Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) mirci18 válasza Ereshkigal (#650) üzenetére


mirci18
addikt

És helyileg merre hogy pontosabban tudjunk segíteni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#652) Ereshkigal válasza mirci18 (#651) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Miskolcon lesz az esküvő. Én mondjuk eddig úgy tapasztaltam, hogy "sokan" utaznak is, ha kell.
Sajnos mindkét jelöltünkről lecsúsztunk. Keresgélünk tovább.

(#653) mirci18 válasza Ereshkigal (#652) üzenetére


mirci18
addikt

Sokan utaznak megfelelő pénzért cserébe de eléggé feláras.
Most még az a lényeg hogy mikor lesz az esküvő.
Mert általában egy vőfély 8-12 hónapra előre foglalt.

Nekem egyébként van két ajánlásom.
Privátban elküldöm neked a facebook-os oldalukat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#654) Ereshkigal válasza mirci18 (#653) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Augusztus végén. Köszi a segítséget.

(#655) mirci18 válasza Ereshkigal (#654) üzenetére


mirci18
addikt

Nincs mit.
Augusztus még nagy hajtós hónap de hátha szerencsétek lesz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#656) *Ropi* válasza Ereshkigal (#650) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Vőfélyt vagy ceremóniamestert keresel? A vőfély a vőfélybotjával (amin a szalagok száma mutatja az addig levezényelt esküvőinek számát) és autentikus öltözékével a hagyományos lakodalmak jellegzetes szószólója, aki hajlobogtató hangerővel, rímekben-rigmusokban, többször kínosan vaskos tréfákkal "edzi" a párt és a násznépet. A ceremóniamestert inkább "showman"-ként lehet jellemezni: a modernebb, "dresscode"-os esküvők koordinálója. Milyen stílusú esküvőt terveztek? Milyen összetételű lesz a násznép életkorban és gondolkodásban?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#669) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Esküvői fotósra van ajánlásotok? Jövőre lesz az esküvőnk, tehát mondhatni még jól állunk. Az ő fotói nagyon tetszenek, ezt a képi világot keressük, csak hát nem a mi pénztárcánkhoz van szabva. Az esküvőtől eltérő napon tervezzük a kreatív fotózást, ez még költségnövelő tényező, de szeretnénk ha mindennel együtt 300e alatt megállna a történet.

(#670) mirci18 válasza Bazsee71 (#669) üzenetére


mirci18
addikt

Érdeklődj itt is nyugodtan a fórumtársnál Ropinál.
Kiváló fotós és a topik "lelke".

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#671) *Ropi* válasza mirci18 (#670) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ó, köszönöm szépen az ajánlást! :R

(#669) Bazsee71: Írok PÜ-t kicsit később. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#672) Dorian


Dorian
félisten

Szeretnék kérni némi tájékoztatást a házasság nélküli szülői létről: Van bármi hátránya (jogi, gazdasági) ha nincs papír? A párommal (én a ffi) természetesen együtt élünk, de egyikünket sem igazán érdekli, hogy legyen esküvő.
Szóval családi adókedvezmény, gyerek után járó plusz szabadságok, bármilyen jogi hátrány léte?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#673) AMD Power válasza Dorian (#672) üzenetére


AMD Power
titán

Semmi ilyesmi nincsen.

(#674) *Ropi* válasza Dorian (#672) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha az (pl. első házasok adókedvezménye, vagy a CSOK, stb. nem érdekes számotokra, akkor semmi. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#675) AMD Power válasza *Ropi* (#674) üzenetére


AMD Power
titán

Nem a havi 5000Ft lettunk hazasok. A Csok meg nem izgat.

(#676) *Ropi* válasza AMD Power (#675) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, sejtettem: csak leírtam, hogy ezek vannak (meg a "szocpol").

Egyébként jelenség szinten vannak, akik kifejezetten a CSOK meg a szocpol miatt házasodnak: pont tegnap futottam bele egy ilyen párba. Mondjuk gyorsan el is váltak az útjaink, mert nem szeretjük az egyenlőtlen energiabefektetést: nem érződött rajtuk, hogy akarnák a jó képeket, inkább csak kötelező erővel "elszenvedik" az egész hajcihőt a papírok miatt.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#677) deicide válasza Dorian (#672) üzenetére


deicide
veterán

Na, a napi régész rovatot megnyertem ezzel kb. :)
Inkább töröltem.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#678) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Látom elégé kihalt a topik, de hátha valaki olvassa. Párommal idén szeretnénk esküvőt tartani Szeptember elején Budapesten. Olyan kérdésem lenne, hogy megfizethető fotóst,ceremónia mestert illetve dj-t / zenekart tudnátok ajánlani. Fotós és DJ lenne 100.000+100.000Ft-ért de hátha olcsóbban meglehetne úszni a dolgot.

Köszi előre is a válaszokat.

(#679) *Ropi* válasza Aryan (#678) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Ha nem olvastad volna a privát üzeneteidet: 2 napja írtam pár hasznos tippet. A leinformálhatóan megbízható discjockey-k 130.000 magasságában indulnak, ahogy a "centiméterek" is. Fotóst találsz 50.000.-ért is - kérdés, hogy elégedett leszel-e az eredménnyel, vagy egyáltalán lesz-e mivel elégedettnek lenned: egy esküvő biztonságos megörökítése az eszközamortizáció miatt átlagosan 70.000-100.000 Ft-jában van a fényképésznek (nem akarom a topikot offolni, de ha valakit érdekel tételesen levezetem), ezen felül kell még megkeresnie a munkadíjat is (és nem csak 1 napra, mert annál jóval többet visz el a képek leválogatása, utómunkázása és retusálása).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#680) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, glamira mennyire megbízható oldal jegygyűrű rendeléshez?
Illetve ár/minőségben mennyire jó?

Amit kinéztem abban egy 0,07 karátos zafír van, kő átmérő 2,5mm, a gyűrű teljes súlya 4,03gr, az anyaga palládium 950, összesen 22 karakternyi bevéséssel, ez lenne a szokásos 10%-os akciójukkal kb 157k.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#681) Fred23 válasza Zirowe (#680) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez a kérdés engem is érdekelne! Tegnap kezdtem el nézelődni, és kábé egy óra keresgélés után messze a GLAMIRA tűnt a legjobb helynek gyűrű rendelésre.

(#682) Cicero


Cicero
őstag

Nagy átlagban mennyibe kerül egy vendég? Közeli ismerősök hamarosan esküdnek és nem tudom mennyit illene adni - borítékos esküvő lesz. Szeretném a vacsorám árát fedezni + egy kis költőpénzt adni nekik.

(#683) *Ropi* válasza Cicero (#682) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor adj nekik egy 50-est (ebből a vacsora 10-30 közt van valahol, a helytől függően, és még ezen felül jön, amit a táncba adsz).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#684) Ádám16 válasza Fred23 (#681) üzenetére


Ádám16
addikt

Sikerült esetleg jobbat találni, vagy maradt a Glamira? :)

(#685) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Srácok, aki az ünnepek alkalmából szeretné megkérni a kedvese kezét, az megtenné, hogy rám ír privátban? Kíváncsi vagyok valamire, és jó eséllyel meg tudja válaszolni. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#686) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Esküvőre adtam a fejem és megkértem a barátnőm kezét :)
Kicsit gondban vagyunk, szeptember közepén tartanánk, de elakadtunk a helyszínekkel. Budapesten tartanánk, mindenhol árajánlatot kell kérni, és akivel sikerült esetleg beszélni foglaltak már idénre...
Kb 50-60-an lennénk, több gyerekes is lesz.
Tudnátok abban segíteni, hol lenne érdemes, melyik helyet és mikor? Mire készüljünk árban, időben, lelkiekben?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#687) *Ropi* válasza Energie X (#686) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szia!

Először is gratulálok Nektek! A kérdéseddel kapcsolatban úgy tudok Neked pontosabban segíteni, ha elárulod, hogy

• kb. hány főre,
• beltéri vagy szabadtéri,
• x-y-z által határolt területen,
• milyen környezetben (vízpart, erdő stb.),
• anyakönyvvezetővel vagy szertartásvezetővel
• szeretnétek-e a polgári szertartást is ott tartani,
• vega/vegán/gluténmentes/diab. étkezés szükséges,
• milyen stílusú (kerti party, mediterrán, vintage, rusztikus, stb.),
• milyen felekezet szerinti templom legyen a közelben az egyházihoz?

Ha valami nem világos, kérdezhetsz privátban is. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#688) Energie X válasza *Ropi* (#687) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm!

Megvan a helyszín, dj, ceremóniamester, fotós, polgári+templomi időpont.
Nincs esetleg egy to do list-ed, milyen apróságokra kell még gondolnunk, vagy milyen egyéb szervezkedések követik egymást?
1. esküvőm még tapasztalatlan vagyok :))

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#689) Energie X


Energie X
őstag

Ha csinálunk Save the Date esenményt fb-on, oda kiket illik bevenni? Akiket a vacsorára is meghívunk, vagy azokat is akiket csak a templomi szertartásra?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#690) *Ropi* válasza Energie X (#688) üzenetére


*Ropi*
félisten

Volt egy összefoglalóm, amit a Facebook gálánsan törölt és még le is tiltott mellé, mert egymás után 2x - az algoritmusuk szerint túl rövid időn belül - szerkesztettem az egyik bejegyzését. Az egészben az a legneccesebb, hogy nem is tudod, hogy tiltva vagy, mert semmilyen értesítést nem küldenek, csak azt látod (ha később visszanézel), hogy hiába posztolsz, egyszerűen eltűnik amit írtál. Plusz a csavar a dologban, hogy minél többet posztolsz, annál hosszabbra nyúlik a kizárás (infó pedig minimális van csak róla a neten, ezt 1 órányi guglizással vadásztam össze). Megpróbálom majd az összefoglalót még egyszer összegereblyézni egy külön posztba, de időbe fog telni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#691) *Ropi* válasza Energie X (#689) üzenetére


*Ropi*
félisten

Csinálj két eseményt, egyet a csak templomosoknak, egyet a vacsorásoknak. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#692) CSaB_STI válasza *Ropi* (#492) üzenetére


CSaB_STI
csendes tag

Mivel számomra is aktuális a topik témája, illetve hol olvasgatnék róla, ha nem a prohardveren.. :D Ezeket a 3 éve ajánlott öltönyboltokat én véletlenül se hangoztatnám. A misterszél úgy néz ki, mint egy raktár, a snájderben is csak műanyag öltönyök vannak, közben állandóan prémium öltönyöket reklámoznak aliexpressről letöltött képekkel a facebookon.. :N
Igazi ceremónia öltönyöket is lehet ám vásárolni, persze ezeknél jóval magasabb áron, mint a DIGEL, WILVORST és társai. Eddig még ezekből az esküvői öltönyökből válogatnék a legszívesebben. A menyasszonyi ruhák bérlése is az egekben jár, ha valami szebbre vágyik az ember.

(#693) *Ropi* válasza CSaB_STI (#692) üzenetére


*Ropi*
félisten

No igen, 3 év az 3 év: nagyot változott az esküvői divat is (3 éve pl. nem sokan ismerték itthon a Bugattit, most meg szinte nem is vesznek emberszámba, ha nem abban jelensz meg :D) - fotós szemmel a kedvenceim a csipke ruhák. :) Kedvesednek milyen lesz és Neked milyen öltönyöd?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#694) Energie X


Energie X
őstag

Szépen lassan haladunk előre :) Köszönő ajádnékra van valami ötletetek ami hasznos is?
Mi is mindig kaptunk esküvőkön de kb 1-re emlékszem, kémcsőben pálinka. Valami olyat szeretnénk amire azért emlékeznek és nem otthon a gradróbban köt ki. Részünkről a kéncsöves dolgokat gának tartjuk, fűszer, pálinka sem okosság, mivel marha sok ilyen van mostanság....

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#695) mirci18 válasza Energie X (#694) üzenetére


mirci18
addikt

Szerintem felesleges kiadás egy köszönő ajándék mert ahogy mondod senki sem emlékszik rá.
Sokszor spórolásképpen egy két darab kavicsot vagy édességet adtak mindíg.

Nálunk becsomagolt mini islerek és linzerek voltak színes celofánba csomagolva kis szütyőbe.
Mi készítettük az ültető kártyákat és az étlapot is ami az asztalon volt.
Ezeknek nagyobb volt a sikere mint az ajándéknak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#696) Energie X válasza mirci18 (#695) üzenetére


Energie X
őstag

Ez jó ötletnek tűnik. Mi is úgy vagyunk vele, h nem lesz köszönőajándék mert nincs semmi értelmes dolog. Milyen kártyákat készítettetek? Ha nem vagyok indiszkrét küldenél fényképet hogy néztek ki?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#697) mirci18 válasza Energie X (#696) üzenetére


mirci18
addikt

Írtam pm-et.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#698) *Ropi* válasza Energie X (#696) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sok köszönőajándék ötlet van, ami összekapcsolható a kártyákkal is. :)

Vagy, ha már a PH!-n vagyunk, akkor egy kicsit technikaibb ötlet: a saját párjainknak biztosítunk szelfiautomatát (többféle háttérrel, bohókás kiegészítőkkel, és akár korlátlan számú, 10x15 cm-es kép készítésének a lehetőségével - árban kedvezőbb, mint a Fuji Instax, aminek egyrészt a legnagyobb képmérete csak 6x10 cm, másrészt sokszor kell egy hozzá +1 fő aki tartja, így nincs rajta a képen. A rossz kattintások nálunk nem okoznak veszteséget, plusz nagyságrendekkel jobb minőségű fotókat készít bármelyik Instaxnál vagy Polaroidnál, ezeket ráadásul valós időben, az interneten is azonnal meg lehet tekinteni - a vendégek nyomtatva köszönetajándékként rendszeresen hazaviszik őket, és / vagy a helyszínen albumba ragasztva melléjük írják a Nektek címzett gondolataikat). Nem mellesleg a szelfiautomatát a násznép legvisszahúzódóbb tagjai is örömmel próbálják ki: garantált siker. :) Tipp: ha olyan fényképészt választotok, aki saját szelfiautomatával rendelkezik, akkor kedvezőbb feltételekkel tudja egész estére a rendelkezésetekre bocsájtani, ha már ő maga is végig ott van - másrészt ha bármi adódik, akkor meg is tudja oldani: olyan, mint Schrödinger fényképésze, aki ott is van az automata mellett (ha szükség van rá), meg nem is. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#699) Fred23 válasza Ádám16 (#684) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ötvös csinálta meg végül, egy másik topikban javasolta valaki. Sokkal olcsóbb volt így. Augusztusban lesz az esküvő, de már hónapok óta hordjuk őket.

(#700) Energie X válasza *Ropi* (#698) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm! Az elmúlt időben nem volt időnk foglalkozni az esküvővel (költözés, felújítás stb), de most újra belevetjük magunkat :) Jó ötlet a fotóautomata. A mi fotósunknak nincsen valahonnan bérelni kellene ha nem horror az ára.
Köszönőajándékkal amúgy még mindíg hadilábon állunk. Az gáz ha nem lesz?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#701) *Ropi* válasza Energie X (#700) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem gáz: a Ti esküvőtök, a Ti szabályaitok. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#702) Dániel.Illés


Dániel.Illés
újonc

Érdekes téma!
Szerintem a házasság egy ígéret, hogy a másik féllel akarod leélni az életed és nem csak összeálltatok, mint a lovak kánikulában. Bár manapság valóban nincs olyan jelentősége, mint 100 évvel ezelőtt, de szerintem még mindig akadnak olyanok, akiknek ez fontos és képesek komolyan venni. Bár, aki erre képes, annak nem feltétlenül kell papír! Szerintem szép dolog! :)

(#703) screwd válasza Energie X (#689) üzenetére


screwd
újonc

Hogy ha nem FB eseményt csinálsz, hanem online esküvői meghívót, akkor tudsz olyat, hogy különböző embereknek különböző meghívó megy ki, akár Save The Date is.

(#704) Energie X válasza screwd (#703) üzenetére


Energie X
őstag

Megcsináltuk köszi! Illetve mindenkinek aki itt is és PM-ben is üzent, átadta tapasztalatait :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#705) flash-


flash-
veterán

sziasztok !
azt szeretném kérdezni hogy jelenleg mennyi penzt illik adni eskuvőn,mennyi a nagy atlag?
(pl testver tehát kozeli rokon mennyit ad mostansag?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.