915) Lefty válasza nanorambo (#914) üzenetére


Lefty
addikt

Nem kotelezo a main story utan elkezdeni, viszont en azt ajanlom, hogy kelloen tapos legyel. Nehezebb azert, mint az atlag mellekkuldetesek az alapjatekban, 40 koruli szint alatt en nem mennek oda.

[ Szerkesztve ]

(#916) ***ANDRÁS*** válasza SH4D0W2011 (#910) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

Hát a legelső power cellt kapásból otthagytam az öregmamik barlangjában :D és vissza se tudok menni :W mivel zárva a kapu. :DDD

(#917) glspeter1 válasza ***ANDRÁS*** (#916) üzenetére


glspeter1
őstag

Egyel messzebb lévő helyre gyors utazz és úgy gyalogolj oda, úgy nyitva kell lennie. :K

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#918) PowerBuldog válasza ***ANDRÁS*** (#916) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Később vissza tudsz majd. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#919) hyggelig válasza glspeter1 (#917) üzenetére


hyggelig
senior tag

Ez sajnos már hónapok óta nem működik.

A sztoriban újra vissza kell majd ide jönni, akkor majd felveszed. Én is így csináltam.

(#920) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!

Na ma reggel összejött a Platina potom 85h 41min alatt (ez nekem 6 hónap volt, közben volt egy kis kitérő Dishonored-ra)... Tudom ez baromi sok és e miatt nem is értem hogyan lehet ezt a játékot lezavarni pl. 20 órában. Még a végére így is maradt néhány Side, de azok nem kellettek a platinához, így inkább arra mentem rá.
Végig kb. próbáltam a Side-okat előbb megcsinálni, mint a Main történet szálat, de az utolsó 10-15 óra szinte már csak arra ment el, így a történet része fel is pörgött rendesen. Az elején eléggé homály volt nekem a sztori (vagy csak már régen volt a tavalyi nyár :) ), és szinte nem is használtam Fast travelt, meg szinte csak a környezetet, robotokat szoktam meg, ámultam és bámultam. A sztori végső háborújától tartottam (Hard-on mentem), de sokkal egyszerűbb volt megküzdeni a Deathbringerekkel, mint gondoltam. Mondjuk a spec. ruha is jól jött. :D
A játék legvégére maradtak a gyűjtögetős dolgok (már ami nem lett meg a folyamat közben) és a Hunting Groundsok. Na azoktól tartottam egy kicsit, de így utólag egyáltalán nem voltak vészesek. (Legnagyobb szívás nekem a Stealth-esek közül a 4 crate lootolása 1:05 alatt volt.)

Elmondhatom, hogy nekem ez életem játéka volt (kb. 6 év PC, aztán 18 év game-mentesség és most 1 éve PS4), gyönyörű, jól átgondolt, élvezetes. Pl. az a harc fejlődés vagy robotokhoz való hozzáállás is nagyon bejött, hogy az elején a Sawtooth is komoly gondot okozott, majd jött a 2. (vagy X.) lépcsőfok a Thunderjaw, aztán a végén már nem okozott szívfájdalmat, ha nekik kellett menni, persze a fegyverek, ruhák is szépen fejlődtek közben ezt aláírom, nem csak a bátorságom :) .

Szóval mindenkinek erősen ajánlom (még ha nem is a full végigjátszás vagy platina a cél, mert néha csak bolyongani is baromi jó tud lenni...). Most egy kis pihenő következik Aloy-jal, de utána tuti belenézek a Frozen Wilds-ba.

(#921) moordavid


moordavid
aktív tag

Helló HZD playerek :-)
Röviden (HaHa), hogy miért lett az egyik legmeghatározóbb játék számomra Aloy története. Nagyon szerettem gyerekként a videójátékokat. Pre-Pentiumos őslénynek érzem magam néha, még a jó öreg 386-oson kezdtem el játszani. Már ameddig engedték, mert ugye anno a szülői szponzoráció hamar elakadt a "nincs rá pénz" és a "Hülyeség" címszóval.

Közben persze csak rakosgattam magamnak egy pc-t amit fejlesztettem amikor tudtam. Na de az élet hozza, hogy másra kell koncentrálni, szóval ez abba is maradt egy jó időre. Eljutottam oda, hogy magam keresetét úgy beosztva ahogy akarom, konzolra akartam váltani. Kanapáról nagy tévén, a minimum konfig mint olyan teljes elfelejtését akartam kipróbálni. Szóval lementem a boltba tejért, és hazamentem egy sony ps4 pro-val megy 49 colos 4k tévével :-D

Aztán elindítottam a játékot, és lényegében ott ragadtam a kanapénkon. Az állam valahol a padlón, a szememet a grafika-, a fülemet a zene-, az agyamat pedig a történet abuzálta rommá :-D Kocka vagyok, aki végre kiélheti gyermeki vágyait! (És a nejem is áldását adta rá ;-) )

Szóval itt ragadtam ebben a világban, és még a Frozen Wild-ba sem kezdtem bele, igyekszem a lehető leglassabban játszani, hogy tovább tartson (Pedig már ott csücsül a Witcher 3, a GTA V).

Az, hogy mi merre és hol van azt nem is kérdezem, öröm lesz megtalálni. Viszont. A Frozen Wild az folytatja a történetet aminek még nem járok a végénél, vagy kiegészíti azt?

"Like tears in rain."

(#922) SH4D0W2011 válasza moordavid (#921) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

Szerintem ezt jelenti valahol gamernek lenni, átadni magunkat az élménynek, nem a nagyfelbontású textúrák és magas framerate hajkurászása. :)
A DLC-be még én is épp csak belekezdtem, de ez inkább mellékszál, a fő sztoriline-hoz nincs köze, szóval csinálhatod bármikor. Vagyis majdnem, mert mintha olvastam volna, hogy 30. szint alatt viszont nem nagyon érdemes arra vetődni, mert elég kemények az itteni corrupted gépek.

(#923) dvd24 válasza moordavid (#921) üzenetére


dvd24
senior tag

így van a frozen wildsnak nincs köze a fő sztorihoz, viszont ajánlott azután odamenni, hogy maximumra vagy fejlesztve, mert jóval erősebbek ott a gépek mint az alapjáték bármely pontján

(#924) nanorambo


nanorambo
őstag

Most végeztem a sztorival (a játékkal még nem :D).
Azt a rohadt! Nálam a Mass Effect trilógia az etalon, az az all time kedvencem, rongyosra játszottam az összes részét. Nem gondoltam volna, hogy a Horizon Zero Dawn lesz az a játék, amelyik a Mass Effect mellé kerül. Ez az a szint, amit mindenkinek ki kéne próbálnia, és végigjátszani.
A credits után van egy kis jelenet, remélem az arra utal, hogy lesz folytatás.

Nagyon szerethető a főhős, a mellékkarakterek, az egész világ, nagyon jól megcsinálták a vadászósdit, tényleg ismerned kell a robotokat, minek mi a gyenge pontja. Instant kezdem is a new game +-t és 100 százalékra megpróbálom kitolni, ráadásul a frozen wilds-ot még el sem kezdtem. Úgyhogy grat a Gorilla Gamesnek. :R

(#925) emiki6 válasza nanorambo (#924) üzenetére


emiki6
veterán

Oh, igen, az ME engem is megfogott a HZD mellett. (Mondjuk ennek a harcrendszere sokkal jobban bejött) Jut még eszedbe hasonló?

Lesz folytatás, azért is nem lesz több DLC a FW-on kívül, ha kicsit visszatekersz volt róla szó. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#926) nanorambo válasza emiki6 (#925) üzenetére


nanorambo
őstag

Ohh, annak nagyon örülök, hogy lesz folytatás.
Mármint mi hasonló? Játék vagy harcrendszer? :) Amúgy tényleg nagyon jó a harcrendszere, élvezet lebontani a nagy dögök testrészeit.
Játékból hasonló lehet esetleg az Enslaved: Odyssey to the West. Szerintem a készítők nagyon sokmindent vettek innen, ami a világot illeti. Nagyon sok a hasonlóság, bár az Enslaved sokkal könnyedebb, lazább cucc és nem open world. Meg a HZD játszása közben (főleg, amikor a régi bunkerekben mászkálunk) többször is a Soma ugrott be. Az egy elég nyomasztó scifi játék, fps és horror, de valahogy mégis sokszor ugrott be, a robotizációval és a tudattal foglalkozik, itt is kihalt már az emberiség.

(#927) emiki6 válasza nanorambo (#926) üzenetére


emiki6
veterán

Nem gondoltam volna, hogy a Horizon Zero Dawn lesz az a játék, amelyik a Mass Effect mellé kerül.
Ilyen értelemben hasonlóra gondoltam.
A soma már fel van írva, de akkor felírom az enslaved-et is.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#928) Egrilaci


Egrilaci
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni. Megvettem a Horizon játékot lemezes változatban. Sajnos olyat produkál hogy menet közben vibrál a kép, akár hogy is állítom be a tv-t akkor is kamera mozgás közben villog nagyon gyorsan ha gyorsan pláne a fűnél nagyon észrevehető. Másik tv-n is ezt produkálta. Ps4 slim gépem van és nem tudom mit lehet ennek tenni?

(#929) Callisto válasza Egrilaci (#928) üzenetére


Callisto
őstag

Milyen TV? HDR képes? 4K? Próbáld ki, hogy átállítod a TV-t Game Mode-ra. Illetve ha nem segít, akkor az RGB display kimenetet a PS4-en Full-ról Automaticra.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#930) Egrilaci válasza Callisto (#929) üzenetére


Egrilaci
csendes tag

Sima Samsung ue 40h 6203 tv. Nincs hdr. De lg 530v is ezt produkálta. Automatikusra van állítva és játék módba is próbáltam már.

(#931) Unbaised-Ben válasza Egrilaci (#930) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Szia, csak ennél a játéknál van ilyen? Nekem ezt csinálta, vibrált a kép néha ha úgy gondolta, végül a megoldás a másik hdmi port használata lett a tv-nél. Szintén samsung.
Vagy próbálj ki másik hdmi-t.

[ Szerkesztve ]

(#932) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok, nemrég szereztem be a játékot és a hud kissé kilóg a képernyőből, viszont a beállításokban a hud méretezésére semmilyen lehetőség nem találtam. Én nem látom vagy tényleg így kell maradnia?

köszi :R

halahala

(#933) SH4D0W2011 válasza xenom0rph (#932) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nem nagyon kéne kilógnia a HUD-nak, méretezésre viszont én sem emlékszem. Nem próbáltad esetleg a Dynamic HUD-ot bekapcsolni? Hátha az segítene. Vagy még a Display Area Settings-re érdemes lenne vetni egy pillantást.

(#934) Callisto válasza xenom0rph (#932) üzenetére


Callisto
őstag

PS4 beállításoknál nézd meg a képernyőterület beállítást.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#935) Egrilaci válasza Unbaised-Ben (#931) üzenetére


Egrilaci
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=OgLSXmlwuMk&feature=youtu.be

(#936) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

üdv !
azt kérdezném ,hogy mi a különbség a nehézségi szintek között ? (story- easy -normal...stb.....)
köszönöm a válaszokat !

:R :R :R

(#937) emiki6 válasza hjtz4t3wrseg (#936) üzenetére


emiki6
veterán

story: valószínűleg nevetségesen egyszerő, azoknak rakták be, akik nem akarnak a harccal bajlódni
easy: nagyon könnyű, minimális kihívás
normal: laza
hard: itt már van kihívás, odafigyelést és igényel, párszor vagy többször meg fogsz halni, én így vittem végig, pedig első ps játék, amivel úgy igazán játszottam.
van még egy nehezebb fokozat, feltételezem az "vadász, vadász..." (ha ismered a viccet) típusú. :P

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#938) hjtz4t3wrseg válasza emiki6 (#937) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

:DDD köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#939) pulffy


pulffy
őstag

Hali, NG+ban a Current levelnek van valami ertelme?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#940) moordavid


moordavid
aktív tag

Végig vittem :-) Gyönyörű történet, a Frozen Wild pedig kellemesen kiegészíti :-) Egy kérdés: Honnan tudom, hogy az összes side quest-et megcsináltam? Trófea jár érte (Nem emlékszem, hogy kaptam volna)?

"Like tears in rain."

(#941) SH4D0W2011 válasza moordavid (#940) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

A DLC-hez van ilyen trophy: All Quests completed - Completed all side quests and errands in the Frozen Wilds, az alapjátékhoz viszont nem láttam.

(#942) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Üdv! Az utolsó három power cell-ért vissza lehet menni, miután már megcsináltad a küldetéseiket (Maker's End, The Grave Hoard, GAIA Prime)? Mind a három küldetés megvan, de valahogy elmentem a power cell-ek mellett. The Grave Hoard-ban visszamentem addig, ahol a power cellnek kéne lennie, de már nincs ott...

(#943) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!

Egy amatőr kérdésem lenne. Hogyan lehet vágtázni a fémparipával? Mert nekem sehogy sem sikerül csak a lasú séta.

(#944) SH4D0W2011 válasza Maxell014 (#943) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

X-et nyomva tartva gyorsít. :)

(#945) moordavid válasza danielgalaxy (#942) üzenetére


moordavid
aktív tag

Elviekben igen, én a 'The Mountain That Fell' küldetés közben vettem fel a harmadikat amit megszereztem, és utána mentem vissza a többi helyre felvenni a cuccokat.

"Like tears in rain."

(#946) danielgalaxy válasza moordavid (#945) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Köszi! Közben rájöttem, hogy az pont nem hiányzik, mert a küldetés során felvettem mégis, a többiért pedig vissza tudtam menni. Végig is játszottam közben, a Frozen Wildssal együtt. Nagyon jó kis játék, a vége volt csak kicsit összecsapva.

[ Szerkesztve ]

(#947) tigor


tigor
tag

Sziasztok,

Horizon Zero Dawn kapcsán lenne kérdésem. The Frozen Wilds DLC-ben megcsináltam az vadászos challengeket mindegyiket a legjobbra, mégsem dobja a trófeát. :(

Más is tapasztalta ezt a jelenséget? Jó lenne minden trófeát megszerezni benne, alapjátékba platina már megvan. :))

(#948) SH4D0W2011 válasza tigor (#947) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hello!

A trophy többi része is megvan? Azt hiszem még a Tallneck és a bandita tábor kipucolása is kell hozzá. Nekem még a hunting grounds van belőle. :D

(#949) tigor válasza tigor (#947) üzenetére


tigor
tag

Update!
Én voltam a gyökér, az Ikrie-t kevertem a hunting lodge-s öregasszonnyal, azóta meglett. Úgyhogy szoóködnöm fel,kezdődhet a NG+ ultra hardon. Úgyis bele fog törni a bicskám. :))

Az egyetlen negatívumon a játékkal kapcsolatbn, hogy a sztori utolsó küldije után, igaz ugyan visszadob tovább felfedezni ha még nem tetted meg, de folyamat aktív ugyanúgy mintha nem csináltad volna meg.

(#950) pulffy válasza tigor (#949) üzenetére


pulffy
őstag

Nem veszes az NG+ ultrahardon, feltem tole en is mert a eloszor hardon keztem a sima storyt aztan vegefele mar normalra valtottam, de nem kellet sokszor ujra kezdenem , 1 amit nem tudtam, es nagyon zavaro volt az az enemi eletereje hogy nem latszik mennyi van hatra meg, mikor doglik mar meg :)

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.