Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) neduddgi válasza mayerlaci (#600) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ha másképp nem megy. De ha másképp is menne, akkor inkább valaki más. Egyébként DrakoMalfoy szerintem is jó karakter. Nekem tetszik. Igaz ugyan, hogy ellenfél, de azt nem lehet mondani, hogy alattomos. Kétszínűségről aztán szó sem lehet az esetében, amire törekszik, azért áldozatokra, kockázatvállalásra is képes. Más kérdés, hogy ellenérdekű. :F :F :F vagy nem? :O

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#602) mayerlaci válasza neduddgi (#601) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Szerintem nem.

(#603) Caesarion válasza mayerlaci (#602) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Bocs, de most arra ''nem'' hogy nem képes kockázatvállalásra, vagy arra ''nem'' hogy ellenérdekű? Egyébként a szőke maflásra nem lehet csak úgy rábigyeszteni a ''gonosz-szereplő'' cédulát, csak azért mert nem szereti Harry -néhol tényleg nyálas- körberajongását. (lsd.Neville), meg különben is, egész más környezetben nőtt fel ( ugye az apja volt állását nem kell bemutatnom).

Ha meg tök új karaktert készíthetnék, akkor ... na ez egy másik hsz lesz ha tényleg érdekel.

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#604) mayerlaci válasza Caesarion (#603) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nem ellenérdekű.

Persze érdekel.

(#605) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

A Weasly ikrek a tűz serlegénél:)

Bővebben: link

(#606) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Itt a labirintus

:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y:Y

Bővebben: link

(#607) neduddgi válasza mayerlaci (#606) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ahh, hogy mi mindenre képes a számítógépes grafika...?! :D :D :D

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#608) Caesarion válasza mayerlaci (#606) üzenetére


Caesarion
aktív tag

azanyja, ez aztán a labirintus. :Y
Ezt vajon mennyi idő alatt tanulná meg a Minotauros? :P

Tök új karakterként álmodtam már magam a HP világába, de nyilvánosan ezt az álmot azért nem terjeszgetem. De itt a neten a ''névtelenségbe'' (eh) burkolózva:

no jó, Cae-álom chapter one:
A roxforti szokásos ebédet amit -mint a többi ebédet is- jellemzi a kisebb nyüzsgés, s mindenki párpajharca a finom falatokért, annak ellenére hogy azok rendre visszanőnek a tányérokra, ahogy elveszik őket. Egyesek a nyakukba öntött mézsört sérelmezik, mások a zsebeiket tömik későbbre, Neville épp azon mélázik hogy a levegőben égő gyertyák lecsöpögő faggyúja hova tűnik el.

Ezt az idilli hangulatot zavarja meg egy furcsa surrogó zaj, aminek erősödésre fordított arányban áll a nyüzsgés hangerejével. Egy pillanatra mintha abbamaradna a szélsüvöltés nagyságához felerősödött surrogás, s szinte tokostul enged a nemcsekély 50 méter magas bejárati faajtó a közel ugyanakkora valaminek. A lendület ami hatalmas csattanással enged utat a nemvárt jövevénynek port kavar ami késlelteti a többségben a felismerést, hogy ezen kellemes ebéd perceiben csatlakozott hozzájuk egy teljesen kifejlődött fekete magyar mennydörgő sárkánynak.

Az éjfekete sárkány még utoljára kinyitja hatalmas pikkelyezett szárnyait, amik csaknem keresztbeérik a termet, aztán, mindegy elégedetten a hatással összecsukja és elkezd kmótosan a középső üres soron a tanári asztal felé sétálni. Minden kéz a levegőben maradt, falaki még a falatot is kiejtette a szájából, minden szem a sárkányt követi, tekintetek százai pásztázzák fekete ruganyos, ám szinte sebezhetetlen bőrén, s a lényhez legközelebb eső Hugrabug és Hollóhátból sorból több leány némán csukli össze és borul az asztalra. Harry megesküdött volna rá hogy mikor a sárkány kissé ingadozó fele alapján az ő helyét pásztázza, a sárkány rákacsint.. s ez szorongó érzést ébresztett ifjú varázslótanoncukban, guyanis ilyenről ő még sosem olvasott.. meg is akarta kérdezni Herimone-t hátha ő igen, de ugy gondolta nem árulja el tudatlanságát.

Aztán valahogy érezhetően történik valami, mert a fekete higanytestű őshüllő mozgása mintha szabálytalanná válna a tanári asztalhoz vezető út első harmadán, furcsa mód szárnyai még kisebbre húzza őket, sőt, azok össze is pöngörödnek mint az öngyújtóval pirongatott papír, a kifutó félhosszán más a sárkány feleakkora mint eredetileg volt s két hátsó lábán próbál egyensúlyt találni járás közben ami másodpercről másodpercre sikerül is neki. Ezzel párhuzamosan a bőre, az a gyönyörű ébenfekete bőre kezd világosabbá válni, jobban mondva nem is világosodni, hanem elrózsaszinesedni, foltokban, itt-ott, mintha csak véletlenszerű kiütés lenne egy helyi allergiás reakcó példájaként. A mérete egyre csökken, míg végül kezd mindenki megdöbbenésére emberalakot ölteni aki -ki gondolta volna- fekete talárt visel.

Az utolsó métereket, a mostmár bizonyítottan animágus, teljes emberi voltában tette meg a tanári asztal közepéig ahol Dumbledore már kissé fel is emelkedett székből. A furcsa idegen férfi járása nem volt peckes, mégis érezhető vol a büszkeség és a tiszteletet megszokott magatartás.

Végül megállt, két kezével egy gyors és könnyű mozdulattal helyre igazította ruháját, mikor fejszegte a fejét egyúltal középhosszú ébenfekete haját is helyreigazította, s a türelem megtestesítőjeként várakozó pozícióba helyezkedett álltában. Eme fazonigazítás alatt Dumbledore befejezte szimplának mondható mozdulatsorát, amit a muglik ülő helyzetből való felállásnak is neveznek, s mindenki nagy megrökönyödésére a mindenki álltal tisztelt és nagyrabecsült őszöreg professzort meghajolt... meghajolt elsőként ! a vendég előtt... s így szólt:
''Fogadja üdvözletem herceg a Roxforti boszorkány és varázslóképző iskolában''

ha érdekel a folytatás akkor mond, egyébként érdektelenség esetén abbahagyom a dolgot.

[Szerkesztve]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#609) mayerlaci válasza neduddgi (#607) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Igen nagyon cool.Nekem a füst effekt jön be a legjobban.


Caesarion:Nehogy abbahagyd.Benned egy költő veszett el!!!!!!!

Öreg szerintem pályázz meg valami hp-s történet iro versenyt.

(#610) Caesarion válasza mayerlaci (#609) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Köszike, holnap reggel folytatom, mert most már túl fáradt vok hozzá.
Azt ugye kitaláltad hogy a történetben én ki vagyok? ;]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#611) neduddgi válasza Caesarion (#610) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Kitaláltuk, te vagy az egyike az elájult leánykáknak... :DDD :DDD :DDD
Persze hogy folytasd, de védd le mert még a végén Rowling Mama elcseni.


[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#612) Caesarion válasza Caesarion (#610) üzenetére


Caesarion
aktív tag

chapter two:

A herceg -ami egyből megmagyarázta kisé különc viselkedését- szintén meghajolt s kellemesen zengő hangon így szólt:
>>''Fogadja tiszteletem Dumbleore professzor s bocsássa meg hogy ily kellemetlen időpontban zavarom, de sajnos az ügy nem tűr halasztást.''
A herceg 21-24 éves lehetett, szikár magas teste ha jól saccolta Harry, elérhette a 220 cmt is. Állandó félmosoly volt jellemzője mióta emberi alakot öltött, ugyanis a sárkánymosolyról még egy varázsló sem írt, mégis arca fiatal kora ellenére erős megpróbáltatásokról tanúskodott mikor eme mondatot befejezte. Komorrá vált tekintettel folytatta:
>>Nem vagyok híve a számonkérésnek, de a tavaly tett szolgálatomra hivatkozva szeretnék most ugyanakkora segítőkészséget kapni Öntől, ugyanis hazámat erős támadás érte amit még ezekben a percekben is próbálnak visszatartani a sárkánygárdisták.

Itt egy levegővételnyi szünetet tartott s egy kis lélegzetvétel után folytatta, le nem véve a szemét Dumbledore-ról. Időközben a hallgatóság, vagyis az egész iskola abbahagyta az evést -kivéve Monstro, de egy Mafloy által indított tockos abba hagyatta vele a csámcsogást-. Mindenki a herceg beszédére koncentrált s próbálta kihámozni belőle az értelmezhető részeket.... Ron tulajdonképpen egy kukkot sem értett az egészből, s ahogy segítségért kiálltva szemeivel rátekintett Harryre, kissé megnyugodott hogy ugyanolyan tanácstalan arccal néz rá vissza. S egyszere néztek mintegy vezényszóra Hermionera aki elálló lélgezettel némán felsikkantott mikor a herceg a 'sárkánygárdisták'hoz ért.

>>Az ellenfél a teljes lerohanás taktikáját alkalmazza, és mivel Doxy és pókhadsereg volt a támadás első hulláma ami ellen hiába vetettünk be kígyókat mert a Doxyk megölték azokat, valószínűleg mivel ilyen jól szervezett a támadás, Voldemorth keze lehet a dolgoban.

Az idegesség moraja zúgott végig nem csak a tanulók soraiban, FéligFejNélküliNick itt gondolta úgy hogy visszavonul, Hóborc pedig átláthatatlan mészfehérré váltan hallgatózott az egyik oszlopfő mögül.

>>Rajtuk kívül láttunk hegyi trollokat és két chimerát is a hegyek lábánál, s goblin hajítógépeket is alkalmaznak vagyis goblinok is vannak. Professzor úr, van valaki vagy valami ami hatásos mindegyikőjükre? Mert kevesen vagyunk ahhoz hogy csak blokkoljuk a támadásuk és ne pusztítsuk el őket végérvényesen

Dumbledore simogatva szakállát magáma mélyedve gondolkodott majd félrefordulva így szólt:
>> Perselus professzor, mit ajánlana a probléma orvoslására?

Piton idegesen tekint fel az álló igazgatóra, mintha most eszmélne rá hogy ő tanár itt, aztán gyorsan maga elé tekint mintha ott volna a megoldás s végül így szól:

>> Esetleg több dermesztővarázslat megállítaná őket...
>>.... már próbáltuk -szól a herceg- valaki mindig feloldja a varázslatot mire kritikus tömeget tudnánk lefagyasztani, de a varázslót sosem találjuk.

Az igazgató most Hagridre néz várakozó tekintettel aki boldogan pattan fel helyéről és borítja fel szinte az egész asztalt:

>>Uram, a sárkánygárdisták erősek hadarja a nagy melák vadőr ha egymás mellé sorakoznának és tüzet fújnának...
>>.... nem tehetjük, nem tehetjük, mert először is hatalmas vérontás volna és a mi feladatunk a védelem, másodszor pedig nem valószínű hogy önszántukból harcol egymás mellett doxy és pók, troll és chimrea és még ki tudja mik, vagyis azért mert bűbáj alatt állnak pusztulniuk kéne?? az utolsó szavakat mintegy felelőségrevonást lehetett hallani, mire Hagrid letörten leült.


szerzői jog fenntartva, illegális terjesztést a törvény bünteti

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#613) mayerlaci válasza Caesarion (#612) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ezeket a mondatokat ugyanolyan édekességgel olvastam mint akönyvet szal engem nagyon megfogtál.Ez baromi jo lett.Folytatást plz mert már nygon várom akár csak a 6.könyvet.

(#614) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Milye állatbol is keresztezte Hagrid a durrfarkú szurcsokot?

(#615) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

''S egyszere néztek mintegy vezényszóra Hermionera aki elálló lélgezettel némán felsikkantott mikor a herceg a 'sárkánygárdisták'hoz ért.''

Nagyon cool.

(#616) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Harry Potter és a Tűz Serlege előzetest teljes egészében nem fogják szombaton leadni a Titkok Karmája film után (vagy közben) az ABC-n, hanem vasárnap nézhetjük meg a Warner Bros. Hivatalos HP honlapján (lehet, hogy ezzel együtt maga az oldal kinézete is megváltozik), hétfőtől pedig az Apple.com –on lehet majd elérni Quicktime formátumban.
Részletek viszont biztosan lesznek az ABC speciális adásában szombaton, amit Daniel Radcliffe, Emma Watson és Rupert Grint fog vezetni.

Na én biztos megnézem.

(#617) neduddgi válasza Caesarion (#612) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Igazán jó, folytasd! :) :) :)

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#618) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Na hamarosan lesz az EaGames oldalán játék.Hajrá.

(#619) Caesarion válasza mayerlaci (#614) üzenetére


Caesarion
aktív tag

pf, gőzöm sincs, valahogy az egész keresztezés nem rémlik, pedig elkezdtem neki utánanézni. (ez nem jelenti azt hogy feladtam! de honnan a túróból jutott ez neked eszedbe?!)

A történetet ma folytatom, csak volt egy kis pihenési időm, tudjátok, ahogy a nagy írók szokták we-he-he.. na szóval fogjátok fel hatásszünetnek.

ja egyébként ilyent találtam addig olvasmánynak: Bővebben: link

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#620) Kobe


Kobe
veterán

multkori böngészésem közbe akadtam bele az uj film trailerébe, igaz csak pár jelenet de izgalmas perceket jósol

(#621) Caesarion válasza Kobe (#620) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Okés, és hol a link? nem látom :B

a name-tag.ed Arrwen szónoklata a folyónál a Nazgulok ellen?

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#622) Kobe válasza Caesarion (#621) üzenetére


Kobe
veterán

nem :) ez nem tünde nyelv hanem mordori, egy gyűrű mind fölött.... című örökzöld 2soros mondóka :) ez az egyetlen ami szószerint megmaradt a fejemben pedig má vagy jó 10 éve olvastam a könyvet, de azóta is itt leledzik a fejembe ;)
Bővebben: link
parancsolj

(#623) Caesarion válasza Caesarion (#612) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Chapter 3:

Hagrid megsemmisülten huppant le a székre, mire az ülőgarnitúra fájdalmasan reccsent fel, de azért még tartotta magát meg Hagridet is. Dumbledore, a sokat emlegetett nagytudású varázsló, akiről még Rita Vitriol sem mert rosszat írni, tanácstalan arcot vágott. Bár ez a hatalmas szakállrengeteg jótékonyan eltakarta, azért a tanulók első soraiból jól lehetett látni, s ugye az ilyen információ nem marad meg az emberben, pláne ha több mint egy ''sima'' mugli.. így jutott el Percytől a Griffendéles sorok között futótűz-sebességgel terjedve a hír, egészen Harry-ig és még tovább.

Az ifjú Potter kezdte magát nagyon kényelmetlenül érezni, mintha a ruhája megvastagodott volna, vagy talán a terem hőmérséklete emelkedett meg, mindenesetre kezdett melege lenni, miután negyedszer hallja meghatározhatatlan irányból azt hogy - Harry Potter nem tud segíteni? illetve ennek változatait.

Harry odahajolt Hermione-hoz, hogy tőle kérdezze meg, esetleg neki nincs e valami ötlete, de hermione épp olyanokat motyogott maga elé csillogó tekintettel mint - ... sárkánygárdista... - vagy - ...chiméra... - néha - ...valahol Európa keleti részén... - s Harry meg volt győződve hogy nem azért ismételgeti a - herceg- titulust újra meg újra, mert nem bírja értelmezni.

- No jó, -gondolta Harry- akkor gondolkozzunk.... s különböző állatképek és egyéb varázslatos lények kavarogtak elméjében, aztán azzal kezdett el játszani hogy láncba állította őket és egy lény után gondolatban írta mellé a legfőbb ellenfelét is, de többször is a baziliszkusznál kötött ki <óó, vajon miért>, márpedig ez a herceg azt mondta hogy kígyók nem műkö..- jéé, nem is tudjuk a nevét - többent rá az ifjú Potter. Meg mégis, milyen szolgálatot tett Dumbledornak tavaly? hisz Dumbledore alig hagyta el az iskolát, csak néha a Tűzserleg mérkőzés miatt, .. lehet hogy a tűzserlegnél segített valamit a herceg? hm..

Az igazgató hosszas várakozás után szólalt meg, s hangján lehetett érezni hogy nehzére esik minden egyes mondatrészt kimondani:
- Azt hiszem, ..., ezt joggal tekinthetjük kriminális helyzetnek, ..,, de amit én tudok javasolni,..., az annak ellenére hogy nem halálos, attól még borzalmas... ezért előbb megkérdezném iskolánk tanulóit -itt felemelte a hangját, hogy jól hallható legyen- ... hogy akinek van olyan ötlete, ami segíthetne, az most szóljon...

Az igazgató szavait síri csönd követte, hallani lehetett ahogy a hiányos nagyajtó felől a külső hangok felerősödnek, mintegy semmibe véve a kínos csendet...

Dumbledore ismét megszólalt:
-Jutalompontot kap az a ház, amelyik lértékelhető megoldást tud mondani!
_ _ _ _ _ _ _ _ _
Szavait kisebb ruhasusogás és suttogás lágy hangjai követték, mert a tanulok azonnal meg akarták vitatni ötletüket hogy érdemes e jelentkezni, mert a múltokori kviddics meccsen sportszerűtlenség miatt a Mardekártól levontak 50 pontot, s így mindössze 10 ponttal tartják első helyezésüket, miközben, alig 80 pont választja el a második helyezett griffendélt a holtversenyben álló hugrabug és hollóhát házaktól, s érthetetlen okból mostanában nem osztogattak a tanárok plusszpontokat...

míg végül egy lány állt fel a második sorból,...



...középről...


.. a hollóhátból.

Gabrielle Austin volt, aki bár nem volt kimondottan jó tanuló, osztálytársai gyakran mentek hozzá segítségért. Gabrielle felált és kissé nyökögve a hatalmas teher miatt belekezdett:
- P p p prfesszor úr, ne ne nekem volna egy ö ötletem-mondta.
Ideges volt és ha még ez nem lett volna elég, a feléje forduló közel 900 szempár megtette a hatását és úgy elpirult mint a cékla, furcsa kontrasztot teremtve ezzel lenszőke hosszú hajával...
- Hallgatjuk, missAustin, mondja bátran- Bátorította az igazgató, s míg a többiek maximum fejfordítással vagy nyaknyújtogatással szemlélték a ''bátor'' varázslótanoncot, addig a herceg teljes testével felé fordult és tett néhány lépést a lány felé... Gabrielle becsukta a szemét, vett egy mély lélegzetet, s csak ő maga a megmondhatója hogy mire gondolt mikor hangosan és érthetően -kissé hadarva- belekezdett a mondókájába:

- Professzor úr! a nagy varázslatok alapja mindig valamilyen csekélységben rejlik, így szerintem egy nagy hadsereggel jobban fel lehet venni a versenyt, ha az kicsi, mármint a ''Baziteo'' varázslat ellentétekként kicsivé varázsoljuk és talán a varázslón nem fog akkor a sok kicsi ellenség között felbukkan a varázsló..- végül a monológja lihegésbe fulladt, mert nem mert megállni még lélegzetvételre sem.

Dumbledore és a herceg összenéztek, majd vissza a lányra.
Szegény Gabrielle érezni vélte hogy megnyílik alatta a föld, és itt és most nyeli el
-Nem rossz ötlet, missAustin, de valószínűleg kevés lesz.- majd várt egy kicsit Dumbledore, s foyltatta- Mindenesetre a Hollóhát kap 60 pontot jutalmul az egyébként.. jó.... ötletért....... Dumbledore utolsó szavait az eddigi jég feloldásaként hatalmas ováció folytotta belé, ami példátlan volt, de a kiélezett versenyhelyzet a házak között ez most megmagyarázhatta ezt.

Az örömünnepnek a herceg vetett véget, mert eddig dallamos hangja szinte szárazon karistolva hagyta el a torkát ahogy felkiáltott dühösen, egyes szavakat gúnyosan megnyújtva, amik ennek ellenére nem voltak sértők csak sürgetők:
- Ez nagyon szééép, de semmmmivel sem juttatott előbbre!
Iiiggazgató úr, kkképes valamilyen hhhathatós segítséget nyújtani számunkra, vagy .. máskülönben azonnal visszatérek hogy hasznomat vehessék még otthon!


na, csak sikerült befejeznem a mai nap

[Szerkesztve]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#624) ngabor2 válasza Caesarion (#623) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Te is ott tudod befejezni, ahol a legizgalmasabb:P
Ismételten várjuk a folytatást, hajrá!

(#625) mayerlaci válasza Kobe (#622) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Huh nagyon király az előzetes.Nekem vannak interjuim is a 4 filmről:P jer msn.

(#626) mayerlaci válasza Caesarion (#623) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Folytatást.

(#627) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Döntsétek el hol néz ki jobban:)

Bővebben: link
Bővebben: link

(#628) Harrylles


Harrylles
aktív tag

Nagyon jó Caesarion! Folytasd! De nem értem miért van ott a végén aláhúzva néhány betű?

(#629) mayerlaci válasza Harrylles (#628) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Gondolom ott direkt rakott be helyesirási hibákat.

(#631) neduddgi válasza Caesarion (#623) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ok! Várjuk a folytatást! :) :) :)

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#632) Caesarion válasza Harrylles (#628) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Mert azon szótagok lettek megnyújtva, tudod, mint mikor dühösen sziszegsz szavakat a fogaid között és ezzel adsz nyomatékot.. mellesleg az volt a legunalmasabb rész hogy azon duplabetűket körbeparancsozzam hogy a PH! húzza alá... de ezentúl nem lesz, azt megígérhetem.
Folytatás holnap délelőtt. :))

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#633) Harrylles válasza Caesarion (#632) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Hajrá! :C:C

(#634) Caesarion válasza Harrylles (#633) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Chapter 4

A jövendőbeli uralkodó körül szinte izzott a levegő, ahogy kissé görnyedt testtartással ugrásra készen tekintetét egyik tanárról a másikra hordozta. Nem lehetett kétséges hogy rettentő dühében még a végén kárt tesz az ebédlő valamely berendezésében, aminek egy szellem vetett véget.. ugyanis Hóborc barátunk időközben összeszedte ektoplazmáját és ismét a régiként magas fejhangon visítva szelte keresztül a légteret hogy a herceg előtt pecsapódva a padlón keresztül folytassa egyenes vonalú mozgását.

Ez a furcsa közjáték nem volt mindennapi a herceg számára, mert míg az iskola bármely tanulójával történt volna ez meg, fiúk esetében hangos és fantáziadús káronkodás, lányok esetében egy hangos sikoly és esetleg utána történő káronkodás nyugtázta volna Hóborc produkcióját... de a herceg a szellem ''becsapódásának'' pillanatában (még csak nem is emberi) hörrgést hallatott s ugyanabbana pillanatban közel 5 métert ugrott helyből hátrafelé (ami valljuk be nem kis teljesítmény) s tekintetét mindvégig a furcsa cselekmény helyére, jobban mondva hűlt helyére szegezte.

A látvány a maga morbid kezdetével igen látványos és tréfás volt, ellenben nemhogy nevetni, még kuncogni sem mert senki. Sem pisszegni.

Eltelt egy perc, majd a második perc vége felé a meglepett herceg felegeynesedett párduc-testtartásából, s ismét közelebb lépdelt a tanári ebédlőasztalhoz.


A némaság homályában, a csend végtelenségének közepén a sok hajfonat és talár között áttörve a határvonalakat a magasba kúszott egy kéz, a kezet pedig illedelmesen követte egy fekete talár ujja, mely mozdulat mintegy kaput nyitva a teremben összegyűjt feszültségnek, , a sok tanácstalan tekintet arrafelé fordult, kinek kívnácsian, kinek rosszallóan, kinek csodálkozva.
Mivel a hívatlan vendég háttal állt az iskolai soroknak, ő csak megérezhette ezt, mert a következő pillanatban lassan, szinte hihetetlenkedve fordult meg tekitetével keresve a kéz tulaját.

- Hallgatjuk missGranger- szólt Dumbledore hangja, mintegy borogatást nyújtva az izzó tekintetek okozta zavartság és szégyenérzetre, amit Herimone érzett.

A fiatal boszorkánytanonc felállt, s amíg meg nem szólalt, a néma közönségének volt ideje megcsodálni finom vonalú alakját, ami az elmúlt évek után lendületesen feljődött, formálódott, s a jótékony lepelként eltakaró talár sem tudta teljesen elrejteni karcsú derekát, formás mellei már látványosan elemelték talárja vonalát mellkasától, s a fekete selyemszerű anyag szabadesésének fodrai önkéntelenül is felvezette a fiatal fiúk tekintetét az előbb emlegetett bújtatott bájokra.
- Professzor úr, tekintve hogy a háborúban használt lények akár egymás ellen is eshetnének, de nem teszik, az félelemre és... vagy nagy varázslatra utal. Szerintem olyan ellenfelet kellene választani számukra amitől még jobban rettegnének még akkor is ha az a valami nem is lendül támadásba...- hangja kissé elhalt, s mintegy megerősítést várva nézett a herceg csillogó szemeibe, aki eddig büszke tartásából mintha veszített volna s mohón várta Hermione fejtegetésének folytatását amit egy finom fejbiccentéssel ösztökélt.
- ... mint például a Dementorok! -fejezte be a mondatát Herione.

Hermione állva maradt mert úgy érezte ez még hozzá tartozik beszédéhez, hogy megvárja a kiértékelést, a herceg meg 10 mp befelé koncetrálást igazoló tekintet után hatalmas vigyoral az arcán fordult oda az igazgatóhoz:
- Professzor, ez egy rendkívül jó ötlet, s egész biztos őket hívom segítségül .. -a herceg habozni látszott, majd kissé tétován fejezte be, mintegy szégyelve valamit- ... csak van egy kis probléma..

Dumbledore aki az előbb egy mosollyal nyugtázta hogy az iskola talán legjobb tanulója milyen jó javaslattal állt elő, s furcsa mód bólogatásával oylan érzetet kelltett hogy mikor korábban ő hivatkozott végső megoldára akkor pontosan erre gondolt.
Most a herceg szavaira odafordult és kezeit amit eddig egymáson pihentetett maga előtt, most az asztalra tett és rátámaszkodva előrehajolt, s úgy kérdezte, mintegy érdelődően szemrehányóan:
- Milyen probléma?

A herceg próbálta tartani magát s nem is látszott rajt más érzelmi kitörésnek jele, csak az hogy szája sarkát kissé beharapta... a kérdésre pedig megemberelve magát hangosan kivágta, hogy csak úgy zengett és visszhangzott a terem:
- Az, hogy a sárkánylovagok nem képesek a Patrónus-bűbáj elvégzésére.

Dumbledore nem mutatta hogy meg lenne lepődve, így mintha csak most eszébe jutott volna, így válaszolt, miközben kiegyenesedett s bal kezével a Griffendél ház felé mutatott, jobb kezével meg a Mardekár felé:
- Áh, igen a vér kötelez.... kérlek, akkor vidd magaddal három legerősebb patrónusbűbájjal rendelkező tanulónkat: Harry Pottert, Hermione Grangert és Draco Mafloyt...

... mire az általános beszélgetés moraja egyre jobban kezdett erősödni. McGalagony megérintette az igazgató talárjár s így suttogta kérdőn: - de igazgató út, ők még tanulók, ...ráadásul nemsokára vizsgák, ... és egy háborúba küldi őket?

- Tényleg olyan erős patrónusod van, uram?- kérdezte Monstro miközben pufók arca kezdte elveszíteni rózsaszínes színét, s Cruckis várakozón tekintett ifjú mesterére.. Mafloy arogánsan és magától érthetődően mondta: - persze, sőt szerintem erősebb is mint ezé a nyálas Potter-gyereké, .. tudjátok apám a nyári és téli szünetben sokat gyakoroltatta velem, tudjátok, a kviddics-kupai balhé miatt mikor a dementorok azt az idióta Sirius Black -et kergették.

-
Bocs Harry, én nem akartalak belerángatni, én azt hittem hogy akkor elmegy... szabadkozott Herimone miközben a meglepődöttségtől szóhoz se jutó Harryre nézett, s próbálta az arcán lévő számonkérést és rémületet valahogy csillapítani..

de ami ezután jött arra senki sem számított...

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#635) mayerlaci válasza Caesarion (#634) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nagyon joooooooo.

Ahogy ngabor2 mondta:Te is ott tudod befejezni, ahol a legizgalmasabb
Ismételten várjuk a folytatást, hajrá!

(#636) Caesarion válasza mayerlaci (#635) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Rájöttél már a durrfarkú szurcsók keresztezésére?

nofene, méghogy a szövegszerkeztés nem kíván nagy teljesítmény. :((
A gépem tegnap este olyat agonizált (értsd: haldokolt) Word pofozgatás közben hogy féltem hogy elszáll. Pedig az az egy program futott meg msn & TotalCommander

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#637) mayerlaci válasza Caesarion (#636) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Nem ugyhogy ha valaki tudja hogy Miből keresztezik a durrfarkú szurcsók az irja le

(#638) neduddgi válasza Caesarion (#634) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Nagyon jó! :R

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#639) neduddgi válasza mayerlaci (#637) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Benne van a könyvben, te FAN, olvasd amíg meg nem találod... :DD :DD :DD

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#640) Harrylles válasza mayerlaci (#637) üzenetére


Harrylles
aktív tag

Szerintem a negyedikben van, de nem biztos. Csak 99 % :DDD

(#641) Kobe


Kobe
veterán

tüzes rák és mantikór keresztezése ...ha jól emléxem

(#642) mayerlaci válasza Harrylles (#640) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Kösz.Kb hányadik oldal:D

(#643) Kobe válasza mayerlaci (#642) üzenetére


Kobe
veterán

411

(#644) mayerlaci válasza Kobe (#643) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Áh tényleg köszi.A szemét Vitrol irásában volt.

(#645) Caesarion válasza Kobe (#643) üzenetére


Caesarion
aktív tag

esetleg csinálhatnál valami kis kvízt mint amit a mayerlaci csinált múltkor..

ne csak én tápolja a fórumot bár én nagyon meg vagyok elégedve a rajongótáborommal, ám mintha egy kicsit csendesek volnátok.. :DDD... azt akarjátok hogy ne folytassam he?! ;]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#646) mayerlaci válasza Caesarion (#645) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Folytasd!!!

Hát ha lybria benne van akkor csináljon kérdéseket.

(#647) Kobe válasza Caesarion (#645) üzenetére


Kobe
veterán

őszintén szólva : nem :)
2 okból ....időm nincs nagyon rá, ZH hegyek a nyakamon, aki meg neten is szokott ezzel topiccal kapcsolatban böngészni, az úgyis 5 magyar rajongói oldalból 4en talál ilyen kvízt, szal szvsz felesleges :)

(#648) Caesarion válasza Kobe (#647) üzenetére


Caesarion
aktív tag

oké, de akkor minimum 3-ast kell szeerezned ZH-n :P

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#649) Kobe válasza Caesarion (#648) üzenetére


Kobe
veterán

az simán megvan, 4-5 ösér hajtok

(#650) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Már csak 66-napot kell várni a 6-ra.Télleg van itt valaki aki megveszi angolul?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.