Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hidi^ megkárosítottjait keressük! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#351) knajf


knajf
senior tag

tehát fizikai út kizárva, a szülők ha értelmesek (márpedig én reménykedem abban hogy inteligenciájuk által szerezték meg jelenlegi ''vagyoni'' helyzetüket) akkor lesznek olyanok hogy gyerek: terror ; megkárosultak: kártérítés

én most off, kicsit chillout, este visszanézek, addigis csak okosan ;)

hidi te meg nyugodtan írj a topicba, senki se fog megverni, se bántani téged :R

p.s: a szüleidnek előadhatnád a story-t, nehogy a vasárnapi ebédnél derüljün ki hogy miért áll az a sok ember a házatok előtt... ;)

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#352) Bero válasza knajf (#351) üzenetére


Bero
aktív tag

nuncsakuval, meg viperával ;]

(#353) Thunder78


Thunder78
senior tag

Több dolgot is fűznék a témához. Győr környéki lévén, nagyjából ismerem a történetet.
Tény, hogy Hidi hibázott. Többször is. Aljas módon átvert embereket. Az általam ismert esetek egy részében a szándékosság is egyértelmű. Ez valóban vért kíván, de csak képletesen.
Nem támogatom a testi fenyítést. Egyrészt fiatalkorú, másrészt nem vezet sehova, max a károsultakból ''vádlott'' lesz. Sokkal jobb megoldásnak tartom a szülők bevonását.
Össze kell gyűjteni a károsultak listáját és valaki akár a helybeliek közül elmegy Hidiékhez (akár többen is), és a szülőkkel leülve közösen megbeszélik a kérdést és megpróbálnak dűlőre jutni.
Összegezve ... valakinek fel kéne vállalni a szervező szerepét, a károsultak priviben jelentkezhetnének nála rövid történettel és összegekkel, majd ezt összegyűjtve lehet intézkedni.
Gondoljátok át! Szerintem lenne rá vállalkozó megfelelő díjazás ellenében :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#354) Thunder78


Thunder78
senior tag

A postai utánvétes küldés szintén egy külön kategória. Ugye eltűnhetnek a csomagok, nem biztos hogy azt kapod amit feladtak, stb.
Sajnos a mai magyar posta nem túl megbízható.
A dolgozók nincsenek megfizetve rendesen és úgy próbálják meg pótolni a fizetésüket, ahogy tudják. De ki nem használja ki a munkahelye által felkínált előnyöket? Én pl nagykeráron vásárolok számtech cuccokat, mert a kereskedelemben dolgozom. A rendőr helyszíni bírságot szab ki rád, amit kp-ban fizecc ki neki, nem pedig csekken, ahogy a törvény előírja. És még sorolhatnám. Ki kisebbet szakít, ki nagyobbat, de valahogy mindenki próbálja a saját malmára hajtani a vizet.
A postás jelen esetben a korábban leírtak szerint.

P.S.: Ezzel nem azt mondom, hogy minden postás, rendőr, stb lop. Elég ha 1000-ből kettő csinálja.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#355) föccer válasza Thunder78 (#353) üzenetére


föccer
nagyúr

off:

A többit meg a szülőkre bízni.

off-off:

Feltéve ha a szülők tárgyalóképesek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#356) Thunder78 válasza föccer (#355) üzenetére


Thunder78
senior tag

Könnyen azzá lehet őket tenni.
Ha jól tudom, elég jó egzisztenciájuk van. Nem örülnének szerintem a rendőrségi hercehurcának, amit ugye a ''tárgyalás'' alkalmával jól meg lehet említeni :)
Ráadásul apu rally-s karrierjének sem biztos, hogy jót tenne, ha a helyi napilapba bekerülne a neve ilyen-olyan formában. Ezt szintén meg lehet említeni. :D
Nagyon sok módszer van arra, hogy hogyan lehet a leg lehetetlenebb helyzetből is pozitívra fordítani egy tárgyalást :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#357) Hawk válasza Thunder78 (#353) üzenetére


Hawk
csendes tag

Igen ...valóban én is ezzel értek egyet mostmár, hogy kicsit higgadtabb vagyok...de sajna tényleg valaki helyinek vagy közelinek kéne felvállalni a dolgot...én sajna ha szűken számolom 300Km-re lakok...igy én sajna nem tudok menni...ha viszont még is mennem kell, akkor annak vagy anyagilag vagy más téren biztosan nyoma lesz a szülőknél/gyereknél is...nem túl olcsó sem az időm se a bezinem...

Részemről a kár: Radeon 9800SE rossz kártya mait 9800Proként adott el és hibátlannak nekem 20kHUF-ért ami azóta is ( kb. 2hete a győri postán pihen, mert annak ellenére, hogy felajánlottam hogy saját költségemre UV-el visszaküldöm - újabb 2kHUF- a kedves srác nem vette át...és a napokban vissza is fogja szvsz hozni a postás, amiért szintén fizethetek cca 1kHUF-ot.... szal nekem 23kHUF-ban van ez a biznisz... :( :((

Hawk

(#358) föccer válasza Thunder78 (#356) üzenetére


föccer
nagyúr

most nem egésszen arra gondoltam, hogy fenyegetni kellene őket....

CSak tudod vannak olyanok akik mindere azt kérdezik: '' hogyé' adod'' by Fábri, és Ők nem biztos, hogy nagyon tárgyaló képesek lennének.

Nem tudom, hogy kiről van szó, de ha azt mondod, hogy ismered őket, akkor Te biztosan tudod.

Hajrá gyerekek

byz

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#359) qtrica


qtrica
aktív tag

Emberek! Mekkora totyik lett ez? :C Jófejek vagytok mind, EZ KÖZÖSSÉG. :R

Yoda Jr.

(#360) Thunder78 válasza föccer (#358) üzenetére


Thunder78
senior tag

Én sem mondtam, hogy fenyegetni kell őket. Finoman is lehet, úgy hogy észre sem veszik.
Tudod a jó diplomata úgy küld el a sunyiba, hogy a végén már alig várod, hogy elmehess :)
Egyébként egyáltalán nem ismerem őket, de ismerek olyanokat, akik ismerik, szal ismerem a hétteret :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#361) Maranello


Maranello
tag

Mikor kapjátok el a kis patkányt?
Ha útbaesik, megyek én is. Izmos nem vagyok, de nagy igen.;]

(#362) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Bennem igy 15évesen felmerült hogy Hidi^ kollega mit kezd ennyi dellával?
Csak mert én is hasonlo cipőben jártam egy ideig mert nem tudtam ugy pénzt költeni hogy anyámék ne csekkolják le honnan van a della.. Nála nincs ilyen? és ha van akkor a szüleinek mit mond? anyu épp átbasztam 3 19éves srácot.... vagy mi?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#363) föccer válasza TexT-BoY (#362) üzenetére


föccer
nagyúr

ezek szerint Te még 13 éves sem voltál amikor reggeltél :Y

Bekker, én 19 évesen vettem meg az első számítógépemet, netem meg nem is lesz otthon soha!. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#364) beencee


beencee
senior tag

Végigolvasva a topikot, több dolgot nem értek:
1. Hogy a fiatalurat nem értem, az egy dolog, nem vagyok egyedül.
2. Nem igazán értem a győrieket. Én nem egy győri kollegával üzleteltem itt postán (!!) keresztül, maximálisan korrekt és jó légkörben. Egy ilyen nyilvánvalóan rosszindulatú és ráadásul pofátlan valaki az ő jó hírüket teszi tönkre, valakinek valóban fel kellene vállalnia, hogy a károsultakkal és megfelelő bizonyítékokkal felszerelkezve meglátogatja a családot.
3. Többek felemlegették itt a korát a fiatalembernek. Számomra az is nyilvánvaló, hogy nem a 14 évével van a baj, hanem a viselkedésével. Jómagam túl a 30-on nem egy emberrel üzleteltem itt, máshol, hardverrel, mással stb. nem gondolom, hogy az ügylet minősége a felek korától függött volna.
4. Nem igazán értem itt a rendőrség, meg nehogy vádlottak legyünk, meg ilyen félelmek felemlegetését, a véletlen és a forgandó sors sokmindent hozhat egy ember életében, különösen akkor, ha vielkedése inkább egy patkányéra hajaz.
5. És ha esetleg megtörténik, hogy a fiatalember egy átmulatott éjszaka után, a februári hideg éjszakában a szivarja vége helyett véletlenül a kisujj-percét vágja le kedvenc szivarvágójával, akkor gondolom, naponta fog köszönő levelet írni a megkárosított és egyéb PH tagoknak, hogy gondolataikkal és itteni hozzászólásaikkal segítették a vaksors kezét és ezáltal végső soron az ő élete helyes irányba való fordulását.

(#365) kisninja


kisninja
őstag

Nekem soha nem jutott ilyen az eszembe. Nem lennék hidi helyében hogy valaki ekkora f@sz legyen. Az biztons hogy nem tudnák aludni a helyében de mint elözö ember is irta én nyugodtan nézek ki a fejemböl :DDD
Én féltem az első netes vásárlásomtól (talán azé mert a kolléga nem úgy válaszolt ahogy kellet volna) de minden rendben volt.
És szép összetartás ez :R örülök hogy én is tagja lehetek eme csapatnak.
Sajnos kevés tolnamegyei emberke vann fenn.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#366) föccer válasza kisninja (#365) üzenetére


föccer
nagyúr

14 évesen nem úgy gondolkodik az ember mint 22 évesen. CSak azt látja, hogy NEKI ez jó, hiszen van belőle pánze. Szerintem nem bántani kellene, hanem megtanítani arra, hogy ez nem a helyes út. A szüleit meg megcsőzni arrol, hogy gondoskodjanak, hogy a gyermekük ne folytassa tovább ezen tevékenységét.

Ki vállalja fel, hogy felveszi a szülőkkel a kapcsolatot?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#367) jasszer


jasszer
senior tag

Le a kalappal h sokan ennyi idő után is türelmesek és azon járatják a fejüket h hogyan lehetne a körülményekhez képest orvosolni a problémát. (gondolok itt a pedagógiai célzatú, szülőkön keresztül történő megoldásra)
Hidi barátunk hatalmas szerencséje h egy ilyen közegben tette amit tett - mint tudjuk - a mai világban százforintos tételek miatt is folyik a vér néhol, 14 évesen pedig illő lenne legalább olyan mértékű felelősségtudattal rendelkeznie h belássa h ennek az egész sztorinak egy nyertese van: Ő, csakis azért h eddig megúszta épp bőrrel.
(arról már nem is beszélek h sokan vagyunk ph!-n akiknek nem az a legnagyobb gondja h apucianyuci pénzéből milyen high-end vga-t hozasson a nyuszival húsvétra, szerintem nem én vagyok az egyetlen aki nem mindig engedheti meg magának h brand/új cuccokat vegyen.)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#368) Loha válasza föccer (#363) üzenetére


Loha
veterán

Optimizmus! :)

Elöbb vagy utóbb, úgy is olcsó lesz :)

(#369) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egyébbként egyszer engem is vert már át igy egy hasonlóan kiskancsó gyerek.Azt mondta, hogy majd kapom a dellát a videókártyámért, meg megbíztam benne mert a szomszéd gyerek osztálytársa volt, meg minden nap láttam a buszon, de aztán hamar eltünt a kártyámmal.Hogy a jó k életbe, és voltam olyan hülye, hogy nem mentem oda és nem vertem össze a fejét.Azóta tanultam a hibámból és normális emberekkel üzeletelek csak

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#370) Maranello


Maranello
tag

Én egyszer vetemedtem olyanra, hogy egy néhol működő, néhol nem működő winchestert adtam el valakinek, de előtte persze szóltam neki, hogy ha gáz van, szóljon és visszacseréljük a dolgokat. Persze nem ment neki, de megtehettem volna, hogy lelépek.. De könyörgöm, milyen ember az ilyen? Valakinek ennyit ér ~100.000 ft? Annál többet nem hiszem, hogy összeszedett.

(#371) g4dg3t válasza föccer (#366) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Delutan ota bele-bele olvasgatok a topicba. Nem nagyon akartam hozzaszolni, mert nem vagyok erintett, de en sem ertem miert nem lep mar vki a karosultak kozul.
Egyertelmu h a szulokkel kell felvenni a kapcsolatot. Nem kell itt veres bosszut forralni...remeljuk h az osoktol megkapja ami jar.

www.telefonkony.hu
nev: ''Hídvégi''
hol?: ''Győr''

elso talalatnal ha jol latom a cim stimmel...egy karosult szepen emelje fel a telefont es tarcsazzon...na jo kicsit keso van...most mar varhat reggelig :)

[Szerkesztve]

(#372) föccer válasza g4dg3t (#371) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Így van.

Na meg kezd igazándiból off-ba csúszni az egész topik, szal szerintem én minden véleményemet elmondtam az ügyröl.

HAjrá gyerekek, ne forraljatob verést, az:

1: nem csinálja meg senki
2: lecsuknak érte
3: ahoz az apának is lesz hozzászólása
4: nem vezet sehova.

byz

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#373) TexT-BoY válasza föccer (#366) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ezt magyarázom öcsém! 14évesen mirejó ha van egy zsák lóvéja? Lehet hogy csak én voltam béna de nem tudtam költeni azt amit itt 13+/- évesen megkerestem (igaz nem ilyen komoly zsinen ment a téma) mert ez szinte egy olyan pénz volt aminek örültem hogy van de szenvedtem vele mert ha valamit vettem muter jött azzal hogy honnan a della. ha meg nem költhetem MINEK?
Érted a gondolat menetet?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#374) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Hát én is olvasgattam a totyikot. 1értelmű, hogy itt a szülőkkel kell felvenni a kapcsolatot, DE felmerül bennem vajon milyenek lehetnek a szülők ha a fiúk ilyenekre képes? azért ott van egy kis nevelési probléma is. Én nem akarok odamenni felvilágosítani aput, anyut 1. nem vagyok érintett 2. nem hiszem, hogy 17 éves srárcra fognak hallgatni. Szóval egy érntett elmegy a családhoz és megbeszélik az egészet a szülőkkel nameg a gyerek is legyen ott. Nem árt a szembesítés ;] Tuti egy életre elmegy a kedve a csalástól abban a pillanatban mikor rádöbbentik a ház urát mi itt a helyzet...

u.i: mintha régen lett volna egy srác aki szintén átvágott valakit asszem moderátort, hogy is hívták .... Matek? :F

(#375) #16741888 válasza TexT-BoY (#373) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ez pontosan így volt, én is kerestem pénzt, ebből abból de elkölteni nem tudtam mert egyből jött a kérdés hogy ez honnan az honnan, ezért költöttem mindíg számítógépre mert abba nem látott bele.:DDD

(#376) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Én is gépre költöttem Most már italra :DDD

(#377) gabi133


gabi133
aktív tag

Már elnézést, lehet hülyeséget linkelek, de ez nem a szóban forgó HIDI gépe 1 évvel korábban (a galériában)? [link]
Mert ha igen, akkor jól megy neki nagyon! :Y

(#378) Realradical


Realradical
őstag

Tudjátok az a gáz ,hogy ha a gyerek attitűdjéből lehet valamennyit következtetni a szülőkére is...szerintem nem nagyon lesznek szivéllyesek és nem fognak titeket aprósüti mellé behíni egy tea mellé megbeszélni a dolgot..nekem a becsapott ajtó valószínűbbnek tűnik és kínos hallgatás utána... :(
Csak abból indulok ki ,hogy eddig jutott a gyerek és nem kérdezik a szülők ,hogy figy édes pici fiam honnan az istenből jött neked 12db ajánlott küldeményed?
Egy próbát megér de menjetek többen és vigyetek molotov koktélt... :DDD ;]

[Szerkesztve]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#379) Maranello válasza Realradical (#378) üzenetére


Maranello
tag

Ha nem tudják kultúráltan megbeszélni, akkor mehet a feljelentés szvsz.
Nehogymár.

(#380) Lengyi válasza Realradical (#378) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Pontosan erről beszéltem, hogy milyenek az ilyen szülők :( Persze lehet hogy csak szende szűz anyu apu és a kölök ''viseli a nadrágot''. Ha meg nem akkor marad a rendőrség csaknem akarják hogy a fiúkat a javítósok neveljék.... mert ugyebár 14 years old ;]

(#381) föccer válasza Maranello (#379) üzenetére


föccer
nagyúr

Bocsánat, mégis beírok.

Mondja már meg nekem valaki, hogy mi a fészkes fenét mondanál a rendörségnek?

Bocsánat rendőr bácsi, feketén boltoltam ezzel a kiskorú gyerekkel. Nincs se adás-vételim, se számlám. Szeretném vissza a pénzem.

Na nem akarok belepuszulni a röhögésbe.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#382) Realradical válasza Maranello (#379) üzenetére


Realradical
őstag

Nekem van egy polgári perem ami 16 éve megy...Az tuti nem vezet célra...
A megoldás kellemesen elcseverészni a csapat egyik felének közben távozni a csapat másik felének hátsó ajtón Hidi gépével! :DDD
Aztán gyűjthetik a neveket és perelhetnek ők 25 ismeretlen embert akik osztozkodtak! ;)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#383) Realradical válasza föccer (#381) üzenetére


Realradical
őstag

Milyen fekete?A fekete az ha 25db procit rendelsz számla nélkül...nem az ha egy darab procit vásárolsz bizalmi alapon...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#384) Markgx10 válasza Maranello (#379) üzenetére


Markgx10
őstag

Felénk (nem földrajzilag) az ilyet már rég elásták volna :U Pénz nem nagyon lesz ebből sztem, de ne nekem legyen igazam. Sok sikert a károsultaknak, valahogy remélem sikerül megoldani. :U

(#385) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Figy volt már tök pitiáner dolog miatt rendőrségi ügyem semmi bizonyíték ellenére is bevittek elbeszélgetni. A rendőrök meg örülnek az ilyen esetnek, csak statisztikanövelés...

szerk: áhh az a rohadt válasz gomb :B

[Szerkesztve]

(#386) föccer válasza Realradical (#383) üzenetére


föccer
nagyúr

És mi van az eltitkolt jövedelmekkel? ;)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#387) knajf válasza Thunder78 (#353) üzenetére


knajf
senior tag

erre reagálok:

KERESÜNK VALAKIT,AKI SZERVEZNÉ HIDI KÁROSULTJAINAK LISTÁJÁT STORYVAL KIEGÉSZÍTVE!!!

R

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#388) Realradical válasza föccer (#386) üzenetére


Realradical
őstag

Mit nevezel annak ha veszek magamnak egy procit?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#389) Lengyi válasza Realradical (#388) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Ha nagyon szőrözni akarunk minden fekete amiről nem készül adásvételi szerződés vagy valami, mintha így lenne, vagy nem? :F mind1 vissza a témához

(#390) gabi133


gabi133
aktív tag

(#377) :F

(#391) Flashback


Flashback
addikt

Hozzáadom a listához, kíváncsi vagyok mi sül ki belőlle! A legjobbakat!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#392) knajf válasza Lengyi (#374) üzenetére


knajf
senior tag

márk... nem?

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#393) KrAt


KrAt
veterán

Behalok: most néztem meg az aktív emberek listáját: ''Hidi^ 2006-02-07 23:13:59 ''
Az egészet olvasta szvsz :DD
Szvsz Hidi^ gyere elő, és beszéljétek meg békében, így nem lesz jó! :(

(#394) knajf válasza gabi133 (#377) üzenetére


knajf
senior tag

de....

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#395) knajf


knajf
senior tag

azt nem vágom,hogy miért nem ír... semmi félnivalója sincs,előre látni a dolgok kimenetelét

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#396) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Hidi megcsörgetlek felhívsz? beszélnék veled csak mivel te úgyis ilyen jól el vagy ereszte dellával ne én fizessem a hívást :D

(#397) föccer válasza KrAt (#393) üzenetére


föccer
nagyúr

Legalább otthon készítheti lelkileg a szülőket.:D


Szerintem is érdemes lenne itt megbszélni a dolgokat [ nem hinnám, hogy kimagyarázással lehetne bármit elérni... ]

[Szerkesztve]


még indig Hidi^ 2006-02-07 23:13:59

[Szerkesztve]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#398) knajf válasza Realradical (#382) üzenetére


knajf
senior tag

elárvereznénk :D én a prociját kapnám :C :C :DD :DD

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#399) Realradical


Realradical
őstag

No jó én ejtem a témát mert már csak ismételném önmagam...Knajf ha kell erősítés szólj és elküldöm az asszonyt!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#400) Lengyi válasza knajf (#398) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Nekem elég a feje :))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Hidi^ megkárosítottjait keressük! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.