Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1251) Integra


Integra
titán

ez is ott van :)
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1252) Gambit válasza Integra (#1250) üzenetére


Gambit
őstag

Hát ez nem gyenge... :D

De miért csak csajok támadtak rá? :F

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1253) Integra válasza Gambit (#1252) üzenetére


Integra
titán

passz, nem is foglalkoztam ezzel a kérdéssel, az jutott eszembe csak hogy Neo hozzá képest egy lúzer... :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1254) Gambit válasza Integra (#1253) üzenetére


Gambit
őstag

Ez inkább valami energiaösszpontosításos balhé lehet, mint a Dragonball-ban nem? Szóval inkább Shongokuval meccselhetne. :D

Azért én továbbra is furcsának tartom, hogy a csajok támadtak, a fickók csak utána pofozgatták őket életre. Jó kis munkamegosztás... :DDD

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#1255) End


End
csendes tag

Integra!

Lesz PRIDE a Eurosporton??? Mikor? De, ugye nem K1MMA-ra gondolsz?

(#1256) Versus123


Versus123
aktív tag

Gyerekek,kezd összefonódni a K1 és a Pride:)

Íme:

K-1 Dynamite & PRIDE Shockwave NYE prediction thread

December 31, 2004
Tokyo Dome & Saitama Super Arena

Match-ups:

15th match RAY SEFO VS GARY GOODRIDGE (K-1 Dynamite show)
14th match KAZUYUKI FUJITA VS KARAM IBRAGIM (K-1 Dynamite show)
13th match MIKE BERNARDO VS BOBBY OLOGUN (K-1 Dynamite show)
12th match HEATH HERRING VS SAM GRECO (K-1 Dynamite show)
11th match AKEBONO VS ROYCE GRACIE (K-1 Dynamite show)

10th match FEDOR EMELIANENKO VS ANTONIO RODRIGO NOGUEIRA (PRIDE Shockwave show)
9th match HIDEHIKO YOSHIDA VS RULON GARDNER (PRIDE Shockwave show)
8th match KAZUSHI SAKURABA VS WANDERLEI SILVA (PRIDE Shockwave show)
7th match MIRKO CROCOP VS KEVIN RANDLEMAN (PRIDE Shockwave show):)
6th match YUKI KONDO VS DAN HENDERSON (PRIDE Shockwave show)
5th match TAKANOMI GORI vs JENS PULVER (PRIDE Shockwave show)
4th match SENTORYU vs MAKOTO TAKIMOTO (PRIDE Shockwave show)
3rd match IKUHISA MINOWA vs STEFAN LEKO (PRIDE Shockwave show)
2nd match CHOI MU BAE vs GIANT SILVA (PRIDE Shockwave show)
1st match YOJI ANJOH vs RYAN GRACIE (PRIDE Shockwave show)

Apám ,a fél herémet odaadnám,ha ott lehetnék ezen az estén.....a csúcs a FEDOR EMELIANENKO VS ANTONIO RODRIGO NOGUEIRA lesz (mondjuk nekem inkább a CroCop meccs:DD) ugyanis aki ott nyer,az 2 címet/övet is bezsebel : ő lesz a nehézsúlyú világbajnok és egyben a 2004-es torna győztese is!

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#1257) Versus123 válasza Versus123 (#1256) üzenetére


Versus123
aktív tag

jah,és Stefan Leko is immár a Pride-ban nyomja:)

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#1258) gergod


gergod
tag

Nem akartam neki új topikot nyitni,
de nem tudja valamelyikőtök, hogy a felejtés bére (Paycheck) c. filmben lévő sport (amikor a főhős egy hosszú bottal üti a 4 világító oszlopot) létezik-e a valóságban? Az szerintem elég király lehet.
Mi lehet a neve?

u.i. Bocs ezt a kérdést máshova is írtam, csak rájöttem, hogy ide inkább illik

(#1259) End válasza gergod (#1258) üzenetére


End
csendes tag

Szia!

A filmet nem láttam, így a stílusról sincs fogalmam, viszont van egy ''botos'' stílus, ami szerintem iszonyat jó ; ez az eskrima (vagy más neveken: kali, arnis...)
www.eskrima.hu Fő fegyverük a két rövid bot, de van két kard, tőr, kés, hosszúbot és pusztakéz is.

(#1260) gergod válasza End (#1259) üzenetére


gergod
tag

Nem ilyesmi, megnéztem a honlapot.

Aki nem látta a filmet annak elmondom. Van egy kb 3m*3m-es négyzet, ami a ''harctér'' a négy sarokban van 1-1 db kb 1-1,5 méter magas oszlop. Mindegyik oszlop 3 hengerből áll, ami ki tud gyulladni (mármint a lámpa benne :) ). Egy számítógép vezérli a 12 világító hengert, és mindig azt kell megütni egy jó 1,5-2m es bottal ami épp világít, ekkpor az elalszik, és felvillan a következő. Meg lehet ütni a világító hengert a bottal, vagy a végével, esetleg rúgni is lehet.
Ez egy egyszemélyes edző eszköz. Nekem nagyon bejönne, nem hiszem, hogy túl bonyolult lenne megcsinálni, sőt mégcsak nem is lenne drága sem.

(#1261) Integra


Integra
titán

megváltozott az ikmf magyar oldala és felkerült rá két rövid bemutató video a svéd kollégáktól, szinte azonosak, de tényleg csak alapdolgokat mutatna be rajta:
Bővebben: link
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1262) Integra válasza Versus123 (#1257) üzenetére


Integra
titán

de nem bírom én azt a fritzet:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1263) Versus123 válasza Integra (#1262) üzenetére


Versus123
aktív tag

hát igen, nagyobb a füstje mint a lángja....

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#1264) Integra válasza Versus123 (#1263) üzenetére


Integra
titán

spinning back fist, oszt csókolom.
:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1265) b0unCe


b0unCe
aktív tag

A capoeira-rol kinek mi a velemenye? Megneztem par videót és valami hihetetlen, hogy miket művelnek. Az egyikben küzdelem is volt. Nagyon erdekes, mintha tornászok is lennének egyben. A formagyakorlatok és a bemutatók is hihetetlenek.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1266) Integra válasza b0unCe (#1265) üzenetére


Integra
titán

nekem tetszik, nagyon szép látványos sport(?), nem is tudom hova sorolják be.
de én biztos nem ezzel védekeznék utcán:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1267) b0unCe válasza Integra (#1266) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Ez igaz. :) Szvsz olyasvalmi lehet, mint az aikido. Csak nagyon magas szinten lehet hasznositani az utcan.

Nemreg kertem tőletek tanácsot, hogy mit is kezdjek magammal. Eljárkáltam par edzésre nézőként, de nem fogott meg egyik sem.
De Bas Rutten összes videojat (ami kb 10óra tömény anyag) + 5-6 óra kravmaga oktatófilmet is leszedtem, meg beszereztem egy zsákot meg egy zsákolókesztyűt.

Annyit mondok, hogy ha vki tényleg meg akarja védeni magát akkor ez a legjobb megoldás. Egyszerű és hatékony, bármikor alkalmazható fogásokat kell tanulni, abból is csak mértékletesen, egy kis elmélet mit, hogyan tegyen az ember az utcán. És persze meg kell tanulni ütni+rugni. Nekem bevált....

A capoeira pedig tetszik, mint harcművészet és nem pedig önvédelmi sport. Ha jövőre kijutok braziliaba akkor biztos vagyok bene, hogy elkezdem.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1268) Integra válasza b0unCe (#1267) üzenetére


Integra
titán

bas rutten nagy krav magás:)
edzőm most megy januárban ki los angelesbe, már be is tervezett nála egy-két órát, fene mázlista... :))
gyere km-re, januárban indul kezdő csoport

jut eszembe a krav maga oktató filmek IKMF filmek vagy nem?!

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1269) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Nem is irtam, hogy az lenne. :)) Van Bas rutten, meg kravmaga kulon kulon. :)

Krav Maga assoclation of America inc. Offical seal. Ez van ra irva.

Sajna nem vagyok pesti... :( de a videok nagyon sokat segitettek. Foleg a bas rutten. Mindenkinek csak ajnanlani tudom.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1270) Integra válasza b0unCe (#1269) üzenetére


Integra
titán

ami nem IKMF az nem az igazi krav maga.
ennek a logónak mindig szerepelnie kell a hivatalos KM-nél:

itt a nemzetközi főoldal:
Bővebben: link
mond a pontos krav maga linket amikről szedtél le videót, megkérdezem hogy mi a véleményük róla, de mondom, ha nem ikmf, akkor az kókler.
az Eyal személyesen vizsgáztat a mai napig minden krav maga instruktort!!

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1271) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Taek-won-do videókat honnan lehetne leszedeni? :B

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1272) Integra válasza fLeSs (#1271) üzenetére


Integra
titán

dc++ :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1273) fLeSs válasza Integra (#1272) üzenetére


fLeSs
nagyúr

kulcsszavak?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1274) fLeSs válasza fLeSs (#1273) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Csak egyet találtam a taekwondo szóra... :O

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#1275) Integra válasza fLeSs (#1273) üzenetére


Integra
titán

mondjuk martial arts
kidob ezer mindent, akkor get file list csomo embertől és elkezdesz szépen böngészni a letöltött listek között
én így szoktam ráakadni dolgokra

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1276) b0unCe válasza Integra (#1270) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Ja ez az, csak nehezen lehetett elolvasni. [Dc++]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1277) Integra válasza b0unCe (#1276) üzenetére


Integra
titán

mármint mit?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1278) b0unCe válasza Integra (#1277) üzenetére


b0unCe
aktív tag

A logo also szoveget. De nem is azt irtam be. De azt akartam, csak egy ket betu el volt mosodva meg picibe volt. A lenyeg, hogy nem kóklerektől tanultam :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1279) Integra válasza b0unCe (#1278) üzenetére


Integra
titán

mo-n tanultál km-et?
kinél?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1280) b0unCe válasza Integra (#1279) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Akkor ugy mondom, hogy csak tátottam a számat. Edzésekre nem jártam.
Csak kipróbáltam az alábbi videókon látott (Bas Rutten és Krav Magás) fogásokat embereken egyszer egyszer és jó sokszor megnéztem , kerestem bennük az összefüggéseket, hogy hol mikor milyen helyzetben lehet ezeket hasznosítani. Nem tanultam sehol. De már került sor arra, hogy finoman is, de használjam.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1281) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Jah egyebknet Steve Schmitt a srac aki csinalta a filmeket.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1282) Versus123 válasza b0unCe (#1280) üzenetére


Versus123
aktív tag

Bas Rutten nem csak nagy krav magás,hanem nagy tae kwon do-s,kick-box-os,thai-boxos,brazil jiu-jitsus,szóval egy multifighter a pali:) Iszonyatosan jól magyaráz,nagyon jók a videói, imádom őket....már régebben írtam itt hogy tényleg sokat lehet belőlük tanulni.

FleSs, ezen a hubon próbálkozz: 10mbit-1.myftp.org .Ez egy mma hub, van minden földi jó.....(pl. bas rutten oktatófilmek:DD)

[Szerkesztve]

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#1283) b0unCe válasza Versus123 (#1282) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Ugy tudom, hogy csak parszor krav magazott. Egyik oktatofilmben (a vege fele) mutat 2 ''menekulest'' ha fegyvert fognak rad. El is mondta, hogy csak azert nem mutat tobbet mert nem ert annyira hozza es nem tudna jol elmagyarazni, es nezzuk meg a www.kravmaga.com ot a tovabbi ''trukkokert''.
Krav maga line of fire. Ez pont a fegyverekrol szol ha vki erdekel. Ez a pontos cim.

Bas Rutten nagy kedvencem lett avval, hogy minden mozdulata egyszeru, kemeny es hatasos. Egyik filmben elmeseli elete tortenetet is, azt is, hogy mit eszik, napkozben mit csinal stb... Szoval ezek a videjók ''kicsiknek nagyoknak'' (kezdoknek profiknak) nagyon haasznos lehet. Akik nyitottak olyan topikokat, hogy meg akarom magam vedeni az utcan, onvedelm stb, azok mindenkepp nezzek meg ezeket.

A hub amit ajanlasz, (amit akkor ajanlottal) nekem nagyon bejott, tényleg minden van ami harcmuveszet. Pride, ufc, k1... meccsek stb....

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1284) Josh


Josh
tag

Valaki tegyen már még fel linkeket, ahol eksönöket lehet látni, mert engem érdekelnének, és csak decemberben van korlátlan netem. Lécci!!!!:O:O:O

[Szerkesztve]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1285) b0unCe


b0unCe
aktív tag

Tettem fel capoeirat.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1286) Josh válasza b0unCe (#1285) üzenetére


Josh
tag

Megnéztem őket, és leesett az állam. Olyan, mintha köteleken rángatnák őket. Nagyon látványos, komolyan. DE! Lehet, ezt az utcán használni? Úgy gondolom, hogyha valaki megtámad, és nincs ekkora szabad hely, és egy leszorításból kell kijönni, akkor ezt lehet használni, és ezek a filmek csak a show miatt van? Lehet, ezt M.o.-n használni?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1287) b0unCe válasza Josh (#1286) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Szvsz ennek nem sok koze van az utcai onvedelemhez, de van olyan aga ami hatasos. De a capoeira stilusok tobbsege ma mar nem.
(regen az afrikabol attelepitett feketek talaltak ki, ami olyan hatasos volt a portugal gyarmatositokkal szemben, hogy betiltottak. Ezutan lett tancszeruve, hogy alcazzak, vagyis legjobb tudomasom szerint)

Ha meg meg akarod vedeni az utcan magad akkor 3 dolog kell: Box, thai box, birkozas/brazil jujitsu. (utes,rugas,foldharc) Ha ez a harom megy akkor lehet menni az UFC-be meg a Pride ba :))

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1288) Josh válasza b0unCe (#1287) üzenetére


Josh
tag

Ezt a fajta akrobatikus táncszerű harcművészetet lehet tanulni M.o-n?
Nekem már van saját stílusom, és azt, hogy hogyan fejlesztem ahhoz, hogy meg tudjam védeni magam az utcán, már csak az én szorgalmam kérdése......
Alkatomnál fogva nem szándékozom reklámozni a tudásomat, elég az, hogy ha szükséges megruházok egy-két hmcs-t (Helyi menő csávó)

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1289) b0unCe válasza Josh (#1288) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Bővebben: link
google a baratod :D

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#1290) Josh válasza b0unCe (#1289) üzenetére


Josh
tag

Bocs, de ilyenkor már nincs kedvem gondolkodni......

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1291) Integra válasza b0unCe (#1283) üzenetére


Integra
titán

jók a km-es fegyver elleni harcok.
múlt szerdán 3 órás pisztoly elleni védelem és harc volt pont:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1292) Josh


Josh
tag

Még egyszer megnéztem a capoeira-s videókat, és azt mondom, hogy kurva jók. :) Van aki ezt csinálja? Hogyan lehet ezeket a figurákat elsajátítani, és mennyi idő alatt?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#1293) EEdem_Dtx


EEdem_Dtx
csendes tag

Hi. Valaki tudna ajánlani egy helyet ahol, cselgáncsozni lehetne ?
Nem vagyok kezdő viszont jópár évet kihagytam. Úgy gondoltam, hogy klubbomon kívül soha többé nem öltök judogit, viszont már versenyeken nem szeretnék indulni (kivéve ha visszanyerem régi formám:P), így megpróbálnám.
További infok: Óbudához közel ha lehet, ne legyen drága (elég lesz megvenni a ruhát).
mod.:a képzavar miatt


[Szerkesztve]

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#1294) Integra válasza EEdem_Dtx (#1293) üzenetére


Integra
titán

passz, én a budo centrumba jártam anno a domus mögé, és az sajnos ugye neked pest:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1295) EEdem_Dtx válasza Integra (#1294) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Te ha jól tudom nem judo-ztál ?
Csak így gyorsba találtam a Megyeri úton (UTE) egy lehetőséget, nem is lenne messze...
A problémám az, hogy 20 éves leszek és nem tudom, megtehetem-e h besétálok valahova és azt mondom, holnaptól itt edzenék...
Régebben természetes volt, h minden nap edzés, nincs késés, hétvégén verseny, szakadj meg az eredményekért, a 'nem muszály ide járni' magatartás. Nagyon nehéz elvonatkoztatnom, ettől a felfogástól. Én jelenleg csak a sportszeretet és nem elsősorban a versenyzés miatt szeretném csinálni. Ebben az esetben más helyeket kell keresnem ?

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#1296) EEdem_Dtx válasza Integra (#1294) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Ezt jól benéztem. :B Az 1. hozzászólásodban írtad, h 4 évet cselgáncsoztál.

mod.:4 az a 3

[Szerkesztve]

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#1297) Integra válasza EEdem_Dtx (#1295) üzenetére


Integra
titán

szerintem megteheted.
bemész, bemutatkozol, megkeresed a fejest.
azt mondod hogy judoztál de közelebbit keresel és amennyiben lehetőség van, beállnál egy csoportba. mérjék fel mit tudsz és mondják meg mit tanácsolnak.
mindent lehet, csak rajtad múlik:)
nem kell szégyellni semmit, a tisztelettudó beszéd csodákra képes

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1298) Integra válasza EEdem_Dtx (#1296) üzenetére


Integra
titán

ja, jól megtanultam esni, krav magához sokat nem használ, de montenbájkozáshoz absz király!!! :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1299) EEdem_Dtx válasza Integra (#1297) üzenetére


EEdem_Dtx
csendes tag

Azért ennyire töketlen nem vagyok, csak nem tudtam, h van-e külön ilyen csoport valahol, de köszi. ;)

Arra törekedj, hogy igaz légy és ne arra, hogy igazad legyen. /Joseph Joubert/

(#1300) Integra válasza EEdem_Dtx (#1299) üzenetére


Integra
titán

mármint milyen csoport?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.