Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73301) Zsolty20 válasza catalano (#73300) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Értem amit mondasz és meg is értem. Azonban nincs kábelmenedzsment terén szépérzékem, legalábbis nem annyi, mint sok más nagyobb gépépítős csapatnak/embernek. Én még abból a korból származom ahol az elsődleges szempont az, hogy működjön és könnyen hozzáférhető legyen egy esetleges szervizelés kapcsán :D
Plusz a türelmetlenség nagy problémám amin itt-ott igyekszem dolgozni, de alapvetően a masinával megvagyok elégedve. Működik, a hőfokok rendben vannak, a szellőzés megfelelő, a kábelek sehol semminek nincsenek útban. Nem mondom, hogy végleg így marad, de egyelőre biztosan.
Ettől függetlenül ha valaki bemutatná a megfelelő menedzsmentet nálam azt nagyon szívesen várom és megkínálom amivel csak szeretné :D

[ Szerkesztve ]

(#73302) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Zsolty20

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#73303) Zsolty20 válasza Rottweiler89 (#73302) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Értem a dolgot, de ezt itt engedjük is el. Úgy érzem hiba volt megmutatnom. Ettől függetlenül köszi. Szép napot! :)

(#73304) Angie™ válasza Zsolty20 (#73303) üzenetére


Angie™
addikt

Ne már, dehogy volt hiba!!!

Köszönjük szépen, biztos vagyok benne hogy építő szándékkal születtek a kommentek, még akkor is ha van pejoratív sugallata egynek-kettőnek.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#73305) KAMELOT válasza Zsolty20 (#73303) üzenetére


KAMELOT
titán

Azért van a fórum, ha van hiba akkor szólunk. Így azt ki tudod javítani. Esetleges későbbi problémákat el tudod kerülni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73306) VTom válasza Zsolty20 (#73296) üzenetére


VTom
veterán

Ne vészes az. A felső fehér entikábeleket látom már megoldottad, begyűrted a gumi mögé.
A VGA alatt is van ilyen gumi, ha jól látom, azokat a kábeleket is be lehet oda passzírozni, és már csak az AIO blokk kábele marad, azt meg próbáld meg úgy elvezetni, hoyg minél kevésbé látszódjon.
Aztán kb. meg is vagy.

KAMELOT: a kábel menedzsment esztétikai kérdés, nem probléma. Ha neki így is megfelel, akkor sincs semmi gond. Az egyetlen értelmes hsz speedy-től jött, a többi csak fikázás. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73307) Rowon


Rowon
veterán

Kemény ez a 21. század már nem az a fontos egy számítógépben, hogy egyáltalán működik és ellátja-e a feladatát, hanem hogy hogyan áll benne a kábel. :)) Ez már civilizációnk bukásának előszobája!

A hörcsög tetszik a futókerékben. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#73308) TechN7ne válasza Rowon (#73307) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem az a munka ha összecsapod ,hanem ha rendesen megtervezed és szépen megépíted.

(#73309) mefistofeles

Igazából itt két dolog van. Egyrészt őt nem érdekli, hogy néz ki a gépe csak működjön. Ez szíve joga, az ő gépe. Ettől kezdve totál felesleges kábelmenedzsmentel traktálni.
Másrészt akkor meg felesleges üveg oldalfalu házba tenni, csak megszólják.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73310) Zsolty20 válasza VTom (#73306) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Próbálok itt válaszolni mindenkinek. :D

VTom: A ventikábelek szerencsére voltak olyan hosszúak, hogy eltudtam őket vezetni teljesen hátul és csak a szükséges rész látszik. A VGA alatti kábeleknél a Sata kábelekre gondolsz szerintem. Azok egy része elfog tűnni amikor kiveszem a 2 db 3.5-ös HDD-t, így azzal nem is lesz gond. Az AIO blokk kábelét próbáltam minél jobban megoldani, de nem jöttem rá a megfelelően kivitelezhetőre, ezért egyelőre maradt így. Egyébként semmiféle probléma nincs a géppel, kábelek nem akadnak be sehova, ventiket nem korlátozzák, légáramlásban nincs szerepük.

Kamelot: értem a dolgot és köszönök, hogy ha hibát láttok akkor szóltok, de ahogy VTom is említette, inkább fikázásnak hatott a dolog.

Rowon: Hát látod, van akinek nem elég annyi, hogy működik, az is legyen szép és jó, ahogy a benne lévő kábelek hogy állnak, aztán ha meg hirtelen mókolni kéne valamit és nem tud, mert minden el van rejtve akkor meg fogja a fejét. :D
Igen, a hörcsög tényleg jópofa, asszonynak is tetszik. :D

TechN7ne: Ahhoz, hogy Te rendesen megtervezd és szépen megépítsd valszeg egy élet is kevés lenne, mert sosem leszel elégedett. Mindig lesz ami egy picit is nem fog tetszeni és szálka marad. Persze lehet szépen csinálni, de mindenkinek más a szép, tökéletes meg nincs.

mefistofeles: nem azt mondom, hogy felesleges a kábelmenedzsment, én is szívesen csinálom egy bizonyos pontig. Ha azon a ponton túl, már nem okoz örömöt, akkor miért csináljam? A lényeg - ahogy te is írtad - a megfelelő működés. Jelenleg ez a gép képes erre? Igen.

[ Szerkesztve ]

(#73311) TechN7ne válasza mefistofeles (#73309) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Aki fehér üveges házat vesz fehér lappal és aio hűtéssel ,biztos ,hogy érdekli hogyan néz ki a gépe.

Zsolty20
Ez nem igaz mert nem vagy messze a széptől ,első körben szépen elrendezed (eldugod a kábeleket) ,és majd idővel beleraksz egy szép fehér vga-t (utóbbival ráérsz később is).
Összességében meg nekem tetszik a géped. :)

[ Szerkesztve ]

(#73312) Zsolty20 válasza TechN7ne (#73311) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Kedves vagy, én messze érzem a széptől a jelenlegi összetételt, legalábbis kábelek terén. De idővel mindenre sor kerül, ezt az állapotot nevezzük mondjuk 1.0-nak, mert bekapcsol a gép, ellátja a feladatát. A fehér VGA-val már asszony is cukkol, s csak addig csinálja amíg be nem szerzek egy ilyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#73313) Speedy007 válasza Zsolty20 (#73301) üzenetére


Speedy007
őstag

Csak képet tudok mutatni sajnos , nálam így lett megoldva egy kis szigetelő szallag tuningal mivel az Arctic P-s széria A-RGB-s csatlakozók könnyen szét csúsznak. A be kapcsoló gomb és vele együtt az USB port a gép tetejéről az oldalára költözött mivel nekem a gép az asztalon van fej magasságban így kényelmesebb indítani meg az előlapi portokat elérni

(#73314) mefistofeles

Fejembe vettem, hogy vertikálisan elfordítva (ventikkel kifelé) teszem a gépembe a videokarimat de szembesülnöm kellett vele, hogy a házam nem alkalmas a dologra. Most egy érdekes ötletet találtam a neten, ennek a megvalósításán filózok: [link]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73315) Speedy007 válasza mefistofeles (#73314) üzenetére


Speedy007
őstag

ez se rossz tiktokon találtam ;]

[ Szerkesztve ]

(#73316) mefistofeles válasza Speedy007 (#73315) üzenetére

Aztakurva.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73317) sinya85 válasza mefistofeles (#73314) üzenetére


sinya85
senior tag

mégis miért nem alkalmas?

ஜ۩۞۩ஜ

(#73318) KAMELOT válasza mefistofeles (#73314) üzenetére


KAMELOT
titán

Ott van neki a hely. Vegyél egy risert tartóval együtt és kész is.
Ez a tükrös dolog semmire sem jó!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73319) mefistofeles válasza sinya85 (#73317) üzenetére

Úgy értettem, hogy az volt az elképzelés, hogy egy riser kábel 90 fokban elfordított pci csatival elég lesz. De beépítő keret kéne, ami meg annyiba kerül mint egy ház, szóval felejtős egyenlőre.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73320) Laraxior válasza Speedy007 (#73315) üzenetére


Laraxior
titán

Wow, ez tetszik :C mi meg a radiatorokat pakolgatjuk kifele :W :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#73321) sinya85 válasza mefistofeles (#73319) üzenetére


sinya85
senior tag

milyen házra gondolsz?
[link]
[link]
nem olyan vészesen drágáik :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#73322) mefistofeles válasza sinya85 (#73321) üzenetére

Számítógép házra természetesen.
Találtam egy ilyent de a tulaja még nem válaszolt.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73323) KAMELOT válasza sinya85 (#73321) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont ezt írtam én is. Egy ilyenért nem nagy pénz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#73324) VTom válasza KAMELOT (#73323) üzenetére


VTom
veterán

Relatív, hogy kinek mi a nagy pénz. Gondolom nem szán 20 ezret rá.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73325) Rowon válasza VTom (#73324) üzenetére


Rowon
veterán

Atya világ, egy ilyen valami 20 rongy? :)) Biztos megéri valakinek.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#73326) VTom válasza Rowon (#73325) üzenetére


VTom
veterán

Igen. A házam pl. 49 ezer Ft volt, a riser bele meg 18 ezer. Vicc.
Persze, tudom, van benne egy szalagkábel, meg 2 csatlakozó. Azok meg nagyon drága cuccok :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73327) Floyd80 válasza VTom (#73326) üzenetére


Floyd80
addikt

A kábel amúgy tényleg drága, a PCI-e 4.0-sok alapból ilyen 15-20-ról indulnak, ahhoz képest a tartó nem sok.

Ezt a Coolemastert pl. 31-ért vettem, most se olcsóbb.

Vertical Graphics Card Holder Kit V3 | Cooler Master

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73328) jokeph válasza Floyd80 (#73327) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nemrég építettem be egy ilyet, feketéből. :)
Elégedett vagyok vele.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73329) LLKobe válasza Rowon (#73325) üzenetére


LLKobe
veterán

Extra igények extra kiadással járnak. És ez nem létszükséglet, a többszáz ezres VGA-t nem dugnám bele énse valami random szutyokba.

Amúgy annak a 20k-nak lassan a fűtőrétéke több mint mint amit boltba ér :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#73330) Rowon válasza LLKobe (#73329) üzenetére


Rowon
veterán

Amúgy annak a 20k-nak lassan a fűtőrétéke több mint mint amit boltba ér :D

Sajnos amúgy tényleg... :(

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#73331) Floyd80 válasza jokeph (#73328) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, nagyon jól össze van rakva, kb. egy perc bedobni a gépbe, előre-hátra, jobb-balra állítható. Ez itt a reklám helye. :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73332) jokeph válasza Floyd80 (#73331) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K
A kopasz riser kábelhez mérten gazdagon jó az ára is. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#73333) mefistofeles

Igazából nekem ez a VGA forgatósdi úgy egy héttel ezelőttig nem is jutott eszembe.
De beszereztem egy régi klasszikus VGA egy különleges darabját és annyira tetszik a vas, hogy elhatároztam, ennek látszania kell a gépben. Akkor kezdtem körbe járni a témát de el kell mondjam az egész setupom jóindulattal 200k szóval egy 30 ezres kütyü aránytalanul soknak tűnik. Persze használtan valszeg meg fog valósulni a dolog de még keresgélek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73334) Floyd80 válasza mefistofeles (#73333) üzenetére


Floyd80
addikt

Akitől vettem anno ezt a kártyát, neki így volt benne:

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73335) VTom válasza mefistofeles (#73333) üzenetére


VTom
veterán

Vannak horizontális elrendezésű házak, amikben látszik a kártya. Olyanon nem gondolkodtál?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73336) sinya85 válasza Floyd80 (#73334) üzenetére


sinya85
senior tag

de miért nem azt mutatod, hogy a te gépedben, hogy állt :D
bocsánat félre értettem, a kártyát vetted tőle.
amugy a tartó is jó abból a szempontból hogy nem kell farigycsálni a házon a monitorkábel miatt mert mágneses és oda rakod ahová akarod, dönthető ha jol emlékszem 60tól 90 fokig.

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#73337) mefistofeles válasza VTom (#73335) üzenetére

Arra gondolsz ahol vízszintesen helyezkedik el az alaplap? Volt olyan házam, bár akkor még nem voltak ilyen kártya forgatós hóbortjaim.....
Viszont emlékeim szerint ezek a házak inkább zártak és ritka az üveg oldalfalú.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73338) sinya85 válasza mefistofeles (#73337) üzenetére


sinya85
senior tag

arra gondolt, hogy álló ház és van benne hely a vga-nak ugy hogy függőlegesen álljon.
igaz sokmindent nem érnek és mindig olcsobb egy holder.

ஜ۩۞۩ஜ

(#73339) VTom válasza mefistofeles (#73337) üzenetére


VTom
veterán

Ige, arra. Van belőlük ablakos is, bár ahogy látom, azért azok sem olcsók.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#73340) mefistofeles válasza VTom (#73339) üzenetére

Hát nagyon úgy néz ki ez egy hosszabb projekt lesz. A házam tetszik és a hardvereknek van is benne elég hely de a kábeleket katasztrófa elvezetni. Apró lőréseken kell áttuszkolni őket. Most is azért nincs még kicserélve a 24 pines mert egy kb. 5 centis nyíláson van átvezetve a nagy tápkábel az előlapi USB3-as és a 2x8 pin vga kábel is.
Ha rendbe akarom vágni a setupot akkor házcsere is kéne. De erre költeni elég macerás lesz, két kamasz fiú és egy bölcsész diplomás közalkalmazott feleség mellett.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#73341) Floyd80 válasza sinya85 (#73336) üzenetére


Floyd80
addikt

Ilyen volt, a kártya azóta cserélődött. :) Vertical tartóval azért nem voltak valami jók a hőfokok.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#73342) marinea2


marinea2
addikt

Ha minden jol megy, ma meg jelentkezem a vegeredmennyel :

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#73343) marinea2


marinea2
addikt

Eddig hatalmas szivasokkal de igy allok. Ramok teteje kicsit hozza er a radiator ventijei oldalahoz. A gyari ventikkel eselyem sem lett volna beepiteni felulre.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#73344) bnorci71 válasza marinea2 (#73343) üzenetére


bnorci71
addikt

de akkor már miért nem P12 Slim venti?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73345) marinea2 válasza bnorci71 (#73344) üzenetére


marinea2
addikt

Egyszeru a valasz: ez volt keznel 😂

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#73346) bnorci71 válasza marinea2 (#73345) üzenetére


bnorci71
addikt

jaaaa..... az erős indok :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#73347) marinea2 válasza bnorci71 (#73346) üzenetére


marinea2
addikt

Sosem volt meg AIO-m , ez az elso, nem tudtam hogy mire figyeljek meg plusszba azonnkivul hogy beferjen a gyari adatok szerint! :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#73348) Askformore válasza Floyd80 (#73341) üzenetére


Askformore
senior tag

Ez valami gyönyörű :)

(#73349) moho-jojo válasza mefistofeles (#73170) üzenetére


moho-jojo
tag

Ez lett végül.


Az aida64 sensorpanel még nincs beállítva

[ Szerkesztve ]

(#73350) moho-jojo


moho-jojo
tag

Ronda? :O vélemény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.