Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1651) brownus válasza Integra (#1650) üzenetére


brownus
veterán

Meg máshogy kell gondolkodni, reagálni a dolgokra. Ha nincs ott a kés, nem rohanni mint hülye gyerek:)

(#1652) Integra válasza brownus (#1651) üzenetére


Integra
titán

modnom hogy tetszeni fog:)
és minden edzés elteltével valami újabb fog ''megvilágosodni'' mi miért van és rájössz hogy naná, pofon egyszerű és logikus a magyarázat és utána nem is agyalsz rajta hogy mit miért csinálsz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1653) _az válasza brownus (#1651) üzenetére


_az
senior tag

vagy ha random módon vannak a kések össze vissza... bár én rögtönzésként megindultam egy másik páros kése felé ;];];]

az

(#1654) Sipi válasza Kuvik (#1647) üzenetére


Sipi
addikt

Bővebben: link

Minden edzés ''nyílt'' abban a tekintetben, hogy beülsz, megnézed, milyen. Ha tetszik, jársz. 5000Ft/hó, h-sz-p este héttől, k-cs reggel 8-tól van edzés, néha hétvégén is.

Én nulláról indultam. Szerintem jobb így, mert itt épp a lazaság a fő, a tested tökéletes uralma. De nem úgy, hogy kősziklává válsz, mint Bruce Lee, hanem hogy minden izomszáladat külön érezd és mozgasd.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#1655) _az


_az
senior tag

huhúúúú, holnap edzés!!! alíg váááááromm!!!!:C:C:DD:DD

[Szerkesztve]

az

(#1656) brownus válasza _az (#1655) üzenetére


brownus
veterán

én is!!:)

(#1657) Integra


Integra
titán

ahogy a mai edzés után a sípcsontjaim kinéznek.....
kék-lila, véraláfutás, púpok, de szerdára csak rendbe jön:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1658) brownus válasza Integra (#1657) üzenetére


brownus
veterán

most jöttem meg az edzésről, hát nekem is sajognak az alkarjaim:)
Atilla jó edzéseket tart! amit keveslek, a bemelegítés az edzés elején, de majd hamarabb fogok menni és privátban bemelegítek.

(#1659) Integra válasza brownus (#1658) üzenetére


Integra
titán

jók azok a bemelegítések, így van kitalálva, célirányos az egész
természetesen nyugodtan bemelegíthetsz egyedül, nem fog megártani :)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1660) brownus válasza Integra (#1659) üzenetére


brownus
veterán

Persze, hogy jók csak én régen koriztam és a térdeim egy kicsit kényesebbek, meg a könyököm. Azt meg nem szeretném, hogy egy hülye sérülés miatt lemaradjak, vagy rosszabb esetben kimaradni.

(#1661) Integra válasza brownus (#1660) üzenetére


Integra
titán

akkor tényleg érdemes jobban bemelegíteni, de az ati amúgy kérte is asszem, hogy tudassátok vele ha valakinek volt vagy van valami sérülése, ezeket mindig tudniuk kell

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1662) brownus válasza Integra (#1661) üzenetére


brownus
veterán

ok, akkor szólok neki

(#1663) brownus válasza _az (#1655) üzenetére


brownus
veterán

Ma voltál edzésen?

(#1664) _az


_az
senior tag

a mai edzésen kicsit elkezdtünk hajtani, kerááály!!! ;]
+pajzson keresztül lezúzott egy óriás :D

viszont megkaptam a bemutató CD-t és... hát a tokjában volt Attila névjegykártyája... hát szegény ezt nagyon benézte!!! ki volt az az állat, aki kinyomtatta, hogy ATILLA????? :O jobb lesz, ha újat csináltat...

Apropo, nem tuggya valaki, hogy edzések előőt miféle zenét raknak be? tök menő, de nincs pofám ilyenek miatt ott kérdezősködni, még nyalizásnak veszik! :DD

az

(#1665) _az válasza brownus (#1663) üzenetére


_az
senior tag

voltam :)

az

(#1666) _az


_az
senior tag

EZT NEM HISZEM EL!!! A cd-n a dokumentumban is Atillának írták!!!!
VROÁÁÁÁHHHH!!!!!! valakit akasztani kéne... :(((

az

(#1667) Integra válasza _az (#1664) üzenetére


Integra
titán

??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1668) _az válasza Integra (#1667) üzenetére


_az
senior tag

ki vagyko akadva: névjegykártya: Jónás Atilla + dokumentum: Jónás Atilla + weblap: Jónás Atilla (bár ott 2x Attilának írták) ki csinálta a reklámszöveget?:Y

az

(#1669) Integra válasza _az (#1668) üzenetére


Integra
titán

passz, én azt sem tudom miről beszélsz :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1670) brownus válasza _az (#1665) üzenetére


brownus
veterán

legközelebb nem edzünk együtt? Neked ha jól emlékszem van már ''előképzettséged''?

most szivatsz, vagy tényleg nem tudtad, hogy igy is - úgy is irják:) persze nem az Ő nevét csak az attilát
csak olyan nincs, hogy 2x a t meg az l

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1671) _az válasza brownus (#1670) üzenetére


_az
senior tag

ez biztos, hogy mind2 mód helyes? bakker a nyelvtantanárom anno ezért engem fel akart akasztani!!! Amennyibe igazad van:

BÁZ EKKORA ÉGÉS!!!! MODERÁTOROK HELP: törölni a hsz-eim!!!!!
ezek után inkább nemfedem fel a személyazonosságom :Y:Y:Y

[Szerkesztve]

az

(#1672) brownus válasza _az (#1671) üzenetére


brownus
veterán

biztos:)
akkor beszéljünk már kedd du. ha neked is okés!

(#1673) _az válasza brownus (#1672) üzenetére


_az
senior tag

felőlem aztán... :D

az

(#1674) Tomoty válasza burgatshow (#64) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Nincs meg a videó :O :O... Rakja fel valaki még 1*...

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#1675) Apophis


Apophis
őstag

Nézitek a Eurosporton a K1-et? Félelmetes, ami folyik, kíváncsi vagyok mi sül ki a döntőből... Látszik azért, hogy nem a legjobb ötlet mindenféle súlycsoportok semmibevétele, egy ilyen 218 centis benga állat ellen ugyan kinek van esélye, ha edz pár évet? :F

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1676) Nimrod


Nimrod
addikt

Lerántottam eDonkey-ról a 2003-as zágrábi K1 döntőt (digizett Eurosport adás). Van benne pár jó meccs. ;]
Érdekes, hogy a muay thai-osoknak és a kick boxosoknak milyen jól megy. De azért nem is volt furcsa, hogy a döntőn majd minden meccsen horvát volt az egyik fél. :))

(#1677) Integra


Integra
titán

fincsi volt a mai edzés, személyvédelmiztünk egy picit :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1678) brownus válasza Apophis (#1675) üzenetére


brownus
veterán

pont azt nézem:)

(#1679) _az


_az
senior tag

pitsába hogy a héten szarul voltam és nem jutottam el edzésre...
hilyányozott a mozgás bakker

az

(#1680) Nimrod válasza _az (#1679) üzenetére


Nimrod
addikt

Egyszer olvastam valamerre, hogy ha a nyaktól fölfele van a gond (nátha, fejfájás, mittudomain), akkor még lehet edzeni.

(#1681) Integra válasza Nimrod (#1680) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, nem feltétlen.
könnyedén rosszabra is fordulhat a helyzet.
én nemrég kaptam el valami vírust, nem volt semmi különösebb, de úgy ömlött a takony a fejemből, meg kapart a torkom hogy nem értettem semmit. de nem voltam lázas, nem voltam levert.
egy hetet kihagytam biztos ami biztos. meg nem akartam hogy mást esetleg megfertőzzek vele.
ha elmentem volna valszeg sokkal rosszabb lett volna és esetleg utána belázasodhattam volna. nem tudom, nem próbáltam ki, inkább kikúráltam magam gyorsan :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1682) _az válasza Nimrod (#1680) üzenetére


_az
senior tag

nyaktól lefele volt gond... valahogy a hátizmom meghúzódott,m ert 2 napig nem tudtam mozogni szó szerint, annyira fájt, már azt hittem, légmellet kaptam...

az

(#1683) Zulfaim


Zulfaim
csendes tag

Ez az én topicom:)!

(#1684) Zulfaim


Zulfaim
csendes tag

Foglalkozik itt valaki Wing Tsun kung-fu-val?

(#1685) Zulfaim


Zulfaim
csendes tag

Ha valakit érdekelne: Holnap Sifu Emin Boztepe szemináriumot tart Székesfehérváron.

(#1686) Zulfaim


Zulfaim
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy honnan lehet letölteni Bruce Lee videókat?

(#1687) Nimrod válasza _az (#1682) üzenetére


Nimrod
addikt

Valami hasonló nekem is volt, aztán rájöttem, hogy az edzések miatt erősödött a medencetájéki csontozatom és ezért éreztem magam vénembernek. :DDD

(#1688) Nimrod válasza Zulfaim (#1686) üzenetére


Nimrod
addikt

DC++, eDonkey mindig a jóbarátod a Google mellett. :o

Én tanulmányoztam wing tsun-t, kicsit hasonlít a taijiquanhoz. Nekem komolytalan művészet.

(#1689) Apophis válasza Nimrod (#1688) üzenetére


Apophis
őstag

Miért lenne komolytalan? :F:F:F

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1690) Zulfaim


Zulfaim
csendes tag

Ezek szerint nem ismered a Wing Tsun-t.

(#1691) Nimrod válasza Apophis (#1689) üzenetére


Nimrod
addikt

Mondom, hogy NEKEM komolytalan. A box jobban tetszik (klasszikus, thai, kick és savate).

2003-as K1 döntőn a Eurosport így írta ki: Muray-thai :))

(#1692) Apophis válasza Nimrod (#1691) üzenetére


Apophis
őstag

Ok.
Egyébként azért, mert K1-ben ezek a brutál ágazatok jönnek be, nem biztos hogy nyerők pl. az utcán. Egy akármijen boxos mozgáskoordinációja- és repertoárja eléggé eltörpül a klasszikus küzdősportot űző személyé mellett, és most nem a K1-ben szinte kizárólagos harcművészetként szereplő karatéról beszélek (az egy szar). Egyébként szvsz mindegy, melyiket űzöd, a lényeg az adottság, így reflex, gyorsaság, amik szinte semmit sem fejleszthetők, valódi stresszhelyzetre meg egyik sem készít fel..

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1693) Nimrod válasza Apophis (#1692) üzenetére


Nimrod
addikt

Azt nem mondanám, hogy a karate szar... sőt, egyik harcművészet sem szar, csak nem mindegyik jön be minden embernek.
Mellesleg nem az a lényeg, hogy minnél több kombináció legyen egy harcművészetben, ezért pl. a thai-box akár utcán is megállja a helyét. Olyat meg még nem láttam, hogy kocsmai bunyónál valaki elkezdjen ninjázni. :))

(#1694) _az válasza Apophis (#1692) üzenetére


_az
senior tag

a km felkészít ;]

amúgy röhej, szvsz az összes harcművészet essszméletlen jó tud lenni, ha jól oktatják... dehát sz*rul oktatják!!!
5 évnyi karate alatt nem tanultam meg egyáltalán küzdeni, pedig stréberekdtem!

km-ben pedig már-már szinte viccesen játékos feladatokkal fel tudnak készíteni a tényleges gyors reflexre... k*rva nagy kihívás lett volan 1-2 ilyen feladatot betenni karatéba és akkor ért is volna nekem valamit... :(((

(pl ilyen feladat, hogy szimlpán próbál meg megérinteni a másik buksiját, hasát térdét, de ne hagyd, hogy ő megérintsen... próbáld meg minél ügyesebben, több mozgással... először mosolyogtam rajta, dehát ebből lesz a tényleges gyors hentelés)

az

(#1695) Apophis válasza _az (#1694) üzenetére


Apophis
őstag

Én elhiszem, hogy jó a KM, de nekem senki nem meséli be, hogy fakésekkel (sötét teremben, nyüzsgésbe stb.) gyakorolt technikákat tiszta ésszel fogod alkalmazni akkor is, mikor jön a 2 méteres késes állat és döfköd. Valaki vagy kezeli a stresszhelyzetet, vagy nem, ezt nem lehet ''nem-élesben'' megtanulni.
Egyébként már írtam: a reflex minimálisan fejleszthető. A rutint kell kialakítani, hogy a választechnikák ösztönösek legyenek. Ehhez meg párgyakorlat kell, ami pl. az én volt edzéseimnek jelentős részét tette ki.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1696) Versus69 válasza _az (#1694) üzenetére


Versus69
csendes tag

iyen megérintősdit/megrugósdit mi is szoktunk játszani kick-box edzéseken...

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

(#1697) _az válasza Apophis (#1695) üzenetére


_az
senior tag

:D

gumikés :D


na, csak arról szóltam, hogy igenis meg lehet közelíteni a komoly helyzetet edzés alatt is, persze 100%-ig sosem...
viszont rengeteg harcművészeti ''edzés'' 0%ban közelíti meg az éles helyzeteket(mint ahová én is jártam) és ez gáz... pedig csak néhány feladat kell és máris lesz egy kis reflex...

az

(#1698) _az válasza Versus69 (#1696) üzenetére


_az
senior tag

akkor te jó helyre jársz kickboxolni :)

én ilyet sosem csináltam, viszont rendszeresen hallhattam a ''mestertől'', hogy kickbox milyen szar... tök jó, nem? végülis megtanultam királyul formagyakorlatozni, de éppenséggel a suliban nem tudtam megvédeni magam, ha elvették a kajámat...:C

az

(#1699) Apophis válasza _az (#1697) üzenetére


Apophis
őstag

Jó, gumikés :D
Nem, nem lehet. Hiába bármi, te akkor is tudod, hogy csak gyakorlás, hogy senki nem fog beléddöfni. Nem indulnak be vészreakciók, nem merevedsz le. Magyarul a technikát remekül elsajátítod (amihez szvsz rohadtul nem kell ''nyüzgés meg sötétség''), de lehet, hogy valós helyzetben simán leszúrnak.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1700) Versus69 válasza Apophis (#1699) üzenetére


Versus69
csendes tag

ez szerintem is így van. ha esetleg lehet tanulni akkor is kínkeservesen és sok-sok év alatt. ez adottság: vészhelyzetben vagy beparázol v. nem...

''Fa*kabát, mr. fa*kabát, rendőrnek szült meg a jó anyád...kiváncsi lennék,miért ez a neved??''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Harcművészet topic Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.