Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45951) cekkk válasza bajnokpityu (#45949) üzenetére


cekkk
veterán

Mindjárt felrakok egy szervert és megnézem a beállításokat, de én úgy tudom, csak 44be tud kiadni és a felette lévőeket konvertálja vissza a szerver.

(#45952) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Szerintetek hallanám a különbséget, ha a jelenlegi hangfalkábeleimet lecserélném: [link], erre: [link] ? Használtan 5k-ért be tudnám szerezni kácsás banándugókkal. 3méter kell a 2 fronthoz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#45953) bajnokpityu válasza cekkk (#45951) üzenetére


bajnokpityu
félisten

dehogy is...
mindent pont úgy ad ki,ahogy a lemezen van.próbálj meg lejátszani egy 192es felvételt.nem játsza le,mert nem támogatja a 192es mintavételt,csak a 96ot.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#45954) cekkk válasza bajnokpityu (#45953) üzenetére


cekkk
veterán

Én, úgy tudom, hogy nem tudja kódolni :)

Bár most nem találom a szerverben hol lehet beállítani, hogy hol milyen jelet küldjön ki. :U
De keresem.

[ Szerkesztve ]

(#45955) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok!

Szüleimnek kéne blu-ray lejátszó. Nem kell, hogy sokat tudjon igazából, annyi, hogy azért legyen minőségi darab. Ami fontos:
- később 5.1 csatlakoztatható legyen (némileg pluszt jelentene, ha lenne rajta analóg 5.1 kimenet is, de mintha ez már elég ritka lenne)
- egyszerűen kezelhető (szüleim 57 évesek, ezért ez kiemelten fontos), ide tartozik főleg a menürendszer, ami legyen jól olvasható is
- nem tudom, mennyire problematikus, de a tévé HD ready 1080i, szóval a downsampling legyen jó minőségű; Panasonic gyártmány, ha ez számít
- egyéb extra jól jöhet, pl. *khm* promóciós filmek USB-n keresztüli lejátszása

Nem kell a legjobb, a lényeg, hogy megfelelő legyen, nem szeretnénk árban elszállni.

Ki milyen modellt ajánl?
Javaslatokat előre is köszönöm.

(#45956) axwel18 válasza whatnot (#45955) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem ezt vegyétek meg nekemis ilyen van nemrég vettem és télleg mindent lejátszik.

(#45957) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! még mindig nem sikerült normális házimozi erősitőt találnom 60körül, igy elgondolkoztam rajta mi lenne, ha sztereóbn gondolkodnék. Létezik olyan sztereó erősitő, ami optikai, vagy HDMI-n keresztül lehet meghajtani? :U

(#45958) VateRicsi


VateRicsi
aktív tag

Sziasztok!

Nincs valakinek ötlete miért van az, hogy egy Samsung kompakt házimozinak sosem szólnak a hátsó hangszórói ha gépről játszok le valamit? Optikai kábellel van összekötve az alaplapi (H67-MA-USB3-B3) hangkártya és a házimozi, a legújabb driver van fent és a beállításoknál is 5.1-re raktam. Nem létezik hogy egyetlen játék vagy film se legyen 5.1, csak sztereó! Előre is köszönöm az ötleteket!

Eddig 6 év alatt 388 + 68 pozitív / 0 negatív értékelés: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=vatericsi

(#45959) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Korábban egy külön hangkártya spdif kimenetén volt összekötve a gép és az erősítő egy 75ohmos kábellel RCA-Jack dugókkal (mert a hangkártya jack-es)
De most az alaplapi kártyára rca-rca csatlakozás kellett, s ezért egy 500Ft-os 8 méteres sztereó RCA-RCA kábel (magnókábel, vagy mi) egyik felét használtam az összekötésre.

A jelenség pedig az, hogy szól normálisan a zene, de időnként megszakad a kapcsolat egy pillanatra. Ez random időközönként történik. Még azt is feltételezem, hogy mikor valaki bekapcsol valami eszközt a lakásban, vagy lámpát, akkor szakad meg a kapcsolat.

Lehet ez a gagyi kábel miatt?

Van itthon még egy proson subkábelem, ami RCA-RCA, de azzal hiába kötöttem össze a gépet és az erősítőt, nem volt kapcsolat. Az a kábel nem alkalmas ilyenre,pedig a mélyláda frankón megy vele... S elvileg 75ohm-os...

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#45960) Rederik válasza Rederik (#45959) üzenetére


Rederik
tag

Sikerült végre rábírnom a Proson kábel-t, hogy működjön, nem tudom mi volt a baj. Remélem ezzel nem fog megakadozni a hang...

(#45961) Dorian válasza Bull Boss (#45957) üzenetére


Dorian
félisten

HDMI-s tuti nincs, de digit bemenetes se nagyon, a sztereók többnyire nem tartalmaznak beépített DAC-t, így külsőt kell hozzá venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45962) Rederik


Rederik
tag

Azt még áruljátok el nekem, hogy ha 192KHz-es hangforrás megy az Onkyo 608-ra, akkor miért nincs Audyssey? 96-nál és kisebbnél vn, de 192-nél nincs.

(#45963) ricsik válasza sirfer (#45935) üzenetére


ricsik
őstag

Tejószagú atyaég, milyen géped van már neked he? :C :R Amúgy 2048 MB az a RAM. Az írásoddal egyetértek. Hozzátenném, hogy szerintem az egész High End-ezés PC-n az alapoknál bukik el, vagyis azon ahogy a Windows szar. Körülményes, nehezen állítható, lőhető össze a különböző hardver egymással stb.

(#45964) ricsik válasza ricsik (#45963) üzenetére


ricsik
őstag

Az lemaradt, hogy ez csak a home made cuccokra értem. Mindegy mennyibe van. Valószínű, hogy nagy hozzáértéssel és szarrátvíkelt driverekkel, szoftverekkel ki lehet hozni belőlük high-endet, amit erre szakosodott cégek mívelnek. Más oprendszerek hogy kezelik a képet, hangot nem nyilatkozhatok, mert nem hatott meg sosem a linux, ahhoz nem értek.

(#45965) bajnokpityu válasza Dorian (#45961) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hivoxnak volt.valamelyik lupust tehette be.
meg volt HK is ilyen régebben,meg talán jvcnek volt digitális erősitője,abban is volt digi bemenet.
de az biztos,h ritka..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#45966) Dorian válasza bajnokpityu (#45965) üzenetére


Dorian
félisten

Tudom, Myotis-nak hívják. Tulajdonképpen egy Castor + régebbi Lupus. Nemrég volt az apróban 75-ért.
Ill. a H/K erőlködőkben szokott lenni DAC.

Na, mire megírtam... :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45967) python1 válasza cekkk (#45906) üzenetére


python1
veterán

Tudom egy kicsit túlméretezett de csak ez volt itthon ami szinte hangtalan.

Igen, tettem bele hangkártyát.

Én szeretem bütykölgetni a gépeimet,és nagyon sok jó szoftvert lehet fellelni,venni,szerintem ma már nem kell annyira félni egy HTPC építésétől.
Hardverek összelövésével sem volt sohasem problémám,nem is értem,hogy egyáltalán lehet probléma.

Lotusz:van,kösd PC-re. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45968) Lotusz


Lotusz
tag

sziasztok, nemtom mennyire passzol ide ez a kérdés, szóval vettem egy yamaha bd-s671 blu-ray lejátszót, és a blu-ray lemezeket meg mindent visz nagyon szépen, de usb-s vinyóról az 1080p filmek akadnak, kb 2 másodpercenként beakad egy fél pillanatra, és nekem azért ez elég zavaró, főleg egy ilyen kategóriájú lejátszónál. bár tudom, hogy nem ez az elsődleges funkciója, de azért én még sem örülök neki. szerintetek ez normális, vagy esetleg van valami mód ennek a megoldására?
:R

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#45969) wurci


wurci
tag

Sziasztok!

Elég láma vagyok a témában, még sosem volt semmiféle hangrendszerem és vájtfülű sem vagyok, mindig csak a haveroknál irigykedtem. Most szánnék kb 200-250et egy minél jobb rendszerre (AV erősítő és hangalak). Filmnézésre és zenehallgatásra is használnám. Egyelőre az Onkyo TX-NR609es erősítőt nézegettem, de itt egy kicsit elakadtam. Miket tudnátok javasolni ebben a sávban?

Ami jelenleg adott:
- 25 m2 szoba
- LED TV Samsung UE40D5500
- Xbox 360
- médilejátszóm egyelőre nincs, vagy a PCt vagy a TV lejátszóját használom
- PC alaplapján van optikai és coax kimenet is

Azt hiszem ennyi!

Köszönöm az iránymutatást!

wurci

(#45970) sirfer válasza ricsik (#45963) üzenetére


sirfer
aktív tag

Huuh, igazad van... Átírtam :B :R

(#45971) ginola


ginola
addikt

Arcam 300-ről milyen véleményetek van, milyen lehet a piaci használt ára.

(#45972) ginola


ginola
addikt

Inkább úgy kérdezném Arcam 300 vagy Nad T748.

(#45973) Guszti Bácsi válasza Maximusz (#1) üzenetére


Guszti Bácsi
csendes tag

Segítség kérése. Vásároltam egy VSX 921 Pioneer erősítőt, és a 10 éves SONY tV-t nem tudom rákötni. Van rajta SCART csatlakozó x 2, meg 1-1 fehér és piros RCA csatlakozó elől és hátul is. Elöl mg van rajta egy sárga kimenet is. Hogyan tudnám a TV hangját átvinni az erősítőn keresztül az ahhoz csatlakoztatott hangfalakra? A tanácsot előre is megköszönöm.

(#45974) Patice válasza wurci (#45969) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha ennyit szánsz egy jó kis házimozi építésére, akkor pont ez az a keret, amiből egy belépő szintű rendszer összehozható!

Szerintem ne ilyen kategóriájú erősítőt nézz. Az erősítő árának kétszereséért érdemes hozzá 5.0-ás hangfalszettet nézni + mélynyomó (+ kábelek).

Ha csak újban gondolkozol, akkor pl. egy kombó:

Erősítő: Denon AVR-1611

5.1: Proson Stadium CS-5 szett

vagy:

5.0: Proson Event szett 1 + Proson R10 vagy Polk Audio PSW 110

Használt nem jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#45975) ginola válasza Patice (#45974) üzenetére


ginola
addikt

Úgy veszem észre használtban nem bíznak:(

(#45976) #09634560 válasza Guszti Bácsi (#45973) üzenetére


#09634560
törölt tag

Van out feliratu piros-fehér? akkor azzal. Ha nincs akkor scart-rca átalakítóval nyerhetsz ki hangot. És sárgávan pedig komozit videojelet küldhetsz az erősitőröl a tv-re képernyőmenün keresztül beállitani.

(#45977) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!

EZ a szett megér ennyit?:)[link]

CÉl a filmnézés zene Xbox! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#45978) #09634560 válasza Lotusz (#45968) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezekbe egycsipes lejátszók vannak.
Ha a gyártó ad rá FW-t akkor esetleg javulhat de kétlem hogy ilyenre pénzt áldoznának: alapszintet eléri és jónapot. Sok(pl régebbi Sony,Akai) az NTFS-t sem ismrei fel. (Tudom ez nem válasz és nem nyugtat meg de megvilágítja,miért jobban a médiajátszók.)

(#45979) #09634560 válasza Zjunior (#45977) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nemrég (két hete) az egyik fórumtag vett ilyet és szinte sikítva szabadult meg tőle egy hetesen.
Inkább 100-ért Denon 1312XT vagy Onkyo HT-S5405.

(#45980) Zjunior válasza #09634560 (#45979) üzenetére


Zjunior
veterán

Pfffffff komoly!
Köszönöm!! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#45981) BBéci válasza ginola (#45972) üzenetére


BBéci
titán

Az Acam AVR300-at újkorában 2000-2200 euró között árulták, tehát legalább egy kategóriával magasabban helyezkedik el, mint a T748. Ismerőseim nemrég hasonlították (sztereóban) egy 757-hez, azt is verte.
180e körül hozzá lehet jutni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45982) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok ismét!

Úgy néz ki, hogy elviszik a mostani dobozaimat. Kicsit tanácstalan vagyok, hogy mi legyen helyette. Egyáltalán milyen összeállításban. Nem feltétlen ragaszkodom az 5.1-hez, bár most az van. Dali Concept szettet nézegettem 229e-ért, igazából ez a teteje is lenne a mókának, nagyon nagyon maximum 250e. Akár lehetne 5.0-t is venni, vagy 2 frontot, vagy 2 front+center. Teljesen tanácstalan vagyok. Sony STR-DB840 az erősítő, viszont a következő, amit a hangfalak után szeretnék venni az egy stereo erősítő. Felesbe hallgatok zenét és nézek filmeket. Tudnátok pár best buy, vagy ár/érték arányban nagyon jó szettet, frontot mondani, ami belefér a keretembe? Kábeleknek nem kell benne lennie a keretben, tehát ez, amit írtam a "lényegre" menne.

Előre is köszönöm: Dávid

https://barbieripnk.hu/

(#45983) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek hol vannak jobb szakemberek, hol tudnak a legjobb tanácsokkal ellátni, és segíteni ha kérdésem lenne erősítő, hangfal, elrendezés, stb témában?

Hifi Barlang?
StreamAudio?
Házimozi Stúdió?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45984) bajnokpityu válasza spiky03 (#45983) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hivox Zoli?
eredeti szakmáját tekintve akusztikus.

Dorian:Igen,villamosmérnoki karon belül x évente indul akusztikus szak.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#45985) Dorian válasza bajnokpityu (#45984) üzenetére


Dorian
félisten

+ villamosmérnök

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45986) robi0604 válasza ricsik (#45964) üzenetére


robi0604
őstag

Erre a PC-s High-End-re most pont van nálunk egy Alienware PC, amiből ez az 1db van az országban és az árából olyan rendszert tudnál összerakni, hogy megszólal. (szó szerint is :) )
A lényeg, hogy elég nagyot csalódtunk benne. Amit a Cinemaster és társai csinálnak, az egy külön műfaj! :K

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#45987) #09634560 válasza spiky03 (#45983) üzenetére


#09634560
törölt tag

Streamaudio és házimozi studió.Onnan gondolom hogy mindkét cég vállal installálst is,streamaudio akár belépő modellekre is. Hifi-barlangot annyira nem ismerem...

(#45988) spiky03 válasza #09634560 (#45987) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi mindenkinek.
Ez jó hír, mert pár utcányira van tőlem a StreamAudio. :)
Lehet, hogy haverral majd bejelentkezünk egy kis eszmecserére januárba. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#45989) cekkk válasza robi0604 (#45986) üzenetére


cekkk
veterán

De ez játék pc nem? :U

(#45990) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Tegnap óta még mindig küzdök a kábeleimmel.

Alényeg az, hogy a tesco-s rca-rca kábel-lel frankónátmegy a pc-ről az erősítőre a 192KHz-es hang, míg a proson subkábellel max 96KHz-ig szólal meg az erősítő. 192KHz-nél néma marad, s nem érzékel jelet.

Van tippetek, hogy mi lehet a baj?

Köszönöm.

(#45991) wurci válasza Patice (#45974) üzenetére


wurci
tag

Köszönöm a segítséget Patice!

Igen újban gondolkodom.

- Akkor az erősítőre és a hangfalakra még külön jön rá a kábelköltség ugye? Itt mire lehet számítani? (ne öljetek meg még sosem vettem erősítőt vagy hangfalszettet)
- És mi lenne ha csak azért is Onkyo-t vennék de az 509-est, és első körben csak 2.1-es szettet kötnék rá, aztán majd később jöhet a többi. Vagy ez teljesen badarság?

(#45992) robi0604 válasza Rederik (#45990) üzenetére


robi0604
őstag

A sub kábelt a subhoz használd, ne a pc és az erősítő közé...

(#45989) cekkk

Ebből a szempontból a végfelhasználás mindegy. Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy nem átlagos gépről van szó, amit egyébként ha a méretet nem nézzük, nyugodtan használhatod ugye HTPC-nek is, mint bármelyik PC-t...

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#45993) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

SZiasztok! azt szeretném kérdezni, hogy elég 4mm szellőzés felül egy erősitőnek? Üvegasztalra volna téve középre az erősitő és mex ennyi hely volna :(

(#45994) Dorian válasza Bull Boss (#45993) üzenetére


Dorian
félisten

4mm? :Y
10 CENTI talán már elmegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45995) Bull Boss válasza Dorian (#45994) üzenetére


Bull Boss
senior tag

ezt te se gondoltad komolyan... mégis miért árulnának MM-ba ilyen TV/Hifi üvegállványt ha nem azért hogy egy normál előritőt rátegyél?

(#45996) BBéci válasza Bull Boss (#45995) üzenetére


BBéci
titán

Igaza van Doriannak.
Kést sem azért árulnak, hogy seppukut kövess el vele.

(#45987) Sanci38
Házimozi Stúdió kizárólag a saját forgalmazású készülékekkel kapcsolatban ad tanácsot és azokat installálják. Nem fogják más cég malmára hajtani a vizet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45997) Termi16 válasza Bull Boss (#45995) üzenetére


Termi16
őstag

Több féle méret és kialakítás létezik, megvétel előtt illik összeegyeztetni, hogy megfelelő lesz-e az adott eszközökhöz az állvány/asztal...

4mm az semmi, garantált hogy rövid időn belül kipurcan az az erősítő, ami csak ilyen mértékben tud szellőzni.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#45998) MaTTeS válasza Bull Boss (#45995) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Hidd el 4mm nagyon kevés. Nekem teljesen szabadon van, nincs felette semmi, de még így is meleg a teteje.
De ha nagyon akarod rakd bele az erősítőd, de akkor ne gyere hozzánk panaszkodni, hogy fél év után meghalt az erősítőd...

(#45999) cekkk válasza robi0604 (#45992) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom :D

Utána kell járni, hogy melyik kártya mit tud, és azt hogyan tudja, majd melyik szoftver, hogyan kódol stb, nem tudom mennyit próbálkoztatok és milyen szoftverrel, viszont ahogy próbálgatom a xbmc iszonyat kényelmes felülete van, és a BD egy pillanat alatt elkezdi lejátszani míg a Dunénél , hogy betöltse akár 1-2 perc is lehet. Kicsit túl van ez a dolog misztifikálva szerintem... :DDD

(#46000) robi0604 válasza cekkk (#45999) üzenetére


robi0604
őstag

A multimédiás képességek feltárására nem igazán fordítottunk időt, de a lényeg az, hogy a fentebb említett cégek (pl. Cinemaster) biztos háttérrel kísérletezték össze az alkotóelemeket és így sikerült kiváló terméket kiadni a kezükből és nem minden esetben garancia a kitűnő végeredmény az általunk kiválónak tartott alkatrészek összevásárlása esetén.

Itt jön képbe a szóban forgó gép, ami kiváló alkatrészekből épül fel, megfelelő háttérrel és mégse az igazi, legalábbis az árához képest Én ennél többet vártam volna és most nem a dizájnra és a kivitelezésre gondolok.

Én azt mondom, hogy kinek mi, ha valaki egy kicsit többet akar, mint egy média lejátszó, annak jó a HTPC, de sokan a célhardvereket részesítik előnyben a kezelhetőségük és a képi, hangi végeredmény miatt, amivel nem kell ez esetben foglalkozniuk.

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.